Jump to content

Połączenie Strzelca z...


Guest winteer
 Share

Recommended Posts

Guest winteer

Strzelec - osoby urodzone 22 XI – 20 XII w połączeniu ze:

 

Szczurem

Bawołem

Tygrysem

Królikiem

Smokiem

Wężem

Koniem

Kozą

Małpą

Kogutem

Psem

Świnią

Edited by winteer
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
ach zapomnialam z wrazenia 15.12.1981 :)))

 

Chill więc Ty to Strzelec-Kogut

 

Ogólna charakterystyka

Strzelec-Kogut charakteryzuje się przesadna żywotnością, jest bez przerwy w ruchu, niespokojny, tryskający dowcipem i żądzą przygód. Bywa nerwowy, szczery, naiwny i nieco zadufany w sobie. W gruncie rzeczy jest rozsądny i żyje dużo ostrożniej, niż się wydaje, Stawia sobie szlachetne cele ,gdyż cierpi na cos co przypomina nam Robina Hooda –chciałby odbierać bogatym a dawać biednym co nie oznacza że jest złodziejem, nic z tych rzeczy :).

Jest więźniem własnych ideałów, od których nie może się uwolnić a które go nie satysfakcjonują.

Dobrze wychowany Strzelec-Kogut może czasami wydać się opryskliwy i szorstki. Zdarza się że w trakcie spokojnej rozmowy nagle rzuci jakaś przykrą uwagę, gdyż odznacza się brutalną szczerością.

 

Miłość

Strzelcom-Kogutom w miłości nie zawsze sprzyja szczęście ,Są albo zbyt wymagający, albo zbyt potulni, a możliwość zdrady kładzie się cieniem na ich związek uczuciowy. Gdy chodzi o namiętność czy zazdrość ,o pewnych rzeczach lepiej nie dyskutować. Strzelec urodzony w znaku Koguta źle znosi kłamstwa.

 

Związki z innymi znakami .

Nie potrafią Ci się oprzeć Węże w połączeniu z Baranem, Lwem, Wodnikiem. Z wzajemnością

Poczucie bezpieczeństwa otrzymasz od Bawoła z Lwem, Wagą, Wodnikiem.

Romantyzm i uniesienia zaznasz przy Smokach z Lwem, Wagą.

Nie będzie wesoło przy Kogucie z Panna i Bliźniętami.

Psy Ryby doprowadzają Cię do szału swoim niepokojem.

Długo nie wytrzymasz przy boku Kota z Panna i Rybą

Dom i rodzina

Otoczenia Strzela-koguta jest ascetyczne ale eleganckie. Komfort nie stanowi dla niego najważniejszej sprawy, bardzo liczy sobie piękno i uznana marka.

Często zamieszkuje dzielnice willowe. Jest urodzonym konserwatystą ,przekłada poczucie bezpieczeństwa na ryzyko, nie znosi zaniedbania i nieporządku.

Strzelec-Kogut w swoim życiu chciał by mieć dzieci ale ciągle nie będzie miał na to czasu

 

Zawód

Strzelcom –Kogutom odpowiadają wszystkie zawody wymagające ruchu i podróży. Są to ludzie elokwentni .Mają naturalny dar odnajdywania się w szczegółach, w wizjonerski sposób dostrzegają każdą powstającą dopiero tendencje i zawsze podążają za modą.

Zawody stworzone dla strzelców: fotograf, ochotnik w siłach pokojowych, wydawca książek podróżnych, pisarz, aktor, dziennikarz, geolog, kartograf, lekarz, misjonarz, kierowca, badacz, drwal, agent biura podróży.

Link to comment
Share on other sites

A strzelce tygryski? :)

 

Strzelec Tygrys

Ogólna charakterystyka

Strzelec urodzony w roku Tygrysa z uporem maniaka ,ale i z pewnym wdziękiem stara się pozostać wiecznym dzieckiem .Uwielbia przygody, gadżety ,wyścigi .

W towarzystwie Strzelec Tygrys bywa otwarty i niekiedy powściągliwy. Ten brak równowagi w nastrojach wywołuje porywcza natura Tygrysa ,która każe strzelcowi wychodzić poza ramy jego zwykłego życia.

Tygrys nieustannie stara się wyprowadzić Strzelca w świat podczas gdy ten ostatnio woli książki i działalność charytatywna.

Fascynuje go wszystko co nowe i ekscentryczne, a kiedy już zatrzyma na czymś uwagę ,zagłębi przedmiot swojego zainteresowania w najdrobniejszych szczegółach.

Strzelec Tygrys tworzy w swojej pamięci prawdziwą kartotekę osób ,o których wie wszystko.

Od urodzenia nie lęka się niczego i bez ogródek mówi to co myśli, przez to staje się ofiara brawury, szpanerstwa ,uniesień wahań charakteryzujących oba znaki. Czasem wydaje się że wtrąca się do prywatnych spraw innych ludzi ,podczas gdy tak naprawdę chce im tylko pomóc. Wymienione te cechy charakteru maja jednak pozytywne strony. Dodają optymizmu wszystkiemu, co nasz Strzelec Tygrys robi.

Strzelec Tygrys musi nauczyć się umiarkowania ,pohamowania myśli zanim skoczysz ,ugryźć się w język zanik powie .

 

Miłość.

Romantyka jest trudną sztuką dla Strzelca Tygrysa ,który niełatwo obdarza zaufaniem . Tygrys zawsze stara się odkryć wady i cechy negatywne u innych , a mimo to są niezwykle pociągające. Strzelce natomiast odznaczają się szczodrością i ogromna troskliwością .

Związki z innymi znakami

Możesz liczyć na miłość z pod znaku Barana Konia , Lwa Konia, Wagi Konia lub Wodnika Konia oni też posłużą się Twojej sprawie i dobrze Ci doradzą .

Lwy Psy, Wagi Psy Wodniki Psy na dodatek Cię rozgrzeją i będą lojalne.

Natomiast nic się nie da zrobić z Panna Bawołem , Bliźniętami Bawołem , Rybami Bawołem dotyczy to też Kota i ęża z tymi samymi znakami europejskimi w połączeniu.

A Bliźnięta Kozy wydają Ci się beznadziejne i lekkomyślne.

Dom i rodzina

Domostwo nie ma większego znaczenia dla Strzelca Tygrysa ,chociaż lubi, żeby było wygodnie i funkcjonalnie

Strzelce Tygrysy są kumplami swoich dzieci , zabierają je na mecze piłki nożnej , uczą jazdy na nartach itp.

Strzelec Tygrys przejmuje się problemami innych , chętnie więc wysłuchuje utyskiwań swoich dzieci , pociesza gdy się smucą i współczuje gdy czują się nie zrozumiane.

Jeśli chodzi o dyscyplinę , to twierdz że każdy ma prawo do wolności .

 

Zawód

Strzelca Tygrysa nie przeraża żadna praca ,ale jest wymagający. Ma duże ambicje i nie obchodzi go co inni ludzie o nim myślą , o jego sposobach osiągania celów.

Jako podwładny może być dobry ,chociaż uważa często , ze wie lepiej niż jego przełożony. Lepszy jest jako pracownik niezależny (robiąc swoje ) ,prowadzący własne interesy lub pisząc wiersze.Najlepiej się sprawdzi w zawodach wymagających częstych podróży.

Zawody stworzone dla Strzela Tygrysa to fizyk, urbanista, listonosz, kaznodzieja, aktor, atleta, dziennikarz, komiwojażer.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Zawody stworzone dla Strzela Tygrysa to (...) listonosz,(...)

:)

 

Marzę, żeby zostać listonoszem w Bieszczadach... cisza, spokój...

Szkoda tylko, ze życie nie jest takie jakbym sobie marzyła... :_smutny:

 

Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Witam - prosze o sporzadzenie dla mnie tez takiego horoskopu 03.12.1970 ( strzelec-pies):icon_smile2:

 

oktavia19-03.12.1970 Strzelec Pies

 

Ogólna charakterystyka

Chociaż uszczypliwy, człowiek urodzony w tym znaku uosabia wszystkie idealistyczne cechy Strzelca: lubi przygody, jest śmiałym i żarliwym wizjonerem. Nie dość na tym — dziedziczy wszystkie zalety Psa: między innymi poczucie honoru, szczerość, lojalność. Żaden z tych znaków nie ma w zwyczaju zapominać języka w gębie. Strzelcy niczego nie owijają w bawełnę. Psy, chociaż nieufne i ostrożne, mają cięty język, a swym adwersarzom nie dają cienia szansy. Kombinacja Psa i Strzelca to człowiek pełen zalet, o niezwykłym wyczuciu sytuacji. Odznacza się tupetem i uporem, na każdy temat ma swoje zdanie, a ponieważ jest bezwzględnie uczciwy, ludzie mają skłonność traktować jego słowa jak ewangelię. Nasz Strzelec Pies stanowi całkowite przeciwieństwo tchórza. Nie przeraża go żaden wyczyn. Nie ma dlań tematów tabu, a na wyzwanie odpowiada wyzwaniem.

W dziedzinie życia publicznego niestrudzenie tworzy nowe ideały. Można go spotkać w najlepszym towarzystwie, ludzie traktują go bardzo serio.

Natura była dla Strzelca Psa bardzo hojna, wyposażając go w niezwykle wrażliwą duszę. Stworzyła nieustraszonego obrońcę honoru, który skrupulatnie wypełnia swe obowiązki. Nigdy nie uchyli się od wymagań, jakie stawia cnotliwe życie. A jednak chociaż tak dba o swą reputację, w życiu prywatnym zdarza mu się zaszaleć. A wtedy nie zna granic. Ludzie urodzeni w tym znaku często zostają myślicielami, pisarzami lub cenionymi lingwistami, wykazując szczególne uzdolnienia w dziedzinie wyrażania myśli za pomocą słów, z dużą dozą intuicji i logiką.

Strzelec Pies w zasadzie jest optymistą. Radosny Strzelec rozwesela pesymistycznego z natury Psa. Również Strzelcowi nasz bohater zawdzięcza nonszalancję wobec czystości i porządku. Nie niepokój się jednak, Pies nie pozostaje w tyle, czyniąc ze swej drugiej połówki osobę mniej krytycznie nastawioną do świata i mniej porywczą niż inni Strzelcy. Połączenie tych dwóch znaków daje w efekcie bardzo silną i zrównoważoną osobowość.

Zraniony Strzelec Pies gryzie. Bezwzględnie zwalcza wszelką nieuczciwość, posługując się przy tym bardzo gwałtownymi metodami. Nie próbuj go rozgniewać, bo będziesz odczuwać skutki jego ugryzienia do końca życia. W zasadzie jest to człowiek spokojny, bądź jednak dla niego łagodna/ny i nie staraj się go oszukać

 

Miłość

Nasz bohater w życiu prywatnym odznacza się zaskakującą łagodnością. Szczerze pragnie, by go kochano, i choć jest nieśmiały, potrafi darzyć namiętną miłością, wiernie trwając przy swym uczuciu. Na ogół swoje życie prywatne kryje przed wzrokiem ciekawskich ,jest prawdziwym mistrzem dyskrecji. Nie zdarza się, by prał swe brudy publicznie.

