Jump to content

Połączenie Wodnika z...


Guest winteer
 Share

Recommended Posts

Guest winteer

Wodnik - osoby urodzone 21 I – 18 II w połączeniu ze:

 

Szczurem

Bawołem

Tygrysem

Królikiem

Smokiem

Wężem

Koniem

Kozą

Małpą

Kogutem

Psem

Świnią

Edited by winteer
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
dziekuje pieknie!

zgadza sie! szczegolnie to dotyczace milosci!

 

a moge poprosic o inna charakterystyke?

mojego partnera, ur. 05 lutego 1978.

 

5 lutego 1978- Wodnik Wąż

Wodnik- 21 stycznia- 19 lutego

Wąż- 18.02.1977 do 6.02.1978

Ogólna charakterystyka

Człowiek urodzony pod tym znakiem przypomina promień słońca; odznacza się szczególną jasnością umysłu i bardzo wyczuloną intuicją. Stoi jednak solidnie na ziemi, a z ust nie schodzi mu uśmiech. Jest to urodzony optymista, starający się usilnie utrzymać tę reputację. Wodnik Wąż nie pożąda tego, czego zdobyć się nie da, ale z dużą wytrwałością realizuje te zamierzenia, które zrealizować można. Krótko mówiąc, Wąż urodzony w znaku Wodnika odznacza się zadziwiającą przenikliwością. Będzie się starał oczarować innych dla samej przyjemności podobania się, ale najpierw dokładnie rozważy szanse sukcesu. Nasz bohater nigdy nie startuje ze straconych pozycji. Ta wewnętrzna pewność stanowi część jego uroku.

Wodnik Wąż Jest najmilszym z wszystkich Węży, miłosiernym i wrażliwym na niedolę innych. Nie tyle chodzi o współczucie, ile o sympatię i chęć praktycznej pomocy. Wodnik Wąż to istota kochająca i czuła, która nie skąpi swego czasu, to człowiek zdecydowanie dobry. Nie dość, że zbiera wszelkie zagubione psy i dzieci, ale jeszcze zajmuje się nimi i karmi tak długo, jak długo to konieczne. Odznacza się przy tym trzeźwością umysłu i umie nie przywiązywać się zanadto.

Wodnik Wąż Jest ekscentryczny, a nawet z lekka szokujący. Ma skłonności do nieodpowiedzialności i musi ciągle walczyć z wrodzonym lenistwem. Nie zapominajmy, że wszystkie Węże są kłamcami. Nasz Wąż będzie kłamał tylko w interesie innych, ale trzeba przyznać, że kłamstwa przychodzą mu łatwo, a oszustwo kusi. Co prawda żaden wielki kryminalista nie urodził się w tym znaku, ale pociąg do świata marginesu jest u Wodnika Węża bardzo silny.

 

Miłość

Wodnik Wąż potrafi kontrolować swe uczucia rozumem zimnym i logicznym. Najpierw myśli, potem włącza intuicję, a dopiero na końcu pozwala sobie na uczucia. Sentymenty nie mają dla niego większego znaczenia, zawsze zwycięża rozum. Jego życie przypomina mozaikę i trudno mu się powstrzymać od podrywania kilku osób na raz.

Jeśli zdarzy ci się pokochać Wodnika Węża Nie żądaj sprawozdań z czasu spędzonego z dala od ciebie. Nic mu nie mów o swoim prywatnym życiu. Otocz się sekretami i tajemnicą. Wodnik Wąż uwielbia zagadki. Trzymaj go w niepewności, a będzie zawsze pełzał za tobą. Nigdy go nie sprowadzaj na ziemię. Byłby to fatalny błąd. Wyśliznąłby się jak węgorz.

 

Związki z innymi znakami

Bliźnięta, Waga i Strzelec Bawoły są dla Ciebie najpewniejszymi partnerami. Ponieważ najbardziej cenisz mądrość i zimną krew, dobrze będziesz się rozumiał z Bawołem. Baran, Waga i Strzelec Koguty trochę Cię irytują, ale są zabawne i lubisz się z nimi pośmiać. Baran Kot może działać pobudzająco na twoje wysublimowane „ja". Natomiast niedaleko zajedziesz z Bykiem, Lwem i Skorpionem Dzikiem. Byki Tygrysy i Lwy Małpy bawią Cię, ale Ty wolisz kontemplację gwiazd niż działanie, dlatego prędzej czy później skończy się to konfliktem.

Dom i rodzina

Wodnik Wąż wcale nie przejmuje się swoim mieszkaniem .Chce aby było funkcjonalne i pociągające, ale nie ma zamiaru się nim zajmować albo zabezpieczać przed złodziejami. Wodnik Wąż to mózgowiec, nie materialista. Pragnąłby jednak, aby osoby, którymi się opiekuje, żyły wygodnie.

Rodzina jest wszystkim dla naszego bardzo ludzkiego i pełnego poświęcenia bohatera. Zajmuje się swymi starymi rodzicami i wyszuka dla nich najlepszy dom spokojnej starości. Chodzi z dziećmi na ślizgawkę, do cyrku czy w jakiekolwiek inne interesujące miejsce i cierpliwie poczeka, aż skończą się bawić. Chociaż bezkrytycznie zapatrzony w swoje dzieci, potrafi je zmusić do posłuszeństwa.

 

Zawód

Wodniki Węże na ogół sprawdzają się doskonale w dziedzinach związanych i wyobraźnią i filozofią. Są jednocześnie zuchwali i rozsądni, a struktury nie ograniczają ich poczucia wolności.

Trzeba usilnie namawiać Wodnika Węża, by objął funkcję szefa jakiejś firmy. Zdecydowanie woli działać za kulisami niż w świetle reflektorów. Lubi manipulować innymi i grać na ich emocjach, ale nigdy nie jest apodyktyczny. W razie potrzeby potrafi pracować w grupie, ujawnia wtedy jednak tylko minimalną część swojej osobowości. Jego największą radością jest niesienie pomocy innym. Najlepiej pracuje w samotności, swym własnym rytmem, podczas gdy jego wyobraźnia unosi go ku nieznanym ciepłym krajom.

Zawody stworzone dla Wodnika Węża: opiekunka społeczna, szpieg, adwokat, dyplomata, jasnowidz, działacz polityczny, agent biura podróży.

Link to comment
Share on other sites

dzieki wielkie.

niestety sie zgadza :( i z jego radoscia, i klamstewkami.

ale teraz przynajmniej wiem, jak go ¨przywiazc¨ ;)

 

jeszcze raz dziekuje

Link to comment
Share on other sites

catalana to chyba dobrze że się z tym zgadzasz, nawet się ciesze ze pomogłam :), choć pewnie poczułaś lekkie rozczarowanie :(

 

W tych horoskopach można znaleźć zalety ale i niestety wady.Wiadomo tez że nie można "brać każdego tą samą miarka".

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

catalana to chyba dobrze że się z tym zgadzasz, nawet się ciesze ze pomogłam :), choć pewnie poczułaś lekkie rozczarowanie :(

 

W tych horoskopach można znaleźć zalety ale i niestety wady.Wiadomo tez że nie można "brać każdego tą samą miarka".

 

Pozdrawiam

 

nikt nie jest bez wad ;)

najwazniejsze, to z nimi walczyc :) albo pokochac

dzieki

Link to comment
Share on other sites

Ja też poproszę o taki horoskop:) 26.01.1984.

 

 

 

 

Wiolcia1984- 26.01.1984 Wodnik Dzik

Wodnik - 21.01 - 19.02

Dzik - 13.02.1983 - 1.02.1984

 

Ogólna charakterystyka

Związek Wodnika z Dzikiem obdarza tę osobę tupetem graniczącym z lekkomyślnością . Być może Dzik, natura sielska i prosta, naśladuje otwartą szczerość Wodnika. A może to Wodnik przejmuje od Dzika skłonność do zbytniej szczerości i staje się zbyt bezpośredni. Jakakolwiek jest tego przyczyna, Wodnik Dzik jest osobą śmiałą i nieustraszoną. Częściej niż którykolwiek z innych Wodników ulega nieposkromionym atakom gniewu i oburzenia. Na ogół ludzie spod tego znaku mają naturę tolerancyjną i obojętną, wolą by niebezpieczeństwo bezpośredniego starcia oddaliło się nieco, zanim zareagują. Ale dodatek wojowniczego Dzika powoduje, że stają się agresywni. Dzik daje ambitnemu Wodnikowi całą swą impulsywność i siłę. Wodnik Dzik jest osobnikiem zdecydowanym, który chce do czegoś w życiu dojść. Wodnik nie zna granic, jest jak burza. Dynamiczny i przenikliwy, rycerski i porywczy. Jedynie przesadne poczucie własnej wartości deformuje jego postrzeganie świata.

Mimo egocentrycznych skłonności Wodnik urodzony w roku Dzika ma wielu przyjaciół. Często popełnia gafy. Ludzie jednak lubią się śmiać z jego roztargnienia i głupstw, bo mają wrażenie, że uczestniczą w jego żartach i dowcipach. Komunikatywny, obdarzony wdziękiem, z łatwością nawiązujący kontakty, Wodnik Dzik potrafi skupić uwagę słuchaczy. A ponieważ jest zarazem władczy i miły, może zajść w życiu daleko. Natura dała mu wszystko, by zwyciężał.

Jedna w większości spokojna strona natury Wodnika strzeże go przed wybrykami Dzika. Jest pewny siebie. Potrzebuje rady i umie słuchać mądrzejszych od siebie. Wodniki Dziki są trochę niestałe. By nie zboczyć z prostej drogi, potrzebują pomocy z zewnątrz.

Są to ludzie o ogromnej charyzmie. Umieją przyciągać i uwodzić tłumy. Nierozważni, ale tylko wtedy, gdy widzą jakiś zysk. Z reguły posiadają więcej, niż się na pozór wydaje. Są fascynujący, zdolni tworzyć modę o światowym zasięgu

 

Miłość

Wodnik Dzik umie wyglądać na zakochanego , to jest dar który otrzymał z góry. Będzie pieszczotliwy i wylewny. Będzie głaskał Cię po głowie i całował w szyję. Będzie Ci szeptał, jaki to on jest zmysłowy i wspaniały. Czasem powie za dużo niż powinien . Wierność to nie jest ich najmocniejsza strona.

Związki z innymi znakami

Należysz do ludzi, którzy na partnera wybiorą Kota łub Kozę, bo są naturalni i ostrożni, seksowni i dyskretni. Spróbuj poszukać Kota i Kozy urodzonych w znaku Barana, Bliźniąt, Wagi i Strzelca. Jeśli wśród nich nie znajdziesz swego wybrańca, popatrz w stronę Barana Tygrysa. Macie sobie dużo do powiedzenia. Byki, Lwy lub Skorpiony Węże są zaprzeczeniem tego, co Ty reprezentujesz . Byk Koń takie me doda d prestiżu.

Dom i rodzina

Człowiek urodzony w tym znaku chce przede wszystkim żyć w otoczeniu wygodnym i kulturalnym.

W stosunku do swoich dzieci Wodnik Dzik nadużywa władzy. Nie zapominaj, że ten człowiek zabiega głównie o własny awans zawodowy. Wychowanie dzieci w większej mierze pozostawi swojej partnerce ,partnerowi lub dziadkom. Dopiero gdy sytuacja się psuje, "można wezwać Wodnika Dzika na konsultacje". Nie umie on żywić gorących uczuć zarazem i do tłumu, i do dzieci.

Zawód

Wodnik Dzik ma predyspozycje do awansu zawodowego. Pożąda pieniędzy i przewróci niebo i ziemię, by zdobyć bogactwo i władzę. Sytuacje, w których ma podjąć decyzję, ewentualnie jego własny awans, dostarczają mu podniety do działania. Właśnie w dziedzinie zawodowej wizjonerskie zdolności Wodnika Dzika mają najmniej mglisty charakter. Wie, czego chce, i w mgnieniu oka zorientuje się, jak. to osiągnąć.

Wodnik Dzik zawsze jest szefem. Nawet jako podwładny. Ten stan rzeczy zresztą nigdy nie trwa długo. Oczywiście, jeśli uważa, że uległość i posłuszeństwo opłacą mu się, rzuci się na górę brudnych talerzy i pozmywa szybciej niż ktokolwiek inny. Nie obawia się udawać przez chwilę pokory, by odnieść sukces. Marzy o sławie i bogactwie.

Zawody stworzone dla Wodnika Dzika: mistrz świata, gwiazda filmowa, prezydent, premier oraz wszelkie wyższe stanowiska dyrektorskie i urzędnicze.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
ja także poproszę o podwójny horoskop dla mnie 06.02.1989 (wodnik-wąż?) oraz partnera 02.11.1986 (skorpion-tygrys?)

 

Aurora89 Tu masz dla partnera http://www.ezoforum.pl/horoskop-podwojny/15691-polaczenie-skorpiona-z.html#post131700

 

Wodnik Wąż

 

Ogólna charakterystyka

Człowiek urodzony pod tym znakiem przypomina promień słońca; odznacza się szczególną jasnością umysłu i bardzo wyczuloną intuicją. Stoi jednak solidnie na ziemi, a z ust nie schodzi mu uśmiech. Jest to urodzony optymista, starający się usilnie utrzymać tę reputację. Wodnik Wąż nie pożąda tego, czego zdobyć się nie da, ale z dużą wytrwałością realizuje te zamierzenia, które zrealizować można. Krótko mówiąc, Wąż urodzony w znaku Wodnika odznacza się zadziwiającą przenikliwością. Będzie się starał oczarować innych dla samej przyjemności podobania się, ale najpierw dokładnie rozważy szanse sukcesu. Nasz bohater nigdy nie startuje ze straconych pozycji. Ta wewnętrzna pewność stanowi część jego uroku.

Wodnik Wąż Jest najmilszym z wszystkich Węży, miłosiernym i wrażliwym na niedolę innych. Nie tyle chodzi o współczucie, ile o sympatię i chęć praktycznej pomocy. Wodnik Wąż to istota kochająca i czuła, która nie skąpi swego czasu, to człowiek zdecydowanie dobry. Nie dość, że zbiera wszelkie zagubione psy i dzieci, ale jeszcze zajmuje się nimi i karmi tak długo, jak długo to konieczne. Odznacza się przy tym trzeźwością umysłu i umie nie przywiązywać się zanadto.

Wodnik Wąż Jest ekscentryczny, a nawet z lekka szokujący. Ma skłonności do nieodpowiedzialności i musi ciągle walczyć z wrodzonym lenistwem. Nie zapominajmy, że wszystkie Węże są kłamcami. Nasz Wąż będzie kłamał tylko w interesie innych, ale trzeba przyznać, że kłamstwa przychodzą mu łatwo, a oszustwo kusi. Co prawda żaden wielki kryminalista nie urodził się w tym znaku, ale pociąg do świata marginesu jest u Wodnika Węża bardzo silny.

 

Miłość

Wodnik Wąż potrafi kontrolować swe uczucia rozumem zimnym i logicznym. Najpierw myśli, potem włącza intuicję, a dopiero na końcu pozwala sobie na uczucia. Sentymenty nie mają dla niego większego znaczenia, zawsze zwycięża rozum. Jego życie przypomina mozaikę i trudno mu się powstrzymać od podrywania kilku osób na raz.

