Jump to content

Połączenie Wagi z...


Guest winteer
 Share

Recommended Posts

Guest winteer

Waga - osoby urodzone 23 IX – 23 X w połączeniu ze:

 

Szczurem

Bawołem

Tygrysem

Królikiem

Smokiem

Wężem

Koniem

Kozą

Małpą

Kogutem

Psem

Świnią

Edited by winteer
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
mogla bym prosic o horoskop dla

 

03.10.1983

 

 

03.10.1983-Waga Dzik

Dzik - 13.02.1983 - 1.02.1984

Waga - 24.09 - 23.10

Waga Dzik

 

Ogólna charakterystyka

Człowiek urodzony pod tym znakiem Jest wierny, zazdrosny, ceni wyłączność i jest do przesady lojalny. Wic tak naprawdę nie liczy się w jego życiu nic poza związkiem z partnerem .Cala aktywność skupia się na więzach, które łączą go z drugim człowiekiem. Dom, pieniądze, dzieci, zainteresowania, przyjaźnie - resztą pomijam , wszystko jest zepchnięte na dalszy plan. Małżeństwo lub związek miłosny jest wyobrażony przez Słońce. To ono rządzi wszystkimi gestami i dążeniami Wagi Dzika, panuje nad wszystkimi radościami i kłopotami.

Aby przeżyć, Waga potrzebuje piękna. Dzik — bogactwa. Waga jest zdolna stworzyć piękno wokół siebie i pragnie mieć możliwość podziwiania go w spokojnym otoczeniu. Dziki również lubią spokój. Są niewolnikami kultury we wszystkich jej formach i przejawach. Rozkwitają w obfitości. Gdyby to od niej zależało, Waga Dzik żyłaby wygodnie aż do końca swoich dni, utulona w luksusie jedynej miłości.

Człowiek spod tego znaku postrzega wszystko poprzez mgiełkę świata marzeń, co szkodzi mu przy wykonywaniu nudnych prac. Waga Dzik może przystać na rutynę i sprawi wrażenie osoby szalenie skutecznie wypełniającej uciążliwe zadania.

 

Miłość

W kontaktach osobistych i wspólnym działaniu jest w stanie dać z siebie to, co ma najlepszego. Więcej niż Ci urodzeni pod innym znakiem. Jest pełna poświecenia wobec partnera. Prawdziwą przyjemność stanowią dla niej sukcesy tych, których kocha.

 

Związki s innymi znakami

Wago Dziku, spokojnie dokonasz wyboru w kierunku Kotów i Kóz. Cenisz ich dyskrecją. Może i wybierzesz partnera urodzonego pod znakiem Bliźniąt, Lwa, Strzelca lub Wodnika. Generalna zasada: Węże są zabronione Dzikom, a najgorszym wyborem byłby Baran, Rak lub Koziorożec Wąż. Nie porozumiesz się także z Koziorożcami Małpami. Za dużo myślą i nie są wystarczająco ekstrawaganckie dla twojej zmysłowej natury.

Dom i rodzina

Domostwo Wagi Dzika będzie wzorem luksusu. Jeśli jest coś, co potrafi, to na pewno ozdobić każde miejsce, w którym mieszka. Zawsze wybierze ornament zamiast praktyczności, majestatyczność w miejsce skromności Ma kosztowne gusty.

Rodzice spod tego znaku mają skłonności do stawiania swoich dzieci na drugim miejscu, po partnerze. Wypełniają względem nich obowiązki. Jednak często więcej uwagi i uczucia okazują współmałżonkowi. Lecz ponieważ dzieci stanowią integralną część wizerunku szczęśliwej rodziny, jako takie są niezbędne dla dobrego samopoczucia Wagi Dzika.

 

Zawód

Waga Dzik zawsze interesuje się swoim awansem społecznym. Jednak, przypomnijmy po raz kolejny, ten awans jest ważny, jeżeli jest korzystny dla jej związku. Najpierw miłość. Potem praca. I wyższa stopa życiowa tylko w ramach związku z partnerem. Waga Dzik jest bardzo utalentowana i z pewnością zdolna do różnych przedsięwzięć. Badzie się interesować swoją pracą wyłącznie wtedy, kiedy jej kariera polepszy los związku, w którym postanowiła żyć.

Człowiek urodzony pod tym znakiem jest szefem niezdecydowanym. Ponieważ nie pragnie dominować, nie chce odpowiadać za innych , wydawanie poleceń wydaje mu się uciążliwe i wyczerpujące nerwowa Zapewne woli być podwładnym niż szefem. Jako pracownik jest odpowiedzialny i pomysłowy, dopóki jego życie uczuciowe jest harmonijne.

Zajęcia odpowiadające Wagom Dzikom: wszystkie te, które mają coś wspólnego z domem — zachwycające panie domu, doskonali farmerzy, kucharze, restauratorzy, właściciele winnic i rzemieślnicy.

Edited by _Domi_
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
witam ,moge równiez prosić o zestaw dla 10.10.1975. pewnikiem to waga zając ale tylko mi sie tak wydaje. dziekuję

 

Tak ,jesteś waga zając albo inaczej waga kot . Tak czy inaczej w horoskopie chińskim oznacza to samo :)) . Jutro możesz spodziewać się horoskopu :usmiech:

Link to comment
Share on other sites

Andera11:usmiech:

 

Waga Zając lub inaczej Waga Kot

 

Ogólna charakterystyka

Osoby spod obu tych znaków są wielkimi estetami, więc Waga urodzona w roku Kota pragnie prowadzić życie pełne wdzięku i elegancji. Ma duszę domatorki, jest podejrzliwa i bojaźliwa. Trudno zdobyć jej zaufanie. U Wagi Kota niechęć Wagi do pospiesznego osądzania przekształca się w niemal zdecydowaną odmowę wygłaszania opinii na temat kogokolwiek lub czegokolwiek. Tak długo zwleka z zaangażowaniem się czy podjęciem decyzji, że zdobycz często jej umyka.

O człowieku spod tego znaku myślimy często: "Och, czyż nie byłby to wspaniały mąż lub żona?" Osoba, którą tu opisujemy, pozornie spokojna i delikatna, rozsądna i pełna wdzięku, wydaje się doskonałym materiałem na idealnego partnera życiowego. Lecz obraz nie zawsze odpowiada rzeczywistości. Nie zapominajmy, że w sytuacji konfliktowej Kot biegnie się schować. Nie znosi, gdy się go przypiera do muru. Nigdy otwarcie nie atakuje. Po prostu znika.

Waga Kot jest najbardziej nieuchwytna ze wszystkich Kotów. Zawsze prześliźnie się wam między palcami - nawet w czasie walki! Co więcej, to ponad jej siły złączyć swój los z innym człowiekiem - nawet z chodzącym ideałem. Jest wcieleniem zdezorientowanego niezdecydowania. W dodatku to jej odpowiada.

U bardzo młodego człowieka ciągłe wahanie się jest do przyjęcia. W naszych czasach młodzi poświęcają parę lat na "odnalezienie się". Lecz gdy w wieku trzydziestu lat jeszcze się siebie nie odnalazło, bez obawy pomyłki można stwierdzić, że nie było nic do znalezienia. Tymczasem zdarza się, iż Wagi Koty "próbują się odnaleźć" jeszcze w wieku osiemdziesięciu lat! Spędzają życie na ogólnikowych dywagacjach. Nic nigdy nie jest wystarczająco-dobre dla ich wyrafinowanego gustu. Ponieważ nie mogą zdecydować się na jakąkolwiek zmianę, często pozostają tam, gdzie są (nawet jeśli jest to nadal mama).