 

Związki z innymi znakami

Należysz do fanów Tygrysa. Razem z Tygrysem spod znaku Lwa, Wagi lub Wodnika zajdziesz daleko. Również z Końmi spod tych samych znaków gracie w tej samej orkiestrze, a Lwy Koty uczynią Cię szczęśliwą, przynosząc Ci w darze swój optymizm. Nie spodziewaj się wiele po amorach ze Smokami, szczególnie urodzonymi pod znakiem Bliźniąt, Panny i Ryb. Kozy nic dobrego nie wnoszą w twoje życie, są zbyt niespokojne, a tego Ci wcale nie potrzeba. No, a już szczególnie odradzam ci Bliźnięta Małpy.

 

Dom i rodzina

Strzelcowi Psu bardzo zależy na rodzinie: jej tradycjach i manierach, jej świętach i pogrzebach, jej Ideałach i herbach. Ale domostwo praktycznie nie ma dlań znaczenia. Owszem, będzie chciał mieć przyjemnie urządzone mieszkanie lub dom blisko miejsca pracy. Jego głównie interesują sprawy zewnętrzne.

Strzelcy Psy będą rodzicami poważnymi i wymagającymi. Są to ludzie odpowiedzialni, dlatego też pragną, by ich maluchy miały dobre maniery i umiały się zachować w każdej sytuacji.

 

Zawód

Ten człowiek powinien mieć zawód stanowiący wyzwanie dla jego intelektu. Strzelec Pies nie ma czasu na lizanie ręki ciągle narzekającego szefa ani na słuchanie biurowych plotek. Idzie prosto do swojego biurka i pracuje aż do ostatecznego wyczerpania. A potem wraca do domu. Strzelec Pies to człowiek nieokrzesany i porywczy w interesach. Głównym celem jest skuteczność. Nie ma zamiaru poświęcać jakiemuś zajęciu więcej czasu, niż jest to konieczne; nie chce, by jego życie ograniczało się tylko do pracy zawodowej, chyba że inaczej naprawdę już nie można.

Strzelec Pies jest dobrym, choć uszczypliwym i sarkastycznym szefem. Pozornie szorstki, pochłonięty pracą, w gruncie rzeczy odznacza się życzliwością, a pracownicy, którzy go rozumieją, darzą go sympatią. Ludziom słabym natomiast nie odpowiada surowa atmosfera panująca wokół tego pracodawcy.

Jako podwładny Strzelec Pies jest niewątpliwie odpowiedzialnym pracownikiem, chociaż na pewno nie będzie wypełniał idiotycznych poleceń, z których będzie kpił w żywe oczy. Tak naprawdę Strzelec Pies marzy o samodzielnej pracy, której czas sam by określał .

Zawody stworzone dla Strzelców Psów: dziennikarz, polityk, powieściopisarz, językoznawca, tłumacz, badacz, dramatopisarz, działacz, artysta, adwokat, dyplomata, redaktor przemówień, profesor.

Link to comment
Share on other sites

oktavia19-03.12.1970 Strzelec Pies

 

Ogólna charakterystyka

Chociaż uszczypliwy, człowiek urodzony w tym znaku uosabia wszystkie idealistyczne cechy Strzelca: lubi przygody, jest śmiałym i żarliwym wizjonerem. Nie dość na tym — dziedziczy wszystkie zalety Psa: między innymi poczucie honoru, szczerość, lojalność. Żaden z tych znaków nie ma w zwyczaju zapominać języka w gębie. Strzelcy niczego nie owijają w bawełnę. Psy, chociaż nieufne i ostrożne, mają cięty język, a swym adwersarzom nie dają cienia szansy. Kombinacja Psa i Strzelca to człowiek pełen zalet, o niezwykłym wyczuciu sytuacji. Odznacza się tupetem i uporem, na każdy temat ma swoje zdanie, a ponieważ jest bezwzględnie uczciwy, ludzie mają skłonność traktować jego słowa jak ewangelię. Nasz Strzelec Pies stanowi całkowite przeciwieństwo tchórza. Nie przeraża go żaden wyczyn. Nie ma dlań tematów tabu, a na wyzwanie odpowiada wyzwaniem.

W dziedzinie życia publicznego niestrudzenie tworzy nowe ideały. Można go spotkać w najlepszym towarzystwie, ludzie traktują go bardzo serio.

Natura była dla Strzelca Psa bardzo hojna, wyposażając go w niezwykle wrażliwą duszę. Stworzyła nieustraszonego obrońcę honoru, który skrupulatnie wypełnia swe obowiązki. Nigdy nie uchyli się od wymagań, jakie stawia cnotliwe życie. A jednak chociaż tak dba o swą reputację, w życiu prywatnym zdarza mu się zaszaleć. A wtedy nie zna granic. Ludzie urodzeni w tym znaku często zostają myślicielami, pisarzami lub cenionymi lingwistami, wykazując szczególne uzdolnienia w dziedzinie wyrażania myśli za pomocą słów, z dużą dozą intuicji i logiką.

Strzelec Pies w zasadzie jest optymistą. Radosny Strzelec rozwesela pesymistycznego z natury Psa. Również Strzelcowi nasz bohater zawdzięcza nonszalancję wobec czystości i porządku. Nie niepokój się jednak, Pies nie pozostaje w tyle, czyniąc ze swej drugiej połówki osobę mniej krytycznie nastawioną do świata i mniej porywczą niż inni Strzelcy. Połączenie tych dwóch znaków daje w efekcie bardzo silną i zrównoważoną osobowość.

Zraniony Strzelec Pies gryzie. Bezwzględnie zwalcza wszelką nieuczciwość, posługując się przy tym bardzo gwałtownymi metodami. Nie próbuj go rozgniewać, bo będziesz odczuwać skutki jego ugryzienia do końca życia. W zasadzie jest to człowiek spokojny, bądź jednak dla niego łagodna/ny i nie staraj się go oszukać

 

Miłość

Nasz bohater w życiu prywatnym odznacza się zaskakującą łagodnością. Szczerze pragnie, by go kochano, i choć jest nieśmiały, potrafi darzyć namiętną miłością, wiernie trwając przy swym uczuciu. Na ogół swoje życie prywatne kryje przed wzrokiem ciekawskich ,jest prawdziwym mistrzem dyskrecji. Nie zdarza się, by prał swe brudy publicznie.

 

Związki z innymi znakami

Należysz do fanów Tygrysa. Razem z Tygrysem spod znaku Lwa, Wagi lub Wodnika zajdziesz daleko. Również z Końmi spod tych samych znaków gracie w tej samej orkiestrze, a Lwy Koty uczynią Cię szczęśliwą, przynosząc Ci w darze swój optymizm. Nie spodziewaj się wiele po amorach ze Smokami, szczególnie urodzonymi pod znakiem Bliźniąt, Panny i Ryb. Kozy nic dobrego nie wnoszą w twoje życie, są zbyt niespokojne, a tego Ci wcale nie potrzeba. No, a już szczególnie odradzam ci Bliźnięta Małpy.

 

Dom i rodzina

Strzelcowi Psu bardzo zależy na rodzinie: jej tradycjach i manierach, jej świętach i pogrzebach, jej Ideałach i herbach. Ale domostwo praktycznie nie ma dlań znaczenia. Owszem, będzie chciał mieć przyjemnie urządzone mieszkanie lub dom blisko miejsca pracy. Jego głównie interesują sprawy zewnętrzne.

Strzelcy Psy będą rodzicami poważnymi i wymagającymi. Są to ludzie odpowiedzialni, dlatego też pragną, by ich maluchy miały dobre maniery i umiały się zachować w każdej sytuacji.

 

Zawód

Ten człowiek powinien mieć zawód stanowiący wyzwanie dla jego intelektu. Strzelec Pies nie ma czasu na lizanie ręki ciągle narzekającego szefa ani na słuchanie biurowych plotek. Idzie prosto do swojego biurka i pracuje aż do ostatecznego wyczerpania. A potem wraca do domu. Strzelec Pies to człowiek nieokrzesany i porywczy w interesach. Głównym celem jest skuteczność. Nie ma zamiaru poświęcać jakiemuś zajęciu więcej czasu, niż jest to konieczne; nie chce, by jego życie ograniczało się tylko do pracy zawodowej, chyba że inaczej naprawdę już nie można.

Strzelec Pies jest dobrym, choć uszczypliwym i sarkastycznym szefem. Pozornie szorstki, pochłonięty pracą, w gruncie rzeczy odznacza się życzliwością, a pracownicy, którzy go rozumieją, darzą go sympatią. Ludziom słabym natomiast nie odpowiada surowa atmosfera panująca wokół tego pracodawcy.

Jako podwładny Strzelec Pies jest niewątpliwie odpowiedzialnym pracownikiem, chociaż na pewno nie będzie wypełniał idiotycznych poleceń, z których będzie kpił w żywe oczy. Tak naprawdę Strzelec Pies marzy o samodzielnej pracy, której czas sam by określał .

Zawody stworzone dla Strzelców Psów: dziennikarz, polityk, powieściopisarz, językoznawca, tłumacz, badacz, dramatopisarz, działacz, artysta, adwokat, dyplomata, redaktor przemówień, profesor.

 

 

 

Powiem Tak nic dodac nic ujać- oto cała ja!

 

 

dziekuje Ci baaardzo za ten horoskop.:_papa:

Link to comment
Share on other sites

ja tez prosze

06.12.1980

22.05.1982

 

Saba55

06.12.1980-Strzelec Małpa

Strzelec- 23 listopada- 21 Grudnia

Małpa -16.02.1980 do 4.02.1981

Ogólna charakterystyka

Strzelcy to na ogół wolnomyśliciele, pionierzy dokonujący wycieczek w przyszłość. Są gadatliwi i bardzo ludzcy, dyskretni i weseli. Większość z tych określeń można przypisać również Małpie. Znaczy to, że Strzelec urodzony w roku Małpy jest istotą pełną harmonii. Otwartość jego charakteru nie musi zmagać się codziennie z wrodzoną skrytością, która kazałaby mu chować się po kątach, gdy do domu wchodzą goście. Strzelec Małpa pozostaje w zgodzie z samym sobą.

Nie wszystko jednak jest takie cudowne: istnieje podstawowa sprzeczność w tym człowieku. Otóż Strzelcy są altruistami skoncentrowanymi na bliźnich.

To ludzie szczerzy a także nie rozważni . A Małpa wręcz przeciwnie, charakteryzuje się wrodzonym sprytem, usilnie stara się nigdy nie mówić tego, co myśli. Małpa zamienia naszego Strzelca w urodzonego przywódcę, jego siła i entuzjazm zdolne są przenosić

góry. Spryt i szczypta oportunizmu umożliwiają mu ustanowienie rządów nad

innymi. Strzelec Małpa zawsze panuje nad sytuacją. Uwielbia dyrygować ludźmi, podejmować decyzje, stanowić prawa w mgnieniu oka .