 

Związki z innymi znakami

Bliźnięta, Waga i Strzelec Bawoły są dla Ciebie najpewniejszymi partnerami. Ponieważ najbardziej cenisz mądrość i zimną krew, dobrze będziesz się rozumiał z Bawołem. Baran, Waga i Strzelec Koguty trochę Cię irytują, ale są zabawne i lubisz się z nimi pośmiać. Baran Kot może działać pobudzająco na twoje wysublimowane „ja". Natomiast niedaleko zajedziesz z Bykiem, Lwem i Skorpionem Dzikiem. Byki Tygrysy i Lwy Małpy bawią Cię, ale Ty wolisz kontemplację gwiazd niż działanie, dlatego prędzej czy później skończy się to konfliktem.

 

Dom i rodzina

Wodnik Wąż wcale nie przejmuje się swoim mieszkaniem .Chce aby było funkcjonalne i pociągające, ale nie ma zamiaru się nim zajmować albo zabezpieczać przed złodziejami. Wodnik Wąż to mózgowiec, nie materialista. Pragnąłby jednak, aby osoby, którymi się opiekuje, żyły wygodnie.

Rodzina jest wszystkim dla naszego bardzo ludzkiego i pełnego poświęcenia bohatera. Zajmuje się swymi starymi rodzicami i wyszuka dla nich najlepszy dom spokojnej starości. Chodzi z dziećmi na ślizgawkę, do cyrku czy w jakiekolwiek inne interesujące miejsce i cierpliwie poczeka, aż skończą się bawić. Chociaż bezkrytycznie zapatrzony w swoje dzieci, potrafi je zmusić do posłuszeństwa.

 

Zawód

Wodniki Węże na ogół sprawdzają się doskonale w dziedzinach związanych i wyobraźnią i filozofią. Są jednocześnie zuchwali i rozsądni, a struktury nie ograniczają ich poczucia wolności.

Trzeba usilnie namawiać Wodnika Węża, by objął funkcję szefa jakiejś firmy. Zdecydowanie woli działać za kulisami niż w świetle reflektorów. Lubi manipulować innymi i grać na ich emocjach, ale nigdy nie jest apodyktyczny. W razie potrzeby potrafi pracować w grupie, ujawnia wtedy jednak tylko minimalną część swojej osobowości. Jego największą radością jest niesienie pomocy innym. Najlepiej pracuje w samotności, swym własnym rytmem, podczas gdy jego wyobraźnia unosi go ku nieznanym ciepłym krajom.

Zawody stworzone dla Wodnika Węża: opiekunka społeczna, szpieg, adwokat, dyplomata, jasnowidz, działacz polityczny, agent biura podróży.

:usmiech:

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Edited by _Domi_
Link to comment
Share on other sites

Poprosze i dla mnie... Wodnik-Świnia 06-02-1972 ;)

 

 

 

poz.doty

 

Tak doty :usmiech:Ty to Wodnik Świnia,w mojej literatuże jest to nazwane Wodnik Dzik.

Pozwól że będę tak to nazywać, wiec Twój przedział to -

Dzik - 27,01,1971 - 14,02,1972

Wodnik - 21,01 - 19,02

Wodnik Dzik

 

 

Ogólna charakterystyka

Związek Wodnika z Dzikiem obdarza tę osobę tupetem graniczącym z lekkomyślnością . Być może Dzik, natura sielska i prosta, naśladuje otwartą szczerość Wodnika. A może to Wodnik przejmuje od Dzika skłonność do zbytniej szczerości i staje się zbyt bezpośredni. Jakakolwiek jest tego przyczyna, Wodnik Dzik jest osobą śmiałą i nieustraszoną. Częściej niż którykolwiek z innych Wodników ulega nieposkromionym atakom gniewu i oburzenia. Na ogół ludzie spod tego znaku mają naturę tolerancyjną i obojętną, wolą by niebezpieczeństwo bezpośredniego starcia oddaliło się nieco, zanim zareagują. Ale dodatek wojowniczego Dzika powoduje, że stają się agresywni. Dzik daje ambitnemu Wodnikowi całą swą impulsywność i siłę. Wodnik Dzik jest osobnikiem zdecydowanym, który chce do czegoś w życiu dojść. Wodnik nie zna granic, jest jak burza. Dynamiczny i przenikliwy, rycerski i porywczy. Jedynie przesadne poczucie własnej wartości deformuje jego postrzeganie świata.

Mimo egocentrycznych skłonności Wodnik urodzony w roku Dzika ma wielu przyjaciół. Często popełnia gafy. Ludzie jednak lubią się śmiać z jego roztargnienia i głupstw, bo mają wrażenie, że uczestniczą w jego żartach i dowcipach. Komunikatywny, obdarzony wdziękiem, z łatwością nawiązujący kontakty, Wodnik Dzik potrafi skupić uwagę słuchaczy. A ponieważ jest zarazem władczy i miły, może zajść w życiu daleko. Natura dała mu wszystko, by zwyciężał.

Jedna w większości spokojna strona natury Wodnika strzeże go przed wybrykami Dzika. Jest pewny siebie. Potrzebuje rady i umie słuchać mądrzejszych od siebie. Wodniki Dziki są trochę niestałe. By nie zboczyć z prostej drogi, potrzebują pomocy z zewnątrz.

Są to ludzie o ogromnej charyzmie. Umieją przyciągać i uwodzić tłumy. Nierozważni, ale tylko wtedy, gdy widzą jakiś zysk. Z reguły posiadają więcej, niż się na pozór wydaje. Są fascynujący, zdolni tworzyć modę o światowym zasięgu

 

Miłość

Wodnik Dzik umie wyglądać na zakochanego , to jest dar który otrzymał z góry. Będzie pieszczotliwy i wylewny. Będzie głaskał Cię po głowie i całował w szyję. Będzie Ci szeptał, jaki to on jest zmysłowy i wspaniały. Czasem powie za dużo niż powinien . Wierność to nie jest ich najmocniejsza strona.

Związki z innymi znakami

Należysz do ludzi, którzy na partnera wybiorą Kota łub Kozę, bo są naturalni i ostrożni, seksowni i dyskretni. Spróbuj poszukać Kota i Kozy urodzonych w znaku Barana, Bliźniąt, Wagi i Strzelca. Jeśli wśród nich nie znajdziesz swego wybrańca, popatrz w stronę Barana Tygrysa. Macie sobie dużo do powiedzenia. Byki, Lwy lub Skorpiony Węże są zaprzeczeniem tego, co Ty reprezentujesz . Byk Koń takie me doda d prestiżu.

Dom i rodzina

Człowiek urodzony w tym znaku chce przede wszystkim żyć w otoczeniu wygodnym i kulturalnym.

W stosunku do swoich dzieci Wodnik Dzik nadużywa władzy. Nie zapominaj, że ten człowiek zabiega głównie o własny awans zawodowy. Wychowanie dzieci w większej mierze pozostawi swojej partnerce ,partnerowi lub dziadkom. Dopiero gdy sytuacja się psuje, "można wezwać Wodnika Dzika na konsultacje". Nie umie on żywić gorących uczuć zarazem i do tłumu, i do dzieci.

Zawód

Wodnik Dzik ma predyspozycje do awansu zawodowego. Pożąda pieniędzy i przewróci niebo i ziemię, by zdobyć bogactwo i władzę. Sytuacje, w których ma podjąć decyzję, ewentualnie jego własny awans, dostarczają mu podniety do działania. Właśnie w dziedzinie zawodowej wizjonerskie zdolności Wodnika Dzika mają najmniej mglisty charakter. Wie, czego chce, i w mgnieniu oka zorientuje się, jak. to osiągnąć.

Wodnik Dzik zawsze jest szefem. Nawet jako podwładny. Ten stan rzeczy zresztą nigdy nie trwa długo. Oczywiście, jeśli uważa, że uległość i posłuszeństwo opłacą mu się, rzuci się na górę brudnych talerzy i pozmywa szybciej niż ktokolwiek inny. Nie obawia się udawać przez chwilę pokory, by odnieść sukces. Marzy o sławie i bogactwie.

Zawody stworzone dla Wodnika Dzika: mistrz świata, gwiazda filmowa, prezydent, premier oraz wszelkie wyższe stanowiska dyrektorskie i urzędnicze.

 

:usmiech: Pozdrawiam :usmiech:

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia"

Link to comment
Share on other sites

Dominika111 jakeś 70% sie zgadza , sie uśmiałam z tego:pożada pieniedzy ..... hehe to akurat jest ostatnia rzecz jakiej bym pożądała ;)

 

 

jeszcze raz dziekuje

 

poz. doty

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Wiem ze jest pani bardzo zajeta lecz bede czekac z niecierpliwoscia na odpowiedz wodnik-kogut jesli jest to mozliwe oczywiscie.Z gory dziekuje:)

Link to comment
Share on other sites

I ja jestem chetna:D Ja Adrianna 11.02.81 on Rafal 09.02.82:)

 

Horoskop Dla Ciebie , a dla Rafała w kolejnym poście.:usmiech:

 

Wodnik - 21,01 - 19,02

Kogut - 5,02,1981 - 24,01,1982

Wodnik Kogut

 

Ogólna charakterystyka

Wodnik urodzony w roku Koguta często osiąga sukcesy ale i często ponosi porażki. Przemienność szczęścia i pecha stanowi zasadniczą cechę życia Koguta, bez względu na znak, pod jakim się urodził. Jednakże Wodnik, znak braterskiej miłości i dobrej woli, ma te cechy, na które Kogut czekał w nadziei, że uda mu się uniknąć długich lat dziobania na podwórku, zanim szczęście wróci. Wodniki są trzeźwo myślącymi wizjonerami, a ich obojętność, choć czasem irytująca, może uratować Koguta.

Osoba urodzona pod tym znakiem zawsze odnosi się z uczuciowym dystansem do swego szczęśliwego losu. Coś jej mówi, że jedyną niezmienną rzeczą w życiu są zmiany. Wodnik Kogut nigdy nie angażuje się duszą i ciałem w ża den ze swych tysięcznych projektów i planów, czy to uczuciowych, czy artystycznych, czy handlowych. Doskonale rozumie efemeryczną naturę szczęścia. Zapieje z radości, gdy wszystko idzie dobrze, i załka żałośnie, gdy przyjdą lata chude. Ale jego rezygnacja nie do końca jest szczera. Można przypuszczać, że tak naprawdę nigdy nie wierzył w te wszystkie głupstwa o szczęściu. Nie znaczy to, że Wodnik Kogut jest zblazowanym cynikiem, kwitującym życie wzruszeniem ramion. Skądże! Na ogół jest to człowiek wesoły, pełen entuzjazmu i zaangażowania. Przyjrzyj się mu jednak nieco uważniej. Blizny zręcznie ukrywa pod kokieteryjnymi strojami i szykownymi dodatkami. Wodnik Kogut skrywa swe rozczarowanie w bukietach róż, niemniej jest ono zawsze obecne.

Miłość do pozorów, która charakteryzuje Koguta, walczy o lepsze z altruizmem Wodnika. Szkopuł w tym, że ptaszysko jest uparte i nie chce zrezygnować z zewnętrznych oznak sukcesu. Nie zapomnij, że zachwyca go wszystko, co powierzchowne, i że wcale nie szuka prawdy czy zrozumienia. Chce działać, i kropka. Biedny, stary Wodnik, trzeźwy, roztropny harcerzyk, nie ma żadnej szansy w skórze konserwatywnego i pyszałkowatego Koguta.

Wodnik Kogut ma gadane i umie się tą cechą posługiwać. Osoba urodzona pod tym znakiem może stać się ofiarą jedynie samej siebie. Ale ponieważ jest bystra, zna swoje wady. Jeśli jednak nie zechce spojrzeć prawdzie w oczy, może popaść w nerwicę. A patrzenie prawdzie w oczy nie należy do jej mocnych stron.

Wodnik Kogut lubi ubarwiać, konfabulować. Czasami wręcz udaje, że zasady obowiązujące innych jego nie dotyczą.

W obronie własnej postara się ukryć prawdę. Może nawet usiłować obejść prawo albo tylko od czasu do czasu manipulować przepisami. Demon kusiciel jest zawsze przy nim. Wodnik Kogut traktuje prawdę po kawaleryjsku i nagina ją do swoich potrzeb.

Nasz bohater to człowiek nieco staromodny i tradycyjny. Opinia otoczenia i obyczaj wiele dla niego znaczą. Ciągle dręczy go coś w rodzaju poczucia winy. Jest sprytny i przebiegły, ale nie chce, by ktokolwiek to zauważył z nim samym na czele.

 

Miłość

Kogut urodzony w znaku Wodnika jest tak wspaniały, że każdy widzi go jako narzeczonego jakiejś cudownej i podniecającej istoty, której mu zazdroszczą mniej obrotni przyjaciele. Nie daj się oszukać. Wodnik Kogut angażuje się w związek miłosny tylko w przypadku, gdy może się spodziewać zysku: uczuciowego, finansowego, zawodowego czy choćby duchowego. Chciałby, żeby w domu dobrze się nim opiekowano, a on będzie rządzić światem i zarabiać góry pieniędzy.

Jest to człowiek pociągający i dbały o swój wygląd.

 

Związki z innymi znakami

Doskonałą lokatę uczuć dla Wodnika Koguta stanowią Węże. Spotkasz swego gada wśród Baranów, Bliźniąt, Wag lub Strzelców. Bawoły również przypadną Ci do gustu, ponieważ sprawiają na Tobie wrażenie zrównoważonych. Spróbuj Bawołu ze znaku Bliźniąt, Wagi lub Strzelca. Nieciekawym i nijakim partnerem są dla ciebie Byki, Lwy i Skorpiony urodzone w roku Kota. A już na pewno unikaj Byka Dzika, nie ma Ci do zaoferowania nic prócz trudności.

 

Dom i rodzina

Domostwo Wodnika Koguta ma ogromne znaczenie dla jego reputacji. Bez wątpienia będzie się znajdowało w spokojnej, willowej dzielnicy. Wodnik urodzony w roku Koguta kocha szpan i to się widzi w jego otoczeniu, ale jest również konwencjonalny. W związku z tym mieszkanie będzie grzeczne, bez żadnych awangardowych gadżetów, które zagracają wnętrze.

Dla Wodnika Koguta dom to jego twierdza. Nie wpada do niego na chwilkę, by korzystać z bogactwa, którym się otoczył.

Rodzice spod znaku Wodnika Koguta uwielbiają swoje dzieci, ale wcale im nie w smak mycie pup lub odwożenie latorośli do przedszkola. Nie w ich stylu wygłupy z dziećmi. Natomiast bardzo interesują się rozwojem i postępami swojego potomstwa. Będą obserwować maluchy z zainteresowaniem. Wodnik Kogut z chęcią pomoże swemu dziecku, ale pieluszek prać nie będzie.

Zawód

Wodnik Kogut to doskonały mówca. I w tej właśnie dziedzinie odnosi sukcesy. Umie przekonywać, jest szlachetny i uprzejmy. Z nonszalancją i lekceważeniem odnosi się do wszelkich formalności administracyjnych, deklaracji skarbowych itp. Trzeba go pilnować, żeby wziął się za robotę, bo ma również zwyczaj niczego sobie nie odmawiać, co wywołuje w nim później głęboki żal.