Człowiek urodzony pod tym znakiem nie jest uparty. Gdy musi szybko podjąć decyzję, irytuje się, wpada w zły humor albo umyślnie odgrywa ponuraka, by nikt go w tym czasie nie odwiedzał. Stara się jak najmniej mieszać w sprawy innych. A jednak w jego kalendarzyku wszystkie terminy są zajęte, więc myślicie, że jest całkiem odwrotnie.

Wagi Koty uwielbiają przyjmować gości. Chętnie składają wizyty, znają sławnych ludzi (czym zresztą często się chełpią). Z ożywieniem rozmawiają z osobami, o których myślą, że mogą być użyteczne lub po prostu zabawne. Lecz kiedy opuszczają przyjęcie i wracają do siebie, starannie zamykają okiennice i zwijają się w kłębek w bezpiecznym DOMU. Cenią to komfortowe gniazdko i troskliwie je chronią. Są nawet ofiarami swojej potrzeby bezpieczeństwa. Niepewność je przeraża. Jeśli sprawiają wrażenie awangardzistów, bądź pewny, że jest to tylko powierzchowne. Wagi Koty są zagorzałymi burżujami.

 

Miłość

Intrygi miłosne zachwycają tę elegancką i pełną wdzięku osobę. On lub ona będą często zakochani. Są uprzejmymi i wspaniałymi towarzyszami, którzy lubią się śmiać i we wszystkim poszukują piękna. Jak inne Wagi, Waga Kot mówi dużo o swojej miłości. Jest to czuły, wspaniałomyślny i namiętny kochanek. Ale nie decyduje się na związek z jednym partnerem.

Ostatnią rzeczą, jaką możesz zrobić - jeżeli go kochasz - to z nim zamieszkać. Trzeba się do niego zalecać, podsycać jego zainteresowanie, postępować podobnie jak on. Nie bądź zawsze na jego zawołanie i nie schlebiaj jego urodzie. Waga Kot odczuwa potrzebę polowania. Połóż kłębek nieco poza jego zasięgiem i patrz, jak nań skacze. Aby go zadowolić i utrzymać w tym stanie, należy cały czas zmuszać go do czujności.

Związki z innymi znakami

Najwięcej wspólnego, Wago Kocie, masz z ludźmi urodzonymi pod znakiem Bliźniąt, Lwa, Strzelca i Wodnika. Z tego szerokiego wachlarza możliwości wybieraj raczej osoby urodzone w roku Owcy, Psa lub Dzika. Raczej nie zgadzasz się z Baranami Bawołami. Na pewno nie zgadzasz się z Rakami lub Koziorożcami Kogutami czy Szczurami. Nie śpiesz się do małżeństwa. Należysz do ludzi ostrożnych.

 

Dom i rodzina

Dom Wagi Kota będzie wypieszczony i tradycyjny, a nawet sprawi wrażenie zamożnego. Lubi ona budowle z kamienia lub marmuru, podobają jej się aksamity i atłasy i ozdabia swoje wnętrza w stylu "kobiecym". Wielkie wanny pełne piany i tapety usiane bukiecikami. Miękkie dywany i ciepły szlafrok po kąpieli. I nie zapominajcie, że pragnie wywrzeć wrażenie tylko na sobie samej.

Jeżeli kiedykolwiek zdecyduje się na życie rodzinne, będzie przyzwoitym rodzicem. Mówię "przyzwoitym", gdyż być rodzicem nie jest łatwo i wymaga to częstszego i konsekwentnego przywoływania do porządku. A przecież konflikt nie jest mocną stroną Wagi Kota. Chętnie weźmie na siebie przyjemne obowiązki ojcostwa czy macierzyństwa, unikając dyscypliny i sprzeczek. Ma najlepsze intencje i uwielbia dzieci. Ale one są takie hałaśliwe, prawda?

Zawód

Nie oczekujcie od tego człowieka, aby założył własny interes; uczynił z niego przedsiębiorstwo przynoszące miliardy i rozpychał się łokciami, by wejść do najlepszego towarzystwa. Jego przeznaczeniem jest niezależna praca w domu. Dzięki naturalnej uprzejmości i ogromnej sile charakteru (pod pozorami delikatności ukrywa energię TIR-a!) wszędzie, gdzie się pojawi, pozostawia niezatarte wrażenie.

Jeżeli Waga Kot będzie zmuszona zostać szefem, uczyni wszystko, co w jej mocy, aby rzeczywistą władzę przekazać komuś bardziej surowemu niż ona sama. To typ przełożonego, który zaangażuje jakiegoś "poganiacza" do wykonywania czarnej roboty i pilnowania, aby galernicy dobrze wiosłowali. Sam woli pozostać w ukryciu i być mózgiem wszelkich poczynań. Jako pod-I władny także ma kłopoty. Nie przyjmuje poleceń z taką uprzejmością, z jaką zachowuje się - na przykład - na koktajlach. Jeży jej się sierść, gdy jest traktowana niesprawiedliwie lub kiedy ma uczestniczyć w działaniach, które uważa za pospolite czy błahe.

Zajęcia odpowiadające Wagom Kotom: księgarz, dyplomata, tłumacz, stroiciel fortepianów, dekorator wnętrz, konserwator muzealny, aktor (w klasycznym repertuarze), pisarz.

 

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
Coś w tym jest to fakt. Dziękuję jeszcze raz :) Jeśli to nie problem poproszę jeszcze dla 7.10.1983

:usmiech:

Dzik - 13,02,1983 - 1,02,1984

Waga - 24,09 - 23,10

Waga Dzik

 

Ogólna charakterystyka

Człowiek urodzony pod tym znakiem Jest wierny, zazdrosny, ceni wyłączność i jest do przesady lojalny. Wic tak naprawdę nie liczy się w jego życiu nic poza związkiem z partnerem .Cala aktywność skupia się na więzach, które łączą go z drugim człowiekiem. Dom, pieniądze, dzieci, zainteresowania, przyjaźnie - resztą pomijam , wszystko jest zepchnięte na dalszy plan. Małżeństwo lub związek miłosny jest wyobrażony przez Słońce. To ono rządzi wszystkimi gestami i dążeniami Wagi Dzika, panuje nad wszystkimi radościami i kłopotami.

Aby przeżyć, Waga potrzebuje piękna. Dzik — bogactwa. Waga jest zdolna stworzyć piękno wokół siebie i pragnie mieć możliwość podziwiania go w spokojnym otoczeniu. Dziki również lubią spokój. Są niewolnikami kultury we wszystkich jej formach i przejawach. Rozkwitają w obfitości. Gdyby to od niej zależało, Waga Dzik żyłaby wygodnie aż do końca swoich dni, utulona w luksusie jedynej miłości.

Człowiek spod tego znaku postrzega wszystko poprzez mgiełkę świata marzeń, co szkodzi mu przy wykonywaniu nudnych prac. Waga Dzik może przystać na rutynę i sprawi wrażenie osoby szalenie skutecznie wypełniającej uciążliwe zadania.

 

Miłość

W kontaktach osobistych i wspólnym działaniu jest w stanie dać z siebie to, co ma najlepszego. Więcej niż Ci urodzeni pod innym znakiem. Jest pełna poświecenia wobec partnera. Prawdziwą przyjemność stanowią dla niej sukcesy tych, których kocha.

 

Związki s innymi znakami

Wago Dziku, spokojnie dokonasz wyboru w kierunku Kotów i Kóz. Cenisz ich dyskrecją. Może i wybierzesz partnera urodzonego pod znakiem Bliźniąt, Lwa, Strzelca lub Wodnika. Generalna zasada: Węże są zabronione Dzikom, a najgorszym wyborem byłby Baran, Rak lub Koziorożec Wąż. Nie porozumiesz się także z Koziorożcami Małpami. Za dużo myślą i nie są wystarczająco ekstrawaganckie dla twojej zmysłowej natury.

