Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ciastko08

Znalazłam w książce fajny artykuł na temat mapki marzeń. Oto on:

Kiedy ktoś pyta nas o czym marzymy, najczęściej nie przyznajemy się do konkretnych potrzeb. Mapa marzeń pomaga nam się skupić na tym, czego życzymy sobie sami. Chcesz znaleźć miłość, zmienić mieszkanie? Mapa marzeń wymaga od nas szczerości, a to znaczy, że trzeba uprzejmie podziękować naszemu wewnętrznemu krytykowi i cenzorowi. Podczas wycinanek musimy uświadomić sobie, o czym marzymy, i wybrać właśnie to wpośród wielu innych opcji. Stwierdzenie "Tak tego właśnie chcę, a to raczej nie spełnia moich wymagań", jest kluczem do sukcesu. Dlatego mapa marzeń to nie tylko dziecięca wycinanka, lecz także potężne narzędzie, dzięki któremu możemy znaleźć drogę do pozytywnych zmian w naszym życiu. To, czego pragniemy, zwykle jest w zasięgu naszej ręki, ale najpierw musimy wiedzieć, co to dokładnie jest. Potem uda nam się to zdobyć lub dostać.

Aby sporządzić mapę marzeń, musimy zgromadzić kilka kolorowych gazet, ulotek, folderów reklamowych, z których będziemy wycinać fotografie lub ilustrację. Musimy tez zaopatrzyć się w kawał papieru, brystolu lub kartonu, na którym będziemy nalepiać fotografie i podpisy. Nie żałujmy sobie miejsca na marzenia. Potrzebne będą też nożyczki, klej. Przydadzą się kredki, flamastry, do pisania własnych podpisów, komentarzy i afirmacji, którymi dodatkowo ozdobimy naszą mapę. Mapę można zrobić kiedy tylko tego zapragniemy. Ezoterycy tworzą mapy podczas nowiu księżyca. To ważne astrologiczne wydarzenie, bo symbolizuje połączenie podświadomości ze świadomością, gdy ukryte w nas siły mogą dojść do głosu. Dlatego można tez robić mapkę w kolejne nowie 2011 roku, a więc 4 stycznia, 3 lutego, 4 marca, 3 kwietnia, 3 maja, 1 czerwca, 1 lipca, 29 sierpnia, 27 wrześnie, 26 października, 25 listopada, 24 grudnia. Podczas każdego kolejnego nowiu możemy dolepiać nowe zdjęcia i porządkować mapę. Mapa marzeń to pełna dowolność stylu i kompozycji. Obowiązuje tylko jedna zasada - to, co nalepiamy, musi nam się jednoznacznie kojarzyć z tym czego chcemy, i musimy tego naprawdę chcieć. Nieważne czy to coś jest możliwe do osiągnięcia w tym momencie naszego życia. To, jak to zdobędziemy, jest sprawą przyszłości. Teraz wybieramy, w jakim podążymy kierunku. W żadnym razie nie kierujmy się tym, co powinniśmy, ale tym czego my sami chcemy. Jeśli chcemy wykorzystać mapę do zemsty, magia nie zadziała. Wróg w trumnie lub kochanka męża w kajdankach to nie jest rozwijające się marzenie. Lepiej wklejmy coś, co symbolizuje naszą radość, zwycięstwo, udaną mediację i pozytywne zakończenie konfliktu. Mapę można zawiesić na ścianie albo schować do tajnej szuflady. Bez względu na to, gdzie ją powiesimy lub schowamy, ona i tak będzie działać! Jeśli jakiś element odpadnie, bo klej się wysuszył, ale nadal zależy nam na tym marzeniu, to po prostu dolepmy je do mapy. Mapa marzeń powinna spełnić się w rok po jej stworzeniu, ale niektóre mapy realizują się nawet kilka lat później, i to w bardzo dosłowny sposób, nawet jeśli początkowo pojawiły się trudności. Do spełnienia marzenia wiodą różne drogi i wcale nie muszą wyglądać tak, jak to sobie wyobrażaliśmy. Mapa marzeń prowadzi do celu - jeśli go sobie wyznaczysz, prędzej czy później znajdziecie do siebie drogę.

Przykładowe życzenia.

