Jump to content

Znaczenie kart talii "mitologicznej"


szu_bu_bu
 Share

Recommended Posts

Zamieszczone opisy pochodzą najprawdopodobniej ze strony wróża Tomasza, tarocisty, który używa także owej talii Lenormandów (a także kart klasycznych i cygańskich).

 

Jest kilka różnych talii Lenormand. Nie tylko Piatnika, czyli tak zwane zwykłe, albo Mistyczne Lenormandy, o których wspominacie, ale właśnie i Astromitologiczne.

Właśnie na temat tych ostatnich jest w sprzedaży książka Kotelnikowa i Kotelnikowej "Złote dziedzictwo Marii Lenormand" (wydane przez Studio Astropsychologi) i owa książka jest do nabycia wraz z kartami Astromitologicznymi, które są dużo trudniejsze niż talia składająca się z 36 kart.

 

A na tej stronie można sobie popatrzeć na wizerunki tych kart:

Astro Mythological

 

a można tu:

Picasa Web Albums - Tarot - ????? ???????...

 

A jeszcze spotkałam mini astromitologiczne Lenormandy.

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest winteer

Opis jaki podała kajka1 - znalazłam tutaj

Źródło: http://lenormand.webpark.pl/karty_lenormand.htm - sa tu tez opisy poszczególnych kart.

 

As karo - Harpokrates i Hermes

W wróżbach jest to karta nowin i wszelkiego rodzaju informacji i wiadomości. Pojawienie się tej karty stanowi często zapowiedź jakiejś wiadomości, listu, informacji, zaproszenia na ważne spotkanie.

Część dolna po prawej stronie - Anubis strzeże dokumentów.

W staroegipskiej mitologii Anubis był bogiem zmarłych i patronem tajemnych misteriów. Tą tajemnicę powinno się dochować. Ten róg karty należy rozpatrywać jako radę aby nie ujawnić swoich uczuć.

Cześć dolna po lewej stronie - Argos czyta list.

Ten róg karty mówi o gadulstwie i nieopatrznych decyzjach. Może przestrzegać przed pewnym nietaktem ze strony otoczenia.

Gwiazdozbiór - Merkury.

Symbolizuje pragnienie kontaktu, zrozumienia, obdarza przedsiębiorczością i talentem pośrednictwa. W pozytywny sposób przejawia się w sprawach związanych z pośrednictwem i interesach wymagających szybkiego reagowania i zdolności formułowania myśli.

Kwiaty: Len, pełna róża, trzcina.

Len - symbolizuje dobro i szlachetne zamiary.

Pełna róża - W starożytności róża była symbolem milczenia.

Trzcina - Roślina ta stanowi szczególne medium, po przez które wyrażą się dusza człowieka ze wszystkimi jej nadziejami i smutkami.

 

 

Król karo - Kadmos składa dary

Karta ta zazwyczaj symbolizuje człowieka o bardzo złożonej naturze - madrego, inteligentnego.Karta ta wyraża swój sens w tym znaczeniu że w swoim czasie otrzymasz pomoc, potrzebną informację, dobrą radę. Karta ta symbolizuje zamożnego człowieka z wysoką pozycją w społeczeństwie cieszącego się uznaniem poważaniem w swoim otoczeniu i środowisku. Ogólne znaczenie tej karty to rozwiązanie problemów, dobry interes, wyświadczona przysługa.

Część dolna po stronie lewej - kobieta z pisklęciem.

Gdy przyjmujemy od kogoś pomoc należy pamiętać że nie jest to troska bezinteresowna. Całkiem możliwe że dojdzie do naruszenia czyichś interesów. Zależność, mezalians.

Część dolna po prawej stronie - świnia zjada upuszczone przez gawrona owoce.

Udana symbioza, realna praktyczna pomoc. W życiu osobistym ten róg karty rokuje przyjemny dla obu stron kontakt, wzajemne zrozumienie, szczerą przyjażń, wsparcie, pomoc.

Gwiazdozbiór Herkules. Wielka konstelacja półkuli północnej.

W starożytności gwiazdozbiór ten nazwano " klęczący na kolanach". Gwiazdy układają się w wizerunek odzianego w lwią skórę Heraklesa który dusi nogą smoka. Jej wpływ obdarza słodyczą życia, przychylnością kobiet, pewnością siebie, nieustępliwością.

Kwiaty: ostróżka, drzewo brzoskwiniowe, róża herbaciana.

Ostróżka - to symbol bezpretensjonalności.

Brzoskwinia - starożytni chrześcijanie uważali brzoskwinie za symbol zbawienia. Owoce stanowią symbol młodości i piękna.

Róża herbaciana - nazwa pochodzi od jej cudownego zapachu herbaty, która została przywieziona do Europy dopiero w połowie XIX wieku. Wielkie zasługi w hodowli nowych odmian róż położyła Cesarzowa Józefina pierwsza żona Napoleona.

 

 

Dama karo - Bogowie na weselu Peleusa i Tetydy

Dama karo jako karta, to kobieta niezwykle rzadko impulsywna i namiętna. Mądra i wyrachowana. Karta ta pokazuje że złośliwa kobieta może osiągnąć powodzenie w wyrządzeniu zła. Niekiedy karta wskazuje zdarzenie które wywoła plotki. Zalecana ostrożność i nie należy nadmiernie ufać ludziom.

Część dolna po prawej stronie - Parys wręcza jabłko afrodycie.

Ten róg karty przedstawia wydarzenie które stało się początkiem wojny trojańskiej. Podobnie jak Parys jesteśmy wybrańcami losu. Dlatego nie należy zapominać o wielkiej odpowiedzialności. Komu ją dano od tego się wiele wymaga.

Cześć dolna po lewej stronie - Wąż pożera pisklęta w gnieździe.

Ten róg karty oznacza długie pasmo trudów. Przeciwności będą trwać długo. Jednakże na końcu możecie się spodziewać zwycięstwa.

Gwiazdozbiór Smok - konstelacja półkuli północnej.

Najjaśniejsza gwiazda tej konstelacji jest Etamin "prawe oko smoka" Tradycyjnie uważa się że wpływ tej gwiazdy oznacza miłość do samotności. Jej negatywne przejawy to hańba, upadek, utrata prestiżu.

Kwiaty: Przetacznik, bieluń, pierwiosnek.

Przetacznik - to symbol młodości i nieprzemijającego piękna.

Bileuń - jest trujący. Zawiera w sobie energię saturna i księżyca w znaku Koziorożca.

Pierwiosnek - został nazwany kwiatem dwunastu bogów i wierzono że w tym kwiatku zawarte jest cudowne panceum na różne choroby.

 

 

Walet karo - Odyseusz przebrany za kupca próbuje odszukać achillesa na dworze króla Likomedesa

Walet karo to symbol człowieka znajdującego się na rozdrożu. Niekiedy może on zwiastować jakieś wydarzenia, listy, zawiadomienia. Karta ta wzywa do tego że należy być bystrym i sprytnym i śmiało się angażować. W chwili obecnej najcenniejszymi cechami będzie spryt, przewrotność i intelekt. Dzięki takiemu postępowaniu nic nie zagrozi stabilności finansowej zaś drobne przypadkowe zakłócenia zostaną łatwo przezwyciężone.

Cześć dolna po prawej stronie - uzbrojeni żołnierze.

Ten róg karty mówi o początku wielkiego przedsięwzięcia. Należy działać jednomyślnie, przezwyciężać trudności jednolitym frontem.

Cześć dolna po lewej stronie - artemida w obłokach.

Ten róg karty wskazuje na przypadki kiedy trzeba się poświęcić w imię zwycięstwa. W interesach należy poświęcić coś bardzo ważnego. Nie należy obawiać się tej ofiary - wszyscy na tym wygrają.

Gwiazdozbiór delfina.

Niewielka konstelacja półkuli północnej obok Pegaza i łabędzia.

Kwiaty: Łubin, powój polny, tigridia paulina.

Łubin - symbolizuje oryginalność.

Powój polny - symbolizuje gibkość i elastyczność. Samodzielne znaczenie to sukces odniesiony dzięki mistrzostwu i zręczności.

Tigridia paulina - Z powodu swego piękna i oryginalności roślinę tę uważa się za symbol olśniewającego sukcesu na forum publicznym.

 

 

10 Karo - Pelias wyprawia Jazona po złote runo

Jest to pierwsza z kart przedstawiająca zdobycie złotego runa. Jako karta 10 karo mówi zwykle o podróżach, przejazdach, dowolnych nowych projektach.

Znaczenie karty - czyli środkowy wizerunek. Karta ta mówi o rozpoczęciu dużego i trudnego przedsięwzięcia, którego szczegóły ujawnią się w trakcie. Przy badaniu stosunków między ludzkich karta będzie wnosić niespodziewane i zasadnicze zmiany - jest zwiastunem nowych znajomości. W małżeństwach lub związkach pokazuje że żadnych napięć emocjonalnych nie wywołuje ta karta. Stosunki w pracy i związkach będą stabilne i można pokładać w nich nadzieje. Kartę można uważać za pozytywną. W interesach możliwe wszelkie zmiany początek i udane zamknięcie nowych projekt ów. Karta oznacza sukces w operacjach finansowych.

Cześć dolna po stronie prawej - to Argo tworzy projekt okrętu.

Róg tej karty wskazuje na daleką drogę. W interesach prawy róg karty mówi o konieczności starannego przemyślenia i zaplanowania wszelkich posunięć które zakończą się sukcesem. Nie angażować się w przedsięwzięcia w których nie ma całkowitej pewności.

Część dolna po lewej stronie - Jazon pod dębem.

Róg tej karty wskazuje nam wyrzeczenie się niebezpiecznych planów. W stosunkach miedzy ludzkich ten róg przynosi wątpliwości i niewiarę w samego siebie. W problemach zawodowych - wątpliwości odnośnie swoich kompetencji, brak kwalifikacji.

Gwiazdozbiór: Cefeusz(Kefeusz) Znajduje się on na półkuli północnej.

Wpływ tego gwiazdozbioru jest podobny do wpływów Saturna i Jowisza.

Kwiaty: Czerwony goździk, borrago, tulipan.

Borrago - to symbol szlachetnych zamierzeń i romantycznych uniesień.

Czerwony goździk - służył jako talizman wojowników w bitwie, albo darowano go ukochanym jako znak płomiennej miłości.

Tulipan - Dla starożytnych Greków to symbol szczęścia i błogosławieństwa. Współcześnie oznacza miłość, donżuanstwo.

 

 

9 karo - Argonauci gromadzą załogę okrętu na wyprawę do Kolchidy

Jest to druga z kart przedstawiająca wyprawę Jazona po złote runo. Jako dziewiątka mówi o spełnieniu życzeń. Karta ta w życiu codziennym pokazuje krzątaninę i kłopoty przed daleką podróżą lub oczekiwany wyjazd. Ogólnie pokazuje zmiany na lepsze. W sferze materialnej poprawę jego położenia. W sprawach uczuciowych - wskazuje niespodziewany i ukierunkowany bodziec dla rozwoju związków partnerskich.

Część dolna po prawej stronie - Argonauci dźwigają swój okręt.

Ten róg karty wskazuje na niespodziewane trudności i przeciwności. W układach między ludzkich wskazuje na naprężenie wewnętrzne i napięcie. W pracy może oznaczać że zajęcie nie przynosi satysfakcji. Inwestycje nie zostaną zaakceptowane.

Część dolna po lewej stronie - Argonauci otrzymują zapasy produktów spożywczych.

Róg tej karty wskazuje że jesteśmy dobrze przygotowani na różne ewentualności.

W życiu uczuciowym oznacza uniesienie uczuciowe a w życiu zawodowym przynosi sukces oraz wynagrodzenie za pracę. Gwiazdozbiór - Argo - gwiazdozbiór półkuli południowej.

Najjaśniejsza gwiazda tego gwiazdozbioru to Kanopus.Człowiek pod wpływem tej gwiazdy może wykorzystać jej energię konstruktywnie, jeśli będzie poważny i przenikliwy.

Kwiaty: Goździk kosmaty, powój, jałowiec.

Goździk kosmaty - to talizman miłości i ochrona w podróży. Służy jako talizman przed nieszczęściami.

Powój - symbolizuje śmiałość i podążanie po nowej drodze.

Jałowiec - jest symbolem i znakiem wiecznego życia duszy.

 

 

8 karo - Ganimedes usługuje bogom, serwując ambrozję

Jako karta ósemka karo to karta zrównoważenia i cierpliwości, mówi o talencie w sferze finansów i jednocześnie duchowej przenikliwości. Często ta karta stanowi zapowiedź pomyślnych zmian w życiu. W życiu osobistym karta wskazuje na kontakty po których można wiele sobie obiecywać. Symbolizuje szczere uczucia. Sytuacja w pracy rozwija się pomyślnie. Możliwa pomoc finansowa.

Cześć dolna po stronie prawej - student.