 

Dom i rodzina

Domostwo Wagi Dzika będzie wzorem luksusu. Jeśli jest coś, co potrafi, to na pewno ozdobić każde miejsce, w którym mieszka. Zawsze wybierze ornament zamiast praktyczności, majestatyczność w miejsce skromności Ma kosztowne gusty.

Rodzice spod tego znaku mają skłonności do stawiania swoich dzieci na drugim miejscu, po partnerze. Wypełniają względem nich obowiązki. Jednak często więcej uwagi i uczucia okazują współmałżonkowi. Lecz ponieważ dzieci stanowią integralną część wizerunku szczęśliwej rodziny, jako takie są niezbędne dla dobrego samopoczucia Wagi Dzika.

Zawód

Waga Dzik zawsze interesuje się swoim awansem społecznym. Jednak, przypomnijmy po raz kolejny, ten awans jest ważny, jeżeli jest korzystny dla jej związku. Najpierw miłość. Potem praca. I wyższa stopa życiowa tylko w ramach związku z partnerem. Waga Dzik jest bardzo utalentowana i z pewnością zdolna do różnych przedsięwzięć. Badzie się interesować swoją pracą wyłącznie wtedy, kiedy jej kariera polepszy los związku, w którym postanowiła żyć.

Człowiek urodzony pod tym znakiem jest szefem niezdecydowanym. Ponieważ nie pragnie dominować, nie chce odpowiadać za innych , wydawanie poleceń wydaje mu się uciążliwe i wyczerpujące nerwowa Zapewne woli być podwładnym niż szefem. Jako pracownik jest odpowiedzialny i pomysłowy, dopóki jego życie uczuciowe jest harmonijne.

Zajęcia odpowiadające Wagom Dzikom: wszystkie te, które mają coś wspólnego z domem — zachwycające panie domu, doskonali farmerzy, kucharze, restauratorzy, właściciele winnic i rzemieślnicy.

 

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
:) Ja również prosiłabym o horoskop :)

 

10.10.1973

 

Pozdrawiam:onajego_na::dostal_na:

 

Waga Bawół

 

Ogólna charakterystyka

Piękna i Bestia. W człowieku urodzonym pod tym znakiem trwa prawdziwa burza sprzeczności. Każdy szczegół powinien być doskonały, każda linia idealnie prosta, a każdy defekt starannie ukryty. Należy pozbyć się wszystkich słabości, wykorzenić lenistwo. A jednak pod tą pozorną doskonałością Wagi Bawołu kryje się tajemnica. Na zewnątrz działa bardzo skutecznie i emanuje siłą, jest wzorem i daje poczucie bezpieczeństwa. A w głębi duszy? Kłębowisko sprzecznych uczuć. Czystość urzeka tego prawego człowieka. Nie chce komplikacji - twierdzi. Potrzebuje spokoju i nie umiałby żyć w zamieszaniu. Tymczasem Wagi Bawoły bez przerwy wpadają w kłopoty uczuciowe. Wydając się być "ponad zgiełkiem", przygarniają wyobcowanych. Pociąga je szaleństwo. Komplikacje działają na nie jak magnes.

W zasadzie są ludźmi łagodnymi. Piękno urzeka ich i nie mogą mu się oprzeć. Marzą o życiu doskonałym, o dobrze wychowanych dzieciach i czystych zwierzętach domowych, pięknie urządzonym mieszkaniu, przyjemnie brzmiącej i dźwięcznej muzyce, wykwintnych i obfitych posiłkach, o stoliku w stylu Ludwika XV, o rozsądnym partnerze, z którego mogą być dumni, a nawet o sympatycznych teściach. Lecz Wagi Bawoły są zbyt inteligentne. Doskonale wiedzą, że zaledwie zbudują swój zamek z piasku, zburzy go najmniejszy powiew.

Rozczarowanie - oto ich wróg. Inni okazują się zawsze nieodpowiedni. Chociaż ci, których kochają, często ich rozczarowują, to jednak bez przerwy narażają się na utratę kolejnych złudzeń. Na ogół, jeżeli pewne układy nam nie odpowiadają, próbujemy ich unikać. Ale nie Waga Bawół. Nie przeczuwając bliskiej katastrofy, budzi się po napadzie koszmarnej chandry, staje niepewnie na czterech kopytach i uparcie zaczyna od początku. Poważny Waga Bawół ma nadzieję, że tym razem będzie inaczej. A jednak i tym razem jest tak jak poprzednio. Tylko otoczenie się zmienia.

Wagi Bawoły są zachwycającymi gawędziarzami. Nieruchomy, zamieniony w słuch, chłoniesz jego opowieści o nieszczęściach i niegodziwościach przynoszonych przez życie, o rodzinie i przyjaciołach. Co, ten spokojny, skromny, szczery i bezpośredni człowiek ma tak skomplikowane życie? W sercu tego wieśniaka kipią tak barokowe emocje? Naprawdę, widząc Wagę Bawołu w jego pełnej godności prostocie zastanawiamy się, skąd u niego tyle różnorodności i komplikacji.

To oczywiste, że jego życie upływa na łonie rodziny. Nie jest ani światowcem, ani nocnym markiem. Przedkłada dom (i wszystkie dotyczące go problemy, które jednak można rozwiązać) nad szaleństwa tego świata. Czasem przy odrobinie szczęścia nasz Bawół (ponieważ urodził się pod znakiem Wagi) potrafi w pewnym stopniu zdystansować się od swoich emocji. Wówczas, obdarzony przecież wrodzoną elokwencją, może zostać dowcipnisiem nadużywającym swego poczucia humoru.

Waga oczywiście mówi dużo, lecz bez wdzięku. Bawół z kolei mówi mało, lecz swoje myśli zręcznie artykułuje i formułuje. Rezultatem tego połączenia jest tak zwany "dar słowa". Wagi Bawoły umieją mądrze posługiwać się mową.

 

Miłość

W życiu tego człowieka miłość gra pierwsze skrzypce, skromnie mówiąc. Biorąc pod uwagę różnorodność i zmienność jego emocji, zaczynamy rozumieć, jakie bogactwo uczuć kryje się pod niewzruszonym spokojem Wagi Bawołu. Na pozór traktuje lekko związki miłosne, ale w głębi duszy jest jak kociołek bulgocący wymaganiami i sentymentalnymi żalami. Biada wam, jeżeli zapomnisz, że to kłótliwy manipulator.

W zamian za trudy wspólnego życia daje partnerowi poczucie stabilizacji i zgadza się na każde szaleństwo - które sprawia mu zresztą przyjemność. Waga Bawół będzie cię jeszcze bardziej kochał za twoje dziwactwa, oryginalne przekonania i różne niepowodzenia. Nie zapominaj jednak, że jego opanowanie jest tylko powierzchowne. Udawaj szaloną, jak długo masz na to ochotę. Lecz miej oczy i uszy otwarte. Żądny nowych wrażeń, Waga Bawół może potrzebować twoich rozsądnych rad.

 

Związki z innymi znakami

Wago Bawole, twoim naturalnym partnerem są: Bliźnięta, Lwy, Strzelcy i Wodniki. Odpowiadają ci Węże urodzone pod tymi znakami. Rozumiesz się także ze Szczurami Lwami, Strzelcami i Wodnikami. Bliźnięta i Strzelcy Bawoły to dla ciebie właściwy wybór, podobnie jak Koguty Lwy i Wodniki. Bogata oferta, prawda? Barany, Raki i Koziorożce Tygrysy raczej cię nie zachwycają, gdyż zbyt gwałtownie bronią swoich wzniosłych celów. Ta sama uwaga dotyczy Raków Smoków, Koni i Małp. Stanowczo nie ma mowy o Koziorożcu Kozie.