Aby awansować - nalep swoją wizytówkę z dopisanym stanowiskiem. Ma to być praca w konkretnej firmie? Nalep jej logo i dopisz, ile Ci mają zapłacić

Aby coś mieć - znajdź fotografię tej rzeczy. Chcesz nowy samochód, aparat telefoniczny czy mebel, to wybierz konkretny model w pożądanym kolorze, rozmiarze i potrzebnymi ci funkcjami. Naklejaj tylko to, co sam byś sobie kupił, gdybyś miał pieniądze, i poczuj się tak, jakbyś je miał. Rozważaj możliwości, oceniaj położenie i kalkuluj cenę.

Aby ożenić się lub wyjść za mąż - wymyśl całą ceremonię, poszukaj w katalogach sukni z marzeń,a nadejdzie dzień, gdy dla kogoś włożysz ją naprawdę.

Aby urodzić począć, adoptować dziecko - wytnij fotografię dziecka, które ci się podoba, i obrysuj je sercem, podpisz wybranym imieniem i swoim nazwiskiem

Aby wyzdrowieć - znajdź tytuł z gazet, które opisują wyzdrowienie np: "Nigdy więcej do szpitala", nalep afirmację pod swoim radosnym zdjęciem, nalep ksero swoich wyników badań i skreśl te złe, a dopisz same bardzo dobre.

Źródło: Przewodnik ezoteryczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Rokka

oj działa, sprawdziłam na sobie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
befadka

Nie słyszałam o robieniu takiej mapki :-) To świetny pomysł

Zastanawiałam się co będę robić 01.06 bo ta data mi utkwiła w głowie w formie przełomu dla mnie ,teraz już wiem .Będę robić mapkę bo właśnie wtedy księżyc będzie w nowiu ;-)

Dzięki za ten post

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mademoiselle333

Ciekawe... Mam nadzieję, że zadziała, zwłaszcza, że lubię takie kreatywne robótki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ciastko08

No ja czekam na działanie swojej hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Erza

1 czerwca już niedługo - jest czas na wypieszczenie mapki :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
befadka

Erza Scarlett dokładnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Abia

W moim przypadku mapa marzeń działa....Mam już ze dwie tablice na których umieszczam wszystko to co bym chciała mieć czy osiągnąć w pracy.wszystko to co mi się spełni, zamieniam na nowe rzeczy.mam też specjanle pudło na spełnione marzenia.

Bardzo fajna sprawa.Jak codziennie widzisz to czego chcesz dostajesz to szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość AngeloYasmine

oj ja tez to sprawdzialam i faktycznie moze nie wszystko sie sprawdzilo ale warto! życze powodenia i wiem z jakiej to ksiązki hihihi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niyati

1 czerwca już w środę. Dopisuję się do tworzących mape :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Auril

oj jak tak polecacie to i ja spróbuje :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
befadka

Ale fajnie że nas aż tylu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Auril

szczęściu trzeba pomagać :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
befadka

A więc nastał szczęśliwy dzień do pracy nad Mapką Marzeń

Zabieram się za robotę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ciastko08

Jak Wam idzie z tymi mapkami? Bo ja czekam i czekam, swoja mam od kwietnia, ale na ta chwile to jakoś nie bardzo mi idzie z nią

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
befadka

Zależy co tam się umieści na tej mapce ;-)

Moja jest gotowa choć ciągle do niej zaglądam .To wielki projekt który tak na pstryk się nie zrealizuje ,wiem że mam zaufać i czekać na efekty lecz natura podpowiada czasem inne rozwiązania to ja i tak wierzę w tę mapkę ;-)

Dziękuję Ci ciastko za ten temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
owsik

1 lipca robię i ja takie cudeńko. mam kilka pytań:

1. całą mapę trzeba stworzyć w ten jeden konkretny dzień, czy np można ją w ten dzień skończyć?

2. czy można nalepić zdjęcie konkretnej osoby, z którą się chce być już na zawsze?

3. czy może mapa traktować o kilku marzeniach większych i mniejszych prowadzących do realizacji większych, na zasadzie zbiorów, czy może dotyczyć tylko np. pracy czy ślubu ?

pozdrawiam wszystkich marzących :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
>>-> KLAUDIA <-<<

Ja również zrobię taką mapkę 1 lipca :D Wszystko zaczyna się od marzeń :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ambere

kiedyś dawno temu miałam "mapkę" w formie listy to były rzeczy które chciałam mieć w swoim domu- kupiliśmy na kredyt i wszystko zdewastowane było - to był dla mnie koszmar bo kasy zabrakło na jakiś sensowny remont a z jednej pensji + raty kredytu ciężko było.