Ten róg karty mówi o dobrych ale odległych perspektywach. Aby zająć wysoką pozycję konieczny jest wzmożony wysiłek. Interpretując ten róg karty należy powstrzymać się od dużych zakupów lub inwestycji pieniężnych.

Część dolna po stronie lewej - guwernantka prowadzi lekcje.

Ten róg karty to beztroski wykonawca. Prawidłowe decyzje są podejmowane za Państwa, okoliczności układają się w najbardziej pomyślny sposób.

Gwiazdozbiór wodnika.

Wodnik przedstawiany jest w postaci człowieka, który wylewa wodę z dzbanu trzymanego w rękach. Oznacza skłonności do reformatorskiej, nowatorskiej działalności.

Kwiaty: aster, mieczyk, chryzantema.

Aster - to symbol smutku. Kwiat ten był uważany za dar od bogów, tarczę człowieka, jego amulet, część jego odległej gwiazdy. Dlatego symbolizowany przez niego smutek to uczucie żalu, brak możliwości.

Mieczyk - Pewnego razu wśród gladiatorów starożytnego Rzymu, którymi byli głownie jeńcy wojenni znalazło się dwóch Trakijczyków. Wierni swojej przyjaźni odmówili walki przeciwko sobie i wetkneli swoje miecze w ziemię. Gdy gladiatorów stracono, ich miecze zamieniły się w płomienne mieczyki. Od tej pory mieczyki uważano za kwiaty gladiatorów. Starożytni Rzymianie sporządzili z nich amulety.

Chryzantema - Szesnastopłatkowa chryzantema to narodowy kwiat Japonii. W naszym kraju chryzantema jest kwiatem używanym do uroczystości pogrzebowych, dlatego to symbol smutku i jesieni.

 

 

7 karo - Żona Epitemeusza Pandora otwiera puszkę

W wróżbach karta ta sygnalizuje katastrofalną sytuację. Problemy jest trudno rozwiązać. Karta ta niesie ze sobą wiele goryczy i niepokoju. Jednakże należy pamiętać że winę ponosi własna krótkowzroczność. Karta stanowi zapowiedź wydarzenia lub działania pociągającego za sobą łańcuch wydarzeń często nieodwracalnych.

Cześć dolna po prawej stronie - Człowiek pogrążony w smutku.

Ten róg karty wróży poważne niepowodzenia. Wszystko leci z rąk. Nie ma sensu angażować się w interesy jeśli rozkład wskazuje na tą kartę. Możliwe że rozpocznie się całe pasmo pecha.

Cześć dolna po lewej stronie - Nędzarz.

Ten róg nie jest ani lepszy od prawego. Stanowi zapowiedź ubóstwa, smutku, różnych nieszczęść, znacznych strat.

Gwiazdozbiór Erydan. Konstelacja półkuli południowej.

Gwiazdozbiór ten składa się z wielu gwiazd. Najjaśniejszą jest z nich Achernar to koniec rzeki Erydan. Jej wpływ obdarza szczęściem i sukcesem, szlachetnością. Jest to symbol hierarchii kościelnej.

Kwiaty: Dziurawiec, magnolia, narcyz.

Dziurawiec - to symbol wrogości.

Magnolia - symbolizuje oczarowanie, zachwyt i nadzieję. Druidzi obchodzili dni magnolii od 1 do 12 maja.

Narcyz - to symbol próżności, wyniosłości i egoizmu.

 

 

6 karo - Szczur wchodzi do paszczy spiącego krokodyla

W wróżbiarstwie szóstka karo jest kartą zdrowia, komfortu fizycznego i stabilnego położenia materialnego. Karta ta stanowi poważne ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem którego źródło znajduje się w naszym otoczeniu. Należy zwracać uwagę na swoje kroki aby nie paść ofiarą obłudy. Może symbolizować że gdzieś koło nas czai się niebezpieczny człowiek. To niemoralna osoba jest zdolna do każdej intrygi aby osiągnąć swój cel.

Część dolna po stronie prawej - spadająca kometa.

W starożytności komety uważano za zły znak. Jej pojawienie się wiązano z grożącymi wojnami, suszami, klęskami żywiołowymi. Ten róg karty stanowi zapowiedź globalnych zmian w życiu i najprawdopodobniej niestety nie na lepsze.

Część dolna po stronie lewej - kobieta gra na gitarze, mężczyzna uderza w bęben.

Ten róg karty wskazuje na nieład, rozdzwięk, dysharmonia, próba pogodzenia ze sobą przeciwnych sobie całkiem nie do pogodzenia rzeczy np: kiedy przyjaciele nie mogą się pogodzić ich interesy nie idą dobrze. Złe rady i nieszczere stosunki doprowadzą do kryzysu finansowego.

Gwiazdozbiór Kasjopeja. Konstelacja półkuli północnej.

Alfa kasjopei to szedar. Gwiazda ta łączy powagę z beztroską.

Kwiaty: wrzos, kąkol, malina.

Wrzos - to symbol dochowania tajemnicy.

Kąkol - to szkodliwy pasożyt upraw zbożowych. Symbolizuje bezceremonialne wtrącanie się, poufałość. Malina - mitologia grecka przypisuje pochodzenie maliny nimfie Io. Nimfa ta wykarmiła dziecko maleńkiego zeusa, który ukrywał się przed Kronosem. Próbując uspokoić dziecko poraniła sobie piersi. Z kropel jej krwi pojawiły się na ziemi słodkie maliny.

 

 

5 karo - Faeton w rydwanie słońca mknie ku gwiazdozbiorowi skorpiona

Jako karta piątka karo to karta różnych nieprzyjemności, konfliktu interesów.

Karta ta stanowi ostrzeżenie - konieczne są rozsądek i rozwaga. Niekiedy karta stanowi ostrzeżenie przed grożącym urazem. Swoje zamierzenia należy przemyśleć gdyż to co robimy jest niebezpieczne.

Część dolna po stronie prawej - kobiety w trakcie kłótni.

Ten róg karty mówi o poważnych konfliktach z powodu krnąbrności i braku dobrej woli do słuchania i dostrzegania otoczenia. Konflikty te doprowadzą do straty czegoś ważnego, istotnego. Może to być zerwanie, zwolnienie z pracy itp.

Część dolna po lewej stronie - Człowiek w mundurze policyjnym.

Róg tej karty mówi o naruszeniu porządku społecznego lub otarcie się o prawo. Często pokazuje nasze działania które są niewygodne i krępujące dla otoczenia. W niektórych przypadkach może oznaczać karę do odsiedzenia w więzieniu, lub wyrok w zawieszeniu.

Gwiazdozbiór skorpiona.

Silna pozycja Antarasa w horoskopie człowieka czyni go upartym, kłótliwym i wybuchowym. Jednakże gwiazda ta ma też swoje pozytywne oddziaływanie. Obdarza zdolnościami strategicznymi, męstwem, nieokiełznanym brakiem skrupułów.

Kwiaty: Lewkonia, pierwiosnek, cykoria.

Lewkonia - to symbol wybuchowości.

Pierwiosnek - w czasach Greków stosowano pierwiosnek jako lekarstwo do leczenia stanów chorobowych, szczególnie, paraliżu i bólu stawów. to także symbol olimpijski.

Cykoria - Jej cykl zbierania w czas kiedy Jowisz znajduje się w znaku Strzelca lub słońce w znaku Lwa, przy tym w godzinę Wenus, posiada właściwości gojenia ran i wrzodów i sprzyja ich zbliźnieniu się.

 

 

4 karo - Czarodziejka Medea wręcza Jazonowi magiczną maść

W wróżbach czwórka karo to symbol powodzenia, sukcesu materialnego i kariery zawodowej. W sferze emocjonalnej karta ta mówi o wybuchu silnych uczuć. W finansach i pracy oznaczać będzie sukces i rozkwit - możliwa czyjaś istotna pomoc finansowa.

Część dolna po stronie prawej - Jazon rzuca proszek w smoka.

Ten róg karty mówi że znajdujemy się pod ochroną sił wyższych lub konkretnych ludzi. Konieczna większa wiara w siebie.

Cześć dolna po lewej stronie - Jazon przed rozjuszonym bykiem.

Róg tej karty symbolizuje lęki i niebezpieczeństwa ale trud zadany sobie się opłaci.

Gwiazdozbiór: Łabędź. Gwiazdozbiór półkuli południowej mieści się obok Cefeusza i smoka. Jego główne gwiazdy jaśnieją w formie wielkiego krzyża na tle drogi mlecznej. W konstelacji łabędzia znajduje się jasna gwiazda Deneb - ogon łabędzia. Sprzyja on działalności artystycznej i naukowej a także osiąganie dochodu w tych dziedzinach.

Kwiaty: Winorośl, pokrzywa, pieprz.

Winorośl - Symbolika winorośli jest sprzeczna. Jest ona zarówno rośliną z której otrzymuje się eucharystyczny napój "krew Boga"

Pokrzywa - symbolizuje symbol klątwy. Pokrzywie przypisywano właściwości diagnostyczne.

Pieprz - Czerwony pieprz strączkowy jest poświęcony Marsowi. W magii to symbol naporu woli i agresji.

 

 

3 karo - Kastor i Polideuks

Trójka zwykle symbolizuje dokumenty, prawnicze, ważne papiery. Karta ta wzywa do szczerości uczuć. W trudnych sytuacjach możemy polegać na pomocy wiernego przyjaciela. Ogólnie karta pomyślna oznacza osiągnięcie wytyczonych celów, poprawę sytuacji dzięki odpowiedniej dozie uporu i samozaparcia.Wskazuje na owocną współpracę w dowolnej strefie życia.

Część dolna po prawej stronie - człowiek na koniu.

Ten róg karty mówi o sukcesie osiągnietym dzięki pomocy przyjaciela, krewnego lubb dzięki określonym kontaktom. Ktoś okaże swoją pomoc.

Część dolna po lewej stronie - Dwie palmy.

Rozpatrywane związki są stateczne i niezachwiane. W działalności zawodowej bez istotnych zmian ani dobrze ani źle. Można zobaczyć pewien zastój.

Gwiazdozbiór Bliźniąt.

W tej konstelacji szczególną uwagę należy zwrócić na dwie gwiazdy kastor i polkus. Kastor obdarza ludzi dobrodusznością a polkus skłania człowieka do arogancji, agresywności i despotyzmu.

Kwiaty: Bagno, kozłek lekarski, rozmaryn.

Bagno - stanowi symbol duchowego pokrewieństwa.

Kozłek lekarski - Posiada on potężną energię Słońca i pomaga w stanach wyczerpania energii życiowej. Kozłek mówi o stanie ducha.

Rozmaryn - kwiat rozmarynu symbolizuje głęboką podświadomą pamięć. Uważano go za podstawowy środek w leczeniu chorób.

 

 

2 karo - Dziecko siedzi na kozie

W wróżbiarstwie dwójka karo mówi zwykle o otrzymaniu listu o charakterze prywatnym bądź oficjalnym. To szczęśliwa karta - może stanowić zapowiedz narodzin dziecka. W bardziej sensie ogólnym bezpieczeństwo i powodzenie wszystkich rozpoczynanych przedsięwzięć.

Cześć dolna po prawej stronie - Młoda kobieta przed wróżką.

Ten róg karty stanowi zapowiedz spełnienia najbardziej niezniszczalnych nadzieji. Niekiedy wskazuje na obecność opiekuna i krewnego, przyjaciela.

Cześć dolna po lewej stronie - młoda kobieta przed Eugenią boginią brzemienności.

Ten róg karty symbolizuje płodne siły przyrody. Oznacza stan naturalny wszystkich wydarzeń. Obdarza takimi cechami jak łagodność, szlachetność.

Gwiazdozbiór: Zając. Niewielka konstelacja półkuli południowej.

Jak podaje Eratostenes, Hermes umieścił to zwierzę pośród gwiazdozbiorów za jego spryt i bystrość.

Kwiaty: Goryczka, nagietek, mirt.

Goryczka - Nazwa pochodzi od imienia starogreckiego króla Gentiusa, który wykorzystywał tę roślinę w celach leczniczych. Zawiera w sobie siły Marsa i słońca.

Nagietek - Kalendy to pierwszy dzień każdego miesiąca poświęcony Junonie opiekunce rodziny i kobiet najwyższej bogini rzymskiego Panteonu.

Mirt - Mirt jest uważany za symbol nadzieji.

Link to comment
Share on other sites

Guest winteer

As Pik - Zeus, który przybrał postać byka posiada Europę

Karta ta to symbol zniszczenia i nieprzyjemności ale zarówno ogromna moc, energia. W sferze zawodowej karta ta mówi - że jeżeli czujemy się na siłach to możemy zaryzykować i podjąć wyzwanie losu, ale wcześniej należy wszystko dokładnie rozważyć i przemyśleć opierając się na faktach. W sferze kontaktów międzyludzkich karta ta jest zwiastunem kłamstwa i niemądrych planów, intrygi, nieszczerość, brak otwartości.