 

Dom i rodzina

"W jedności siła", tak należałoby określić dewizę osoby urodzonej pod tym znakiem. Wykazuje ona przykładne poświęcenie wobec grupy, sprawy, porządku, systemu i, naturalnie, rodziny. Najbardziej zadowala ją funkcja głowy rodziny. Lubi myśleć o sobie jako o najbardziej oświeconym, życzliwym i wspaniałomyślnym despocie oraz największym filantropie, jaki kiedykolwiek stąpał po Matce Ziemi. A wy, jako oficjalni członkowie jego klanu, powinniście się czuć zaszczyceni mając takiego opiekuna (ziewnięcie za ziewnięciem).

Wspomniałam już o jej sekretnym uwielbieniu błyskotek. Nawet jeżeli ma dom urządzony na ludowo, to sama będzie zawsze w stylu "koronkowe serwetki". Lubi ubrania pełne świecidełek i krzykliwych ozdób. Przedmioty ciężkie i rustykalne sąsiadują zawsze z lekkimi i wykwintnymi. Filiżanka z cienkiej porcelany na spodeczku z grubego fajansu - oto cała Waga Bawół.

Ludzie spod tego znaku są wymagającymi i serdecznymi rodzicami. Żądają przestrzegania zasad, a jednocześnie są pobłażliwi wobec uczuć swoich dzieci.

 

Zawód

Urodzonym pod znakiem Wagi w roku Bawołu zależy na sukcesie. Lubią stałe godziny pracy, umieją podporządkować się ścisłemu rozkładowi zajęć, przestrzegają terminów i wykonują zadania na czas. Są staranni i - rzecz wyjątkowa u Bawołów - bardzo chętni do współpracy. Potrafią być nawet dyplomatami. Cechuje ich przesadna drobiazgowość. Mają niezwykłą siłę i nie boją się najcięższej pracy.

Zajęcia odpowiadające Wagom Bawołom: pisarz, kaznodzieja, dziennikarz telewizyjny, wychowawca, antykwariusz, opiekun społeczny.

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 2 weeks later...
Witam. Chętnie zapoznam się z opisem Wagi- Węża. Dziękuję.

 

Ogólna charatkterystyka

Uosobienie magnetyzmu. Waga urodzona w roku Węża jest przede wszystkim pociągająca. Małżeństwo szczęśliwe. Jednak ona sama będzie mniej szczęśliwa. A to dlatego, że nie tylko jest niezwykle urokliwa, ale i bardzo uparta. Ludzie spod tego znaku chcą wszystko robić po swojemu i lubią niepostrzeżenie komenderować innymi. Są jak usłużni lokaje, którzy często postępują tak, jak im wygodnie. Mają tyle czaru, że mogą go sprzedawać.

Waga Wąż zazwyczaj rządzi innymi za pomocą uczuć. Dokładnie czuje, czego się od niej oczekuje. Jest szalenie spostrzegawcza, a nawet ma talent do tego co nadprzyrodzone. Umie porwać słuchaczy dobrze sformułowanymi, rozsądnymi, a jednak zbyt sentymentalnymi wystąpieniami. Urodziła się po to, by być pasterzem stada ludzkiego, głosić moralność i braterstwo.

Jej natura przypomina pocztówkę na dzień św. Walentego: "ja" ma kształt serca z koronki, zza którego błyszczą jej prawdziwe zalety. Powiedziałabym, że ten znak jest bardziej "kobiecy" niż "męski". Wagi Węże lubią matkować innym. I są uosobieniem przykładnej bierności, która nadaje ich charakterowi cechy samicy. Nie mają zwyczaju zdobywać przewagi nad innymi - chyba że żądają tego ich zwolennicy. Rzeczywiście powinny walczyć z lenistwem, używaniem życia, roztargnieniem i przesadną pogonią za przyjemnościami. Mają skłonności do zbytku i codziennie muszą staczać walkę z przeogromną tendencją do ospałości.

Przy tym wszystkim ich fatalną słabością jest oczywiście niemożność ucieczki przed własnym czarem. Po latach spoglądania na ludzi leżących z podziwu plackiem u ich stóp z czasem zaczną to wykorzystywać i przymierzą się do lansowania takiej czy innej mody. Broniąc jakiejś racji, Waga Wąż czyni to zawsze w sposób najbardziej elegancki i najmniej gwałtowny. Pragnie rozważyć niebezpieczeństwo, przedyskutować różnice zdań, wynegocjować pokój.

A potem wygłosi wzruszające przemówienie na ten temat i u jego stóp słać się będą nowi wielbiciele. Wcale nie potrzebuje zmuszać ludzi. Wystarczy, że ich oczaruje.

Waga Wąż to człowiek humanitarny i ta cecha często jest mu pomocna w pracy. Natura Wagi sprawia, że pragnie on powszechnej sprawiedliwości. Wąż to uosobienie wdzięku, zawsze współczujący, wyrozumiały, gotowy wysłuchać opowieści o nieszczęściach innych lub użyczyć im swego ramienia, aby się wypłakali. Połączenie tych dwóch znaków daje osobę o ogromnym altruizmie, która nie boi się działać przeciwko głodowi, biedzie czy niesprawiedliwości. Międzynarodowe organizacje pomocy pełne są Wag Węży, które na tyle kochają innych ludzi, że poświęcają czas i pieniądze, aby nieść im ulgę.

Nie znaczy to, iż są z natury hojne. Nie. Raczej starają się ograniczać wydatki do niezbędnego minimum. A jednak czasem pozwolą sobie na zakup drogiego bibelotu lub obwieszą się biżuterią. Pieniądze wydają w ukryciu i nie uważają, że jest poniżej ich godności blefować trochę podając ceny swych błyskotek.

 

Miłość

Czy Wagi Węże znają w ogóle coś innego? Całe są miłością i zmysłowością, romancą i seksapilem. To jasne, że są zbyt wspaniałe, aby przez całe życie pozostawać wierne jednej osobie. Lecz są ogromnie przywiązane do swojego partnera. A poza tym, chociaż są tak piękne i dość apatyczne, mogą być bardzo zabawne. Są złośliwe, trochę szalone i umieją śmiać się z siebie.

Związki z innymi znakami

Wago Wężu, na czele twojej listy plasują się Koguty. Spróbuj pozostać przy Kogutach urodzonych pod znakiem Bliźniąt, Lwa, Strzelca lub Wodnika. Lwy, Strzelcy i Wodniki Bawoły będą dla ciebie doskonałymi towarzyszami. Barany i Koziorożce Małpy działają ci na nerwy. Raki i Koziorożce Dziki są zbyt krytyczne i skrupulatne jak na twoją giętkość węgorza. A Raki Tygrysy, nadąsane i nerwowe, doprowadzają cię do szału.

 

Dom i rodzina

Możecie liczyć na Wagę urodzoną w roku Węża, że ozdobi dom wspaniałymi tkaninami i wszędzie poustawia cenne dzieła sztuki. Ten człowiek kocha luksus i pomimo wszystkich swoich wypowiedzi na temat biedy uwielbia komfort. Zawsze będziesz u niego mile widziany. Mię bój się wpaść bez uprzedzenia o każdej porze: zawsze znajdzie się miejsce dla kilku niespodziewanych gości.