Strzelec Małpa nie boi się ciężkiej pracy. Zdolny i doskonale zorganizowany, bez trudu rozwiązuje najtrudniejsze problemy. Poważnie i żarliwie wierzy w swe idee i ideały. Jest pociągający i bardzo przekonywający. Pieniądze lubi, ale wydaje je rozsądnie, choć nie jest skąpy.

Człowiek urodzony w podwójnym znaku Strzelca Małpy zwariowane pomysły zachowuje na prywatne przyjęcia. Światu przedstawia poważny obraz swojej dynamicznej, żądnej władzy osoby, gdyż pragnie być traktowany serio.

Strzelcy Małpy nie rozmieniają się na drobne, zajmują się tylko wielkimi sprawami, rokującymi zdobycie autorytetu i pieniędzy. Wykazują ogromne zdolności organizacyjne i są praktycznie bezkonfliktowi.

 

Miłość

Strzelec Małpa nie czuje się najlepiej w intymnych związkach. Ma trudności z wyrażaniem uczuć, a ograniczenia, jakie narzuca życie w stadle, wydają mu się dość odpychające. Dlatego też niełatwo mu przyjdzie założyć rodzinę. Myślą zawsze wybiega w przyszłość i będzie się nad wszystkim ciągle zastanawiał.

 

Związki z innymi znakami

Barany Wagi i Wodniki Szczury dodadzą Ci werwy i odwagi do marszu ku najwyższym zaszczytom. Nie pożałujesz również związku z Lwem, Wagą lub Wodnikiem Smokiem. Natomiast żadnej przyszłości nie rokuje znajomość z Pannami, Bliźniętami i Rybami Dzikami. Bliźnięta i Ryby Bawoły wymagają jak na ciebie zbyt dużo stabilności. A Panny Koty i Tygrysy nie pozwalają Ci się rozwijać zgodnie z twoimi zamiarami. I choć Ryby Węże są naprawdę urodziwe, jednak nie dla Ciebie.

 

Dom i rodzina

Wnętrze domu Strzelca Małpy charakteryzuje zmysł praktyczny i rozsądek. Nie pragnie imponować drogimi meblami. To, czego potrzebuje, to dom wygodny, funkcjonalny i dobrze zorganizowany.

Nasz Strzelec Małpa nie jest w stanie ożenić się wcześnie i ubrać w chmarę dzieciaków już w wieku 25 lat. Na pierwszym miejscu stawia karierę zawodową. Dopiero gdy osiągnie odpowiednią pozycję, myśli o potomkach. O jednym lub dwóch, nie więcej.

Strzelcy Małpy są rodzicami troskliwymi, myślącymi o przyszłości swoich dzieci. Dzieci będą musiały zachowywać się poprawnie.

 

Zawód

Doprawdy, Strzelec Małpa idzie po linii najmniejszego oporu. Jest doskonałym menedżerem, o niezwykłym zmyśle organizacyjnym. Strzelec Małpa ma odpowiedź na każde pytanie. A jeśli nawet nie wie, o czym mówi, dobrze się z tym kryje.

Nasza Małpa urodzona w znaku Strzelca ma naturę przywódcy i chce być szefem. W stosunku do podwładnych nie jest złośliwa czy szydercza, ale zdarza jej się odgrywać rolę zwierzchnika w tak zarozumiały sposób, że pracowników ponosi. Na ogół Strzelcowi Małpie można powierzyć wszystko, co dotyczy codziennego zarządzania firmą.

Jeśli natomiast zdarzy się mu być podwładnym, nigdy nie trwa to długo. Potrafi zdobyć się na giętkość, byle tylko awansować, a perspektywa niezłego zarobku zmusi go do współpracy, chociaż w pojedynkę pracuje mu się bardzo dobrze.

Zawody stworzone dla Strzelca Małpy: polityk, pisarz, ambasador, naczelnik biura, publicysta, negocjator, kierownik działu kadr, ekonomista, dyrektor handlowy.

 

A tu dla drugiej osoby :)http://www.ezoforum.pl/horoskop-podwojny/15686-polaczenie-blizniat-z-3.html#post74203

Edited by _Domi_
Link to comment
Share on other sites

jeśli można to również po prosze

 

A możesz podać datę urodzenia lub Twoje znaki :) nie podałaś informacji.

Edited by _Domi_
Link to comment
Share on other sites

Weronko a To dla córki :)

 

23.11.1998- Strzelec Tygrys

Strzelec 23 listopad -21 grudnia

Tygrys 28.01.1998 do 15.01.1999

 

Ogólna charakterystyka

Strzelec urodzony w roku Tygrysa z uporem maniaka, ale i z pewnym wdziękiem stara się pozostać wiecznym dzieckiem. Uwielbia przygody, gadżety, wyścigi i długie podróże do dalekich krajów. Oczywiście dzieciom nie udaje się zrealizować tak spektakularnych marzeń. Zadowalają się wyobrażaniem sobie, jak miło podróżować statkiem kosmicznym czy nurkować setki stóp w głąb oceanu. Taki jest właśnie Strzelec Tygrys. Fantazjuje na temat przygód, które mógłby przeżyć, ale nie rusza się dalej niż do furtki w swoim ogrodzie. Co prawda, czasem ta urocza i zabawna osoba długo spaceruje po górach, nawet odkryje jakieś ruiny i sklasyfikuje wszystkie napotkane po drodze kamiennie, ale nigdy nie opuści domu na długo.

Nie znaczy to, że Strzelec Tygrys nie podróżuje. Wręcz przeciwnie.

Nasz Strzelec Tygrys woli przebywać z ludźmi, których jest już pewien, niż szukać nowych przyjaciół czy uwodzić nową partnerkę.

W towarzystwie Strzelec Tygrys to bywa otwarty, to powściągliwy. Ten brak równowagi w nastrojach wywołuje, jak sądzę, porywcza natura Tygrysa, która każe Strzelcowi wychodzić poza ramy jego zwykłego życia.

Tygrys nieustannie stara się wprowadzić Strzelca w świat, podczas gdy ten ostatni woli swoje książki i działalność charytatywną. Czasami presja życia towarzyskiego jest:dla niego tak wielka — zwłaszcza jeśli nie zna ludzi, z którymi musi się zadawać ,że nieszczęśnik zaczyna się źle zachowywać.

Strzelec Tygrys to subtelny obserwator. Czasem uczestniczy w zebraniu lub bierze udział w jakichś grupowych akcjach tylko po to, by móc się przyglądać. Wszystko zauważy, wyczuje najmniejszą zmianę tonu czy atmosfery. Fascynuje go wszystko co nowe i ekscentryczne. A kiedy już zatrzyma na czymś uwagę, zgłębi przedmiot swego zainteresowania w najdrobniejszych nawet szczegółach. Strzelec Tygrys tworzy w swej pamięci prawdziwą kartotekę osób, o których wie wszystko.

Od urodzenia Strzelec Tygrys nie lęka się niczego i bez ogródek mówi to, co myśli, przez co staje się ofiarą brawury i szpanerstwa, uniesień i wahań charakteryzujących oba znaki. Czasami wydaje się, że nasz bohater wtrąca się do prywatnych spraw innych ludzi, podczas gdy tak naprawdę chce im tylko pomóc. Wymienione cechy charakteru mają jednak i pozytywne strony. Dodają dynamizmu wszystkiemu, co nasz Strzelec Tygrys robi.

Podobnie jak inne Tygrysy, ten także musi przede wszystkim nauczyć się umiarkowania.

 

Miłość

Romantyka jest trudną sztuką dla Strzelca Tygrysa, który niełatwo obdarza zaufaniem. Tygrysy zawsze starają się odkryć wady i cechy negatywne u innych, a mimo to są niezwykle pociągające. Strzelcy natomiast odznaczają się szczodrością i ogromną troskliwością.

 

Związki z innymi znakami

Możesz liczyć na miłość Barana, Lwa, Wagi lub Wodnika Konia. Przysłużą się twojej sprawie i dobrze Ci doradzą. Lwy, Waga i Wodnik Pies na dodatek Cię rozgrzeją i będą lojalne. Natomiast nic się nie da zrobić z Panną, Bliźniętami czy Rybami urodzonymi w roku Bawołu, Kota lub Węża. A Bliźnięta Kozy wydają Ci się beznadziejnie lekkomyślne.

 

Dom i rodzina

Domostwo nie ma większego znaczenia dla Strzelca Tygrysa, chociaż lubi, żeby było wygodne i funkcjonalne. Ponieważ jednak osoby spod tego znaku długo nie zakładają rodziny i nie chcą wydorośleć, nie dbają w zasadzie o wystrój wnętrza.

Nasz Strzelec Tygrys nie interesuje się przesadnie rodziną. Skoro jednak każdy może mieć dzieci, on także będzie je miał.

Strzelcy Tygrysy są kumplami swoich dzieci, zabierają je na mecze piłki nożnej i uczą jazdy na nartach wodnych. Strzelec Tygrys przejmuje się problemami innych, chętnie więc wysłuchuje utyskiwań swoich dzieci, pociesza, gdy się smucą, i współczuje, gdy czują się nie zrozumiane. W kwestiach dyscypliny natomiast święcie wierzy, że każdy , a szczególnie on sam — ma prawo do wolności.

Mały Strzelec Tygrys jest czułym i serdecznym towarzyszem dla swoich rodziców. Potrafi docenić domowe przyjemności, a to partyjkę warcabów z tatą i mamą, a to przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Jego największą zaletę stanowi umiejętność unikania zagrożeń oraz zajmowania się sobą i swoim rodzeństwem. Pełen inwencji, bardzo pracowity maluch, który uwielbia gry elektroniczne.

 

Zawód

Naszego bohatera nie przeraża żadna praca, ale jest wymagający. Ma duże ambicje i nie obchodzi go, co inni ludzie myślą o jego sposobach osiągania celu. Może dlatego właśnie Strzelec Tygrys jest predestynowany do podejmowania zadań nie sprawdzonych do końca, takich, co do których inni mają wątpliwości. Często angażuje się w pracę o ogromnym zasięgu, w czym uzewnętrznia się jego natura nieustraszonego poszukiwacza.

Strzelec Tygrys czasem nawet nie wie, kto jest szefem. Interesuje go przede wszystkim praca.

Jako podwładny może być dobry ,chociaż uważa często , ze wie lepiej niż jego przełożony. Lepszy jest jako pracownik niezależny (robiąc swoje ) ,prowadzący własne interesy lub pisząc wiersze. Najlepiej się sprawdzi w zawodach wymagających częstych podróży.

Zawody stworzone dla Strzela Tygrysa to fizyk, urbanista, listonosz, kaznodzieja, aktor, atleta, dziennikarz, komiwojażer.