Mijały dni lata a w naszym domku pojawiało się wszystko to co było na liście a była dłuuuuga.... potrzebowałam wszystkiego ;/

Pamiętam jak kolejno sukcesywnie wykreślałam pojawiające się meble okna dywany żyrandole podłogi hehehe mam tą listę do dziś .

Zatem uważam że każda mapa obojętnie w jakiej formie się sprawdza :) bo marzenia się spełniają :)

Teraz rozważam utworzenie nowej mapy bo mam kolejne marzenia np audi Q7 koniecznie białe :] nieosiągalne ale.... kto wie:)

Powodzenia w tworzeniu i realizowaniu mapy:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ciastko08

Dzieczyny u mnie dalej dpa a zrobilam w kwietniu, jakas felerna ta mapka czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
iwinia

Witaj Ciastko08, nie wymagaj od swojej mapy aby spełniła twoje marzenia "już, natychmiast" zaufaj jej. Odpuść sobie wymaganie od mapy że ona "musi, bo ty tego chcesz".

Ciesz się życiem, pracuj na swoje marzenia, one bez Twojej pomocy i wiary nie spełnią się.Uwierz to działa. Pozdrawiam i uśmiechnij się, to też potężna broń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MakeLoveNotWar

a ja niecierpliwie czekam na 01.07 ;)

swoją drogą jakiś czas temu w odrębnym notesie nakleiłam zdj paru rzeczy, które pragnę mieć w przyszłości, naskrobałam też parę zdań jak będzie ona wyglądać.. ;) myślicie, że działają tylko tablice? czy przeglądając często właśnie ten notes też coś podziała? tablice trochę trudno schować.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
iwinia

Ja nie widzę żadnego powodu, aby Twój notes nie mógł być Twoją mapą marzeń. Kto powiedział, że to działa tylko na kartce brystolu.

Jeśli Ci taka forma najbardziej odpowiada, to tak rób dalej i zapełniaj swój notes swoimi marzeniami. Przecież już stał się on dla Ciebie bliski, czyż nie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MakeLoveNotWar

dokładnie, jest mi nawet bardzo bliski i gdy tylko napotykam na rzecz, którą pragnę mieć lub doświadczyć zaraz ją tam dołączam ;)

generalnie chyba chodzi o wiarę a naprawdę wierzę w to, że kiedyś to wszystko się spełni także myślę, że będzie okej ;)

mam jeszcze tylko jedno pytanie, o Wasze zdanie :)

chodzi o związki, mianowicie o umieszczanie konkretnych osób w takich właśnie mapach marzeń, czy choćby swoich marzeniach mających kreować rzeczywistość. czytałam ostatnio, że jeżeli ta osoba nie myśli podobnie jak my to nie ma bata żeby nasze marzenie się spełniło a w rezultacie tylko ominiemy na naszej drodze naprawdę wspaniałe osoby. mój kolega twierdzi, że najlepiej jest wyobrazić sobie jak najwięcej szczegółów ale osoby całkiem nam obcej, której jeszcze nie spotkaliśmy. no chyba, że wiemy, że druga połówka czuje to samo.. ;)

jak myślicie, czy nasze marzenia i plany są zdolne przyciągnąć do nas drugą osobę? znajomego, kolegę czy przyjaciela? sprawić, że on także zacznie "nas pragnąć" ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Rokka
dokładnie, jest mi nawet bardzo bliski i gdy tylko napotykam na rzecz, którą pragnę mieć lub doświadczyć zaraz ją tam dołączam ;)

generalnie chyba chodzi o wiarę a naprawdę wierzę w to, że kiedyś to wszystko się spełni także myślę, że będzie okej ;)

mam jeszcze tylko jedno pytanie, o Wasze zdanie :)

chodzi o związki, mianowicie o umieszczanie konkretnych osób w takich właśnie mapach marzeń, czy choćby swoich marzeniach mających kreować rzeczywistość. czytałam ostatnio, że jeżeli ta osoba nie myśli podobnie jak my to nie ma bata żeby nasze marzenie się spełniło a w rezultacie tylko ominiemy na naszej drodze naprawdę wspaniałe osoby. mój kolega twierdzi, że najlepiej jest wyobrazić sobie jak najwięcej szczegółów ale osoby całkiem nam obcej, której jeszcze nie spotkaliśmy. no chyba, że wiemy, że druga połówka czuje to samo.. ;)

jak myślicie, czy nasze marzenia i plany są zdolne przyciągnąć do nas drugą osobę? znajomego, kolegę czy przyjaciela? sprawić, że on także zacznie "nas pragnąć" ? ;)