Cześć dolna po stronie prawej - Człowiek z filiżanką w dłoni leniwie rozsiadł się na sofie. Karta ta przestrzega przed nierozważnym zachowaniem, rozpustą. To także marnotrawstwo czasu, przebywanie w sferach własnych iluzji, ucieczka od świata realnego. W niektórych przypadkach może oznaczać problemy z alkoholem i narkomania. W uczuciach - partnerzy nie dostrzegają się a w pracy brak bodźca.

Część dolna po lewej stronie - Zmęczona kobieta na progu swego domu.

Róg tej karty wskazuje na zachowanie, emocje które wymykają się z pod kontroli rozumu, brak umiejętności panowania nad sobą doprowadza do dużych strat, Nadmierna ciekawość. W uczuciach miłość przekształca się w nienawiść a w finansach interesy utknęły w martwym punkcie.

Gwiazdozbiór byka.

Konstelacja byka składa się z siedmiu gwiazd i wędruje po niebie tyłem do przodu z głową opuszczoną do dołu. Łeb i pysk byka otaczają haidy (trójka trefl) zaś w miejscu gdzie kończy się jego grzbiet znajdują się plejady (dama trefl). Najokazalsza gwiazda tej konstelacji to Aldebran. Obdarza wyjątkową energią i pracowitością, zdolnościami przywódczymi ale i niebezpieczeństwem ze strony osób zawistnych i nieprzyjaciół. Oznacza męstwo oraz godności publiczne.

Kwiaty: pachnący groszek, barrago, widłak.

Pachnący groszek - Roślina ta skupia w sobie siły Wenus i księżyca. We współczesnym języku kwiatów symbolizuje plastyczność, elastyczność.

Borrago - skupia w sobie siły Jowisza, Wenus i księżyca. Wywar z młodych liści i kwiatów oczyszcza krew, wzmacnia serce i nerwy.

Widłak - Skupia w sobie siły Urana, Merkurego, Księżyca. Pomaga w rozstrzyganiu sporów, sprzyja przyjęciu kompromisowego rozwiązania.

 

 

Król pik - Posiedzenie sądowe

Karta ta w rozkładzie wskazuje na obecność silnej dominującej osobowości, człowieka inteligentnego, praktycznego. Reprezentuje prawo. Karta ta mówi o konieczności rozwiązania spraw na drodze prawnej, surowo trzymając się litery prawa. Zawarcie umowy, wezwanie do działań bez uprzedzeń, zdolność do odróżniania prawdy i kłamstwa, sprawiedliwość sądów, bezbłędność pojęć. Ogólnie karta mówi o poszukiwaniu prawdy lub sprawiedliwości. W sferze zawodowej każda działalność prowadzona w zgodzie z przepisami będzie pomyślna.

Cześć dolna po prawej stronie - Oficjalny przedstawiciel przekłada zapieczętowany list.

Ten róg karty zawsze akcentuje formalną stronę sprawy. Sporządzenie lub otrzymanie oficjalnych dokumentów, zapewnienie sobie zawarcia umowy. W kwestiach prawnych wezwanie na rozprawę sądową lub powiadomienie o postanowieniu sądu.

Cześć dolna po lewej stronie - Więzień za kratami.

Ten róg karty stanowi ostrzeżenie że nielegalne działania zostaną ukarane. Może pokazywać ryzyko podjęcia błędnej decyzji, nielegalnych kroków, których w przyszłości można gorzko żałować. Wskazuje na konflikt, proces sądowy. W niektórych przypadkach może wskazywać ma pozbawienie wolności.

Gwiazdozbiór - Kruk

Najjaśniejszą gwiazdą jest Algorab co znaczy dziób kruka. Zsyła wszelkie możliwe przeciwności, przestoje, odroczenia, przeszkody i ograniczenia które w efekcie przynoszą straty, niepowodzenia.

Kwiaty: Irys bałkański, cebula, portulaka wielokwiatowa.

Irys Bałkański - bardzo rzadka odmiana z górzystego pasma Bułgarii. Wyróżnia się szczególnym aromatem i jaskrawymi kwiatami. To symbol porządku.

Cebula - to symbol ochronny przed czarami i czarownikami. Ceniona za swoje właściwości.

Portulaka wielokwiatowa - jest hodowana w ogrodach w celach dekoracyjnych. Stanowi symbol uznania i zasłużonego szacunku.

 

 

Dama pik - Zapłakana afrodyta odnajduje ciało Adonisa

W wróżbiarstwie symbolizuje wdowę lub starszą kobietę która nie zawaha się przed niczym aby osiągnąć cel. Pojawienie się tej karty to poważne ostrzeżenie. Może stanowić zapowiedz zagrażających niebezpieczeństw, dużych strat. Niekiedy symbolizuje kobietę która przeszła przez wszystkie surowe próby.

Cześć dolna po prawej stronie - dziewczyna przyszła po radę do zakonnicy.

Jeśli rozkład wskazuje na ten róg karty to jest to znak że błysło światło na końcu tunelu. Niedaleki jest już koniec trudnego pasma cierpień. Oznaczać może moralną pomoc lub wsparcie. Sytuacja finansowa jest skomplikowana ale możecie państwo liczyć na pomoc i wsparcie.

Cześć dolna po lewej stronie - Mężczyzna napełnia lampkę oliwą.

Ten róg karty pokazuje prognozy pesymizmu. Stanowi on zapowiedz utraty przyjaciela lub bliskiej nam osoby. Nie zawsze chodzi o fizyczną stratę ale może być też emocjonalna. W pracy nieprzyjemności.

Gwiazdozbiór Plejady: Skupisko gwiazd w konstelacji Byka.

W starożytnej astrologii plejady uważano za zwiastuny wszelkich przykrości, nieprzyjemności. Wpływ tych gwiazd często jest związany z chorobami narządu wzroku.

Kwiaty: akacja, paproć, tarnina.

Akacja - symbol życia i śmierci symbolizujący nieodwracalny cykl bytu oraz symbol zwycięstwa życia nad śmiercią.

Paproć - Istnieje paproć bezduszna rośnie ona zwrócona twarzą do słonća - wykopywać ją należy w dzień Jana Chrzciciela.

Tarnina - Według podań ludowych gałązki tarniny chronią dom, ognisko domowe i spokój w rodzinie. Współcześnie to symbol cierpienia.

 

 

Walet Pik - Filozof unosi parę kielichów

Karta symbolizuje we wróżbiarstwie osobę w wieku młodym, żądną wiedzy i dociekliwą. Niekiedy karta wskazuje na sprawy związane z prawem i praworządnością, organizacjami samorządowymi. W pozostałych przypadkach karta ta będzie mówić o problemie wyboru. Może też wskazywać na obecność potencjalnych sytuacji konfliktowych.

Część dolna po prawej stronie - Człowiek przed obliczem sędziego.

Ten róg karty ocenia działania lub decyzje jako skrajnie nie udane. Przestrzega przed różnicą zdań. Konflikt który nie może zostać rozwiązany.

Cześć dolna po lewej stronie - Sędzia dzieli majątek między dwóch ludzi.

Róg tej karty wskazuje na działania ugodowe działania. Niekiedy sugerować może proces rozwodowy z podziałem majątku. Najczęściej róg ten będzie oznaczać formalności, biurokratyczne, lub zawarcie nowych kontraktrów.

Gwiazdozbiór Wagi. Zawiera dwie jasne gwiazdy - Zuben Elgenubi i Zuben Elschemail. Pierwsza z nich to północna szala Wagi to gwiazda podwójna o niepomyślnym oddziaływaniu. Zły znak w sferze zdrowia. Druga południowa szala Wagi - pomyślna gwiazda, szczególnie dla ludzi którzy urodzili się w dzień. Obdarza sumiennością, budzi mentalną energię.

Kwiaty: Barwinek, przetacznik, rododendron.

Barwinek - w współczesnym języku kwiatów barwinek stanowi symbol zgody młodych małżonków, znak wierności.

Przetacznik - W starożytnej Grecji kwiat ten był poświęcony Hebe, córce Zeusa i Hery bogini wiecznej młodości.

Rododendron - azalia pontyjska - to symbol sprawiedliwości, przywrócenia harmonii.

 

 

10 pik - Levrena - Bogini złodziei i wilków

Karta 10 pik symbolizuje rany i wydarzenia pozostające w cieniu. Ruina niezniszczalnych nadziei, tragiczne zamknięcie określonego etapu życia. Zalecana ostrożność i czujność - przestrzega ta karta. Istnieje ryzyko, że jesteśmy zagrożeni oszustwem, prawdopodobieństwo kradzieży. Karta przestrzega przed zaufaniem.

Cześć dolna po stronie prawej - Kobieta coś kradnie.

Nadużycie zaufania, oszustwo bliskiego człowieka. W uczuciach zazdrość i kłamstewka, podejrzliwość i brak zaufania. W pracy nie można na nikim polegać.

Cześć dolna po stronie lewej - Lis porywa kurczaka.

Ten róg wskazuje na oszustwo lub kradzież przez postronnego człowieka. Zaleca się szczególną czujność. W uczuciach ingerencja nieżyczliwej osoby. W pracy afery finansowe.

Gwiazdozbiór Wilk. Konstelacja półkuli południowej.

W mitologii greckiej związany jest z imieniem arkadyjskiego króla Likaona, który zabił swego wnuka i próbował poczęstować potrawą z niego samego Zeusa za co został zamieniony w wilka. Według Ptolemeusza, wpływ wywierany przez ten gwiazdozbiór jest podobny do wpływu energii Marsa i Saturna.

Kwiaty: berberys, dziki bez, skalnica, pięciornik.

Berberys - zawiera w sobie siły Jowisza i Marsa. W średniowieczu owoce i korzenie berberysu wykorzystywano w leczeniu szkorbutu i żółtaczki.

Dziki bez - zawiera w sobie siły Urana, Marsa, Saturna. Szczególną moc posiada dziki bez zbierany w czasie gdy słońce znajduje się w zodiakalnym znaku lwa.

Skalnica - zawiera w sobie siłę saturna w znaku raka. Nazywana rozrywającym zielem. Symbolizuje gorliwość i pilność.

Pięciornik - zawiera w sobie siły merkurego, saturna i słońca należy go zbierać w czasie ostatniej kwadry księżyca. Jego korzeń leczy rany i liszaje. Zapewnia on przychylność wpływowych osób i przejaśnia rozsadek.

 

 

9 Pik - Iryda, która przyjęła postać córki Priama, przynosi wieści Helenie zajętej wyszywaniem

W wróżbiarstwie tradycyjnym jest to karta smutku, goryczy i łez. Karta ta niesie ze sobą zmartwienie, zgryzotę, i moralne cierpienie, niepokój i trwogę. Ubolewanie nad czynami popełnionymi.

Cześć dolna po prawej stronie - strzały heraklesa.

Ten róg karty mówi o nieuchronności kary. Karta jest ciosem losu dla wróżącego sobie i przykrości raczej nie unikniemy. Trzeba przez coś przejść aby się odrodzić. W uczuciach konflikty i sprzeczności. Trudna sytuacja materialna.

Cześć dolna po lewej stronie - Achilles otrzymuje od swojej matki Tetydy wykonaną przez Hefajstosa zbroję.

Ten róg karty zabezpiecza przed problemami i zgubą. Pokazuje że jesteśmy przygotowani do stojących przed nami wyzwań. Bez względu jakie by nie były zawiłe stosunki pokonacie je wybierając optymalną strategię postępowania.

Gwiazdozbiór strzała. Niewielka konstelacja na półkuli północnej między orłem a łabędziem.

Gwiazdozbiór ten został umieszczony i tak nazwany na pamiątkę stoczonej przez siebie bitwy.

Kwiaty: Chaber bławatek, geranium, migdałowiec.

Chaber bławatek - stanowi symbol delikatności, wierności i stałości.

Geranium - ten kwiat poświecony bogini Herze, patronce i strażniczce rodziny, małżeństwa i ogniska domowego. We współczesnym języku kwiatów stanowi symbol cichego szczęścia, niekiedy mieszczaństwa.

Migdałowiec - Według starożytnej greckiej legendy w drzewo migdałowca została zamieniona królowa Filida. Zgodnie z niektórymi podaniami migdałowiec pomaga w kwestiach finansowych.

 

 

 

 

8 Pik - Achilles wlecze za rydwanem martwe ciało Hektora

Karta ta wróży zazwyczaj różnorodne nieprzyjemności, ciężką chorobę, cierpienia fizyczne i moralne, straty. Jest to jedna z najmroczniejszych kart. Niesie za sobą duże straty, zgryzotę, nieszczęście, zemstę i męki sumienia. Karta ta zaleca ostrożność i rozwagę w podejmowaniu decyzji przy wprowadzaniu jakichkolwiek zmian w życiu. Karta pokazuje na koniec przykrej sytuacji.

Część dolna po prawej stronie - Kości Patroklosa.