Waga Wąż chce mieć dużo dzieci. Lubi pielęgnować i chronić innych. Z tego względu będzie miała zbytnie skłonności do rozpieszczania swoich maluchów i pełnego niepokoju czuwania w czasie ich snu. Lecz kiedy się obudzą, będą miały wspaniałe życie. Waga Wąż olśniewa swoje dzieci tak jak innych ludzi. A jednak ma tendencję do moralizowania. Powinna skrócić swoje kazania. Moralizatorstwo wywołuje u dzieci zgrzytanie zębami.

 

Zawód

Taka jest natura Wagi Węża, że przewodzi ludziom. Lecz nie lubi współzawodnictwa i ucieka przed wojowniczością. Jego specjalność to czarowanie innych. Ludzie mimo woli go szanują, spijają miód z jego warg i pragną go naśladować. U wykolejeńca taki talent może oczywiście być w najwyższym stopniu niebezpieczny. A ponieważ Waga Wąż nie tyle pożąda władzy, ile zgadza się przejąć stery - jeżeli mu je dają - niebezpieczeństwo jest mniejsze, niż można by się obawiać.

Źle znosi sytuację, w której podlega komuś innemu. Nie żeby nie rozumiał konieczności podporządkowania się, lecz praca podwładnego go nudzi. Wie, że potrafi kierować instytucją i dziwi się, iż nie zawieszano na jego drzwiach tabliczki z napisem SZEF. Na ogół nie nadużywa swej władzy i jest sumienny jak jego koledzy. Wagi Węże są doskonałymi partnerami dla osób mniej charyzmatycznych, które potrafią wykonywać tak przyziemne zadania jak dodawanie, odejmowanie i płacenie podatków. Lubią grać pierwsze skrzypce, lecz nie mają nic przeciwko dzieleniu zysków z innymi.

Zajęcia odpowiadające Wagom Wężom: psychoterapeuta, modelka, aktor, piosenkarz, prezenter radiowy lub telewizyjny, urzędnik wyższego szczebla, dziennikarz radiowy lub telewizyjny, polityk.

 

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
 • 1 month later...
 • 1 month later...
 • 6 months later...
 • 2 weeks later...
 • 6 months later...

WAGA urodzona w roku MAŁPY

24 września - 23 października rok: 1908, 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

 

............................................................................................................

 

sprawiedliwość kłótliwość estetyzm manipulanctwo urok kunktatorstwo uprzejmość sybarytyzm równowaga niezdecydowanie idealizm gadatliwość"Porównuję" Powietrze, Wenus, jakość stała

improwizacja kłamliwość zręczność przebiegłość stateczność gadatliwość władczość egocentryzm dowcip głupota gorliwość oportunizm "Przewiduję" Metal pozytywny, Yin

 

..........................................................................................................

 

"Melodia słowa łagodzi obyczaje". Za pomocą słowa udaje się temu człowiekowi wydostać ze wszystkich możliwych kłopotów. Wielka siła Wagi Małpy polega na jej błyskotliwej zdolności manipulowania słowami i pomysłami, dostosowywaniu ich do każdej sytuacji - czy to w dziedzinie handlu, czy sztuki. To sympatyczna gaduła, której przechwałki i elokwencja sprawiają, że ludzie poszukują jej towarzystwa.

 

Wpływ Wagi sprawia, że urodzeni pod tym znakiem nie chcą żyć samotnie i wcześnie wstępują w związki małżeńskie. W połączeniu z gadatliwą Wagą Małpa odczuwa jeszcze większą potrzebę komunikowania się, a czasem nawet pragnie konfliktów, które oczyszczają atmosferę. Związek tych dwóch znaków nie jest całkiem spokojny. Wagi Małpy pociąga ruch dla samego ruchu. Czasem odczuwają potrzebę zapomnienia tego, co właśnie przeżyły, aby móc udać się na eksplorację nowych miejsc, gdzie będzie wesoło lub przynajmniej inaczej.

 

Waga Małpa to manipulant. Nie stroni od wykorzystywania innych. Traktuje świat jak swój osobisty teren gry. Dlaczego nie zrezygnować z uczuć na rzecz zysku? W każdym razie, gdy spłata komuś głupiego figla, będzie pierwszym, który przekona i siebie, i ciebie, że działał tylko w interesie wszystkich zainteresowanych. Nie jest pasożytem. Jest aktywna i energiczna. Jej inteligencja przewyższa przeciętną, a w dodatku jest przebiegła.

 

Ten człowiek ma w sobie coś młodzieńczego. Niezmienny błysk w jego oku daje do zrozumienia, że całe swoje otoczenie złapał na gorącym uczynku. Nie chcę powiedzieć, że Wagi Małpy spędzają czas na uczeniu innych dobrych obyczajów. Po prostu wydają się obdarzone pozazmysłową zdolnością percepcji. Jasno przewidują zmiany wśród ludzi i w społeczeństwie. Często spotkacie je w awangardzie jakiegoś ruchu politycznego lub artystycznego. To obserwator, który inwestuje w samego siebie.

 

Życie jest czasem zbyt trudne do zniesienia dla nadmiernie wrażliwej Wagi Małpy. Kusi ją euforia i mogą pociągać narkotyki. Nie zawsze czuje się dość silna, dość wojownicza, aby podjąć wyzwanie. Nie słabość jest tego powodem. Absolutnie nie! Tylko brakuje jej pewności siebie i waha się, czy zniszczyć konkurenta. Chętnie zwycięża podstępem i chytrością. Woli nie stawać z przeciwnikiem twarzą w twarz. Siła nigdy nie jest dla niej prawem. Satyra - oto jej ulubiona broń. By zdystansować opozycję, woli posługiwać się poczuciem humoru i inteligencją.

 

Człowiek urodzony pod tym znakiem umie manipulować swoim audytorium. Ma poczucie własnej godności i potrafi złośliwie się odciąć. Obdarzony licznymi talentami, dzięki swojej zdolności do adaptacji, a także temu, że potrafi iść z prądem w każdej dziedzinie, którą wybierze, może zajść wysoko. To zupełne przeciwieństwo uparciucha. Jest elastyczny i ma wesołe usposobienie, chociaż czasem się zniechęca i na pewien czas może usunąć się w cień.

 

........................................................................................................

 

Miłość

 

W poszukiwaniach miłosnych, jak również w bardziej prozaicznych przedsięwzięciach Waga Małpa może skrycie dążyć do osobistych korzyści. Na ogół jednak związek z partnerem ma dla niej fundamentalne znaczenie i na pierwszym miejscu będzie stawiała jego ochronę i trwałość. Jest sentymentalna i - nawet jeśli nadużywa miłości partnera - pozostaje do niego bardzo przywiązana. Tym, czego Wagi Małpy poszukują w związku miłosnym lub w małżeństwie, jest równowaga między dwiema osobami, których namiętność i wzajemna zależność mogą stworzyć symbiozę. Dużo otrzymują w miłości, lecz i wiele dają w zamian.

 

Czy jesteś zakochany w Wadze Małpie? Bądź pewny, że wasze stosunki będą polegały na ciągłych poszukiwaniach idealnej równowagi. Ona rzeczywiście tak wiele oczekuje, że odpowiedzialność za trwałe współżycie może czasem ciążyć jej delikatnej połowie. Waga Małpa pragnie stanowić trwały element związku, co pozwala ci być tak ekstrawaganckim, jak tylko masz ochotę. Proszę się nie niepokoić: ona zadba o uczucia.

 

.......................................................................................................

