Jump to content
Misonia

3 pytania na temat własnego Futharku i skryptów...

Recommended Posts

Misonia

Witam. Od tygodnia 'studiuję' runy (poznaję wszystkie dokładnie i szczegółowo) i od kilku dni śledzę tematy na waszym forum. Przeczytałam że nie tylko na kamieniu czy drewnie można zrobić własny Futhark. Pomyślałam więc o tym, żeby na początek swój Futhark zrobic na muszelkach, które nazbierała moja mama rok temu nad morzem. I tu pierwsze moje pytanie jest takie: czym najlepiej wyryć w muszlach znaki, aby ich nie uszkodzić?

 

Wiem, że poszczególne znaki runiczne mają inne lub podobne właściwości. I moim drugim pytaniem jest: czy wystarczy nosić przy sobie jedna runę żeby przynosiła np. szczęście, pomagała w nauce, itp. Czy też trzeba robić sobie skrypty na kartkach?

 

Oraz nurtuje mnie jeden pomysł czy można by było napisać skrypt na dłoni lub ramieniu np. długopisem. Przeczytałam u was na forum że jeśli skrypty nie działają trzeba zakopać czy w inny sposób się ich 'pozbyć'. I dlatego jeśli któryś skrypt nie zadziała to można go zmyć. xD

 

Wiem, wiem. Każdy z moich znajomych twierdzi że miewam dziwne pomysły. Najbardziej mnie nurtuje pomysł ze skryptem na rękach i chciałabym poznać wasze opinie i sugestie. Z góry dziękuje za odpowiedzi :icon_wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anatemka

na muszlach to może narysuj? flamastrem np.

Możesz sobie nosić runę.

Na ciele tez możesz narysować skrypt.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Misonia

Uhm... próbowałam namalować ale znaki są ledwo widoczne na muszlach. No cóż, moja mama mówiła że można w jakiś sposób wyryć cokolwiek na nich aby nie zniszczyć. Ale i tak dziękuję za odpowiedzi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...