Wszystkie zawody stoją otworem przed inteligentnym i samowolnym Wodnikiem Kogutem. Jedno jest pewne odniesie w życiu sukces. A sukces to jego namiętność. Wodnik Kogut jest miłym, aczkolwiek nieco wymagającym szefem. Nie zawaha się powiedzieć swoim podwładnym, co do nich należy. Posiada taki dar przekonywania, że jego pracownicy uważają oddawanie mu przysług za doskonałą zabawę. Człowiek urodzony pod tym znakiem ma skłonności do zarozumialstwa i jeśli mu na to pozwolić, będzie popisywać się władzą.

Jako podwładny Wodnik Kogut nie jest łatwy. Kwestionuje proponowane metody pracy i woli stosować swoje własne. Jednak dużą zaletę stanowi jego osobowość. Elegancki i ustępliwy, wszystkim się podoba. Daj mu palec, a weźmie całą rękę. I cóż z tego? Jest przecież taki miły. I taki kompetentny.

Zawody stworzone dla Wodnika Koguta: przedsiębiorca, szef kampanii reklamowej, adwokat, polityk, pisarz, kompozytor.

 

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia"

Link to comment
Share on other sites

I ja jestem chetna:D Ja Adrianna 11.02.81 on Rafal 09.02.82:)

 

Dla Rafała

 

Wodnik - 21,01 - 19,02

Pies - 25,01,1982 - 12,02,1983

Wodnik Pies

 

Ogólna charakterystyka

Ten Wodnik należy do rasy bernardynów. Załatwia wszystkie bieżące sprawy. Pomaga, trzyma za rękę zmartwionych i pociesza nieszczęśliwych. Przy całej tej pozornie bezinteresownej miłości i filantropii nie zapomina o sobie samym. Może stać się apodyktyczny i żądny władzy, a co gorsza, nie wstydzi się kryć wybujałych ambicji pod maską miłosierdzia. Może zarabiać i milion dolarów rocznie, ale skoro poświęca się słusznej sprawie, dlaczego nie miałby żyć w oszałamiającym luksusie.

Cóż to za dziwna mieszanina: klarowny Wodnik i popędliwy Pies. Język niewyparzony, ale serce dobre. Bardzo silne dążenie do sukcesu. Powadze Psa zagraża chęć Wodnika, by zaspokoić przede wszystkim swój indywidualizm. Pies urodzony pod znakiem Wodnika może być bardzo dobry, usłużny, zdolny dużo poświęcić dla przyjaciela. Niemniej nigdy nie straci zysku z oczu. Misjonarskiego ducha nie okrywają uczucia humanitarne. Cudze brudy budzą w Wodniku Psie dreszcz emocji. Szuka towarzystwa ludzi, którzy potrzebują jego pomocy. Czyha wprost na sytuacje emocjonalnie zagmatwane, w których może dowieść swej odwagi i dobrej woli. Uwielbia dawać rady i wyrażać swe opinie.

Ludzie spod tego znaku są hałaśliwi i bezwstydni. W pościgu za tym, czego pragną, nie omieszkają jeśli trafi się okazja zagarnąć więcej, niż zamierzali. Potrafią być gwałtowni i okrutni. Pies ma skłonności do cynizmu. Wciąż coś krytykuje, ciągle z kimś się kłóci. Jego skłonność do moralizowania graniczy z zarozumialstwem. W gruncie rzeczy to człowiek niespokojny. Niepokój jest jego drugą naturą. I oto pojawia się Wodnik. Chce Psu pomóc, dać mu szansę, nauczyć go spokoju, odsunąć lęki. Pies promienieje. A może rzeczywiście jest taki niezwykły, jak mu podpowiada jego natura Wodnika.

Wodnik Pies zwalcza swą nerwicę niezwykłą pracowitością. To prawdziwy tytan pracy. Energiczny, choć czasem chaotyczny, ciągle w ruchu. Istota z gruntu niestała, uwielbiająca rozsupływać skomplikowane węzły, które sama zawiązał. Zbyt dużo szczerości, zbyt mało taktu.

Przejmuje się opinią otoczenia. Chociaż często narzeka na rażącą niesprawiedliwość życia, pierwszy skorzysta z nadarzającej się okazji... Odznacza się specyficznym, szyderczym i sarkastycznym poczuciem humoru.

 

Miłość

Ponieważ narzekania bawią Wodnika Psa, a kłopoty przyciągają go jak magnes, często wplątuje się w miłostki pełne poważnych komplikacji. Nawiązuje romans z osobą zamężną, przekonując ją usilnie o konieczności rozwodu. A potem oznajmia, że sam nie jest wolny.

Wodnik Pies szuka korzyści dla siebie, ale robi to w bardzo zawiły sposób. Na ogół jest wierny, nie można jednak spodziewać się cudów, kiedy ktoś się żeni z trzema osobami naraz.

 

Związki z innymi znakami

Baran, Bliźnięta i Strzelec Tygrysy to twój strzał w dziesiątkę. Nie bądź nieśmiała/ły. Naprawdę im się podobasz. Interesują się tobą również Konie urodzone pod znakiem Bliźniąt, Wagi i Strzelca. Twój rozsądek przyda się Baranom Szczurom. Miło Ci będzie w towarzystwie Wag i Strzelców z roku Kota. Natomiast nie rzucaj się w objęcia Byka, Lwa lub Skorpiona Smoka. Nie będzie Ci tam wygodnie. Lwy Kozy i Koguty również nie są dla ciebie odpowiednie.

 

Dom i rodzina

Przeciętny Wodnik Pies ma co najmniej dwa oddzielne domostwa. Uwielbia różnorodność i mieszka w znanych i modnych miejscach, lubi zbytek.

Wodniki Psy są powściągliwymi rodzicami, choć nie znaczy to, że nie okazują uczuć swym dzieciom. Oczywiście, zawsze zajęte lub w podróży, na ogół nie mają czasu dla swego potomstwa. Jednak myśl o pikniku, obiedzie rodzinnym lub fecie w gronie bliskich z okazji święta narodowego przyspiesza rytm ich serc i każe merdać ogonem.

 

Zawód

Wodnik Pies, jak większość Wodników, woli pracować sam. W pracy nie będzie się bał wziąć cugli w swoje ręce. Osoba urodzona pod tym znakiem ma duże zdolności do dedukcji. Będzie doskonałym pracownikiem socjalnym. Rozsądnie postępowy, szczerze żałuje, że świat nie jest lepszy. Najlepiej mu się pracuje, gdy może narzucić swój styl.

Jeśli dać mu władzę, pokieruje wszystkim ze stoickim spokojem. Może być nieco szorstki i wyszczekiwać rozkazy, które mają być natychmiast realizowane. Jego biuro to prawdziwy one man show. Żadnych komentarzy ani rad, dziękuję bardzo. Uprasza się o nieingerencję.

Wodnik Pies może być podwładnym, ale musi czuć się użyteczny i musi mieć pełną autonomię. W przeciwnym wypadku gniewa się, naburmuszą, a nawet odchodzi.

Zawody stworzone dla Wodnika Psa: rybak, hodowca bydła, pracownik socjalny, lekarz, pisarz, redaktor naczelny, wydawca, inżynier dźwięku, psychiatra lub psycholog.

 

Dla Ciebie.

Wodnik Pies - potrzebuje kogoś szalonego ,zwariowanego ,kogoś kto z dnia na dzień potrafi się zmienić nie do poznania, kogoś kto ma 100 pomysłów na minutę.

Nie lubi nudy ,rutyny ,szarości.

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia"

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Witam,

 

żony Wodnik 15.02.1975

oraz syna Strzelec 26.11.2004

 

Z góry serdecznie dziękuję :bukiet::)

Kot - 11,02,1975 - 30,01,1976

Wodnik - 21,01 - 19,02

Wodnik Kot

 

Ogólna charakterystyka

Intelektualista w stu procentach! Wodnik Kot zdobywa wiedzę dla same| przyjemności jej zdobywania. Ciekawi go wszystko bez wyjątku, analizuje praktycznie każdego, kto mu się nawinie pod rękę. Nie ma znaczenia, że przedmiot jego zainteresowania jest mało budujący. Wodnik Kot chce wiedzieć o nim wszystko, łącznie z najbardziej odrażającymi szczegółami. Wiedza, fakty, informacja, wiadomości, erudycja i doświadczenie fascynują go. Spędza życie wśród książek, w muzeach, często zmieniając dyscypliny nauki. Wiedzieć więcej - to właśnie lubią Koty spod znaku Wodnika. W poszukiwaniach wiedzy rywalizacja ich nie pociąga. Odczuwają potrzebę nauki po prostu dla przyjemności gromadzenia faktów. Mają jednakże pewną skłonność do zarozumialstwa, którą powinny zwalczać. Dobrze jest wiedzieć całą masę interesujących rzeczy, cytować sławne wersy, a nawet deklamować całe sceny z Szekspira. Ale erudycja (szczególnie w cudzym wydaniu) potrafi być okropnie nudna. Wodnik Kot jest pedantyczny. Kiedy więc popisuje się swoją wiedzą, bywa niezwykle irytujący.

Lepiej byłoby zastosować wszystkie te wiadomości w praktyce. Konkretny użytek ze zdobytej wiedzy powinien być celem naszego bohatera. Niestety! Tu właśnie wszystko zaczyna się psuć. Wodnik Kot nie jest w stanie zdecydować, czego pragnie w życiu najbardziej. Wiecznie poszukuje odpowiednio dużych rynków zbytu dla swego banku informacji i cierpi na chorobę, którą nazwałabym "trudny wybór". Może robić praktycznie wszystko, co chce, ale nigdy nie wie, czego chce naprawdę.

Jest to istota działająca intuicyjnie. Swych bliźnich postrzega w szczególny, subtelny sposób. Jego przenikliwość pozwala mu od razu dostrzec wady lub konkretne potrzeby innych ludzi. Dar ten bierze się z jego manii analizowania każdego, kogo spotka. Jest w nim coś nadprzyrodzonego.

Na przykład Wodnik Kot mówi: - Hej, nie powiedziałaś mi, że Janka i Franek się rozwodzą! - Ogarnia cię zdumienie, bo wiadomość była ściśle tajna. - Skąd wiesz? - pytasz Wodnika Kota, który czeka oblizując wąsy. - Znikąd, Zgadłem, to wszystko - odpowiada z uśmiechem cwaniaka.

W Wodnikach Kotach uderza ich pozornie beztroska natura. Jakby niczego nie żałowali i nie mieli kompleksów. Dużo podróżują, nawiązując kontakty z łatwością, która zbija z tropu. Ciągle zawiązują nowe przyjaźnie, wynoszą pod niebiosa zalety pana X, który jest niezwykle uroczy lub szaleńczo interesujący.

Przyjaciół mają mnóstwo. W rzeczywistości są ukrytymi konserwatystami dbającymi o wrażenie, jakie robią na innych. Wodnik Kot jest dużo mniej niezależny duchem, niż to sobie wyobraża.

Jak na Kota, nasz bohater odznacza się zuchwałością. Robi rzeczy, o których normalny Mruczek nie chciałby nawet słyszeć. Wynajduje dziwaczne pasje, jak na przykład kuglarstwo czy flamenco. Z niebezpieczeństwem jednak nie igra. Co to, to nie! Ale tajemnica go fascynuje. Jeśli coś jest naprawdę niezwykłe, Wodnik Kot musi tego spróbować choć raz.

Cechą charakterystyczną osoby spod tego znaku jest skłonność do obmyślania wielkich projektów. Wodnik Kot nie widzi siebie jako podrzędnego, zrutynizowanego urzędasa, który zabija czas w oczekiwaniu na emeryturę. Nie, nie. On będzie wielkim eksperymentatorem pokonującym poważne przeszkody. Wodnik Kot urodził się po to, by wyrosnąć ponad tłum. Nawet nie nienawidzi mierności. Po prostu nie wie, co to jest. Widzi jedynie wielką kosmiczną panoramę, a drobne trudności pozostawia tym, którzy mają mniej wzniosłe aspiracje.

 

Miłość

Wodnik Kot będzie chciał żyć w legalnym stadle i mieć dzieci. Bez wątpienia poszuka partnera spokojnego i rozsądnego, który zrozumie jego potrzebę specjalnych względów i wygody. Będzie omijał osoby agresywne, ponieważ nie lubi konfliktów i unika ich za wszelką cenę.

Wodnik Kot poszukuje kogoś, kto mu dorówna pod względem intelektu, kogoś, kto umie się bawić - osoby miłej i otwartej, umiejącej się śmiać z jego dowcipów.

Jeśli wybrałaś Wodnika Kota - moje gratulacje! Nigdy nie będziesz się nudziła. Czasem będziesz miała ochotę powstrzymać nieustający potok informacji płynących z jego ust. Ale na ogół Wodnik Kot to człowiek stały, zrównoważony, nigdy nie znerwicowany i godzien szacunku!

 

Związki z innymi znakami

Najszczęśliwsza będziesz z partnerem spod znaku Barana, Bliźniąt, Wagi lub Strzelca Dzika. Te same znaki, ale z roku Kozy, też będą przez ciebie mile widziane. Możesz również liczyć na Wagę Psa. Natomiast Byki, Lew i Skorpion Szczury nadają na innej długości fal niż ty, a Byki i Lwy Koguty są Ci równie obojętne jak ty im. Skorpionowi Koniowi do ciebie nie po drodze.

 

Dom i rodzina

Według Wodnika Kota tylko w domu rodzinnym można spokojnie poczytać w otoczeniu najbliższych. Praktycznie wszystko w zewnętrznym wyglądzie osoby urodzonej w tym znaku jest klasyczne. Wystrój wnętrza rozsądny i wyrafinowany, w żadnym razie krzykliwy czy szokujący. Wodnik Kot to znak ziemi, lubi więc przytulną, sprzyjającą rozmowom atmosferę. Jest trochę snobem, pościel będzie miał na pewno od Yves Saint-Laurenta.

Jako rodzice Wodniki Koty są nieco ekscentryczne i zbyt wcześnie zaczynają edukację swych dzieci. Ponieważ ich celem jest wiedzieć wciąż więcej, uważają, że także dzieci powinny korzystać z ich niezliczonych wiadomości. Dlatego spędzają dużo czasu ze swymi maluchami biedząc się nad abecadłem i prowadząc ich pulchne łapki podczas nauki pisania.

Kiedy jednak dzieciom potrzebna jest czułość, Wodnik Kot nie potrafi się do nich zbliżyć. Zupełnie jakby był na innej planecie.

Kot urodzony w znaku Wodnika nie sprawi żadnych trudności swoim rodzicom, pod warunkiem wszakże, że będzie zajęty dwadzieścia cztery godziny na dobę. Cóż za błyskotliwe dziecko! Trzeba mu dostarczać sporo duchowej strawy, gdyż wiedzę pochłania jak odkurzacz. Wybór jest duży. Trzeba się będzie nauczyć woodu albo hieroglifów. Bądź przygotowana na opłacanie prywatnych lekcji wszelkiego rodzaju. I uwaga na jego dietę! Mały Wodnik Kot lubi pogryzać przy czytaniu.

