Skocz do zawartości

Talie kart runicznych


Gość truskawka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

ja akurat przed chwila zakupilam rowniez "Runy proste i skuteczne", ale chcialabym w niedalekiej przyszlosci zakupic runy obrazkowe

a tak w ogole truskawko jak pracuje sie Tobie z ta talia? Czy szybko poznalas "tajemnice" run :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogole truskawko jak pracuje sie Tobie z ta talia? Czy szybko poznalas "tajemnice" run :)

 

Ogólnie dobrze mi się z nią pracuje, karty dużo mówią, dają dokładne odpowiedzi. Mają u mnie minusa a jest nim to, że jak dla mnie są one za duże. Jeszcze wszystkich tajemnic run nie poznałam ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak masz racje tasowanie jest problemem, ale jak sie czesto ich uzywa to reka przyzwyczaja sie do wielkosci....

 

jak komus np rozkladam Aniolki (maja tez format wiekszy) to nawet ten ktos lepiej sobie przyswaja wizerunek karty....

 

ale ogolnie zgadzam sie z Toba... po prostu mam "fiasia" na punkcie wygladu kart i dlatego pisze tak a nie inaczej ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje rady:

1. Jeżeli chodzi o wróżenie, to musisz się nauczyć schematów rozstawiania kart, ale mimo tego jak je zinterpretujesz, mogą znaczyć co innego. Wyjaśniam: podstawowe opisy run, które do czego służą, działają tylko wtedy kiedy pierwszy pierwszy raz masz kontakt z runami, kiedy się jeszcze z nimi nie zapoznałeś. Z czasem możliwe jest że ukształtuje ci się własne widzimisię, na ich temat. Na ten przykład runa Pedro, która podczas wróżenie oznacza że los już zadecydował o tobie (w pozytywnym sensie), może ci się później wydawać runą która przynosi pecha, bo później niż ich znaczenie w książce, czy gdziekolwiek liczy się z czym ci się kojarzy, jak tylko na nią spojrzysz.

2. Myślę że wiesz że możesz je wykorzystać inaczej niż tylko do wróżenia. Nie chodzi mi tylko o skrypty.

 

3. Nie jestem Panią, ale mam w runach dużą wprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety osobiscie jeszcze nic nie moge poradzic ;)

Runy dopiero kupilam jutro wysylam przekaz (bo wczesniej sie nie dalo :P) i za okolo tydzien bede miala w domku.

Jak juz cos "zalapie" to podziele sie informacjami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A ja nigdy nie uznawałem innych run niż zrobione samodzielnie :D Na początku były to krążki wycinane z drewna, a ostatnio zrobiłem sobie karty wielkości zwykłych kart do gry. Dzięki temu mieszczą się w takich koszulkach, jak do karcianek się zwykle kupuje.

Mi się zdaje, że runy wykonane samodzielnie lepiej działają :D

Edytowane przez Jarl_Fenrir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też, ale najlepiej działają runy które nam się podobają z wyglądu, wykonanie tez jest ważne, ale wygląd ma mocniejszy wpływ na nas. Kiedy nam się coś podoba lepiej nam się z tym pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam talie kart z zestawu "Magia Run". Na tych kartach można się szybko nauczyć wróżyć (jeśli umie się odczytywać symbole), jednak lepiej działają runy wyryte w kamieniu/drewnie.

Osobiście używam run które sam wyryłem. Jednak "obce" runy też są skutecze jeśli się troche nad nimi pomedytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja będę posiadać "Runy"Augustynowicza. Schemat podobny do "Run Prostych i Skutecznych" tylko tło mają inne.

Edytowane przez pijawka111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Nie wykażę się oryginalnością i powiem, że posiadam "Magię run" Voenixa. Szczerze powiedziawszy to nigdy innych kart nie widziałem. Pierwszy raz zobaczyłem te karty w użyciu przez wróżkę Akimę w programie ezoterycznym na Polsacie i urzekły mnie one swoim wyglądem. Od tamtej pory zacząłem się interesować runami i dziś po zaznajomieniu się z kilkoma innymi taliami, nadal uważam, że ta jest najlepsza i z nią najlepiej będzie mi się pracowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam talię run Dariusza Cecudy i jestem z tej talli bardzo zadowolona

 

Też mam te karty i strasznie mi się podobają

tylko,że choć wyglądają na solidnie wykonane są jakoś mało wytrzymałe

bynajmniej te moje( rozklejają się)

 

oczywiście najlepszą talią obrazkową jak dla mnie jest Magia Run

a talią z samymi symbolami to ta Szymona Augustynowicza

ale najbardziej to chciała bym runy wyryte na kamieniach

których mam nadzieje doczekam się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dylemat dotyczacy 2 talii ,a mianowicie : Czy zakupic talie kart Pani Ewy Kulejewskiej ,,Runy i Ty'' czy moze karty Szymona Agustynowicza ,, Runy''????