Edited by _Domi_
Link to comment
Share on other sites

za pomniałam ;) Anna 25.11.1982

 

NancynanPL-25.11.1982 Strzelec Pies

Strzelec- 23 listopada do 21 grudnia

Pies - 25.01.1982 do 12.02.1983

 

 

Ogólna charakterystyka

Chociaż uszczypliwy, człowiek urodzony w tym znaku uosabia wszystkie idealistyczne cechy Strzelca: lubi przygody, jest śmiałym i żarliwym wizjonerem. Nie dość na tym — dziedziczy wszystkie zalety Psa: między innymi poczucie honoru, szczerość, lojalność. Żaden z tych znaków nie ma w zwyczaju zapominać języka w gębie. Strzelcy niczego nie owijają w bawełnę. Psy, chociaż nieufne i ostrożne, mają cięty język, a swym adwersarzom nie dają cienia szansy. Kombinacja Psa i Strzelca to człowiek pełen zalet, o niezwykłym wyczuciu sytuacji. Odznacza się tupetem i uporem, na każdy temat ma swoje zdanie, a ponieważ jest bezwzględnie uczciwy, ludzie mają skłonność traktować jego słowa jak ewangelię. Nasz Strzelec Pies stanowi całkowite przeciwieństwo tchórza. Nie przeraża go żaden wyczyn. Nie ma dlań tematów tabu, a na wyzwanie odpowiada wyzwaniem.

W dziedzinie życia publicznego niestrudzenie tworzy nowe ideały. Można go spotkać w najlepszym towarzystwie, ludzie traktują go bardzo serio.

Natura była dla Strzelca Psa bardzo hojna, wyposażając go w niezwykle wrażliwą duszę. Stworzyła nieustraszonego obrońcę honoru, który skrupulatnie wypełnia swe obowiązki. Nigdy nie uchyli się od wymagań, jakie stawia cnotliwe życie. A jednak chociaż tak dba o swą reputację, w życiu prywatnym zdarza mu się zaszaleć. A wtedy nie zna granic. Ludzie urodzeni w tym znaku często zostają myślicielami, pisarzami lub cenionymi lingwistami, wykazując szczególne uzdolnienia w dziedzinie wyrażania myśli za pomocą słów, z dużą dozą intuicji i logiką.

Strzelec Pies w zasadzie jest optymistą. Radosny Strzelec rozwesela pesymistycznego z natury Psa. Również Strzelcowi nasz bohater zawdzięcza nonszalancję wobec czystości i porządku. Nie niepokój się jednak, Pies nie pozostaje w tyle, czyniąc ze swej drugiej połówki osobę mniej krytycznie nastawioną do świata i mniej porywczą niż inni Strzelcy. Połączenie tych dwóch znaków daje w efekcie bardzo silną i zrównoważoną osobowość.

Zraniony Strzelec Pies gryzie. Bezwzględnie zwalcza wszelką nieuczciwość, posługując się przy tym bardzo gwałtownymi metodami. Nie próbuj go rozgniewać, bo będziesz odczuwać skutki jego ugryzienia do końca życia. W zasadzie jest to człowiek spokojny, bądź jednak dla niego łagodna/ny i nie staraj się go oszukać

 

Miłość

Nasz bohater w życiu prywatnym odznacza się zaskakującą łagodnością. Szczerze pragnie, by go kochano, i choć jest nieśmiały, potrafi darzyć namiętną miłością, wiernie trwając przy swym uczuciu. Na ogół swoje życie prywatne kryje przed wzrokiem ciekawskich ,jest prawdziwym mistrzem dyskrecji. Nie zdarza się, by prał swe brudy publicznie.

 

Związki z innymi znakami

Należysz do fanów Tygrysa. Razem z Tygrysem spod znaku Lwa, Wagi lub Wodnika zajdziesz daleko. Również z Końmi spod tych samych znaków gracie w tej samej orkiestrze, a Lwy Koty uczynią Cię szczęśliwą, przynosząc Ci w darze swój optymizm. Nie spodziewaj się wiele po amorach ze Smokami, szczególnie urodzonymi pod znakiem Bliźniąt, Panny i Ryb. Kozy nic dobrego nie wnoszą w twoje życie, są zbyt niespokojne, a tego Ci wcale nie potrzeba. No, a już szczególnie odradzam ci Bliźnięta Małpy.

 

Dom i rodzina

Strzelcowi Psu bardzo zależy na rodzinie. Ale domostwo praktycznie nie ma dlań znaczenia. Owszem, będzie chciał mieć przyjemnie urządzone mieszkanie lub dom blisko miejsca pracy. Jego głównie interesują sprawy zewnętrzne.

Strzelcy Psy będą rodzicami poważnymi i wymagającymi. Są to ludzie odpowiedzialni, dlatego też pragną, by ich maluchy miały dobre maniery i umiały się zachować w każdej sytuacji.

Zawód

Ten człowiek powinien mieć zawód stanowiący wyzwanie dla jego intelektu. Strzelec Pies nie ma czasu na lizanie ręki ciągle narzekającego szefa ani na słuchanie biurowych plotek. Idzie prosto do swojego biurka i pracuje aż do ostatecznego wyczerpania. A potem wraca do domu. Strzelec Pies to człowiek nieokrzesany i porywczy w interesach. Głównym celem jest skuteczność. Nie ma zamiaru poświęcać jakiemuś zajęciu więcej czasu, niż jest to konieczne; nie chce, by jego życie ograniczało się tylko do pracy zawodowej, chyba że inaczej naprawdę już nie można.

Strzelec Pies jest dobrym, choć uszczypliwym i sarkastycznym szefem. Pozornie szorstki, pochłonięty pracą, w gruncie rzeczy odznacza się życzliwością, a pracownicy, którzy go rozumieją, darzą go sympatią. Ludziom słabym natomiast nie odpowiada surowa atmosfera panująca wokół tego pracodawcy.

Jako podwładny Strzelec Pies jest niewątpliwie odpowiedzialnym pracownikiem, chociaż na pewno nie będzie wypełniał idiotycznych poleceń, z których będzie kpił w żywe oczy. Tak naprawdę Strzelec Pies marzy o samodzielnej pracy, której czas sam by określał .

Zawody stworzone dla Strzelców Psów: dziennikarz, polityk, powieściopisarz, językoznawca, tłumacz, badacz, dramatopisarz, działacz, artysta, adwokat, dyplomata, redaktor przemówień, profesor.

Link to comment
Share on other sites

mogla bym prosic o horoskop dla

13.12.1989

i

03.10.1983

 

Klakierek

13.12.1989 -Strzelec Wąż

Strzelec - 23.11 - 21.12

Wąż - 06.02.1989 - 26.01.1990

 

Ogólna charakterystyka

Strzelec Wąż uosabia troskę o tych których kocha i podziwia. Zajmuję się wszystkim: począwszy od domu, skończywszy na samochodzie, z poświęceniem, którego pozazdrościć. Jest to człowiek szlachetny i pełen godności, a jego dobre maniery i wyrafinowany smak ustępują tylko jego głębokiemu przywiązaniu do prawości.

Nasz Strzelec Wąż cicho i spokojnie powie to, co chce powiedzieć. Nie wymachuje sztandarem, nie mąci wody, ale gorliwie poświęca się zbożnym celom. Swoje opinie zachowuje dla siebie i unika konfliktów. A jednak nie ma trudności w porozumiewaniu się z otoczeniem, potrafi rozwikłać najbardziej skomplikowane problemy i nigdy nie przegrywa. Dowcip polega na tym, że Strzelcem Wężem kieruje szczególnie silna chęć wyniesienia się ponad swój stan. Zaczyna od niczego i niepostrzeżenie wślizguje się między konkurentów, bo po prostu pragnie żyć lepiej.

Strzelec Wąż jest prostolinijnym i dyskretnym idealistą o czystym sercu. Dla Węża urodzonego w znaku Strzelca ciężka praca stanowi niezbity dowód moralnej rzetelności. W przeciwieństwie do innych Węży, Strzelec Wąż nie jest leniwy. Ma wyciszony i niespieszny sposób bycia powoduje, że mało kto domyśla się, jak bardzo jest efektywny w działaniu.

Zdolności organizacyjne ludzi urodzonych w tym znaku graniczą z magią. Powierz Strzelcowi Wężowi kompletnie zdezorganizowane biuro lub chmarę rozwrzeszczanych dzieciaków, a w mgnieniu oka zaprowadzi porządek.

Strzelec Wąż niechętnie ryzykuje. Lubi sport.

Wąż urodzony w znaku Strzelca nie wtrąca się do cudzych spraw. Nie plotkuje i nie miesza się do tego, co do niego nie należy. Jest w miara ciekawski ale nie zboczy a drogi, by zrozumieć motywy czyjegoś działania. Nie interesują się życiem bliźnich, z natury jest roztropny. Uważa, że każdy ma prawo wywalczyć sobie miejsce pod słońcem.

Miłość

Strzelcy na ogół późno zakładają rodzinę. A Węże spod tego znaku czasem wcale togo nie robią. Nie znaczy to że nie doceniają trwałych i głębokich intymnych związków.

Zakochany Strzelec Wąż całkowicie oddaje się swemu uczuciu. Dochowuje na ogół wierności, ponieważ kobieciarze wydają mu się wulgarni i powierzchowni.

Związki z innymi znakami

Związki z Bawołami urodzonymi w znaku Lwa, Wagi i Wodnika zapowiadają się pomyślnie i dostatnio. Bez trudu nawiążesz nić porozumienia z Baranem i Wodnikiem Kogutem. Ta miłość najlepiej czuje się w miejskim otoczeniu. Natomiast nie przepadasz za Małpami, Dzikami i Tygrysami ze znaków Bliźniąt, Panien i Ryb.

 

Dom i rodzina

Domostwo naszego bohatera jest przede wszystkim i nade wszystko pociągające. Styl życia, spokojny i wyrafinowany, powoduje, że Strzelec Wąż przedkłada stare meble nad nowoczesny wystrój wnętrza.

Strzelcy Węże są wspaniałymi, twórczymi

 

Zawód

Temu prawemu obywatelowi odpowiadają wszelkie zawody wymagające zajmowania się bliźnimi. Strzelec Wąż zawsze wybierze takie zajęcie, które będzie wymagało bezpośrednich kontaktów z ludźmi, pozwoli mu wykazać się zdolnościami organizatorskimi oraz rozwiązywać delikatne ludzkie problemy. Przy tym praca biurowa nie nudzi go zbytnio, będzie więc cennym nabytkiem wszędzie tam, gdzie wymagana jest dokładność w szczegółach.

Strzelec Wąż jest doskonałym, rozsądnym i spokojnym szefem.

Jako podwładny może służyć za wzór. Wykonuje swe obowiązki starannie i rzadko się buntuje.