Jak myślisz o konkretnej osobie to konkretna osobę "przywołujesz".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MakeLoveNotWar

jej, dziękuje ! ;)

podniosło mnie to na duchu, bo nie wiedzieć czemu całe moje pokręcone otoczenie w to wątpiło ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
befadka

Radziłabym przy okazji marzenia o człowieku wyzbyć się oczekiwań że tak będzie bo przy niepowodzeniu możesz bardzo cierpieć z tego powodu .Wpłynąć nam się na innych nie da a zmuszać kogoś czy to świadomie czy nie jest formą "zakupu " .Szczere nie wkleiłabym w mapkę człowieka bo ma on prawo decydować sam o sobie niczym nie przymuszony ;-) Natomiast zagłębiłabym się w tajniki uwodzenia i dała mu odczuć że moja osoba jest mu niezbędna do życia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
befadka
Dzieczyny u mnie dalej dpa a zrobilam w kwietniu, jakas felerna ta mapka czy jak?

Ciasteczko drogie zabierasz szansę podświadomości na załatwienie tej sprawy ;-(

Schowaj mapkę i zapomnij to już nie Twoja sprawa jak i kiedy to się spełni a rola podświadomości ;-)

Zaprzestań myślenia i martwienia się a szybciej zaskoczy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MakeLoveNotWar

befadka - dzięki wielkie ;) co prawda miałam w swojej mapce czyjeś zdjęcie ale rzeczywiście zaraz się go pozbędę ;)

a co do uwodzenia.. ;) macie jakieś fajne linki?;>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
befadka

To co działa na facetów to od wieków to samo : pewność siebie i swojej atrakcyjności bez uczepienia się go mocniej niż makijaż permanentny ;-) Ma mieć szanse Cię zobaczyć ,troszkę skosztować i zatęsknić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MakeLoveNotWar

i znów to uczucie - że ktoś przypomina mi dawno zapomnianą przeze mnie rzecz :D

dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Vampirella

hmm, fajny ten artykuł i pomysł z tą mapką ciekawy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
befadka

Co do mapki najważniejsze

1) przestajemy obmyślać za co to kupię i tym podobne .Przyjmuj że to masz i koniec

2) poczuj całą sobą .Każdym zmysłem .Jeżeli to np.buty to w wyobraźni włóż je na nogi .Chodź w nich .Poczuj ich miękkość ,delikatność - powąchaj tą skórę z jakiej zostały zrobione

3) Wklej zdjęcie i schowaj mapkę lecz przywołuj wizję punkt 2.

4) Jeżeli one są najważniejsze na świecie zmień do nich stosunek .Fajnie je mieć a nie muszę je mieć.

Największe szanse na spełnienie bo dojdzie wtedy do równowagi energetycznej która prowadzi do zmaterializowania się przedmiotu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ambere

cierpliwości :)))) ja na swoje spełnienie "mapy "( a to moja kolejna podróż w marzenia-kolejna mapa x) czekałam az 3 lata juz zwieńczyłam to sukcesem ....małymi kroczkami wciąż do celu:)

Miałam wielkie chwile zwątpienia ale po upadku podnosiłam się i heja do przodu:)

Dziś wiem że było warto :)))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eda31

Moze i ja zaczne :)

Skoro piszecie ze sa efekty:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szysza

Bardzo podoba mi się ten pomysł z mapą marzeń! Skorzystam i ja :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kina

Jak oceniacie realizację waszych map a raczej marzeń na nich zawartych?

Wg konserwatywnych zasad to mapę marzeń robi się raz do roku podczas pierwszego nowiu po przesileniu wiosennym. W 2011 wypadało to 3 kwietnia, natomiast był to niezbyt korzystny czas. 6 kwietnia był bardzo sprzyjający układ planet i ja zrobiłam pierwszą mapę marzeń właśnie wtedy. Dziś ponieważ zbliża się koniec roku zaczynam oceniać realizację swoich zawartych na niej marzeń i jestem bardzo zaskoczona.