 

Zawód

Nie należy się spodziewać, by osoba urodzona w tym znaku z przyjemnością pracowała fizycznie. Gwarantuję, że wybór Wodnika Kota padnie na profesję wymagającą użycia najpierw głowy, a dopiero potem mięśni. Nie dlatego, że jest zmanierowany lub pogardza pracą fizyczną. Ale nieustanne powtarzanie tego samego gestu przytępiłoby wrażliwość jego aktywnego umysłu.

Wodnik Kot ciągle poszukuje nowych trudnych zadań. Pragnie także pieniędzy, i to dużych. Jest raczej oszczędny i nie rozrzuca swych bogactw na lewo i na prawo. Jakikolwiek ma zawód, często rozważa zmianę na inny, ważniejszy i bardziej skomplikowany.

Wodnik Kot odznacza się naturalnym autorytetem, ale nie traktuje siebie zbyt poważnie. Nie stara się dominować. W końcu jeśli jest się tak niezwykłym, nie trzeba niczego udowadniać! Nie chcę przez to powiedzieć, że Wodnik Kot jest wyniosły. Ma jednak poczucie własnej wyższości. Nie jest władczy, jednak sama jego obecność robi wrażenie. Wodnik Kot to wspaniały kandydat dla cesarstwa potrzebującego króla lub królowej, dla rządów poszukujących kanclerzy lub dla tajnych służb pragnących zatrudnić szpiega pierwszej klasy.

Zawody stworzone dla Wodnika Kota: głowa państwa, historyk, psychoanalityk, polityk, powieściopisarz, szpieg, artysta (tylko gwiazda kina lub teatru), jasnowidz, magnat naftowy, armator, profesor.

 

 

Co do syna Strzelec Małpa odsyłam do tego linku by nie dublować postów http://www.ezoforum.pl/horoskopy/9743-podwojny-horoskop-9.html#post72812

Dodam jedynie mały opis do horoskopu

 

Jeśli urodziło Ci się dziecko w tym znaku, zapewne już wiesz, że ma skłonności do powagi. Choć niesforne w domu, potrafi być grzeczne w szkole, gdzie chętnie staje się organizatorem i przywódcą. Powinien wcześnie zacząć uczyć się aktorstwa i sztuki oratorskiej. Jest to dziecko wrażliwe, ale skryte; niełatwo dowiedzieć się, co myśli. Nie nalegaj za bardzo, pytaj dyskretnie.

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Wodnik Bawół

Ogólna charakterystyka

Czuły i zdecydowany tyran, Wodnik urodzony w roku Bawołu spędza życie na walce z własnym, nonkonformizmem. Bawoły uważają, że osiągną szczęście unikając gorączkowej aktywności świata. Marzą o świętym spokoju, najlepiej gdzieś na wsi. Wodnik jest bardziej uprzejmy i giętki, nie ma też takich pustelniczych ciągot jak Bawół. Ich wspólna droga może być wyboista. Bawół wcale, ale to wcale nie zgadza się na niestałą naturę Wodnika. A Wodnik? Tyle go to obchodzi co zeszłoroczny śnieg.

Wodnik jest zatwardziałym fantastą - tak giętkim jak sztywny jest Bawół. Niewzruszony Wodnik, który nigdy nie poddaje się trywialnym uczuciom, nagle staje oko w oko z uporem i przesądami Bawołu. Rezultat? Ponuractwo. Zły humor, powściągana złość. Gorycz i pozorna apatia wobec wszystkich i wszystkiego. Produktem finalnym jest ktoś szaleńczo aktywny, komu działanie pozornie przychodzi bez trudu.

Nie trzeba długo szukać, by w Wodniku Bawole odkryć postawę: "Kochaj albo rzuć". Taki człowiek nie może ukryć swego wojowniczego charakteru. Jednak ostre jak brzytwa poczucie humoru nie pozwala mu kisić się zbyt długo w złym nastroju.

Wodnik Bawół jest olśniewającym bajarzem, wspaniałym aktorem i zabawnym towarzyszem. Doskonale pamięta wszystkie szczegóły i potrafi zatrzymać twoją uwagę przez wiele godzin, opowiadając o swym kuzynie, który jeździ na jednokołowym rowerze. Nudne zazwyczaj historyjki w jego ustach stają się klejnotami z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Człowiek o elokwencji Bawołu i oryginalności ducha Wodnika snuje swoje opowieści jak Szeherezada.

Bawół solidnie wiąże Wodnika z ziemią. I tym lepiej dla niego. Bawoły odznaczają się bardzo surową etyką zawodową. Wodniki natomiast tęsknią za wolnością i błąkają się przez całe życie marząc o niemożliwym. Wodnik Bawół nie przestanie pracować, póki nie padnie z wyczerpania. Dla niego praca, nawet najbardziej niewdzięczna czy nudna, jest zbawieniem. Nie pozwala mu wzlecieć zbyt blisko słońca.

Wodnikowi Bawołowi nie zależy na aprobacie społecznej. Pogardza osądami ludzi, których i tak uważa za gorszych od siebie. Idzie zawsze swoją drogą, wolno, lecz pewnie, wykorzystując lotny umysł Wodnika i nie szczędząc zapału. Oczywiście jego brutalna determinacja wywołuje niekiedy protesty, ale ponieważ ci, którzy go krytykują, prawie nigdy nie są tak pracowici i odpowiedzialni jak on, muszą przyznać mu palmę pierwszeństwa i poddać się.

Przy całej swej niesłychanej pracowitości Wodnik Bawół potrafi być postrzelony. Uwielbia zabawę. Jest gotów ozdabiać mieszkanie, rąbać drewna i pichcić całą noc, by sprawić przyjemność innym. Jego skłonność do poświęceń, chociaż nie na pokaz, ożywi wiele wieczorów i napełni radością wiele serc. Wodnik Bawół odznacza się ogromną wyobraźnią, gdy chodzi o niespodzianki i prezenty, a na dodatek jest szczodry.

Miłość

Wodnik Bawół ma trudne życie prywatne. Wodnik potrzebuje ciągle nowych bodźców i szybko się nudzi. Bawół-domator podnosi wtedy głowę i mówi: -Chcę sobie wreszcie urządzić życie. Dość mam twoich poszukiwań intelektualnej przenikliwości, ja chcę mieć dom! - No i ma dom, a może nawet jedno, lub dwoje dzieci. Ale nawet nie zdąży odsapnąć, gdy wraca odwieczna potrzeba różnorodności. Wzloty i upadki miłosne kombinacji tych dwóch znaków godne są epopei. A jednak Wodnik Bawół nie przejmuje się tym ponad miarę. Może się doskonale obejść bez aktywnego życia seksualnego, a żale i smutki topi w pracy.

 

Związki z innymi znakami

Szalejesz za Wężami. Ich styl sprawia, że czujesz się chora z pożądania. Wybierz najlepiej Węża Barana, Bliźnięta, Wagę lub Strzelca. Ich wierności możesz być pewna.

Bliźnięta, Wagi i Strzelcy Koguty również Cię pociągają swą otwartością i szczerością. Byki, Lwy i Skorpiony Smoki zbytnio wystawiają twą cierpliwość na próbę. Natomiast w Bykach i Lwach Tygrysach nie znajdziesz nic interesującego. Lwy i Skorpiony Kozy nic nie są dla Ciebie warte, Marne szanse na udany związek ze Skorpionem Małpą lub Bykiem Koniem.

 

Dom i rodzina

Wodnik Bawół bardzo wygodnie urządza swoje domostwo. Jako typowy tradycjonalista kochający sztukę, ma w domu wartościowe przedmioty, o które umie dbać. Nie lubi epatować, wnętrze jest więc proste, ale przytulne. Coś cię uwiera, kiedy siadasz w zielonym fotelu? Wodnik Bawół mógł zaszyć w aksamicie złote ludwiki, gdyż w kwestii pieniędzy jest bardzo przezorny i umie zachować to, czego się dorobił. Między zarabianiem a wydawaniem jest przepaść. Jego dewiza w materii finansowej brzmi: - Zatrzymaj to, co masz.

Wodniki Bawoły są cudownymi rodzicami. Pozwalają swym dzieciom na fantazję i wyobraźnię, a jednak mają najmilsze i najlepiej wychowane dzieci na świecie. Są to ludzie ponad wszystko przekładający towarzystwo dzieci. A one odpłacają im tym samym. Wodniki Bawoły umieją zarówno uczyć, jak i oczarowywać. Rozpuszczają swe potomstwo, lecz jest ono im posłuszne. Nasz bohater, istota kochająca, czuła i troskliwa - urodzony ojciec czy matka - bardzo by cierpiał, gdyby nie miał dzieci.

Zawód

Wodniki Bawoły mają wielkie zdolności manualne. Potrafią wszystko naprawić czy skonstruować, a na dodatek mają inwencję twórczą. Są praktyczne, niewiele jest więc takich prac, których nie mogłyby z sukcesem wykonać. Wodnik Bawół to człowiek skrupulatny i sumienny. Pociąga go wysoka pensja i zdolny jest nagiąć się do każdej rutyny. Ma również świadomość społeczną, co powoduje, że często kończy naprawiając ludzkość w międzynarodowych organizacjach lub fundacjach.

Szef ze znaku Wodnika Bawołu nie znosi sprzeciwu. Ty pracujesz dla niego, a on podejmuje decyzje. Płacą Ci, więc bądź uprzejma zachować komentarze dla siebie.

Jeśli Wodnik Bawół Cię lubi, masz przyjaciela (i bankiera) na całe życie. W przeciwnym razie - pakuj manatki. Nigdy Ci się nie uda przedrzeć przez żelazną kurtynę pogardy.

Jako podwładny Wodnik Bawół wywiązuje się ze swoich obowiązków kompetentnie i z wyjątkową wytrwałością. Jest powolny, ale pracę wykona lepiej niż inni. Jeśli zatrudnisz takiego osobnika, zostaw mu wolną rękę. Nie będziesz umiała mu doradzić, co ma robić, bo on i tak wie wszystko lepiej niż ktokolwiek.

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

moglabym prosic dla osoby urodzonej 22.01.1991 ? :)

 

Wodnik Koń

 

Ogólna charakterystyka

Dla tego energicznego i bystrego Wodnika wolność znaczy tyle co ruch i różnorodność. Koń zachęca do rewolty trzeźwo myślącego Wodnika i każe mu podążać własną drogą. Konie działają szybko i łatwo osiągają sukces. Wodnik pragnie życia niezwykłego. Połączenie tych dwóch znaków daje osobowość ekscentryczną i niestałą. Człowiek urodzony w tym znaku nigdzie nie zagrzewa miejsca.

Jest to osoba o dużych zdolnościach manualnych. Odpowiada jej każda praca wymagająca zręcznych palców. Umie również posługiwać się słowem, często zna kilka języków. Najważniejsze dla Wodnika Konia są podróże i przygody, szybko udaje mu się wytropić każde niezwykłe zjawisko, a wtedy na łeb na szyję rzuca się w egzotykę. Interesuje go wszystko, co wiąże się ze sztuką. Pragnąłby żyć w lepszym i piękniejszym świecie, więc dużo rozmyśla nad ulepszeniem naszej planety. Wodnik Koń jest aktywnym i odpowiedzialnym obywatelem, który w to, co wierzy, zaangażuje całą swoją energię. A wierzy w ekscentryczne projekty. Pani Wodnik z roku Konia może na przykład życzyć sobie, by przez jej sypialnię przepływał wartki potok. Pan Wodnik Koń chciałby mieć zamek w Bułgarii: 40 pokojów pełnych przyjaciół, zaproszonych na zabawy i przyjęcia. Wodnik Koń to znak marzycieli. Ludzie urodzeni pod tym znakiem mają tak fantastyczne pomysły, że wydawałoby się, jednego życia nie starczy, by je zrealizować. Nic to! Wodnik Koń na pewno je zrealizuje i najchętniej - własnymi rękoma. Ten dzielny człowiek nie podda się przeciwnościom. Wszystko, o co prosi, to odrobina współpracy. No i oczywiście pieniędzy.

Źródłem dochodów Wodnika Konia są często... dochody innych ludzi. Nie znaczy to, że uzależnia się od nich. Skądże! Ale zupełnie nie przyjmuje do wiadomości, że ktoś mógłby odmówić mu... funduszy na dobroczynną organizację na rzecz błędnych rycerzy. Na dodatek Wodnik Koń jest jednym ze znaków najlepiej wyposażonych w siłę przekonywania. Umie słuchać... ale przede wszystkim samego siebie. Zdobędzie to, co zechce. A jeśli nie? Nie ma żadnego "jeśli nie"!

Nasz bohater jest z natury "wolnym strzelcem". Comiesięczną pensję i urzędowanie od ósmej do szesnastej uważa za idiotyzm. Chce wielkiej wygranej lub życiowego interesu. Jeśli nie może szybko zbić majątku, woli zdychać z głodu lub wałęsać się bez celu.

Wodnik Koń to liberalny myśliciel, przejmujący się szczerze losem słabszych i biednych. Ale często drzewo przesłania mu las, a w końcu zapomina i o drzewie. W każdym razie żyje zgodnie z zasadą: wszystko albo nic! Albo będzie wygłaszał pasjonujący, oparty na faktach wykład na temat swych ostatnich zainteresowań, albo wyjedzie podziwiać zachód słońca w Malezji.

Koń urodzony w znaku Wodnika jest lekko stuknięty. Jego dziwactwa można wymieniać bez końca. Jest przy tym wizjonerem. Jeśli jego ogromna przenikliwość zostanie źle użyta, może go doprowadzić do obłędu. Na ogół jednak Wodnik Koń wydobywa ze swych dziwactw to, co najlepsze. Dodają one lekkości zbyt pragmatycznej naturze Konia. Natomiast Koń czyni Wodnika bardziej towarzyskim i pomaga mu bezboleśnie lądować po bujaniu w obłokach.

Wodnik Koń wnosi odrobinę niezwykłości w życie ludzi, którzy go otaczają. Umie śmiać się sam z siebie i bawić innych, umyślnie lub nie, swą niepoprawną dziwacznością. Jednakże to, co pozwala zobaczyć innym, to zaledwie jedna dziesiąta jego skomplikowanej i głębokiej natury.

 

Miłość

W miłości Wodnik Koń święcie wierzy w swoje racje. Jeśli kocha, uważa, że i tak daje ukochanej osobie dość dużo z siebie. Ucieka od uczuciowych komplikacji. Od początku musisz zrozumieć, że to on rządzi w waszym związku, on ciągnie za sznurki i narzuca tempo. Albo partnerka Wodnika Konia będzie dość odporna, by nie wpadać w panikę przy jego każdej kolejnej przygodzie (nie tylko miłosnej), albo będzie musiała poszukać sobie kogoś innego. Uczucia nie są silną stroną ludzi spod tego znaku.

Trudno powiedzieć, dlaczego miłość do Wodnika urodzonego w roku Konia wymaga tyle wysiłku. Jest to człowiek bardzo interesujący i pełen fantazji. To właśnie powinno się liczyć dla osoby szalejącej za tym wariatem. Jeśli zdarzy ci się zakochać w Wodniku Koniu, szukaj zawsze jego dobrych stron. Nie licz, że uda ci się go zmienić. Szczególnie unikaj nękania swego ukochanego i droczenia się z nim. Zresztą on i tak pozostanie doskonale obojętny na wszystko, co mogłabyś mu powiedzieć lub zrobić. Spróbuj po prostu trzymać głowę nad wodą - i ciesz się z tego, co masz.