Zawody stworzone dla Strzelca Węża: hostessa, lekarz, pielęgniarka, filozof, psychiatra, dekorator wnętrz, chirurg, dentysta, ogrodnik, kwiaciarz, treser psów, astrolog, kucharz, pasterz, założyciel firmy

 

 

 

Dla drigiej osoby znajduje się w tym temacie -->http://www.ezoforum.pl/horoskop-podwojny/15690-polaczenie-wagi-z.html

Edited by _Domi_
Link to comment
Share on other sites

Poprosze o 01.12.1984. to chyba strzelec-szczur :).

 

alexis- Strzelec Szczur :usmiech:

 

Ogólna charakterystyka

Strzelec i Szczur tworzą osobowość zdrową, żywą, energiczną, wprost tryskającą chęcią działania. Strzelec urodzony w roku Szczura nigdy nie spoczywa na laurach. Uwielbia życie stadne. Zawsze otacza go rodzina, przyjaciele i goście. Nie tak świadomy swego uroku jak inne Szczury, niecierpliwie oczekuje sukcesu, ale nie obchodzi go, co myślą o nim inni. Światu pokazuje się jako osoba prostoduszna i bezpretensjonalna.

Chociaż potrafi być super gospodarzem lub gospodynią, najlepszym animatorem grup, jakiego możesz sobie wymarzyć, zawsze wydaje się nieprzenikniony i pełen rezerwy. Nie jest duszą towarzystwa, człowiekiem, który rozśmiesza wszystkich do łez. Zaprasza gości nie po to, by zaspokoić swoją potrzebę przebywania z ludźmi, lecz po to, by się dobrze bawili, by byli zadowoleni , a on będzie ich obserwować.

Strzelec Szczur ma w sobie naturalną wyniosłość. Byłby w stanie uspokoić sforę podnieconych psów lub oszalałe stado drobiu. Nie znaczy to, że spędza długie godziny na pieszczotach ze swymi zwierzętami czy rodziną: po prostu jego obecność działa kojąco. Można mieć pewność, że nie zapomni zgasić światła we wszystkich pokojach i zamknąć furtki do ogrodu przed pójściem spać.

Osoby urodzone w podwójnym znaku Strzelca i Szczura są oportunistami, kiedy w grę wchodzą oni sami lub ich najbliżsi. W mgnieniu oka umieją ocenić sytuację i użyteczność danej osoby lub rzeczy. W razie potrzeby działają szybko i inteligentnie, mimo gorączkowej aktywności zachowując stoicki spokój. Zanalizują każdy problem, wyciągną z niego wnioski, a następnie go rozwiążą. Gdy szczęście puka do drzwi, na pewno mu otworzą.

Strzelec Szczur to zatwardziały podróżnik. W młodym wieku może opuścić dom rodzinny w poszukiwaniu przygód i nowego miejsca, gdzie mógłby osiąść i żyć wolny. Strzelec Szczur charakteryzuje się ostrym spojrzeniem. Komedię ludzką potrafi przedstawić w formie artystycznej. Współczucie dla dotkniętych przez los predysponuje go do przewodzenia instytucjom charytatywnym. Umie zarabiać pieniądze, ale nie potrafi nimi gospodarować. Jest skłonny do rozrzutności i przesadnie hojny w niestosownym momencie i miejscu.

 

Miłość

W miłości Strzelec Szczur jest idealistą, Łatwo się jednak zraża i może się zdarzyć, że nigdy się nie ożeni. Wszelkie konwenanse budzą w nim nieufność, dlatego też romantyczne wieczory przy kominku albo niezmierzone szczęście we dwoje ,wywołają w nim opory. Fascynuje go egzotyka, ma kompletnego bzika na punkcie przygód i swobodnego wałęsania się, trudno mu więc będzie znaleźć partnera na całe życie.

 

Związki z innymi znakami

Obopólna sympatia z Baranami, Lwami i Wodnikami Smokami nie sprawi Ci żadnych trudności. Możesz związać się z nimi blisko, ich żywy temperament bardzo Ci odpowiada. Dobre będą również Lwy, Wagi i Wodniki Małpy. Niezwykle pociągają Cię Wagi Kozy, natomiast nie najlepiej ułożą się stosunki z Bliźniętami, Panną i Rybami Koniem lub Kotem.

 

Dom i rodzina

Szczur urodzony w znaku Strzelca żyje w autentycznym luksusie. Jest wielkim amatorem bardzo nowoczesnych obrazów rzeźbionych włoskich lub chińskich mebli. Jednakże nigdy nie poświęca wygody dla zbytku. Jego celem jest zawsze utrzymanie rodziny i opieka nad nią. Stara się stworzyć otoczenie, w którym ogromne przyjęcia wydadzą się całkiem naturalne i jak najbardziej na miejscu.

 

Zawód

Rzadko się zdarza, by ktoś miał tyle zalet co Strzelec Szczur. Jego wrażliwość na ludzką biedę, umiejętność zauważania jej od pierwszego wejrzenia jest wprost niezwykła. Najlepiej zatrudnić go tam, gdzie będzie musiał samodzielnie podejmować decyzje i dużo podróżować. Wtedy będzie naprawdę szczęśliwy. Jego potrzeba wolności każe mu szukać niebezpiecznych zawodów. Szef ze znaku Strzelca Szczura nie stara się rządzić za wszelką cenę. Nie zniósłby oskarżenia o nadużywanie władzy. Choć rzadko się unosi, potrafi ostro usadzić pracownika pochlebcę lub hipokrytę. Pragnie porozumienia z podwładnymi, a nie ich posłuszeństwa.

Natomiast sam nikomu podlegać nie lubi. Nieprzerwanie dąży do stanowiska szefa. Co prawda pracę wykona dobrze, bo ma poczucie obowiązku, ale długo na podrzędnym stanowisku nie pozostanie. Najlepiej mu się pracuje, gdy jest niezależny, a w perspektywie ma awans.

Zawody stworzone dla Strzelca Szczura: dziennikarz (także telewizyjny), sprawozdawca sportowy, instruktor narciarski, socjolog, pracownik socjalny, kierowca karetki pogotowia, wulkanolog, geolog, kierownik działu kadr, adwokat, weterynarz.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
:-)

Witam, można prosić: strzelec / koza - 23.11.1979, z góry dziękuję

 

koliber*:usmiech:

Koza - 28,02,1979 - 15,02,1980

Strzelec - 23,11 - 21,12

Strzelec Koza

Ogólna charakterystyka

Los wyposażył Strzelca Kozę w fantastyczne zdolności twórcze. Jest pełen inwencji i przedsiębiorczości, odznacza się jasnością myśli. Szkopuł w tym, te Kozy muszą czuć się bezpieczne, żeby skutecznie działać. Brak pieniędzy, zagrożenie bankructwem, rozstania w rodzinie lub inne trudności osobiste wytrącają naszego bohatera z równowagi i odbierają mu apetyt. Najważniejszą więc sprawą stanie się zdobycie i zachowanie poczucia bezpieczeństwa zarówno dla niego samego, jak i dla rodziny i przyjaciół.

Wrodzony wdzięk i urok Kozy łagodzą bezceremonialność niezbyt czasem okrzesanego Strzelca. Strzelec troszczy się o innych i chętnie niesie pomoc. Nie jest jednak nietaktowny lub niedyskretny. Nasza Koza ukrywa w swych rogach niezwykle wrażliwe antenki, które pozwalają jej wkroczyć, gdy sytuacja tego wymaga. A wtedy wskakuje w samochód i pędzi na pomoc zrozpaczonej blondynce.

Strzelcy urodzeni w roku Kozy potrafią znaleźć rozwiązanie wszystkich twoich problemów. Czasem ich propozycje wyjścia z kryzysu wydadzą ci się dziwaczne.

Stałe godziny, rozkład dnia, czas na pracę, czas na odpoczynek , wszystko to nie ma żadnego sensu dla Strzelca Kozy. Przez grzeczność i wzgląd na innych stara się co prawda być punktualny, ale coś takiego jak organizacja czasu nie postanie nawet w umyśle tego altruistycznego twórcy.

Strzelec Koza na ogół wie, co jest pożyteczne, a co nie.

Człowiek ten świetnie zapamiętuje szczegóły, a jednak nieczęsto się nimi zajmuje. Stawianie kropek nad „i" nie należy do silnych stron Strzelca z roku Kozy.

Ludzie urodzeni w podwójnym znaku Strzelca Kozy z takim zapamiętaniem angażują się w proces twórczy, że wymyślają rzeczy nie nadające się do realizacji. Jednak nawet kiedy jakiś plan się nie udaje, nie żal im zaprzepaszczonego wysiłku. Zamiast wylewać łzy, wolą zabrać się od razu do wymyślania jakiejś fascynującej machiny i rozglądać się za częściami do produkcji jej prototypu.

 

Miłość

Przesadnie ostrożny Strzelec Koza nie należy do ludzi, którzy zakładają rodziny we wczesnej młodości. Jak już wiemy, Koza potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, inaczej kręci się w kółko i plecie trzy po trzy. Dlatego też dopóki nie uzbiera dość pieniędzy i nie ureguluje swoich spraw tak, by czuć się bezpiecznie, niewielkie są szanse, by obarczyła się odpowiedzialnością za bliską osobę. W miłości nasz przyjaciel nie znosi żadnych ograniczeń i bardzo sobie ceni swą niezależność. Wolność jest dla Strzelca Kozy prawie tak ważna jak miłość.

 

Związki z innymi znakami

Łatwo nawiążesz kontakt z Baranem, Wagą i Wodnikiem Kotem. Również Lew, Waga i Wodnik Dzik są dla Ciebie doskonałymi partnerami, ponieważ pobudzają twoje zdolności twórcze. Jeśli pragniesz trochę więcej aktywności, spróbuj poznać Barana Konia, a będziesz zachwycona. Bliźnięta, Panny i Ryby Psy będą się z tobą nieustannie droczyć i opowiadać niestworzone historie. Strzeż się również Bliźniąt Tygrysów oraz Panien i Ryb Bawołów.

 

Dom i rodzina

Jeśli to tylko będzie możliwe, Strzelec Koza wybierze życie na wsi. Hałaśliwe i ruchliwe miasta nie odpowiadają jego spokojnej naturze. Lubi samotność i ciszę, rozgwieżdżone noce uspokajają go, a pioruny i błyskawice budzą w nim duszę poety. Bliskość natury pozwala naszemu bohaterowi ponownie naładować wewnętrzny akumulator, wyczerpany nadludzkim wysiłkiem, który przyczynił się do jego sławy. Dlatego też jego dom być może nie jest luksusowy, ale na pewno solidny i wygodny. No i oczywiście na tyle odizolowany od świata, na ile to możliwe.

Strzelcy Kozy są wyjątkowymi rodzicami. Kochają dzieci i chcą wiedzieć, co je bawi. Lubią śledzić dziecięcy sposób myślenia, podziwiają spontaniczność i werwę maluchów. Jednak mimo twórczego ducha i skłonności do nowatorstwa nie pozwalają swym dzieciom na wszystko, natomiast starają się, by były ciekawe świata i dobrze wychowane. Strzelec Koza jest przede wszystkim nowoczesny. Będzie pracować z dziećmi lub pomoże w odrabianiu lekcji.

