Jump to content

Połączenie Koziorożca z...


Guest winteer
 Share

Recommended Posts

Guest winteer

Koziorożec - osoby urodzone 22 XII – 20 I w połączeniu ze:

 

Szczurem

Bawołem

Tygrysem

Królikiem

Smokiem

Wężem

Koniem

Kozą

Małpą

Kogutem

Psem

Świnią

Edited by winteer
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Gabi 77

Koziorożec - Kot

 

Ogólna charakterystyka

Przerażony Kot i ostrożny Koziorożec w harmonijny sposób tworzą istotę ambitną ,usilnie dążącą do sukcesu. Koziorożec Kot wyposażony został w cechy,

Które powoli ale pozwalają mu osiągnąć dobrobyt. Nigdy nie podejmuje decyzji naprędce. Nie rzuca się lekkomyślnie w żadne przedsięwzięcie, nie nawiązuje nowych kontaktów, nie przeprowadziwszy uprzednio analizy rynku. Odznacza się naturalną mądrością. Chociaż jest dynamiczny, silny i bardzo nowoczesny, uważa na potencjalne niebezpieczeństwo, a zagrożenie wyczuwa na kilometr.

Koziorożec urodzony w roku Kota ma ujmującą osobowość. Jak na Kota, na ogól zamkniętego w sobie, jest ekstrawertykiem. Nic go tak nie pociąga jak perspektywa wesołego wieczoru w domu spędzonego na sączeniu wina w towarzystwie przyjaciół. Będzie nastawiał takie płyty, jakie lubisz, i pokaże ci swoje najnowsze zdjęcia. Ale nie będzie się starał narzucić tematu rozmowy ani nie będzie próbował wysunąć się na pierwszy plan.

Prawdą jest, że człowiek spod tego znaku potrzebuje przede wszystkim wygody. By czuć, że nie jest zagrożony, musi najpierw wybudować twierdzę, która będzie go chronić przed światem zewnętrznym. Nie lubi stawać oko w oko z ponurą rzeczywistością. Taktyka, strategia, dodawanie, odejmowanie i obliczanie procentów tak go zajmują, że nie ma czasu na przyziemną monotonię dnia codziennego, przed którą trzeba go chronić.

Olśniewająca kariera może zawieść naszego Koziorożca Kota aż na tron, ale nie będzie on królem taktu. Ma nieszczęsny zwyczaj walić prosto z mostu to czego nikt nie ma ochoty usłyszeć, na dodatek zawsze wybiera jak najgorszy moment.

Chociaż jest nieco zarozumiały i nie grzeszy zręcznością, ludzie go lubią, bo potrafi śmiać się sam z siebie i kpić z własnych gaf, a jednocześnie nie opuszcza go spokój ducha i pewność siebie bez względu na okoliczności.

Człowiek spod tego znaku to sentymentalny altruista, chociaż nie oddałby swojej ostatniej koszuli na cele dobroczynne. Ma bardzo rozsądne wyobrażenie o przyjaźni. Od urodzenia panika jest jedną z najważniejszych emocji w jego życiu. Nie cechuje go zmienność ani roztargnienie, ale gdy musi stawić czoło nagłej zmianie lub jakiejś niespodziewanej nowości, adrenalina w jego żyłach zaczyna krążyć zupełnie bez sensu. Niektórzy ludzie twierdzą, że Koziorożec Kot jest panikarzem.

Lubi wstawać późno, nie dba o porządek w domu i nie ma żadnych uzdolnień manualnych. Jeśli chodzi o wygląd, jest być może najbardziej uroczym wśród Koziorożców.

 

Miłość

Koziorożec urodzony w roku Kota to wielki pieszczoch, ale nigdy w obecności innych. Zawsze stara się zachować pozory godności i nie opłakuje nieszczęśliwej miłości przy świadkach. Koziorożce Koty są przede wszystkim praktyczne. Pociągają ich partnerzy aktywni, podziwiają to, co da się dotknąć i starają się osiągnąć jak najlepsze wyniki we wszelkich dziedzinach. Piękno i elegancja nie są wystarczające, by związek był trwały, potrzebny im jest kontakt z osobowością partnera. Fascynuje ich egzotyka, mogą wiec związać się na stałe z kimś całkowicie różnym od nich samych, jeżeli charakter tej osoby bawi ich lub zdumiewa.

Jeśli kochasz Koziorożca Kota, postaraj się być potrzebna i twórcza. Pokaż siebie taką, jaka jesteś. Nie okazuj lęku ani nieśmiałości. Człowiek urodzony pod tym znakiem sam musi przezwyciężać zahamowania, uważa je więc za wadę. Zbyt dobrze' znane rzeczy zupełnie go nie interesują. Postaraj się być sobą, a jednocześnie wymyślaj sposoby na zaskoczenie twego Koziorożca Kota, bo uwielbia niespodzianki i nienawidzi nudy.

 

Związki z innymi znakami

Byk, Lew, Panna, Skorpion i Ryby Psy bardzo łatwo potrafią się dostosować do twojego wyrafinowanego stylu życia. Byk, Lew i Panna Dzik zaspokajają potrzeby materialne i kulturalne. Lew, Panna i Ryby Kozy są łagodnymi i twórczymi partnerami, natomiast jeśli chcesz uniknąć konfliktów (a chcesz), nie zadawaj się z Bliźniętami, Rakiem i Wagą Kogutem. Również Hak i Waga Szczur, a także Waga Smok nie są dla Ciebie stosowne.

 

Dom i rodzina

Dom rodzinny Koziorożca Kota powinien być wygodny i odzwierciedlać jego osobowość. Ten ambitny człowiek, pokonujący drabiną społeczną stopień po stopniu, jest nieco snobistyczny. Jak by to określić? Koziorożec Kot chce zrobić na innych wrażenie. Pragnie eleganckiego komfortu i uczyni, co w jego mocy, by go zdobyć.

Koziorożec Kot pragnie dziecka zdolnego spełnić wszystkie jego oczekiwania. Żadnych jęków ani płaczów. On sam będzie hojnie zaspokajał potrzeby rodziny, Postara się by jego dziecko zdobyło najlepsze wykształcenie z możliwych, ale biada dziecku leniwemu, które nie dość dobrze uczy się w szkole, nie przynosi dobrych stopni i nie poddaje się kodeksowi moralnemu taty czy mamy.

 

Zawód

Zawód wymagający dużo powagi i nadmiernych ambicji będzie niezwykle odpowiedni dla naszego bohatera. Najważniejsze, by został zaakceptowany i uznany towarzysko. Nawet nie chce słyszeć o pokrętnych czy po prostu pechowych lub nieodpowiednich interesach. Wszystko, co dzieje się pod tzw. ladą, będzie przez niego uważane za temat tabu. Unika procesów, a nawet weryfikacji podatkowej, jednak w razie kontroli jest zawsze bez zarzutu. Koziorożec Kot może być bałaganiarzem w domu, ale dokumenty ma zawsze w porządku.

Jako szef nasz bohater naprawdę stara się nie urazić swych podwładnych wykrzykiwaniem rozkazów. Ceni atmosferę współpracy, woli więc, by podwładni mieli uśmiech na twarzy. Ponieważ sam przykłada się do roboty i bardzo się poświęca, żeby osiągnąć cel, nie będzie tracił czasu z pracownikami, którzy nie wkładają całego serca i wysiłku w to, co robią.

Koziorożec Kot jako podwładny nie próbuje kwestionować funkcjonującego systemu. Oczywiście będzie dążył w każdy dopuszczalny sposób do pewnej swobody działania. Ale zdaje sobie sprawę, że pracując dla innych musi przyjmować polecenia i przynajmniej udawać, że przestrzega dyscypliny.

Koziorożec Kot od urodzenia pragnie powodzenia i nic prócz sukces zawodowego nie może go usatysfakcjonować.

Zawody odpowiednie dla Koziorożca Kota: przedsiębiorca, pisarz, lider, polityk, negocjator w kontaktach międzynarodowych, adwokat, wyższy urzędnik bankowy, generał, działacz sportowy, rektor uniwersytetu.

 

:usmiech:

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Edited by _Domi_
Link to comment
Share on other sites

Osoba spod znaku Koziorożec - Kot urodziła się 22.12.1975 roku, a więc wszystko się zgadza. Obydwie interpretacje znów pasują do osób. Serdeczne dzięki!

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
a.. czy da rade sprawdzić koziorożca koguta? :) z góry dzięki

 

Tak, jednak proszę o cierpliwość .Chwilo pożyczyłam materiały z których korzystam w tym temacie :_beczy::_bezradny:

Link to comment
Share on other sites

a.. czy da rade sprawdzić koziorożca koguta? :) z góry dzięki

 

Koziorożec Kogut :usmiech:

 

Ogólna charakterystyka

Godny i nieskazitelny Koziorożec urodzony w roku Koguta odznacza się imponującym wyglądem. Ubrany bez zarzutu, kryształowo uczciwy, o zdecydawanych sądach. Powściągliwość Koziorożca harmonijnie łączy się z konserwatyzmem Koguta, dając osobę niekonfliktową i pełną rezerwy, obiektywną i niezależną. Jeśli trzeba, nasz bohater potrafi doskonale działać w pojedynkę, aczkolwiek woli mieć ludzi wokół siebie.

Możesz liczyć, że Koziorożec Kogut zrobi to, co wypada. Jego urok podwajają nieskazitelne maniery, ostrożność w wypowiadaniu sądów i umiejętność wykorzystywania sytuacji. Zależy mu na opinii innych, stara się więc bardzo, by spodobać się osobom oceniającym jego zachowanie. Bardzo dba o wygląd, nie popada jednak w pretensjonalność.

Koziorożec Kogut to urodzony podróżnik. Żywy umysł i nienasycona ciekawość gnają go ciągle w nowe miejsca w poszukiwaniu nowych przygód. Jest wesoły i lubi nawiązywać znajomości, przejmować nowe obyczaje, dowiadywać się czegoś o nieznanych cywilizacjach.

Ponieważ człowiek spod tego znaku należy do niezwykle dobrze wychowanych osób, często jest zapraszany do najlepszych restauracji. Tak entuzjastycznie przyjmuje każdą nowość, że zapraszający go gospodarz może być pewny jego uczestnictwa we wszelkich rozrywkach, jakie zorganizuje.

Charakter Koziorożca Koguta cechuje nieugiętość. Nie sposób przekonać tego pozornego realistę, że zapuścił się na niebezpieczną ścieżkę. Nie tylko uważa, że wie wszystko lepiej niż inni, ale nie słucha żadnych rad. Dlatego jego życie składa się ze wzlotów i upadków, co dość dobrze odpowiada jego niezdarnej pod względem emocjonalnym naturze. Na nic się nie zdadzą próby dodawania mu odwagi czy podnoszenia na duchu, gdy jest przygnębiony.

Koguty urodzone pod znakiem Koziorożca często narzekają na nudę. Ich głównym wrogiem jest rutyna i formalności biurokratyczne. Nie znoszą wypełniania skomplikowanych formularzy towarzyszących wszelkim oficjalnym aktom , od małżeństwa po zakup biletów do teatru. Krótko mówiąc, osobnik ten pragnie być wszędzie, ale nie zawsze mu się podobają środki, których należy użyć, by tam dojść.

Z rozlicznych zalet Koziorożca Koguta najbardziej ujmująca jest wszechstronność jego umysłu, Potrafi być świetny w wielu dziedzinach naraz. Nierzadko można spotkać osobę spod tego znaku, która żywo interesuje się średniowieczną sztuką religijną, pasjonuje uprawą winorośli, piecze sama chleb, a przy okazji potrafi wykonać operację mózgu. Koziorożec Kogut jest po prostu skończoną doskonałością.