Związki z innymi znakami

Bliźnięta i Strzelec z roku Psa odznaczają się lojalnością i nigdy nie zbaczają z prostej drogi. Przyda ci się tak inteligentny partner. Waga Koza może potrzebować twojej opieki, dlatego wyda ci się pociągająca. Uważasz, że dużo sobie można obiecywać po Strzelcach Tygrysach. Świetnie się przystosowują do sytuacji i są tacy niezależni! Natomiast Byki, Lwy i Skorpiony Szczury nie znajda miejsca na twojej liście ewentualnych partnerów uczuciowych. I lepiej nie wiąż się z Lwem Małpą.

 

Dom i rodzina

Mieszkanie Wodnika Konia to prawdziwe muzeum przedmiotów znalezionych i dziwacznych. Ze swych niezliczonych podróży przywozi bibeloty i drobiazgi: a to wytarowane u sikha na suku, a to zwędzone w namiocie szejka. Istny fajerwerk kolorów! Połącz Wodnika i Konia i wyobraź sobie, co taka mieszanina może dać w kwestii ubioru. Szyk, luksus i szpan. Przyjrzyj się tym czerwonym butom do konnej jazdy i wzorzystemu szalowi przemyślnie przywiązanemu do bryczesów. Uuff!

Wodnik Koń jest może szalony, ale nie na tyle, żeby mieć chmarę dzieci. Liczna rodzina zagraża jego swobodzie. A on koniecznie musi być w ruchu. Jeśli jednak zdecyduje się na potomstwo, będzie je miał w dość późnym wieku. A wówczas - uwaga! Potrafi tak się zaangażować w rodzicielskie obowiązki, że staje się nieznośnie nudny. Rodzicielstwo jest swego rodzaju wyzwaniem, ale podjęte z pasją i ekstatyczną siłą Wodnika Konia - strach pomyśleć! Drogie dzieci, jeśli chcecie mieć niezwykłe dzieciństwo, wybierzcie sobie mamę lub tatę spod tego zwariowanego znaku. Zapomnijcie o pracach domowych i stałych godzinach snu. Wodniki Konie jako rodzice pozwalają na wszystko, są nowocześni, awangardowi i całkowicie owładnięci dziecięcym urokiem.

 

Zawód

Taki talent nie może pozostać zapoznany! Zarobki nie odgrywają zbytniej roli w życiu Wodnika Konia. Nie należy on do ludzi, którzy umieją inwestować lub oszczędzać. W gruncie rzeczy nie interesuje się pieniędzmi, ale wie, że będzie ich potrzebował do realizacji swoich kosztownych planów. Na ogół nie ma żadnego stałego zawodu, lecz pracuje w dziedzinach rzadkich a lukratywnych, co pozwala mu na podróże do egzotycznych krajów.

Jako szef Wodnik Koń jest sprawiedliwy i dokładny, ale bardzo egocentryczny. Możesz być pewna, że do biura przyjdzie późno, wyjdzie wcześnie, a od ciebie będzie wymagał wyjątkowej punktualności czy nawet godzin nadliczbowych. Nie zapominaj, że jest nieco zwariowany. Ale jakże interesujący! I uzdolniony. Wodnik Koń może być dobrym podwładnym pod warunkiem, że jego szef pozwoli mu wyruszać w podróż co trzy -cztery godziny. Zdolności Wodnika Konia są wielkie i trudne do zdefiniowania.

Zawody stworzone dla Wodnika Konia: gwiazda filmowa, fotograf, tłumacz, redaktor przemówień, komiwojażer, komornik, nauczyciel rysunków, żołnierz najemny.

 

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

Mogę też prosić dla ur. 18. 02. 1968r.

 

Wodnik Małpa

 

Ogólna charakterystyka

Połączenie Wodnika i Małpy tworzy osobowość pełną polotu, o niezwykłej głębi. Naturalna rezerwa Wodnika pomaga Małpie wykuwać swój los bez zbędnego sentymentalizmu czy źle ulokowanych emocji. Natomiast Małpa dodaje solidnego poczucia rzeczywistości wizjonerskiemu Wodnikowi i pozwala mu pogodzić się z dniem dzisiejszym. Cóż za harmonijny i obiecujący związek!

Wodnik Małpa odznacza się dużą elokwencją. Słowa służą temu przenikliwemu umysłowi do przekazywania myśli. Każde działanie nosi znamiona rewolucji lub przynajmniej jest zabarwione wielką wrażliwością na zmiany społeczne. Może się zdarzyć, że nasz bohater będzie sprawował władzę nad innymi, ale nigdy władza nie będzie celem samym w sobie. Wodnik Małpa chciałby raczej kierować ludźmi lub doradzać, rozważać wszelkie za i przeciw i wieść swych braci ku doskonalszemu światu, gdzie prawda zwycięży kłamstwo. Podstawowa metoda działania Małpy spod znaku Wodnika polega na analizie zachowań ludzkich i na wyciąganiu wniosków. Prawdopodobieństwo jest ideałem tego człowieka. Poprzez swą osobistą i oryginalną wizję chciałby przedstawić rzeczywistość w taki sposób, aby każdy mógł wyciągnąć z niej jakąś naukę dla siebie. Historia, literatura, prawo, dziennikarstwo i kino mogą stanowić środek przekazu dla ogromnego talentu Wodnika Małpy. W tym właśnie znaku podają sobie ręce naturalna klarowność Wodnika i błyskotliwość Małpy. Są to ludzie silni, pracowici, dążący do realizacji rzeczy niemożliwych, często z sukcesem. Nie dość na tym - są eklektyczni. Poeta spod znaku Wodnika Małpy nie ogranicza się jedynie do poezji. Może równie dobrze projektować drapacze chmur lub prowadzić hodowlę słoni w Afryce.

Wodnik Małpa wyżywa się w działaniu. Bardziej go obchodzi jego praca i postęp ludzkości niż korzyści materialne lub sława. Jeśli tylko może być aktywny zawodowo, niczego mu nie brak do szczęścia. - Jest to człowiek sumienny. Cecha ta w przypadku innych znaków potrafi przybierać rozmiary fanatyzmu. Ale nie u Wodnika Małpy. On się nie zapala. Jeśli dużo pracuje, to tylko dlatego, że chciałby w ciągu ośmiu godzin zrobić więcej niż to możliwe. Często haruje po dwanaście godzin na dobę. - Wypruwa z siebie żyły - marudzi teściowa. - W tym tempie długo nie pociągnie - niepokoi się kochanek. - No to co - myśli filigranowy Wodnik Małpa. - Przynajmniej przekażę światu swoje myśli i zrealizuję plany. - Realizacja celów to najważniejsza sprawa w życiu osoby spod tego znaku. Od urodzenia nasz bohater jest ryzykantem. Nie obawia się marzeń (i planów) o wielkich wyczynach. Ma do siebie całkowite zaufanie, a jego osobowość odznacza się wielką spójnością. Wodniki Małpy są mądre i uzdolnione, a ponadto szlachetne. Ich poczucie godności robi duże wrażenie zarówno na wrogach, jak i na przyjaciołach. Są sprytnymi taktykami, którzy wolą załatwić sprawę polubownie, niż stawać do otwartej walki na procesie lub w pojedynku.

 

Miłość

Małpa urodzona w znaku Wodnika stara się nieświadomie unikać uczuciowych komplikacji (jak zresztą wszelkich innych). Nie zapominaj, że to istota przewidująca, cała skoncentrowana na działaniu. Oczywiście potrzebuje miłości i będzie szukać partnera, by z nim dzielić trudy i radości życia, ale nie uważa tego uczucia za panaceum na wszelkie bolączki.

Potrafi żyć i czuć się dobrze w swojej skórze bez egzaltacji i wielkiej namiętności. Wodnik Małpa nie jest wierny. Zdradza ot tak, dla zabawy. Od swego partnera będzie oczekiwał wygody i zajęcia się spiżarnią. Zapracowany i zabiegany, uwielbia piękno, ale w ukochanej czy w ukochanym szuka raczej cnót niż urody. Wybór kochanka czy kochanki, małżonka czy małżonki zawsze będzie zależał od cech partnera jako człowieka, nie potraktuje go jak przedmiot. Wodnik Małpa potrzebuje pomocy. Jeśli kochasz człowieka spod tego znaku, pomagaj mu, bądź dyskretna i naucz się chodzić na palcach, gdy twój geniusz pracuje.

 

Związki z innymi znakami

Bliźnięta, Waga i Strzelec Szczury odpowiadają twoim potrzebom emocjonalnym. Baran, Waga Skorpion i Strzelec Smoki potrafią nadać sens twoim działaniom i udzielić odpowiedzi na twoje poważne pytania. Byki, Lwy czy nawet Skorpiony Dziki nie wywołują w tobie entuzjazmu, gdyż macie przeciwstawne cele. Natomiast Byki i Lwy Tygrysy drażnią cię swą zbytnią pewnością siebie, a Skorpiony Węże mogą co prawda wydać ci się pociągające, ale twój sposób myślenia jest im obcy.

 

Dom i rodzina

Mieszkanie Wodnika Małpy jest racjonalne, wygodne i bezpretensjonalne. Wnętrze, które stworzył, odzwierciedla jego osobowość: solidne, lecz nie tradycyjne. Wodnik Małpa zawsze wybiera to, co nowoczesne i praktyczne. Ubiera się wygodnie i elegancko, nigdy krzykliwie. Na ogół nie odczuwa potrzeby epatowania. A jeśli jednak? Oznacza to, że jego kariera jest zagrożona.

Rodzice ze znaku Wodnika Małpy wykonują swe zadania z powagą i otwartością. Mają wysokie aspiracje w stosunku do swych dzieci i chcą je nauczyć rozsądnie korzystać z wrodzonych talentów. Wodnik Małpa będzie cierpliwie pomagać Łukaszowi przypinać narty, a Basi zdejmować kurtkę i rajtuzy po powrocie ze szkoły. Niestety, nie jest to człowiek zbyt wylewny i skąpi swym dzieciom pieszczot. Najłatwiej jest mu porozumiewać się ze swym potomstwem za pomocą słów.

 

Zawód

Wodnik Małpa to w zasadzie intelektualista. Raczej nie sprawdzi się w roli sprzedawcy czy nawet urzędnika. Jest zbyt rewolucyjny, by zgodzić się na konformizm. Ten niezależny człowiek realizuje swoje plany w sposób racjonalny, poszukując funduszy z zewnątrz i używając ich bardzo mądrze, tak by nie utracić bankierów na przyszłość.

Wodnik Małpa to wspaniały szef. Podwładni czy współpracownicy odnoszą się z szacunkiem do poglądów i działalności tego interesującego człowieka.

Jako podwładny wart jest każdego grosza, który szef na niego wyda. Na dłuższą metę może być nieco nieposłuszny. Kusić go będzie własny interes. Biorąc pod uwagę jego dar opracowywania rozległych i bardzo indywidualnych planów, dążenie do niezależności nie jest niczym zaskakującym.

Zawody stworzone dla Wodnika Małpy: wszystkie związane ze słowem pisarz (powieściopisarz, scenarzysta, poeta, autor tekstów piosenek, dziennikarz, dramaturg), reżyser filmowy, dyrektor teatru, aktor, mówca, sędzia lub adwokat.

 

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • 3 months later...
 • 3 months later...
Guest Lukrusia

To ja poprosze o połączenie wodnika miojej koleżanki 4.02.1992 rok Prescila i moje 14.09.1990(Koń).

Od najbliższego tygodnia zacyznamy ze sobą współpracowac i jestem ciekawa jak nasza współpraca będzie wyglądac czy będą spięcia czy będzie koleżeństwo.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 2 months later...
 • 11 months later...

Witam,

także chciałbym o to prosić, a właściwie o dwa:

On: 30.01.1986

Ona: 28.10.1993

 

Oraz drugi dla kolegi:

On: 30.01.1986

Ona: 14.05.1990

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 4 months later...

Wodnik - skorpion? Nie chce nic mowic, ale hmm masakra ;) Oczywiscie mowimy tu o dlugim dystansie. Ale horoskopami , dziewczyno, to Ty sie za bardzo nie przejmuj :)

Link to comment
Share on other sites

Nie tylko się nie przejmuj! W ogóle nie zwracaj uwagi na porównywanie horoskopów bez podanej godziny. Już kiedyś porównywałem kilkaset par astrologicznych bliźniąt (takich co się urodzili tego samego dnia, mies, roku) i pokazało to mniej więcej tyle, że zastosowanie astrologii w oderwaniu od kontekstu (problem, tło, ludzie, wychowanie), oraz bez godziny, jest pozbawione podstaw.

 

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

 • 11 months later...
Mogłabym prosić o opis Wodnika-Kozy, którego jeszcze nie było?

Byłabym bardzo wdzięczna :)

 

 

Koza to inaczej Owca w chińskim, nie wiem czy powinienem ale wyślę też inne brakujące w tym forum:

 

 

 

WODNIK urodzony w roku OWCY

 

wizjonerstwo ekscentryczność oryginalność obojętność altruizm neurotyczność tolerancja nieposłuszeństwo niezależność bezmyślność indywidualizm okrucieństwo

"Wiem" Powietrze, Saturn Uran, jakość stała

pomysłowość pasożytnictwo wytrwałość nieostrożność wrażliwość nonszalancja wytworność opieszałość niepraktyczność niezrównoważenie uprzejmość pesymizm

"Zależę" Ogień negatywny, Yang

 

 

 

Wodnik łączy się z Owcą. Przenikliwość i wrażliwość, wiedza i fantazja. Ten trwały związek dwóch uzupełniających się znaków daje duże możliwości.

Wodnik przynosi w posagu niezależność niekonsekwentnej Owcy, której dewiza brzmi: "Jestem zależna". Owca natomiast wnosi do tego związku głębią uczuciową. Ten Wodnik jest bardziej wrażliwy niż inne. A Owcy przyda się zastrzyk autentycznej niezależności Wodnika. Osoba urodzona pod tym znakiem ma skłonności do futurystycznych projektów, nie interesują jej krytyczne opinie otoczenia i stać ją na irytujący wprost indywidualizm. Wodnik urodzony w roku Owcy żyje chwilą. Tylko to, co dzieje się tu i teraz, jest ważne. I kropka. Taka spontaniczność ma swoje zalety i wady. Z jednej strony dodaje wigoru siłom twórczym tego człowieka. Nic nie stoi na jego drodze do wynalazków lub odkryć, niczego nigdy nie żałuje ani nie ma żadnych obiekcji. Z drugiej jednak strony, rozbuchana niezależność pakuje go w nie lada tarapaty, których mógłby uniknąć, gdyby tylko chwilę pomyślał. Wodnik Owca musi nauczyć się ostrożności i patrzenia na wszystko z dystansu, inaczej hołdowanie zasadzie "carpe diem" może zaprowadzić go na manowce.

Zawodowej karierze naszego bohatera może zagrażać jego skłonność do rozrzutności. Wodnik Owca jest szczodry i otwarty. Pragnąłby spotkać w swoim życiu praktycznie wszystkich ludzi dla samej przyjemności ich poznawania. W teorii taka otwartość jest bardzo miła. Ale wiadomo przecież, że na świecie roi się od pasożytów i oszustów. Wodnik Owca staje się czasem ofiarą najbezczelniejszych przedstawicieli tego typu ludzi, a z powodu wrodzonej dobroci i wrażliwości czasem trudno mu się ich pozbyć. Jako człowiek mądry, nie neguje swych wad i korzysta z rad rodziny lub przyjaciół. Potrzebuje ram, w których będzie mógł rozwijać swoje teorie i sprawdzać w praktyce swoje wrodzone talenty.