 

Zawód

Na ogół Kozy nie odznaczają się wielkim darem przewidywania By nakarmić wygłodzone sześcioraczki kupią litr mleka.

W tym znaku Strzelec, zawsze pełen energii i gotów budować lepszą przyszłość, słucha rad Kozy, co powoduje, że Strzelcy Kozy są na ogół dość ostrożni. Najważniejsza sprawa w ich życiu to rodzina i poczucie bezpieczeństwa, może dlatego ludzie urodzeni w tym znaku są bardziej niezależni i mniej żerują na bliźnich niż inne Kozy. Dostrzegają najdrobniejszą różnicę w hierarchii społecznej i potrafią przekształcić dostatek w wielką fortunę. Doskonale się z nimi współpracuje.

Nie boją się bardzo ciężkiej pracy - oczywiście według swych własnych

kryteriów.

Podwładni lubią szefa spod znaku Strzelca Kozy. Można by mu zarzucić, że nie jest dość twardy, ale Strzelec urodzony w roku Kozy rządzi łagodnością. Wydaje polecenia słodkim głosem, co tylko w połowie przypadków daje złe rezultaty.

Jeżeli będzie odpowiednio zarabiał, przełożeni naszego bohatera będą go cenić. Wśród personelu dobrze jest mieć Strzelca Kozę. Odpowiada mu stanowisko wymagające dużego indywidualnego wkładu i dające duże zarobki. Nie jest obojętny na opinię, jaką ma wśród kolegów, i zawsze będzie się starał, by go lubili.

Zawody stworzone dla Strzelców Kóz: psychiatra, agent ubezpieczeniowy, artysta (w każdej dziedzinie sztuki), malarz pokojowy, choreograf, właściciel winnicy, lekarz, adwokat, misjonarz, farmer, rysownik, muzyk, nauczyciel, pastor, krawcowa, ramiarz.

 

Pozdrawiam :usmiech:

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia"

Link to comment
Share on other sites

nalka 17.12.1987 :usmiech:

Kot - 29,01,1987 - 16,02,1988

Strzelec - 23,11 - 21,12

Strzelec Kot

Ogólna charakterystyka

W tym stadle ostrożny Kot tak długo ciągnie za strzałę beztroskiego Strzelca, aż ten jeszcze przed strzałem upuści ją na ziemię. Inaczej mówiąc, przymioty Kota i jego wielkie poczucie miary temperują zuchwałość Strzelca, który w tej kombinacji staje się mniej porywczy niż jego bracia i siostry. Strzelec urodzony w roku Kota, świadomy potrzeby dyplomacji, zwraca wielką uwagę na swe otoczenie i dzięki poważnym ambicjom Kota grzecznie poświęca się karierze.

Część składową jego natury stanowi swego rodzaju melancholia; wydaje się, że zmartwienia czynią go lepszym, a straty i cierpienia łagodniejszym. Jest radosny, ale uznaje pewne smutne prawdy, których inni wolą nie dostrzegać. Ponury wygląd, którym charakteryzuje się Strzelec Kot, nie psuje mu humoru, wręcz przeciwnie, nasz bohater wykorzystuje go, smutnym uśmiechem zjednując sobie sympatię milionów ludzi. Strzelec, ucywilizowany przez ostrożną naturę Kota, potrafi zebrać się w sobie i przedstawić światu obraz osoby mocarnej, umiejącej stawić czoło wszelkim przeciwnościom losu. Nie boi się niepowodzeń, a prowokacja to jego druga natura. Jest nieustraszony i nie lęka się zdobywać przewagi ani zwalczać konkurencji. Na dodatek nie brak mu sprytu, by zachować z trudem zdobytą pozycję. Swym zwolennikom rzuca na żer dokładnie to, czego potrzebują, by czuć się z nim dozgonnie związani. Strzelec Kot dyskretnie rozdziela łaski wśród wielbicieli, a oni są mu zawsze wierni. Ludzie wierzą w niego, ponieważ doskonale uchwycił tajemnicę delikatnego amalgamatu dbałości o innych i autorytetu, który pozwala uwodzić tłumy.

Osoby biorące siebie zbyt poważnie stają się często nieznośne dla otoczenia i rodziny. Jednak w przypadku ludzi tak bezpośrednich jak Strzelcy Koty arogancja i zadowolenie z siebie zdają się być czymś naturalnym. A może to oni potrafią sprawić, że te przywary tchną naturalnością? To prawda, że Strzelec urodzony w roku Kota sam siebie stawia na piedestale i otacza aurą nieprzystępności, ale stanowi to część jego osobowości i, co dziwne, nikomu nie przeszkadza.

Strzelec Kot jest w najwyższym stopniu indywidualistą. Jego metody postępowania nigdy nie są zwyczajne. Na ogół działa bez skrupułów, lecz kiedy nie uda mu się (a zdarza się to dość często) rozpalić wyobraźni swych słuchaczy, porwać tłumu lub przekonać nas, ma na Tyle zdrowego rozsądku, by uznać swą porażkę.

Strzelec Kot wzbudza sympatię, gdyż emanuje z niego radość. Odznacza się elegancją i dobrą prezencją, dzięki czemu zarozumiałość Strzelca pozostawia na jego osobowości zaledwie ślad wulgarności. Koty urodzone w znaku Strzelca podporządkowują się konwenansom i bardzo się liczą z opinią publiczną. Są nieprzeniknione i chcą takie być. Mamy tu do czynienia z odważnym Kotem i uładzonym Strzelcem. Bardzo silny związek, przypieczętowany obopólnym interesem.

 

Miłość

Nasz bohater ma skłonność do licznych, kolejno po sobie następujących związków. Ma wielki temperament najczęściej jednak ukryty i tłumiony. Nikt nie podejrzewa, że Kot to maniak seksualny. A jednak Strzelec Kot ma w sobie coś z kocura. Krąży niepostrzeżenie to tu, to tam, oznacza swój teren domagając się względów od osób, do których nie ma żadnych praw. Nie waha się robić koci, koci łapci z kimś, kto nie jest już wolny. Tak naprawdę Strzelec Kot nie jest niewierny. Po prostu czuje tak wielką potrzebę podziwu. Jednocześnie niezwykle poważnie traktuje wierność psychiczną. Nasz bohater może zmieniać kochanki jak rękawiczki, ale nigdy nie zapomina tych, których polubił; starannie podtrzymuje dawne przyjaźnie.

 

Związki z innymi znakami

Baran, Lew i Wodnik Pies potrafią instynktownie poruszyć w Tobie najgłębiej ukryte emocje i będą cudownymi kochankami. Również Lwy, Wagi i Wodniki Dziki darzą Cię sympatią, podobnie zresztą jak Barany i Wodniki Kozy. Baran Wąż podbije twe serce od pierwszego wejrzenia. Natomiast Bliźnięta, Panna i Ryby Koguty i Tygrysy działają Ci na nerwy. Powiedz im, żeby zajęły się kimś podobnym do nich samych.

Dom i rodzina

Strzelec Kot ma wiele domostw w różnych miejscach .Jednocześnie. Wielki to włóczęga. By osiągnąć swe niezwykle ważkie cele, musi dużo podróżować.

No, ale w końcu to Jednak Kot, i któryś z domów uzna za ognisko rodzinne. Najprawdopodobniej umiejscowi je gdzieś na zapadłej wsi. Zaopatrzy je we wszelkie dostępne wygody.

Rodzice spod znaku Strzelca Kota są wielkimi egoistami. Zdarza się często, że ten człowiek zakłada rodzinę, ale opiekę nad dziećmi na pewno zrzuci na barki partnera. On ma inne zmartwienia niż dzieciaki. Dopiero kiedy maluchy podrosną i można się już z nimi dogadać, Strzelec Kot okazuje im przyjazne zainteresowanie. Jego dewiza wychowawcza brzmi: „Rób, co ci każę, ale nie naśladuj mnie". Rodzice Strzelcy urodzeni w roku Kota są surowymi zwolennikami internatów.

 

Zawód

Strzelec Kot wyróżnia się zdolnościami w sztuce, handlu, mechanice i w technice. Musi jednak uważać, by ich nie roztrwonić w dramatach osobistych lub nie rozmienić na drobne, usiłując złapać dwie sroki za ogon. Nasz bohater może zajść daleko pod warunkiem, że wyznaczy sobie jeden konkretny, zgodny ze swą naturą cel.

Strzelec Kot jest samotnikiem. Może założyć swą własną firmę lub kierować całą fabryką. Pracuje bez wytchnienia. Wywiera przy tym niezwykły, magnetyczny wpływ na ludzi, mógłby więc zarządzać całym biurem, gdyby nie to, że trzeba go trzymać w ryzach. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, najlepiej więc, by nasz Kiciuś zatrudniał sam siebie. Strzelec urodzony w roku Kota jest zbyt samodzielny w działaniu, by nagiąć się do rutyny i stałych godzin pracy.

Zawody stworzone dla Strzelców Kotów: polityk, dżokej, przewodnik turystyczny, dyplomata, aktor, tancerz, śpiewak, restaurator, kierownik supermarketu, przywódca religijny, muzyk.

:usmiech:

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
 • 2 months later...
Nie wiem, czy to jeszcze działa ... ale czy można:

Strzelec-Bawół oraz Lew - Szczur

Strzelec-Bawół:usmiech:

Ogólna charakterystyka

Bawoły mogą naprawdę dużo osiągnąć w życiu. A Strzelcy Bawoły nawet jeszcze więcej. Odznaczają się niesłychaną siłą, są niczym prądnica elektroniczna. Jednocześnie porywczy i łagodni, ponad wszelką miarę elokwentni, szczerzy, pełni humanitarnych uczuć, szczodrzy i mocarni. Pociąga ich przy tym władza, pragną mieć wpływ na bieg wydarzeń, górować nad innymi i zdobywać uznanie. Nie gardzą też pieniędzmi.

Strzelec Bawół jest bardziej przenikliwy i rozsądny niż inne, bardziej zdecydowane i wojownicze Bawoły. Od urodzenia imponuje wyczuciem, polotem, stylem, witalnością i urokiem. Osiąga w życiu wszystko, co tylko zechce. Dla Strzelców Bawołów nie ma nic prostszego niż sukces. Po prostu nie potrafią wyobrazić sobie porażki, nie wiedzą, jak wygląda i nie rozpoznaliby jej, gdyby spadła im nagle na głowę. Strzelec Bawół traktuje życie jak pasmo osiągnięć. Zaczynamy od niczego, pracujemy ciężko i dochodzimy do oczekiwanego rezultatu.

Strzelcy urodzeni w roku Bawołu to ludzie niezwykle flegmatyczni, powściągliwi i pompatyczni. Przy tym są niepoprawnymi idealistami i niezwyciężonymi ryzykantami. Nie boją się nikogo i niczego. Prą naprzód niczym armia piechurów wychowanych na witaminie B12. Jednak nie posuwają się zbyt szybko. Strzelcy Bawoły doskonale potrafią promować swą własną osobę i święcie wierzą, że gwałtownością można do czegoś dojść.

