Skocz do zawartości

Co czytasz teraz?


Vril

Rekomendowane odpowiedzi

"Dolina szkieletów" Patricka Carmana. Bardzo fajna książka o niewyjaśnionych zjawiskach i zdarzeniach. Połączona z filmikami umieszczonymi w sieci. niezwykle ciekawy projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sheina

Allan i Barbara Pease " Dlaczego mężczyźni pragną seksu, a kobiety potrzebują miłości" - dostałam tą książkę jako prezent urodzinowy i jest po prostu świetna ! :D Cała prawda okupiona mnóstwem humorystycznych rysunków i tekstów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cuk-Ru Pud'Ru

Zasady Magii,Wprowadzenie do magii - Ewgienij Kolesow.

Aleister Crowley-Święte Księgi Thelem.

Księga Magii Maga Abramelina w opracowaniu Jarosława Domińskiego-4 książki które chciałbym kupić ale potrzebuję rady.Czy warto?Jakaś krótka recenzja może?:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iwanov
Zasady Magii' date='Wprowadzenie do magii - Ewgienij Kolesow.

Aleister Crowley-Święte Księgi Thelem.

Księga Magii Maga Abramelina w opracowaniu Jarosława Domińskiego-4 książki które chciałbym kupić ale potrzebuję rady.Czy warto?Jakaś krótka recenzja może?:']

 

Theleme trudno się czyta,dostrzegaj tam metafory:).Kolesow jest bardzo przyjemny na początek,szczególnie ciekawy jest tam przedstawiony światopogląd maga,jednak dużo w niej o tarocie i numerologii.Polecam 2 część cyklu Kolesowa,bodajże "Zasady magii"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obecnie nie czytam nic związanego z tym tematem;p odbiegne troche od was:D ksiązka Monty Roberts'a "Ode mnie dla was".. polecam równiez tym co kochają konie, a tym którzy chcą trochę przygodówki takiej na faktach polecam pierwszą jego ksiązke "Człowiek, który słucha koni" :D wiele się mozna nauczyć z jego literatury:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Vanilia22

Obecnie Zaczęłam książkę "Koła życia" Autorki Anodei Judith.

 

Księga jest przewodnikiem po systemie czakr. Omawia każdą dokładnie. Nie wiem dlaczego ale idąc dziś z zajęć po prostu poszłam i kupiłam ją. Ma około 450 stron więc na pewno szybko jej nie przeczytam. Chodzi bardziej o wgłębienie sie w tematykę, która mnie zainteresowała.

Na internecie jest pełno takich pozycji, gdzie spokojnie mogę mieć za darmo opis itp. Ale po przeczytaniu kilku stron tej księgi dochodzę do wniosku, że wolę zdecydowanie papier, zapach druku.

Jestem w trakcie czytania Zbigniewa Ryżaka: "Energia wewnętrzna". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam teraz 'Demony Normandii' Grahama Mastertona, ale nie jestem pewna czy dam radę przeczytać całą. :) Akcja dzieje się w bardzo malowniczej krainie, ale kolega po przeczytaniu wyglądał jakby zobaczył ducha...

Alternatywą jest 'Płacz bez łez' Magdaleny Guźkowskiej. Istna kopalnia wiedzy o autyźmie, a to temat dobrze mi znany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vanilia22

Witaj

Ja? Mam zły zwyczaj czytania paru książek naraz, a co jest najlepsze nie gubię się w nich :lol: Więc czytam po raz setny pottera 4 i Sherlocka Holmesa.

 

Nie potrafię tak czytać. Wole jedną zakończyć i kolejną zacząć gdyż zdarzyło mi się zabrać za dwie na raz i obu nie skończyłam ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

literatura ezo ostatnio leżakuje i czeka na lepsze czasy. moje lepsze czasy. a jak listonosz dotrze na czas(i przesyłka się nie zagubi w tonach pocztowych stert, tfu tfu odpukać!), to się będzie czytało S.Chwina - Samobójstwo jako doświadczenie wyobraźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Clive Barker, "Kobierzec"

 

„Kobierzec” to powieść o jednoczesnym funkcjonowaniu dobra i zła, mroczne fantasy. W życiu pary młodych, współcześnie żyjących Brytyjczyków przypadkiem pojawia się dywan, w którym, o czym wkrótce się przekonują, zawarty jest inny świat. Istnieją jednak złe moce pragnące zniszczyć go na zawsze. Bohaterowie z pomocą mieszkańców „utkanego świata” podejmują walkę z demonami i siłami zła, chcąc zachować ten „bajkowy” świat, o którym wszyscy marzymy…

 

Niezła cegła, ponad 700 stron :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie czytam (dokształcam się :>) "OKULTYZM ***ukryta strona życia***" autor - Edward Klemp, oraz "WICCA OD A DO Z. Encyklopedia współczesnaj czarownicy" autor - Gerina Dunwich. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L. Weres - Homo-Zodiacus, D. H. Lawrence - Kochanek Lady Chatterley - bardzo zacne, polecam, i tak w przerwach czytam Santa Montefiore - Ostatnia Podróż Valentiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady Magii' date='Wprowadzenie do magii - Ewgienij Kolesow.