Róg tej karty informuje o pokonaniu przeszkód dzięki poniesieniu znacznych ofiar. Ale czy zawsze cel uświęca środki? W uczuciach te karty mówią o powierzchownych uczuciach, pracy nadchodzi pasmo poważnych prób a sytuacja jest skomplikowana.

Część dolna po lewej stronie - Andromacha klęczy na kolanach przed grobem swego męża Hektora.

Ten róg stanowi zapowiedź ciężkiej straty, nieszczęścia rodzinnego, tęsknoty i łez. W związkach miłosnych zapowiedź bolesnego zerwania lub rozwodu. W życiu zawodowym ruina planów i nadziei w życiu zawodowym. Kryzys finansowy poważny.

Gwiazdozbiór - Głowa Meduzy Gorgony. Część konstelacji Perseusza.

To gwiazda z konstelacji Perseusza, z głowy Gorgony Meduzy. Algol to część podwójnego układu gwiezdnego. Jego ciemny towarzysz krąży wokół jaśniejszego. Kiedy ciemna gwiazda zwrócona jest w stronę Ziemi działają niewidzialne siły destrukcyjne. To okres kiedy algol charakteryzuje się mniejszą jasnością. Zespołowa nieświadomość żywo reaguje na działanie tej gwiazdy wybuchami przemocy, gdy algol łączy się z marsem, saturnem lub plutonem.

Kwiaty: tojad, asfodelus, orchidea.

Tojad - Jego sok był wykorzystywany w magii, później był wykorzystywany do przygotowania miłosnych napojów, obecnie szeroko stosuje się go w medycynie.

Asfodelus (dziki tulipan) - jest to symbol tęsknoty i żałoby.

Orchidea - we współczesnym języku kwiatów jest to symbol, kaprysu, niestałości.

 

 

7 pik - Mistrz umieszcza surowce w lampie filozoficznej

Ta karta to symbol połowiczności. Częściowe urzeczywistnienie się planów i ostrzeżenie przed brakiem upragnionej satysfakcji i wynagrodzenia. Należy pokładać wielkie nadzieje i z optymizmem podchodzić do nowego zadania, powinniście charakteryzować się uporem i cierpliwością dzięki temu osiągniecie wszystkie założone cele.

Część dolna po prawej stronie - Dziewczyna rozmawia z robotnikiem.

Ten róg karty pokazuje że kontakty powinny być oficjalne nie wykraczające poza ramy kontaktów zawodowych na razie bez emocjonalnego odcienia. W uczuciach może oznaczać początek interesującego romansu. W życiu zawodowym projekt który będziecie realizować.

Cześć dolna po lewej stronie - Dziewczyna porzuca swoją wioskę.

Ten róg karty pokazuje że należy podjąć zasadniczą decyzję odnośnie tego czy rozwijać swoje kontakty czy też je zerwać, zaangażować się w przedsięwzięcie czy też odmówić. W pierwszym przypadku konieczne jest całkowite wyrzeczenie w drugim należy odejść i zapomnieć, zaangażować się w inny rodzaj działalności.

Gwiazdozbiór Wieloryb - Duża konstelacja równikowa. Gwiazdozbiór ten w określonych okolicznościach może wywołać choroby gardła, zapalenie przełyku i krtani. Ostrzega przed wystąpieniem duszności. W aspekcie psychologicznym jest źródłem przeciwności i ograniczeń - kompleksów, stanów przygnębienia.

Kwiaty: kamelia, owies, piwonia.

Kamelia - jej wywar z liści posiada przyjemny zapach, służy jako wspaniały środekj do mycia włosów nadając im cudowny blask. Korę korzeni wykorzystuje się w medycynie ludowej a samo twarde drzewo wykorzystuje się w rzemiośle ludowym. We współczesnym jeżyku kwiatów kamelia stanowi symbol artyzmu.

Owies - Starożytni Grecy wykorzystywali owies do wyrobu napojów tonizujących. Stąd pochodzi nazwa tej rośliny i imię Bachusa Bromi.

Piwonia - we współczesnym języku kwiatów piwonia stanowi symbol czystości, zamysłów, szlachetnego porywu.

 

 

6 pik - Koń trojański

To karta udręki i niedoli i straty z powodu niedbalstwa lub przeoczenia. Karta ta wskazuje także na tajny podstępny zamiar, poważne niebezpieczeństwo, oszustwo. Trzeba mieć się na baczności i wystrzegać zdrady. Karta stanowi ostrzeżenie przed nadciągającymi nieprzyjemnościami.

Cześć dolna po prawej stronie - Powrót Filokteta.

Róg tej karty pokazuje że wykonanie dalszych posunięć nie będzie możliwe do póki nie zostaną rozwiązane wszystkie nagromadzone problemy. W życiu osobistym powrót do starego romansu.

Cześć dolna po lewej stronie - Łoże śmierci Patroklosa.

Róg tej karty nie przynosi ulgi a jedynie zwiększa zmartwienie i napięcie. W konflikt zaczyna być wciąganych coraz więcej ludzi. Konflikty te są bardzo zaraźliwe. Stosunki z partnerem zmierzają do zerwania a w finansach krach lub upadek. Zmiany na gorsze.

Gwiazdozbiór: Wąż. Konstelacja półkuli północnej. Najjaśniejszą gwiazdą jest Unuk co oznacza szyja węża. Jej oddziaływanie jest niebezpiecznie i niszczycielskie. Może ono wywołać przewlekłe choroby które trudno jest zdiagnozować i osłabić stan zdrowia. Niekiedy sygnalizuje konieczność interwencji chirurgicznej.

Kwiaty: iglica cykutowa, aleos, walenbergia.

Iglica cykutowata - Symbolizuje nieoczekiwany koniec, zerwanie.

Aleos - Stanowi symbol gorzkich cierpień.

Walenbergia - To delikatny i kruchy kwiat. Z powodu swojej kruchości i wybredności kwiat ten stał się symbolem wysokich wygórowanych wymagań.

 

 

5 Pik - Centaur Chiron, uśmiercony przez strzałę, staje się niebieskim strzelcem

Karta ta wróży rozstania. Kojarzy się z uczuciem smutku, żalu, niekiedy skruchy, tradycyjnie oznacza łzy. Karta ta wzywa do tego aby zachować czujność i być gotowym na wszelkie ewentualności. Zwykłe przeoczenie, niefrasobliwość lub pech mogą pokrzyżować plany.

Cześć dolna po prawej stronie - Zmieszany młody człowiek.

Róg tej karty może wskazywać na przewlekłą chorobę i ciągłe próby jej wyleczenia lub kontrolowania. Jednakże w najbliższym czasie nie ma nadziei na powodzenie.

Cześć dolna po lewej stronie - Myśliwy bez zdobyczy.

W chwili obecnej nie ma nadziei na sukces. Ten róg karty wskazuje na koniczność samodoskonalenia poprzez wejście w posiadanie wiedzy i umiejętności. Konieczne jest osiągnięcie równowagi w kondycji fizycznej, poprowadzenie zdrowego stylu życia.

Gwiazdozbiór strzelca: Ten gwiazdozbiór obdarza zdolnościami do niezależnych działań, wytycza drogi do lepszej przyszłości.

Kwiaty: Żółty goździk, poziomka, storczyk.

Żółty goździk - to symbol pyszałkowatości, próżności, piękna cielesnego. Porównywany jest do pięknej ale puszystej kobiety.

Poziomka - symbolizuje doskonałość.

Storczyk - zawiera w sobie siły Jowisza. Wywar z kłączy przyspiesza wzrost włosów. Dawniej stosowany w magii miłosnej.

 

 

4 pik - Hera w postaci staruchy objawia się Semele

Karta ta to symbol samotności, rozczarowania i odosobnienia. Powierzchownie karta ta oznacza okres tracenia na próżno sił i energii. W rzeczywistości jednak jest to okres odzyskania sił, regeneracji i wyzdrowienia. Karta ta jest zwiastunem oszustwa wywołanego przez zazdrość, przestrzega przed niemoralną radą dotyczącą pozbycia się konkurenta.

Cześć dolna po stronie prawej - Objawienie się Zeusa Semele.

Róg tej karty mówi że należy się wyrzec zamierzeń wyświadczenia komuś dobrodziejstwa. Stosunki między ludzkie znajdą swój tragiczny finał. Rozczarowanie, samotność i głęboki smutek ogarniają człowieka, który nie jest w stanie znaleźć oparcia w swoim wewnętrznym świecie.

Cześć dolna po lewej stronie - Dziecko podpala wiązkę słomy.

Ten róg karty stanowi przestrogę przed nieprzemyślanym postępowaniem, nieprzemyślane chwile, ciężkie następstwa.

Planeta: Księżyc - Księżyc symbolizuje zasadę żeńskiego początku w przyrodzie. Nieświadomy, pasywny pierwiastek w człowieku. W astrologii są mu podporządkowane: wiara, nadzieja, miłosierdzie a także codzienne i domowe sprawy i troski.

Kwiaty: Centuria, satyriusz, soma.

Centuria - roślina ta zyskała sobie także miano ziela męstwa dzięki jej właściwości obdarzenia męską siłą. Satyriusz - zawiera w sobie siły Skorpiona i Wenus w znaku Lwa. Roślina ta stała się sławna dzięki swoim silnym właściwościom afrodyzjakalnym. Symbolizuje niepożądaną ciąże.

Soma - roślina ta znajduje się pod opieką księżyca. Dzięki swoim właściwościom soma nie tylko chroni człowieka przed chorobami ale także wlewa w jego krew nieśmiertelność.

 

 

3 pik - Trzy mojry: Atropos, Lachezis, Kloto

Karta ta 3 pik niesie ze sobą niespodziewane podjęcie decyzji lub pośpieszne rozwiązanie problemu. Bardzo często jest ona podyktowana irytacją lub zemstą a nie dojrzałym postanowieniem. Także dosyć często stanowi zapowiedź różnic zdań i kłótni. Karta ta wzywa do dźwigania krzyża swojego losu jakim by on nie był. Trzeba wierzyć w swój szczęśliwy los. W związkach miłosnych to karta przeznaczenia W sferze finansowej przeplatają się wzloty i upadki a wiec trzeba zachować równowagę.

Część dolna po stronie prawej - Atropos przecina nić życia.

Róg tej karty oznacza że nadchodzi czarne pasmo, okres pecha, trudności, porażek. W niektórych przypadkach ten róg karty można uważać za fatalne i nie uniknione. W sferze uczuć symbolizuje rozstanie - nieunikniony koniec. Szkoda podejmować wysiłki ratowania tego związku. W sferze materialnej duże straty nie do odrobienia, niepowodzenie.

Cześć dolna po lewej stronie - Lachezis przędzie nić życia.

Róg tej karty nadaje sensu naszemu życiu, które zaczyna się po okresie niepowodzeń zmieniać na lepsze. Interesy idą w górę lub pomyślnie. W uczuciach zapowiada okres rozkwitu uczuć. Nowa znajomość. W sferze zawodowej otwierają się przed nami nowe perspektywy.

Gwiazdozbiór Mały pies. Konstelacja półkuli północnej. Gwiazda ta oznacza zarówno sukces i wzlot jak i następujący po sobie upadek. Przedsięwzięcie powołane do życia w pośpiechu jest nietrwałe. Ludzie którzy pragną przebić głową mur tylko sami sobie szkodzą. Konieczna też jest pewna doza rozsądku i ostrożności aby uniknąć fiaska.

Kwiaty: laur, melisa, bukszpan.

Laur - święta roślina apollina. Laur porastał zbocza pod świątynią na górze Parnas i miał zdolność przepowiadania przyszłości. Jako roślina wiecznie zielona stanowi symbol wiecznej młodości i nieśmiertelności.

Melisa - roślinę tę nazywano miętą cytrynową. W języku kwiatów melisa stanowi symbol zdolności do dochowania tajemnicy i tajemniczych uczuć.

Bukszpan - to drzewo bogini Kybele. W chwili obecnej z pięknego drzewa wyrabia się piękne przedmioty i liczne atrybuty kultu religijnego. Lekarstwa najlepiej jest przechowywać w szkatułkach z bukszpanu.

 

 

2 pik - Grecki książę przybył po radę do Kalchasa

Karta ta jest symbolem więzi przyjacielskich, kontaktów, przyjaciół, którzy starają się zaoferować Państwu swoją pomoc. Karta ta mówi o powierzonych sekretach, radach itp. Karta wskazuje na to że przed wzięciem się za jakąkolwiek sprawę konieczne jest wysłuchanie zdania i rad innych osób. W życiu osobistym ostateczna decyzja się nie dokonała.

Część dolna po prawej stronie: Stos Broni.

Ten róg karty stanowi zapowiedź konfliktów. Metody siłowe mogą być wskazane. W życiu uczuciowym pojawiają się konflikty i różnice zdań ale zostaną one załagodzone. W sprawach zawodowych róg tej karty wzywa do podjęcia środków ostrożności. Poczynając od zamków i drzwi. Niepomyślny okres dla inwestycji, zamykania transakcji, podpisywania umów.

Cześć dolna po lewej stronie: Popiół Laomedonta.

Lewy róg karty wskazuje na silny wpływ zdarzeń z przeszłości lub z własnego życia na bieg spraw. Prawdopodobnie można tutaj zetknąć się z długami karmicznymi. Odpowiedzi na te pytania należy szukać w przeszłości. Ten róg nie wróży aktywnego rozwoju wydarzeń raczej wzywa do zatrzymania się i przemyślenia sytuacji, zajęcia się autoanalizą. W sferze zawodowej należy wstrzymać się z wprowadzeniem nowych przedsięwzięć.

Gwiazdozbiór: Perseusz. Konstelacja półkuli północnej. Gwiazdozbiór ten symbolizuje powodzenia wszystkich nowych projektów.

Kwiaty: Siedmiopalecznik błotny, porzeczka, lukrecja.

Siedmiopalecznik błotny - Zawiera w sobie siły Marsa i Saturna. Należy go zbierać w czasie drugiej kwadry księżyca w pobliżu pełni, po zachodzie słońca. Jest wykorzystywany w medycynie ludowej jako środek napotny.

Porzeczka - w mitologii rosyjskiej porzeczka to bystra, ognista rzeka, oddzielająca królestwo ciemności i światłości. Porzeczka stanowi symbol pojednania i zgody.

Lukrecja - skupia w sobie siły Wenus i Saturna. Kwiaty należy zbierać w czasie pierwszej kwadry księżyca przed zachodem słońca. Korzeń należy wykopywać w czasie trzeciej kwadry Księżyca, podczas zachodu słońca. Wspaniałe właściwości lukrecji są od dawien dawna wykorzystywane w medycynie ludowej.

Link to comment
Share on other sites

Guest winteer

As trefl - Ostatnie zmagania Jazona o złote runo

Karta ta symbolizuje ostatnie wysiłki na drodze do sukcesu. Nie zapowiada ona pojawienia się jakiś przeszkód czy konfliktów. Wszyscy konkurenci i przeciwnicy zostali usunięci. Poniesione nakłady i wkład pracy zostaną wynagrodzone, sukces zapewniony.

Cześć dolna po prawej stronie: Jazon i Medea spacerują w sali balowej.

Ten róg karty pokazuje nam cieszenie się owocami swojego zwycięstwa. Niekiedy może wskazywać na imprezy, gdzie mogą zostać nawiązane kontakty towarzyskie. W sprawach zawodowych nie wszystko idzie tak jak byśmy chcieli. A w sprawach uczuciowych wzajemne wyręczanie się z obowiązków.

Cześć dolna po lewej stronie: Jazon i Medea na pokładzie okrętu.

Ten róg karty mówi o tym że nadszedł czas rzucenia cumy i wyjścia w może. Może to być powrót do spraw odłożonych na później ale już z bagażem nowych doświadczeń. Róg ten oznacza pomyślny wyjazd lub podróż.

Planeta: Słońce - stanowi symbol światła i życiodajnej energii. Duchowe jądro, siły życiowe, wyższy ideał życia.

Kwiaty: bratki, stokrotka, dzwonek.

Bratki - stanowią symbol refleksyjności i zadumy.

Stokrotka - stanowi symbol niewinności, szczerej miłości i bezgranicznego oddania.

Dzwonek - to symbol gadulstwa.

 

 

Król trefl - Fineus i Argonauci

Karta ta symbolizuje najczęściej mężczyznę starszego od pytającego wykształconego i mądrego. Osoba taka jest zazwyczaj gotowa nam pomóc i śmiało możemy jej poświęcić swoje problemy. W ogóle karta ta mówi o cennej radzie którą otrzymamy.

Dolna cześć karty po prawej stronie: Gołąb przed skałami.

Róg tej karty oznacza niebezpieczeństwo w najbliższej przyszłości. Napotkacie wielkie trudności i będziecie musieli się zmagać z nimi oraz poważnymi przeciwnościami losu. Jednak słuchajcie rad a poradzicie sobie ze wszsytkim.

Część dolna po lewej stronie: Gołąb przeleciał między skałami.

Róg tej karty mówi o pokonaniu przeszkód, może wskazywać na przeżycia psychiczne. To co najcięższe i najtrudniejsze jest już za nami.

Planeta: Saturn - symbolizuje doświadczenie, kontrolę, upływ czasu a także cierpienie. Nazywa się go planetą przeznaczenia. Planetą długu deficytu, ciężkiej pracy, realizmu. Także zasada ograniczenia ponieważ Saturn ogranicza wszelkie procesy ekspansji, nadaje surową formę.

Kwiaty: Miłek letni, gorczyca, mak.

Miłek letni - stanowi symbol młodej męskiej urody.

Gorczyca - stanowi symbol oczyszczających cierpień.

Mak - stanowi symbol oszołamiającego piękna - niektórzy uważają mak za symbol lenistwa.

 

 

Dama trefl - Hesperydy strzegą drzewa ze złotymi jabłkami

Karta ta wskazuje zawsze na wpływ kobiet lub na rozwój badanego problemu. Może to być siostra, koleżanka, żona. Karta ta może symbolizować dobrą i szczerą kobietę. Jej pojawienie się w rozkładzie może oznaczać że jest gotowa służyć pomocą w interesach.

Część dolna po prawej stronie: Kobieta trzyma wachlarz.

Ten róg karty wskazuje na lekkie, powierzchowne kontakty. W niektórych problemach wskazuje na subtelność, wyrafinowanie.

Część dolna po lewej stronie: Pantera przed lustrem.

Ten róg karty stanowi ostrzeżenie przed kobietą. Nie potrafi panować nad swoimi uczuciami jej wyobrażenie o moralności i obowiązku mogą znacznie odbiegać od naszych przekonań. W sensie ogólnym wskazuje na rozrzutność, rozwiązłość, swobodę, lekkomyślność.

Planeta: Wenus - w astrologii uważana jest za symbol pomyślności i pomyślną planetę. Symbolizuje system wewnętrznych przekonań, wartości, urok, czar, delikatność, cnotliwość.

Kwiaty: Pachnący groszek, kukurydza, róża hodowlana.

Pachnący groszek - symbol subtelności i prostoty, naiwności, bezbronności.

Kukurydza - symbolizuje obfitość.

Róża hodowlana - jest symbolem miłości i piękna zaś wśród ludzi symbolizuje głęboką radość i smutek.

 

 

Walet trefl - Melanion, ścigany przez Atlantę, upuszcza złote jabłka

Karta ta wskazuje na eleganckiego i uprzejmego młodego człowieka który jest zdolny do różnych wybiegów i podstępów aby osiągnąć swój cel.

Część dolna po prawej stronie: Starzec składa obietnice młodej dziewczynie.

Mistrzowskie wykorzystanie sprytu i wybiegów dla swoich własnych i egoistycznych celów. Należy się wystrzegać oszustwa i zwrócić uwagę bo ktoś chce nas wykorzystać. W uczuciach symbolizuje lekkomyślne, powierzchowne i nietrwałe związki.

Część dolna po lewej stronie: Rydwan Afrodyty ciągnięty przez wróble.

Ten róg karty mówi o namiętnych pragnieniach miłosnych, opętaniu. Należy zachować ostrożność mknąć w rydwanie afrodyty. W życiu zawodowym ten róg karty symbolizuje wszystko co sprzyja twórczym profesjom. Niekiedy może stanowić zwiastun służbowego romansu.

Gwiazdozbiór: Mały koń. Niewielka konstelacja położona obok Pegaza.

Stworzenie pierwszego konia przypisuje się Posejdonowi. Jak mówi legenda wyrzeźbił go trójzębem w skale Akropolu. Koń jest świętym zwierzęciem przyjaciela i pomocnika a także siłę i grację.

Kwiaty: zawilec, mięta, fasola.

Zawilec - symbol beztroski, niefrasobliwości.

Mięta - symbolizuje żar uczuć.

Fasola - fasolę wykorzystywano w starożytnej Grecji w losowaniu np.: przy mianowaniu urzędników. Było to związane z wiarą że w fasoli przebywają dusze zmarłych.

 

 

10 trefl - Odyseusz i Diomedes w obozie wroga

Karta ta pokazuje że sytuacja układa się w sposób szybkiego podejmowania decyzji, brania na siebie odpowiedzialności. Karta ta nie wybacza słabości i nie usprawiedliwia błędów. Mówi o dążeniu do przezwyciężenia wszystkich przeciwności. Wróży ona sukces w ryzykownym interesie.

Cześć dolna po prawej stronie: Patroklos raniony przez Hektora.

Ten róg karty stanowi przestrogę że klęska może dosięgnąć w każdym momencie, kiedy od długo oczekiwanego zwycięstwa dzieli tylko jeden krok. W pracy oznacza że nasz wysiłek idzie w niwecz. Oznacza trudną sytuację materialną.

Część dolna po lewej stronie: Kiść winogron.

Ten róg karty może stanowić ostrzeżenie przed możliwością zdrady najbliższych nam ludzi. W interesach idzie dobrze ale należy być ostrożnym bo ktoś pod nami dołki kopie.

Gwiazdozbiór: Jednorożec. Równikowa konstelacja na północ od Dużego Psa. Czarny róg jednorożca to symbol samczego popędu i cierpień, symbol nieposkromionego dążenia do niedosiężnych ideałów i pokornej wstrzemięźliwości. Jednorożec to symbol tego czym jest życie człowieka.

Kwiaty: bazylia, niezapominajka, tytoń.

Bazylia - symbolizuje nienawiść, wstręt, odrazę.

Niezapominajka - to kwiat tęsknoty, symbol wiernej miłości między mężem a żoną.

Tytoń - Indianie przypisywali jemu marzenia i rozmyślania.

 

 

9 trefl - Hera wysyła raka aby ten ukąsił Heraklesa kiedy zabijał on Hydrę Lernejską

Karta ta wzywa do wykonywania swojej pracy ofiarnie z poświęceniem i stawianiu czoła wszelkim trudnościom. Karta ta zachęca aby nie obawiać się przyjęcia na swoje barki odpowiedzialności, wszystkie trudności, jakie się pojawią i jakie zostaną przezwyciężone. W uczuciach oznacza emocjonalną skrytość. W pracy i finansach karta ta wzywa do staranności oraz trzymaniu się litery prawa nawet z uszczerbkiem dla prowadzonych obecnie interesów.

Cześć dolna po stronie prawej. Żyd liczy swoje pieniądze.

Róg tej karty w uczuciach mówi o materialnym zainteresowaniu utajnionych motywach majątkowych. Znaczenie korzystniejszy jest ten róg karty kiedy rozpatrujemy problemy finansowe i zawodowe. Wtedy zapowiada ona pożyczkę na duży procent, dużą transakcje finansową albo dobry zarobek.

Cześć dolna po lewej stronie. Azjata handluje daktylami.

Ten róg szczególnie sprzyja przedsięwzięciom związanym z handlem. Plany zostaną zrealizowane można także oczekiwać awansu. Sukces i dochód. W pytaniach o uczuciach ten róg karty wskazuje że związek będzie budowany na zasadzie wzajemnego wykorzystywania się.

Zodiakalny gwiazdozbiór raka.

Główną gwiazdą w tej konstelacji jest Sertan - są to jego kleszcze. Obdarza on człowieka ekscentrycznym, niezrównoważonym drażliwym charakterem. Zapowiada duże rozczarowania w życiu, duchowe rozterki, lęki, obawy, straty, wrogość, kłótnie oszustwa.

Kwiaty: jaskier, mlecz, piołun.

Jaskier - symbolizuje rozłąkę i zawiedzione nadzieje.

Piołun - w mitologii rosyjskiej to ochrona przed plugastwem, diabłem. W ludowych wierzeniach piołun kojarzono z sierocą udręką, z losem żołnierza, z więzieniem. We współczesnym języku kwiatów piołun stanowi symbol zapomnienia.

Mlecz - symbolizuje wielki talent.

 

 

8 trefl - Mistrz między dwiema lampami filozoficznymi

Karta ta pokazuje że należy wsłuchać się w wewnętrzne odczucia. Teraz konieczne jest dokonanie wyboru podjęcia decyzji i zostanie to dokonane w najlepszy z możliwych sposobów. Karta jest pomyślna dla wszelkich form współpracy i kooperacji.

Cześć dolna po prawej stronie: Materia statyczna i dynamiczna zostaje rozdzielona.

Ten róg karty wskazuje na okres kiedy to jeden bardzo istotny okres zakończył. Oznacza on zamknięcie pewnego okresu pracy. Teraz można odpoczywać. Niekiedy może wskazywać na przeciągający się urlop, zastój w interesach, nadmierną pasywność albo ogólne zamrożenie planów. W uczuciach stabilizacja i rutyna. W sprawach finansowych nie dzieje się nic złego ani dobrego.

Część dolna po lewej stronie: Mieszanka materii statycznej i dynamicznej.