Zapalczywy i niewzruszony, odważny i śmiały, nasz bohater może kierować wszystkim, czy to będzie cesarstwo, czy wiejska orkiestra dęta. A co najważniejsze, robi to z zapałem i niewzruszoną pewnością siebie.

 

Miłość

Zwykle Strzelec Bawół ma żonę (lub męża). Chociaż powinnam raczej powiedzieć, że ma żonę (lub męża), ale nie w zwykły sposób. Ludzie urodzeni w tym znaku są wierni w miłości, a swoją namiętność rozgłaszają wszem i wobec. Będą Ci wciąż powtarzać, że Majka jest taka dobra, że ze Stacha taki cudowny lekarz, a Jacek na pewno uratuje ludzkość od zagłady. Jeśli jednak Strzelec Bawół nie korzysta z tej chwały na równi ze swą żoną (lub mężem), będzie bardziej powściągliwy w swych opowieściach. Ci twardziele nad twardzielami mają lekką skłonność do ekshibicjonizmu, chociaż nie są pyszałkowaci. Chyba że mają coś do powiedzenia. A że zawsze mają dużo do powiedzenia...

 

Związki z innymi znakami

Twoje ukochane znaki to Lwy, Wagi i Wodniki Szczury oraz Węże. Łatwo Ci się porozumieć z Wodnikiem Kogutem. Natomiast nie próbuj związać się ze Smokiem. Najwięcej problemów sprawią ci Bliźnięta, Lwy, Panny i Ryby Smoki. Zarówno Bliźnięta i Panny Małpy, jak i Bliźnięta Konie, Bliźnięta i Panny Kozy oraz Ryby Tygrysy będą Cię irytowały w najwyższym stopniu.

Dom i rodzina

Jak wszystko w życiu bardzo zajętego Strzelca Bawołu tak i mieszkanie odzwierciedla skuteczność, zapał i całą osobowość naszego bohatera. Gdziekolwiek osiądzie, zawsze będzie miał dom (lub domy) zgodny ze swym gustem, preferencjami i charakterem. Jeśli kocha żagle, salon wyposaży w bulaje zamiast okien, jeśli pasjonuje się strzelaniem z łuku - uwaga na głowę!

Strzelcy Bawoły to urodzeni rodzice. Są skuteczni we wszystkim, co robią, dlaczego więc nie mieliby wychować jeszcze kilkoro dzieci więcej? W zasadzie charakteryzują się wyrozumiałością i umieją współczuć, ale z dziećmi potrafią być nieugięci. I zupełnie nie mają cierpliwości do ludzi niezdecydowanych. Są szczerzy i doskonale wypełniają swoje obowiązki. A oprócz tego umieją wspaniale opowiadać bajki, co dzieci uwielbiają.

 

Zawód

Strzelec Bawół za wszelką cenę dąży do sukcesu zawodowego. Chociaż tego rozrabiaki nie pochłaniają interesy, prawdopodobnie zarobi górę pieniędzy. Ciekawi go tak wiele rzeczy, tak bardzo intensywnie przeżywa swe plany i przygody, że nie może przejść obojętnie obok najdrobniejszego braku w wyciągu z konta bankowego. Musi go poprawić. Poczucie bezpieczeństwa jest mu niezbędne, ale nie na tym polega problem. Motorem działania Strzelca Bawołu jest "kompleks pasterza". Zajmuje się wszystkim i wszystkimi, czy trzeba, czy nie. No i lubi zatrzymywać połowę zysku dla siebie.

Stanowisko? Tylko szef. Bez wątpienia władza. Chęć panowania króluje w charakterze Strzelca Bawołu. Nikt oczywiście nie będzie równie doskonały w grupie, więc jeśli nie zostanie wybrany na stanowisko dyrektora, sam je po prostu zajmie. Myśl o zostaniu podwładnym nawet nie zaświta w podświadomości tego sympatycznego potwora. Pracując w pojedynkę, może zastąpić całą fabrykę, taką ma parę!

Zawody stworzone dla Strzelców Bawołów: gwiazda, autor bestsellerów, pilot wyścigowy, ktokolwiek (byle sławny), autor rysunków w komiksach, naukowiec, historyk, prezydent, papież, król, cesarz, przełożona pielęgniarek, matka przełożona (w klasztorze), cenzor w liceum, pilot.

 

A tutaj masz dla drugiej osoby --->http://www.ezoforum.pl/horoskop-podwojny/15688-polaczenie-lwa-z-3.html#post118782

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Edited by _Domi_
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 2 weeks later...

Strzelec Smok

 

Ogólna charakterystyka

Strzelec Smok to wojownik wielkiego formatu. Człowiek wspaniały, pociągający i ambitny, choć nie zawsze miły. Święcie wierzy w swój sukces, angażując się duszą i ciałem we wszystko, co robi. Odznacza się szlachetnym i godnym stylem, nigdy nie jest brutalny czy porywczy. Strzelcy Smoki nie lękają się niebezpieczeństw, jakie niesie z sobą życie. Stawiają czoło wszelkim zagrożeniom, a czasem nawet świadomie wywołują wilka z lasu i igrają z ogniem. Poważne poparzenia zdarzają się jednak rzadko. Smok urodzony w znaku Strzelca, udaremniwszy niecne zamiary przeciwnika, wpędziwszy go w jego własną pułapkę, zaprosi go na obiad. Trzeba przecież oblać zwycięstwo!

Ten sposób postępowania nie wynika jednak z arogancji. Strzelec Smok nie widzi powodu, żeby pogardzać ludźmi lub narzucać im swoją wyższość. Wręcz przeciwnie. Jako jowialny idealista tylko zachęca, by za nim podążać (oczywiście w jego barwach i pod jego sztandarem). Ludzie urodzeni w tym znaku nie są ani egoistami, ani skąpcami. Chcą jak najlepiej dla tych, którzy z nimi pracują, ale są przekonani, że wszyscy powinni robić to, co oni.

Nasz bohater to wizjoner, który w pojedynkę potrafi zrealizować ogromne przedsięwzięcia. Może jednocześnie negocjować, wyciągać wnioski i podejmować decyzje, ale bardzo nie lubi komplikacji. A już szczególnie rani go oszustwo. Biada temu, kto wystrychnie na dudka Smoka spod znaku Strzelca! Pozornie nie zrobi mu nic złego. Po prostu nigdy więcej mu nie zaufa, co w tym przypadku jest równoznaczne z ciosem poniżej pasa.

Musisz zrozumieć - Strzelec Smok jest z natury optymistą i chce wierzyć we wrodzoną ludzką dobroć. Nie znaczy to, że masz do czynienia z naiwniakiem lub prostaczkiem potrzebującym specjalnej opieki. Nie, natknęłaś się raczej na urodzonego szefa, który nie może jednak obejść się bez dobrych przybocznych, zastępców, kancelistów, radców, ministrów, małżonek lub małżonków i wiernych pomagierów. Wszyscy ci zrównoważeni i stateczni ludzie mają za zadanie chronić go przed jego własną idealistyczną żywiołowością.

Strzelec jest hojny i bezpośredni. Smok również lubi dawać. Obydwaj wprost uwielbiają przyjęcia i najchętniej zamieniliby życie w jedno nieustające pasmo zabaw.

Oba znaki pragną powiększać zakres swego działania, obejmować wpływami coraz większe grupy ludzkie, by narzucić im swe teorie i wypróbować na nich swe metody. Pozostawiony sam sobie, ten dobrotliwy despota może całkowicie wypaść z gry. Dlatego musi mieć mądrych doradców i postępować zgodnie z sugestiami osób bardziej od niego ustatkowanych.

Strzelec Smok ciągle walczy z zewnętrznym głosem, który nakłania go do podążania własną drogą bez względu na okoliczności. Koniecznie, ale to koniecznie musi pokazać, że potrafi. Na ogół nikt w to nie wątpi prócz niego samego.

Chciałby całemu światu udowodnić, że to on ma rację, dlatego też nierzadko zdarza mu się okazywać zbyt wielki optymizm i zuchwałość. Co najzabawniejsze, bardzo często rzeczywiście ma rację. Niestety, od czasu do czasu nasz Strzelec znajduje się na deskach, bo podjął zbyt pospieszne decyzje lub poszedł za zwodniczym głosem intuicji.

Smok urodzony w znaku Strzelca łatwo się irytuje, a nawet bywa złośliwy. Najczęściej jednak jest pełen miłosierdzia i dobroci dla innych. Ogień, który w nim płonie, to nie mdłe płomyki w kominku, lecz strzelający iskrami żar, jarzący się niczym latarnia morska dla tych, których Strzelec Smok kocha i którym pomaga. Jest w tym człowieku coś z dzielnego rycerza, coś szlachetnego i mitycznego zarazem, coś, co zapowiada wielką energię i wspaniałomyślność. Doprawdy trudno znaleźć lepsze zestawienie.

Miłość

Smok urodzony w znaku Strzelca ożeni się, gdy przyjdzie na to czas. Oczywiście jego wybujały entuzjazm i ambitne zamiary są niezwykle pociągające. Ale Strzelec Smok pragnie nie tylko uwodzić. Poszukuje partnerki, która wsparłaby go w jego przedsięwzięciach. Smoki na pewno nie są minimalistami. A już szczególnie Smoki urodzone w znaku Strzelca. Oczyma wyobraźni widzą wspaniałą przyszłość, tuziny dzieci, koni, przygód i powiększającą się rodzinę. Ten Smok z pewnością nie weźmie za żonę Myszki Miki! Jemu potrzebna jest kobieta z klasą. A co najważniejsze - na ogół taką znajduje.

 

Związki z innymi znakami

Co za popularność! Do twoich pokrewnych dusz należą Barany, Lwy, Wagi i Wodniki. A wśród nich najbardziej Cię lubią Barany Bawoły, Tygrysy, Małpy i Dziki; Lwy Szczury, Małpy i Koguty; Wagi Tygrysy i Małpy oraz Wodniki Szczury i Małpy. To są twoi sprzymierzeńcy. No a przeciwnicy? Wszystkie Psy, szczególnie te z Bliźniąt, Panien i Ryb.

 

Dom i rodzina

Dla Strzelca Smoka najważniejszy jest nie tyle luksus, ile komfort. Nie wymaluje swego herbu na byle jakich drzwiach w byle jakiej dzielnicy. Potrzebne mu jak najlepsze otoczenie, chce posyłać dzieci do najlepszych szkół, a zakupy robić w najlepszych sklepach. Dyskretny dostatek i oryginalność to cechy charakterystyczne rezydencji Strzelca Smoka. "Przeróbmy strych na biuro, wyrzućmy ścianę z łazienki i umieśćmy tam akwarium". Smok spod znaku Strzelca ma styl i wyobraźnię.