Spokój ducha jest mu bezwzględnie konieczny, powinien unikać zakłóceń i rozpraszania. Naturalnie izolacja przeraża tę z gruntu stadną duszę, więc zanim zacznie pracę, będzie próbował się od niej wymigać.

Czasem zarzuca się tej czarującej istocie, że jest kapryśna. Niektórzy uważają, że brak jej powagi, ponieważ wydaje się lekkomyślna. Prawdą jest, że Wodniki urodzone w roku Owcy lubią się bawić i zgrywać. Są to jednak tylko pozory. W rzeczywistości Wodnik Owca jest tytanem pracy. Potrafi żyć całymi dniami o chlebie i wodzie, nie wystawiając nosa na zewnątrz, bo całkowicie pochłania go praca nad jakimś niecodziennym eksperymentem.

Wodniki Owcy są INNE. Znajdziesz wśród nich artystów i wizjonerów. Nie marzą o uznaniu i pochwałach, ale sprawiają im przyjemność, gdy na nie zasłużą. Wodnikowi urodzonemu w roku Owcy nie wystarcza, że jest odkrywczy i ekscentryczny. Stara się również być bardzo tolerancyjny dla siebie samego. Po miesiącu ciężkiej pracy może rzucić się głową naprzód w jakąś idiotyczną miłostkę, która potrwa dwie i pół sekundy, albo zacznie obżerać się bez pamięci. Są to ludzie przesadni, chociaż przesada ich razi. Radość, którą czerpią ze swych wyczynów, pochodzi raczej z nieświadomości i kaprysu.

 

Miłość

Oj, ciężko! Biedny Wodnik Owca sprawia wrażenie osoby, która nigdy nie ma dość miłości. W swej niestałości, wynikającej z potrzeby dawania i otrzymywania rozkoszy, nie myśli o przyszłości. Niestety, jego swobodne obyczaje psują mu reputację. Pani lub pan Wodnik Owca nie jest nawet świadomy konieczności czegoś tak ograniczającego jak wierność seksualna. Dlaczego? Po co? - zastanawia się nasz wolnomyśliciel w obliczu Wieczności. Dla niego kochać znaczy wspólnie przeżywać dzień dzisiejszy. Jeśli zadurzyłaś się w jednym z tych słodkich kochasiów, doskonale rozumiem twój dylemat. Najlepsze (i jedyne), co możesz zrobić, to pozostać na uboczu i czekać na powrót swojego Wodnika Owcy. Jeśli znajdzie w tobie mądrość, której potrzebuje, będzie ci wdzięczny za stałość. Twoją rolą będzie podsycanie jego wielkiego talentu. Nie ma mowy o współzawodnictwie, ale za to możesz żyć swoim życiem bez obawy o dezaprobatę. Dla Wodnika Owcy wolność nie jest jednokierunkową ulicą.

 

Związki z innymi znakami

Najlepszych partnerów znajdzie wśród Zajęcy. Szukaj swojego osobistego Mruczka wśród Bliźniąt, Wag i Strzelców. Te same znaki mogą ci ofiarować bogatą i zmysłową osobowość Dzika. Również Baran Koń będzie odpowiedni. Oddal Byka i Lwa Bawołu i nie igraj z dobrotliwą naturą Lwa lub Skorpiona Psa. Związek ze Skorpionem Małpą będzie po prostu beznadziejny!

 

Dom i rodzina

Wodnik Owca jest u siebie wszędzie tam, gdzie go mile przyjmują i gdzie się dobrze czuje. Nieważne, czy dom należy do niego, do jego rodziny czy do partnera. Może osiąść wszędzie tam, gdzie zawiedzie go kaprys. Dla tego rozkochanego w pięknie człowieka wystrój wnętrz jest bardzo ważny. Ale jeśli będzie musiał wybrać materiał na zasłony, wymierzyć je i uszyć, a potem jeszcze sprawdzić, jak układają się fałdy - nie licz na niego. - Zarzuć szal na okno i połóż się na materacu tu na podłodze, kochanie - powie Wodnik Owca abnegat. - A skoro jeszcze się nie położyłaś, podaj mi orzeszki. Od trzech dni nic nie jadłem.

Ludzie urodzeni pod tym znakiem są cudownymi, nowoczesnymi rodzicami, którzy uczestniczą we wszystkich dziecięcych zabawach z dużą energią i odwagą. Ponieważ są spontaniczni i nie przejmują się tym, co ludzie powiedzą, doskonale potrafią włączyć się w dziecięcy świat. Z dyscypliną będzie na pewno marnie, ale za to jaka zabawa!

Wodnik Owca jako dziecko wykazuje duże zdolności artystyczne. Wiele satysfakcji przyniosą ci jego próby muzyczne i malarskie. Niestety brak mu poczucia czasu. Żeby zdążył do szkoły na czas, będziesz musiała kupić mu kilka budzików.

 

Zawód

Wodnik Owca nigdy nie spieszy się z pracą. Konwenanse i rutyna obchodzą go tyle co zeszłoroczny śnieg. Jest troszkę nienasycony, ale to nie pobudza jego ambicji. Interesuje go jedynie to, co się dzieje w jego wrażliwym wnętrzu.

Najbardziej wskazane dla Wodnika Owcy są zawody artystyczne i para artystyczne. Cokolwiek jednak robi, i tak wykona minimum wymaganego wysiłku. Zdecydowanie nie ma natury lidera. Ale jednocześnie nie jest naśladowcą. Potrzeba mu słów zachęty, by zaczął działać. Nie sądzę, żeby Wodnik Owca mógł kimkolwiek kierować. Przez chwilę może przyjąć na siebie rolę przywódcy, ale nie włoży w to serca. Jeśli będzie mu się to podobało i zaspokoi jego potrzebę przyjemności, Wodnik Owca może podjąć się dowodzenia. Tak jest ze wszystkim, co robi, gdyż mamy do czynienia z człowiekiem zdolnym, ale kapryśnym. Żeby stawić czoło podwładnemu spod tego znaku, trzeba być co najmniej Lwem Smokiem, gdyż Wodnik urodzony w roku Owcy poddaje się sile.

Zawody stworzone dla Wodnika Owcy: artysta, dyktator mody, architekt wnętrz, projektant przemysłowy, garncarz, krytyk artystyczny, ilustrator, konferansjer, wystawca, projektant zabawek, wynalazca, muzyk, aktor.

Edited by Erunestian
Link to comment
Share on other sites

poprosze o wodnika 12-02-1976 , z góry bardzo dziękuje

 

31.I.1976 - 17.II.1977 Smok, można stwierdzić, że dość późno skończył się wtedy rok chińskiego smoka

 

 

WODNIK urodzony w roku SMOKA

 

wizjonerstwo ekscentryczność oryginalność obojętność altruizm neurotyczność tolerancja nieposłuszeństwo niezależność bezmyślność indywidualizm okrucieństwo

"Wiem" Powietrze, Saturn Uran, jakość stała

siła nieprzejednanie wojowniczość nieufność zdrowie niezadowolenie entuzjazm porywczość powodzenie chełpliwość sentymentalizm fanfaronada

"Przewodniczę" Drzewo pozytywne, Yang

 

 

 

"Wiem" i "przewodniczą" przechodziły przez most. Jedno z nich wpadło do rzeki. Które? Otóż to! Z jakiejkolwiek strony spojrzeć na Wodnika Smoka, on zawsze wie albo przewodniczy. Zrozum: Wodnik Smok musi panować nad sytuacją. Nic go nie może powstrzymać, ponieważ wie, że nikt nie jest lepszym przywódcą niż on. Pełen werwy, czegokolwiek się podejmie, robi to z klasą i zacięciem.

Wodnik Smok należy do tych, którzy zawsze wszystko wiedzą najlepiej, ale nie zależy mu zbytnio na rozpowszechnianiu tej informacji. Koncentruje się na rodzinie i szanuje powszechnie panujące obyczaje. Jest jednocześnie uparty i niewzruszony. Jeśli raz coś powie, niewiele można zrobić, by zmienił zdanie.

Wodniki Smoki otacza aura surowości. Są doskonałymi dyplomatami i uczynią wszystko, co w ich mocy, by zdobyć swą ofiarę.

Nasz bohater chce, by wszystko funkcjonowało zgodnie z jego wolą. Nie znosi wprost konkurencji. Będzie blefować, byle tylko być górą. Jeśli Wodnik Smok chce zyskać zwolennika, użyje wszelkich możliwych sposobów: poezji, humoru, logiki, charyzmy, plotek, przywilejów, pieniędzy... Oczywiście to, co nazywam blefem, może w rzeczywistości być wdziękiem lub dyplomacją. Wodnik Smok stosuje je w nadmiarze. Daje z siebie wszystko. Jest grzeczny i gładki w słowach. Jest układny i dobrze wychowany. Szczerze mówiąc, trochę przesadza. Ale nie da się zaprzeczyć, że odnosi sukcesy.

Wodnik Smok to urodzony organizator. Jego wyostrzony umysł dociera do sedna każdego problemu. Inne Smoki, bardziej impulsywne, nie odnoszą sukcesu z powodu swego zarozumialstwa. Smok urodzony w znaku Wodnika nie ma z tym kłopotów. Nie zapala się. Jego opiekuńczy wygląd i szczera chęć podobania się zjednują mu powszechną sympatię.

Przy tych wszystkich zaletach Wodnik Smok jest osobą niespokojną. Z pozoru bardzo towarzyski, w głębi duszy dręczy się nieustannie. Niepokoi go przyszłość. Nie lubi tracić kontroli nad sytuacją. W rezultacie wszystko to, co nie dopowiedziane i nie do końca ukształtowane, wszystko, czego nie ma pod kontrolą, wprawia tego nieufnego człowieka w niepokój. Jeśli nie ma wpływu na wydarzenia, może nawet stać się nadpobudliwy lub popaść w nerwicę. Ta obsesyjna obawa może być jednak użyteczna w sferze materialnej. Dzięki niej Wodnik Smok jest stale w pogotowiu. Ale w dziedzinie emocji poczucie nieuniknionej straty wpędza naszego przyjaciela w panikę i grozi histerią. Kiedy w grę wchodzą uczucia, Wodnik Smok w mgnieniu oka traci zimną krew. Jest szaleńczo sentymentalny i nie zawsze pewny swego miejsca w sercu wybranki. Pozorny spokój służy do ukrycia irracjonalnego strachu przed samotnością, który nawiedza prywatne piekło Wodnika Smoka. On po prostu nie potrafi być sam.

Wodnik Smok nigdy nie jest świadomie małostkowy lub zły. Najbardziej lubi trzymać wszystkie nici w ręku. Być matką, szefem, właścicielem, impresario, menedżerem itp. Ochraniać i służyć - oto jego cel. Chce widzieć, jak sprawy się toczą, jak rozwija się to, nad czym sprawuje kontrolę. Ponieważ Smok urodzony w znaku Wodnika nie jest specjalnie twórczy, w miłości, przyjaźni czy nawet w pracy interesuje się głównie rozwojem sytuacji. Nie przeszkadza mu, że kieruje spoza kulis.

 

Miłość

W miłości Wodnik Smok jest bezlitosny w swej żądzy panowania. Chce na zawsze zdobyć i zachować ukochaną osobę. Oczywiście chęć dominacji nie wypływa ani ze złośliwości, ani ze złego charakteru. Wodnik Smok pragnie pomagać swej wybrance. Rozkosz, którą daje, nobilituje go we własnych oczach. Im szczęśliwsza będzie ukochana, tym bardziej będzie zadowolony. Niestety, może to prowadzić do ślepej zazdrości.

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w zasięgu tego usłużnego czarusia, radzę, nigdy nie wymawiaj imienia innego kochanka w jego obecności. Strach, że cię straci, nieustannie torturuje tę wrażliwą i zapalczywą duszę. Nie graj na delikatnych strunach serca Wodnika Smoka. Nie zapominaj, że Wodniki umieją tylko myśleć, natomiast nie potrafią sobie radzić z uczuciami. Wodnik Smok szuka kogoś jeszcze bardziej ekscentrycznego niż on sam, będziesz więc miała pełną swobodę w zbaczaniu z ubitego traktu w sferze intelektualnej, ale żadnych skoków w bok w miłości.

 

Związki z innymi znakami

Towarzystwo Barana i Bliźniąt Tygrysów oraz Wagi i Strzelca Szczurów sprawi ci przyjemność. Bliźnięta, Waga i Strzelec Małpy fascynują cię i nie pozwalają spocząć na laurach. Być może zainteresuje cię również Baran Kogut. On wprawdzie w niewielkim stopniu odwzajemnia twoje uczucia, ale gra jest warta zachodu. Byk, Lew i Skorpion Psy nie są twoimi przyjaciółmi. A Byk Małpa uważa, że jesteś dla niego zbyt trudnym partnerem.

 

Dom i rodzina

Mieszkanie Wodnika Smoka jest bardziej praktyczne niż estetyczne. Chociaż wrażliwy na piękno i twórczość artystyczną, wnętrza swego domu nie urządza pięknie. Wodnik Smok to istota przede wszystkim praktyczna. Piekarnik zawsze dobrze działa, podobnie jak zlew w kuchni.

Ponieważ ludzie urodzeni pod tym znakiem czują się w pełni odpowiedzialni za rodzinę, nie zadowala ich pomoc rodzicom czy rodzeństwu. Chcą mieć swoje własne dzieci. Są godnymi zaufania rodzicami, aczkolwiek los obdarzył ich lekką skłonnością do odgrywania roli Pigmaliona. Sam nie będąc twórczy, Wodnik Smok pragnie kształtować istoty ludzkie tak, jakby to były lalki. Doskonale zajmuje się swoimi dziećmi, niepokoi się o nie, działa, gotuje, szyje, prasuje, pociesza, chroni, naucza - i wszystko inne też! Na dodatek bez ociągania się.

Dzieci spod znaku Wodnika Smoka są dość nerwowe. Martwią się o swą przyszłość i niepokoją o zdrowie rodziców. Poczuwają się do odpowiedzialności za wiele spraw w rodzinie i długo im trzeba tłumaczyć, że nie wszystko, co złe, jest ich winą. Uczą się dobrze, a stabilność rodziny ma dla nich duże znaczenie.

W młodości Wodnik Smok często opuszcza dom po to, by wprowadzić w życie swe obrazoburcze tajemne myśli. Ale przewidujący człowiek spod tego znaku w buncie nigdy nie posuwa się za daleko. Rodzice, którzy mają małe Wodniki Smoki, powinni dwa razy pomyśleć, zanim się rozwiodą. Rozstania stanowią ciężką próbę dla nerwów tych kochających istot.

 

Zawód

Obdarzony darem organizowania wszystkiego, czy to będzie biuro, czy jego własna praca, Wodnik urodzony w roku Smoka odnosi sukcesy prawie we wszystkich zawodach wymagających równowagi ducha i cech przywódczych. Pieniędzmi obraca inteligentnie i z umiarkowaniem. Potrafi mnożyć swą fortunę dzięki odpowiednim inwestycjom. Jest na ogół pilnym studentem, a dorosłe życie zaczyna wcześnie.

