Skocz do zawartości

Ja i Reiki :)


asiamaks

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie I nie musisz powtarzać tylko zacząć na nowo jej używać.

Skoro czujesz się też zanieczyszczony poproś może innych ReiKowców o mały przekaz na oczyszczenie, pchnięcie, poruszenie :)

 

aaaa i dokończę moją historię :D bo pytałam się Was wcześniej, czy warto zrobić inicjację, czy jestem gotowa i cóż - byłam :D

Zrobiłam I stopień pod koniec sierpnia - czułam zmianę, dużą zmianę.

Niedługo później - bo w październiku, pojawiłam się w Poznaniu na inicjacji II stopnia :) zmiany są po dziś dzień. Złogów i złych myśli w mojej głowie było sporo.

Jak się z tym wszystkim uporam to na pewno małymi kroczkami będę parła w stronę III stopnia :)

Edytowane przez Trida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna kwestia - mam wątpliwości wobec tego mistrza, u którego miałem I stopnia wtedy inicjację - zresztą podobno powinny być 4 te inicjacje - u niego była tylko jedna. (Poza tym jak się okazało jeśli chodzi o samą wiedzę teoretyczną - dowiedziałem się szczątkowo to, co miałem się dowiedzieć). A chciałbym, aby te inicjacje były przeprowadzona w 100% prawidłowo - tak w razie czego, abym nie miał żadnych wątpliwości co do tego, że wszystko przeszło tak, jak powinno. ;)

 

A zresztą jak u tej osoby, u której planuję, zrobię oba stopnie, to potem będę miał zniżkę na trzeci (lol).

Bo najprawdopodobniej będę chciał i III stopień zrobić w bliskiej przyszłości.

 

 

Ale chyba robienie dwa razy inicjacji I nie może zaszkodzić, co?

Edytowane przez arkenas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na III st trzeba trochę poczekać (ponoć)

a pieniądze wg mnie to nie powinna być kluczowa sprawa...

 

jeśli tam mocno jesteś utwierdzony w przekonaniu, ze powinieneś powtórzyć inicjację - zrób to.

bo jeśli masz się czuć niekomfortowo przy przekazach to nie ma sensu na siłę robić II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na III st trzeba trochę poczekać (ponoć)

a pieniądze wg mnie to nie powinna być kluczowa sprawa...

 

jeśli tam mocno jesteś utwierdzony w przekonaniu, ze powinieneś powtórzyć inicjację - zrób to.

bo jeśli masz się czuć niekomfortowo przy przekazach to nie ma sensu na siłę robić II.

Z pieniędzmi tylko tak wtrąciłem ;] - wiadomo, ze nie jest to sprawa kluczowa.

Też tak właśnie myślę, że lepiej powtórzyć, zamiast potem czuć się niekomfortowo.

A na III stopień chyba rok się czeka minimalnie - tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wg mnie ustalonej 'dolnej' granicy.

Na II stopień niby powinno się czekać 3 mce - ja miałam po miesiącu, bo czułam się gotowa (moja Mistrzyni ma inne zdanie :P)

Wg mnie RK przyjdzie do Ciebie wtedy, gdy będziesz gotowy ;) sam zobacz, że po kilku latach poczułeś, że znów chcesz:)

coś w tym wg mnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno po I stopniu czeka się minimum 21 dni - chociaż niby ten okres oczyszczania trwa od 21 dni, do trzech miesięcy (a swoją drogą jak miałem I stopień paręnaście lat temu, to nie przypominam sobie jakiś nieciekawych skutków - w moim przypadku były to tylko dobre odczucia, emocje ;]).

No i właśnie u mnie nadszedł taki moment, że poczułem potrzebę ostatnimi czasy zarówno Reiki, jak i ogólnie zagłębienia się w tego typu rzeczy - tak generalnie określając. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powtarzać kurs u innego mistrza.Poza tym stosuje sie normalnie tak zwane reinicjacje- czyli ponowne inicjacje. Wspiera to rozwój, dodatkowo oczyszcza kanały itd. Mikao Usui stosował często prosta procedurę ReiJu- zwana u nas na zachodzie inicjacją aby wspierac systematycznie swoich uczniów w rozwoju. Na 1 stopniu stosuje sie 4 inicjacje ale mistrzowie często łączą te 4 w jedna inicjacje.Robi sie tak ze względów praktycznych- kurs zazwyczaj odbywa się w 1 weekend. 4 inicjacje trzeba by podzielić na np. 4 tygodnie albo każdą robić co 2 tygodnie. Efekt w sumie jest taki sam.Stopniowe inicjacje może sa subtelniejszym systemem i pozwalają na powolne dostrajanie się do wyższych energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trida - :))

 

MoNia39 - to dobrze wiedzieć, że może tylko pomóc ponowna inicjacja. :) Zresztą nie mam możliwości kontaktu z tamtym mistrzem, więc i nie mam nawet możliwości zapytać, czy połączył 4 inicjacje w jedną, etc (ale pamiętam, że sam twierdził, że dużo samozwańczych zmian w Reiki powprowadzał, więc kto go tam teraz wie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kerazan
Wg mnie I nie musisz powtarzać tylko zacząć na nowo jej używać.

Skoro czujesz się też zanieczyszczony poproś może innych ReiKowców o mały przekaz na oczyszczenie, pchnięcie, poruszenie :)

 

aaaa i dokończę moją historię :D bo pytałam się Was wcześniej, czy warto zrobić inicjację, czy jestem gotowa i cóż - byłam :D

Zrobiłam I stopień pod koniec sierpnia - czułam zmianę, dużą zmianę.

Niedługo później - bo w październiku, pojawiłam się w Poznaniu na inicjacji II stopnia :) zmiany są po dziś dzień. Złogów i złych myśli w mojej głowie było sporo.

Jak się z tym wszystkim uporam to na pewno małymi kroczkami będę parła w stronę III stopnia :)

 

Przede wszystkim, Mikao Usui praktykował powszechnie reinicjacje, nie tylko dla osób, które przestały zajmować się ReiKi, ale udzielał powtórnych inicjacji co tydzień kademu adeptowi. Poza ReiJu ( tzw. inicjacja) istnieje w ReiKi cykl pięciu praktyk wspierających rozwój określonych właściwości adepta oraz wspierających usuwanie przeszkód w praktyce uzdrowicielskiej i rozwoju osobistym jap. sotsugyo - wa. Sotsugyo - wa. Inicjacja to nie jest jednorazowy akt, a proces tak przynajmniej pokazywał nam to sensei Mikao Usui, więc w zasadzie każdy praktykujący ReiKi powinien otrzymać raz na jakiś czas ReiJu, do reinicjacji najczęściej stosuję się pierwotną (japońską) metodę ReiJu, jest to skrócona metoda, bez stosowania żadnych znaków. Takiej metody używał pierwotnie sensei Usui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...