 

Miłość

A jednak ten ideał nie do końca opanował sztukę kochania. Wrodzona powściągliwość sprawia, że uczucia trzyma na wodzy. Nie lubi publicznych okazywania uczuć i chociaż jest zdolny do głębokiej miłości, niechętnie ją okazuje.

 

Związki z innymi znakami

Dobrze wypadniesz w Towarzystwie Węża. Dobrze by było gdyby to był ktoś spośród Lwów, Skorpionów, Strzelców czy Ryb. Doskonała harmonia panuje między Tobą a Bykiem, Skorpionem i Rybami Bawołami. Może Ci się również podobać Byk Koń, natomiast Rak i Waga Kozy drażnią Cię w najwyższym stopniu. Baran i Rak Dziki wzbudzają w tobie wątpliwości.

 

Dom i rodzina

Koziorożec Kogut nie interesuje się na ogół ani zdobnictwem, ani majsterkowaniem. Kobieta spod tego znaku nie będzie szyła podwójnych zasłon ani wyszywała serwetek dla gości, mężczyzna zaś nie weźmie do ręki młotka, śrubokrętu czy klucza nastawnego. Koziorożec Kogut lubi komfort, ale nie potrafi sam go stworzyć. Jest osobą przyziemną, umeblowanie będzie więc miał solidne i tradycyjne. Urządzanie wnętrz nie jest jego silną stroną.

Koziorożec Kogut jest nieco zbyt zajęty na zakładanie rodziny. Jeśli ma dzieci, brakuje mu cierpliwości na ich psoty, będzie więc żądał, by zachowywały się tak jak jego dorośli przyjaciele. Jako człowiek wymagający, nie pozwala, by uczucia zawładnęły jego intelektem.

 

Zawód

Kariera zawodowa Koziorożca Koguta, jak zresztą wszystkich Kogutów, bywa bardzo nierówna. Rozmaitość zawodów, jakie potrafi wykonywać, może go skłonić do zmiany w pół drogi. Oczywiście komuś, kto potrafi pilotować odrzutowiec, a jednocześnie komponować symfonię, może się zdarzyć, że poplącze ścieżki i nie wie, w którą stronę się zwrócić. Koziorożec Kogut jest w stanie oddać się bardzo trudnym badaniom i osiągnąć prestiż w wybranej dziedzinie, ale trudno mu określić własne predylekcje. Nie będzie też poszukiwał poparcia i awansu, gdyż jest skromny aż do samounicestwienia. Nie ma uzdolnień sportowych i nie nadaje się do prac wymagających gimnastycznej sprawności.

Obdarzony władzą, wypełni obowiązki szefa skrupulatnie i sprawiedliwie. Idiotyczne błędy i lenistwo podwładnych będą go drażnić, ponieważ on sam bardzo ciężko pracuje i nie znosi gnuśności u innych.

Jako podwładny Koziorożec Kogut jest prawdziwym skarbem dla szefa, dzięki wrodzonej potrzebie wyróżniania się. Jeżeli nie będzie się go popędzać, długo potrafi świadczyć lojalne usługi. Poszturchiwany, odchodzi natychmiast z pracy, gdyż nienawidzi ludzi nadużywających władzy.

Zawody odpowiednie dla Koziorożca Koguta: oftalmolog, fizyk, śpiewak operowy, ornitolog, biegły księgowy, hodowca, pisarz, kompozytor, konferansjer telewizyjny, dziennikarz, redaktor naczelny, dekorator w teatrze łub filmie, genetyk.

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
i ja się skuszę :)

Marta 15.01.1991

:usmiech:

Koń - 27,01,1990 - 14,02,1991

Koziorożec - 22,12 - 20,01

Koziorożec Koń

 

 

Ogólna charakterystyka

„Możesz na mnie liczyć!" mówi godzien zaufania Koziorożec Koń. I wierzcie , możecie na niego Uczyć. To niebiański mariaż. Koziorożec przydaje solidności i wytrwałości Koniowi, który jest trochę dandysem, i to niezbyt pewnym siebie. W zamian Koń użycza Koziorożcowi swej manualnej zręczności i sprytu, a także subtelnego poczucia własnej popularności.

Osoba spod tego znaku podporządkowuje często własny rozwój potrzebom innych. Koziorożce urodzone w roku Konia są dobre. Zajmują się mniej zamożnymi. Potrafią kochać. Świecą przykładem osobom bardziej egoistycznym, lecz ze względu na ich pewną sztywność i niekiedy surowy wygląd często są nie zrozumiane. Koziorożec Koń wydaje się drażliwy i zbyt surowy dla innych. A jednak osoby te lubią spokój.

Koziorożec Koń jest do przesady sumienny i wytrwały. Jeśli nie osiągnie sukcesu natychmiast, nie przestanie do niego dążyć.

Wierzy w ludzkość. Jest wymagający wobec siebie i wyrozumiały wobec innych, jeśli obiecują poprawę. Koziorożec Koń nie traci czasu na nieudolnych. Pragnie otaczać się ludźmi twórczymi i wyjątkowymi. Jest wcieleniem wiecznego ruchu. Nigdy nie usiądzie, chyba że projekt, nad którym pracuje, wymaga pozycji siedzącej. Dokonuje wyjątkowych wyczynów i kładzie podwaliny. W każdy dany mu od Boga dzień na nowo zapuszcza silnik i dokłada starań, by zaszczepić fantazją, zainteresowanie i twórczą pomysłowość we wszystkich, którzy popadli w rutynę.

Prostoduszność Koziorożca Konia jest zarazem wzruszająca i godna podziwu. Mimo wszystkiego, co może sią w życiu przydarzyć, chorób, porażek, biedy, strat, wciąż uważa, że życie toczy się nadal, niczym zegar, który należy nakręcać co dzień, niezależnie od pogody, by pełnił funkcję, jakiej się od niego oczekuje. Koziorożec Koń traktuje życie z łagodnością, jak gdyby należało do niego tylko przez krótki czas. Zdaje się odczuwać, że pewnego dnia przyjdzie mu umrzeć. To połączenie niewinności i pogodzenia się z losem powoduje pewne przewrażliwienie, a nawet strach przed starzeniem się. Koziorożec Koń w samotności ogląda swoje zmarszczki.

Rzecz ciekawa, osoby spod tego znaku osiągają w życiu olśniewające sukcesy i powodzenie dość późno. Jako że są zrównoważone i odznaczają się wyjątkowym wyczuciem szczegółu, ich przedsięwzięcia kiełkują często latami i rozkwitają powoli. Wczesny sukces rzadko kiedy jest dany osobom pełnym rezerwy i skromnym. Lecz w przypadku Koziorożca Konia, utalentowanego i wręcz błyskotliwego, sukces w końcu przyjdzie, wcześniej czy później. Taka inteligencja i siła twórcza nie mogą pozostawać wiecznie nie dostrzeżone.

Poza tym Koziorożec Koń nigdy nie stara się niczego nikomu udowodnić, co zapewne stanowi najbardziej uroczą cechę jego osobowości. Życie pędzi w swoim rytmie, na swój sposób, a coś mu mówi, że tak być powinno. Nie jest ani gadułą, ani też ekstrawertykiem. Koziorożec Koń okazuje raczej uprzejmą rezerwę, nieco niezręczną, nie mającą jednak nic wspólnego z nieśmiałością. Koziorożec Koń nie ma tak silnego poczucia własnej wartości jak przeciętny Koń. Ale jest równie pracowity, praktyczny i szlachetny.

 

Miłość

Miłość zachwyca tę szlachetną i pokojową naturę. Ponadto wszyscy kochają Koziorożca Konia, szanują go i podziwiają jego siłę przebicia i jego talent. Koziorożec Koń jest naprawdę wierny. Nie szuka ani bliskich kontaktów, ani przygód trwających jedną noc. Jego cel w miłości? Znaleźć zabawnego partnera, który pozostanie lojalny wobec niego do końca życia.

 

Związki z innymi znakami

Z Koziorożcem Koniem pokojowo współżyją Kozy. Najlepszych dla was partnerów spod znaku Kozy znajdziecie wśród Byków, Lwów i Ryb. Panna, skorpion i Ryby Tygrysy wprowadzają ożywienie w waszą codzienność. Nie narażacie się też na żadne ryzyko wiążąc się z Psami urodzonymi pod tymi samymi znakami. Unikaj bliższych kontaktów z Baranem, Rakiem i Wagą Szczurem. Możecie darować sobie też intymny związek ze wszystkimi osobnikami spod znaku Szczura. Na Raka i Wagę Małpę reagować będziecie oziębłością.

 

Dom i rodzina

Koziorożec Koń wybiera tradycyjny wystrój wnętrza. Nad dekorację przedkłada to, co funkcjonalne. Jak wszystkich urodzonych pod znakiem Konia, pociągają go żywe kolory, a jednak ponieważ jest równocześnie Koziorożcem stosuje fuksję i żółć kadmową nie tak swobodnie jak Koń, lubiący barwy o wiele krzykliwsze. Haftowana chusta rzucona na wygodny fotel będzie stanowić barwny akcent. Na ogół jednak wystrój domu Koziorożca Konia jest skromny i praktyczny. Drewno, kamień, rośliny i jeszcze raz drewno.

Zdolny do wielkich poświęceń dla dobra rodziny, Koziorożec Koń to nadzwyczajny rodzic. Nigdy nie zapomina pogłaskać maluchów albo pochwalić ich za osiągnięcia. Koziorożec Koń stara się sam świecić przykładem. Swój czas, swoje wielkie bogactwo poświęci na ich wychowanie. Rodzic ten nie znosi, by mu odpowiadać, mimo to z dziećmi ma stosunki na luzie, a nawet pozwala im się spoufalać. Koziorożec Koń jest dumny z osiągnięć swoich dzieci. Lecz jeśli któreś z nich poniesie porażkę, zawsze wie, że może pobiec wyżalić się i pocieszyć u mamusi lub tatusia Koziorożca Konia.

 

Zawód

Koziorożcowi Koniowi odpowiadają zawody związane z usługami. Pociągać go będą zajęcia wymagające eksperymentowania, pilności i rutyny. Koziorożec Koń jest twórczy, lecz jest to zasadniczo koń pociągowy.

Światła rampy?Nie świećcie mu prosto w oczy, bardzo was proszę. Koziorożec Koń che po prostu być pewny, że to, co robi, ma sens. Działania pozorne w jego prestiżowej karierze nie pociągają go. Chce rezultatów. Jest bardzo humanitarny i ma rozwinięty instynkt społeczny.

Zawody odpowiednie dla Koziorożca Konia: minister zdrowia, naukowiec, kucharz, weterynarz, rzemieślnik, projektant tkanin, stolarz artystyczny, architekt, adwokat, pielęgniarka, treser psów, producent wina.

 

:usmiech:

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia"

Link to comment
Share on other sites

widzę że podwójny horoskop ma "wzięcie" i ja sobie nie odmówię moja data narodzin to 29 grudnia 87 z góry dzięki:)

 

:usmiech: -obchodzisz urodziny tego samego dnia co ja :)))Ale inny rok, co za tym idzie znak chiński tez inny.

Jeszcze nikt nie poprosił mnie o horoskop ze znakami takimi jak moje :P

Ale wracając do Ciebie to:

Koziorożec - 22,12 - 20,01

Kot - 29,01,1987 - 16,02,1988

 

Koziorożec - Kot

 

Ogólna charakterystyka

Przerażony Kot i ostrożny Koziorożec w harmonijny sposób tworzą istotę ambitną ,usilnie dążącą do sukcesu. Koziorożec Kot wyposażony został w cechy,

Które powoli ale pozwalają mu osiągnąć dobrobyt. Nigdy nie podejmuje decyzji naprędce. Nie rzuca się lekkomyślnie w żadne przedsięwzięcie, nie nawiązuje nowych kontaktów, nie przeprowadziwszy uprzednio analizy rynku. Odznacza się naturalną mądrością. Chociaż jest dynamiczny, silny i bardzo nowoczesny, uważa na potencjalne niebezpieczeństwo, a zagrożenie wyczuwa na kilometr.