Wodnik Smok to urodzony szef. Podwładni lubią i szanują jego opinie. Proszę nie zapominać, że jest on świetnym dyplomatą. Jego natura predysponuje go do długotrwałych i wymagających osobistego zaangażowania prac na różnych stopniach hierarchii. Na pewno nie będą go kusić nagłe zmiany zawodu. Znalezienie pracy nie stanowi dla niego żadnego problemu, ponieważ to on jest poszukiwany. Podejmie się każdego zajęcia: zamiatacza, maszynistki, windziarza - byle tylko wspiąć się w hierarchii. Na niższym stanowisku nie pozostaje długo, w krótkim czasie ujawniając swe kierownicze zdolności. Zwykle awansuje co dwa, trzy lata.

Zawody stworzone dla Wodnika Smoka: gospodyni domowa, makler, bankier, wiceprezes ds. inwestycji, dyrektor, kierownik działu kadr, dyrektor administracyjny w szpitalu, księgarz, pisarz.

 

 

Źródło: Suzanne White - Nowa podwójna astrologia

Edited by Erunestian
Link to comment
Share on other sites

Mimo braku próśb, Dla ostatecznego uzupełnienia forum

 

WODNIK urodzony w roku TYGRYSA

 

wizjonerstwo ekscentryczność oryginalność obojętność altruizm neurotyczność tolerancja nieposłuszeństwo niezależność bezmyślność indywidualizm okrucieństwo

"Wiem" Powietrze, Saturn Uran, jakość stała

żarliwość porywczość odwaga gwałtowność magnetyzm nieposłuszeństwo szczęściarz zdobywczość życzliwość nieumiarkowanie władczość włóczęgostwo

"Czuwam" Drzewo pozytywne, Yang

 

 

 

Tygrys o przenikliwej i ruchliwej osobowości to najbardziej spekulatywny znak spośród poznanych. Potrafi nadać kształt umysłowemu rozchwianiu, które charakteryzuje Wodnika. Ta kombinacja znaków dała światu wielu wynalazców. Wodniki Tygrysy wprost przepadają za nowoczesnymi metodami. Bez przerwy wymyślają nowe sposoby wykonywania odwiecznych prac. Zajmują się każdym "ostatnim krzykiem mody", czy to będzie najnowszy komputer z programem tresury psów, czy też dziwne techniki relaksowe, opracowane i praktykowane przez astronautów w kombinezonach antygrawitacyjnych.

Wodnik Tygrys lubi być młody. Dlatego też rzadko w młodości zakłada rodzinę. Nie jest kobieciarzem, ale miewa najprzeróżniejsze przygody miłosne. Z lekka niezrównoważony, lubi zmiany dla nich samych. Możesz na niego liczyć, jeśli planujesz przeprowadzkę - ale tylko wtedy, gdy przyjdzie mu na to ochota. Zabierz go na wakacje w Alpy, a być może rano, gdy się obudzisz, już go nie będzie. Wodnik Tygrys nienawidzi ograniczeń - nawet dla przyjemności! Spontaniczność to jego ulubiona zabawka.

Jest to człowiek zapalczywy. Traci dużo energii na miotanie się bez sensu w zbyt wielu kierunkach naraz. A rezultaty często go rozczarowują. Przecież tak się namęczył. Więc gdzie jest zdobycz? Komu przypadł w udziale sukces? Musi nauczyć się działać mniej pochopnie i rozważyć alternatywy szaleńczego pędu. Inaczej spędzi większą część życia w stanie bezwładnego wzburzenia.

Wodniki Tygrysy nie są zbyt zrównoważone, dlatego czasem ulegają wpływom ekscentrycznych dziwaków. Mogą przyłączyć się do najdziwniejszych sekt lub dla czystej przyjemności zaangażować się w mało chwalebną działalność. Potrzebują koniecznie mądrzejszych od siebie przyjaciół, którzy będą umieli wydobyć z nich to, co najlepsze. Oczywiście Wodnik Tygrys buntuje się przeciwko rozwadze i umiarkowaniu. Kusi go, by zrobić coś całkiem innego, opuścić ubity trakt, ulec podnieceniu i wzburzyć umysły. Normalność i zdrowy rozsądek - oto krzyż, który Wodnik Tygrys musi się nauczyć nosić z godnością. Inaczej nie zrobi nic pożytecznego. Dziwactwa nie popłacają.

Wśród całego tego zamieszania Wodnik Tygrys potrafi zachować szczytne ideały. Wie z całą pewnością, co jest dobre dla tych, których kocha. Stara się pomóc rodzinie i przyjaciołom. Niestety, często nie ma po temu możliwości. Tak naprawdę Wodniki Tygrysy nie są egoistami. Po prostu często mają skomplikowane plany, które jednak realizują. Zabiera im to jednak cały czas, a ponieważ coś lub ktoś musi ustąpić, więc cierpi rodzina lub przyjaciele.

W Wodniku Tygrysie drzemie geniusz, lecz trzeba o niego dbać i nosić go na rękach. Wodnik Tygrys jest swoim najlepszym agentem reklamowym. Nie masz pewności, czy ten, którego właśnie poznałaś, jest cudowny? Zapytaj go. Na pewno ci to z przyjemnością wyjaśni.

 

Miłość

Nie licz na trwały związek. Być może zapała namiętnością do kogoś na parę miesięcy czy nawet lat. Dopóki związek miłosny choć odrobinę przypomina miesiąc miodowy, Wodnik Tygrys będzie zachwycony romansem. Ale nie żądaj, by zakładał sznur na własną szyję. Nawet nie wspominaj o małżeństwie. Omijaj jubilerów, chodź bocznymi uliczkami, żeby nie trafić na urząd stanu cywilnego, kościół czy inną świątynię. Wodnik Tygrys rzadko się żeni, a jeśli już, małżeństwo nie trwa dłużej niż trzy tygodnie.

Jeśli kochasz jedną z tych olśniewających istot, nie spodziewaj się trwałego związku, gdyż jest ona bardzo niezależna. By skosztować nektaru, przeskakuje z kwiatka na kwiatek. Jeśli w ten związek zaangażujesz nadzieję zamiast rozumu, Wodnik Tygrys szybko złamie ci serce. Bądź dlań dobrą publicznością i nigdy nie żądaj happy endu. Nie można go uwięzić.

 

Związki z innymi znakami

Zawsze zgadzasz się z Psami. Istnieje między wami zrozumienie i obopólna sympatia. Spróbuj wybrać swego Psa spośród Baranów, Bliźniąt, Wag lub Strzelców. Koń również cię rozumie. Nie będzie ci tak wierny jak Pies, ale lepiej doradzi. Spróbuj Konia ze znaku Bliźniąt, Wagi lub Strzelca. Unikaj Byków i Lwów Zajęcy, Panien i Skorpionów Bawołów, Byków i Skorpionów Owiec, a na widok Byka Węża zmykaj, gdzie pieprz rośnie! Wasze osobowości zderzają się z katastrofalnym skutkiem.

 

Dom i rodzina

Wodnik Tygrys na pewno będzie miał dom. To, że lubi ruch dla samego ruchu, nie znaczy, że nie ma ochoty na swój kąt. Wystrój wnętrza będzie prosty i dość wygodny, choć nie pozbawiony jakiegoś wyrafinowania. Być może zobaczysz tam średniowieczny hiszpański kufer, otwarty, byś mogła podziwiać laserowy odtwarzacz płyt kompaktowych, lub supernowoczesną kuchnię, gdzie roboty będą gotować, podczas gdy nasz Wodnik Tygrys zatonie w lekturze Hegla, zagłębiony w fotelu z wmontowanym barkiem, który właśnie kupił.

Ubierać się będzie niewyszukanie i klasycznie, z odrobiną fantazji od czasu do czasu.

Rodzice spod tego znaku nie są aniołami cierpliwości dla hałasującej dziatwy. Jeśli tak się już zdarzy, że Wodnik Tygrys ma dzieci, traktuje je jak równe sobie. Żąda od nich, by dorastały do jego poziomu, on nie będzie się do nich zniżał. Żadnych ogłupiających "puci, puci, gili, gili". Wodnik Tygrys obdarza dzieci takim samym szacunkiem jak dorosłych. Niestety nie wszystkie dzieci lubią być traktowane od trzeciego roku życia jak dorośli.

Jako maluch Wodnik Tygrys jest wspaniały! Ce****e go bezpośredniość. Nie musi używać wykrętów, bo dobrze wie, czego chce. Interesuje go wszystko co nowe. Jego umysł zaprząta elektronika i nauka, współczesna literatura i jazda na rowerze w dziwacznych pozycjach. Bez względu na to, jakie chcesz mu dać wykształcenie, postaraj się, by zrozumiał znaczenie mądrości i sens słuchania rad ludzi bardziej doświadczonych. Mały Wodnik Tygrys zawsze będzie próbował przeciwstawić się rutynie, co może dać ciekawe rezultaty.

 

Zawód

Wynalazczy w najwyższym stopniu, wyposażony w dar przenikliwości, Wodnik Tygrys ma szansę na sukces w zawodach wymagających świeżego spojrzenia na stare metody. Czegokolwiek się podejmie, wniesie do swej pracy zmysł innowacyjny i idee może czasem nazbyt śmiałe. Jednak po korekcie jego szalone pomysły mogą okazać się znakomite. Daj Wodnikowi Tygrysowi biuro lub laboratorium i pozwól mu eksperymentować, ile dusza zapragnie. Pieniądze? A co to takiego?

Wodnik Tygrys jako szef jest ekscentryczny, dziwaczny i nieprzyjemnie zmienny. Lubi oklaski i daje posłuch pochlebstwom.

Jako podwładny natomiast wykaże się mnóstwem błyskotliwych pomysłów. Ale od 8.00 do 16.00? Mam wątpliwości. Do najszczęśliwszych Wodników Tygrysów należą ci, którzy mogą wykorzystać swój geniusz i nowoczesne myślenie.

Zawody stworzone dla Wodnika Tygrysa: filozof, pisarz, wynalazca, fryzjer, projektant mody, polityk, masażysta, specjalista od akupunktury, programista.

 

Źródło: Suzanne White - Nowa Astrologia

Edited by Erunestian
Link to comment
Share on other sites

Witam

 

czy mogę poprosić o horoskop dla wodnika szczura

 

Proszę bardzo:

 

WODNIK urodzony w roku SZCZURA

 

wizjonerstwo ekscentryczność oryginalność obojętność altruizm neurotyczność tolerancja nieposłuszeństwo niezależność bezmyślność indywidualizm okrucieństwo

"Wiem" Powietrze, Saturn Uran, jakość stała

wdzięk żądza władzy dominacja gadatliwość oszczędność nerwowość towarzyskość przebiegłość intelektualizm intryganctwo charyzma ambicja

"Kieruję" Woda negatywna, Yin Yin

 

 

 

"W górę!" "Naprzód!" - tak powinna brzmieć dewiza tej idealistycznej istoty nieustannie poszukującej przygód.

Wodnik-indywidualista wraz z uroczym i energicznym Szczurem tworzą osobowość śmiałą i ogromnie magnetyczną. Wodnik urodzony w roku Szczura niby :zabiega o dobra materialne, jednak posiadanie przedmiotów mniej go obchodzi niż mnie święto płodności u Eskimosów. Jest to cygan podszyty burżujem, wyrafinowany hipis. Pragnie wolności i niezależności, a jednocześnie nie znosi być sam. Chciałby galopować po plaży w czasie burzy, ale nie przepada za końmi. Natura sprzeczna, choć pełna dobrych intencji.

Życie gadatliwego, nie umiejącego słuchać Wodnika Szczura jest serią wzlotów i upadków. Wodniki pragną różnić się od innych. Wyprzedzają swą epokę i są tolerancyjne. Szczury zaś odznaczają się dużym urokiem osobistym i dążą do władzy. W tym duecie altruistyczny Wodnik hamuje nieco Szczura i zmusza go do wypuszczenia z rąk steru, przynajmniej dopóki człowiek nie pokocha bliźniego jak siebie samego i nie zrezygnuje z prowadzenia wojen. Rezultat jest zdumiewający!

Wodnik Szczur promieniuje wielką wewnętrzną siłą. Popatrz, jak próbuje opanować sytuację. Jest w stanie dobić targu, nawet odrobinkę pokrętnego. I nagle w ostatniej chwili - rezygnuje.

Pod wpływem Wodnika zachłanność Szczura opada jak przekłuty balon. Żegnaj, chytrości! Witaj, miłości i wolności!

Wodnik Szczur, który chciałby wzrokiem przenikać ściany, by odkryć lepszy świat, często podejmuje poszukiwania prawdy i harmonii. Wodnik jest przede wszystkim myślicielem, a Szczur to również intelektualista. Oba znaki mają skłonność do nerwicy. Dlatego też zamiast szukać stabilizacji na utartych ścieżkach, często dają się porwać kosmosowi, zjawiskom pozazmysłowym i ponadnaturalnym metodom kontrolowania ducha.

Wodnik Szczur nieustannie wynajduje kursy percepcji pozazmysłowej, hatha joga, mudra lub zeń. Pragnie trzymać w szachu drzemiącego w nim burżuja. Dąży do wewnętrznego spokoju przez duchowe olśnienie. A jednak żeby nie wiem jaki stopień parapsychicznego rozwoju osiągnął, zawsze będzie tylko Szczurem! A ten jest mocno związany z mieszczańskim stylem życia. Gromadzi pieniądze i pożąda władzy. Wodnik może zmusić Szczura, by usiadł nad krystalicznym strumieniem, ale nie uda mu się go nakłonić, by się z niego napił. Ta fundamentalna dwoistość powiększa jeszcze wewnętrzną niepewność naszego bohatera. Dlatego podejmuje nierozważne decyzje. Staje się ponury i nieprzystępny. Uczucia nie są jego mocną stroną, jak więc ma wyrazić swój żal i prosić o przebaczenie? Jakże ma się przyzwyczaić do kieratu codziennego życia, gdy odczuwa tak nieludzkie potrzeby? Dlaczego życie jest tak śmiesznie nudne? Problem w tym, że (jak ci to sam niechybnie powie) na te pytania nie .ma odpowiedzi.

Nikt nigdy nie potrafi zaspokoić szlachetnych wymagań Wodnika Szczura. Niepowodzenie zbiorowego wysiłku rozczarowuje go, a egoizm bliskich - rani. Najgorsze, że czasem sam siebie przyłapuje na grzechu. Wtedy jest naprawdę zrozpaczony i zdezorientowany. W którym miejscu popełnił błąd?

Często radzę: "Siedź spokojnie na dupie", ale w tym przypadku jest to szczególnie słuszne. Wodnik Szczur musi nauczyć się żyć wolniej, kierować intuicją, a nie tylko rozumem, nie ruszać się, póki nie naleje oleju do głowy. Nie wolno mu zabawiać się narkotykami, przynajmniej jeśli nie ma po temu konkretnej przyczyny. Podróż w przestrzeń międzyplanetarną bez pasów bezpieczeństwa może być groźna.

 

Miłość

Wodnik Szczur łączy fantazję z charyzmą i nerwicę z nerwowością. Łatwo więc sobie wyobrazić mętną złożoność jego uczuć. Cechą charakterystyczną tego człowieka jest zarówno urok, jak i pewna kruchość. Urok jawny, a kruchość ukryta.

Jego uczuciowe potrzeby najlepiej zaspokoi partner solidny i godny szacunku, który nie pozwoli mu bujać w obłokach. A tymczasem burżuje wcale nie interesują tego zaciekłego metafizyka. Co za dylemat! Jeśli kochasz Wodnika Szczura, nie zamykaj go w klatce, raczej trzymaj na smyczy. To może dziwaczne, ale Wodnik Szczur przywodzi mi na myśl wilec purpurowy, który głęboko wrasta korzeniami w ziemię, podczas gdy głowę wystawia na najjaśniejsze słońce. Oto jak trzeba traktować twojego Wodnika Szczura! Niech się czuje wolny jak balon bujający w przestworzach. Nie puszczaj jednak linki i nie pozwól na głupstwa. Będzie cię za to jeszcze bardziej kochał.

 

Związki z innymi znakami

Bawoły lubią twoje towarzystwo. Inspirujesz je swoją drapieżnością i szybkością. Jeśli chcesz mieć prawdziwie bratnią duszę, wybierz swojego Bawołu spośród Bliźniąt, Wag lub Strzelców. Te same znaki oferują ci Smoka. Tym razem to ty popadniesz w zachwyt. Małpom spod znaku Barana, Wagi i Strzelca odpowiada twój styl życia. One natomiast przynoszą ci radość i dobre rady na dodatek. Nie daj się sprowadzić z prostej drogi Bykom, Lwom lub Skorpionom Koniom i unikaj Lwów Zajęcy oraz Skorpionów Kogutów.

 

Dom i rodzina

Jeśli go puścić luzem w świat, Wodnik Szczur ma coś z błędnego rycerza. Tymczasem u siebie w domu wcale nie jest ekscentryczny. Tworzy wnętrza pełne dobrego smaku, proste i pozbawione ozdób, co przywodzi na myśl jego zainteresowania filozofią Wschodu. Zbytnie bogactwo materialne pobudza jego nerwowość. Nosi dziwaczne i jaskrawe stroje, podczas gdy w domu panuje prostota i elegancja.

Wodniki Szczury to doskonali rodzice. Dzieci wiążą ich z ziemią. Z wdzięczności za poczucie bezpieczeństwa wypełniają swe rodzicielskie obowiązki najlepiej, jak potrafią. Uczestniczą w zajęciach i życiu uczuciowym swoich dzieci. Rozmawiają z nimi o wszystkim i przedstawiają im szlachetny obraz świata na długo przed opuszczeniem przez nie rodzinnego gniazda.

Mały Wodnik Szczur jest bez wątpienia interesujący. Być może odrobinkę nierozważny i zbytnio zaintrygowany wszystkim, co niezwykłe. Powtarzam, jego bliscy (w tym przypadku rodzice) powinni skoncentrować się na rozwoju przyziemnej strony jego osobowości. Nigdy nie można pozwolić, by pociąg do spraw nadnaturalnych przewyższył jego przywiązanie do rodziny. Mówiąc obrazowo: należy solidnie przywiązać małego Wodnika Szczura do palika, ale nigdy nie zakładać mu pęt.

 

Zawód

Dla Wodnika Szczura, szarpiącego się wśród życiowych emocji, praca oznacza zdrowie. Jeśli ten Szczur, trochę zrzędliwy i nieopanowany, zdoła zaangażować się całym sercem w jakieś zajęcie, osiągnie całkiem interesujące rezultaty. Nasz bohater odznacza się wielką intuicją, ociera się o szaleństwo, a ze zjawiskami nadnaturalnymi jest na ty. Kiedy zaprzęgnie te zdolności do ziemskich prac, nikt go nie pokona. Ale uwaga na jego dziwactwa! Jeśli mu popuścić cugli, może się całkiem zatracić.

Wodnik Szczur woli tworzyć niż rządzić. Chętnie podejmuje się kierowania biurem, sklepem itp., ale rezultat nigdy nie będzie spektakularny. Kompetentny - tak, zdumiewający - nie. Podobnie rzecz się ma, gdy Wodnik Szczur jest podwładnym. Jego siła leży w jego indywidualności i specyficznym podejściu do wielkich problemów. Praca od - do w biurze lub w fabryce - to nie dla niego.

Zawody stworzone dla Wodnika Szczura: polityk, artysta, dziennikarz, geniusz, rysownik.

 

Źródło: Suzanne White - Nowa podwójna astrologia

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Czy byłby ktoś tak miły i zamieścił opis Wodnika - Świni. Przejrzałam poprzednie strony i niestety go nie znalazłam, a tak się składa, że jestem urodzona w roku Świni i to jeszcze Wodnik ;) Będę bardzo wdzięczna! Te opisy, które znalazłam na innych stronach jakoś nie przemawiają do mnie ;)

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Słusznie, do mnie też nie przemawiają. Jakiż sens ma bowiem połączenie horoskopów uwzględniających tylko i wyłącznie pozycję Słońca z horoskopami uwzględniającymi tylko i wyłącznie roczny okres urodzin? W profesjonalnych horoskopach często 5 - 10 minut decyduje i kreuje zupełnie inną interpretacje horoskopu, dlatego warto się zdecydować, czy wierzymy w sprawdzalność dokładnych horoskopów sporządzanych przez zawodowych astrologów, czy traktujemy to jako niezobowiązującą zabawę (co też w pewnym sensie jest pożądane, bo ludzie lubią się bawić).

 

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...
31.I.1976 - 17.II.1977 Smok, można stwierdzić, że dość późno skończył się wtedy rok chińskiego smoka

 

 

WODNIK urodzony w roku SMOKA

 

wizjonerstwo ekscentryczność oryginalność obojętność altruizm neurotyczność tolerancja nieposłuszeństwo niezależność bezmyślność indywidualizm okrucieństwo

"Wiem" Powietrze, Saturn Uran, jakość stała

siła nieprzejednanie wojowniczość nieufność zdrowie niezadowolenie entuzjazm porywczość powodzenie chełpliwość sentymentalizm fanfaronada

"Przewodniczę" Drzewo pozytywne, Yang

 

 

 

"Wiem" i "przewodniczą" przechodziły przez most. Jedno z nich wpadło do rzeki. Które? Otóż to! Z jakiejkolwiek strony spojrzeć na Wodnika Smoka, on zawsze wie albo przewodniczy. Zrozum: Wodnik Smok musi panować nad sytuacją. Nic go nie może powstrzymać, ponieważ wie, że nikt nie jest lepszym przywódcą niż on. Pełen werwy, czegokolwiek się podejmie, robi to z klasą i zacięciem.

Wodnik Smok należy do tych, którzy zawsze wszystko wiedzą najlepiej, ale nie zależy mu zbytnio na rozpowszechnianiu tej informacji. Koncentruje się na rodzinie i szanuje powszechnie panujące obyczaje. Jest jednocześnie uparty i niewzruszony. Jeśli raz coś powie, niewiele można zrobić, by zmienił zdanie.

Wodniki Smoki otacza aura surowości. Są doskonałymi dyplomatami i uczynią wszystko, co w ich mocy, by zdobyć swą ofiarę.

Nasz bohater chce, by wszystko funkcjonowało zgodnie z jego wolą. Nie znosi wprost konkurencji. Będzie blefować, byle tylko być górą. Jeśli Wodnik Smok chce zyskać zwolennika, użyje wszelkich możliwych sposobów: poezji, humoru, logiki, charyzmy, plotek, przywilejów, pieniędzy... Oczywiście to, co nazywam blefem, może w rzeczywistości być wdziękiem lub dyplomacją. Wodnik Smok stosuje je w nadmiarze. Daje z siebie wszystko. Jest grzeczny i gładki w słowach. Jest układny i dobrze wychowany. Szczerze mówiąc, trochę przesadza. Ale nie da się zaprzeczyć, że odnosi sukcesy.

Wodnik Smok to urodzony organizator. Jego wyostrzony umysł dociera do sedna każdego problemu. Inne Smoki, bardziej impulsywne, nie odnoszą sukcesu z powodu swego zarozumialstwa. Smok urodzony w znaku Wodnika nie ma z tym kłopotów. Nie zapala się. Jego opiekuńczy wygląd i szczera chęć podobania się zjednują mu powszechną sympatię.

Przy tych wszystkich zaletach Wodnik Smok jest osobą niespokojną. Z pozoru bardzo towarzyski, w głębi duszy dręczy się nieustannie. Niepokoi go przyszłość. Nie lubi tracić kontroli nad sytuacją. W rezultacie wszystko to, co nie dopowiedziane i nie do końca ukształtowane, wszystko, czego nie ma pod kontrolą, wprawia tego nieufnego człowieka w niepokój. Jeśli nie ma wpływu na wydarzenia, może nawet stać się nadpobudliwy lub popaść w nerwicę. Ta obsesyjna obawa może być jednak użyteczna w sferze materialnej. Dzięki niej Wodnik Smok jest stale w pogotowiu. Ale w dziedzinie emocji poczucie nieuniknionej straty wpędza naszego przyjaciela w panikę i grozi histerią. Kiedy w grę wchodzą uczucia, Wodnik Smok w mgnieniu oka traci zimną krew. Jest szaleńczo sentymentalny i nie zawsze pewny swego miejsca w sercu wybranki. Pozorny spokój służy do ukrycia irracjonalnego strachu przed samotnością, który nawiedza prywatne piekło Wodnika Smoka. On po prostu nie potrafi być sam.

Wodnik Smok nigdy nie jest świadomie małostkowy lub zły. Najbardziej lubi trzymać wszystkie nici w ręku. Być matką, szefem, właścicielem, impresario, menedżerem itp. Ochraniać i służyć - oto jego cel. Chce widzieć, jak sprawy się toczą, jak rozwija się to, nad czym sprawuje kontrolę. Ponieważ Smok urodzony w znaku Wodnika nie jest specjalnie twórczy, w miłości, przyjaźni czy nawet w pracy interesuje się głównie rozwojem sytuacji. Nie przeszkadza mu, że kieruje spoza kulis.

 

Miłość

W miłości Wodnik Smok jest bezlitosny w swej żądzy panowania. Chce na zawsze zdobyć i zachować ukochaną osobę. Oczywiście chęć dominacji nie wypływa ani ze złośliwości, ani ze złego charakteru. Wodnik Smok pragnie pomagać swej wybrance. Rozkosz, którą daje, nobilituje go we własnych oczach. Im szczęśliwsza będzie ukochana, tym bardziej będzie zadowolony. Niestety, może to prowadzić do ślepej zazdrości.

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w zasięgu tego usłużnego czarusia, radzę, nigdy nie wymawiaj imienia innego kochanka w jego obecności. Strach, że cię straci, nieustannie torturuje tę wrażliwą i zapalczywą duszę. Nie graj na delikatnych strunach serca Wodnika Smoka. Nie zapominaj, że Wodniki umieją tylko myśleć, natomiast nie potrafią sobie radzić z uczuciami. Wodnik Smok szuka kogoś jeszcze bardziej ekscentrycznego niż on sam, będziesz więc miała pełną swobodę w zbaczaniu z ubitego traktu w sferze intelektualnej, ale żadnych skoków w bok w miłości.

 

Związki z innymi znakami

Towarzystwo Barana i Bliźniąt Tygrysów oraz Wagi i Strzelca Szczurów sprawi ci przyjemność. Bliźnięta, Waga i Strzelec Małpy fascynują cię i nie pozwalają spocząć na laurach. Być może zainteresuje cię również Baran Kogut. On wprawdzie w niewielkim stopniu odwzajemnia twoje uczucia, ale gra jest warta zachodu. Byk, Lew i Skorpion Psy nie są twoimi przyjaciółmi. A Byk Małpa uważa, że jesteś dla niego zbyt trudnym partnerem.

 

Dom i rodzina

Mieszkanie Wodnika Smoka jest bardziej praktyczne niż estetyczne. Chociaż wrażliwy na piękno i twórczość artystyczną, wnętrza swego domu nie urządza pięknie. Wodnik Smok to istota przede wszystkim praktyczna. Piekarnik zawsze dobrze działa, podobnie jak zlew w kuchni.

Ponieważ ludzie urodzeni pod tym znakiem czują się w pełni odpowiedzialni za rodzinę, nie zadowala ich pomoc rodzicom czy rodzeństwu. Chcą mieć swoje własne dzieci. Są godnymi zaufania rodzicami, aczkolwiek los obdarzył ich lekką skłonnością do odgrywania roli Pigmaliona. Sam nie będąc twórczy, Wodnik Smok pragnie kształtować istoty ludzkie tak, jakby to były lalki. Doskonale zajmuje się swoimi dziećmi, niepokoi się o nie, działa, gotuje, szyje, prasuje, pociesza, chroni, naucza - i wszystko inne też! Na dodatek bez ociągania się.

Dzieci spod znaku Wodnika Smoka są dość nerwowe. Martwią się o swą przyszłość i niepokoją o zdrowie rodziców. Poczuwają się do odpowiedzialności za wiele spraw w rodzinie i długo im trzeba tłumaczyć, że nie wszystko, co złe, jest ich winą. Uczą się dobrze, a stabilność rodziny ma dla nich duże znaczenie.

W młodości Wodnik Smok często opuszcza dom po to, by wprowadzić w życie swe obrazoburcze tajemne myśli. Ale przewidujący człowiek spod tego znaku w buncie nigdy nie posuwa się za daleko. Rodzice, którzy mają małe Wodniki Smoki, powinni dwa razy pomyśleć, zanim się rozwiodą. Rozstania stanowią ciężką próbę dla nerwów tych kochających istot.

 

Zawód

Obdarzony darem organizowania wszystkiego, czy to będzie biuro, czy jego własna praca, Wodnik urodzony w roku Smoka odnosi sukcesy prawie we wszystkich zawodach wymagających równowagi ducha i cech przywódczych. Pieniędzmi obraca inteligentnie i z umiarkowaniem. Potrafi mnożyć swą fortunę dzięki odpowiednim inwestycjom. Jest na ogół pilnym studentem, a dorosłe życie zaczyna wcześnie.

Wodnik Smok to urodzony szef. Podwładni lubią i szanują jego opinie. Proszę nie zapominać, że jest on świetnym dyplomatą. Jego natura predysponuje go do długotrwałych i wymagających osobistego zaangażowania prac na różnych stopniach hierarchii. Na pewno nie będą go kusić nagłe zmiany zawodu. Znalezienie pracy nie stanowi dla niego żadnego problemu, ponieważ to on jest poszukiwany. Podejmie się każdego zajęcia: zamiatacza, maszynistki, windziarza - byle tylko wspiąć się w hierarchii. Na niższym stanowisku nie pozostaje długo, w krótkim czasie ujawniając swe kierownicze zdolności. Zwykle awansuje co dwa, trzy lata.

Zawody stworzone dla Wodnika Smoka: gospodyni domowa, makler, bankier, wiceprezes ds. inwestycji, dyrektor, kierownik działu kadr, dyrektor administracyjny w szpitalu, księgarz, pisarz.

 

 

Źródło: Suzanne White - Nowa podwójna astrologia

 

Hah, jaka większość jest prawdziwą 😀

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...