Skocz do zawartości

Dobre lektury i żródła do nauki magii


Maliboo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moze ja po protu nie umiem szukac, zaloze sie, ze ten temat byl poruszany wiele razy.. ale nie mam zamiaru dalej sie przekopywac przez dziesiatki postow, po to tylko, zeby znalezc czasem jakas tam jedna ksiazke.. byc moze polecane przez Was lektury sa porozrzucane okazyjnie po roznych tematach.. nie wiem, ja szczerze mowiac nie dobrnalem jeszcze do zadnej..

 

Więc proponuje, abyście polecali dobre ksiazki o magii tutaj, w jednym miejscu, w tym temacie, dobrze by bylo jesli z krotka recenzja i opisem co wartosciowego ma dana ksiazka do zaoferowania.

Zaloze sie, ze wielu ludzi mialo ten sam problem co ja, i beda tacy dalej, jesli nie powstanie jedno miejsce, gdzie taka lektura mogla by sie znalezc.. Wiec zrobcie to niekoniecznie z mysla wylacznie o mnie ale tez i o tym, aby podniosla sie wartosc tego forum jako przekaznika informacji..

Z gory dziekuje i prosze o jak najmniejsza ilosc postow nie zwiazanych z tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaga_Wiedzma

Ja bym nie radzila przyywać kiedykolwiek czegokolwiek. Przeczytaj sobie "Złotą gałąź" Frazera, "Vademecum wiedzy tajemnej", Biblię, Koran, Bagawadghitę, "Dzieje" Herodota, "Metafizykę" Arystotelesa, „Historia Myśli Filozoficznej", „Hermetica", „Alchemia Różokrzyżowców", „Magia i rytuały w starożytnym Egipcie", „Dzieje Gnozy", „Mistyka i Ezoteryka". To na początek.

 

resztę masz tu: http://www.ezoforum.pl/magia/14525-magia-jaka-dla-kogo-i-jak-sie-nauczyc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co, interwesuje mnie wszytsko co sie z nia wiaze.. chce ja poznac, zrozumiec czym jest. Nstepnie poznac ostrzezenia, zagrozenia, zozumiec jak najwiecej co sie z Magia wiaze. Potem byc moze zaczne ja praktykowac, ale czy na pewno to sie okaze jak ja poznam troche blizej..

Ogolniej mowiac wszystko ;], moglbym co prawda, poszukac lektur na wlasna reke..ale wole poradzic sie ludzi, ktorzy maja juz za soba wiele lektur, doswiadczen, wiedza ktore lektury sa bardziej godne czy mniej do polecenia..ktorzy maja juz wiedze poparta praktyka i moga z tego punktu mi lepiej pokazac droge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Masterus Patricius

Księga magii i zaklęć - Alan Abyss - wielu uważa tę książke za zbyt praktyczną jak dla początkującego, ale wg mnie warto przeczytać ;).

Magija w teorii i praktyce- Aleister Crowley - klasyka magii^^.

Wprowadzenie do magii- kizuńczyk sergiusz - wprowadza w magię ^^.

 

 

Gdy już to przeczytaj delikatnie zacznij praktyke. Naucz się medytacji, bo ta zawsze jest przydana i zacznij wykorzystywać techniki opisane w książkach. Nie zaczynam od czegoś np. tak zaawansowanego jak ewokacje ;). Na wszystko przyjdzie czas, powoli ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malibo, rozczaruje Cie. Magia to nie tylko rzucanie "ognistych kul w przeciwnikow", ale bardzo bardzo duzo nauki. Jezeli chcesz cos za nic to raczej nic z tego nie bedzie.

 

 

Aha i post wyżej radziłbym Ci olać no chyba, że chcesz zmarnować czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahh ale jaw alsnie to powiedzialem- to mialem na mysli i ta droga podazam.. zupenie odwrotnie mnie chyba zrozumiales..

Ja teraz wlasnie chce sie uczyc o niej, poznawac informacje, tak na prawde powiedizalem, ze nie wiem czy bede ja uprawiac.. nie wiem bo jej jeszcze nie znam.. Innymi slowy: chce poznac sposoby na robienie kul ognia, ostrzezenia, co sie wiaze z taka praktyka, co mi grozi, na co uwazac, co to daje i czy nie ma lepszych sposobow na rozwiazywane konfliktow..