Ten róg karty wskazuje na burzliwe wydarzenia. Problemy rozwijają się szybko a w bieg wydarzeń wciągane są nowe osoby, mają miejsce niespodziewane sytuacje. W uczuciach romans rozwija się burzliwie.

Gwiazdozbiór: Wielka niedźwiedzica - wielka konstelacja półkuli północnej. Alfą niedźwiedzicy jest gwiazda Dubhe co w języku arabskim oznacza niedźwiedź. Przypisuje się jej niszczycielską siłę. Betą wielkiej niedźwiedzicy jest Merak - bok wielkiej Niedźwiedzicy. To druga co do wielkości gwiazda tego gwiazdozbioru. Obdarza ona zdolnościami przywódczymi.

Kwiaty: Grzyby - trzecie królestwo.

Grzyby przygotowują miejsce, niezbędne dla pojawienia się nowych organizmów i odnowy życia.

 

 

7 trefl - Pan pragnie wznieść się na niebo

Karta symbolizuje zręcznego rzemieślnika z pretensjami do miana artysty. Należy pamiętać aby nie wykazywać wyższości w obcej dziedzinie a raczej starać się wykonywać tą pracę w której jesteście państwo mistrzem. W uczuciach należy pamiętać ze kogo symbolizuje ta karta to wytrawny uwodziciel. W sprawach zawodowych pomyślna karta.

Cześć dolna po prawej stronie: Rzemieślnik trzyma narzędzie.

Róg tej karty informuje nas o zręcznym wykonaniu swojej pracy i pewnym poziomie mistrzostwa. Praca czysto altruistyczna. Typowy dla naszych czasów przypadek wysoko kwalifikowani specjaliści wykonują swoją pracę a ich skrajnie niska płaca może zostać w ogóle nie wypłacona.

Cześć dolna po lewej stronie: Iskrzący się piec.

Karta ta stanowić zapowiedź że na naszej drodze napotkacie różne przeszkody, które będą hamować rozwój interesów.

Gwiazdozbiór Koziorożca: w tym gwiazdozbiorze tym warto zwrócić uwagę na gwiazdy Deneb i Algeti. Zgodnie z tradycją jest to gwiazda doradców i ludzi którzy cieszą się zaufaniem.

Kwiaty: kasztan, petunia, róża.

Kasztan - zawiera w sobie siły Wenus i Jowisza. Należy je zbierać w drugiej i tzreciej kwadry księżyca od wschodu słońca do południa.

Petunia - dawne zielniki przypisywały jej właściwości ochrony przed upiciem się.

Róża - Zgodnie z tradycją żydowską Żydzi uważali że róża wyrosła z niewinnie przelanej krwi Abla i dlatego też powinna ona stanowić ozdobę każdej kobiety.

 

 

6 trefl - Parys i Menelaos przed pojedynkiem

Karta ta mówi że sytuacje układają się niepomyślnie. Przypadek sprawi że nie dojdzie do zgody - rozmowy utkną w martwym punkcie a sprzeczności zaczną się pogłębiać. Karta zaleca rozwagę i panowanie nad emocjami.

Cześć dolna po stronie prawej. Wykradziony paliadon.

Róg tej karty wskazuje na niewielkie zwycięstwo. Przed nami jeszcze długa droga do osiągnięcia celu. W uczuciach chwilowe zawieszenie broni a w życiu zawodowym szansa na osiągniecie sukcesu i wzmocnienia swojej pozycji.

Cześć dolna po lewej stronie: Achilles gra na lirze.

Karta ta oznacza odkładanie spraw na później lub rozwiązania problemów. Wskazuje na długotrwałą przeciągającą się wrogość. Samotność, apatia, smutek.

Gwiazdozbiór: Wężownik. Konstelacja północnej półkuli nieboskłonu.

Gwiazdozbiór składa się z 16 gwiazd widzialnych, najjaśniejszą z nich jest Ras Alhague co w języku arabskim oznacza głowa zaklinacza węży. Ludzie w wyrażonym wpływem tej gwiazdy często beztrosko i niefrasobliwie traktują zażywanie leków halucynogennych, nie mogą się powstrzymać przed zażywaniem środków pobudzających i wszelkich słodkości. Są zagrożeni epidemiami.

Kwiaty: wierzba, naparstnica, macierzanka.

Wierzba - to drzewo stanowiące symbol religijności i setymentalizmu.

Naparstnica - stanowi symbol zdecydowania.

 

 

5 Trefl - Parys ucieka z Heleną, żoną Menelaosa

Karta ta zapowiada popełnienie wielkiego grzechu - jakim jest zdrada przyjaciela. Wielka kłótnia, rozpad więzi, przyjaźni. Nadużycie zaufania. W miłości wskazuje na zdradę. Uczucia zostaną poddane ciężkiej próbie. W strefie finansowej karta wzywa do czujności i ufania tylko sobie. Wskazuje na oszustwo, straty materialne, kradzież.

Część dolna po prawej stronie: Agamemnon i Menelaos.

Róg tej karty wskazuje na niebaczenie do zgody i pragnienie rozpoczęcia konfliktu. Wszystkie wysiłki pokojowe są bezowocne. Rozmowy nie przyniosą upragnionego rezultatu i obie strony wstąpią na ścieżkę wojenną. Nie czyńcie to co planujecie. W uczuciach konflikt, zerwanie.

Cześć dolna po lewej stronie: Helena błaga bogów.

Ten róg karty mówi o skrusze ale niestety niczego nie da się zmienić. Pozostaje nic innego jak przyjąć zapłatę za swoje błędy. W uczuciach smutek, żal i samotność. Ten róg karty w finansach zapowiada trudną sytuację i gorzki żal popełnionych błędów. Jak nigdy przedtem jest potrzebny rozsądek.

Planeta: Mars - symbolizuje siłę popędów, energię, wolę człowieka, działanie, ale także gniew i przemoc. W astrologii babilońskiej uważany za najbardziej niesprzyjającą planetę.

Kwiaty: lipa, przytulia, lizychtion kamczacki.

Lipa - symbolizuje towarzyskość. Jej dni są obchodzone przez Druidów od 4 do 8 lutego i od 11 do 20 marca.

Przytulia - w starożytności stosowany jako lek przeciw histerii i epilepsji. W medycynie ludowej używa się go jako środka przeciw biegunce.

Lizychtion kamczacki - stanowi symbol piękna zewnętrznego - maskującego szpetotę.

 

 

4 trefl - Mistrz i lampa filozoficzna

Karta ta jest niekorzystna i niepomyślna przy rozpatrywaniu problemów życia osobistego. Stanowi zapowiedź nieszczęśliwego małżeństwa. Karta ostrzega także przed niebezpieczeństwem które tkwi w nadmiernej namiętności i fascynacji.

Cześć dolna po prawej stronie: mężczyzna odwiedza kobietę lekkich obyczajów.

Ten róg karty mówi o dominacji korzystnego interesu. Sytuacja kiedy każdy dąży do wykorzystania swego otoczenia w imię własnych interesów nie dając niczego w zamian.

Cześć dolna po lewej stronie: Pisząca kobieta.

Ten róg karty mówi o pragnieniu wywarcia pozytywnego wrażenia i zachowania dobrej reputacji za wszelką cenę. Opanowanie i rozwaga ale i cynizm, bigoteria, pycha, snobizm.

Gwiazdozbiór: Andromeda. Konstelacja półkuli południowej.

Andromeda była córką króla Etiopii Kefeusza i Kasjopei którą ojciec zmuszony złożyć w ofierze potworowi Ketosowi nasłanemu przez Posejdona w charakterze kary za śmiałość Kasjopei. Dlatego została ona umieszczona wśród gwiazd dzięki Atenie i przypomina nam o czynach Perseusza.

Kwiaty: mezenbriantemun, dziurawiec, floks, szarotka.

Mezenbriantemun - kryształowe ziele. Liściasty sukulent przypominający kaktus. Pochodzi z Republiki Południowej Afryki.

Dziurawiec - stanowi symbol duchowej czystości, eliksiru życia.

Floks - stanowi symbol pamięci i wierności.

Szarotka - stanowi symbol wiecznej młodości. Jej święto obchodzone przez Druidów od 23 do 31 grudnia.

 

 

3 trefl - Mistrz bada działanie lampy filozoficznej

Karta ta często mówi o próbach na jakie wystawia nas los. Proces rozpoczął się i teraz i nie uniknione są trudności i konflikty. Ale trzeba przez to przejść. W związkach miłosnych drobne konflikty i różnice zdań nie do uniknięcia. W sprawach zawodowych problemy które zostaną rozwiązane z marszu.

Cześć dolna po stronie prawej. Terminus.

Ten róg karty mówi o konieczności zajęcia określonego stanowiska we wszystkich dziedzinach. Należy ograniczyć liczbę potencjalnych możliwości. Nie angażować się w cudze sprawy. Może oznaczać podział majątku.

Cześć dolna po lewej stronie: Trzy córki duchownego.

Ten róg karty informuje, że znajdujecie się Państwo pod opieką opatrzności. Pomyślność, łatwy sukces. Kontakty rozwijają się łatwo i spontanicznie. Spotkania przynoszą radość. Fortuna sprzyja. W interesach powodzenie.

Gwiazdozbiór: Hiady. Skupisko gwiazd w kształcie litery V w gwiazdozbiorze byka. W astrologii uważa się że to skupisko gwiazd jest zapowiedzią deszczu, skądinnąd jego wschód na początku listopada przypada na początek pory deszczowej. Uważa się też że wpływ tych gwiazd obdarza skrajną impulsywnością i zmysłowością.

Kwiaty: ślazówka, oliwka, iwa.

ślazówka - stanowi symbol wyszukiwania i subtelności.

Oliwka - stanowi drzewo oliwkowe - drzewo przeznaczenia młodych małżonków.

Iwa - to symbol tajemniczości i melancholii, symbol deszczu, gracji kobiety, jej smukłej talii. Druidzi obchodzili dni iwy od 3 do 12 września.

 

 

2 trefl - Boginie wydobywają złoto z rzeki

Karta ta może oznaczać prezenty, spadek lub po prostu szczęśliwy zbieg okoliczności. W życiu osobistym spotkanie z człowiekiem który stanie się nam przeznaczony. W życiu rodzinnym dostatek i miłość.

Cześć dolna po prawej stronie: Ptak stara się osiągnąć wyżyny skał.

Róg tej karty pokazuje osiągnięcie sukcesu ale konieczne jest podjęcie wysiłku dla pełnego zakończenia spraw rozpoczętych. Proszę nie zatrzymywać się w połowie drogi bo podążamy właściwą drogą i we właściwym kierunku.

Cześć dolna po lewej stronie: Ptak na wyżynach skał.

Pomyślne zakończenie, osiągnięcie celów, sukces i sława. Ten róg karty mówi o pełnym sukcesie w dowolnych sprawach. Niekiedy może wskazywać na wysoką pozycje społeczną, udaną karierę. Efektywna i uzyskana we właściwym czasie pomoc finansowa, udane inwestycje.

Gwiazdozbiór: Lutnia. Konstelacja półkuli północnej. Ten gwiazdozbiór należy do muz. Według legendy Hermes jako pierwszy skonstruował Lutnię wykorzystując przy tym pancerz żółwia i żyły byków Apollina.

Kwiaty: Pszenica, szafran, jesion.

Pszenica - stanowi symbol bogactwa.

Jesion - to święte drzewo w przyzywaniu deszczu.

Szafran - Młodzieniec Krokos współzawodniczył w miotaniu dysku z Hermesem. Bogom było na rękę aby dysk przypadkowo ugodził jego samego. Krokos odszedł do świata cieni, ale powstał jaskrawy kwiat (krokus - szafran) jako pamiątka bezsensownej ofiary.

Link to comment
Share on other sites

Guest winteer

As Kier - Danos i jego pięćdziesiąt córek

Karta ta przynosi radość, szczęście, miłość i obfitość. Może stanowić zapowiedź romantycznego przywiązania, oddania i wiary w siebie oraz duchowej. Karta ta stanowi zapowiedź szczęśliwych wydarzeń w rodzinie - ślub, narodziny dziecka. Po kłótniach zostaje zawarty spokój i wszystkie urazy zostają zapomniane. Karta ta symbolizuje ślub, narodziny dziecka. Po okresie kłótni zostaje zawarty pokój i wszystkie urazy zostają zapomniane.

Część dolna po prawej stronie: świątynia z modlącymi się ludźmi.

Róg tej karty mówi o surowości rodzinnych tradycji i o nie zachwianym wypełnianiu rodzinnych nakazów. Kojarzy się z bezpieczną i solidarną rodziną, klanem. Zwarta społeczność, zjednoczona jedną ideą lub celem. Cześć dolna po lewej stronie: Kadzielnica z dymiącym kadzidłem.

Ten róg karty przynosi drobne spory i mętlik, brak jednoznaczności stosunków. Wątpliwa nauka moralna lub rada. Pragnienie prowadzenia skrytego życia (zagmatwania, zamącenia sprawy).

