Jump to content

3 pytania na temat własnego Futharku i skryptów...


Misonia
 Share

Recommended Posts

Witam. Od tygodnia 'studiuję' runy (poznaję wszystkie dokładnie i szczegółowo) i od kilku dni śledzę tematy na waszym forum. Przeczytałam że nie tylko na kamieniu czy drewnie można zrobić własny Futhark. Pomyślałam więc o tym, żeby na początek swój Futhark zrobic na muszelkach, które nazbierała moja mama rok temu nad morzem. I tu pierwsze moje pytanie jest takie: czym najlepiej wyryć w muszlach znaki, aby ich nie uszkodzić?

 

Wiem, że poszczególne znaki runiczne mają inne lub podobne właściwości. I moim drugim pytaniem jest: czy wystarczy nosić przy sobie jedna runę żeby przynosiła np. szczęście, pomagała w nauce, itp. Czy też trzeba robić sobie skrypty na kartkach?

 

Oraz nurtuje mnie jeden pomysł czy można by było napisać skrypt na dłoni lub ramieniu np. długopisem. Przeczytałam u was na forum że jeśli skrypty nie działają trzeba zakopać czy w inny sposób się ich 'pozbyć'. I dlatego jeśli któryś skrypt nie zadziała to można go zmyć. xD

 

Wiem, wiem. Każdy z moich znajomych twierdzi że miewam dziwne pomysły. Najbardziej mnie nurtuje pomysł ze skryptem na rękach i chciałabym poznać wasze opinie i sugestie. Z góry dziękuje za odpowiedzi :icon_wink:

Link to comment
Share on other sites

Uhm... próbowałam namalować ale znaki są ledwo widoczne na muszlach. No cóż, moja mama mówiła że można w jakiś sposób wyryć cokolwiek na nich aby nie zniszczyć. Ale i tak dziękuję za odpowiedzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...