Ja narazie chce poczytac o kulach i jeszcze nawet nie wiem czy bede je w ogole chcial kreowac.. :]

Ogolnie tez zalezy mi na poznaniu mechanizmow ktore zawarte sa w zakresie sli, ktore my nazwyamy magia.. Chce je poznac, bo to nic innego, jak zueplnie naturalna czesc swiata w ktorym zyjemy.. Sa to po prosru sily i enegrie z ktorymi mamy stycznosc na codzien i ktorych uzywamy nieswiadomie, lub jestesmy im poddawani.. Sa to normalne zwykle sily, ktorych po porsru jeszcze nie jestesmy w stanie zaowazyc i zbadac obecna technologia.. Jednak sa tak samo hmm"materialne?" jak sila grawitacji..

Jest to czesc swiata, w ktorym zyje i ktoego chce poznac.. aby moc lepiej dazyc do celu w jakim kazdy z nas zyje.. w jak najlepszym urzeczywistnieniu siebie, aby to osiagnac.. musze znac siebie i swiat w ktorym sie poruszam, caly czas mysle o tym jak dziala, czemu jestem jaki jestem.. a "magia" to jedna z plaszczyzn tego swiata ktora rowniez chce poznac..

To tak w skrocie ;] moze potem zedytojue ten post, ale teraz chce mi sie spac i jestem zmeczony ^^

 

A jakie ksiazki w takim razie polecasz Bezimienny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kule ognia...ech, może kiedyś. Zacznij od podstaw, w zależności od systemu, jaki chcesz poznawać. A jeśli nie jest to magia hermetyczna, grimuaryczna itp.- zacznij od rozwoju duchowego, medytacja, czakry + czytaj, czytaj, czytaj książki, które Ci wcześniej napisano. A drogę musisz znaleźć sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze omijaj zdecydowanie wszystkie rozwoje duchowe, medytacje, czakry i tym podobne głupoty. To są rzeczy aby odciągnąć uwagę ludzi, w magii nie ma chodzenia na łatwiznę. Na początku polecam Ci się zapoznać z bardzo dobrą stroną Lucana Lux occulta, magiczny tradycjonalizm - magia, grimuary, okultyzm - jego artykuły jeżeli przeczytasz ze zrozumieniem i zauważysz przekaż jaki autor artykułów chce przekazać sam sięgniesz po odpowiedni materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc proponuje, abyście polecali dobre ksiazki o magii tutaj
Mówisz jakby magia była jedna, według mnie to niezręczne i niepraktyczne. Zamiast książek podam ci nazwy znamiennych i według mnie ciekawszych systemów magicznych w kolejności mniej więcej chronologicznej: szamanizm, egipska teurgia, grecki hermetyzm praktyczny, kabała praktyczna, magia grimuaryczna, enochia, odmiany europejskiego czarostwa (patrz hasła: hedge witchcraft, sabatic current), vodoun praktyczne. A temu wszystkiemu towarzyszy obecna w każdej kulturze magia ludowa.

Później nadchodzi magia współczesna, której centralną postacią jest Aleister Crowley.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księga magii i zaklęć - Alan Abyss - wielu uważa tę książke za zbyt praktyczną jak dla początkującego, ale wg mnie warto przeczytać.

Magija w teorii i praktyce- Aleister Crowley - klasyka magii.

 

Podpisuję się do tej wypowiedzi, również polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze omijaj zdecydowanie wszystkie rozwoje duchowe, medytacje, czakry i tym podobne głupoty. To są rzeczy aby odciągnąć uwagę ludzi, w magii nie ma chodzenia na łatwiznę.