Aleister Crowley-Święte Księgi Thelem.

Księga Magii Maga Abramelina w opracowaniu Jarosława Domińskiego-4 książki które chciałbym kupić ale potrzebuję rady.Czy warto?Jakaś krótka recenzja może?:']

Kolesowa nie czytalem, Crowleya nie polecam, trzecia jak najbardziej, jeśli nie przeszkadza ci czytanie na kompie, to mam to w pdfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem bardzo ciekawa czy skończyłaś czytać de Sade i jak odebrałaś - ja osobiście nie polecam nikomu jego książek

Powiem taaak, jego książki są nudnawe i brutalne. Co kto lubi, mnie to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Patryk8

To ja będę nieco bardziej oryginalny :) Czytam Konstytucję.

Krótkie to, ale takie nudne, że przeczytanie tego zajmie mi dużo czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mana
To ja będę nieco bardziej oryginalny :) Czytam Konstytucję.

Krótkie to, ale takie nudne, że przeczytanie tego zajmie mi dużo czasu :)

 

Ona jeszcze nie jest taka zła ^^ gorsze są kodeksy :P albo nawet niektóre ustawy. hihi

 

Ja właśnie skończyłam "Alchemika" i wzięłam się za "Podręcznik wojownika światła". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Astra_
Właśnie ją czytam. ;) Cudowna książka. Obecnie mam bzika na punkcie Paulo Coelho. ;p

 

Jedenaście minut też jest boska jak ktoś nie czytał to polecam jeżeli lubi tego typu historię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alchemika to i ja polecam. Przeczytałam ją kilka razy i nigdy nie ma się jej dość. Prosta historia o człowieku, który podąża śladami własnej legendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytalam juz ;)

Wlasnie ta 3 lokatorka bardzo mi sie podoba, a oprocz tego, to chyba najbardziej Morderstwo w Mezoopotamii i Lustro peka w odlamkow stos ;D Najbardziej mnie zaskoczyly, klasyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytalam juz ;)

Wlasnie ta 3 lokatorka bardzo mi sie podoba, a oprocz tego, to chyba najbardziej Morderstwo w Mezoopotamii i Lustro peka w odlamkow stos ;D Najbardziej mnie zaskoczyly, klasyka.

Ja też mam kilka ulubionych kryminałów tej autorki. Najbardziej spodobały mi się: "Morderstwo na plebanii", "Czarna kawa", "Noc w bibliotece", "Śmierć na Nilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocy w bibliotece nie czytalam, ale akurat ogladalam film i byl rewelacyjny!!!

Chetnie bym i ksiazke przeczytala, ale akurat nigdzie nie moge dostac, a na kupowanie troche pieniedzy szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wody głębokie jak niebo" A. Brzezińska

Niesamowicie smakowite z tego co pamiętam, choć czytałam już lata temu... Jeśli się spodoba, polecam też książki Anny Kańtoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może troche dziecinne, ale lubie fantastyke czyli HP,zmierzch, książki Tolkiena itd. także Paulo Coelho , a ostatnio ksiązki Jane Austen, ostatnio skonczyłam "Wybacz, ale bede Ci mowila skarbie"-Federico Moccia , a teraz "Pamietnik Jane Austen"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja "przed chwilą" skończyłam czytać " Spełnione marzenia" B. Hesse-Bukowskiej spisane przez A. Rozloacha, niesamowita lekcja życia. 80 letnia Kobieta opowiada o swoim życiu z niespotykanym humorem i wielka radością. Bohaterka jest światowej sławy pianistką. Pomimo, iz taki rodzaj muzyki to nie moja bajka, książkę połknęłam z wielką ciekawości i podziwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłam kolejną książkę Coelh'iego - "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam...", którą wszystkim polecam. Cudo książka! A zabieram się za inną (również jego autorstwa) książkę - "Pielgrzym". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ooo twórczość Paulo Coelho znam akurat bardzo dobrze ^^

polecam, w niektórych jest mowa o OOBE, w wielu o Aniołach itp...

kiedyś przeczytałam "Alchemika" i od tego się zaczęło :) Przez ubiegły miesiąc przeczytałam "Weronika postanawia umrzeć", "Być jak płynąca rzeka", "Jedenaście minut", i ostatnio "Pielgrzym" właśnie.

