Jump to content

Połączenie Ryb z...


Guest winteer
 Share

Recommended Posts

Guest winteer

Ryby - osoby urodzone 19 II – 20 III w połączeniu ze:

 

Szczurem

Bawołem

Tygrysem

Królikiem

Smokiem

Wężem

Koniem

Kozą

Małpą

Kogutem

Psem

Świnią

Edited by winteer
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Kamii1303- proszę bardzo :)

Więc Twoje znaki to Ryba-Tygrys

 

Ogólna charakterystyka

Ryba-Tygrys jest osobą odważną ,znaczną część swojego czasu i energii poświęca na bliższe kontakty z samym sobą. Rybom urodzonym w roku Tygrysa jest często nie wygodnie w skórze zuchwałego kota. Przymus ich nie interesuje ,lubią niezależność, wolność bez przeszkód.

Człowiek z pod znaku Ryba-Tygrys jest niezwykle hojny, dzielenie się z innymi sprawia mu przyjemność. Często pomaga kolegom lub sąsiadom. Interesuje się szczerze sytuacją innych i pamięta o podtrzymaniu kontaktów z nimi.

Ryba-Tygrys chętnie otwiera swe serce-lecz przez to łatwiej ją zranić, dosadny epitet lub ostre słowo może ją głęboko dotknąć i zranić – na które może zareagować gwałtownością która zaskakuje rozmówce.

Sprawiają wrażenie o wiele spokojniejszych ,niż są w istocie. Rzadko atakują pierwsi.

Ryba-Tygrys to uprzejma, błyszcząca w towarzystwie osoba, jest odrobine kapryśna, rozkosznie nieobliczalna i szalenie uwodzicielska.

 

Miłość

Ryba-Tygrys to osoba czuła i lekko zmysłowa, ale i jego spotykają gorzkie niepowodzenia .Zazwyczaj po przeżytym zawodzie miłosnym podnosi się z wdziękiem ,jednak kolejna porażka może sprawić, że zacznie unikać głębszego zaangażowania.

 

Związki z innymi znakami.

Udane związki to – Kon w połączeniu z :Bykiem, Rakiem, Skorpionem, Koziorożcem.

Pies z-Rakiem, Skorpionem, koziorożcem. Smok z-Skorpionem.

Mniej przychylne związki to –Koza i Wąż w połączenie z :Bliźniętami, Panną , Strzelcem.

Bawół z –Panną i Strzelcem .

Panny Małpy pragną Twojej duszy ,ale Ty nie jesteś chętna aby ją im oddawać.

 

Dom Rodzina

Ryba-Tygrys praktycznie wszędzie czują się jak u siebie. Ponieważ im imponują dobra materialne, a radość znajdują w gronie przyjaciół , jego miejsce zamieszkania może być przypadkowe. Źle się czują w ciasnych pomieszczeniach.

Rodzice spod tego znaku chcieli by ich dziecko zostało artysta, wykonywało wolny zawód i przede wszystkim było szczęśliwe.

 

Zawód

Ryby-Tygrysy potrafią wywołać zamieszanie w miejscu pracy. Tygrys nadaje temu wodnemu znakowi więcej rozpędu niż to konieczne do wykonania obowiązków, a Ryba zyskuje na energii. Mając Rybę do towarzystwa Tygrys będzie mniej porywczy i chaotyczny.

Ryba-Tygrys jest zbyt nieśmiały ,aby być autorytatywny, zresztą rola przełożonego nie wydaje się mi atrakcyjna. Osiągnie najlepsze rezultaty ,gdy będzie pracować sam i zarabiał na życie wykorzystując swoje zdolności artystyczne, oczywiście może pracować u kogoś i bez trudności osiągnie swój cel. Adaptuje się łatwo.

Zajęcia które pasują do tego znaku to artysta/aktor, malarz , pisarz, rzemieślnik/tkacz, garncarz, muzyk/kompozytor lub instrumentalista, tancerz, choreograf, realizator filmowy, stroiciel fortepianów, nauczyciel rysunku, projektant mody .

Link to comment
Share on other sites

Bardzo proszę o podwójny horoskop dla urodzonych: 12.09.1977, 27.02.1977, 13.03.1976.

 

 

27.02.1977 Ryba Wąż

 

Ryba Wąż jest uprzejmy i żywiołowy ale zazwyczaj tylko powierzchownie. W głębi duszy zastanawia się nad odczuciami i roztrząsa myśli wcale nietuzinkowe, aby mogli je poznać zwykli śmiertelnicy. Osoba z pod znaku Ryb Węża wszystko odczuwa intensywnie, na każde wydarzenie reaguje tak silnie i z taką przenikliwością, że kontakt z innymi ludźmi wywołuje niemal ból. Jest bardzo wrażliwy w specyficzny sposób. Niesamowita intuicja, spotęgowana przenikliwość i tak mocne przeczucia, że można te cechy traktować jako dar. To czarownica przebrana za pasterkę.

Problem w tym, że na świecie nie ma miejsca dla tak wrażliwych dusz. Urodzeni pod tym znakiem zajęliby się spokojnie astrologią lub wybrali kryształową kulę, gdyby chcieli postawić na swoim. Jednak nie są z tych, którzy stawiają na swoim. Oni nie chcą wywoływać zamieszania. Nie chcą imponować ważnością i w naszych zdemoralizowanych czasach nie są nikomu nic winni Mogą żyć spokojnie nie daleko od tego wszystkiego, otoczeni rodziną, której są duszą i zarazem podporą. Opiekują się najbliższymi, czy im się to podoba czy nie.

Człowiek spod znaku Ryb Węża to samotny myśliciel .

Niezbyt lubi świat realny. Nie pragnie odpowiedzialności, a zwłaszcza nie pali się do indywidualnego odnoszenia sukcesów. Nie lubi pisać — chyba że wiersze lub metafizyczne .rozprawy. Wszędzie towarzyszy mu lenistwo. Jest rozsądny i spostrzegawczy. Lecz nie ma odwagi wykorzystywania swojego

rozsądku. Dopuszcza uszczypliwość, ale nigdy okrucieństwo.

Łatwo zranić Rybę Węża. Tę niezwykłą wrażliwość można odgadnąć z jego spojrzenia. Bardzo bierze do serca krytyczne uwagi czy zjadliwe komentarze na swój temat i potrafi długo żywić urazę.

Ludzie często zazdroszczą temu wesołkowi, za jakiego uchodzi w towarzystwie. A ponadto zawsze jest najpiękniejszy i gdziekolwiek się zjawi ,otaczają go tłumy co zawdzięcza to swojemu magnetyzmowi .To za sprawą uroku i czarów osiąga takie przyciąganie.

Mimo tej charyzmy brak mu pewności siebie i zawsze odnosi się z rezerwą

wobec tych, których właśnie poznał. Interesuje się wszystkim, co ma związek z naturą, zwierzętami oraz tym, co nadprzyrodzone. Jest w najwyższym stopniu wyrozumiały współczujący. Często bywa nadąsany, lecz bardzo łatwo

wprawić go w dobry humor.

 

Miłość

Dla Ryby Węża miłość nie zna granic. Gdy się ożeni lub postanowi żyć wspólnie z wybranką swego serca, to już na zawsze. Nigdy nie zerwie tych więzów. Lubi być w domu i zapraszać przyjaciół oraz sąsiadów. Ale nie przepada za niespodziewanymi wyprawami .

Związki z innymi znakami

Byki, Raki i Koziorożce Koguty podziwiają Rybę Węża w tajemnicy. Możesz być z nimi szczęśliwy. Raki i Koziorożce Bawoły oraz Smoki pożądają twojej urody oraz cenią twój cięty dowcip. Bliźnięta, Panny i Strzelcy Tygrysy wcale nie są po twojej stronie. I nie myśl o związku z Dzikami urodzonymi pod jednym z tych trzech znaków. Panny Małpy zgniotą Cię w uścisku, którego nie umiałbyś odwzajemnić .

 

Dora i rodzina

Ten, kto urodził się pod znakiem Ryb Węża, jest bardzo przywiązany do swojego domu. Bez względu na to, jak daleko się znajdzie, te związki nigdy nie ulegną rozluźnieniu czy zerwaniu. To człowiek uczuciowy i mający poczucie obowiązku. Dom liczy się dla niego o tyle, o ile jest schronieniem dla tych, których kocha. Mieszka wygodnie, lecz bez zbytku. Pieniądze wydaje ostrożnie. Jego rodzice, żona czy dzieci mogą lubić luksus. Natomiast on może mieszkać w jednym pokoju wyposażonym w łóżko i wielką szafę.

Nie lubi trosk związanych z rolą rodzica. Fatalnie reaguje na hałas. Jeśli zechce mieć dzieci, doskonałym pomysłem będzie zaangażowanie niani.

 

Zawód

Ten ostrożny i współczujący człowiek może wykonywać wiele zawodów. Ale najpierw musi przezwyciężyć największą trudność, czyli swoją niechęć do opuszczenia domu. Otrzymawszy staranne wykształcenie, zgodzi się być może wyjść i zacząć odnosić sukcesy. Ma dobry kontakt z innymi, a także wystarczającą siłę i odporność do pracy fizycznej.

Jako szef działa skutecznie, lecz nie jest lubiany przez podwładnych. Ponieważ traktuje ich uprzejmie i wspaniałomyślnie, próbują wykorzystać jego dobroć, a potem go krytykują, gdy nie jest wystarczająco silny.

Nasz bohater okaże się dobrym pracownikiem pod warunkiem, że będzie się czuł bezpiecznie, będzie lubiany i po zakończeniu pracy będzie mógł wracać do domu. Sprawdza się jako niezależny pracownik.

Zajęcia dla urodzonych z pod znaku Ryb Węża: odkrywca, historyk, filozof, pisarz, konstruktor, opiekun społeczny, weterynarz, dziennikarz, astrolog, teolog.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo proszę o podwójny horoskop dla urodzonych: 12.09.1977, 27.02.1977, 13.03.1976.

 

To już ostatnia Twoja data do horoskopu.

 

13.03.1976.Ryba Smok

 

Ogólna charakterystyka

Ryba Smoka bardzo zabiega o awans. Odczuwa potrzebę kroczenia naprzód. Pozostając na miejscu staje się nerwowa i łatwo się irytuje. Jeśli się nie rozwija i nie awansuje, to wybiera podróże. Człowiek, który przyszedł na świat pod znakiem Ryb Smoka, jest niezwykle ruchliwy.

Natura Ryby użycza perspektywy tej zaślepionej osobie. Chłodne wody, w których pływają Ryby, dla Smoka-gawędziarza są prawdziwą gratką. Ryba tonuje jego przesadną werwę i nieco studzi ognisty zapał. Czasem tak bardzo wyhamuje to pokryte łuską monstrum, że do niczego się nie nadaje, staje się własnym cieniem. Taki stan rzeczy może okazać się niebezpieczny, gdyż wyciszenie Smoka ujawnia skłonności Ryby do nadmiernej beztroski.

Samodyscyplina i wytrwałość są nieodzowne dla dobra Ryby Smoka. Człowiek spod tego znaku będzie się wymigiwać od odrabiania ćwiczeń czy powtarzania słówek. Uważa, że już wie wystarczająco dużo. Gdyby w odpowiednim momencie zapytano go o zdanie, odpowiedziałby jak z płatka.

Ci ludzie dość często a nawet zawsze uważają, że wszystko wiedzą najlepiej. Pojawiają się w samym środku jakiejś sytuacji i robią, co im się podoba. A ich brak pewności siebie rekompensuje takimi awanturami, że łzy, które wtedy płyną, mogłyby zaćmić stonce.

To, co Jest w nim pasjonujące, to jego urok i jego zdrowie. Może okazać się trochę hałaśliwy. Osoba urodzona pod znakiem Ryb Smoka jest pełną wigoru duszą towarzystwa. Zawsze ma w pogotowiu śmieszne powiedzonko. Ci ludzie (gdy nie spotykamy ich za często) są wspaniałymi kompanami.

Ryby Smoki potrafią szczęśliwie żyć na uboczu. Mogą zdać się na swoich doradców i zarabiać na życie rozdając uśmiechy tym, którzy uwielbiają ich beztroskie towarzystwo. Ludzie spod znaku Ryb urodzeni w roku Smoka będą drażliwymi rezonerami, dopóki nie przestaną ciągle czegoś sobie udowadniać. Wtedy staną się cenionymi pracownikami w wybranym zawodzie, znajdą przyjemność w codziennych zajęciach .

 

Miłość

Człowiek spod tego znaku często okazuje się zabójczo uwodzicielski. Bywa, że jego uroda rozkwita wcześniej, niż osiągnie on dojrzałość, gdyż najpierw musi przywołać nieco do rozsądku swoje „ego". .Smoki, a szczególnie Ryby Smoki, są ogromnie sentymentalne. Zakochują się co chwila, ale jeśli człowiek urodzony pod tym znakiem kogoś kochał, kocha- to na wieki. Sentymentalizm to najmocniejsza cecha jego osobowości. Dzięki niej przeprasza, wybacza, nadal kocha — i nigdy nie zapomina szczęśliwych chwil.

 

Związki z innymi znakami

 

Małpy urodzone pod znakiem Byka, Raka, Skorpiona i Koziorożca uwielbiają Cię. Kocha Cię Tygrys spod znaku Byka, Raka. Wagi i Skorpiona. I naturalnie szaleją za sobą Byki oraz Skorpiony Węże. Nie zapominajmy o Skorpionach i Koziorożcach Szczurach, oni także Cię podziwiają. Ale nie będą Ci sprzyjać Bliźnięta i Panny Koty, gdyż obawiają się twojej zuchwałości. Również Panny i Strzelcy Psy Ciebie nie cenią. Niestety, żadnych względów nie masz także u Panien Dzików i Strzelców Bawołów.

 

Dom i rodzina

Człowiek spod tego znaku nie jest domatorem. Zadowoli się mieszkaniem skromnym, lecz przyzwoicie urządzonym. To, co go interesuje, znajduje się

gdzie indziej, poza domem, w szerokim świecie. Jest niepoprawnym idealistą i może spędzić życie na marzeniach o posiadaniu domu w ciepłych krajach.

Jako rodzic lubi się bawić. Kocha dzieci i zachwycają go ich figle. Ponieważ uwielbia przewodzić grupie, lecz nieczęsto osiąga szczyty w hierarchii zawodowej, rola rodzica będzie dla niego doskonałym rozwiązaniem. Nie powinien zbytnio zachęcać dzieci do dokazywania. Będzie kochającym i czułym ojcem.