 

To według Ciebie, BezimiennyMagu od czego on powinien zacząć, jak nie od rozwoju duchowego.? Od inwokacji bytów astralnych etc.? Po to powinien najpierw popracować nad swoim duchowym wnętrzem, by tak jak już ktoś wcześniej napisał, zacząć jansnosłyszeć i janowidzieć. By jego duch stał się pryzmatem, niczym nie zmąconym. By zaczął odczuwać energię i nauczył się z nią obcować. Niech się uczy od podstaw, bo jak sam zauważyłeś "w magii nie ma chodzenia na łatwiznę". Kategorycznie nie zgadzam się z Twoją wypowiedzią, ale cóż, to tylko moje skromne zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam również "Wielka księga białej magii - Abyss Alan", jak również książki z działu magii świec, kolorów, roślin, kamieni, i magii ochronnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. z tego co widze, to duza czesc magii /systemow magicznych, polega na przyzywaniu i rozkazywaniu demonom/bytom astralnym.. co wiecej jednym z warunkow np. do uprawiania magii geriatrycznej jest podpisanie paktu z Lucyferem.. Ja jakos wole nie nie miec nic wspolnego z demonami i istotami, ktore mam ujarzmiac i im rozkazywac..

Byc moze przez to bedzie mi trodniej znalezc system ktory bylby skuteczny, ale ja wolalbym zarzadzac energia, wpywac na wszechswiat.. ale bez rozkazow i bratania sie z roznymi istotami :/

Hmm jezli juz, to moze zajme sie moze szamanizmem jesli chodzi o te dziedzine, ale w New Edge'owskim stylu.. Tak wiem- Lukan, Bezimienny, co powiecie.. w systemach tradycyjnych drzemie moc, a wszelkie takie uproszczone proby magiczne, ma prawie 0 efektywnosci..

Ale czy znacie jakis system magii, gdzie nie trzeba przyzywac istot na zasadzie - Ja Ci rozkazuje!, albo bratac sie z jakimis, w zamian za cos.. zawierac pakty..?

Nie wykluczam ze chcialbym przyzywac istoty, ale takie, ktore chcialyby mi pomoc z dobrych checi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz nie da się kontrolować wszechświata, chyba masz zbyt duże mniemanie o sobie.

 

Jedynie dzięki magii możesz nagiąć delikatnie linie rzeczywistości, na której jesteś aby coś zyskać.

 

Wszystko już zostało tutaj napisane, szczególnie, że w poście Lukana - chyba, nie sądzisz, że ktoś Ci na tacy poda wszystko? Poszukaj, poczytaj, zrób rozeznanie różnych dat i jakie panowały tam systemy, jakie się zachowały i działaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Viperius

Moim zdaniem trzeba zachować równowagę. Wpierw nabrać sił, potem je wykorzystać, że tak przedstawię obie części tego sporu. A, Maliboo, jak chcesz coś takiego w stylu kwiatki, wesołe duszki, miłość, lav end pis to sie Wicca zainteresuj. Oczywiście, nie chcę obrażać wyznawców tegóż w tym poście, proszę tak tego nie zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam również "Wielka księga białej magii - Abyss Alan", jak również książki z działu magii świec, kolorów, roślin, kamieni, i magii ochronnej.

 

 

Gorszej sieczki nasz rynek wydawniczy chyba nie widział (dzielnie rywalizuje z Wielebną Zielebną AA CH.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolesow jest jeszcze lepszy od Wielebnej Zielebnej :DDD

A tak BTW czy ona od niego nie zrzynala, bo juz sie pogubilem kto od kogo i kiedy.

 

Zas wspomniany w ktoryms tam poscie pan Crowley to nie magia a ezo-okultystyka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolesow jest jeszcze lepszy od Wielebnej Zielebnej :DDD

A tak BTW czy ona od niego nie zrzynala, bo juz sie pogubilem kto od kogo i kiedy.

 

Zas wspomniany w ktoryms tam poscie pan Crowley to nie magia a ezo-okultystyka :P

 

no nie wiem. co do AA.CH to zgadzam się że nie jest najlepsza. kto pod kogo... z tego co wiem to ona tłumaczyła jego książki z rosyjskiego bodajże. co do Crowley'a to jeszcze nie czytałam jego książek więc się nie wypowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyyy... jeśli nie chodzi o konkretny dział magii, jak grimuaryczna czy ceremonialna, to ja bym poradziła po prostu... BRAK lektur. A wsłuchiwanie się w siebie i w świat, wykorzystanie praw natury i stanu świata w danym momencie, własnych stanów emocjonalnych itd... tyle że tego nie da się wpakować w podręcznik, bo u każdego pewne procesy zachodzą inaczej. Najlepszą lekturą jest otaczająca natura i zachodzące w niej procesy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...