Gwiazdozbiór: Droga Mleczna.

To projekcja naszej galaktyki na sferę niebieską. Jest ona widoczna w formie jasnego mglistego pasma przecinającego nieboskłon. W starożytności nazwano ją Mlekiem mlecznym, Mlecznym kręgiem.

Kwiaty: drzewo bananowe, driada, mirra.

Drzewo bananowe - starożytni uważali banany za potrawę bogów. Kiście bananów stanowią symbol płodności i opieki boskiej.

Driada - kwiat ten wyrósł z ciała nimfy Hamadriady, która umarła wraz z drzewem.

Mirra - w to drzewo została zamieniona księżniczka Myrra. Grecy stosowali soki mirry jako środek pobudzający.

 

 

Król kier - Starzec z kryształową kulą

Często ta karta wskazuje na przyzwoitego i życzliwego człowieka. To człowiek uczciwy i odpowiedzialny. Często karta wskazuje na człowieka w podeszłym wieku. Karta ta stanowi zapowiedź dobrych rad. W uczuciach stanowi szczere i odwzajemnione uczucie.

Część dolna po prawej stronie: biblia na tronie.

Ten róg karty daje radę aby w swoim postępowaniu kierować się przede wszystkim głosem sumienia. Nasze życie toczy się w sposób spokojny i uporządkowany. Stosunki ludzkie są wyraźnie określone.

Cześć dolna po lewej stronie: Zbiór Praw Solona.

Ten róg karty doradza trzymanie się litery prawa ustanowionego przez społeczeństwo. Oznacza szczęśliwą równowagę w stosunkach miedzy ludzkich. Działania kierowane są przez mądrość. Położenie materialne nie stanowi zagrożenia.

Gwiazdozbiór: Ołtarz. Konstelacja półkuli południowej - niewidoczna na naszych szerokościach geograficznych.

Konstelację tą nazwano ołtarzem na cześć zwycięstwa Zeusa nad Kronosem. Dawniej ludzie kładli na ołtarzu swoją prawą rękę na znak swojej szczerości.

Kwiaty: Prawoślaz, wiśnia, konwalia.

Prawoślaz - należy zbierać w czasie dwóch pierwszych kwadr Księżyca w casie wschodu słońca.

Wiśnia - stanowi symbol czystości i zamierzeń.

Konwalia - W grecji konwalie uważano za kwiat kultowy bogini Flory. Symbolizuje szczodrość.

 

 

Dama kier - Zeus wskazuje Asteri jej miejsce na nieboskłonie

Karta ta wskazuje na czystość i nieskazitelność, kategoryczność i absolutyzm i odsunięcie się od świata i próbę udoskonalenia własnej niedoskonałej realności. Bardzo często ta karta będzie mówić o obecności pewnej młodej kobiety w otoczeniu posiadającą szlachetną duszę i czyste myśli. Karta ta wskazuje również na walkę ze swoimi słabościami i wadami. W uczuciach mówi że związki będą romantyczne.

Część dolna po prawej stronie: Młoda dziewczyna przed organem władzy.

Ten róg karty podkreśla zachwyt, natchnione ideały. Uczucie pełne są świeżości, podniosłości i szczerości.

Cześć dolna po lewej stronie: Mniszka i rajski ptak.

Ten róg karty to róg aktywnego miłosierdzia. Pokazuje działalność ukierunkowana nie na osiągnięcie konkretnego celu materialnego a na pomnożenie ilości dobra na tym świecie na bezinteresowną pomoc potrzebującym.

Gwiazdozbiór Panny.

Najjaśniejszą gwiazdą tej konstelacji jest Spika. To kłos który Panna trzyma w ręku. Gwiazda ta dzięki swoim rozmiarom i bliskości ekliptyki ma istotne znaczenie. Uważa się że obdarza ona zaszczytami i sławą sprzyja uczonym, pisarzom, artystom, malarzom, rzeźbiarzom, muzykom, obiecuje ona opiekę, awans i bogactwo nawet ludziom o skromnych zdolnościach.

Kwiaty: heliotrop, drzewo lawendowe, śliwa (kwiaty).

Heliotrop - uważany za ziele szczęścia i otwartości.

Drzewo lawendowe - wiąże się z mitem o Heliosie który zakochał się w nimfie Leukotei.

śliwa - jej kwiaty to symbol łoża małżeńskiego.

 

 

Walet kier - Zeus z głową barana pokazuje Dionizosowi źródło, aby ugasić jego pragnienie

Karta ta pokazuje bezinteresowną pomoc lub mądrą radę, moralne wsparcie, których obecnie państwo potrzebujecie. Wszelkie obietnice zostaną dotrzymane. Niekiedy karta może wskazywać na nowe znajomości które miały by przyjacielski charakter.

Cześć dolna po prawej stronie: Róg obfitości.

Róg obfitości symbolizuje wielki sukces i dochód we wszystkich sferach działalności. W uczuciach oznacza pełnie uczuć i miłość oraz samorealizacje. Nastrój szczęścia i radości.

Cześć dolna po lewej stronie: Płonąca świeca okrążona przez ćmy.

Róg tej karty mówi że podejmujemy ryzyko stania się ofiarą. Podobnie jak ćmy ufnie lecą do płomienia niosącego im zgubę. Bardzo łatwo jest kupić atrakcyjne z zewnątrz lecz puste obietnice.

Gwiazdozbiór: Barana.

Konstelacja składa się z 17 gwiazd. Powinniśmy przynajmniej wspomnieć o dwóch z nich. El - szeranat - lewy róg barana przynosi wojowniczość i niebezpieczeństwo podczas impulsywnych i bezmyślnych działań. El - Nat. Główna gwiazda która odpowiada "łbu Brana". Jej wpływ może być szczególnie groźny w sferze materialnej. Oznacza brak kultury, okrucieństwo, umyślne przestępstwa.

Kwiaty: wiąż, krwawnica, cyklamen.

Wiąż - stanowi symbol wielkoduszności i dostojeństwa.

Krwawnica - według wierzeń chroni przed czarownikami i złymi duchami. Z korzeni ich w dawnej Rosji wyrabiano amulety.

Cyklamen - Ten kwiat w starożytności wykorzystywano jako środek ochronny. Obecnie stosowany jako w chorobach wrzodowych żołądka.

 

 

10 kier - Mistrz obserwuje substancję pokrytą bielą

Karta ta może stanowić ostrzeżenie przed nadmiernym zachwytem nad ludźmi którzy na to nie zasługują. Należy spojrzeć na wydarzenia z wielką dozą krytycyzmu. Oczywiście jest to karta pomyślnego biegu spraw i sukcesów ale nie należy spocząć na laurach.

Cześć dolna po prawej stronie: Młoda kobieta zajęta wyszywaniem.

Ten róg karty mówi o umiłowaniu pracy, sumienności w wypełnianiu przyjętych zobowiązań. Uczciwość szlachetność, przyzwoitość ale przy tym skromność nawet pewna nieśmiałość.

Cześć dolna po lewej stronie: Młoda kobieta gra na fortepianie.

Ten róg karty mówi o rozrywce, przyjemnym spędzaniu czasu. Może to być wyjście do kina, teatru na koncert lub po prostu wieczór spędzony w kręgu bliskich. Może to wszystko oznaczać co przyjemne i dostarcza moralnej i intelektualnej satysfakcji.

Gwiazdozbiór: Puchar. Niewielka konstelacja na południowej półkuli nieboskłonu, obramowana od północy przez Lwa i Pannę.

Ten gwiazdozbiór można odnieść do mitologicznego kompleksu pochodzenia babilońskiego. Wodny wąż - puchar - kruk. Symbolizuje on złoty kubek w którym według legendy przyniósł napój Apollinowi kruk.

Kwiaty: jaśmin, fiołek, dzika róża.

Jaśmin - stanowi symbol błogości i beztroski oraz uważany jest za symbol czystości (biały jaśmin) żółty natomiast uprzejmości.

Fiołek - stanowi symbol pokory. We współczesnym języku kwiatów są one znakiem wstydliwości, nieśmiałości.

Dzika róża - We współczesnym języku kwiatów symbolizuje poetyczność.

 

 

9 kier. Pierwsza praca Heraklesa - zwycięstwo nad Lwem Nemejskim

Karta ta jest najczęściej związana z pojęciem długu i odpowiedzialności. Może ona wskazywać na poświęcenie i wierność wyższym ideałom z których można czerpać siłę do wypełnienia najcięższych obowiązków. Karta ta mówi o śmiałości woli i energii. Karta bardzo pomyślna w problemach zdrowotnych - oznacza przypływ sił życiowych.

Część dolna po prawej stronie: Napoleon na przeglądzie pułku grenadierów.

Róg tej karty wskazuje że męstwo nasze zostanie nagrodzone. Otrzymanie zasłużonych wyrazów uznania i zaszczytów, premia.

Cześć dolna po lewej stronie: Dziewczynka zostaje nagrodzona za swoją działalność dobroczynną przez mera.

Róg tej karty oznaczać może skromność, pracowitość i upór pomogą w osiągnięciu celu. Nasza siła tkwi w cierpliwości i uporze. Rozwaga i wykształcenie. Emocje są czysto nie winne. Związki są okraszone romantyzmem i podniosłym nastrojem. Szczerość, dobro, pełne zaufanie.

Gwiazdozbiór: Lew

Jest to jedna z najłatwiejszych dostrzegalnych konstelacji. Związana jest z nią pierwsza praca Heraklesa - zwycięstwo nad Lwem Nemejskim. Zgodnie z tradycją gwiazda ta oznacza nawiązanie kontaktów z władzami, szanowanymi i znanymi ludźmi.

Kwiaty: jaskier, nieśmiertelnik, bez.

Jaskier - jest to kwiat który symbolizuje męstwo, stanowczość i nieustępliwość.

Nieśmiertelnik - we współczesnym języku kwiatów - nieśmiertelnik stanowi symbol skromności.

Bez - służy za symbol smutku i rozstania. Dlatego też podczas rozstania na zawsze lub rozwodu często są wręczane bukiety bzu.

 

 

8 Kier - Orzeł porywa żabę z potoku

Karta ta może symbolizować wyjazd krewnego lub przyjaciela ale nie zachodzi tu przypadek kiedy to "baba z wozu koniom lżej" Zniknięcie z życia tego człowieka stworzy nowe możliwości. Odejście od tego co jest zgubne i szkodliwe. Karta jest zapowiedzią wyzwolenia od kłopotów, końca walki lub komplikacji które zagrażają Państwa planom.

Cześć dolna po prawej stronie: kobieta przed mogiłą.

Róg tej karty może oznaczać straty mające dokonać się lub mające miejsce, należy przyjmować jako coś pozytywnego. Stoisz na progu wielkich przemian. Niekiedy może oznaczać odziedziczenie spadku.

Część dolna po lewej stronie: Płomienie nad mogiłą.

Róg tej karty pokazuje że będzie możliwość odniesienia korzyści z czyjegoś niepowodzenia lub nieszczęścia. Prawdopodobieństwo otrzymania niewielkiego spadku. Niewielka wygrana finansowa w interesach. Wyjazd lub zniknięcie konkurenta. Otrzymanie spadku.

Planeta: Jowisz.

Tradycyjnie Jowisza uważa się za planetę szczęścia. Sukces, mądrość, dobrobyt, wpływowość ucieleśnia zasadę szacunku do siebie i zachowywania własnej godności.

Kwiaty: hibiskus syryjski, konopie, szachownica.

Hibiskus syryjski - roślina ta pochodzi z Azji. Z kwiatów hibiskusa przyrządza się kwaskowaty napój tonizujący.

Konopie - skupiają w sobie siły Merkurego i Saturna. Ziele należy zbierać w trakcie trzeciej kwadry księżyca, bliżej nowiu. Szeroko wykorzystywane w medycynie ludowej.

Szachownica - W dzikiej odmianie rozpowszechniona w Iranie i zachodnich Himalajach. Ukochana roślina miłośników kwiatów. We współczesnym języku symbolizuje uznanie i szacunek.

 

 

7 kier - Mistrz wlewa przeźroczysty roztwór do lampy filozoficznej

Karta ta stanowi zapowiedź burzliwej działalności. Należy oczekiwać różnych wizyt, interesujących spotkań, niespodzianek, informacji które mogą istotnie wpłynąć na tok rozwoju spraw.

Cześć dolna po prawej stronie: Kurier przynosi przesyłkę.

Ten róg może stanowić zapowiedz różnych pomyślnych wydarzeń. Mogą to być również przyjemne spotkania, wizyty. Pomyślne rozwiązanie wszystkich problemów biurokratycznych. W życiu uczuciowym bez żadnych niepokojów.

Cześć dolna po lewej stronie: Listonosz przynosi list.