Koziorożec urodzony w roku Kota ma ujmującą osobowość. Jak na Kota, na ogól zamkniętego w sobie, jest ekstrawertykiem. Nic go tak nie pociąga jak perspektywa wesołego wieczoru w domu spędzonego na sączeniu wina w towarzystwie przyjaciół. Będzie nastawiał takie płyty, jakie lubisz, i pokaże ci swoje najnowsze zdjęcia. Ale nie będzie się starał narzucić tematu rozmowy ani nie będzie próbował wysunąć się na pierwszy plan.

Prawdą jest, że człowiek spod tego znaku potrzebuje przede wszystkim wygody. By czuć, że nie jest zagrożony, musi najpierw wybudować twierdzę, która będzie go chronić przed światem zewnętrznym. Nie lubi stawać oko w oko z ponurą rzeczywistością. Taktyka, strategia, dodawanie, odejmowanie i obliczanie procentów tak go zajmują, że nie ma czasu na przyziemną monotonię dnia codziennego, przed którą trzeba go chronić.

Olśniewająca kariera może zawieść naszego Koziorożca Kota aż na tron, ale nie będzie on królem taktu. Ma nieszczęsny zwyczaj walić prosto z mostu to czego nikt nie ma ochoty usłyszeć, na dodatek zawsze wybiera jak najgorszy moment.

Chociaż jest nieco zarozumiały i nie grzeszy zręcznością, ludzie go lubią, bo potrafi śmiać się sam z siebie i kpić z własnych gaf, a jednocześnie nie opuszcza go spokój ducha i pewność siebie bez względu na okoliczności.

Człowiek spod tego znaku to sentymentalny altruista, chociaż nie oddałby swojej ostatniej koszuli na cele dobroczynne. Ma bardzo rozsądne wyobrażenie o przyjaźni. Od urodzenia panika jest jedną z najważniejszych emocji w jego życiu. Nie cechuje go zmienność ani roztargnienie, ale gdy musi stawić czoło nagłej zmianie lub jakiejś niespodziewanej nowości, adrenalina w jego żyłach zaczyna krążyć zupełnie bez sensu. Niektórzy ludzie twierdzą, że Koziorożec Kot jest panikarzem.

Lubi wstawać późno, nie dba o porządek w domu i nie ma żadnych uzdolnień manualnych. Jeśli chodzi o wygląd, jest być może najbardziej uroczym wśród Koziorożców.

 

Miłość

Koziorożec urodzony w roku Kota to wielki pieszczoch, ale nigdy w obecności innych. Zawsze stara się zachować pozory godności i nie opłakuje nieszczęśliwej miłości przy świadkach. Koziorożce Koty są przede wszystkim praktyczne. Pociągają ich partnerzy aktywni, podziwiają to, co da się dotknąć i starają się osiągnąć jak najlepsze wyniki we wszelkich dziedzinach. Piękno i elegancja nie są wystarczające, by związek był trwały, potrzebny im jest kontakt z osobowością partnera. Fascynuje ich egzotyka, mogą wiec związać się na stałe z kimś całkowicie różnym od nich samych, jeżeli charakter tej osoby bawi ich lub zdumiewa.

Jeśli kochasz Koziorożca Kota, postaraj się być potrzebna i twórcza. Pokaż siebie taką, jaka jesteś. Nie okazuj lęku ani nieśmiałości. Człowiek urodzony pod tym znakiem sam musi przezwyciężać zahamowania, uważa je więc za wadę. Zbyt dobrze' znane rzeczy zupełnie go nie interesują. Postaraj się być sobą, a jednocześnie wymyślaj sposoby na zaskoczenie twego Koziorożca Kota, bo uwielbia niespodzianki i nienawidzi nudy.

 

Związki z innymi znakami

Byk, Lew, Panna, Skorpion i Ryby Psy bardzo łatwo potrafią się dostosować do twojego wyrafinowanego stylu życia. Byk, Lew i Panna Dzik zaspokajają potrzeby materialne i kulturalne. Lew, Panna i Ryby Kozy są łagodnymi i twórczymi partnerami, natomiast jeśli chcesz uniknąć konfliktów (a chcesz), nie zadawaj się z Bliźniętami, Rakiem i Wagą Kogutem. Również Hak i Waga Szczur, a także Waga Smok nie są dla Ciebie stosowne.

 

Dom i rodzina

Dom rodzinny Koziorożca Kota powinien być wygodny i odzwierciedlać jego osobowość. Ten ambitny człowiek, pokonujący drabiną społeczną stopień po stopniu, jest nieco snobistyczny. Jak by to określić? Koziorożec Kot chce zrobić na innych wrażenie. Pragnie eleganckiego komfortu i uczyni, co w jego mocy, by go zdobyć.

Koziorożec Kot pragnie dziecka zdolnego spełnić wszystkie jego oczekiwania. Żadnych jęków ani płaczów. On sam będzie hojnie zaspokajał potrzeby rodziny, Postara się by jego dziecko zdobyło najlepsze wykształcenie z możliwych, ale biada dziecku leniwemu, które nie dość dobrze uczy się w szkole, nie przynosi dobrych stopni i nie poddaje się kodeksowi moralnemu taty czy mamy.

 

Zawód

Zawód wymagający dużo powagi i nadmiernych ambicji będzie niezwykle odpowiedni dla naszego bohatera. Najważniejsze, by został zaakceptowany i uznany towarzysko. Nawet nie chce słyszeć o pokrętnych czy po prostu pechowych lub nieodpowiednich interesach. Wszystko, co dzieje się pod tzw. ladą, będzie przez niego uważane za temat tabu. Unika procesów, a nawet weryfikacji podatkowej, jednak w razie kontroli jest zawsze bez zarzutu. Koziorożec Kot może być bałaganiarzem w domu, ale dokumenty ma zawsze w porządku.

Jako szef nasz bohater naprawdę stara się nie urazić swych podwładnych wykrzykiwaniem rozkazów. Ceni atmosferę współpracy, woli więc, by podwładni mieli uśmiech na twarzy. Ponieważ sam przykłada się do roboty i bardzo się poświęca, żeby osiągnąć cel, nie będzie tracił czasu z pracownikami, którzy nie wkładają całego serca i wysiłku w to, co robią.

Koziorożec Kot jako podwładny nie próbuje kwestionować funkcjonującego systemu. Oczywiście będzie dążył w każdy dopuszczalny sposób do pewnej swobody działania. Ale zdaje sobie sprawę, że pracując dla innych musi przyjmować polecenia i przynajmniej udawać, że przestrzega dyscypliny.

Koziorożec Kot od urodzenia pragnie powodzenia i nic prócz sukces zawodowego nie może go usatysfakcjonować.

Zawody odpowiednie dla Koziorożca Kota: przedsiębiorca, pisarz, lider, polityk, negocjator w kontaktach międzynarodowych, adwokat, wyższy urzędnik bankowy, generał, działacz sportowy, rektor uniwersytetu.

 

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Witam,

Będę wdzięczny za zestawienia :

moje Koziorożec 06.01.1975 - Tygrys

żony Wodnik 15.02.1975

oraz syna Strzelec 26.11.2004

 

Z góry serdecznie dziękuję :bukiet::)

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Będę wdzięczny za zestawienia :

moje Koziorożec 06.01.1975 - Tygrys

 

Tygrys - 23,01,1974 - 10,02,1975

Koziorożec - 22,12 - 20,01

Koziorożec Tygrys

Ogólna charakterystyka

Z gwałtownymi ruchami i szybką ripostą, ta fryga jest żywym pomnikiem życzliwej dobrej woli. Jest tutaj, widzicie go, a w chwilę później już go nie ma. A jest taki, jakim go widzicie - szybki i kongenialny. Koziorożec urodzony w roku Tygrysa łatwo się nudzi. Ambitny i konkretny Koziorożec to sprzymierzeniec Tygrysa: sympatycznego i wiecznie się śpieszącego, postrzelonego i wiodącego cygański żywot. Jak osoba spod tego znaku znajduje czas, żeby pogłaskać pieska i ucałować dziecko, nie mieści mi się w głowie. Koziorożca Tygrysa napędza silnik odrzutowy. Pełen urokliwej i szczerej dobroduszności, ma żywotność i ruchliwość chmary kolibrów.

Jak wszystkie Koziorożce, i ten Tygrys jest ociupinkę niezręczny. W towarzystwie, tam, gdzie łagodność i giętkość złagodziłyby obyczaje, możecie być pewni, że Koziorożec Tygrys w końcu i tak popełni nietakt. W jego mniemaniu światowe grzeczności to po prostu głupstwa i czcza gadanina. Zawsze jest nazbyt zagoniony, żeby znaleźć czas na skłonienie się pani X i ucałowanie jej pełnej pierścieni dłoni czy też na oczekiwanie, aż maitre d'hotel zaanonsuje go i wprowadzi na pokoje. Spośród wszystkich znaków Koziorożec Tygrys jest tym, którego z największym prawdopodobieństwem ujrzycie wkraczającego do waszego salonu w płaszczu ociekającym wodą. "Cześć! - rzuci z radością. - Ale pogoda pod zdechłym Azorkiem!"

Jako że Koziorożce Tygrysy odnoszą się z pogardą do rytmu życia społecznego i poruszają się z prędkością stu kilometrów na godzinę, mają skłonność do prowadzenia egzystencji równoległej do tej, którą znamy. W pracy mogą mieć nie kończące się okresy nadludzkich wysiłków. Lecz wychodzą z niej zawsze uśmiechnięte. Lubią zawody o puchar przechodni i wszelkie wyzwania. Przedkładają wyniki nad pochwały. Koziorożec Tygrys chce uzyskać namacalne dowody swojej władzy i wpływów. Na ogół nie przywiązuje najmniejszej wagi do tego, co myślą o nim inni.

Ich szczupłe, acz umięśnione ciało pozwala przebyć życie galopem, zawsze z olimpijską formą. Szybki jak błyskawica, na pozór nerwowy, czuje się jednak zadziwiająco dobrze w swojej skórze. Stanowi cudowne towarzystwo i jest pociągający dla płci przeciwnej.

Czy ta sympatyczna, spadająca gwiazda ma jakieś wady? Oczywiście! Jesteśmy w samym sercu astrologii. Nikt nie jest doskonały. Koziorożce Tygrysy łatwo się rozpraszają. Ich energia rozchodzi się w tylu kierunkach równocześnie, że zdarza się, iż w końcu nie wiedzą, który z nich jest właściwy. Mają też kosztowne zamiłowania i pewną skłonność do trwonienia fortuny. Niekiedy tracą z pola widzenia rzeczy materialne.

Lecz na ogół osoby urodzone pod tym znakiem są zadziwiająco "w porządku". Z rozsądku robią karierę, by zapewnić przyjemne życie i wygodne mieszkanie rodzinie. Są z natury emfatyczne i szczerze kochają bliźnich. Mają więcej wiary we własne siły niż przeciętny Koziorożec, który zawsze wątpi w siebie. Jak na Tygrysa, wydaje się raczej zrównoważony. Jeśli tylko nie jest roztrzepany, potrafi być bardzo oddany i zawsze dołoży wszelkich starań, by pośpieszyć potrzebującym z pomocą.

Miłość

Naturalna swoboda Koziorożca Tygrysa kryje wielką wrażliwość na wszystko co żyje, jest w nim coś z łagodnego dzikusa. Na pewno będzie kochać zwierzęta i przygarnie zagubione psy. Z największą jednak starannością wybierać będzie partnera, który powinien pogodzić się z jego wyobrażeniem o życiu. Chce stworzyć solidny dom dla swoich dzieci. Koziorożec Tygrys potrzebuje portu, skąd mógłby udawać się na śmiałe wyprawy, by urzeczywistnić ten czy inny pomysł. Trzeba mu miłości w dużej obfitości, w zamian zaś szafuje szczodrością i radością przy każdej okazji.

 

Związki z innymi znakami

Od kołyski kochasz Psy. Wybieraj swojego Pieska spośród urodzonych pod znakiem Byka, Lwa, Panny, Skorpiona i Ryb. Jeśli się nie uda, spróbuj z Lwem, Panną, Skorpionem albo Rybą Koniem. Skorpion Smok mógłby ewentualnie doprowadzić do twojej uczuciowej śmierci. Baran, Rak i Waga Koza nie figurują na twojej liście ulubieńców. Ani też Barany i Raki Koty, Baran i Waga Małpy, Barany Dziki i Raki Bawoły albo Węże.

 

Dom i rodzina

Koziorożec Tygrys lubi posiadać dobra, ruchome i nieruchome, lecz nie należy do osób, które potem się nimi zajmują. Uchyla się od namów: "Zrób to sam". Zadzwońcie do fachowca. Wezwijcie specjalistę. Ale nie proście waszego beztroskiego Koziorożca Tygrysa, by naprawił cokolwiek, chyba że chodzi o wasze złamane serce. Dom osoby spod tego znaku jest wygodny i bezpretensjonalny. Zdejmijcie więc obuwie i odpoczywajcie, swobodnie poruszając palcami u stóp. Gospodyni chce, by jej goście odprężyli się. Chętnie zajmie się wszystkim.

Żonaty Koziorożec Tygrys łoży na potrzeby rodziny, to oczywiste. Zdaniem tego osobnika - przemiłego, lecz znajdującego się wiecznie w ruchu - dzieci to stabilizacja. Może okazać się oschły i nieprzejednany, jeśli zacznie tracić cierpliwość przez maleństwa, i będzie wrzeszczał w chwilach załamania. Ale na ogół Koziorożec Tygrys czuje się swobodny i pozostawia swobodę innym. Dla niego wolność i miłość to jedno i to samo. Dlaczego miałoby być inaczej w przypadku potomstwa?

 

Zawód

Osobnik ten jest stworzony do zajęć pozwalających na dużą swobodę. Może dostosować się do reguł otoczenia, byle tylko miały sens. Tygrys nie jest posłuszny. Koziorożec go w tym umacnia. Choć jednak... Tygrys to Tygrys... Znajdzie satysfakcję w swobodzie działania i współzawodnictwie. Jego talenty są niezliczone, i rzecz ciekawa, uwielbia współzawodnictwo. Niezależnie od rodzaju trudności, możecie liczyć na Koziorożca Tygrysa w znalezieniu szybkiego i skutecznego ich rozwiązania. Koziorożce urodzone w roku Tygrysa są przekonane, że najważniejszym wydarzeniem jest to, które właśnie przeżywają. O przyszłość będą się troszczyć... w przyszłości.

Jeśli uda wam się unieruchomić Koziorożca Tygrysa dostatecznie długo, by posadzić go za wielkim mahoniowym biurkiem, będzie sprawiedliwym i pełnym zrozumienia zwierzchnikiem. Jest z gatunku tych, którzy mają tę samą sekretarkę przez sto pięćdziesiąt lat.

Koziorożec Tygrys sprawdza się także jako podwładny. Nie ma ambicji do prowadzenia światowego życia i jeżeli tylko jest nieźle opłacany, zadowoli się swoją posadą.

Zawody odpowiednie dla Koziorożca Tygrysa: lekarz, nauczyciel wychowania fizycznego, weterynarz, hodowca bydła, kowboj, leśnik, krytyk literacki tłumacz, scenarzysta, aktor.

 

Dla żony znajdziesz tutaj -->http://www.ezoforum.pl/horoskop-podwojny/15694-polaczenie-wodnika-z-2.html#post113229

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Edited by _Domi_
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

kaniutek:usmiech:

 

Pies - 25,01,1982 - 12,02,1983

Koziorożec - 22,12 - 20,01

Koziorożec Pies

 

Ogólna charakterystyka

Można by przyrównać tego człowieka do krzemiennej buły - cynicznie konkretny i delikatny zarazem, za swój życiowy cel uważa zdobycie niezależności i utrzymanie świętego spokoju. Koziorożec Pies podchodzi nieufnie do wszystkiego, co abstrakcyjne, niejasne lub metafizyczne. Przez większą część życia stara się sam sobie udowodnić, że to, co ma, nadal do niego należy. Osoby urodzone pod tym znakiem to ostrożni konserwatyści, świadomi wymagań, jakie stawia przed nimi społeczeństwo. Nie ma w nich za grosz snobizmu. Obserwują innych i niepokoją się, widząc ich rozpustę i samozniszczenie, gdyż kochają porządek i pragną go jak najdłużej utrzymać.

Stanowczy i rewolucyjny Koziorożec Pies nie pogardza rozróbą. Jeśli wierzy w coś dość mocno lub gdy sytuacja zmusza go do obrony kuzyna lub przyjaciela, rzuca się w wir walki bez zastrzeżeń. Twardo i bezwzględnie dochodzi sprawiedliwości. Z trudem można by go oskarżyć o źle użytą dyplomację albo o nadmierną powściągliwość. Często daje dowód odwagi czy zuchwałości, co jest niespotykane zarówno u Koziorożca, jak i u Psa.

Siła wynikająca z połączenia Koziorożca i Psa tworzy istotę konserwatywną, ale elokwentną i pełną magnetycznej mocy, często chowającą swoją prawdziwą naturę za maską lub zasłoną dymną. Koziorożec Pies to człowiek wyjątkowy i tajemniczy. Jest egoistą, ale udaje mu się to zamaskować pozorną dobrodusznością i dowcipem. Odznacza się zjadliwym poczuciem humoru, łatwo staje się sarkastyczny. Nasz Pies wyczuwa wszelki fałsz, poszukuje autentyczności i - co dziwne w przypadku lękliwego Psa - potrafi ją zdobyć.

Koziorożce Psy są smakoszami, lubią dobrą kuchnię i bez wahania oddają jej cześć. Czasami mogą być nawet doskonałymi kucharzami. Umieją dokładnie stosować przepisy, ponieważ szacunek dla dobrej roboty przynieśli ze sobą na świat. Starzejąc się, mogą mieć problemy z nadwagą.

Nasz bohater potrafi obejść się bez wielu rzeczy. Co prawda, pociągają go pieniądze i luksus, który można za nie osiągnąć, ale komfort nie jest najważniejszą sprawą w jego życiu. Równie dobrze się czuje w zabałaganionej przyczepie kempingowej, jak i w pałacu. Jego własna błyskotliwość pozwala mu na pewną pogardę dla luksusu: wszystko mu jedno, czy ma wspaniałą limuzynę czy starą furgonetkę.

Koziorożec Pies jest jednak nieco niepoważny - pociąga go blichtr i błyskotki. Światło rampy pobudza jego ciekawość, a szpan fascynuje. Na ogół nie dochodzi do tego, żeby posypywał sobie powieki błyszczącym pudrem, ale i takie wypadki się zdarzają.

 

Miłość

Życie miłosne naszego bohatera, lśniącego i delikatnego jak cynfolia, pełne jest komplikacji i zamieszania. Koziorożec Pies nierzadko pozostaje samotny przez większą część swojego życia. Nie znaczy to, że seks go nie pociąga. Ale stosunki płciowe są takie... no - brudne, a cechą charakterystyczną Koziorożca Psa jest upodobanie do czystości graniczące z patologią. Tak naprawdę, skomplikowane uczucia wcale go nie bawią. Problem powstaje wtedy, gdy usiłuje naśladować innych w miłości i żeni się albo związuje z kimś na stałe. To się prawie nigdy nie udaje, bo Koziorożec Pies żyje niezależnością. Kiedy czuje, że jest na uwięzi, szczeka tak długo, aż ktoś przyjdzie i go uwolni. A wtedy biegnie gdzieś się schować.

 

Związki z innymi znakami

Dobrym towarzyszem podróży będzie Koń urodzony w znaku Byka, Lwa, Panny i Ryb. Przyjemność sprawią ci również kontakty z Bykiem, Panną, Skorpionem i Rybami Zającami. Doskonale się rozumiesz z Lwem, Panną, Skorpionem i Rybami Tygrysami.

Natomiast Rak Kogut, jednocześnie ponury i perypatetyczny, uraża twoje wyczucie konwenansu. Również Baran Kogut nie znajdzie uznania w twoich oczach. Baran, Rak i Waga Kozy drażnią Cię owijaniem wszystkiego w bawełnę. Rak i Waga Smoki, a także emocjonalny Rak Małpa zdecydowanie nie są dla Ciebie.

 

Dom i rodzina

Rodzina (lub to, co z niej pozostało) zajmuje pierwsze miejsce w sercu Koziorożca Psa. Nie jest on być może fachowcem w budowaniu gniazd, ale miejsce, w którym żyje, odzwierciedla jego osobowość. Na pewno wszystkie ściany będą pokryte książkami, bo ich właściciel odnosi się z czcią do wiedzy i lubi zarówno uczyć, jak i być uczony. Kuchnia, wyposażona w garnki i rondle konieczne do przygotowywania różnorodnych posiłków, będzie sprawna. W pokojach niewątpliwie nie spotkasz luksusów. Koziorożec Pies jest raczej intelektualistą niż człowiekiem zmysłowym, i komfort dla niego polega na wyciągnięciu się na łóżku z książką.

Rodzice spod tego znaku zajmują się swymi dziećmi. Niezwykle skutecznie przeganiają je z miejsca na miejsce, chroniąc jednocześnie przed wszelkim złem. Koziorożec Pies nie należy do tych jowialnych, wesołych rodziców, którzy zabierają Kitty lub Mathieu na karuzelę. Ale potrafi spędzić cały dzień budując zamek z piasku, wyposażony w fosę, otwory strzelnicze i zrozpaczone szlachcianki, by rozbudzić w dziecku zamiłowanie do historii.

 

Zawód

Tego łagodnego wariata (bo Koziorożce Psy są wariatami!) pociągają na ogół profesje intelektualne. Dorósłszy do wieku studenckiego, Koziorożec Pies idzie na ugodę ze swym wstrętem do kontaktów z ludźmi, do codziennej rutyny i hierarchii biurokratycznej. Może więc bez trudu wyobrazić siebie jako nauczyciela akademickiego, uczącego i piszącego we względnym spokoju. Czasem jednak może dojść do wniosku, że atmosfera panująca na wyższej uczelni zbytnio ogranicza jego potrzebę wolności. Wtedy rzuca się w wir życia, stając się artystą, cyganem, intelektualnym kloszardem lub sławnym siłaczem.

A jakim szefem byłby nasz bohater, może kostycznym i sarkastycznym. W każdym razie niewielka jest szansa, by coś takiego się wydarzyło, bo Koziorożec Pies nie znosi władzy w żadnej postaci. Jego poglądy polityczne graniczą z anarchią.

Może wypełniać polecenia pod warunkiem, że nie będzie musiał umizgiwać się do kolegów lub miło rozmawiać przez telefon.

Zawody odpowiednie dla Koziorożca Psa: dramatopisarz, mnich, zakonnica, misjonarz, podróżnik, pustelnik, stolarz, murarz, nauczyciel, wieczny student, kontroler biletów w autobusie lub tramwaju, marynarz.

 

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

kikizmora:usmiech:

Świnia czy Dzik to to samo , ja korzystam z materiałów gdzie znak horoskopu jest zapisany jako Dzik, wiec tego się tutaj będę trzymać :usmiech:

 

Ogólna charakterystyka.

Z tej mieszaniny powstaje indywidualność niezwykle utalentowana i ambitna, nie znająca ograniczeń. Koziorożec Dzik nie wyobraża sobie, że mógłby nie być potwornie sławny albo nieprawdopodobnie bogaty. Jest specjalistą od ogromu, a jego osobiste cele przybierają kosmiczne rozmiary, co w niczym nie krępuje jego równie kolosalnego "ego". Natura tego człowieka jest odświeżająco klarowna. Nie zdarzyło się, by Koziorożec Dzik nie doceniał samego siebie, a niektórzy twierdzą wręcz, że ten szczery stosunek do własnych ambicji jest jak najzdrowszy. Dla Koziorożca Dzika przynajmniej.

Dziki mają skłonność do łatwowierności i szanują prawo. W działaniu zawsze są : pracowite, uczą się pilnie, wykonują dobrze swe obowiązki, troszczą się o rodzinę i jej dobro. Są po prostu szacownymi obywatelami, posuwają się nawet do udziału w wyborach. Koziorożce są również dobrymi obywatelami, szanują prawo i przestrzegają przepisów, pracują ciężko i pilnie studiują. I także biorą udział w wyborach.

Koziorożec urodzony w roku Dzika ma niewinne serce, a prze naprzód niczym buldożer w trakcie burzenia domu. Mógłby zająć pierwsze miejsce w konkursie "jak to zrobić", okazując chęć dzielenia się własnymi zdolnościami z innymi. Jest to człowiek współczujący, zawsze gotowy odpowiedzieć na wołanie o pomoc. Odznacza się hojnością, chociaż stara się nie być rozrzutny. Niezwykle wykształcony, ciągle dąży do pogłębienia swej wiedzy, gnany nienasyconą ciekawością.

Ponieważ Koziorożec Dzik ma skłonności do poświęcania się i rzadko zbacza z drogi cnoty, trudno mu zrozumieć, że inni mogą nie mieć tyle skrupułów co on, a mimo to nie trafić do więzienia. Nasz bohater nie należy do ludzi mających prawo w pogardzie. Kłamstwa i szwindle szokują go, nieuczciwość zbija go z tropu, a jednocześnie trochę fascynuje. Poczekaj, a pewnego dnia Koziorożec Dzik będzie Ci szeptał poufnie do ucha, że zna takie miejsce, gdzie możesz "zrobić interes z kolorowym telewizorem", dając do zrozumienia, że chodzi o aparat ukradziony. Spytaj go wtedy, czy on sam ma jeden z takich telewizorów. "Ach, nie!" - wykrzyknie przerażony, że możesz go posądzać o takie rzeczy. Koziorożec Dzik nie zniża się nigdy do perfidii.

Nasz uparciuch i tradycjonalista bywa nieco szorstki. Umie jednak być wrażliwy, pociągają go zajęcia artystyczne. Przywiązuje dużą wagę do dobrych manier, w związku z czym w miejscach publicznych zachowuje się przykładnie. Koziorożec Dzik pyszni się swym przeogromnym "ego", nic go nie przeraża, jest przenikliwy i pełen wiary w siebie. Chce zajść daleko l rzeczywiście to mu się udaje. Jego przejrzystej duszy nigdy nie zmąci żadna niestosowna skromność.

 

Miłość

Koziorożec Dzik oddaje się swej miłości całkowicie. To fakt, odznacza się czystością ducha i jest z natury szlachetny, ale tyle oddania i taka żarliwość uczuć może przytłoczyć obiekt zbyt wielkiego afektu. Nasz bohater, co prawda, kocha wiernie i namiętnie, jednak jego przywiązanie może stać się uciążliwe. Pragnie zagarnąć dla siebie ukochaną osobę i żyje w nieustannym strachu, że ją utraci. Zazdrość, wściekłość, sceny i skandal nie są poniżej jego godności.

Kochać takiego człowieka lub być przez niego kochaną to wielka odpowiedzialność ze względu na jego zaborczy charakter. Koziorożec Dzik jest niezwykle pociągającym, cudownym kompanem, ale chce ustrzec swą ukochaną przed jakimkolwiek wpływem zewnętrznym. Zdarza się mu być zazdrosnym o jej przyjaciół czy pracę. Potrafi wpadać w szał, a potem całować ją w miejscach publicznych. Jedynym sposobem na tę falę uczuć to pozwolić, by Cię zalała, a następnie wynurzyć się w naturalny sposób. Jeśli spróbujesz zerwać kiedyś z jednym z tych ancymonków... No, lepiej nie!

 

Związki z innymi znakami

Nie pomylisz się wybierając partnera z rodziny Kotów urodzonych pod znakiem Byka, Lwa, Panny, Skorpiona czy Ryb. Byka Tygrysa darzysz podziwem z wzajemnością, a dobrze się rozumiesz, szczególnie w sprawach domowych, z Lwem, Panną, Skorpionem i Rybami Kozami. Nie zalecaj się natomiast do nieugiętego Raka i Panny Węży, gdyż dybią na twoje złoto. Nie do przyjęcia są również Baran i Rak Konie, między wami istnieje zbyt wiele napięć.

 

Dom i rodzina

Domostwo Koziorożca Dzika jest na ogół mniej dostatnie niż mieszkania innych Dzików. Koziorożec lubi, co prawda, przyjemne wnętrza, ale może się obejść bez trzech satynowych poduszek pod siedzeniem. Dom naszego bohatera będzie więc wygodny, ale odrobinę surowy. Kanciaste obrazy (bardzo cenne, oczywiście!), rzeźby, tkaniny o geometrycznych wzorach i dużo szarości, błękitów z dodatkiem czystej czerwieni. Koziorożec Dzik lubi również zieleń, będzie więc wszędzie miał bujne rośliny.

Człowiek urodzony pod tym znakiem jest trochę zbyt zajęty, by mieć liczną rodzinę. Najbardziej prawdopodobne jest, że nigdy się nie ożeni. Ze względu na swoją misję lub karierę rezygnuje czasem z rozkoszy ojcostwa czy macierzyństwa. Jeśli jednak będzie miał dziecko, wychowa je bardzo starannie, obdarzając ogromną, namiętną, niszczącą miłością. Jeśli należysz do rodziców spod znaku Koziorożca Dzika i zdarza Ci się być surowym i nadopiekuńczym .

Zawód

Koziorożec Dzik jest genialnym odtwórcą, rzadko natomiast udaje mu się coś stworzyć. Jego siła leży w umiejętności wyrażania uczuć przeznaczonych do publicznego odbioru. Poprzez lekturę, studia i obserwację gromadzi ogromną wiedzę artystyczną, którą się posługuje, by przedstawić własną wizję świata. Człowiek spod tego znaku nie ma zdolności wynalazczych, nie umie myśleć abstrakcyjnie, ale potrafi to wykorzystać w błyskotliwy sposób na użytek całego świata.

Z naszego Koziorożca Dzika byłby szef bardzo wymagający, ale szanowany. Niech nikt nie odważy się go zdradzić, bo wpadnie w histerię!

Jako podwładny będzie wykonywał obowiązki, bo wszystkie Koziorożce Dziki są właśnie takie. Ale nie będzie miał ochoty rdzewieć jako podwładny i bez wahania spróbuje wyślizgać swego szefa, oczywiście nie brutalnie, ale zgodnie z przepisami i uczciwie. Niemniej na pewno to zrobi.

Zawody odpowiednie dla Koziorożca Dzika: aktor, muzyk, tancerz, śpiewak, lekarz, językoznawca, właściciel galerii malarstwa.

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

Arimaj :usmiech:

Koziorożec Małpa

Ogólna charakterystyka

Niewymownie melancholijna atmosfera rezygnacji otacza portret Koziorożca urodzonego w roku Małpy. Połączenie surowego Koziorożca i umiejącej rozwiązywać kłopoty Małpy budzi dziwny niepokój. Na zewnątrz nie objawiają nerwowości. Odwrotnie, ich dystyngowany szyk zapowiada pewność siebie. Koziorożec Małpa promienieje godnością i robi korzystne wrażenie. Jednak pod tą ulizaną i dobrze ułożoną powierzchownością żyje umęczona dusza.

Może pewność siebie i umiar Małpy zmagają się ze sztywnością Koziorożca. Koziorożec, zamiast radośnie wykorzystywać lekkość Małpy i przyswoić sobie nieco jej wymowności, wydaje się onieśmielony przez ten żywioł. Niekiedy myślę sobie, że Koziorożec Małpa musi się czuć jak ozdobione wstążkami pudełko, w którym kryje się żywa małpeczka, złośliwa, sprytna i wesoła. Innymi słowy: na podstawie opakowania nie należy sądzić o zawartości.

Koziorożce Małpy lubią uchodzić za ludzi poważnych. W gruncie rzeczy - chyba że zna się je blisko i jest wprowadzonym w ich życie prywatne - można dojrzeć tylko ich poważne oblicza. Sprawiają dobre wrażenie. Ale w domu bywają w złym humorze. Nie posunę się do twierdzenia, że mają dwa oblicza. Małpa urodzona pod znakiem Koziorożca przed publicznością cierpi na dość rzadko spotykaną nieśmiałość. Jeśli spotkacie taką osobę w barze, gdzie panuje wesoła atmosfera, a egzotyczne eliksiry rozwiązały wszystkim języki, nie dostrzeżecie zapewne jej skłonności do zrzędzenia i zgryźliwości. Będzie błyskotliwa i ożywiona, subtelna i nieco złośliwa, a także bardzo, bardzo dowcipna. Ponadto potrafi w odpowiednim momencie wtrącić swoje trzy grosze, by zrobić wrażenie.

Zobaczcie ją jednak w domu, a obraz ten ulegnie diametralnej zmianie. Koziorożce Małpy wyobrażają sobie, że muszą wszędzie zaprowadzić porządek, planować i zarządzać wszystkim, co składa się na ich życie prywatne. Ten obowiązek pojmują wyjątkowo poważnie. "Gdzie są zapasy? Dlaczego kolacja nie jest gotowa? Dlaczego Maria nie sprzątnęła biblioteki? Co się stało z twoimi skarpetkami? Czyś oszalał? Nie możesz wydawać tygodniowej pensji na komiksy!" Widać, że beztroska Małpy niezbyt pasuje do uciążliwej surowości Koziorożca. Ale tak już jest. Koziorożec Małpa bardzo przypomina policjanta. Zasadniczo człowiek spod tego znaku jest bardzo teatralny. Ma lotny i wymagający umysł. Posiada wysoce rozwinięte zdolności wyrazu. Ma bardzo pociągającą powierzchowność. Jest smukły i nerwowy, kościsty do tego stopnia, że Greta Garbo mogłaby mu pozazdrościć. Koziorożec Małpa patrzy na różne sytuacje życiowe w specyficzny sposób. Rozumie radości i smutki innych i współczuje im. Potrafi za nich wyrażać emocje. Koziorożce Małpy to odtwórcy. Nie są łatwe, nie są też posłuszne ani nie mają skłonności do cygańskiego życia. Pozory są dla nich czymś ważnym. Towarzyska ogłada i tradycja mają przyszłość, póki będą rodzić się Koziorożce Małpy.

 

Miłość

W raczej ascetycznym życiu uczuciowym Koziorożca Małpy jakość jest ważniejsza od ilości. Zawsze woli być szaleńczo zakochany po wsze czasy niż namiętnie zakochany przez ułamek sekundy. Ponadto stawia wysokie wymagania co do jakości. Nie będzie szczęśliwy z kimś, kto wygląda, jakby dopiero wstał z łóżka stoczywszy bitwę z domowym kotem. Koziorożec Małpa nie kryje swojego upodobania do welurowych szlafroków z wyszukanymi rannymi pantoflami. Będzie kochać cały rytuał wspólnego życia, z upodobaniem będzie dzielić tajemnicze i niesamowite życie intymne osoby ukochanej, a marzyć będzie o szczęśliwym "życiu w ukryciu".

Jeśli wpadniecie w sidła czaru tej zadbanej i żywej osoby, radzę, byście byli przynajmniej tak dokładni jak osoba spod znaku Panny. Będziecie musieli odwołać się do wszystkich swoich talentów i doświadczenia w życiu miłosnym. Lecz nie zapominajcie, że jeśli kocha was Koziorożec Małpa, nie znajdziecie czystszej i bardziej żarliwej miłości. Jako obiekt uczuć Koziorożca Małpy staniecie się światłem (i mrokami) jego życia - na zawsze. Szeroki program. Czeka was wiele uniesień. Podobnie jak bezsennych nocy.

Związki z innymi znakami

Szukaj szczęścia wśród Szczurów. Wybieraj raczej Lwa, Pannę, Skorpiona i Ryby. Byk, Panna i Ryby Smok też cię podbija. Możesz zaangażować się z Bykiem Kozą lub Skorpionem Tygrysem. Lecz Baran Tygrys nie jest dobrym dla Ciebie partnerem, tak samo Rak Koń i Waga Wąż lub Dzik. W małżeństwie chcesz być szlachetną połową. Nie śpiesz się do małżeństwa.

Dom i rodzina

Małpa urodzona w znaku Koziorożca marzy, by mieć w domu jak najwięcej przestrzeni, by mogła swobodnie oddychać (i odgrywać komedię) i odprężyć się. Uważa, że każdy powinien mieć swój kąt. Jej domy będą więc obszerne i umeblowane ze smakiem. Bardziej niż przeciętny Koziorożec odznacza się zdolnościami manualnymi, gdyż Małpa użycza mu swojego wdzięku i zręczności. Nawet w stroju skromnym i przypominającym mundur będzie wierny tradycyjnym barwom i wygodnemu krojowi. Będzie przeważał beż i granat. Koziorożec Małpa lubi też dyskretne szarości i głęboką zieleń. Można by rzec, że świat wewnętrzny Koziorożca Małpy jest tak kolorowy, że na zewnątrz wystarczy mu skromny wystrój, który zapewni mu spokój.

Koziorożec Małpa będzie sumiennym rodzicem, ale nie może mieć licznego potomstwa. Jest nietolerancyjny w stosunku do dzieciarni. Niemowlęta go nudzą - uważa je za niewinne i cudowne. Lecz kiedy dziecko podrośnie i trzeba będzie nim pokierować, rodzic Koziorożec Małpa stanie się rozdrażniony. Ma przecież dość roboty, kierując samym sobą. Każde wykroczenie potomka będzie stanowić w mniemaniu Koziorożca Małpy dowód jego porażki w utrzymywaniu porządku na świecie. Oczywiście, zaletą tego rodzica jest to, że daje wszystkim nienaganny przykład. Koziorożce Małpy nie należą do nadopiekuńczych rodziców. Kochają swoje dzieci i basta.

 

Zawód

Zawody i zajęcia prowadzące do zrobienia kariery to ogień, który spala naszego bohatera. Koziorożce Małpy nie lubią lenistwa. To osoby twórcze, które potrafią porwać słuchaczy. Ich siła wyrazu jest ogromna, a cierpienia wzruszające. Bywają oschłe i nieprzyjemne. Lecz mimo tej powierzchownej oschłości Koziorożec Małpa potrafi widowisku, jakie odbywa się w jego głowie, nadać realny kształt. Zostanie ono zauważone i na pewno się spodoba. Jest to utalentowany odtwórca życia ludzkiego. Jako szef Koziorożec Małpa jest równy i potrafi się śmiać z podwładnymi. W pracy ludzie lubią jego życzliwy autorytet. Koziorożec Małpa nie ma kłopotów z hierarchią. Doskonale integruje się z grupą przy pracy zespołowej. Jeśli tylko jego twórczość i zmysł artystyczny nie są zagrożone, potrafi łaskawie przyjmować polecenia. Zawody odpowiednie dla Koziorożca Małpy: reżyser teatralny lub filmowy, aktor, artysta (piosenkarz, śpiewak, tancerz, komik), pisarz, kronikarz wydarzeń towarzyskich, producent telewizyjny, realizator reklam telewizyjnych, historyk, psycholog, astrolog, operator filmowy, fotograf.

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

Arimaj :usmiech:Koziorożec Smok , z przyjemnością zrobię -To również i ja :))Mam nadzieje że szwagra lubisz:chytry_na: :)).

 

 

 

 

nerita :usmiech:21.01.1974 to już jest wodnik ,

Bawół - 03,02,1973 - 22,01,1974

Wodnik - 21,01 - 19,02

Wodnik Bawół

Horoskop pojawi się wkrótce w http://www.ezoforum.pl/horoskop-podwojny/15694-polaczenie-wodnika-z.html

 

 

a 11.01.1977 to Smok - 31,01,1976 - 17,02,1977

Koziorożec - 22,12 - 20,01

Koziorożec Smok

 

Koziorożec Smok wkrótce pojawi się w tym temacie :usmiech:

Link to comment
Share on other sites

Ogólna charakterystyka

Nikt nie potępia przeciętności i miernoty tak jak Koziorożec Smok. Zdaniem osób urodzonych pod tym znakiem pomyślność i dostatek, będące wynikiem osobistej pracy, stanowią najlepszą obronę przed zwyczajnością.

Koziorożec Smok jest kimś specjalnym, wyjątkowym. Już od najmłodszych lat czuje, że wyróżnia się w tłumie śmiertelników, zdaje sobie sprawę ze swojej kruchości i pragnie nade wszystko zachować własną odrębność. Koziorożec Smok zna pułapki, jakie czyhają na człowieka wspinającego się po drabinie społecznej. Wie, jak walczyć, by znaleźć polubowne rozwiązanie i podpisać zawieszenie broni z przeciwnikiem, lecz nie onieśmiela to wojowniczego Smoka. Groźby i czerwone sztandary nie ostudzają jego zapału.

W tym przypadku surowość i szorstkość Koziorożca są zupełnie niewidoczne. W pierwszej chwili możecie pomylić tę promienną i szczerą osobę, wylewnie ściskającą wam dłoń, z rozmownymi Bliźniętami czy ze wspaniałomyślnym i szczodrym Lwem. Ale tak nie jest. Koziorożce Smoki są naturalnie promienne i radosne - póki im się nie sprzeciwiacie. W przeciwnym razie natychmiast zauważycie, że atmosfera jest zbyt naelektryzowana. Teraz już wiecie, prawda? Ta sztywność, ta nieugiętość...

Koziorożce Smoki są stworzone do zadań wymagających energii, zapału i polotu. Osoba spod tego znaku okazuje innym względy, ale lubi, gdy jest to przez nich doceniane. Stara się przypodobać - ale nie przez interesowność. Jego motywacje nie są egoistyczne. Chce ściągnąć na siebie uwagę, lecz za pomocą środków pozytywnych.

Smoki lubią święta i wakacje, przyjęcia i tłum. Koziorożec Smok nie stanowi wyjątku od tej reguły. Jedyna różnica polega na tym, że Koziorożec woli sam zapraszać, zajmować się swoimi gośćmi z charakterystycznym dlań wdziękiem, upewniać się, że wszyscy czują się dobrze i bawią się doskonale.

W podwójnej astrologii Koziorożec Smok gra rolę organizatora przyjęć. Zawsze jest skory do zaimprowizowanych spotkań i zebrań. Zrobi nawet zakupy, przygotuje potrawy i posprząta po przyjęciu - bylebyście tylko przyrzekli, że wyjdziecie zadowoleni.

Główną wadą jego charakteru jest niezdolność wypowiadania głośno, co czuje. Koziorożec Smok potrafi przekazywać wymownie i kompetentnie wszystko, co dotyczy rzeczy i zjawisk zewnętrznych. Natomiast gdy chodzi o sprawy intymne, Koziorożec urodzony w roku Smoka z miejsca się zacina. Niełatwo mu przychodzi wykrztusić z siebie: "Kocham cię"", "Ma pani wspaniałe włosy", "Nie opuszczaj mnie", "Adamie, ukochany, jesteś najwspanialszy". W życiu prywatnym Koziorożce Smoki są pełne rezerwy. Dlatego też nieustannie zarzuca się im oziębłość w miłości.

Ta prostolinijna osoba jest wspaniałym i wiernym przyjacielem. Dotrzyma wszelkich zobowiązań złożonych przyjacielowi, a nawet będzie ryzykować dla niego, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli Koziorożec Smok uważa was za przyjaciela, wskoczy w ogień, żebyście osiągnęli sukces. Nie tylko jest lojalny, lecz także jego czyny pozostają w zgodzie z przekonaniami. Jeśli macie kłopoty z odzyskaniem pożyczonego komuś przed rokiem radioodbiornika, powierzcie swój kłopot Koziorożcowi Smokowi. Osobiście popędzi do tej osoby. Wniesie sprawę do sądu. Koziorożce Smoki są wspaniałymi, cudownymi kumplami. Lecz niech Bóg ma was w swojej opiece, jeśli ich zawiedziecie... Koziorożec Smok porzuca zdrajców tak zdecydowanie, jak całkowicie oddaje się tym, których kocha.

 

Miłość

Koziorożce Smoki mają wielką skłonność do czystości. Są boleśnie uczciwe, gdy idzie o ich uczucia, i choć są dyplomatami we wszystkich innych dziedzinach życia, w miłości popełniają czasami straszliwe faux pas. Koziorożec Smok chciałby się ożenić i mieć dzieci - koniec, kropka! Jednak osoba spod tego znaku jest nader uwodzicielska. Lubi się podobać. Gdy zdaje sobie sprawę, że się podoba, Koziorożca Smoka mocno korci, żeby posunąć się jeszcze dalej. Rzecz w tym, że Koziorożec Smok jest dość konserwatywny. Jeśli pozwoli sobie na romans, często uważa, że popchnął go do tego diabeł. W miłości ich niepohamowana zazdrość jest naprawdę przerażająca. Wprost szaleją.

Jeśli kochacie Koziorożca Smoka, nie wahajcie się zachowywać wobec niego stanowczo. Dajcie mu wyraźnie do zrozumienia, że go kochacie z poważniejszych względów niż jego seksapil. I ograniczcie zaproszenia. A to z tą dobrą duszą nie będzie łatwe. Koziorożce Smoki starają się być miłe i nie zdają sobie sprawy, że zapomniały powiedzieć, że was uwielbiają. Trzeba więc im przypomnieć. Ale nie mają nic przeciw temu. Należą do ludzi, którzy uznają za zaszczyt podróżowanie na tylnym siedzeniu. Są uroczy.

 

Związki z innymi znakami

Smoki są niezmiernie popularne. Podobnie Koziorożce. Istnieją tłumy ludzi, z którymi możesz się zgadzać. Zacznijcie od Szczurów: Lew, Panna, Byk lub Ryby powinni Ci się podobać. Albo Byk i Ryba Tygrys. Byk, Lew, Skorpion i Ryby Koguty podniecają awanturnika, który w tobie drzemie. Podobnie jak Węże spod tych samych znaków. Jeśli chodzi o Małpy, wybierz raczej Pannę, Skorpiona i Ryby. Znaki, z którymi się nie zgadzasz, ograniczają się do Bliźniąt, Raka i Wagi Psa, lub Bliźniąt i Raka Bawołu. Poza tym świat do Ciebie należy. Baw się dobrze.

 

Dom i rodzina

Większość Koziorożców Smoków mieszka w domu dobrze urządzonym. Także większość Koziorożców Smoków żyje we wnętrzu godnym cyganerii. Fotele od Sasa do łasa, kot śpi na stole, a dziecko obgryza książkę telefoniczną. Tam, do licha! O, znalazła się zielona skarpetka, ale gdzie jest druga? Koziorożce Smoki są w domu okropnymi bałaganiarzami. Lubią ładne rzeczy, lecz mogą się bez nich obyć.Mały przykład : przeciętny Koziorożec Smok zainwestuje raczej w stuletniego szampana niż w elegancką kanapę lub zabytkowy fotel. Nie są szczególnie przywiązane do dóbr materialnych. Lubią ładne, ale praktyczne przedmioty. Nie dbają o to, by na kimś zrobić wrażenie lub się wyróżnić.

Osoby urodzone pod tym znakiem są szczęśliwymi rodzicami. Dzieci szczerze bawią tych ludzi o lekko zaciśniętych wargach i powściągliwym uśmiechu. Są dla nich uosobieniem niewinności, inwencji twórczej, beztroski. Marzeniem Koziorożca Smoka jest pozbycie się brzemienia trosk, by móc się wzbić w przestworza jak Piotruś Pan, oderwać od obowiązków i niepokojów. Oczywiście, robi coś przeciwnego: za każdym razem wciela się w rolę Dobrego Pasterza. Dlatego też dzieci widzi jako uosobienie wolności. Chciałby, żeby jego maleńka Melodie czy maleńka Mary Lee zostały wielkimi artystkami.

 

Zawód

Koziorożce Smoki znają swoje słabe strony i usiłują zgłębić własną naturę, zrozumieć, jak to się stało, że są tacy, jacy są. Spotkacie ich często na stanowiskach, gdzie trzeba być zwierciadłem natury ludzkiej. Znają samych siebie i starają się poznać potrzeby innych. Są szczodre, a mimo to w wydatkach okazują się ostrożne. Mają wrodzony talent do rządzenia innymi i kierowania operacjami. Gdy się im sprzeciwić, bywają bezlitośnie mściwe.

Koziorożec Smok to interesujący i przyjemny pracodawca. Woli zachęcać podwładnych niż rzucać im rozkazy ostrym tonem. A że Koziorożec Smok szczyci się często dobrymi manierami, będzie grzeczny. Jako podwładny wyczekuje sposobnej chwili, która przyniesie mu znaczący awans. Koziorożec Smok zupełnie się nie interesuje podrzędnymi stanowiskami.

Zawody odpowiednie dla Koziorożca Smoka: dziennikarz, malarz, astrolog, psychiatra, psycholog, doradca, redaktor naczelny,specjalista od reklamy, negocjator, rzecznik, profesor, garmażer.

 

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedz, dla mojego chłopaka. Wszystko sie zgadza, z małym wyjątkiem on uwiebia jeżdzić autem, raczej nie przepada siedziec na tylnym siedzeniu lub pasażera.

A co do mnie, nie wiem czemu ale uważam sie w pełni koziorozcem, bo właściwie urodziłam sie 20. 01, 21 mam tylko w papierkach.

A jak to jest w naszym połaczeniu koziorożec smok i wodnik bawół? jak to wyglada na przyszłośc?

Dzieki za odp

Link to comment
Share on other sites

Arimaj :usmiech:Koziorożec Smok , z przyjemnością zrobię -To również i ja :))Mam nadzieje że szwagra lubisz:chytry_na: :)).

 

Oj, Szwagra lubię dużo bardziej niż tego "właściwego" :D

Link to comment
Share on other sites

on uwiebia jeżdzić autem, raczej nie przepada siedziec na tylnym siedzeniu lub pasażera.

 

Dokładnie tak jak ja :usmiech:

 

A co do mnie, nie wiem czemu ale uważam sie w pełni koziorozcem, bo właściwie urodziłam sie 20. 01, 21 mam tylko w papierkach.

To jeśli 01.20 -tak to Koziorożec Bawół

Mogę przygotować dla Ciebie dwa horoskopy :usmiech: .

 

 

A jak to jest w naszym połaczeniu koziorożec smok i wodnik bawół? jak to wyglada na przyszłośc?

Dzieki za odp

 

Nie zajmuje się horoskopami partnerskimi - jedynie widać to, co w związkiach z innymi znakami

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak jak ja :usmiech:

 

 

To jeśli 01.20 -tak to Koziorożec Bawół

Mogę przygotować dla Ciebie dwa horoskopy :usmiech: .

 

 

 

 

Byłabym bardzo wdzięczna.

 

Co do jazdy ja tez lubię jeżdzić autem, ale czasem usiadę na miejscu pasażera,

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Koziorożec Bawół

 

Ogólna charakterystyka

Koziorożec urodzony w roku Bawołu jest realistycznym i konserwatywnym myślicielem. Jest wytrwały i powolny, uparty i odważny. Na każdy temat ma własne zdanie, nie traci czasu na zastanawianie się, co myślą inni, może być nawet posądzony o pewną umysłową brutalność. Koziorożce Bawoły nie są gwałtowne, za to ich metody wydają się niekiedy brutalne, a nawet okrutne.

Pomówmy o sile determinacji! Koziorożec Bawół jest potworem stanowczości i gorliwości. Nie zarzuci nigdy planu, jeżeli nie doprowadzi go do końca. Jeśli zajdzie potrzeba, wydrze co do włoska sierść na psie, by znaleźć jedyną pchłę, która go gryzie. Jest jak góra, ale nie radzę bawić się w zjeżdżanie z jej stoków. Ta góra będzie bardzo wybredna, jeśli idzie o dobór osób uprawnionych do wspinania się i schodzenia po jej stromych zboczach. Jeśli zechcecie szukać na niej schronienia przed szalejącymi żywiołami, wskazane byłoby mieć gorące rekomendacje lub powiązania rodzinne. W przeciwnym razie ten snobistyczny, a nawet srogi Koziorożec może poprosić o pomoc wiatr północny, by zesłał was na Syberię.

Rozumiecie już, że ten wrogi, nieprzystępny, a przecież pełen żywotności monolit jest ludzkim odpowiednikiem łańcucha Alp. Nigdy nie uda się zbadać wszystkich jego dolin i zgłębić wszystkich przepaści, jakie skrywa jego czarodziejski worek. Są takie dni, że zachowuje się jak najbardziej jowialna, radosna i przyjemna na świecie osoba. A następnego dnia będzie ponury i melancholijny. I nerwowy. "Nie mogę i nie chcę, nie mam i nie zechcę..."

Litości! Choć zdają się silne i konkretne, Koziorożce Bawoły są w rzeczywistości dość kruche i wrażliwe. We wszystkich jaskiniach ich umysłu chowa się poeta, a ich dusza kryje artystę. Jednakże gdyby ich oceniać na podstawie nieprzeniknionego wyglądu, można by się niekiedy zastanawiać, czy bije w nich jeszcze serce.

Przeciętny Koziorożec Bawół jest błyskotliwy. Rzekłabym nawet, że większość Koziorożców Bawołów, które mają szansę kontynuować naukę, jest błyskotliwa. Spośród nich rekrutują się liczni intelektualiści. Są przenikliwi, dociekliwi i ambitni. Koziorożec Bawół potrafi się ładnie wysławiać, pociągają go klasycy i jest doskonale zorientowany w tradycyjnych zagadnieniach. Skład kolejowy gdzieś w zapadłej Słowenii przeistoczy w zabytek klasy zero, fotografowany dla wymagających czytelników zachodnich magazynów. Wszystko zostanie perfekcyjnie odrestaurowane, z zachowaniem oryginalnego charakteru lokalnego. Koziorożce Bawoły to perfekcjoniści dla samych siebie, ale i dla nas, maluczkich.

Uciechy stołu pasjonują smakosza Koziorożca urodzonego w roku Bawołu. Nie ma on jednak nic wspólnego z wulgarnym żarłokiem. Koziorożec Bawół pokrywa swoją brzydką żarłoczność jak najbardziej eleganckim zachowaniem. Osoba spod tego znaku odmawia spożywania pospolitych pokarmów. Pragnie jedynie zasiąść przed górą gęsich wątróbek. Gruczoły smakowe Koziorożca Bawołu są równie wybredne, jak reszta jego osoby.

Niezmiernie trudno odwieść go od przyjętych wcześniej założeń. To tak jakby się chciało leczyć zęby kur. Koziorożec Bawół to bezsprzeczny władca Królestwa Idees Fixes. To, czego nauczył się siedząc na kolanach u babki, pozostanie po wsze czasy wyryte w jego umyśle i nigdy nie opuści tych szarych komórek, które przyjęły depozyt.

 

Miłość

Niewzruszony i wielce zainteresowany seksem Koziorożec Bawół będzie miał bogate i aktywne życie miłosne. Małżeństwo jest obowiązkiem. Cechuje go zbyt rozwinięta potrzeba życia rodzinnego, by chciał żyć sam jak palec. Koziorożec Bawół będzie może miał przygody pozamałżeńskie. Lecz nie należy się niepokoić. Poważny i szacowny Koziorożec Bawół nie opuści ogniska domowego dla jakiejś drobnej płotki. Jeśli spostrzeże jakiegoś marnego kiełbia, który próbuje udawać rekina, natychmiast wraca do domu, gdzie jest jego właściwe miejsce. Rozwód może unicestwić tego delikatnego kolosa. Dla Koziorożca Bawołu rozwód oznacza porażkę. Koziorożce wszelkich przekonań nienawidzą porażek i bardzo je przeżywają.

Jeśli więc szukacie solidnego, rzetelnego partnera, który przynosić będzie do domu befsztyk aż do końca waszych dni, poszukajcie Koziorożca Bawołu, zrównoważonego i stanowczego.

 

Związki z innymi znakami

Byk, Lew, Panna, Skorpion i Ryby Węże doskonale do ciebie pasują. Skorpion Wąż wyda Ci się może "przesadny". Ale możesz próbować szczęścia z Kogutem spod wyżej wymienionych znaków. Byk, Lew, Panna i Ryby Szczury też są dla ciebie odpowiednimi partnerami. A poza tym zawsze Lew Dzik czy Skorpion Smok może was zabawić. Baran Smok będzie twoim zdaniem nadto pośpiesznie działał. Rak Smok jest zbyt ponury. Rak czy Waga Kozy nic dla Ciebie nie znaczą. Waga Bawół, Tygrys czy Małpa nie wchodzą także w rachubę, podobnie Rak Dzik, zdecydowany, śmiały i lubiący współzawodniczyć.

Dom i rodzina

Pretensjonalny - to właściwe słowo. Na zewnątrz i wewnątrz od posiadłości Koziorożca Bawołu bić będzie pretensjonalność. Mieszka zawsze w eleganckiej dzielnicy i szczyci się zabytkowym domem. Na dokładkę poda wam nieodpłatnie nazwisko architekta, który wybudował jego siedzibę w zamierzchłych czasach. A jeśli ma dom na wsi (co też ja mówię, naturalnie, jest to cała posiadłość!), będzie to najczystszy autentyk. Z odrestaurowanym wiatrakiem, który jeszcze pracuje i miele zboże. Nasz bohater osobiście sieje i zbiera to zboże, a także piecze smakowity chleb, który właśnie jecie.

Osoby spod tego znaku lubią tylko to, co autentyczne, i nie zgadzają się na żadne namiastki.

Rodzic Koziorożec Bawół jest dumny ze swoich dzieci. Z dumą będzie chodzić na spacery z córeczką Julią albo małym Aleksandrem, w wózku specjalnie sprowadzonym z Londynu, po najpiękniejszym parku i w najlepszym towarzystwie. Według Koziorożca Bawołu jego dzieci zawsze mają rację. Faktem jest, że nawet gdyby chodziło o uratowanie własnej skóry, dziecko Koziorożca Bawołu nie popełni żadnego większego wykroczenia, póki mama lub tata ma je na oku. Koziorożec Bawół jest dynamicznym tyranem, który chętnie poświęca swój czas i trud, lecz wymaga wzajemności i zapłaty za swoje wysiłki.