Ponieważ lekko zmieniły mi się priorytety poczas roku realizacja moich marzeń również się dostosowała. Prawie każde zawarte na mapie marzenie w jakimś stopniu się zrealizowało. Miałam tam takie dość uniwersalne marzenia ale dziś widzę, że niektóre umieściłam tam na zasadzie "bo wypadało". Ale i tak w jakimś stopniu się spełniły.

Natomiast zrealizowało się jedno moje wielkie marzenie, które w zasadzie zawsze stawiałam na ostatnim miejscu, nie było dla mnie ważne, raczej takie gdzieś z tyłu głowy, ale dziś wiem, że poprostu wstydziłam się do tego przyznać, uważałam, że to banał, że bez tego można żyć i zachwycają się tym tylko rozentuzjazmowane hormonalnie nastolatki. Mowa tu o miłości.

Chyba Wszechświat najlepiej wie co jest dla nas dobre, nie bójmy się tego wyrażać i róbmy swoje mapy marzeń nawet z najbardziej absurdalnymi i banalnymi marzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ilao

słuchajcie, a ja nie będę czekać do wiosny z tą mapą. Zacznę ja produkować już. W moim "wierzeniu" i tak się spełni, niezależnie od tego, kiedy ją zrobię, prawda? Właściwie w głowie to już mam wyprodukowaną, przeniosę tylko na karton, żeby to uporządkować. Ja uważam, że na marzenia nie ma wyznaczonych dat:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
anastel

Ilao w pierwszym poscie są dni korzystne, więc (25.11) w ten piatek zacznij moze :) też się przymierzam :) Powodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ilao

materiały mam, dziś wieczorkową porą zaczynam zabawę fizyczną:) Jak ja się cieszę:) Już w duszy widzę wszystkie moje spełnione życzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maciej79

a jak to się widzi? te zyczenia? to naprawde działa?

Edytowane przez maciej79

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ilao

Maciej, a czy robot kuchenny działa? Jak o niego dbasz, nie rzucasz o ścianę, to działa, prawda? Ja się w to bawię. Mam zajęcie dla rąk, przyjemne zresztą, bo zawsze miałam zacięcie plastyczne. Myślę przy tym o miłych rzeczach, przez co wpadam w świetny nastrój, co już jest jednym z pozytywów. Zamiast nakręcać się na NIE, nakręcam się na TAK. A czy to zadziała finalnie? No cóż, mam na to duży wpływ. Niektórzy piszą pamiętniki, żeby ułożyć sobie w głowie życiowe potrzeby, niektórzy sami z siebie po prostu to wiedzą, niektórzy robią wyklejanki. Powtarzam, ja się w to bawię, szkody mi na pewno nie zrobi. Jednak nie będę płakać, gdy coś mi nie wyjdzie (choć tego nie zakładam). Jeśli już uronię łezkę, to raczej nad własnym nieróbstwem i czekaniem na gwiazdkę z nieba, jeśli będę siedzieć w miejscu.

Filozofii głębszej do takiej mapy dopisywać nie zamierzam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kina

z całym szacunkiem ale na "szybciutko" to ja bym jednak odradzała, to nie kupno kolejnej pary rajstop...

Powodzenia dla tych "przygotowanych", ja jeszcze czekam, nadal realizuje mi się mapa zeszłoroczna.

Miłej zabawy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bergi1986

No i dziś nów :) Po 23:09 zabieram się za moją mapę marzeń :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ciastko08

No chociaż jeden mój wątek przetrwal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bergi1986
No chociaż jeden mój wątek przetrwal

I to jaki ważny temat :-) Jestem pełna nadzieji na spełneinei mojej mapy marzeń stworzonej na podstawie informacji w nim zawartych :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
malamiii

Hmm a ja moją mapę marzeń zrobiłam z 5 miesięcy temu i jak na razie jedna rzecz się spełniła:) cierpliwie czekam na ciąg dalszy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ciastko08
I to jaki ważny temat :-) Jestem pełna nadzieji na spełneinei mojej mapy marzeń stworzonej na podstawie informacji w nim zawartych :-)

Bardzo się cieszę :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi