Jump to content

karta Fehu


Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

Fehu - Feoh, Frey, Fe

 

Znaczenie:

Posiadanie, powodzenie, bogactwo, bydło, własność, złoto.

 

Interpretacja runy w pozycji prostej:

Fehu, mówi o duchowym bogactwie, z którego należy czerpać. Należy określić czego naprawdę nam potrzeba. Czy jest to bogactwo materialne, czy może duchowe? Należy cieszyć się chwilowym powodzeniem i pamiętać aby dzielić się nim z innymi. Fehu symbolizuje również procesy życiowe, siły twórcze oraz może zapowiadać awans w pracy.

 

Interpretacja runy odwróconej:

Zapewne nosisz w sobie wielkie bogactwa, lecz brak emocjonalnej równowagi musi cię skłonić abyś zastanowił się czego tak naprawdę chcesz się nauczyć i w którą stronę rozwijać? Dąż do swego przeznaczenia. Fehu w pozycji odwróconej może też symbolizować zubożenie, zmarnowanie swojej własności, straty przez skąpstwo lub zachłanność, brak pieniędzy i perspektyw na nie. Oznacza też ostateczny koniec pewnego cyklu.

 

Drzewo:Bez czarny /lekarski/

Kolor:Jasnoczerwony

Zioło:Pokrzywa

Kamień:Agat mszysty

Żywioł:Ogień

Czakra:Pierwsza

 

Źródło - strona internetowa: Swiat Energii - strona oficjalna

 

nazwa runy - fe, feu, feh, foeh, feoh, faihou, faihu, fehu

głoska - f

znaczenia nazwy - bydło, trzoda, władza, pieniądze, bogactwo, pomyślność, energia, złoto, początek

drzewo/krzew - bez czarny

zwierzę -kot, jaskółka

faza księżyca - pełnia

żywioł - ogień/ziemia

kamień - agat maszysty

kolory - jasnoczerwony, złoty, żółty

arkan Tarota - V Arcykapłan

bóstwo - krowa Audumla, także Freyr (patrz runa gebo)

archetypy astrologiczne - Byk (Wenus + Księżyc)

zodiak - źródło I: Strzelec (8-21 grudnia) źródło II: 21 lipca-4 sierpnia

liczby - źródło I: 16 lub 6 źródło II: 1

charakter - runa magnetyczna

właściwości - runa odwracalna

zdrowie - dobrze wpływa na serce, układ immunologiczny, podnosi ciepłotę ciała, usuwa zawroty głowy

kluczowe właściwości - kulminacja, pomnożenie bogactwa, ciągłe stawanie się, realizacja, spełnienie, pierwotny ogień

remedium feng-shui - runę tę umieszczamy w rejonie południowo-wschodnim, jeśli chcemy zapewnić sobie pomyślność i dobrobyt lub w rejonie południowo-zachodnim by zapewnić sobie szczęście w związkach partnerskich i miłości

zastosowanie magiczne - do ochrony i pomnożenia stanu posiadania, umocnienia pozytywnych relacji, dla odnowienia starej przyjaźni, sprzyja pomyślności materialnej i duchowej

 

Źródło - strona internetowa: RUNY - TALIZMANY, MANDALE, SKRYPTY, MAGIA, PRZEPOWIEDNIE, WRÓŻBY, WRÓŻKA, TAROT, WRÓŻENIE

 

FEHU

 

"Każde bogactwo zaczyna się w umyśle" Anthony Robbins

 

słowa klucze: bydło, pieniądze, ogień, dobra ruchome, ekspansja, obfitość, konstruktywność i destruktywność

 

znaczenie karty:

+ moc, siła, wytrzymałość, umocnienie we własnych intencjach, prosperowanie, pomyślność, dobrobyt, hojność, szczodrość, wielkoduszność

 

- niepewność, wątpliwość, zahamowanie, strata, ubóstwo, małostkowość, nadużycie mocy, marnotrawstwo, roztrwonienie, bieda, brak

 

Źródło - strona internetowa: Runy - dokładny opis każdej runy i znaczenie wróżebne runy

 

Przed Tobą wielkie moce twórcze. FEHU to obfitość, urodzaj, symbolizuje ojca i proces stawania się oraz wzbogacania. Jeśli szukasz porady czy podjąć decyzję, możesz się spodziewać, że przyniesie Ci materialny sukces. Możesz też jednak przekształcić ten sukces w sukces duchowy.

 

Źródło - Runy

 

fehu

F

 

Bydło. Posiadanie, dobytek, obfitość, szczodrość, sukces materialny, powodzenie, bogactwo, urodzaj. Ojciec, ogień, energia twórcza.

Symbolizuje wzrost potencjału. Oznaka nadziei i obfitości. Hojność.

 

Znaczenie wróżebne– bezpieczeństwo finansowe, dostatek, możliwy teraz lub w najbliższej przyszłości. Zapowiedź romansu, nowej, dobrej miłości. Początek czegoś nowego w życiu, nowa praca, nowy związek. Sukcesy towarzyskie. Awans.