 

Związki z innymi znakami

 

Wago Małpo, być może w przyszłości spotkasz Smoka. Jeżeli tak, wybierz raczej urodzonego pod znakiem Bliźniąt, Lwa, Strzelca lub Wodnika. Równie dobrze będziesz się rozumieć z Lwami, Strzelcami i Wodnikami Szczurami. Nie nadajesz na tej samej długości fal co Barany i Raki Konie. To samo dotyczy Raków i Koziorożców Tygrysów. Raki Dziki i Koziorożce Bawoły są po prostu zbyt zwyczajne, aby podobać się twojej giętkiej i zmiennej naturze.

 

 

.............................................................................................................

 

Dom i rodzina

 

Miejsce, w którym Waga Małpa powiesi kapelusz, jest jej domem. Osoba spod tego znaku lubi piękno i luksus, lecz - aby sobie udowodnić, że ma korzenie - nie musi posiadać wspaniałego domu. Ona zapuszcza korzenie w jednej chwili. To jej wystarcza. Nie włóczy się ani nie prowadzi cygańskiego życia. Jeżeli ma pięknie urządzone mieszkanie, to raczej by sprawić przyjemność innym, niż zapewnić sobie pewnego rodzaju poczucie bezpieczeństwa.

 

Waga Małpa to szczery i kochający rodzic. Najbardziej żałuje tego, że musiał dorosnąć, stać się poważny, nudny, krótko mówiąc, dorosły. A więc będzie należał do rodziców, którzy bawią się z dziećmi, zabierają je do wesołego miasteczka i zjeżdżają z nimi na saneczkach. Lubi, gdy malcy obdarzeni są wyobraźnią, i będzie ich zachęcał do tworzenia.

Dzieci urodzone pod znakiem Wagi Małpy to czarujące osóbki, zawsze skore do żartów, zawsze gotowe towarzyszyć cioci Lindzie lub niespodziewanie skoczyć w ramiona wujkowi Oskarowi. Lubią grono rówieśników i są wesołe. Naturalnie trzeba je pilnować, aby nie zrobiły za dużo głupstw. Jeśli chodzi o figle, nie mają równych sobie. Zawsze są w trakcie obmyślania czegoś. I mają skłonności do zasypywania was słowami. Należy zapewnić im solidne wykształcenie, aby w wieku dorastania miały przynajmniej ciekawe tematy do rozmowy.

 

.........................................................................................................

 

Zawód

 

Małpa urodzona pod znakiem Wagi ma arystokratyczną postawę. Już wiemy, że ma zdolności do słowa mówionego - i to jakie! Umie również dobierać słowa do myśli. To doskonały wspólnik i kolega w pracy. W dziedzinie spraw publicznych jest bardziej kompetentna niż każda inna Małpa.

 

Szef Waga Małpa wcale nie ma imponującego wyglądu. Wrażenie wywrze raczej swoją wymownością i ostrym jak brzytwa dowcipem. Ludzie cenią go za wielkoduszność i wnikliwość w rozpatrywaniu spraw socjalnych lub politycznych. Oto jak z pożytkiem zatrudnić Wagę Małpę: albo zostawić ją absolutnie samą w pokoju bez okien, zmuszając w ten sposób do koncentracji, albo wysłać na drogę, by sprzedawała... wszystko jedno co! Lecz należy sprawdzić, czy rzeczywiście sprzedała dzienną normę. Wagi Małpy wykazują godne pożałowania skłonności do trwonienia swojej energii na frywolne pogaduszki.

 

Dla Wag Małp odpowiednimi zajęciami będą wszystkie te, które wymagają ruchliwości i zapewniają kontakt z ludźmi: handlowiec, aktor, profesor, agent ubezpieczeniowy, redaktor, sekretarz sądu, opiekunka społeczna, rzecznik prasowy, "człowiek z pomysłami" w agencjach reklamowych.

Edited by fanka
omylkowo 2 razy wstawilam post waga tygrys a mialo byc waga tygrys i waga malpa wiec poprawialam:)
Link to comment
Share on other sites

WAGA urodzona w roku TYGRYSA

(24 września - 23 października ) rok: 1902, 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

 

..............................................................................................

 

sprawiedliwość kłótliwość estetyzm manipulanctwo urok kunktatorstwo uprzejmość sybarytyzm równowaga niezdecydowanie idealizm gadatliwość"Porównuję" Powietrze, Wenus, jakość stała

żarliwość porywczość odwaga gwałtowność magnetyzm nieposłuszeństwo szczęściarz zdobywczość życzliwość nieumiarkowanie władczość włóczęgostwo "Czuwam" Drzewo pozytywne, Yang

 

 

................................................................................................

 

Oryginał jakich mało, Waga Tygrys jest niezwykłym zdobywcą. Człowiek urodzony pod tym znakiem chce się spodobać i wywrzeć wrażenie na innych. Możesz reagować chłodno, lecz najprawdopodobniej twoja rezerwa zniknie wobec jego charyzmy i - ledwie go poznawszy - będziesz chciał dowiedzieć się o nim czegoś więcej, o wiele więcej. Uwodziciel? O Bogowie! Z całej jego postaci promieniuje jakiś magnetyzm. Sprawia wrażenie, jakby za chwilę miał wybuchnąć śmiechem. Jest to czarujące. Fascynujące. A przede wszystkim bardzo niebezpieczne.

Sam w sobie jej magnetyzm nie ma wartości. Nie można zbyt wiele dostać za funt ulotnego czaru. A przecież jednym klaśnięciem udaje się Wadze Tygrysowi uwieść cały świat, wzbudzić szacunek i zyskać zwolenników. Absolutnie nie sugeruję, że jest ona kłamcą czy oszustem. Nie skacze z kwiatka na kwiatek i nie podrywa. Wie, ile jest wart dzień ciężkiej pracy, i chętnie poświęca swój czas na opracowanie wielu różnorodnych projektów. Lecz jej najbardziej uderzającą cechą jest urocza pewność siebie. Dzięki niej zajdzie wysoko.

Wagi Tygrysy mają duże poczucie sprawiedliwości i starają się postępować właściwie. A jednak są zbyt nonszalanckie. Uważają, że są tak dostojne, iż nie dotyczą ich zasady i umowy społeczne, niemodne tradycje, a nawet obowiązujący system prawny. Sądzą, iż z racji swojej naturalnej wyższości wiedzą lepiej niż inni, co jest właściwe dla nich, a także dla tych, którym doradzają i którymi kierują. Człowiek urodzony pod tym znakiem w gruncie rzeczy nie potrafi przestrzegać reguł gry. Na szczęście, Waga na tyle równoważy jego osobowość, by nie trafił do więzienia. Dla Wagi to dosyć uciążliwe: urodzić się w roku Tygrysa. Ją w życiu pociąga wszystko, co jest "kobiece". Usiłuje znaleźć piękno w każdej sytuacji i w zasadzie pragnie spokoju.

A wiemy już, że Tygrysy dbają o spokój tyle co o zeszłoroczny śnieg. Tygrysy dbają o prawdę. O ideały. O siebie samych. Wywołuje to zasadniczy konflikt w naturze człowieka urodzonego pod tym znakiem. Gwałtowny Tygrys, gardząc poczuciem bezpieczeństwa i lekceważąc dobre maniery sprawia, że łagodna Waga traci głowę.

Lecz nie na długo. Waga Tygrys jest nieustraszona w dążeniu do wysokich godności, do wyrobienia sobie nazwiska, do zdobycia gwiazdy na niebie sławy. Często próbuje osiągnąć rozgłos i zyskać fortunę. I w swoich działaniach nierzadko odnosi sukces. Jest porywcza, a czasem nawet nieobliczalna. Ale ma w sobie szczyptę wyrafinowania i zmysł elegancji. Te cechy pomagają jej podnieść się z porażek i powrócić do łask tych, których uraziła jej gwałtowność.