Mam zamiar przeczytać "Brida", "Zwycięzca jest sam", "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam..." i wiele innych :D

jak ktoś chcę o coś zapytać co do tych książek to służę pomocą :)

Edytowane przez Page
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Catherynne M. Valente - "Palimpsest"

Między życiem i śmiercią, snem i jawą, przy dworcu kolejowym poza krańcami świata znajduje się miasto Palimpsest. Trafienie do niego jest cudem, tajemnicą, darem i przekleństwem; podróż jest zastrzeżona dla tych, którzy zawsze wierzyli, że istnieje jeszcze inny świat poza tym, który na co dzień postrzegamy. Ci, który dane jest do niego trafić, zostają naznaczeni – po upojnej nocy na ich skórze pojawia się wytatuowana mapa cudownego miasta. Do tego królestwa pociągów-widm, lwich kapłanów, żywych kanji i kanałów pełnych śmietanki przybywa czworo podróżnych: Oleg - ślusarz z Nowego Jorku; November – pszczelarka; Ludovico – introligator, specjalista od oprawiania białych kruków; i młoda Japonka imieniem Sei. Każde z nich straciło coś ważnego – żonę, kochanka, siostrę, cel w życiu. to, co znajdą w Palimpseście, przejdzie ich najśmielsze wyobrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Paulo Coelho jest tu popularny :) Przeczytałam wszystkie jest książki ;) a teraz czytam "Podaj dalej " Catherine Ryan Hyde.

Nie tak bardzo popularny, ja nie czytam - przeczytałam dla wyrobienia sobie opinii '"Alchemika" (całkiem przyzwoity), "Demona i panne Prym" (piękne myśli następujące po sobie i podane na tacy - czułam sie zażenowana, że ktoś traktuje mnie jak kretynkę), oraz "Bridę" po angielsku - nudne jak flaki z olejem. Cytuję z pamięci: "Brida siedziała z Wiccą na polance. Wicca kazała Bridzie zamknąc oczy i poczuć, że wszystko pochodzi od Boga, wszystkie wodospady, kwiaty, elfy tańczące pod tymi wodospadami, cała miłość i Wszechświat. I Brida zamknęła oczy i poczuła, że wszystko pochodzi od Boga, wszystkie wodospady, kwiaty, elfy tańczące pod tymi wodospadami, cała miłość i Wszechświat". Grafomania. Jedynie koniec całkiem sensowny, ale ciężko czytać całą książke tylko dla jednej sceny.

Edytowane przez Reina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mafciek

No ja te wakacje miałem dosyć pracowite, wprawdzie same fantasy ale lubię je bo pozwalają mi na moment odstąpić od realiów dnia codziennego.

E.Białołęcka

-"wiedźma.com.pl"

-"Tkacz Iluzji"

-"Kamień na Szczycie"

-"Piołun i Miód"

T.Canavan

-"Uczennica Maga"

-"Gildia Magów"

-"Nowicjuszka"

-"Wielki Mistrz"

M.Kozak

-"Nocarz"

-"Renegat"

-"Nikt"

O.Gromyko

-"Zawód Wiedźma" tom 1

-"Zawód Wiedźma" tom2

-"Wiedźma Opiekunka" tom1

A teraz czytam i tu odmiana, już nie fantasy G.Mastertona "Dziecko Ciemności"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hermana Hesse "Wilk Stepowy" - kilka recenzji na różnych portalach, oraz wiersz mojego byłego Historyka mnie skusiło. Odnawiam również "Les Fleur du Mal" - Kwiaty Zła Pana Boudelair'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trylogia Anny Rice o Śpiącej Królewnie. Erotyki. Mocne. Śladowe ilości fabuły, za to wybujała wyobraźnia. I ładne okładki nowego wydania (już kiedyś było to w Polsce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos mi nie podchodzi styl Rice. ale tego nie czytałam.

To zupełnie inne książki niż te o wampirach, które pisała :) Te są raczej dla fanów BDSM, którzy lubią mieć wszytko dosłowne. W sieci strasznie krytykują tę serię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

uuu.. Czytam kilka książek na raz. ; )

 

#1 "Black magic practices with elements of demonology"

#2 "Demarcation process"

#3 "Law for Business"

#4, artykuły na ezoforum. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
czytam "Proroctwo Oriona na rok 2012" P. Geryl`a;

 

przymierzam się do "Pod kopułą" King`a :)

 

Ja "pod kopułą" dałem dla bratanicy. Nie dała rady ;) za dużo bohaterów. Ugrzęzła na jakiejś 150 stronie ;)

 

Oczywiście szacunek dla niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zaczęłam czytać książkę pt "Przygoda z owcą" autorstwa Haruki Murakami, zapowiada się bardzo obiecująco!

 

uwielbiam Harukiego :D

czytałam ostatnio Tańcz, Tańcz, Tańcz jego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obecnie skończyłam Przebudzenie do tego stopnia mnie zafascynowała że przeczytałam ją pierwszy raz bardzo szybko ,drugi wolniej z analizami a potem czytałam ten rozdział na którym mi się otwarła książka ha ha ha ha i tak kilkakrotnie

Teraz zabieram się za Boską Matrycę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...