Skocz do zawartości

Polskie ezoteryczne KLASYKI


Henosis

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiając z kilkoma osobami władającymi jedynie językiem angielskim zdałem sobie sprawę że nie ma zbyt wielu książek nt. radża jogi, które mógłbym im polecić. Jest taka książka "Radża Joga - droga w światy nadzmysłowe" z okresu międzywojennego, która właściwie może służyć jako podręcznik samodzielnego rozwoju duchowego. Mam też książkę Wincentego Lutosławskiego z początku lat 90-tych i pamiętam że Edward Abramowski w swojej "Metafizyce" pisał o tym iż docierają do niego słuchy o niezwykłych wyczynach joginów. Postanowiłem się podjąć amatorskiego tłumaczenia książki o Radża Jodze gdyż uważam że to będzie dobra karma, a sama książka jest na tyle stara że znajduje się w publicznej domenie. Najpierw muszę ją odzyskać od znajomej, ale zastanawia mnie czy drodzy*użytkownicy tego forum znają inne, wyłącznie polskie książki, które można tłumaczyć i publikować bez narażanie się na naruszenie praw autorskich? Przeglądając literaturę nt. astrologii i radiestezji muszę przyznać że mamy z czego być dumni. Szczególnie radiestezja polska wydaje się być na nadzwyczaj wysokim poziomie, ale nie jestem ekspertem w temacie. Czy ktoś może mi pomóc w tym przedsięwzięciu? Może ktoś zna kogoś z otoczenia prawdopodobnie zmarłego już autora "Radża Jogi", kryjącego się pod pseudonimem J.A.S.? Znacie jakichś*amatorskich polskich tłumaczy ezoterycznych? Ma ktoś maila do autora strony hermetyk.pl [ja nie mam facebooka!] ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...