 

Zawód

W jego mniemaniu żaden pracuś nie zasługuje na sławę. Zdarza się, iż Koziorożec Bawół zdobywa powszechne uznanie, lecz nie jest to jeden z celów, jakie sobie wyznaczył. A że Koziorożec Bawół żyje wyłącznie po to, by osiągnąć swoje cele, rzadko kiedy staje się sławny. Za to w życiu zawodowym dojdzie do godnego szacunku stanowiska. Ludzie będą mu na pewno zazdrościć, będą chcieli go naśladować. Dając tak doskonały przykład, Koziorożec Bawół zdobywa u równych sobie dość uznania, by zaspokoić swoje skromne potrzeby. Najbardziej niepokoi go - i to uczucie nie będzie go opuszczać przez całe życie - że w wybranym zawodzie nie może wykazać się wszystkimi swoimi zdolnościami. Koziorożec Bawół lubi mieć poczucie, że przed śmiercią wykorzystał cały swój talent i swoją inteligencję, jakie mu zostały dane przy narodzinach. Będzie sobie bezlitośnie i nieustannie dawał ostrogi, by zrealizować ten godny uznania program.

Koziorożec Bawół pracuje najlepiej sam. Jest takim indywidualistą, że jeży się na myśl o pracy zespołowej. Może też być trudny do zniesienia w grupie. Koziorożec Bawół wie zawsze wszystko lepiej od innych i nigdy nie odstępuje od swoich poglądów i ideałów, swoich wyborów i zwyczajów. Są to zwierzchnicy nieustępliwi i porywczy podwładni, chyba że - oczywiście - dostaną carte blanche i będą mogli pracować w swoim rytmie (ospałym) i stosować swoje metody (przemyślane).

Zawody odpowiednie dla Koziorożca Bawołu: nauczyciel, farmer, teolog, degustator, dziennikarz prowadzący kącik mody, ramiarz, architekt, dyrektor artystyczny, konsultant.

 

 

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

Dziekuję za horoskop, miałam wrażenie jakby ktoś znał mnie na wylot!! chociaż z niektorymi kwestiami nie mogę sie zgodzić, ale ogolnie byłam w szoku czytając opis dla mojego znaku.

pozdr

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Ja rowniez prosilam jakis czas temu o Koziorozca-Koze, ale wydaje mi si, ze ten post zaginal gdzies chyba z powodu awarii :(( tak wiec prosze jeszcze raz... moze tym razem juz po swietach, bo nie mam serca Cie prosic o to przed ! dziekuje i pozdrawiam - Wesolych Swiat zycze!- Joasia.

Link to comment
Share on other sites

Ogólna charakterystyka

Przymilna zazwyczaj Owca nie ma nic przeciwko podróżom, jeśli przypadek przy narodzinach na zawsze połączy ją ze sztywnym, godnym zaufania i ambitnym Koziorożcem, tą kozą, która wspina się na góry. Chińska Owca i zachodnia Koza są diametralnymi przeciwnościami. Orientalna Owca aż kipi wrażliwością, jest ucieleśnieniem fantazji i inwencji, pomysłowości. Ta druga to alpinistka, której ambicją jest być ambitną. "Maszeruj albo zdechnij!" - rzecze wytrwały Koziorożec. "Ojej! Nogi mnie bolą!" - jęczy wrażliwa Owca. Wewnętrzne rozterki nie są obce osobom urodzonym pod znakiem Koziorożca Owcy.

Bezustannie szarpany przez dwie sprzeczne natury, Koziorożec Owca jest często przygnębiony. Wie też, że musi być poważny. Pracuje, żeby zdobyć mocną pozycję, zażarcie walczy, by uzyskać dyplom, i osiąga cel często drogą najtrudniejszą, wspinając się mozolnie po szczeblach hierarchii. Oba znaki charakteryzuje wytrwałość.

Jakaż to szansa dla Owcy, że urodziła się Koziorożcem! Dodatek szczypty ziemi do kapryśnej osobowości Owcy w niczym nie umniejsza jej zalet i nawet usztywnia nieco jej żagle, którym brak niekiedy wiatru. Koziorożce Owce są najbardziej szalone ze wszystkich Koziorożców. Udaje się im jednak stać mocno nogami na ziemi znacznie częściej niż innym Owcom. Naturalnie, płacą za to bezpieczeństwo. Uważają, że mają za mało czasu na twórczość. Zaprzątnięte są dążeniem do sukcesu. Napędem jest potrzeba uznania społecznego. Bywają nawet pretensjonalne. Chcą być bogate, żeby od czasu do czasu oślepić innych swoim powodzeniem. Oczywiście, podejmowanie wysiłków, by zostać "kimś w swoim zawodzie", pozostawia im mało czasu na pracę twórczą. W rezultacie Koziorożec Owca oddaje się marzycielstwu, wyobraża sobie urządzony świat, w którym będzie mógł pilotować, malować, dawać koncerty w Carnegie Hali albo wygrać Puchar Davisa.

Z czasem staje się bardziej elastyczny. Uczy się odrywać od codzienności i żyć dzięki chwilom szczęśliwej nieodpowiedzialności. Na własne szczęście ta Owca jest niezawodna. Mądrość Koziorożca i poczucie sprawiedliwości przeszkadzają jej. Nawet jeśli Koziorożec Owca energicznie temu zaprzecza, praca pozostaje dla niego najważniejsza. Koziorożec nad tym czuwa.

Choć jest szalenie zasadniczy, potrafi odprężyć się lepiej niż inne Koziorożce. Poza pracą można go wziąć za nieprzytomnego Byka Smoka albo przynajmniej za posępnego Skorpiona. Uwielbia tańczyć, śpiewać i bawić się. Koziorożec Owca jest obdarzony ogromną charyzmą. Elegancki i wrażliwy. Lubi towarzystwo. Dąży do władzy i ma nadzwyczajne zdolności krasomówcze. Jest rozrzutny i rzadko kiedy punktualny.

 

Miłość

Koziorożec Owca to romantyczny idealista. Wierzy w bajki. Mimo że niewiele mówi o miłości fizycznej, w łóżku jest pełen zapału. Owca spod znaku Koziorożca bywa bardzo czuła, co okazuje za pomocą prezentów, żartów lub niespodzianek. Jakkolwiek osoby te wydają się poważne, bezustannie kusi je, żeby zrzucić przebranie Koziorożca i przyodziawszy skórę Owcy pognać w las, gdzie można uwodzić bezbronne niewiniątka i wabić je do swojej kryjówki. Koziorożce Owcy są niesamowicie uwodzicielskie. Niewierne? No cóż, trochę - nie: bardzo. Ale potrafią być dyskretne.

Związki z innymi znakami

Zdaje mi się, że czujesz pociąg do Dzika, ukochaną osobą będzie spod znaku Byka, Lwa, Panny, Skorpiona lub Ryb. Zapłoniesz uczuciem do Zająców urodzonych w znaku Lwa, Panny, Skorpiona i Ryb i nie wyrzucisz z łóżka Konia spod znaku Lwa, Skorpiona lub Ryb. Baran, Rak lub Waga Tygrysy mają znacznie mniejsze szansę, że nie zaśniesz przy nich w nocy. Baran i Waga Pies denerwują cię tą wieczną gadaniną o swoich dobroczynnych celach i akcjach. Baran i Waga Bawół wydają ci się ociężałe i uparte, a także mało zabawne. Nie ułoży ci się z Wagą Koniem. Za bardzo egoistyczna.

 

Dom i rodzina

Gdy Koziorożec jest w domu, chce, żeby był on ładny i dobrze utrzymany. Lecz większość czasu spędza poza domem. Jest kapryśny. Mógłby nagle zmienić całe umeblowanie. Precz ze starym, niech żyje nowe! W końcu Koziorożec przychodzi na świat z nowym rokiem. A Owca? No cóż, bogactwo zawróciło jej w głowie. Tak więc trzeba spalić stare łóżka i kanapy albo wystawić je na śmietnik. "No a co z nowymi meblami, proszę pani?" "Cóż, oczywiście, proszę je wpisać na moje konto w American Express" - rzecze Owca Koziorożec. Zbytek i długi. To reguła w domu Koziorożca Owcy.

Rodzic spod tego znaku jest kochający, lecz nie zawsze wspaniałomyślny. Może być niecierpliwy, a nawet sarkastyczny w stosunku do swoich dzieci. Zawsze gryzą wędzidło, bo nie mogą cieszyć się swobodą, jaką mają ich dzieci. Koziorożec Owca zazdrości swoim dzieciom wolności. Powiedzmy więc, że jest on rodzicem oddanym, lecz trudnym, który potrzebuje zrozumienia ze strony swojego potomstwa, a ono - jak wszyscy dobrze wiemy - nie zawsze wyraża rodzicom współczucie, gdy mają trudności. Rodzice Koziorożce Owce uwielbiają swoje dzieci, zwłaszcza gdy są już dość duże i nie potrzebują ich pomocy.

 

Zawód

Czy jest to urodzony przywódca?.. Bo przecież pomimo swej fantazji i lekkomyślności odznacza się nadzwyczajnym magnetyzmem. Dobrze wykorzystane połączenie mądrości, rozwagi Koziorożca i wrażliwości Owcy jest nie do pokonania. Różnorodność ich charakterów stwarza pewną harmonię pełną tajemnego wdzięku. Wytrwały Koziorożec może doskonale wykorzystać pomysłowość Owcy. Jeśli to połączenie nastąpi, to znaczy, jeśli Owca pozwoli się kontrolować przez większość czasu Koziorożcowi, będzie to mieszanka piorunująca.

Gdy ma silną pozycję, jest po prostu władczy. Dowodzenie to jego druga natura. "Poszukajcie tego i przynieście mi tamto". Jednak Koziorożec Owca jest bardziej "ludzki" niż władczy, toteż podwładni go uwielbiają. Zawsze pamięta o ich imieninach oraz podwyżkach i awansach, żeby podtrzymywać ich na duchu. Może być podwładnym. Ale niedługo.

Zawody odpowiednie dla Koziorożca Owcy: artysta-solista, lekarz, chirurg, polityk, producent, rektor uniwersytetu.

 

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
Koziorożec - osoby urodzone 22 XII – 20 I w połączeniu ze:

 

Szczurem

Bawołem

Tygrysem

Królikiem

Smokiem

Wężem

Koniem

Kozą

Małpą

Kogutem

Psem

Świnią

 

brakuje koziorożec-szczur";p dajcie coś

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Przepraszam,a czy mogłabym poprosić o połączenie koziorożca z wężem?Z góry bardzo serdecznie dziękuję:)

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Przyłączę się do prośby mojej poprzedniczki. Moja Pani jest koziorożcem-wężem Jestem ciekawy jak ją opisuje ten horoskop. Zaznaczę tylko,że ja jestem rakiem-kozą :) Specyficzne połączenie ...

 

WOJ

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • 4 weeks later...
 • 3 months later...
 • 2 years later...

koziorożec tygrys xD piekne to było. dziekuje pieknie. ogoglnie jak na kozice jestem malo kozia, imie niebardzo, szósteczka ciepełko tez nie wspólgra, a że ascendant w bliźniaku to człowieku nir ograniesz tego typa.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
ja 18.01.1985 chyba jestem szczur a ona 17.07.1980 ?

 

Jesteś zodiakalnym Koziorożcem z roku Szczura, a Pani zodiakalnym Rakiem z roku Małpy :)Szczur i Małpa to dość dobre połączenie.

Edited by karim-tarot
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...