Skocz do zawartości

Lalki VooDoo


Uruz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak... nie ważne cudze czy nie inne czy nie , i ograniczenie do Wicca, a co z tymi naszymi europejskimi magami ich to omija...? To dobra szybka odpowiedz kto jest mocniejszy oni czy europejczycy, bo jest że mają potężną magie itd, to jak europejska nie ma potężnej.? Bo jak oni że tak powiem coś sypną i działa, a w europie trzeba odprawiać długie rytuały itp.?

 

próbują, czasami się udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewałam, że w grę wchodzą ofiary ze zwierząt, ale to już szczyt wszystkiego : $

Katolicy, czy nie, ale mam nadzieję, że takich ludzi spotka kara boska. Czarna magia - jakby i bez tego nie było dość zepsucia na świecie. Ludziom się we łbach poprzewracało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A co jeśli chciała bym zrobić taka leleczkę w dobrym znaczeniu.. Jesli kocham kogoś i chciałabym żeby wrócił do mnie.Wydaje mi się że on dalej coś do mnie czuje..

Koleżanka poradziła mi abym zrobiła laleczkę z waty i materiału wyszyla uśmiech, oczy oraz serce i jego imie dla mnie tak samo moj usmiech moje oczy moje serce oraz imie.

I zszyła je razem.. obwineła czerwonym materiałem i schowała . Nie wiem czy podziała jestem raczej sceptycznie nastawiona ale tez zdesperowana.. tylko zastanawia mnie czy zadziała i jakie moga być tego konsekwencje (robie to w dobrej wierze i z dobrym zamiarem.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... (robie to w dobrej wierze i z dobrym zamiarem.)

 

Robienie czegokolwiek w "dobrej wierze" może odbywać się wyłącznie za wiedzą i zgodą zainteresowanych osób.

"Nic o nas bez nas"!

 

PozP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli chciała bym zrobić taka leleczkę w dobrym znaczeniu.. Jesli kocham kogoś i chciałabym żeby wrócił do mnie.Wydaje mi się że on dalej coś do mnie czuje.. (...) tylko zastanawia mnie czy zadziała i jakie moga być tego konsekwencje (robie to w dobrej wierze i z dobrym zamiarem.)

 

Ale to zwykła magia miłosna, i to w ramach ingerowania w wolną wolę drugiej osoby. Czyli z tego względu - "czarna" magia.

Konsekwencje może mieć... każde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś inny sposób..? Bardziej bezpieczny lub po prostu neutralny w skutkach?

Nie chce go zniewolić...ale zauroczyć...albo sprawic by zatęsknił.

Wiem że Nie powinnam nic robić wbrew jego woli...

Ale chce spróbować.

A jeśli nie ja czy ktoś może sprawić by on zatęsknił?

I mam też kolejne pytanie czy "w razie czego" mozna w jakiś sposób zrzucić ten urok?

 

(NIe jestem magiem... ani nie chce być ale ciekawi mnie ten pomysł.. )

 

A jesli nie to jest "coś" na zapomnienie o danej osobie.. lub obojętność..?

(Prosze o pomoc.. bo to juz trwa zbyt długo.. i albo musze zapomnieć albo wrócić.. zwracam się tu bo mam dość.)

Edytowane przez Neri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

kochani :) tak troche zbocze z tematu ... jesli magia ,,unieszkodliwimy" wyjatkowa kanalie np: kłusownika,fundujacego zwierzetom cierpienie ... np jesli za sprawa magii jego wlasne wnyki rozwala mu noge tak ze juz po lesie biegac nie bedzie ?

to jaka to magia? biała czy czarna?

moim zdaniem jesli magią naprawiamy swiat :) ograniczajac zło to cel uswieca srodki i nie sadze aby to jakos ,,zbrukało" karme :)

poza tym istnieje cos takiego jak ,,grzech zaniechania" jesli nie walczysz ze złem to je wspierasz .... amen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lilith

issa, wszystko zależy od światopoglądu, od wierzeń i wyznawanych systemów.

Jeśli zadasz takie pytanie, jak powyżej, to otrzymasz mnóstwo sprzecznych odpowiedzi. I każdy będzie uważał swoją rację za najwłaściwszą.

 

Ja się wypowiem wedle własnych przekonań i nie zapewnię, że są one najlepsze, bo wszystko właśnie zależy od własnego systemu. Polecam ci, żeby twój był jak najbardziej spójny. Nie wybieraj sobie z kilku światopoglądów, religii, itp. pojedynczych wartości - takich, które będą ci się wydawały 'najfajniejsze'. Przyjmij jedną 'wiarę' - razem z jej niedogodnościami i niefajnymi założeniami.

 

Co do twoich pytań - ja nie stosuję podziału na magię białą i czarną. Magia jest jedna. Ten podział (wg tych, którzy go stosują) dotyczy celu praktyk. Tylko i wyłącznie. Jeśli działasz w celu wyrządzenia komuś krzywdy, lub wywarcia na nim jakiegoś negatywnego wpływu - stosujesz 'czarną magię'. Wszystko inne jest 'białą magią'.

 

Idąc tym tropem - skrzywdzenie kłusownika byłoby 'czarną magią'. Tutaj właściwie bym nie skupiała się na magii. Krzywda na drugim człowieku zawsze będzie krzywdą na drugim człowieku. To, jaką otoczkę wokół tego zbudujesz, to już jest inna sprawa. To, czy twój czyn zostanie usprawiedliwiony, zależy już wyłącznie od osób, które będą go oceniać i ich przekonań.

 

Definicja mordercy, to człowiek zabijający (drugiego człowieka).

Zabijając w imię wyższego dobra, mordercę - również stajesz się mordercą. To są suche, niezaprzeczalne fakty. Według mnie, liczy się fizyczna rzeczywistość. Cała ta romantyczna, piękna otoczka, to tylko tłumaczenie i dorabianie ideologii.

Edytowane przez Lilith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...