Genialne pomysły są specjalnością Wagi Tygrysa. Wszystko jedno, czy na arenie polityki międzynarodowej, czy też - w skromniejszym wymiarze - na urodzinach członka rodziny, udowodni, że jej wyobraźnia nie ma granic. Tak, ma charyzmę, lecz przede wszystkim jest inteligentna. Ten znak błyszczy w sposób naturalny. Waga Tygrys nigdy nie stworzy czegoś przeciętnego. To może być bardzo perwersyjne. Ale nigdy nie będzie banalne.

 

...........................................................................................

 

Miłość

 

Wagi urodzone w roku Tygrysa są doskonałymi partnerami życiowymi. Są wystarczająco zmysłowe, a jednak - co daje im przewagę nad innymi - ich równowaga nie zależy od seksu. Jak na Tygrysa, człowiek urodzony pod tym znakiem jest łagodny i sentymentalny. A także wrażliwy. Nie bądź więc za bardzo surowy wobec tej delikatnej istoty. Jeśli ona się zaleca, to w sposób czarujący i z werwą. Jest zuchwała i cięta. Ale kłótnia z nią to prawie zabawa.

Zazdroszczę ci, jeśli masz szczęście znać jedną z tych zachwycających postaci, a nawet kochać ją. Wagi Tygrysy należą do najbardziej śmiałych ludzi na świecie. Umieją dobrze się ubrać. Noszą się efektownie i z pewnością siebie. Przechwalają się. Jeśli chcesz utrzymać przy sobie partnera spod tego znaku, musisz bez przerwy stwarzać mu okazję do wywoływania sensacji. On chce być powszechnie znany, zarówno w gronie przyjaciół, jak i na całym świecie. Nie trzeba mu się narzucać. Aby mu się spodobać, najlepiej nigdy nie mówić mu nic przykrego, lecz po cichu zręcznie radzić, aby uważał na to, co mówi.

 

................................................................................................

 

Związki z innymi znakami

 

Wago Tygrysie, będziesz adorować Bliźnięta, Lwy, Strzelców i Wodniki urodzone w roku Konia lub Psa. W sposób naturalny zapanuje między wami harmonia. Jeśli wybierzesz Smoki Strzelców i Wodniki, również trafisz w dziesiątkę. Doskonale możesz obejść się bez Baranów, Raków i Koziorożców Zajęcy. Trudno ci będzie porozumieć się z Baranami Wężami. Koziorożce i Raki Bawoły oraz Owce są absolutnie zabronione.

 

..............................................................................................

 

Dom i rodzina

 

Hm, hm. Co tu powiedzieć? Jest szalenie rozrzutna w urządzaniu domu. Ten impulsywny czaruś ozdabia swoje gniazdko luksusowo i kosztownie. - Zmień te ordynarne gałki u drzwi. Każ jeszcze raz pozłocić tę ramę. Salon trzeba ozdobić tajlandzkim atłasem. I nie zapomnij, że potrzebuję dużo wody na trzy kąpiele dziennie. - U Wagi Tygrysa praktyczność jest niezwykle zbytkowna.

Jako rodzic dobrze opiekuje się dziećmi. Pełen troski, udziela im rad i wychowuje je z radością. Czaruje maluchy niczym grajek z bajki. Kontakty rodzice -dzieci ce****e tu bezstronność i współdziałanie. Waga Tygrys będzie niekiedy zbyt zajęty, aby bezustannie nadzorować życie swoich dzieci. Lecz chwile, które spędza z nimi, mają szczególną wartość.

 

..............................................................................................

 

Zawód

 

Bez wahania stwierdzam, że Wagi Tygrysy chętnie działają samodzielnie i nie boją się pracy. Nie przeraża ich, że pobrudzą ręce, i rzadko skarżą się na zmęczenie. Są chude, nerwowe i odporne. Mają wdzięk i nie wahają się go wykorzystywać dla osobistych korzyści. Wspinanie się po drabinie społecznej raczej ich nie interesuje. Chyba że wysocy urzędnicy mogą im być użyteczni. Wagi Tygrysy to przywódcy i nie lubią podążać za innymi. Ponieważ są skłonne do pośpiechu, potrzebują fachowych współpracowników.

 

To oczywiste, że taki człowiek chce być szefem, i trudno go przekonać, by został podwładnym. Jako przełożony będzie zadziwiająco bezstronny i liczący się z opinią innych. Tygrysy urodzone w znaku Wagi są porządne i uczciwe, a nawet - w sposobie traktowania ludzi - są idealistami. Często głoszą prawdy niepopularne, a jednak wspólnicy i podwładni są im głęboko oddani. Jako pracownicy są przezorni i potrafią czekać w kolejce do dyrektorskiego fotela. Nigdy nie pogodzą się z rolą podwładnego. Jeżeli będą do tego zmuszone, umrą z przygnębienia.

 

Zajęcia odpowiadające Wagom Tygrysom: szef rządu, projektant mody, dekorator, rewolucjonista, autor przemówień, awanturnik, filozof, dramaturg.

Link to comment
Share on other sites

WAGA urodzona w roku SMOKA

24 września - 23 października rok: 1904, 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

..................................................................................................

 

sprawiedliwość kłótliwość estetyzm manipulanctwo urok kunktatorstwo uprzejmość sybarytyzm równowaga niezdecydowanie idealizm gadatliwość"Porównuję" Powietrze, Wenus, jakość stała

siła nieprzejednanie wojowniczość nieufność zdrowie niezadowolenie entuzjazm porywczość powodzenie chełpliwość sentymentalizm fanfaronada "Przewodniczę" Drzewo pozytywne, Yang

 

.................................................................................................

 

Wagi są urodzonymi manipulantami. Smoki mają skłonność do podejrzliwości. Wagi poszukują równowagi we wszystkich dziedzinach. Smoki chcą być widziane i słyszane. Ani Wagi, ani Smoki nie należą do osób specjalnie małomównych. Ich związek jest burzliwy. Lecz pomimo tak hałaśliwej natury potrafią zapewnić sobie niezwykły los. Ci ludzie nie są byle kim.

Wiele Wag, ponieważ są z natury dyskretne i dążą do równowagi, potrafi schować swoje "ja" do kieszeni - choćby po to, aby nie czynić zamieszania. Lecz oto wchodzi na scenę ekscytujący Smok. Jest krzykliwy i przekonany,, że wszystko wie. Chce współzawodniczyć i chce wygrać. Mam wrażenie, że w tym znaku Waga poświęca wiele energii na przekonanie gadatliwego Smoka, aby się wycofał do swej kryjówki. I - jeśli znasz jednego z tych olbrzymów, zrozumiesz, co chcę powiedzieć - nieczęsto jej się to udaje.

 

Smok urodzony pod znakiem Wagi odnosi sukces w życiu. Skądkolwiek pochodzi, możesz być pewny, że nie zagrzeje miejsca na stacji "odjazd". On zna sens powiedzenia: "Otrzymuje się od życia to, co się mu daje". Sam współtworzy swoje sukcesy, kieruje swoim życiem i nie boi się narazić dumy, aby osiągnąć cel.

 

Człowiek spod tego znaku wiele tworzy, zaś tę twórczość należy właściwie zinterpretować. Łączy w sobie rozeznanie z energią, idealizm z tupetem, gadatliwość z chełpliwością. Czasem jest go "trochę za dużo". Lecz to nie szkodzi. Wagi Smoki zabierają nas na bajeczne wyprawy do swoich wymyślonych i ekscytujących światów. Wyróżnia je jedno: zupełnie bezkarnie mogą schlebiać samym sobie. Życie toczy się wyłącznie na ich użytek i dla ich przyjemności. Nie dbają o nic i nie mają skrupułów sięgając po to, czego potrzebują. "Ego" Wag Smoków nabiera imponującego kształtu.