Strzelcy Smoki to wspaniali rodzice. Potrafią przecież świetnie kierować ludźmi, a swoje obowiązki traktują bardzo poważnie. Matkowanie, opieka nad dziećmi, zajmowanie się nimi daje im prawdziwą satysfakcję. Są stanowczy, a od swych dzieci wymagają bliskich kontaktów z rodziną, przynajmniej dopóki nie dorosną. Z takim tatą czy mamą dziecko nigdy nie zazna poczucia zagrożenia, bo Strzelec Smok słynie z tego, że wiele uwagi poświęca swym bliskim. Ładuje całą rodzinę do samochodu i hajda na wakacje! Albo urządza wspaniałe pikniki i wyprawy w góry.

 

Zawód

Jeśli Smok urodzony w znaku Strzelca czegoś się podejmie, na pewno dobrze to wykona. Jest to człowiek, który wie, czego chce, wie, jak to osiągnąć i kiedy. Jasne, że taka pewność siebie ma swe wady. Nikt nie jest niezwyciężony, a szczególnie ten najbardziej sentymentalny ze wszystkich Smoków - Strzelec Smok. A jednak właśnie ta emocjonalna bezbronność stanowi jego główny urok. Ta szczególna cecha charakteru sprawia, że Strzelec Smok, niepostrzeżenie dla siebie samego, wygrywa wiele bitew. Z pozoru twardy jak skała, w gruncie rzeczy łagodny jak baranek, stara się mówić i działać tak, by nikt się nie zorientował, w czym rzecz.

Strzelec Smok prawdopodobnie nie zaangażuje się w nic, jeśli nie będzie szefem, a jako takiego uwielbiać i szanować go będą zarówno jego podwładni, jak i wspólnicy. Ludzie urodzeni w tym znaku mają jeszcze jedną zaletę: umieją wycofać się w odpowiednim czasie i czekać, co przyniesie los. Czasem jednak działają nierozważnie, choć na ogół wykazują się zdumiewającą mądrością.

Zawody stworzone dla Strzelców Smoków: kierowniczka żłobka, księgarz, producent telewizyjny, magnat ubezpieczeniowy, bankier, konstruktor, polityk, senator, adwokat, teolog, radca handlowy, pisarz, redaktor naczelny, wydawca, założyciel firmy.

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

Strzelec Koń

 

Ogólna charakterystyka

Szlachetnej postaci, Strzelec Koń tylko w jednej czwartej jest człowiekiem, a w trzech czwartych koniem. Ciekawe, ten centaur ma więcej z człowieka niż ze zwierzęcia. Strzelec urodzony w roku Konia stara się najpierw oprzeć na tradycyjnych wartościach, potem próbuje odnaleźć swoje "ja", a dopiero na końcu koncentruje się na poszukiwaniu i realizacji ważnych dla siebie zadań.

Nasz bohater nigdy się nie męczy. Nawet objuczony walizami, ze ściągniętą, szarą twarzą, przypomina naładowany akumulator. - Ależ pan musi być zmęczony! - słyszy nasz Strzelec po trzech nocach spędzonych na opracowywaniu rozkładu zajęć. Każdy inny na jego miejscu padłby już ze zmęczenia. A on patrzy na ciebie z naganą, jakbyś popełniła jakiś nietakt. - Ja? Zmęczony? Nigdy! - I to prawda. Ludzie spod tego znaku pracują aż do całkowitego wyczerpania.

Strzelec Koń odznacza się dobrymi manierami. Nabywa ich całkiem naturalnie, wraz z upływem lat, ponieważ bardzo się interesuje światowym życiem i różnicą klas społecznych. Nie chcę przez to powiedzieć, że jest snobem, ale niewiele mu do tego brakuje. W każdym razie niechętnie pozwala zaliczyć się do stada. Po prostu uwielbia być inny.

Urodzony w podwójnym znaku współczucia i praktyczności, Strzelec Koń stanowi doskonały związek tych dwóch cech. Będzie występować w obronie szlachetnych spraw. Poświęci dużo czasu na przeróżne komitety, jak to w zwyczaju Strzelców, aczkolwiek zaangażuje się tylko w te "izmy" i idee, które mają szansę na realizację. Zbyt jest praktyczny, by wplątać się w próby realizacji marzeń nie do spełnienia.

Koń ze znaku Strzelca chce być panem swego życia. Sława jako taka nie pociąga go specjalnie, ale uparcie dąży do sukcesu, bo dzięki niemu może zdobyć szacunek dla samego siebie. Strzelec Koń stawia przed sobą wielkie wymagania, surowo ocenia zarówno swoją pracę, jak i pracę swych bliskich. Przyjemność liczy się tylko o tyle, o ile likwiduje napięcie nerwowe i niepokój i o ile pozwala zwiększyć produktywność. Nasz Koń to główny motor działania w rodzinie lub grupie. Pozwala różnym ludziom kręcić się koło siebie, bo jest szlachetny i hojny.

Gdyby ubóstwo mogło dać szczęście Strzelcowi Koniowi, nie wahałby się ani chwili żyć bez pieniędzy. Ale on musi czuć się panem sytuacji. A tego nie dostaje się za darmo w dzisiejszych czasach. Ktoś przecież musi zapłacić za czynsz, ubezpieczenie, centralne ogrzewanie i sprzątanie. Dlatego też brak pieniędzy stanowi wieczne zagrożenie dla dobrego nastroju Strzelca Konia. Jego poczucie bezpieczeństwa przychodzi z zewnątrz. Trzeba je po prostu kupić.

Niektórym ludziom osoba urodzona w tym znaku wydaje się nieco dziwna. Czasami ma takie zdumiewające pomysły, a jej nonkonformizm jest zaskakujący, szczególnie jeśli go porównać z jej bardziej tradycyjnymi zachowaniami. Strzelec Koń może wydawać się dziwaczny, niezwykły i ekstrawagancki, ale tylko przez kontrast z szarą codziennością.

Nie jest jednak aż takim oryginałem, by zostać pustelnikiem lub poetą i zamieszkać z dala od ludzi. Tak lubi wtrącać swoje trzy grosze do wszystkiego, że nie jest w stanie długo pozostawać na uboczu.

Jako młody człowiek odznacza się beztroską skłonnością do wydawania nie przemyślanych sądów, ale z wiekiem nabiera rozwagi. Uczy się dotrzymywać słowa, troszczyć o rodzinę i bliskich współpracowników, a także czekać spokojnie na okazję. Dzieciom wolno galopować, dojrzałemu Strzelcowi Koniowi najbardziej odpowiada kłus, ani za szybki, ani za wolny.

 

Miłość

W młodości Strzelec Koń popełnia przynajmniej jedną (albo dwie) uczuciowe pomyłki. Nasz od urodzenia pobudliwy bohater ma na swoim koncie liczne wybryki w tej dziedzinie. Z wiekiem jednak zaczyna kontrolować zwierzęcą stronę swego charakteru i wyrusza na poszukiwanie partnera, który będzie umiał dostosować się do jego przyzwyczajeń. Strzelec Koń pragnie potulnego potakiwacza, który nigdy nie zakwestionuje jego opinii. Musi to być osoba umiejąca zająć się domem i rodziną, podczas gdy on będzie zarabiał na chleb. Przede wszystkim jednak nie wolno wtrącać się do sposobu życia Strzelca Konia. Dla niego miłość jest rzeczą poważną, czego nie kryje od samego początku. Poszukiwanie przygód miłosnych nie wchodzi w ogóle w rachubę, liczy się natomiast ciężka, katorżnicza praca.

 

Związki z innymi znakami

Potrzebujesz partnera cierpliwego i poważnego, który wspierałby Cię w twoim upartym dążeniu do sukcesu. Znajdziesz go wśród Baranów, Wag, Lwów lub Wodników urodzonych w roku Tygrysa. A jeszcze lepiej zastaw sidła na Barana, Lwa lub Wagę Kozę. Są to ludzie o anielskiej cierpliwości, co przyda się przy twojej nieustającej krzątaninie. Waga lub Wodnik Koń gotowe są zostać przy tobie na dobre i złe. Natomiast niekorzystne związki mogły by być zawarte z Panną, Bliźniętami lub Rybami Szczurami.

 

Dom i rodzina

Strzelec Koń zleci zaprojektowanie swego domostwa specjaliście. W najlepszym przypadku swemu życiowemu partnerowi/partnerce.

Jedyne, co naprawdę interesuje naszego bohatera, to miejsce do pracy. Może to być biuro biznesmena, warsztat majsterkowicza w piwnicy, biureczko gdzieś w kącie pokoju lub strych. Byle było tylko dla niego. A tam wszystko będzie nosiło piętno jego praktycznego umysłu. Nowoczesna technika to eufemizm przy wyrafinowanym oświetleniu, wygodnych i obszernych deskach kreślarskich i rozlicznych terminalach komputerowych, które zainstaluje. Strzelec Koń jest hojny, ale sam nie poświęci ani chwili na to, co uważa za zbędne. Podobnie rzecz się ma w kwestii ubrania: musi być wygodne i klasyczne. Czasem popełni drobną zdradę w stosunku do stale noszonych beżów i granatów na rzecz szarej flaneli. Żółty? Tylko na bal przebierańców.

Strzelce Konie nie mają czasu bawić się z dziećmi, ale dbają o ich potrzeby, chociaż nie przytłaczają ich swoją osobowością. Rodzice spod tego znaku, bardzo czynni i energiczni, fizyczną sprawność rozwijają w sportach. Nie bawi ich bieganie na czworakach po dywanie z dzieciakiem na grzbiecie. No cóż, noblesse oblige.

Zawód

Człowiek urodzony w podwójnym znaku Strzelca Konia odznacza się darem przewidywania i wyostrzonym zmysłem obserwacji. Odpowiadają mu wszelkie zawody wymagające kontaktów z ludźmi, z ich doświadczeniami i niepowodzeniami. Strzelec Koń to utalentowany organizator i menedżer. Charakteryzuje się dobrą prezencją i potrafi obchodzić się z ludźmi, całkiem naturalnie zdobywając wśród nich autorytet. Taki szef nie jest jednak apodyktyczny w klasycznym znaczeniu tego słowa. Rozkazy lub polecenia zawsze wydaje z uśmiechem.

Strzelec Koń jest również wyjątkowym podwładnym. Cechuje go powaga oraz odpowiedzialność i bardzo mu zależy na awansie. Czegóż więcej mógłby chcieć pracodawca? Chociaż w niezależnej pracy jest twórczy i mógłby założyć własną firmę, woli pracować w grupie.

Zawody stworzone dla Strzelca Konia: nauczyciel wychowania fizycznego, hodowca bydła, inwestor budowlany, pisarz, dyplomata, zawodowy gracz w golfa, trener drużyny piłkarskiej, aktor, dziennikarz, badacz rynku, polityk, dyrygent, psychiatra.

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 1 month later...
 • 1 month later...
 • 2 months later...
 • 1 month later...
 • 1 year later...
 • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...