 

Tak jak mówi Vivien01 runy najlepiej zrobić samemu

ale ja jak mogę doradzić to polecała bym bardziej

te Augustynowicza, runami pani Ewy trochę się rozczarowałam (jak widziałam je w tv to lepiej wyglądały) jakaś kolorystyka nie taka a i brak mi tu jakiejś takiej energii, nie wiem czemu ale jakieś takie mam odczucie (ale runy każdy indywidualnie powinien dobierać )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Ja wciąż uważam, ze lepiej zrobić futhark samemu. Poza tym jeśli już miałabym kupić to wybrałabym runy, nie karty runiczne. W runach ważny też jest materiał na jakim są wykonane. Poza tym inaczej się wykłada cy tez ciągnie runy z woreczka, a inaczej talii kart. Dla mnie te "zwykłe" runy są lepsze i bardziej "prawdziwe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja postanowiłem samemu stworzyć talię. Moje karty mają wymiary 16x7. W samym środku karty jest okrąg o średnicy 6 cm. Okrąg jest poprawiony czarnym tuszem. Na okręgu są 4 kwadraty, symbolizujące 4 strony świata. Od kwadratu do kwadratu są wyrysowane liście po wewnętrznej i zewnętrznej - 48 liści na kole. Liście są poprawione 5 kreskami z jednej strony - tworzą one efekt światłocienia. Okrąg jest podzielony na 3 części. Pierwsza o wys.1 cm zawiera numer runy. Dolny obszar o wysokości 1,5 cm zawiera nazwę runy. Środkowa część zawiera samą runę zrobioną w technice taką jak liście. Te kary zrobiłem wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalam juz swoje karty i musze przyznac, ze ilosc znakow na nich rozprasza mnie niestety... W efekcie poszlam do lasu, zebralam kamienie i zrobilam na nich runy- te sa mi blizsze, lepiej mi sie na nich pracuje. W efekcie- karty zostawilam do medytacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Aniołek:)
Ja posiadam karty "Runy proste i skuteczne" :) Ale chciałabym zakupić talię kart "Magia run".

 

A Wy macie karty runiczne? Jeśli tak, to jakie? :)

 

Ja mam talie ,,MEDYTACYJNA MOC RUN" i powiem że nie interesowały mnie runy aż w końcu same mnie wezwały gdy przechodziłam koło półki na której się znajdowały. Cena tej tali to ok 32zł a talia jest śliczna, karty są małe bardzo zgrabne i bije od nich wspaniała energia. Karty są w stanie mnie wyciszyć takiego nerwuska jak ja :D hehe jak jestem zdenerwowana lub zaniepokojona czymś biore do rąk tą wspaniałą talie i czuje jak ta negatywna energia spływa ze mnie przez nogi ku ziemii.

A do pracy z runami polecam Lekturkę pt ,,MAGIA I MANTRYKA RUN" jest naprawdę opisane bardzo dokładnie jak należy pracować z runami, jak zbliżyć się do run, a także autor ostrzega przed nieprzewidzianymi skutkami ubocznymi. Książka zawiera 277 stron więc proszę wierzyć że temat run jest bardzo dokładnie opisany więc nie będę wymieniać wszystkiego co jest w tej książeczce bo jest tego zbyt wiele hehe :) A koszt książeczki to ok 30-35zł.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Bardzo proszę o plecenie jakiejś dobrej polskiej talii runicznej, koniecznie z przyzwoitą instrukcją. Tylko nie "Ryny proste i skuteczne", bo te wcale do mnie nie przemawiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyzwoita instrukcja to jest w 'Ściezkach i bezdrożach runicznych'. Karty tez ładne.

Dziękuję, poszukam ich. Ciekawa jestm jakiej są wielkości, bo nie lubię talii o zbyt dużych rozmiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...