 

Nigdy nie rezygnują. Nie są to ludzie w rodzaju ponurych i poświęcających się pracusiów. O nie! Są błyskotliwi, a nawet fanatyczni. I kiedy mówię, że oni "nie rezygnują", to znaczy, iż po prostu nie dopuszczają sprzeciwu. Dla nich opozycja nie istnieje. Przeszkody niemal same usuwają się przed nimi. Można zapytać - czy to czary? I odpowiadam - tak, to czary. W ich osobowości istnieje jakaś aktywna magia. Waga Smok to egocentryk, raczej obojętny na potrzeby innych czy tendencje na rynku. Lecz w zagadkowy sposób wie, co zrobić, aby być zaakceptowaną i sprzedać swój towar. Opiera się na intuicji - i wygrywa.

 

Jej osobowość funkcjonuje bez zarzutu, gdy jest w centrum uwagi. Dopóki reflektory są nań skierowane, nie ma problemu. Jest ekspansywna, bawi, naśladuje, puszy się i zieje ogniem - dopóki jej słuchacie. Waga Smok potrafi być miła, sentymentalna i czuła, kiedy jej "ego" jest zadowolone. Ale uwaga. Nie dopuść, by podejrzewała, że właśnie zamierzasz odejść. Kiedy się ją krzywdzi, może stać się naprawdę niebezpieczna.

 

...........................................................................................................

 

 

Miłość

 

Życie miłosne Wagi Smoka jest mozaiką wzlotów i upadków aż do dnia, w którym po licznych doświadczeniach spotka partnera swoich marzeń. Powinnaś wiedzieć, że w jednej osobie musi znaleźć całe audytorium. Dom służy jej za miejsce prób. Namiętność jest dlań ważna, lecz pochlebstwo może jeszcze ważniejsze. Lubi być adorowana. Wszystko, co nie jest co najmniej hołdem, pozostawia ją obojętną.

Jeżeli chcesz zatrzymać przy sobie na całe życie jedną z tych wyjątkowych istot, będziesz miał co robić. To pewne, że nie wydasz wiele na zorganizowanie wolnego czasu. Telewizor, radio, wideo czy stereo nie będą potrzebne. Waga Smok wystarczy za całe przedstawienie. Twoje zadanie? Być rozsądnym za dwoje. Nie pozwalaj jej zbytnio ryzykować. Gdy nie chce cię słuchać, spróbuj dotknąć ją w czułe miejsce. O ile wiem, to jedyny sposób powściągania żądań tego uwodzicielskiego potwora.

 

..........................................................................................................

 

Związki z innymi znakami

 

Wago Smoku, będą cię pociągać Szczury urodzone pod znakiem Bliźniąt, Lwa, Strzelca lub Wodnika. Łatwo się zgodzisz z Bliźniętami, Lwami i Wodnikami Małpami. Związek z Lwami i Strzelcami Kogutami będzie dla ciebie korzystny, podobnie jak z urodziwymi Lwami Wężami. Nie wiąż się na dłużej z Rakami i Koziorożcami Zającami i Psami. Cokolwiek by się działo, nie związuj się z Rakiem Bawołem.

 

.........................................................................................................

 

 

Dom i rodzina

 

Wygląd Wagi Smoka nie rzuci cię na kolana. Lecz otacza się ona pięknymi przedmiotami, dokładnie wie, jak chce urządzić dom, jak chce się ubierać i jak pokazać się światu. Ponieważ lubi robić wrażenie na innych, może zdecyduje się na umeblowanie egzotyczne lub oryginalne. Ale jakiekolwiek będzie, ma służyć podniesieniu prestiżu Wagi Smoka.

Ludzie urodzeni pod tym znakiem są dobrymi rodzicami. Lubią, gdy dzieci szanują ich i podziwiają. Ponieważ mają wysokie mniemanie o sobie i za wszelką cenę pragną błyszczeć, czasem jest im trudno zrozumieć młodych. Źle reagują na sprzeciw. A kto sprzeciwia się bardziej niż młodzież? Z przyczyn zawodowych wiele Wag Smoków woli nie zakładać rodziny. Często nie mają dzieci.

 

.........................................................................................................

 

Zawód

 

To w tej dziedzinie Waga Smok błyszczy całym swoim blaskiem. Swój zawód lubi bardziej niż cokolwiek na świecie. Tu właśnie jej magia i rozmach mają największe pole do popisu. W pracy, czy będzie to sklep czy restauracja, program telewizyjny czy stół montażowy - gdy zjawia się Smok ciągnąc za sobą Wagę - podnoszą się kurtyny, aby odsłonić wielkiego, jedynego, we własnej osobie... zróbcie miejsce, poddani: oto Król!

 

W roli podwładnego nie wytrzyma zbyt długo. Cierpliwość i skrupulatność nie są jej mocną stroną. Ale jako szef będzie raczej serdeczna i życzliwa. Z niezmiennym entuzjazmem traktuje siebie, swoje plany i swoją wizję świata. Nie jest złośliwa. Nie jest surowa. Pragnie jednak, aby wszystko szło po jej myśli. Należy stwierdzić, że jej pomysły są zawsze najlepsze, prawda?

 

Zajęcia odpowiadające Wagom Smokom: gwiazda telewizyjna, generał, przedsiębiorca, osoba publiczna, polityk, pilot, handlowiec, muzyk.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 8 months later...
 • 1 month later...
 • 3 weeks later...
 • 2 weeks later...
 • 3 weeks later...

Prosze o pomoc przy charakterystyce koza-waga.

Cieszylabym sie bardzo z udostepnienia opisu.

Zalezy mi bardzo!!! :)

 

Z góry bardzo dziękuję!

pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

Użytkownicy Ezo-Forum pewnie mnie zabiją, ale co mi tam. Parę reguł:

 

1) Nie ma przełożenia pomiędzy astrologią europejską a chińską, nie istnieją takie podręczniki ani przykłady harmonijnych, lub nieharmonijnych związków. Obydwie kultury są hermetycznie zamknięte i patrzą na swój interes (biznes, wpływ, itd). Konia z rzędem, kto dokonał profesjonalnej analizy osoby podług horoskopu europejskiego i chińskiego. Wówczas moje zarzuty oddalę (jak się to mówi w slangu: odszczekam).

2) Nie ma sensu robić porównania archetypowego pomiędzy dwiema kulturami, jeśli dwa rodzaje znaków wyznaczają tak potężne interwały czasowe. Gdyby prawdą było, że chiński znak (przedział czasowy trwa około roku) z europejskim - wedyjskim znakiem (przedział czasowy - miesiąc) miał zwiastować szczęście, to astrologowie dysponowali by żyłą złota. A tradycja astrologii wskazuje, że kilka - kilkanaście minut jest w stanie znacząco odmienić horoskop urodzeniowy.

3) Kompletnym nieporozumieniem jest podawanie roczników, bez daty, miesiąca, dnia, godziny i miejscowości (tak!) urodzenia. Przypomina to wulgarne tradycje astrologii gazetowej, nie mającej nic wspólnego z profesjonalnym doradztwem astrologicznym.

 

Z poważaniem.

G.

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

Czy mogła bym prosić o horoskop dla wagi 02.10.1988r. I jesli to nie bedzie nagiecie regulaminu wątku to bardzo bym prosiła o to jak sie ma ta Waga do Lwa 03.08.1988r. Czy jest mozliwy udany związek?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...