Jeżeli rozkład kart wskazuje na ten właśnie róg to najprawdopodobniej oczekują państwa nie tylko pomyślne nowiny. Możliwy niespodziewany gość którego nie lubimy a niekiedy może stanowić zapowiedź nieprzyjemnej rozmowy, Może też oznaczać różne przesunięcia terminów natury biurowej. W uczuciach oznacza wątpliwości co do wierności lub słuszności swego wyboru. Oznacza rozczarowanie i sprzeczne pragnienia.

Gwiazdozbiór: Woźnica. Konstelacja północnej półkuli.

Najjaśniejszą gwiazdą jest Capella co oznacza "kózka" lub kozia gwiazda. Nazwano ją tak ponieważ woźnica niesie na prawym ramieniu kozę. Jej wpływ obdarza pędem do wiedzy, żyłką naukową. Popularność i sukces w sferze materialnej.

Kwiaty: georginia (dalia), hiacynt, śnieżyczka (przebiśnieg).

Georginia (dalia) - we współczesnym języku kwiatów roślina ta stanowi symbol maksymalizmu. Druidzi obchodzili dni georgini od 21 do 30 kwietnia.

Hiacynt - hiacynt stanowi symbol przywiązania znak pierwszej homoseksualnej miłości.

śnieżyczka (przebiśnieg) - we współczesnym języku kwiatów stanowi symbol elegancji i szlachetnych zamierzeń.

 

 

6 kier - Mistrz obserwuje kamień, który zamienia się w złoto

Karta ta stanowi zapowiedź pomyślnego rozwoju dowolnych przedsięwzięć, sukcesu, zwycięstwa. Dobre wynagrodzenie za pracę. Może też oznaczać zamknięcie ważnej sprawy.

Część dolna po prawej stronie: Starzejący się mężczyzna proponuje bogactwo i nazwisko młodej kobiecie.

Ten róg karty oznacza nie tyle uczucia ile korzyści wynikające z kontaktów. Można to określić słowami małżeństwa z rozsądku. W ogólnym sensie może oznaczać wysoką protekcję i bardzo korzystne i niezbędne kontakty.

Cześć dolna po lewej stronie: Nowożeńcy układają plany na przyszłość.

Ten róg karty będzie informował o dobrych i korzystnych perspektywach, otwartych dzięki korzystnej dla obu stron współpracy. Ten róg różni się od prawego gdzie kontakty w prawym rogu są równoprawne żadna ze stron nie posiada widocznej przewagi, wszyscy są w równym stopniu zainteresowani i nikt nie może dyktować drugiej stronie swoich warunków, które mogły by przynieść szkody interesom partnera.

Gwiazdozbiór: Korona Północna. Konstelacja półkuli południowej. Położona między Herkulesem i Wolarzem.

Najjaśniejszą gwiazdą jest Gemma (Alfekka) diament w koronie Północy. Obdarza ona głębokim rozumieniem sztuki, zdolnościami twórczymi i nie pospolitym umysłem, dobrze rozwiniętym poczuciem godności osobistej. Sprzyja osiąganiu sukcesów w handlu i komercji.

Kwiaty: Głóg, bluszcz, róża Francji.

Głóg - to symbol niewinności i nieskazitelności.

Bluszcz - to symbol nieśmiertelności.

Róż Francji - to symbol płomiennej miłości.

 

 

5 kier - Posłowie z różnych krajów zostali dopuszczeni przed oblicze króla

Karta ta symbolizuje rozczarowanie, łzy, może oznaczać dawną miłość lub rezygnację z powziętych planów. To karta rozmów pokojowych i zadawalających obie strony porozumień. Problemy zostaną łatwo rozwiązane przy pomocy zręcznych pośredników. Niekiedy może stanowić zapowiedz rozmowy handlowej. To karta wyborów i propozycji.

Cześć dolna po stronie prawej: Jabłoń.

Jabłoń to starożytny symbol dobra i zła. Róg tej karty stanowi ostrzeżenie przed pokusą, słodkim zakazanym owocem. W uczuciach symbolizuje tajemny związek, występek, wybór, decyzje. W finansach i pracy - korzyści wydają się być wydają się być atrakcyjne ponieważ zapłata nie każe na siebie długo czekać.

Cześć dolna po lewej stronie: Sokół skowany.

Sokół to symbol potęgi władzy i dostatku. Jego łańcuch to znak zewnętrznych ograniczeń. Ten róg karty mówi o wielkich potencjalnych możliwościach, nieprzeciętnych zdolnościach jednak te zdolności z powodu ograniczeń zewnętrznych nie mogą się ujawnić. Niekiedy może stanowić zapowiedz pozbawienia wolności i umieszczenia w zakładzie karnym.

Gwiazdozbiór: Mała Niedźwiedzica. Konstelacja położona w pobliżu północnego bieguna niebieskiego, gdzie znajduje się gwiazda polarna.

W mitologii starogreckiej gwiazdozbiór ten wiązano z synem nimfy Kalisto Arkasem. Alfą małej niedźwiedzicy jest gwiazda polarna. Chińczycy uważali ją za Wielkiego władcę niebios. Inne narody także wysoko ją ceniły. W odpowiednim położeniu obdarza ona siłą duchową i autorytetem.

Kwiaty: tamaryszek, ciemiężyca, szczaw koński.

Tamaryszek - symbolizuje wyzwolenie.

Ciemiężyca - zawiera w sobie siły Jowisza i Słońca należy ją zbierać w czasie trzeciej kwadry księżyca po wschodzie słońca.

Szczaw koński - zawiera w sobie siły Jowisza i Merkurego. Należy go zbierać w czasie dwóch pierwszych kwadr księżyca po wschodzie słońca. W medycynie ludowej szczaw był stosowany jako środek w leczeniu chorób skóry.

 

 

4 kier - Afrodyta i eros przekraczają Eufrat na grzbietach delfinów

Karta ta symbolizuje tradycyjnie szczęście po przez pracę. Karta ta jest symbolem poświecenia, kiedy interesy innych ludzi stawiane są ponad własne. Karta ta mówi o konieczności emocjonalnego odseparowania się albo ucieczki od tej sytuacji aby nie sprowadzić na swoją głowę jeszcze większych nieprzyjemności. Ogólnie znaczenie tej karty to nierozsądne postępowanie, niepokój, troski, emocjonalne napięcie. Pod naciskiem emocji skłonność do wygarnięcia prawdy prosto z mostu.

Część dolna po stronie prawej: Wachta na pokładzie okrętu.

Ten róg karty usilnie zachęca do szczególnej ostrożności i słuchania rady która kusi Państwa błędnym postępowaniem. Należy poskromić namiętność, pohamować impulsywność i powściągnąć dążenie do folgowania swoim uczuciom i pragnieniom.

Cześć dolna po lewej stronie: Mężczyzna ukradkiem wręcza list dziewczynie.

Ten róg przestrzega przed nieczystą grą jaka się rozgrywa za naszymi plecami. Jesteście okłamywani przez najbliższych ludzi. Brudne zakulisowe rozgrywki. W interesach nie można polegać na wspólnikach.

Gwiazdozbiór ryb:

Jest to konstelacja dosyć rozległa. Składa się ona z gwiazd o małej jasności. Oznacza dążenie do poniesienia ofiar za otaczający świat. Duża wrażliwość na bodźce zewnętrzne. Wszystkie uciążliwości życia są wyolbrzymione z tego powodu utrudniona jest adaptacja do stresowych, depresyjnych sytuacji. Najjaśniejszą gwiazdą jest Fomalgut. Zgodnie z tradycją wpływ tej gwiazdy jest zmienny od bardzo pomyślnego do bardzo negatywnego.

Kwiaty: dziewięciosił, kolendra, rdest.

Dziewięciosił - ma dziewięć sił. Według starożytnych legend ten kwiat powstał z łez Heleny która została porwana i wywieziona do Troi przez Parysa. Symbolizuje wyzwolenie od grzesznego zachorowania.

Kolendra - zawiera w sobie siły Wenus i Merkurego. Ziele należy zbierać w czasie pierwszej kwadry księżyca około południa. Przypisuje się jej także właściwości wzmacniania męskiej potencji.

Rdest - rośnie na płyciznach w stojącej i ciepłej wodzie. We współczesnym języku kwiatów rdest stał się symbolem zastoju, zacisza.

 

 

3 kier - Toth, bóg pisma, pisze na ziemi pałką

Trójka kier niesie za sobą zawód miłosny, niepowodzenie, porażkę. Karta ta odkrywa przed nami wszystkie problemy związane z pracą intelektualną, nauką wykorzystaniem talentów i wiedzy. To karta kreatywności i wiedzy oraz pracy intelektualnej. Powstałe konflikty zostaną łatwo zażegnane jeśli obie strony przystąpią do rozmów i będą negocjować.

Cześć dolna po prawej stronie. Młody człowiek przed gorejącym krzewem laurowym.

Ten róg karty mówi o tym że mądry człowiek jest zdolny do przezwyciężenia wszystkich przeszkód. Sukces i zwycięstwo dzięki zdolnościom intelektualnym. Otrzymanie zasłużonej nagrody. W sferze zawodowej czeka uznanie nawet wynagrodzenie. W uczuciach symbolizuje czułość i wrażliwość i zrozumienie.

Cześć dolna po lewej stronie: Smutny młody człowiek stoi przed zegarem słonecznym.

Róg tej karty wskazuje na niedocenione osiągnięcia. Odrzucony wynalazek. W uczuciach ta karta przestrzega przed przypisywaniem ludziom zasług i cech których oni nie posiadają. Nie należy idealizować otoczenia. W finansach nie należy liczyć na jakąkolwiek pomoc tylko na swoje własne siły.

Gwiazdozbiór: Pegaz. Jasna konstelacja półkuli północnej. Łatwo ją odnaleźć dzięki charakterystycznemu kwadratowi Pegaza.

Najjaśniejszą gwiazdą tej konstelacji jest Algenib - skrzydło na boku Pegaza. Jej wpływ obdarza przenikliwym umysłem i silną wolą, zdecydowaniem, elokwencją, darem oratorskim, żądzą wiedzy. W niektórych przypadkach szczególnym talentem i sławą.

Kwiaty: Papirus, tymianek, estragon.

Papirus - według mitologii starożytnych Egipcjan bogini - papirus Zielona ochrania faraona i boga Ra jest ona jego słonecznym okiem obracającym demony w popiół. Jej symbolem jest zwój papirusu emblemat dolnego Egiptu.

Tymianek - zawiera w sobie siły Saturna i Merkurego. Należy go zbierać w czasie dwóch pierwszych kwadr Księżyca w czasie wschodu słońca po rosie. Kwiaty tymianku noszone przy sobie w charakterze amuletu sprzyjają sukcesom w nauce.

Estragon - w czasach antycznych stosowano go jako odtrutkę i w celu wygnania z domu żmij. Zebrany w czasie dwóch pierwszych kwadr Księżyca przed wschodem słońca stanowi wspaniały ośrodek ochrony przed zawiścią.

 

 

2 kier - Pies znalazł kryjówkę kuropatwy

Tradycyjnie znaczenie to list miłosny lub dobra nowina. Karta ta wskazuje na skromnego i uczciwego, bezinteresownego człowieka, który zawsze gotów jest przyjść z pomocą. Podstawowe znaczenie to obrona, niezawodność, poświęcenie, altruizm. W finansach symbolizuje niewielki dochód. Określona inicjatywa i rozsądne działanie pozwolą na określony wzrost dobrobytu.

Cześć dolna po prawej stronie: okrążona przez tratwę fontanna.

Róg tej karty wskazuje na dyskrecję. Proszę nie afiszować się swoimi osiągnięciami. Podczas badania stosunków osobistych ten róg może służyć radą aby nie afiszować się także ze swoim związkiem i emocjonalnymi problemami.

Róg dolny po lewej stronie: Pustelnik siedzi przed swoją chatą.

Róg tej karty wskazuje na potrzebę samotności i spokoju. Nic tak nie męczy jak bezceremonialność. Proszę ograniczyć swój krąg znajomych. Na pierwszy plan wysuwają się takie pojęcia jak duchowość, uczucia religijne, poszukiwania filozoficzne. Symbolizuje samotność lub uczucia platoniczne.

Gwiazdozbiór: Orion. Jasna konstelacja równikowego pasa sfery niebieskiej.

Alfa Oriona to Betelgusowie. Zapowiada awans, pomyślność, sukces i niekiedy nawet sławę.

Beta Oriona to rigiel. Zapowiada szybką karierę dzięki sile woli, aktywności i przedsiębiorczości. Konieczna jest nieustanna walka o utrzymanie osiągniętej pozycji.

Kwiaty: kalcenaria, lwia paszcza, sansewiera.

Kalcenaria - roślina pochodzi z Ameryki Południowej. Symbolizuje wybredność, potrzebę opieki.

Lwia paszcza - kwiat ten pochodzi z krajów śródziemnomorskich. Symbolizuje władzę i siłę.

Sanseweria - ojczyzną jest Afryka Północna. Symbolizuje układ przyjacielski.

Źródło: http://lenormand.webpark.pl/karty_lenormand.htm - na dole strony są odnośniki do poszczególnych kolorów

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...