 

Zawód

Czy osoba urodzona pod znakiem Ryb Smoka rzeczywiście pragnie zdobyć zawód? Ta wątpliwość może się wydać niewłaściwa w świecie tak bardzo nastawionym na sukces, gdzie premiuje się ambicję. A może wołałby usiąść wygodnie. Lubi aktywność, nie jest specjalnie leniwa, ale jest trochę oderwana od życia. Jakby się znajdowała gdzie indziej. Uważam, że najbardziej odpowiadałaby jej indywidualna praca. Lecz nawet wtedy potrzebny byłby ktoś, kto mógłby doradzić i sprawdzić, co wykonała.

On może zostać przełożonym przez pomyłkę lub dzięki otrzymanemu spadkowi, ale potrafi być autorytatywny.

Może być też urzędnikiem. Lecz chciałby taka prace, w której miałaby swobodę działania i gdzie nie by mu zbyt wielu poleceń.

Zawody odpowiednie dla ludzi urodzonych pod znakiem Ryb Smoków to: filozof, wykładowca, fotograf, producent, operator filmowy, pisarz, językoznawca, komiwojażer, artysta cyrkowy.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za ciekawe i dość trafne horoskopy. Wasza strona jest pierwszym źródłem, w którym odnalazłam interpretację wynikająca z połączenia horoskopu europejskiego i chińskiego. Z niecierpliwością czekam na opis dla trzeciej daty :-)))

Link to comment
Share on other sites

To ja tez ustawie sie w kolejce bo jesli chodzi o horoskopy to jestem zielona ;)

Małgorzata 12.03.1989:z_jezorem_na:

 

tribalbellydancer-12.03.1989 Ryba Wąż

Ryba 20 luty - 20 marca

Wąż 6.02.1989 do 26.01.1990

Ogólna charakterystyka

Ryba Wąż jest uprzejmy i żywiołowy ale zazwyczaj tylko powierzchownie. W głębi duszy zastanawia się nad odczuciami i roztrząsa myśli wcale nietuzinkowe, aby mogli je poznać zwykli śmiertelnicy. Osoba z pod znaku Ryb Węża wszystko odczuwa intensywnie, na każde wydarzenie reaguje tak silnie i z taką przenikliwością, że kontakt z innymi ludźmi wywołuje niemal ból. Jest bardzo wrażliwy w specyficzny sposób. Niesamowita intuicja, spotęgowana przenikliwość i tak mocne przeczucia, że można te cechy traktować jako dar. To czarownica przebrana za pasterkę.

Problem w tym, że na świecie nie ma miejsca dla tak wrażliwych dusz. Urodzeni pod tym znakiem zajęliby się spokojnie astrologią lub wybrali kryształową kulę, gdyby chcieli postawić na swoim. Jednak nie są z tych, którzy stawiają na swoim. Oni nie chcą wywoływać zamieszania. Nie chcą imponować ważnością i w naszych zdemoralizowanych czasach nie są nikomu nic winni Mogą żyć spokojnie nie daleko od tego wszystkiego, otoczeni rodziną, której są duszą i zarazem podporą. Opiekują się najbliższymi, czy im się to podoba czy nie.

Człowiek spod znaku Ryb Węża to samotny myśliciel .

Niezbyt lubi świat realny. Nie pragnie odpowiedzialności, a zwłaszcza nie pali się do indywidualnego odnoszenia sukcesów. Nie lubi pisać — chyba że wiersze lub metafizyczne .rozprawy. Wszędzie towarzyszy mu lenistwo. Jest rozsądny i spostrzegawczy. Lecz nie ma odwagi wykorzystywania swojego

rozsądku. Dopuszcza uszczypliwość, ale nigdy okrucieństwo.

Łatwo zranić Rybę Węża. Tę niezwykłą wrażliwość można odgadnąć z jego spojrzenia. Bardzo bierze do serca krytyczne uwagi czy zjadliwe komentarze na swój temat i potrafi długo żywić urazę.

Ludzie często zazdroszczą temu wesołkowi, za jakiego uchodzi w towarzystwie. A ponadto zawsze jest najpiękniejszy i gdziekolwiek się zjawi ,otaczają go tłumy co zawdzięcza to swojemu magnetyzmowi .To za sprawą uroku i czarów osiąga takie przyciąganie.

Mimo tej charyzmy brak mu pewności siebie i zawsze odnosi się z rezerwą

wobec tych, których właśnie poznał. Interesuje się wszystkim, co ma związek z naturą, zwierzętami oraz tym, co nadprzyrodzone. Jest w najwyższym stopniu wyrozumiały współczujący. Często bywa nadąsany, lecz bardzo łatwo

wprawić go w dobry humor.

Miłość

Dla Ryby Węża miłość nie zna granic. Gdy się ożeni lub postanowi żyć wspólnie z wybranką swego serca, to już na zawsze. Nigdy nie zerwie tych więzów. Lubi być w domu i zapraszać przyjaciół oraz sąsiadów. Ale nie przepada za niespodziewanymi wyprawami .

Związki z innymi znakami

Byki, Raki i Koziorożce Koguty podziwiają Rybę Węża w tajemnicy. Możesz być z nimi szczęśliwy. Raki i Koziorożce Bawoły oraz Smoki pożądają twojej urody oraz cenią twój cięty dowcip. Bliźnięta, Panny i Strzelcy Tygrysy wcale nie są po twojej stronie. I nie myśl o związku z Dzikami urodzonymi pod jednym z tych trzech znaków. Panny Małpy zgniotą Cię w uścisku, którego nie umiałbyś odwzajemnić .

Dora i rodzina

Ten, kto urodził się pod znakiem Ryb Węża, jest bardzo przywiązany do swojego domu. Bez względu na to, jak daleko się znajdzie, te związki nigdy nie ulegną rozluźnieniu czy zerwaniu. To człowiek uczuciowy i mający poczucie obowiązku. Dom liczy się dla niego o tyle, o ile jest schronieniem dla tych, których kocha. Mieszka wygodnie, lecz bez zbytku. Pieniądze wydaje ostrożnie. Jego rodzice, żona czy dzieci mogą lubić luksus. Natomiast on może mieszkać w jednym pokoju wyposażonym w łóżko i wielką szafę.

Nie lubi trosk związanych z rolą rodzica. Fatalnie reaguje na hałas. Jeśli zechce mieć dzieci, doskonałym pomysłem będzie zaangażowanie niani.

 

Zawód

Ten ostrożny i współczujący człowiek może wykonywać wiele zawodów. Ale najpierw musi przezwyciężyć największą trudność, czyli swoją niechęć do opuszczenia domu. Otrzymawszy staranne wykształcenie, zgodzi się być może wyjść i zacząć odnosić sukcesy. Ma dobry kontakt z innymi, a także wystarczającą siłę i odporność do pracy fizycznej.

Jako szef działa skutecznie, lecz nie jest lubiany przez podwładnych. Ponieważ traktuje ich uprzejmie i wspaniałomyślnie, próbują wykorzystać jego dobroć, a potem go krytykują, gdy nie jest wystarczająco silny.

Nasz bohater okaże się dobrym pracownikiem pod warunkiem, że będzie się czuł bezpiecznie, będzie lubiany i po zakończeniu pracy będzie mógł wracać do domu. Sprawdza się jako niezależny pracownik.

Zajęcia dla urodzonych z pod znaku Ryb Węża: odkrywca, historyk, filozof, pisarz, konstruktor, opiekun społeczny, weterynarz, dziennikarz, astrolog, teolog.

Link to comment
Share on other sites

To w takim razie i ja poproszę :).

 

pan: 21.05.1986

ja: 04.03.1988

 

 

A dla Pana jest w tym temacie -->http://www.ezoforum.pl/horoskop-podwojny/15685-polaczenie-byka-z.html

 

04.03.1988 Ryby Smok

Smok - 17.02.1988 - 05.02.1989

Ryby - 20.02 - 20.03

 

 

Ryba Smok

 

Ogólna charakterystyka

Ryba Smoka bardzo zabiega o awans. Odczuwa potrzebę kroczenia naprzód. Pozostając na miejscu staje się nerwowa i łatwo się irytuje. Jeśli się nie rozwija i nie awansuje, to wybiera podróże. Człowiek, który przyszedł na świat pod znakiem Ryb Smoka, jest niezwykle ruchliwy.

Natura Ryby użycza perspektywy tej zaślepionej osobie. Chłodne wody, w których pływają Ryby, dla Smoka-gawędziarza są prawdziwą gratką. Ryba tonuje jego przesadną werwę i nieco studzi ognisty zapał. Czasem tak bardzo wyhamuje to pokryte łuską monstrum, że do niczego się nie nadaje, staje się własnym cieniem. Taki stan rzeczy może okazać się niebezpieczny, gdyż wyciszenie Smoka ujawnia skłonności Ryby do nadmiernej beztroski.

Samodyscyplina i wytrwałość są nieodzowne dla dobra Ryby Smoka. Człowiek spod tego znaku będzie się wymigiwać od odrabiania ćwiczeń czy powtarzania słówek. Uważa, że już wie wystarczająco dużo. Gdyby w odpowiednim momencie zapytano go o zdanie, odpowiedziałby jak z płatka.

Ci ludzie dość często a nawet zawsze uważają, że wszystko wiedzą najlepiej. Pojawiają się w samym środku jakiejś sytuacji i robią, co im się podoba. A ich brak pewności siebie rekompensuje takimi awanturami, że łzy, które wtedy płyną, mogłyby zaćmić stonce.

To, co Jest w nim pasjonujące, to jego urok i jego zdrowie. Może okazać się trochę hałaśliwy. Osoba urodzona pod znakiem Ryb Smoka jest pełną wigoru duszą towarzystwa. Zawsze ma w pogotowiu śmieszne powiedzonko. Ci ludzie (gdy nie spotykamy ich za często) są wspaniałymi kompanami.

Ryby Smoki potrafią szczęśliwie żyć na uboczu. Mogą zdać się na swoich doradców i zarabiać na życie rozdając uśmiechy tym, którzy uwielbiają ich beztroskie towarzystwo. Ludzie spod znaku Ryb urodzeni w roku Smoka będą drażliwymi rezonerami, dopóki nie przestaną ciągle czegoś sobie udowadniać. Wtedy staną się cenionymi pracownikami w wybranym zawodzie, znajdą przyjemność w codziennych zajęciach .

 

Miłość

Człowiek spod tego znaku często okazuje się zabójczo uwodzicielski. Bywa, że jego uroda rozkwita wcześniej, niż osiągnie on dojrzałość, gdyż najpierw musi przywołać nieco do rozsądku swoje „ego". .Smoki, a szczególnie Ryby Smoki, są ogromnie sentymentalne. Zakochują się co chwila, ale jeśli człowiek urodzony pod tym znakiem kogoś kochał, kocha- to na wieki. Sentymentalizm to najmocniejsza cecha jego osobowości. Dzięki niej przeprasza, wybacza, nadal kocha — i nigdy nie zapomina szczęśliwych chwil.

 

Związki z innymi znakami

Małpy urodzone pod znakiem Byka, Raka, Skorpiona i Koziorożca uwielbiają Cię. Kocha Cię Tygrys spod znaku Byka, Raka. Wagi i Skorpiona. I naturalnie szaleją za sobą Byki oraz Skorpiony Węże. Nie zapominajmy o Skorpionach i Koziorożcach Szczurach, oni także Cię podziwiają. Ale nie będą Ci sprzyjać Bliźnięta i Panny Koty, gdyż obawiają się twojej zuchwałości. Również Panny i Strzelcy Psy Ciebie nie cenią. Niestety, żadnych względów nie masz także u Panien Dzików i Strzelców Bawołów.

 

Dom i rodzina

Człowiek spod tego znaku nie jest domatorem. Zadowoli się mieszkaniem skromnym, lecz przyzwoicie urządzonym. To, co go interesuje, znajduje się

gdzie indziej, poza domem, w szerokim świecie. Jest niepoprawnym idealistą i może spędzić życie na marzeniach o posiadaniu domu w ciepłych krajach.

Jako rodzic lubi się bawić. Kocha dzieci i zachwycają go ich figle. Ponieważ uwielbia przewodzić grupie, lecz nieczęsto osiąga szczyty w hierarchii zawodowej, rola rodzica będzie dla niego doskonałym rozwiązaniem. Nie powinien zbytnio zachęcać dzieci do dokazywania. Będzie kochającym i czułym ojcem.

 

Zawód

Czy osoba urodzona pod znakiem Ryb Smoka rzeczywiście pragnie zdobyć zawód? Ta wątpliwość może się wydać niewłaściwa w świecie tak bardzo nastawionym na sukces, gdzie premiuje się ambicję. A może wołałby usiąść wygodnie. Lubi aktywność, nie jest specjalnie leniwa, ale jest trochę oderwana od życia. Jakby się znajdowała gdzie indziej. Uważam, że najbardziej odpowiadałaby jej indywidualna praca. Lecz nawet wtedy potrzebny byłby ktoś, kto mógłby doradzić i sprawdzić, co wykonała.

On może zostać przełożonym przez pomyłkę lub dzięki otrzymanemu spadkowi, ale potrafi być autorytatywny.

Może być też urzędnikiem. Lecz chciałby taka prace, w której miałaby swobodę działania i gdzie nie by mu zbyt wielu poleceń.

Zawody odpowiednie dla ludzi urodzonych pod znakiem Ryb Smoków to: filozof, wykładowca, fotograf, producent, operator filmowy, pisarz, językoznawca, komiwojażer, artysta cyrkowy.

Edited by _Domi_
Link to comment
Share on other sites

Chciałabym jeszcze dla jednej osoby,ale niestety znam tylko rok urodzenia,a to chyba za mało x). Czas pobawić się w szpiega i zdobyć pełną datę x).

 

Dziękować x).

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym jeszcze dla jednej osoby,ale niestety znam tylko rok urodzenia,a to chyba za mało x). Czas pobawić się w szpiega i zdobyć pełną datę x).

 

Dziękować x).

 

Rok urodzenia i znak zodiaku europejskiego wystarczy,ale jeśli ta osoba jest Koziorożcem lub Wodnikiem to niestety potrzebuje daty.

Link to comment
Share on other sites

To tez dla Ciebie drizza

Ryba Szczur

Ogólna charakterystyka

Ani Ryba, ani Szczur nie są samotnikami. Zjadliwie dowcipny, zaczepny, lecz i wrażliwy człowiek spod tego znaku czuje się najlepiej mając kogoś u swego boku. Przejdzie przez życie ręka w rękę tylko z jednym partnerem i odniesie sukcesy dzięki energii, jaką czerpie z tego związku. W parze z żądnym władzy Szczurem niezwykle czuła i wrażliwa Ryba staje się bardziej konkretna i nabywa umiejętności podejmowania mądrych decyzji Siła woli Szczura pomoże z gruntu niezdecydowanej Rybie wyznaczyć sobie cele i poznać granice swych możliwości.

Ryby Szczury są zależne od innych i nigdy nie działają w pojedynkę. Tak naprawdę to właśnie one w związku, w którym żyją, wcielają się w rolę „lepszej połowy", „anioła stróża" . Jednak nie pragną, aby właśnie na nich spływały wszystkie sprawy i załatwiania, i nie tęsknią za odpowiedzialnością, która zawsze towarzyszy prowadzeniu prywatnych interesów. Ryba Szczur ma wrodzone zdolności do dowartościowywania innych. Będzie pielęgnować i utrzymywać swojego partnera. Dochowa mu wierności i nigdy otwarcie go nie ośmieszy.

Prywatnie zwierza się najbliższemu wspólnikowi ze swoich wątpliwości i obaw, jest doradcą, a nawet ekspertem, lecz publicznie woli pozostać w cieniu i ustąpić miejsca innym.

Ryby Szczury mają cięty język. Nie bronią się, ale usiłują atakować, zanim zostaną zaatakowane. Uchodzą za snobów i wydają się dbać o swoją pozycję. Mimo ważnej, a nawet wyniosłej miny, są ludźmi czułymi. Wrażliwości Ryby nie wypiera agresywność Szczura. Czasem tylko bywa bardziej ukryta.

Ryby Szczury bywają zazdrośni o ludzi bardziej śmiałych i przebojowych. Próbują usprawiedliwić swoją zazdrość odmawiając im zdolności lub podając w wątpliwość ich moralność. Mają zacięcie moralizatorskie i starają się uchodzić za lepszych, niż są w istocie, aby nieco przyhamować przebojowość tych, których uważają za groźnych dla siebie. Naturalnie nie powinni tracić czasu na takie dziecinady, gdyż sami są niezwykle uzdolnieni i jeśli tylko mają okazję, często odnoszą sukcesy w sztuce, literaturze, muzyce czy interesach.

Zdolność przystosowania się jest głównym atutem tego pociągającego i przenikliwego człowieka. Zachowuje spokój i nie odkrywa swoich kart bez względu na sytuację. Jego spostrzegawczość stanowi nieocenioną pomoc dla ludzi bardziej rozważnych i energicznych, ale mniej wrażliwych. Ryba Szczur pragnie władzy dla grupy, sukcesu dla wspólnoty i awansu dla zespołu.

Miłość

Niekiedy przy sporej dozie szczęścia nasz bohater zakocha się w swojej wspólniczce lub współpracowniczce, poślubi ją i razem przeżyją szczęśliwe długie lata, w czasie których będzie dowartościowywał partnerkę. Lecz często dzieje się inaczej. Wspólniczka nie staje się najbliższą osobą. A miłość pozostaje wtedy zaledwie bezpiecznym miejscem, gdzie wraca po rozstaniu z prawdziwą partnerką, której doradza i towarzyszy w pracy. Ponieważ ludzie spod tego znaku są nadmiernie nerwowi i przeczuleni, wybierają współmałżonków spokojnych i statecznych.

Jeśli zakochasz się w jednym z tych niezwykle spostrzegawczych czarusiów, to podejrzewam, że jego pomoc okaże się korzystna, a nawet nieodzowna dla twojej kariery. Zaimponuj mu rozsądkiem. Zacznij go uwodzić zwierzeniami i odsłoń przed nim swoje słabe strony. Ryba Szczur nie oprze się temu, kto jest jednocześnie silny i sentymentalny. Nie bój się, że przeszarżujesz. On uwielbia widowiska.

Związki z innymi znakami

Najbardziej udane będą twoje związki z Bawołami i Smokami. Szukaj ich przede wszystkim między wolnymi Bykami, Rakami, Skorpionami i Koziorożcami. Niezapomniane chwile możesz przeżyć także ze Skorpionem Małpą. Za to nie oczekuj niczego , a nawet jeszcze mniej — od Bliźniaka, Panny lub Strzelca Konia.

 

Dom i rodzina

Urządzenie domu Ryby Szczura będzie zależało od rodzaju jego związku z partnerem. W przypadku małżeństwa , wystrój wnętrza pozostawi drugiej stronie, sam natomiast skupi się na takim gromadzeniu przedmiotów w swoim pokoju lub gabinecie, że te pomieszczenia staną się przeładowane. W związku poza małżeńskim Ryba Szczur preferuje wnętrza przytulne i oryginalne. Zawsze stawia interes grupy na pierwszym miejscu. Gdy grupa potrzebuje nowego dywanu, kupuje go, i tak dalej.

Ludzie spod tego znaku są godni zaufania i odpowiedzialni, czyli z pewnością sprawdzą się jako rodzice. Mają poczucie humoru, lubią bawić się z dziećmi i rozśmieszać je. Ale interesuje ich tak wiele innych spraw, że często są zmuszeni powierzyć opieką nad dziećmi osobie, która umie lepiej podołać codziennym obowiązkom niż oni sami.

 

Zawód

Ryby urodzone w roku Szczura są nieufne, krytyczne i nie brak im przebiegłości. Wykazują skłonności do zarozumialstwa i lubią mieć poczucie przynależności do takiej grupy, do której inni nie mają dostępu. Bardzo pragną czuć się bezpiecznie. Z pełnym poświęceniem biorą udział w pracy zespołowej, ale nie chcą należnej im części zysku. Mają poczucie przynależności do grupy, lecz ich motywacje są czysto osobiste.

Człowiek spod znaku Ryb Szczura nigdy nie będzie oficjalnym szefem. Na ogół kieruje z ukrycia. Pragnie władzy, lecz nie rozgłosu. Chce swobodnie wyrażać swoje poglądy, ale nie po to, by zdobyć sławę. Rzadko nadużywa władzy, którą posiada, jednak zdarza się, że za jej pomocą niszczy innych. Jest pełnym poświęcenia pracownikiem. Jako artysta sprawdza się przy zespołowej realizacji dzieła.

Zajęcia, które odpowiadają Rybom Szczurom: producent, artysta, aktor, redaktor naczelny, dziennikarz, pisarz, pielęgniarka, , detektyw, konsultant, handlowiec, importer, eksporter, agent turystyczny.

Link to comment
Share on other sites

To tez dla Ciebie drizza

Ryba Szczur

Ogólna charakterystyka

Ani Ryba, ani Szczur nie są samotnikami. Zjadliwie dowcipny, zaczepny, lecz i wrażliwy człowiek spod tego znaku czuje się najlepiej mając kogoś u swego boku. Przejdzie przez życie ręka w rękę tylko z jednym partnerem i odniesie sukcesy dzięki energii, jaką czerpie z tego związku. W parze z żądnym władzy Szczurem niezwykle czuła i wrażliwa Ryba staje się bardziej konkretna i nabywa umiejętności podejmowania mądrych decyzji Siła woli Szczura pomoże z gruntu niezdecydowanej Rybie wyznaczyć sobie cele i poznać granice swych możliwości.

Ryby Szczury są zależne od innych i nigdy nie działają w pojedynkę. Tak naprawdę to właśnie one w związku, w którym żyją, wcielają się w rolę „lepszej połowy", „anioła stróża" . Jednak nie pragną, aby właśnie na nich spływały wszystkie sprawy i załatwiania, i nie tęsknią za odpowiedzialnością, która zawsze towarzyszy prowadzeniu prywatnych interesów. Ryba Szczur ma wrodzone zdolności do dowartościowywania innych. Będzie pielęgnować i utrzymywać swojego partnera. Dochowa mu wierności i nigdy otwarcie go nie ośmieszy.

Prywatnie zwierza się najbliższemu wspólnikowi ze swoich wątpliwości i obaw, jest doradcą, a nawet ekspertem, lecz publicznie woli pozostać w cieniu i ustąpić miejsca innym.

Ryby Szczury mają cięty język. Nie bronią się, ale usiłują atakować, zanim zostaną zaatakowane. Uchodzą za snobów i wydają się dbać o swoją pozycję. Mimo ważnej, a nawet wyniosłej miny, są ludźmi czułymi. Wrażliwości Ryby nie wypiera agresywność Szczura. Czasem tylko bywa bardziej ukryta.

Ryby Szczury bywają zazdrośni o ludzi bardziej śmiałych i przebojowych. Próbują usprawiedliwić swoją zazdrość odmawiając im zdolności lub podając w wątpliwość ich moralność. Mają zacięcie moralizatorskie i starają się uchodzić za lepszych, niż są w istocie, aby nieco przyhamować przebojowość tych, których uważają za groźnych dla siebie. Naturalnie nie powinni tracić czasu na takie dziecinady, gdyż sami są niezwykle uzdolnieni i jeśli tylko mają okazję, często odnoszą sukcesy w sztuce, literaturze, muzyce czy interesach.

Zdolność przystosowania się jest głównym atutem tego pociągającego i przenikliwego człowieka. Zachowuje spokój i nie odkrywa swoich kart bez względu na sytuację. Jego spostrzegawczość stanowi nieocenioną pomoc dla ludzi bardziej rozważnych i energicznych, ale mniej wrażliwych. Ryba Szczur pragnie władzy dla grupy, sukcesu dla wspólnoty i awansu dla zespołu.

 

 

 

Oprocz zaznaczonego tekstu kropka w kropke moj maz :icon_smile2:

 

 

Miłość

Niekiedy przy sporej dozie szczęścia nasz bohater zakocha się w swojej wspólniczce lub współpracowniczce, poślubi ją i razem przeżyją szczęśliwe długie lata, w czasie których będzie dowartościowywał partnerkę. Lecz często dzieje się inaczej. Wspólniczka nie staje się najbliższą osobą. A miłość pozostaje wtedy zaledwie bezpiecznym miejscem, gdzie wraca po rozstaniu z prawdziwą partnerką, której doradza i towarzyszy w pracy. Ponieważ ludzie spod tego znaku są nadmiernie nerwowi i przeczuleni, wybierają współmałżonków spokojnych i statecznych.

Jeśli zakochasz się w jednym z tych niezwykle spostrzegawczych czarusiów, to podejrzewam, że jego pomoc okaże się korzystna, a nawet nieodzowna dla twojej kariery. Zaimponuj mu rozsądkiem. Zacznij go uwodzić zwierzeniami i odsłoń przed nim swoje słabe strony. Ryba Szczur nie oprze się temu, kto jest jednocześnie silny i sentymentalny. Nie bój się, że przeszarżujesz. On uwielbia widowiska.

 

 

Zaznaczony fragment mnie przeraza, ale mam nadzieje, ze tak nie bedzie :tongue:

 

 

[Dom i rodzina

Urządzenie domu Ryby Szczura będzie zależało od rodzaju jego związku z partnerem. W przypadku małżeństwa , wystrój wnętrza pozostawi drugiej stronie, sam natomiast skupi się na takim gromadzeniu przedmiotów w swoim pokoju lub gabinecie, że te pomieszczenia staną się przeładowane. W związku poza małżeńskim Ryba Szczur preferuje wnętrza przytulne i oryginalne. Zawsze stawia interes grupy na pierwszym miejscu. Gdy grupa potrzebuje nowego dywanu, kupuje go, i tak dalej.

Ludzie spod tego znaku są godni zaufania i odpowiedzialni, czyli z pewnością sprawdzą się jako rodzice. Mają poczucie humoru, lubią bawić się z dziećmi i rozśmieszać je. Ale interesuje ich tak wiele innych spraw, że często są zmuszeni powierzyć opieką nad dziećmi osobie, która umie lepiej podołać codziennym obowiązkom niż oni sami.

 

 

Poza ostatnim zdaniem wszystko sie zgadza. :_okok: Podobnie wiekszosc z kariery :-)

 

 

Tylko w tych zwiazkach z innymi znakami mam nadzieje, ze nie chodzi o blizniakow tylko o blizniakow koni ;)

 

 

Dziekuje :serduszka:

Link to comment
Share on other sites

Czy mogłabym prosić dla Ryby Małpa ?

Malwine5 oto horoskop dla Ryby Małpy :usmiech:

 

Ogólna charakterystyka

Pod wpływem Ryb wesoła Małpa zaczyna wyglądać inaczej, bardziej elegancko. Uchodzi za zrównoważoną. W chińskim zodiaku pełni rolę specjalistki od rozwiązywania małych i dużych problemów. Przychodzi na świat obdarzona zdrowym rozsądkiem. To urodzona przywódczyni, ale nie dąży do zdobycia władzy. Jest przebiegła i stateczna. To rzadkie połączenie. Ryba dzieli się urodą i uprzejmością ze zwinną i pełną zapału Małpą. Osoba urodzona pod znakiem Ryb Małpy jest urodziwa i ma opinię czarującej.

Uwielbia piękno i wie, gdzie je znaleźć. Zazwyczaj otrzymuje to, czego pragnie. Ktoś, kto przyszedł na świat pod tym znakiem, ma styl i klasę.

On idzie przez życie dzięki swojemu urokowi i wyrachowaniu. W zależności od chwilowej potrzeby zmienia, gmatwa i przekręca swoje pomysły i inwestycje, sympatie i antypatie. Najmniejszą utarczkę potrafi obrócić na swoją korzyść. To urodzony awanturnik, który za jednym zamachem wystawia do wiatru innych i stwarza wygodną dla siebie sytuację. Urodzeni w roku Małpy są bardziej przebiegli niż większość z nas i rozsądnie kierują swoim życiem. Ale w towarzystwie Ryb stają się nieco mniej przebojowi, odrobinę bardziej bojaźliwi, gdyż ich nieśmiałość i skromne spojrzenie osłabia moc każdego uderzenia.

Człowiek urodzony pod tym znakiem ma skłonności do różnych wybryków i grożą mu problemy ze zdrowiem. Jednak w jego osobowości nie dominują cechy autodestrukcyjne. Wie, kiedy należy położyć kres ekscesom. Zawsze odzyskuje utraconą równowagę.

Jest niezwykle sentymentalny. Potrafi zdobyć uczucia drugiej osoby i utrzymać ją przy sobie.

Spojrzenie Ryby jest niezdecydowane, a Małpy zjadliwe. Kto urodził się pod znakiem Ryb Małpy, patrzy w sposób jednocześnie gniewny i łagodny. Nigdy rozmyślnie nie gnębi innych. Doskonale zdaje sobie sprawę ze swoich uwodzicielskich możliwości. Jednak często jest zbyt leniwy, aby starać się zdobyć władzę nad innymi. Zamiast nudnego schlebiania tłumom poprzestaje na zagmatwanych perypetiach osobistych.

 

Miłość

Przygody miłosne naszego bohatera są barwne, jakby wyjęte z najgłośniejszych powieści. On jest więcej niż czarujący. Potrafi się znaleźć i bywa tajemniczy. Ludzie zakochują się w nim całą duszą, a to niezmiernie pochlebia jego próżności. Ponieważ urodził się pod znakiem Ryb i czasem bywa bierny, partnerzy mogą wykorzystywać naturalną dobroć tego człowieka. Wtedy posypią się iskry. Igranie z jego uczuciami jest surowo zabronione.

 

Związki z innymi makami

Będą Cię kochać Byki, Raki, Skorpiony i Koziorożce urodzone w roku Smoka. Najodpowiedniejszymi partnerami okażą się także Byki, Raki i Koziorożce Szczury. Może nawet zaprzyjaźnisz się z Bykiem Małpą. Powinnaś unikać Strzelców Tygrysów, Bliźniąt i Strzelców Węży oraz Panien Koni i Dzików.

 

Dom i rodzina

U naszej Ryby Małpy luksus jest na porządku dziennym. Lubi atłasy, koronki i aksamity, nie zapomina także o jedwabiach. Przepada za tradycyjnymi meblami i uwielbia ogromne pokoje z marmurowymi kominkami.

Za młodu zdarza mu się zaniedbywać obowiązki ze względu na urodę i miłosne sukcesy. Jednak w miarę upływu lat coraz poważniej traktuje rodzicielskie powinności. Interesują go opinie dzieci i nie boi się krytyki z ich strony. Zapewnia rodzinie dobrobyt. Szkoły na wysokim poziomie i całą resztę. Ale może być zbyt zajęty, by całe popołudnie grać w warcaby z dzieckiem.

Zawód

Niewiele zawodów jest niedostępnych dla kogoś spod tego znaku. Jest wyjątkowo eklektyczny, a także potrafi starannie i szybko wykonywać polecenia. Fizycznie odporny, lecz ze względu na ruchliwy tryb życia często ulega wypadkom. Cechuje go ostry dowcip i żywo interesuje to, co się dzieje na świecie. Jest chętny do działania oraz ma jednocześnie zdolności twórcze i interpretacyjne.

Jako przełożony będzie lubiany przez pracowników i podwładnych. Czaruje ich, zanim przystąpi do sprawowania władzy. Nie zniża się nigdy do upokarzania domowników. Jest niezwykle humanitarny i mimo że potrafi narzucić swoją wolę egzekwuje posłuszeństwo za pomocą rozsądnych argumentów. Jest pracownikiem odpowiedzialnym i zaangażowanym. Nie chciałby wykonywać anonimowej pracy. Pragnie być widziany, aby być doceniony.

Zajęcia odpowiadające ludziom urodzonym pod znakiem Ryb Małpy: polityk, pośrednik ubezpieczeniowy, admirał, aktor, trener narciarski, artysta, prezenter telewizyjny.

 

 

Pozdrawiam :usmiech:

Link to comment
Share on other sites

A ja spokojnie poczekam na jestem z 27 08 1990 a moja partnerka z 13 03 1990 :)

 

CIASZEK a to horoskop dla Twojej partnerki

Koń - 27,01,1990 - 14,02,1991

Ryby - 20,02 - 20,03

 

Ryby Koń

Ogólna charakterystyka

Pozorny spokój widoczny w związku Ryb i Konia to tylko skorupka chroniąca jego kruchość i mistycyzm. Urodzeni pod tym znakiem są jednocześnie przenikliwi i humanitarni. Wiele dają z siebie, w zamian oczekując tylko przyjacielskiego klepnięcia po plecach.

Ten, kto przyszedł na świat pod znakiem Ryb Konia, jest zazwyczaj zbyt miły. Dynamizm Konia eksponuje wiele dobrych cech Ryb , zdolności twórcze, umiejętność współżycia z ludźmi i wyrozumiałość. Nasz bohater niekiedy za dużo czasu poświecą innym, zapominając o sobie. Jest skłonny do zachowywania dystansu, lecz lubi popularność. Jeśli zaopiekuje się nim osoba solidna i godna szacunku, która zechce, aby osiągnął swe cele, może zajść wysoko. Wystarczy, że znajdzie właściwą ścieżkę i opuści ciemności. Wtedy jego nieprzeciętne zdolności i niewątpliwa oryginalność dokonają reszty i będzie mógł zdobyć wielkie zaszczyty.

Ta utalentowana Ryba w momencie urodzin została obdarzona blaskiem i zręcznością Konia. Potrafi być przekonywająca i może zdobyć wyjątkową popularność. Koń uczy ją pewnej surowości i pragmatyzmu. Ale zdarza się, że on jednym wzruszeniem ramion odrzuca te przesłanki sukcesu wybierając anonimowość zamiast sławy. Uważa, że droga prowadząca do powszechnego uznania lub nawet tylko do powodzenia w wybranej dziedzinie jest zbyt długa i kamienista. Człowiek urodzony pod tym znakiem ma dar widzenia przyszłości co może dlań stanowić poważny problem. Chwila, którą właśnie przeżywa, blednie w oślepiającym świetle tego, co ma się zdarzyć. Potrafi przewidzieć trudności i przeszkody, więc często rezygnuje, zanim cokolwiek zacznie.

Życie i najróżniejsze szaleństwa, jakie ono ze sobą niesie, wydają mu się zaledwie błahostką. Ludzie oraz ich niezwykle skomplikowane losy rozśmieszają go i rozweselają.

Koń ma zawsze nieco buntowniczą naturę. Ryba lubi spacerować bez celu, on jest zdolny nagle ruszyć galopem. Ten, kto urodził się pod znakiem Ryb Konia, będzie trochę cyganem hedonistą, którego jedynym pragnieniem jest spać pod gołym niebem.

W młodości ma wiele zapału: udaje rewolucjonistę lub stroi miny samochwały. Bliżej dwudziestki stara się rozwijać te zdolności, dzięki którym będzie zarabiał na życie. Jak najwcześniej powinien odkryć w sobie jakąś pasję i być jej wierny przez całe życie.

 

Miłość

Nasz bohater potrafi głęboko kochać i jest zdolny do wielu poświęceń. Umie pielęgnować innych . Będzie nieśmiałym i raczej mało efektownym partnerem. Ale jeśli Cię wybrał, możesz liczyć na trwały podziw i adorację.

 

Związki z innymi znakami

Masz wiele wspólnego z Rakami, Wagami, Skorpionami i Koziorożcami Tygrysami. Długotrwałe i szczęśliwe małżeństwo z nimi masz zapewnione. Podziwiają Cię także Byki, Skorpiony i Koziorożce Psy. Łatwo porozumiesz się z Bykami i Koziorożcami Kozami. Potrafisz docenić względy Szczurów, zwłaszcza tych urodzonych pod znakiem Bliźniąt, Strzelca lub Panny. Bliźnięta lub Strzelcy Małpy nie będą po twojej stronie. Nie zbliżaj się do nich.

 

Dom i rodzina

Ulubionym miejscem zamieszkania Ryby Konia okaże się zapewne to, które wybrał partner. Nie zależy mu na gromadzeniu pieniędzy ani na imponowaniu innym. Oczywiście nie lubi zimna czy deszczu i woli być syty niż głodny.

Rodzic spod tego znaku doskonale opiekuje się swoimi dziećmi. Pociąga go ich spontaniczność i stara się je zrozumieć.

On pragnie wychowywać rodzinę w otoczeniu wolnym od kajdanów i bez zamków.

 

Zawód

Nasz bohater nie jest orłem w pracy ani w interesach. Unika zasadzek, jakie kryją w sobie rynki zbytu i kontrakty, oraz wyśmiewa się z każdego, kto odpowiada na cztery telefony jednocześnie. Dla jego oderwanej od świata duszy życie niewiele ma wspólnego z pogonią za bogactwem czy władzą. A jednak, ponieważ jest niezmiennie artystą i wizjonerem, często zdobywa powodzenie w zawodach artystycznych mimo skłonności do obojętności i roztargnienia. Jeśli zdobędzie upragniony cel, traktuje sławę z godnością.

Człowiek spod znaku Ryb Konia szefem? Zapewne nie będzie bardzo wymagający. Za to jako pracownik , pod warunkiem że to, co robi, jest interesujące , będzie znosił rutynę bez mrugnięcia okiem. Zadowolenie z pracy traci zazwyczaj w momencie, gdy przestaje podziwiać swojego zwierzchnika lub kiedy jego zdolności twórcze są źle wykorzystane. Aby dobrze pracować potrzebuje zachęty, a nawet dyskretnych oklasków.

Zajęcia odpowiadające osobom urodzonym pod znakiem Ryb Koni: kwiaciarka, ogrodnik, księgarz, astrolog, psycholog, psychiatra, guślarz, muzyk, pisarz, realizator filmowy, artysta, poeta.

 

 

:usmiech:

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia"

Edited by _Domi_
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
ja takze

 

 

kasia 03.03.1987

:usmiech:

Kot - 29,01,1987 - 16,02,1988

Ryby - 20,02 - 20,03

Ryby Kot:usmiech:

 

Ogólna charakterystyka

Kot i Ryba to uroczy związek, ma szczęśliwy początek i błogosławiony koniec. Wrażliwa Ryba świetnie rozumie ostrożnego i skromnego Kota, który kocha dom i rodzinę. Osoba urodzona pod tym znakiem będzie przez długie lata uosobieniem dobrego smaku i elegancji. Prawie na pewno okaże się uzdolniona artystycznie i co więcej potrafi te zdolności uczynić źródłem swoich dochodów.

Kot posiada wrodzoną szlachetność. Ekspansywny umysł Ryby jest w stanie rozszyfrować wiele spraw. Wspólnie z rozumnym Kotem, który przetrzymuje Rybę w suchym doku przynajmniej przez część jej życia, może wiele zdziałać. Ogólnie wiadomo, że oboje unikają konfliktów, spięć, nie są małostkowi czy mściwi. Żadna nienaturalna zależność od innych nie krępuje ich postępowania. Człowiek spod znaku Ryb Kota osiąga dokładnie to, czego chce nie korzystając z przetartych szlaków.

Przez większą część życia pozostaje ostrożny. Zachowuje milczenie, dopóki nie pozna swoich słuchaczy. Dopiero gdy czuje się bezpieczny, zabiera głos. Nie jest specjalnie towarzyski i nie ulega modom. Prostota jest jego celem, komplikacje wrogiem. Lubi porządek i rozsądne argumenty. Swoje jasno określone poglądy na wiele spraw wykorzystuje jak barwy ochronne. To, co inni biorą za jego niezdecydowanie, w rzeczywistości jest odmową uczestniczenia w czymkolwiek, co nie zgadza się idealnie ze sposobem myślenia naszego bohatera.

Ludzie urodzeni pod znakiem Ryb Kota często pracują bezpośrednio lub pośrednio dla kogoś, kogo uważają za bardziej wartościowego niż oni sami. Sławę traktują jako niewygodę. A jednak niektórzy z nich stają się sławni. Są wnikliwymi obserwatorami wszystkich aspektów ludzkiego życia i zazwyczaj potrafią je oryginalnie zinterpretować. Bywają dowcipni i nie wahają się posłużyć humorem, aby ich lepiej zrozumiano.

Nasz bohater nigdy nie jest gwałtowny czy zuchwały, działa zwykle po cichutku. Nie jest specjalnie twórczy i czasem przypisuje sobie pomysły innych. Proponowane ulepszenia przedstawia z taką powagą i namaszczeniem, że odbiera się je jako niepotrzebne. Jego ambicją jest odkrywanie i popularyzowanie. Pragnie wyjaśnić wszystko, co wydaje mu się zagmatwane. Potrafi dochować tajemnicy i umie wykorzystać dyskrecję na swoją korzyść.

Nie pociąga go światowe życie, to samotnik. Jest domatorem przywiązanym do wszystkiego, co pewne i bliskie. Odpowiada mu życie we wspólnocie. Można go oskarżyć o snobizm, gdyż bywa zarozumiały i ma skłonności do samozadowolenia. Nie cierpi zamętu ani gwałtownych zmian, na które reaguje jak na trzęsienie ziemi.

 

Miłość

Człowiek, który przyszedł na świat pod znakiem Ryb Kota, nie jest serdeczny, otwarty, towarzyski czy niestały. Na ogół nie opowiada innym, jakiego poszukuje partnera, i długo może żyć sam, zanim spotka zaczarowanego księcia czy księżniczkę z bajki. Wizja odważnego rycerza na białym rumaku ma zagorzałych zwolenników wśród tradycjonalistów, jakimi są wszyscy urodzeni pod znakiem Ryb Kotów. Co więcej, to niepoprawni romantycy i nikt nie dorasta do ich ideału.

 

Związki z innymi znakami

Byki, Raki, Skorpiony Dziki zapewnią Ci przytomność umysłu, której tak pragniesz. Z Rakiem czy Skorpionem Kozą wybierz się na szalone wakacje będą dalekie od rutyny, dnia codziennego. Skorpiony i Koziorożce Psy mogą wnieść w twoje życie wiele nowych ideałów. Rak Szczur jest tak do Ciebie podobny, że wasze małżeństwo będzie jak związek bliźniaków. Natomiast Raki Koty przedstawią Ci swoje kuszące plany i opowiedzą, jak bardzo kochają domowe ognisko. Trzymaj się z daleka od Bliźniąt, Panien i Strzelców Szczurów czy Kogutów.

 

Dom i rodzina

Człowiek urodzony pod znakiem Ryb Kota bardzo pragnie założyć rodzinę i mieć dzieci. Aby to marzenie mogło się spełnić, potrzebny jest naturalnie dom. Możesz być pewny, że jego dom będzie solidny, wygodny i bezpieczny, położony w dobrej dzielnicy. On pnie się stopniowo po drabinie społecznej, zaś od miejsca zamieszkania i od stylu życia zalezy w dużej mierze opinia, jaką mają o nim inni. Poszukuje spokojnego otoczenia i zapewne będzie wolał wieś od miasta.

Rodziców spod tego znaku interesuje przede wszystkim dobrobyt dzieci. Będą skłonni wychowywać je pod kloszem, lecz jednocześnie potrafią okazać stanowczość, a nawet pewną nieugiętość w egzekwowaniu wymagań. Wszystko, co nieprzyzwoite, wzbudza ich dezaprobatę. Chcą, aby dzieci miały dobre maniery. Okazuje im czułość i dużo uczucia. Może nie pójdą z nimi na jarmark, za to chętnie przeczytają bajkę, na dobranoc.

 

Zawód

Temu inteligentnemu i pojętnemu człowiekowi w zrobieniu kariery może przeszkodzić pewne niezdecydowanie. Jest wyjątkowo nerwowy i bardzo się troszczy o zwój status i pozycję w społeczeństwie. Nie boi się pracy. Natomiast przerażają go nieodwołalne zobowiązania i konflikty z otoczeniem. Pamiętając o tym wrodzonym dystansie, należy mu raczej doradzić pracę dobrze płatną, chociaż mało twórczą, zamiast prestiżowej kariery pełnej wzlotów i upadków.

Jako zwierzchnik jest poważny, a nawet surowy. Ponieważ cechuje go niezwykła wrażliwość na stresy i napięcia, często ukrywa to pod pozornym chłodem i opanowaniem. Mimo że ta pełna rezerwy postawa może być nieco myląca, to jest jednak najwłaściwsza w jego kontaktach zawodowych. Odpowiada mu praca indywidualna, kiedy to działa zgodnie z własnym rytmem, bez popędzania. Jako urzędnik jest spokojny i zachowuje dystans. Przykłada się do pracy, lecz nie zawsze wykazuje inicjatywę.

Zajęcia odpowiadające osobom urodzonym pod znakiem Ryb Kota: matematyk, programista komputerowy, konserwator zabytków, tłumacz, pisarz, właściciel winnic, architekt przestrzenny.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
Ja rowniez poprosze 06/03/1986 i 11/11/1984

 

:usmiech:Dla osoby urodzonej -06/03/1986

 

Ryby - 20,02 - 20,03

Tygrys - 9,02,1986 - 28,01,1987

Ryby Tygrys

Ryba Tygrys była omawiana już w tym temacie - jednak teraz jest bardziej rozwinięta .

 

Ogólna charakterystyka

Ta odważna Ryba poświęca znaczną część swego czasu i energii próbując nawiązać bliższe kontakty sama z sobą. Rybom urodzonym w roku Tygrysa jest często niewygodnie w skórze zuchwałego kota i czasem wolałyby nie mieć go obok siebie. Ryby lubią pływać na los szczęścia, bez ograniczeń w czasie i przestrzeni. Przymus ich nie interesuje. Pragną pływać na wolności, bez przeszkód. Ich celem jest duchowe oświecenie. Prawdziwa Ryba pozostaje obojętna na oklaski tłumu.

Natomiast Tygrys czeka na dramatyczne wydarzenia i marzy o niezwykłych czynach. Na śniadanie pija adrenalinę. Jest próżny i pociągający. Szybki, gwałtowny i towarzyski. Nie lubi przymusu, podobnie jak Ryby i każdy z nas. Chęć wygrania popycha Tygrysy naprzód. To zdobywcy, z muszkietem zawieszonym na pasku. Są prawdziwymi pionierami, jakich znamy z tradycyjnych westernów. Do tego stopnia kochają niebezpieczeństwo, że wolą ryzykować jak Indianie, zamiast spokojnie pracować w bezpiecznym miejscu.

Ta Ryba osiąga wewnętrzny spokój pod warunkiem, że uwolni się wreszcie od swego Tygrysa, trzymając go w rezerwie na gorsze czasy. Wówczas, względnie spokojna i pogodna, będzie mogła się poświęcić doskonaleniu ducha.

Człowiek spod znaku Ryb Tygrysa jest niezwykle hojny. Dzielenie się z innymi sprawia mu przyjemność. Z radością przygotuje posiłek dla tych, których kocha. Często pomaga kolegom lub sąsiadom. Interesuje się szczerze sytuacją innych i pamięta o podtrzymywaniu kontaktów z nimi.

Ryba Tygrys chętnie otwiera swe serce- lecz przez to łatwiej ją zranić. Dosadny epitet czy niedelikatne słowo, ostra czy ironiczna krytyka mogą zbulwersować jej wrażliwą duszę i głęboko dotknąć. Nie tylko traktuje podejrzliwie sarkastyczne uwagi, lecz reaguje na nie z niezwykłą gwałtownością, która zaskakuje rozmówcę.

Innymi słowy, ludzie urodzeni pod znakiem Ryb Tygrysów sprawiają wrażenie o wiele spokojniejszych, niż są w istocie. Wesoła mina i grzeczne zachowanie maskują oskarżycielską tyradą, przygotowaną przeciwko temu, „kto zacznie". Rzadko atakują pierwsi. Jednak zawsze są w pogotowiu, zdolni zareagować w mgnieniu oka. Potrafią zakończyć nieudany romans jednym wzruszeniem ramion, zjeść niesmaczne ciastko i śmiać się ze swoich błędów, ale nie spodziewaj się, że będą tolerować arogancję.

Dumny i czasem zabawny, człowiek spod tego znaku może czarować jak smutny klown. Wydaje się, że obnosi swoją wrażliwość niczym szal owinięty dookoła szyi. Jego często nieszczęśliwy i wzruszający uśmiech zapowiada: „Ostrożnie jestem kruchy.'" Tak naprawdę nieśmiały. Ale nie chce, by go za takiego uważano. Jego uczucia są głębokie i zagmatwane. Jest otwarty na wszelkie sugestie, lecz nie ulega wpływom. Pragnie się podobać, lecz dla zysku może zrobić z siebie widowisko. W gruncie rzeczy ta uprzejma, błyszcząca w towarzystwie osoba, jest odrobinę kapryśna, rozkosznie nieobliczalna i szalenie uwodzicielska.

Miłość

Człowiek urodzony pod tym znakiem jest bardzo czuły i lekko zmysłowy, ale i jego spotykają gorzkie niepowodzenia. Zazwyczaj po przeżytym zawodzie miłosnym podnosi się z wdziękiem. Jednak kolejna porażka może sprawić, że zacznie unikać głębszego zaangażowania się.

 

Związki z innymi znakami

Urodzeni w roku Konia to ludzie praktyczni. Skorzystasz z ich pragmatyzmu wybierając partnera przede wszystkim spośród tych, którzy przyszli na świat pod znakiem Byka, Raka, Skorpiona lub Koziorożca. Rak, Skorpion czy Koziorożec Pies również będzie do Ciebie pasował. Psy użyczą Ci swojego taktu i pomogą znaleźć umiar we wszystkim. Rozsądny Skorpion Smok także byłby dla ciebie odpowiedni. Bliźnięta, Panna i Strzelec Węże oraz Kozy działają przeciwko Tobie, podobnie jak Panna i Strzelec Bawoły. Panny Małpy pragną twojej duszy, lecz Ty nie jesteś zbyt chętny, aby ją im oddać.

 

Dom i rodzina

Człowiek spod tego znaku właściwie wszędzie czuje się u siebie. Ponieważ nie imponują mu dobra materialne, a radość znajduje w gronie przyjaciół, jego miejsce zamieszkania może być przypadkowe. Aby działać i dojrzewać, ci aktywni ludzie potrzebują oczywiście przestrzeni. Źle się czują w ciasnych pomieszczeniach. Mają odrobiną cygańską naturą i chociaż zazwyczaj posiadają nieco pięknych mebli i cennych przedmiotów, to jednak doskonale potrafią się bez nich obejść.

Rodzice spod tego znaku chcieliby, żeby ich dziecko zostało artystą, wykonywało wolny zawód i przede wszystkim było szczęśliwe. Wobec swoich dzieci są pobłażliwi. Ale tak bardzo uzależniają je od siebie uczuciowo, że jest mało prawdopodobne, by tolerowali nieposłuszeństwo czy bunt.

 

Zawód

Mimo iż z natury niezwykle wrażliwy, człowiek urodzony pod znakiem Ryb Tygrysa potrafi wywołać zamieszanie w miejscu pracy. Tygrys nadaje temu wodnemu znakowi więcej rozpędu niż to konieczne do wykonywania obowiązków, a Ryba zyskuje na energii. Mając Rybę za towarzyszkę Tygrys będzie mniej porywczy i chaotyczny. Ktoś, kto przyszedł na świat pod tym znakiem, zrobi karierę zawodową, ale na cal nie zboczy z wytyczonej sobie drogi.

Jest zbyt nieśmiały, aby być autorytatywny. A zresztą rola przełożonego nie wydaje mu się atrakcyjna. Osiągnie najlepsze rezultaty, gdy będzie pracował sam i zarabiał na życie wykorzystując swoje zdolności artystyczne. Oczywiście może pracować u kogoś i bez trudności nawiąże kontakt z kolegami. Adaptuje się łatwo i jest wystarczająco rozsądny, by docenić znaczenie dyscypliny.

Aby rzeczywiście mógł odnosić sukcesy zawodowe, w młodości powinien otrzymać staranne wykształcenie.

Zajęcia, które odpowiadają osobom pod znaku Ryb Tygrysa: artysta-aktor, malarz, pisarz, rzemieślnik-tkacz, garncarz, złotnik, muzyk-kompozytor lub instrumentalista, tancerz, choreograf, realizator filmowy, stroiciel fortepianów, nauczyciel rysunku, projektant mody.

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
To ja w takim razie też poproszę:)11.03.1983r.,

:usmiech:

Kogut - 23,01,1993 - 9,02,1994

Ryby - 20,02 - 20,03

Ryby Kogut

 

Ogólna charakterystyka

Najważniejszą cechą człowieka urodzonego pod znakiem Ryb Kogutów jest umiejętność przystosowania się. Skrupulatny i niezależny, wszędzie czuje się u siebie. Lubi zmiany i natychmiast podejmuje działania, aby się zaaklimatyzować. Koguty to awanturnicy. Ryby lubią wędrować. Ruch pociąga tego entuzjastę. Ucieka przed niezgodą. Nieszczęśliwa miłość doprowadza go do płaczu.

W skrytości ducha wątpi, czy może się podobać. Nigdy nie jest pewny swojego uroku i nadmiernie się troszczy o pozory. Nie chciałby, aby ta troska była widoczna. Na pierwszy rzut oka jest zuchwały i władczy. Pokazuje się tylko z najlepszej strony i nie unika opowieści o swoich zaletach. Bo największa wada naszego bohatera to arogancja. Pretensjonalność jest przyczyną jego najpoważniejszych błędów. Lecz wcale nie ma potrzeby drążyć głębiej, aby odkryć, że ta prawdziwa - skromna - natura nie pochwala zadzierania nosa.

Kogut to realista i pospolity awanturnik. Ryba to jego całkowite przeciwieństwo. Rezultat? Albo osoba spod tego znaku przyjmie postawę prowokującą, wyznając nagle: "Jestem kochanką pana Slade'a" - podczas gdy lepiej byłoby zachować dla siebie tę informację; albo będzie siedzieć w kącie - grzeczna i spokojna - czekając, aż burza minie, i pragnąc, aby pan Slade nigdy nie istniał. Wniosek z tego, że jest nierównego usposobienia i odrobinę znerwicowana. Z jednej strony, tęskni za spokojem i sielankowymi przechadzkami. Z drugiej, rąbie drzewo do trzeciej nad ranem, by otrzymać awans.

Człowiek spod znaku Ryb Koguta jest w skrytości ducha fantastą. Udaje, że nie lubi się bawić. Jednak aż go świerzbi, by się popisać, by zabłysnąć. Jego życie pełne jest wzlotów i upadków. W sferze psychiki Ryba wpada to w egzaltację, to w depresję. Jeżeli "wzlot" Koguta nie zbiegnie się z jej egzaltacją, można dostrzec oznaki wewnętrznego konfliktu. Niewykluczone, że zacznie ogryzać paznokcie lub ssać palec.

Jest inteligentny. Powinien podkreślać swoją powagę eksponując to, co w nim wesołe i ekstrawaganckie. Chcę przez to powiedzieć, że czuje się zadowolony, mogąc pokazać swoje prawdziwe oblicze. A może być jednocześnie zuchwały i przedsiębiorczy. Lecz także twórczy i uduchowiony. To proste. Powinien napisać sensacyjną książkę, nakręcić komedię lub wziąć udział w wyścigach motocyklowych zawodowców czy w skokach narciarskich. "Ale ja wcale taki nie jestem" - protestuje. "Jestem pracusiem, który lubi samotnie wędrować po górach tylko w towarzystwie psów".

Możliwe. Ale posłuchaj, nasz bohaterze. Jeżeli przestaniesz litować się nad samym sobą i podkreślać różnice odgradzające cię od reszty świata, myślę, że mógłbyś wyjść z odosobnienia, w którym znalazłeś się z własnej woli, i trochę się rozerwać. Jesteś utalentowany i energiczny. Każdy ci to mówi. Jesteś pociągający i potrafisz się dostosować. A wiec dlaczego wszystkiego sobie odmawiasz, zamiast odetchnąć i cieszyć się życiem? Nie licz na innych, że cię zabawią. Żyj własnym życiem, póki czas.

 

Miłość

Na pozór ten, kto urodził się pod znakiem Ryb Małpy, cierpi, bo nie jest wystarczająco kochany. Właściwie nikt go nie kocha, prawdziwa miłość nie istnieje, a zresztą wszystko to są żarty (tu wzruszenie ramionami). Jednak w głębi duszy (znowu!) to romantyczny idealista, który niezłomnie wierzy w wieczne uczucia. Ale nawet w najbardziej udanych związkach zdarzają się nieporozumienia. Zaś on łatwo się zniechęca. Nie jest wytrwały w pielęgnowaniu miłości. Nie zapominaj, że jedyna wada, jaką sobie przypisuje, to doskonałość. Czy w takim razie może się przyznać do grubiaństwa, popędliwości lub niewierności? Bez przerwy - i na wszystkie strony - rozpowiada o swoich niedoskonałościach. Rezultat? Czuje się godny pogardy. Tym, czego mu potrzeba, jest współzawodnictwo.

 

Związki z innymi znakami

Znajdziesz szczęście u boku Byka, Raka, Skorpiona lub Koziorożca Bawołu. Ekscytują Cię również Raki, Skorpiony i Koziorożce Węże. Byki i Koziorożce Smoki podziwiają twoją bezpośredniość. Bliźnięta, Panny i Strzelcy Koty nie będą się z tobą zgadzać... Bliźnięta Koguty działają Ci na nerwy, zaś najgorszy wybór, jaki mógłbyś uczynić, to związek z Bliźniakiem Dzikiem.

 

Dom i rodzina

Nasz bohater jest na ogół skrupulatny i porządny. Jego mieszkanie będzie pomalowane na żywe i wesołe kolory. Pragnie wywierać wrażenie na innych i lubi to, co błyszczy. Urodzeni pod znakiem Ryb preferują naturalność i czystość, także w przenośnym tego słowa znaczeniu. Zamiast ciasnego mieszkania w mieście, zapewne wybiorą duży dom na wsi. I uwielbiają się stroić. Klasyczna odzież w dobrym gatunku.

Nigdy nie mają ostatecznej pewności, czy pragną mieć dzieci, czy też nie. Nie mogą dojść do ładu sami ze sobą, nie mówiąc już o ponownym ponoszeniu odpowiedzialności za inną istotę ludzką. Nie nadają się do karmienia i pielęgnowania swoich pociech. Jeżeli mają dzieci, najpewniej troską o ich wychowanie obarczą partnera. Jako rodzice nie błyszczą cierpliwością.

Zawód

W karierze zawodowej nasz awanturniczy i utalentowany bohater wiele od siebie wymaga. Pociągają go zawody związane z rozpracowywaniem skomplikowanych planów. Działa skutecznie i zawsze staje na wysokości zadania. Wszystko lubi robić "jak należy". Raczej nie jest zręcznym negocjatorem. Jest wykonawcą. Wprowadza w życie pomysły innych. Tworzenie dla samego tworzenia go nie interesuje. Pragnie wykorzystywać swój talent artystyczny do konkretnych celów.

To wymagający szef. Zna swą wartość i jest śmiałym perfekcjonistą. Ale umie zrozumieć problemy innych i z łatwością wprowadza odmienne od swoich metody. Ponieważ nie jest stworzony do wewnętrznych rozgrywek, polubi także skromniejsze zajęcie w biurze lub w fabryce. I doskonale potrafi pracować całkiem sam, bez żadnego dodatkowego bodźca. To człowiek ambitny.

Zajęcia odpowiadające Rybom Kogutom: optyk, rybak, pisarz, elektryk, inżynier, fotograf, programista komputerowy, stroiciel fortepianów, inżynier dźwięku, farmaceuta, skoczek do wody, pilot akrobata.

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

Link to comment
Share on other sites

basik38:usmiech:

 

:) Ja również prosiłabym o horoskop :)

09.03.1971

10.10.1973

18.07.1973

Pozdrawiam:onajego_na::dostal_na:

 

Tu masz dla drugiej daty http://www.ezoforum.pl/horoskop-podwojny/15690-polaczenie-wagi-z.html#post131729 a tu dla trzeciej http://www.ezoforum.pl/horoskop-podwojny/15687-polaczenie-raka-z-2.html#post118453

 

 

09.03.1971-

Ryba Dzik

Ogólna charakterystyka

Ten, kto urodził się pod znakiem Ryb w roku Dzika, jest tak bardzo uczuciowy, że aż mu to przeszkadza w życiu. Odczuwa wszystko o wiele intensywniej niż większość z nas. Ma łagodne usposobienie i nieograniczoną ambicje. .Jest zmysłowy, uwielbia luksus i ogromnie szanuje tradycję.Jego największy wróg to dzisiejszy świat. Jest staroświecki i bardzo przywiązany do dawnych wartości. Skróty go irytują. Przezwiska działają na nerwy. Gadżety nudzą.

Ta nadmierna uczuciowość sprawia, że nasz bohater - którego jednakże bardzo pociągają pieniądze i awans - jest zmuszony pracować ciężej niż inni. Sam sobie narzuca jarzmo znojnej pracy. Jego przekonania są równie niezmienne jak jego uczucia, czyli jest jednocześnie uparty i delikatny. Nie kiwnie palcem, jeżeli uważa, że ma rację. A gdy jej nie ma, to i tak nie zareaguje. Czy to za pomocą przeprosin, czy też małych ustępstw, zawsze znajduje sposób, aby sobie poradzić zachowując twarz.

Ten upór i nadmierna wrażliwość prowokują otoczenie do dokuczania mu lub przekomarzania się z nim. To tylko pogarsza sytuację i wzbudza jego gniew. Lecz nie mamy do czynienia z wybuchami wściekłości. On tłumi w sobie złość. Nie ma kryzysów ani scen. Tylko kłębiący się dym z papierosów.

Człowiek spod znaku Ryb Dzika ma dobre serce, a jego dąsy nie trwają długo. Żywi głębokie i szczere uczucia wobec rodziny i przyjaciół oraz skrupulatnie wypełnia swoje zobowiązania. Jest dyplomatą i pilnuje, aby wszędzie panował spokój. Potrafi postępować z ludźmi zapalczywymi i wymagającymi. Jest rozsądny i trochę jakby zblazowany. Powiedziałabym, że podchodzi do życia bardziej filozoficznie niż inni i pobłażliwie traktuje nasze dziecinne kaprysy. "Jakie to w końcu ma znaczenie?" - myśli.

Najbardziej interesuje go kultura i zawarte - lub zawierane - w najróżniejszych dziedzinach układy. Jest zafascynowany historią oraz wszelkiego rodzaju baśniami i legendami. Poślubia osobę ze swego środowiska, o podobnym wykształceniu, i zazwyczaj jest związany z rodziną. Nie miewa napadów melancholii, ale i nie chadza potańczyć na urwistym brzegu, skąd mogłaby go zmyć fala. Nie jest nieśmiały. O, niej Ale jest delikatny i woli wracać do domu znaną ścieżką, unikając dziur i rynsztoków, procy i strzał.

Korzysta z tego, że znajduje się na ostatnim miejscu w obu zodiakach. I Ryby, i Dziki zamykają tradycyjny cykl. Rezultat? Ten, kto przyszedł na świat pod znakiem Ryb Dzika, patrzy na wszystko z perspektywy czcigodnego mędrca, lecz i właśnie jemu przypadają wszystkie niegodziwości dwunastomiesięcznego i dwunastoletniego cyklu. Inaczej mówiąc, wiele się dzieje w duszy tego bogatego i zakochanego w luksusie człowieka. Jednak to nie zawsze jest pociągające. Część życia powinien przeznaczyć na grzebanie w odpadkach, by znaleźć to, co mu odpowiada.

Świat go przytłacza, a dar przenikliwości nieraz ciąży. Jest uczuciowy, lecz zrezygnowany. Rodzice go rozczarowują, a mimo wszystko ich podziwia. Kochanka ma mnóstwo wad, jednak szaleje za nią. Dzieci dorastają, opuszczają dom rodzinny i to go smuci. Cóż więc pozostaje? Pieniądze. Komfort. Obrazy. Rzeźbiarstwo. Posiadłość. Rolls-royce. Bogata biblioteka. Frazy muzyczne, z których wiele zna na pamięć. "A może - mówi do siebie stary esteta - zostanę w końcu malarzem amatorem?"

 

Miłość

Niektórzy mu zarzucają, że "klei się" niczym dobry klej. To prawda, że nasz bohater pragnie mieć poczucie bezpieczeństwa i stąpa po ziemi prowadzony przez ukochaną osobę. Bez trwałego uczucia i ogromnej czułości wydaje mu się, że jest rozbitkiem na bezludnej wyspie. Ponieważ cechują go niezwykła wrażliwość i zmysłowość, wiele poświęci, aby zatrzymać obiekt swojej namiętności. Dodajmy, że on w związku miłosnym "przyjmuje". Nie powiedziałam, że bierze. Powiedziałam, że "przyjmuje". Czyli gdy jesteś jego ukochaną połową, możesz popełnić właściwie każde głupstwo, a on je przyjmie z uśmiechem. Rozumie potrzeby, pragnienia i uczucia innych. Lubi komuś oddać przysługę, ofiarować prezent i troszczy się o twoją wygodę. Ale pomyśl dwa razy, zanim nadużyjesz jego dobroci, bo on tego nie toleruje. Jeżeli to uczynisz, albo oddali się od ciebie w głębi duszy, albo zamęczy cię swoim rozczarowaniem. I byłoby dobrze, by jego partner lubił łóżko. Ten, kto się urodził pod znakiem Ryb Dzika, uwielbia się kochać i jeść, i pić.

 

Związki z innymi znakami

Do twoich zwolenników należą Koty i Kozą. Lubią sposób, w jaki podchodzisz do życia, i pragną ci się podobać. Ty także je podziwiasz. Spośród urodzonych w roku Kota i Kozy wybierz partnera, który przyszedł na świat pod znakiem Byka, Raka, Skorpiona i Koziorożca. Jeśli pragniesz związku bardziej ekscytującego - lecz o wiele mniej trwałego - proponuję Raka Tygrysa. Zmienny, chociaż fascynujący. Wśród znaków nieharmonijnych odradzam Pannę lub Strzelca Węża. O ile to możliwe, najlepiej nie zadawaj się z żadnym Wężem. I nie próbuj uwodzić Bliźniaka Konia czy też Strzelca Małpy. Zmarnowałbyś cenny czas zamiast go lepiej wykorzystać w towarzystwie miłej osoby urodzonej w roku Kota albo Kozy.

 

Dom i rodzina

Człowiek spod znaku Ryb Dzika urządza swoje gniazdko z bezprzykładnym, zapałem. Przemierza całe miasto w poszukiwaniu dywanów, stylowych mebli i świeczników, aż wszystko będzie doskonale - w najdrobniejszych szczegółach - pasowało. Jest zręczny i zwinny. Sposób urządzenia domu zwiastuje godnego i kulturalnego gospodarza. Nigdy nie zamieszka w stodole - chyba że zostanie pieczołowicie odnowiona przez krasnoludki, które szczoteczkami do zębów wyczyszczą belki. Bezustannie dąży do ulepszenia swoich wnętrz. Które i bez tego są wzorem doskonałości.

Wszystko, co związane z dziećmi, ich wygodą i szczęściem, zajmuje, bulwersuje, niepokoi i denerwuje naszego bohatera. Gdybym pragnęła znaleźć "żonę i matkę", dałabym ogłoszenie do gazety poszukując koniecznie kogoś spod znaku Ryb Dzika - płeć obojętna. On urodził się po to, by służyć innym, i znajduje w tym przyjemność. Dzieci zawsze jedzą o stałej porze, zaś ich skarpetki są zawsze zacerowane - a nie wyrzucone do śmieci.

 

Zawód

Ten stateczny i zrównoważony obywatel potrafi wykonywać niemal wszystkie zawody. Ważne jest, aby bardzo wcześnie zdecydował, co pragnie robić i wytrwale się tego trzymał. Ponieważ jest wszechstronnie utalentowany, mógłby zapragnąć zmieniać zawody, czego akurat powinien unikać. Potrzeba mu poczucia bezpieczeństwa. Jeżeli od młodości jest właściwie przygotowywany może znaleźć ciekawą i dobrze płatną pracę. Doskonale nadaje się na wyższego urzędnika; w stosunkach z ludźmi cechuje go skrupulatność. Urodzeni pod tym. znakiem to dobrzy negocjatorzy, którzy dostrzegają wszystkie aspekty problemu i potrafią zrozumieć różne punkty widzenia. Są naturalnie artystami. Przecież przyszli na świat pod znakiem Ryb Dzika!

Ryba Dzik okaże się zwierzchnikiem uprzejmym, życzliwym i towarzyskim. Może także pełnić rolę zastępcy lub asystenta dyrektora. Nie zależy mu na pierwszym miejscu. Wręcz woli grać drugie skrzypce, by lepiej się bawić. Jest zdolnym, godnym zaufania, a nawet twórczym pracownikiem - zwłaszcza gdy bardzo dobrze zarabia.

Zajęcia, które odpowiadają ludziom urodzonym pod znakiem Ryb Dzika : konserwator obrazów, mebli, konserwator zabytków, asystent dyrektora, dyrektor galerii obrazów, malarz, rzeźbiarz, projektant mody, fryzjer, kosmetyczka, stylista, architekt, konstruktor.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia"

Edited by _Domi_
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

:usmiech:

Ryba Koza

 

Ogólna charakterystyka

Człowiek spod znaku Ryb urodzony w roku Kozy łączy w sobie cechy dwóch najbardziej uczuciowych znaków z jednego i drugiego Zodiaku, czyli jest wyjątkowo wrażliwy. Ta wrażliwość to najważniejszy rys jego osobowości. Talent, umiejętność wykorzystywania własnych uzdolnień, miłość i uczuciowość znajdują się na dalszym miejscu. Ten, kto przyszedł na świat pod znakiem Ryb Kozy, należy do najsilniejszych charakterów wśród Ryb.

Dlaczego? Cóż, znak Ryb jest często astrologiczne związany z innym, mniej lub bardziej agresywnym znakiem. Na przykład z Tygrysem. I wyobraźmy sobie, że ma ascendent Lwa lub Panny. Wrażliwość może wówczas zostać zduszona w zarodku. Natomiast sprzymierzona z Kozą, która jest uległa, pełna fantazji, zmysłowa, grzeczna i ma artystyczną duszę, Ryba może nareszcie pływać bez skrępowania, gdzie chce. Nikt nie próbuje narzucić jej ograniczeń. Jeśli zapragnie śpiewać na fałszywą nutę, Koza z przyjemnością napisze akompaniament do jej pieśni.

Mamy więc do czynienia z harmonijnym związkiem dwóch niezmiernie wrażliwych znaków. Co urodzeni pod tym znakiem robią z takim zapasem emocji? Jak potrafią zapanować nad swoimi fluidami i nadać im użyteczny kształt? To bardzo proste. Nie próbują niczego zmienić. Ryba nie lubi wzorców. Koza także nie. Wspólnie pozbywają się ich z radością. Przechadzają się i wędrują, idą i wracają, wchodzą i wychodzą, kiedy chcą - lecz nigdy bezużytecznie.

To żywe anteny. Odbierają wszystko, co widzą i słyszą. Pamiętają odcień koloru i rodzaj tkaniny, miejsca, w których byli, oraz rozmiary i kształty. Są doskonałymi artystami. Wchłaniają, przetrawiają, a następnie wyrażają emocje.

Jak to wygląda w życiu codziennym? Nie wygląda. Zapomnij o życiu codziennym. Nasz bohater to wędrowiec. Nie interesuje go rutyna ani przeżywanie niczego po raz drugi. Główny cel to stale nowe doświadczenia. Jego posiłki składają się z kanapek lub z wyszukanych dań. Zapomni grzebienia albo będzie nienagannie uczesany. Ubierze się wytwornie, a może przyjdzie w łachmanach. To bez różnicy. On nigdzie się nie spieszy. Gardzi krytyką i ingerowaniem w jego sprawy. Żyje tak, jak chce. A jeśli to ci się nie podoba, zostaw go w spokoju!

Proszę mnie dobrze zrozumieć. Człowiek spod tego znaku nie jest nieposłuszny. Aby być nieposłusznym, trzeba chociaż mieć pojęcie o tym, co to jest posłuszeństwo. On nie ma. Nie uznaje głupich zwyczajów. Żyje zgodnie ze swoim rytmem. Nie jest buntownikiem, bo po prostu nie zwraca najmniejszej, uwagi na zasady i przepisy. Urodził się, by żyć na marginesie.

A co z Kozą? Na czyim ramieniu ma złożyć głowę? Na kim się oprzeć? Na Rybie, oczywiście. Tam, gdzie ona pływa, Koza nie jest już darmozjadem, lecz miłym gościem. To symbioza w całej pełni.

 

Miłość

Tak. Miłość i nasz bohater... Powiedzmy po prostu, że kiedy raz ją poznał, będzie mu niezmiernie trudno ponownie wpaść w jej sieci. Ze względu na dystans psychiczny między nim a innymi ludźmi oraz naturalne dla niego odosobnienie, najczęściej uniknie trwałych więzów. A jednak, co ma na celu utrzymanie gatunku, nadchodzi moment, gdy się zakocha. Jego wybór padnie zapewne na osobę solidną, która uporządkuje nieco jego życie pod kątem: praca - posiłek - kąpiel i tak dalej. Ma namiętną duszę, a dzieje jego burzliwych miłości zainspirowały wiele powieści. Ale nawet nie próbuje być wierny. "Wierność? Co to takiego?" - spyta wynurzając się ze swego obłoku. Nie zwracaj na to uwagi.

Jeśli zostaniesz wybranką tego kameleona lub zapragniesz przywiązać się do niego, radzę "wziąć sprawy w swoje ręce". Nawet najsurowszy z tyranów ma kłopoty z oswojeniem kogoś spod znaku Ryb Kozy. Taka osoba nie wie, co to punktualność. Nie zna innych zasad poza swoimi. Czas nic dla niej nie znaczy - przynajmniej w takim rozumieniu, jakie ty mu przypisujesz. Dlatego gdy pociąga cię ten uroczy dziwak, nie krępuj go. Raczej rozpieszczaj. Kto wie? Może to przyszły Michał Anioł.

Związki z innymi znakami

Jesteś prawdziwą miłośniczką Kotów! Spróbuj szczęścia z tymi, które urodziły się pod znakiem Byka, Raka, Skorpiona lub Koziorożca. W zamian za twoje wdzięki obdarują cię poczuciem bezpieczeństwa. A Konie, urodzone pod wymienionymi przed chwilą znakami, proponują ci miłość i romanse. Byk, Skorpion lub Koziorożec Dzik również mogą cię uszczęśliwić. Będziesz niewypowiedzianie zadowolona i wesoła w towarzystwie wrażliwego Skorpiona Kozy. Wierz mi, w twoim interesie leży unikanie Baranów, Bliźniąt i Panien Bawołów. Panny Psy wcale nie będą cię rozumiały.

 

Dom i rodzina

Jeśli nasz bohater zdecyduje się w końcu mieć dom, będzie żył otoczony luksusem i pięknem. W dodatku potrafi posługiwać się narzędziami i pamięta o efektownym oświetleniu. A jego słynny talent artystyczny jest wszędzie zauważalny, szczególnie w oryginalnym urządzeniu pokoi. Meble nie będą zapewne zbyt praktyczne. W tym wypadku niezwykle pomocne okażą się umiejętności organizacyjne bardziej prozaicznego partnera. Jego szafy okażą się-pełne ubrań - zarówno okropnych, jak i efektownych.

Będzie kochał do szaleństwa swoje dzieci i cierpliwie znosił ich obecność. Ale irytuje go brak rozsądku maluchów i przerywanie, kiedy mówią dorośli. Człowiek spod znaku Ryb Kozy widzi doskonale wady innych, ale nie zauważa ich u siebie. Lecz dla tej wyjątkowo artystycznej natury dochodzące zewsząd hałasy są naprawdę nie do zniesienia. Należy go chronić przed własnymi dziećmi. I wzajemnie!

 

Zawód

Najodpowiedniejsze byłyby te zawody, które mu umożliwiają podróżowanie i realizowanie zdolności twórczych. On musi się rozwijać bez przeszkód. Pragnie także uniknąć rutyny i wolałby nie zostać członkiem komitetu oczyszczania miasta. To niełatwe zadanie znaleźć zajęcie dla tak artystycznej duszy. Ale problem zawodu sam się rozwiąże, jeśli otrzyma odpowiednie wykształcenie lub będzie terminował u wielkiego artysty. Pragnie wykorzystywać swój talent, czuje prawdziwe artystyczne powołanie i - pod warunkiem, że nie ulegnie skłonnościom do pesymizmu - odniesie sukces.

Jako przełożony potrafi ocenić sytuację w mgnieniu oka. Ponieważ stale unosi się na swoim obłoku, ma dokładną i szeroką perspektywę. Potrafi być autorytatywny i umie kierować zespołem. Lecz jako urzędnik czy robotnik nie czuje powołania do ciężkiej pracy. Bardziej odpowiada mu zawód umożliwiający kontakty z ludźmi i zapewniający dużo przestrzeni do rozwoju - w znaczeniu dosłownym i przenośnym.

Zajęcia, które odpowiadają ludziom urodzonym pod znakiem Ryb Kozy: artysta (wszystkie dyscypliny), muzyk (wszystkie dziedziny), rzemieślnik (wszystkie specjalności), projektant kostiumów teatralnych i filmowych, charaktery-zator, scenograf, fryzjer, krawcowa, literat.

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia"

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
 • 3 weeks later...

Ogólna charakterystyka

Ryba urodzona w roku Psa jak wszystkie Ryby - a nawet jeszcze bardziej - ma czułe miejsca, których dotykać można tylko z największą delikatnością. U człowieka spod znaku Ryb Psa wrażliwość przybiera formę nerwowej drażliwości. On nie lubi, kiedy ktoś krytykuje jego pomysły albo mu się sprzeciwia. Jest inteligentny, ale ma słabą wolę.

Przyjrzyjmy się najpierw roli Ryby, która cała jest wrażliwością i przenikliwością. Ryba żyje po to, aby podnosić swój poziom świadomości. Cechuje ją wyrozumiałość i mistycyzm. Jest także słaba i czasem pełna goryczy. Często brakuje jej umiejętności podejmowania decyzji.

Psy są znane ze swojej niezawodności, poświęcenia i lojalności. Słusznie uchodzą za godnych szacunku i zaufania oraz wyjątkowo obowiązkowych. Stać je nawet na bohaterstwo. Ale, w przeciwieństwie do Ryb, brak im nieco pewności siebie, popisują się swoimi zaletami i czasem zachowują cynicznie. Ten, kto przyszedł na świat pod znakiem Ryb Psa, jest popędliwy i sarkastyczny, krytykancki i niespokojny. Stale przyjmuje postawę obronną. Niełatwo zdobywa przyjaciół. Trochę się boi nowych znajomości. Może nawet próbować całkowicie zerwać kontakty ze społeczeństwem, by za wszelką cenę znaleźć spokój.

Jest wszechstronnie utalentowany. Posiada niezliczone umiejętności i - pod warunkiem, że otrzyma staranne wykształcenie - może zajść daleko. Przede wszystkim jednak pragnie poczucia bezpieczeństwa. Nie lubi tego, co nieznane. Aby osiągnąć sukces, będzie wytrwale pracował w wybranej przez siebie dziedzinie. Jednak prawdziwy cel to niezmienne zapewnienie sobie schronienia i azylu, co ma go uwolnić od lęku.

Nasz bohater potrafi być bardzo zabawny. Umie dostrzec śmieszne strony ludzkiego zachowania i umie je przedrzeźniać. Jego zjadliwy i cięty dowcip, który można porównać do gałązek trzaskających w ogniu, jest zdolny przebić najgrubszą skórę.

Poczucie odpowiedzialności, jakie go cechuje niemal od chwili urodzin, okazuje się czasem prawdziwą kulą u nogi. Obowiązek jest wszystkim dla tego delikatnego i sumiennego człowieka. Zdarza się, że wypełniając zobowiązania nadweręża siły. Nerwy nie wytrzymują i pojawia się stres. Powinien uważać na oznaki zbliżającej się depresji i rozpaczy spowodowanych przemęczeniem, wyczerpaniem i niepokojem.

To wrażliwy olbrzym. Spoglądając na jego postawną sylwetkę, nikt nie odgadłby, że on jest taki bezbronny, a ona zasypiając wieczorem popłakuje, bo ma pustkę w duszy. Ponieważ zasadniczo są skromni i nie manifestują swoich uczuć, często się ich nie docenia.

Nigdy nie narzekają ani nie zrzędzą, jeśli tylko mogą się uśmiechać. Krzyczą tylko w obliczu niebezpieczeństwa. Ale trzeba dodać, że widzą je wszędzie. Ludzie spod tego znaku nic nie mają do ukrycia, przed nikim nie muszą się tłumaczyć, a jednocześnie ciągle są niespokojni.

 

Miłość

Ten, kto urodził się pod znakiem Ryb Psa, zazwyczaj jest żonaty. Więzy małżeńskie zapewniają mu poczucie bezpieczeństwa, którego tak potrzebuje. Uchodzi za wiernego w miłości i wybrednego w wyborze partnera. Aby ośmielił się działać, należy go uspokajać i zachęcać. Potężne dawki czułości i pokrzepienia są nieodzowne, gdyż jego wrażliwość i napięte jak struny nerwy sprawiają, że czasem cierpi z powodu braku pewności siebie. Nic tak go nie rozweseli jak serdeczna i ożywiona pogawędka.

 

Związki z innymi znakami

Urodzeni pod znakiem Byka, Wagi i Koziorożca Tygrysa lubią twój styl. Skorpiony i Koziorożce Zające pociąga twoja subtelność i wrażliwość. Skorpion Koń pragnie zaopiekować się tobą. Z wzajemnością. Nie bierz pod uwagę Bliźniąt, Panien i Strzelców Smoków, Kóz ani Kogutów.

 

Dom i rodzina

Nasz bohater może mieszkać właściwie wszędzie. Jego dobre samopoczucie nie zależy od otoczenia. Naturalnie że lubi, aby w domu panował porządek i było przytulnie, ale nie odczuwa specjalnej potrzeby wyrażania swojej osobowości poprzez dobór sprzętów. Rzadko go zobaczysz, jak w pocie czoła wybiera obicie lub abażur. Jest dyskretny i ogromnie się troszczy o wygodę innych. Jednak potrafi żyć bez przesadnego luksusu, a nawet jest przeciwny urządzaniu mieszkania z przepychem.

To wzór rodzica pełnego uczucia i poświęcenia. Ponieważ z natury jest niespokojny, nie należy się dziwić, że co pięć minut biega do kołyski, aby się upewnić, czy malutka Izabela jeszcze oddycha. Pragnie, żeby jego dziecko wszędzie było najlepsze: w szkole, w sporcie, w zajęciach pozaszkolnych. Rybo Psie, jeśli masz dzieci, od czasu do czasu pozwól im trochę odetchnąć. To przecież jeszcze dzieci.

 

Zawód

To człowiek o wielkich zdolnościach. Żywa inteligencja i cyniczne usposobienie uwydatniają jego talent. Z dnia na dzień potrafi przekształcić najskromniejszy zarys pomysłu czy planu w złożony projekt. Obdarzony poczuciem obowiązku Psa i wrażliwością Ryb, nasz zaradny bohater niezmordowanie poszukuje brakującego ogniwa, aby naprawić łańcuch. To zdolny pracownik, który niełatwo rezygnuje. Przesadną wrażliwość należy uznać za jego najpoważniejszą wadę. Gdy ktoś go wyśmieje lub obrazi, może się załamać. Niespożyty zapał to nie jego specjalność.

Jako szef jest sprawiedliwy i punktualny, niekiedy komiczny w swoim postępowaniu. Nie chce wywoływać wrogości podwładnych i zawsze ma im do powiedzenia coś zachęcającego. Czasem posłuży się uszczypliwym sarkazmem. Na to nie trzeba zwracać uwagi. Nie jest złośliwy. Szanuje swoją pracę. Może się zapalić do pozornie dziwacznego pomysłu, lecz nie należy tym się przejmować, bo w końcu powróci na ziemię. To poważny człowiek i ma poważne ideały. Od czasu do czasu lubi być rozweselany i woli pracować w grupie niż w samotności.

Zajęcia odpowiadające Rybom Psom: pisarz, aktor, karykaturzysta, profesor, tancerz, śpiewak, dyrektor artystyczny, sekretarz, grafik, opiekunka noworodków.

 

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia"

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 1 month later...
 • 1 year later...
 • 1 month later...
 • 3 weeks later...
czy moge prosic o zestawienie Ryba Krolik ? :)

RYBY urodzone w roku ZAJĄCA

Zając posiada wrodzoną szlachetność. Ekspansywny umysł Ryby jest w stanie rozszyfrować wiele spraw. Wspólnie z rozumnym Zającem, który przetrzymuje Rybę w suchym doku przynajmniej przez część jej życia, może wiele zdziałać. Ogólnie wiadomo, że oboje unikają konfliktów, spięć, nie są małostkowi czy mściwi. Żadna nienaturalna zależność od innych nie krępuje ich postępowania. Człowiek spod znaku Ryb Zająca osiąga dokładnie to, czego chce - nie korzystając z przetartych szlaków.

Przez większą część życia pozostaje ostrożny. Zachowuje milczenie, dopóki nie pozna swoich słuchaczy. Dopiero gdy czuje się bezpieczny, zabiera głos. Nie jest specjalnie towarzyski i nie ulega modom. Prostota jest jego celem, komplikacje - wrogiem. Lubi porządek i rozsądne argumenty. Swoje jasno określone poglądy na wiele spraw wykorzystuje jak barwy ochronne. To, co inni biorą za jego niezdecydowanie, w rzeczywistości jest odmową uczestniczenia w czymkolwiek, co nie zgadza się idealnie ze sposobem myślenia naszego bohatera.

Ludzie urodzeni pod znakiem Ryb Zająca często pracują - bezpośrednio lub pośrednio - dla kogoś, kogo uważają za bardziej wartościowego niż oni sami. Sławę traktują jako niewygodę, dopust boży. A jednak niektórzy z nich stają się sławni. Są wnikliwymi obserwatorami wszystkich aspektów ludzkiego życia i zazwyczaj potrafią je oryginalnie zinterpretować. Bywają dowcipni i nie wahają się posłużyć humorem, aby ich lepiej zrozumiano.

Człowiek, który przyszedł na świat pod znakiem Ryb Zająca, nie jest serdeczny, otwarty, towarzyski czy niestały. Na ogół nie opowiada innym, jakiego poszukuje partnera, i długo może żyć sam, zanim spotka zaczarowanego księcia czy księżniczkę z bajki. Wizja odważnego rycerza na białym rumaku ma zagorzałych zwolenników wśród tradycjonalistów, jakimi są wszyscy urodzeni pod znakiem Ryb Zajęcy.

Związki z innymi znakami: Byki, Raki, Skorpiony Dziki zapewnia ci przytomność umysłu, której tak pragniesz. Z Rakiem czy Skorpionem Owcą wybierz się na szalone wakacje - będą dalekie od rutyny dnia codziennego. Skorpiony i Koziorożce Psy mogą wnieść w twoje życie wiele nowych ideałów. Rak Szczur jest tak do ciebie podobny, że wasze małżeństwo będzie jak związek bliźniaków. Natomiast Raki Zające przedstawią ci swoje kuszące plany i opowiedzą, jak bardzo kochają domowe ognisko. Trzymaj się z daleka od Bliźniąt, Panien i Strzelców Szczurów czy Kogutów.

Dom i rodzina Człowiek urodzony pod znakiem Ryb Zająca bardzo pragnie założyć rodzinę i mieć dzieci. Aby to marzenie mogło się spełnić, potrzebny jest naturalnie dom. Możesz być pewny, że jego dom będzie solidny, wygodny i bezpieczny, położony w dobrej dzielnicy. On pnie się stopniowo po drabinie społecznej, zaś od miejsca zamieszkania i od stylu życia zależy w dużej mierze opinia, jaką mają o nim inni. Poszukuje spokojnego otoczenia i zapewne będzie wolał wieś od miasta. Rodziców spod tego znaku interesuje przede wszystkim dobrobyt dzieci. Będą skłonni wychowywać je pod kloszem, lecz jednocześnie potrafią okazać stanowczość, a nawet pewną nieugiętość w egzekwowaniu wymagań. Wszystko, co nieprzyzwoite, wzbudza ich dezaprobatę. Chcą, aby dzieci miały dobre maniery. Okazują im czułość i dużo uczucia. Może nie pójdą z nimi na jarmark, za to chętnie przeczytają bajkę na dobranoc.

Zawód: Temu inteligentnemu i pojętnemu człowiekowi w zrobieniu kariery może przeszkodzić pewne niezdecydowanie. Jest wyjątkowo nerwowy i bardzo się troszczy o swój status i pozycję w społeczeństwie. Nie boi się pracy. Natomiast przerażają go nieodwołalne zobowiązania i konflikty z otoczeniem. Pamiętając o tym wrodzonym dystansie, należy mu raczej doradzić pracę dobrze płatną, chociaż mało twórczą, zamiast prestiżowej kariery pełnej wzlotów i upadków. Jako zwierzchnik jest poważny, a nawet surowy. Ponieważ ce****e go niezwykła wrażliwość na stresy i napięcia, często ukrywa to pod pozornym chłodem i opanowaniem. Mimo że ta pełna rezerwy postawa może być nieco myląca, to jest jednak najwłaściwsza w jego kontaktach zawodowych. Odpowiada mu praca indywidualna, kiedy to działa zgodnie z własnym rytmem, bez popędzania. Jako urzędnik jest spokojny i zachowuje dystans. Przykłada się do pracy, lecz nie zawsze wykazuje inicjatywę. Zajęcia odpowiadające osobom urodzonym pod znakiem Ryb Zająca: matematyk, programista komputerowy, konserwator zabytków, tłumacz, pisarz, właściciel winnic, architekt przestrzenny.

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...
 • 2 years later...
 • 2 months later...
 • 4 months later...
 • 4 weeks later...
 • 4 months later...
:usmiech:

Ryba Koza

 

Ogólna charakterystyka

Człowiek spod znaku Ryb urodzony w roku Kozy łączy w sobie cechy dwóch najbardziej uczuciowych znaków z jednego i drugiego Zodiaku, czyli jest wyjątkowo wrażliwy. Ta wrażliwość to najważniejszy rys jego osobowości. Talent, umiejętność wykorzystywania własnych uzdolnień, miłość i uczuciowość znajdują się na dalszym miejscu. Ten, kto przyszedł na świat pod znakiem Ryb Kozy, należy do najsilniejszych charakterów wśród Ryb.

Dlaczego? Cóż, znak Ryb jest często astrologiczne związany z innym, mniej lub bardziej agresywnym znakiem. Na przykład z Tygrysem. I wyobraźmy sobie, że ma ascendent Lwa lub Panny. Wrażliwość może wówczas zostać zduszona w zarodku. Natomiast sprzymierzona z Kozą, która jest uległa, pełna fantazji, zmysłowa, grzeczna i ma artystyczną duszę, Ryba może nareszcie pływać bez skrępowania, gdzie chce. Nikt nie próbuje narzucić jej ograniczeń. Jeśli zapragnie śpiewać na fałszywą nutę, Koza z przyjemnością napisze akompaniament do jej pieśni.

Mamy więc do czynienia z harmonijnym związkiem dwóch niezmiernie wrażliwych znaków. Co urodzeni pod tym znakiem robią z takim zapasem emocji? Jak potrafią zapanować nad swoimi fluidami i nadać im użyteczny kształt? To bardzo proste. Nie próbują niczego zmienić. Ryba nie lubi wzorców. Koza także nie. Wspólnie pozbywają się ich z radością. Przechadzają się i wędrują, idą i wracają, wchodzą i wychodzą, kiedy chcą - lecz nigdy bezużytecznie.

To żywe anteny. Odbierają wszystko, co widzą i słyszą. Pamiętają odcień koloru i rodzaj tkaniny, miejsca, w których byli, oraz rozmiary i kształty. Są doskonałymi artystami. Wchłaniają, przetrawiają, a następnie wyrażają emocje.

Jak to wygląda w życiu codziennym? Nie wygląda. Zapomnij o życiu codziennym. Nasz bohater to wędrowiec. Nie interesuje go rutyna ani przeżywanie niczego po raz drugi. Główny cel to stale nowe doświadczenia. Jego posiłki składają się z kanapek lub z wyszukanych dań. Zapomni grzebienia albo będzie nienagannie uczesany. Ubierze się wytwornie, a może przyjdzie w łachmanach. To bez różnicy. On nigdzie się nie spieszy. Gardzi krytyką i ingerowaniem w jego sprawy. Żyje tak, jak chce. A jeśli to ci się nie podoba, zostaw go w spokoju!

Proszę mnie dobrze zrozumieć. Człowiek spod tego znaku nie jest nieposłuszny. Aby być nieposłusznym, trzeba chociaż mieć pojęcie o tym, co to jest posłuszeństwo. On nie ma. Nie uznaje głupich zwyczajów. Żyje zgodnie ze swoim rytmem. Nie jest buntownikiem, bo po prostu nie zwraca najmniejszej, uwagi na zasady i przepisy. Urodził się, by żyć na marginesie.

A co z Kozą? Na czyim ramieniu ma złożyć głowę? Na kim się oprzeć? Na Rybie, oczywiście. Tam, gdzie ona pływa, Koza nie jest już darmozjadem, lecz miłym gościem. To symbioza w całej pełni.

 

Miłość

Tak. Miłość i nasz bohater... Powiedzmy po prostu, że kiedy raz ją poznał, będzie mu niezmiernie trudno ponownie wpaść w jej sieci. Ze względu na dystans psychiczny między nim a innymi ludźmi oraz naturalne dla niego odosobnienie, najczęściej uniknie trwałych więzów. A jednak, co ma na celu utrzymanie gatunku, nadchodzi moment, gdy się zakocha. Jego wybór padnie zapewne na osobę solidną, która uporządkuje nieco jego życie pod kątem: praca - posiłek - kąpiel i tak dalej. Ma namiętną duszę, a dzieje jego burzliwych miłości zainspirowały wiele powieści. Ale nawet nie próbuje być wierny. "Wierność? Co to takiego?" - spyta wynurzając się ze swego obłoku. Nie zwracaj na to uwagi.

Jeśli zostaniesz wybranką tego kameleona lub zapragniesz przywiązać się do niego, radzę "wziąć sprawy w swoje ręce". Nawet najsurowszy z tyranów ma kłopoty z oswojeniem kogoś spod znaku Ryb Kozy. Taka osoba nie wie, co to punktualność. Nie zna innych zasad poza swoimi. Czas nic dla niej nie znaczy - przynajmniej w takim rozumieniu, jakie ty mu przypisujesz. Dlatego gdy pociąga cię ten uroczy dziwak, nie krępuj go. Raczej rozpieszczaj. Kto wie? Może to przyszły Michał Anioł.

Związki z innymi znakami

Jesteś prawdziwą miłośniczką Kotów! Spróbuj szczęścia z tymi, które urodziły się pod znakiem Byka, Raka, Skorpiona lub Koziorożca. W zamian za twoje wdzięki obdarują cię poczuciem bezpieczeństwa. A Konie, urodzone pod wymienionymi przed chwilą znakami, proponują ci miłość i romanse. Byk, Skorpion lub Koziorożec Dzik również mogą cię uszczęśliwić. Będziesz niewypowiedzianie zadowolona i wesoła w towarzystwie wrażliwego Skorpiona Kozy. Wierz mi, w twoim interesie leży unikanie Baranów, Bliźniąt i Panien Bawołów. Panny Psy wcale nie będą cię rozumiały.

 

Dom i rodzina

Jeśli nasz bohater zdecyduje się w końcu mieć dom, będzie żył otoczony luksusem i pięknem. W dodatku potrafi posługiwać się narzędziami i pamięta o efektownym oświetleniu. A jego słynny talent artystyczny jest wszędzie zauważalny, szczególnie w oryginalnym urządzeniu pokoi. Meble nie będą zapewne zbyt praktyczne. W tym wypadku niezwykle pomocne okażą się umiejętności organizacyjne bardziej prozaicznego partnera. Jego szafy okażą się-pełne ubrań - zarówno okropnych, jak i efektownych.

Będzie kochał do szaleństwa swoje dzieci i cierpliwie znosił ich obecność. Ale irytuje go brak rozsądku maluchów i przerywanie, kiedy mówią dorośli. Człowiek spod znaku Ryb Kozy widzi doskonale wady innych, ale nie zauważa ich u siebie. Lecz dla tej wyjątkowo artystycznej natury dochodzące zewsząd hałasy są naprawdę nie do zniesienia. Należy go chronić przed własnymi dziećmi. I wzajemnie!

 

Zawód

Najodpowiedniejsze byłyby te zawody, które mu umożliwiają podróżowanie i realizowanie zdolności twórczych. On musi się rozwijać bez przeszkód. Pragnie także uniknąć rutyny i wolałby nie zostać członkiem komitetu oczyszczania miasta. To niełatwe zadanie znaleźć zajęcie dla tak artystycznej duszy. Ale problem zawodu sam się rozwiąże, jeśli otrzyma odpowiednie wykształcenie lub będzie terminował u wielkiego artysty. Pragnie wykorzystywać swój talent, czuje prawdziwe artystyczne powołanie i - pod warunkiem, że nie ulegnie skłonnościom do pesymizmu - odniesie sukces.

Jako przełożony potrafi ocenić sytuację w mgnieniu oka. Ponieważ stale unosi się na swoim obłoku, ma dokładną i szeroką perspektywę. Potrafi być autorytatywny i umie kierować zespołem. Lecz jako urzędnik czy robotnik nie czuje powołania do ciężkiej pracy. Bardziej odpowiada mu zawód umożliwiający kontakty z ludźmi i zapewniający dużo przestrzeni do rozwoju - w znaczeniu dosłownym i przenośnym.

Zajęcia, które odpowiadają ludziom urodzonym pod znakiem Ryb Kozy: artysta (wszystkie dyscypliny), muzyk (wszystkie dziedziny), rzemieślnik (wszystkie specjalności), projektant kostiumów teatralnych i filmowych, charaktery-zator, scenograf, fryzjer, krawcowa, literat.

 

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia"

 

wow, sama prawda :)!

dziękuje

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Jestem Rybą urodzoną w roku Konia. To niesamowite, ale w opisie zamieszczonym tu przez Domi dosłownie WSZYSTKO pasuje do mnie. Niczym prawdziwa Ryba bujam w obłokach i bywam zbyt miła chcąc zbawić cały świat. Ale z drugiej strony czasami jestem uparta jak Koń. No i tak się składa, że moja najlepsza przyjaciółka, która jest dla mnie jak siostra, to Rak-Koń. :)

 

Ale może z innej beczki, tym razem nie chodzi o połączenie w przyjaźni, tylko połączenie partnerskie... czy myślicie, że związek Ona- Ryby Koń i On-Ryby Koza ma prawo w ogóle się udać?

Edited by Neraida
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...