Poczucie własnej wartości. Karma.

 

Cykl – wieczór

Kolor – jasnoczerwony

Drzewo – Bez czarny

21 lipca – 4 sierpnia

Polaryzacja żeńska

 

Właściwości i zastosowanie

Pomaga w pomnażaniu oraz obrocie pieniędzy.

Runa dobra jako amulet dla inwestorów, maklerów giełdowych, a także firm rodzinnych. Zapobiega zastojom i stagnacji w interesach.

Sprzyja przepływowi gotówki, pomyślności i dobrobytowi.

Chroni majątek oraz dobra osobiste.

Nie sprzyja ludziom chciwym.

Pomaga w znalezieniu pracy.

Pomocna w rozpoczynaniu nowych przedsięwzięć.

Przyciąga mądrego i bogatego partnera.

W negacji zapowiada biedę, stratę, niepewność.

 

Zdrowie

Wzmacnia odporność.

Podnosi ciśnienie krwi.

Wzmaga płodność oraz potencję.

Wzmaga namiętność.

Rozgrzewa organizm.

Nie stosować przy gorączkach i stanach zapalnych, infekcjach.

 

Źródło - Opis runy Fehu

Edited by Ejbert
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Fehu

 

Znak Zodiaku – Byk.

Karta Tarota – Wieża Boga.

Kolor – czerwony.

Pierwiastek – żeński.

 

Runę tę przyjęto zestawiać z człowiekiem pokazującym pazury, z kotem, jaskółką, ze starym drzewem i pokrzywą. Poprzez nią Bóg łączy się z Freyem (Freyją).

Fehu oznacza stan posiadania, majątek. Wikingowie uważali posiadane bydło rogate za rodzaj ruchomego bogactwa. Pozycja wodza była zazwyczaj określana pogłowiem należących do niego stad. Bydło domowe z reguły stanowiło główną jednostkę wartości wymiennej, pełniąc tą samą rolę, jaką w naszych czasach pełnią pieniądze.

Fehu to pieniądze i sukces, a to kojarzy się z pojęciami pobory, zapłata… Uznawane jest za symbol statusu, władzy i autorytetu, wskazuje na umiejętność dogadania się z innymi i realizacji operacji finansowych oraz na zdolność do pokonania przeszkód, łagodzenia konfliktów i osiągnięcia wspaniałych rezultatów.

Runa ta wskazuje też na stan posiadania (wszelkiego rodzaju rzeczy), który może zostać podarowany, uzyskany lub zapracowany i wcale nie musi on być wynikiem ciężkich starań. Mówi ona, że należy śledzić, troszczyć się, chronić i pomnażać swój stan posiadania. Zarabianie pieniędzy to jedna strona medalu, ale i o ich zabezpieczeniu też nie wolno zapominać! Nie oznacza to, że trzeba być sknerą, skąpcem, człowiekiem drobiazgowym lub zazdrościć bogactwa innym. Właśnie przed tym uprzedzają runiczne poematy.

Runa fehu nawołuje do ochrony i troski o siebie i swój majątek. Wskazuje na możliwość zdobycia bogactwa i powiększenia stanu własności, ale też na konieczność dzielenia się z innymi i umiejętność wzięcia na siebie odpowiedzialności (wszak posiadanie pieniędzy lub majątku nakłada na ich właściciela odpowiedzialność) oraz na zdyscyplinowanie. Symbolizuje fundament, na którym stoimy, umiejętność panowania nad sobą, innymi i okolicznościami życiowymi. Bogactwo może oznaczać dobre imię, które pozostaje po śmierci człowieka, a w dawnych czasach uważano je za sprawę wyjątkowo cenną i pośmiertnej chwale nadawano ogromne znaczenie.

Fehu jest też związana z jedzeniem (krowie mleko), dobrym zdrowiem (rezultat odpowiedniego odżywiania się), obfitością i dostatkiem (prawdopodobnie z powodu dostrzeżonych powiązań z cieleniem się krów i wzrostem ilości mleka). W runie tej zdecydowanie wyrażony jest żeński pierwiastek. Będąc pierwszą runą Ósemki Freya mocno łączy się z boginią Freyą, patronką obfitości. Wiąże się ją też z miłością, chociaż nie należy do czterech podstawowych „run miłości”, które zanalizujemy później. Może wskazywać na ciążę lub na początek czegoś nowego w innej dziedzinie. W końcu może także mówić o przypływie twórczej energii, pozwalającej osiągnąć bogactwo.

 

W położeniu odwróconym – utrata czegoś cennego w sensie materialnym, a być może miłości lub przyjaźni. Co prawda to, co zostało utracone, w rzeczywistości być może wcale nie jest Ci potrzebne, a jego starta prowadzi do czegoś lepszego. Mogą pojawić się problemy z potomstwem. Duże prawdopodobieństwo kłopotów finansowych. Brak twórczego impulsu, kreatywnej energii. Ograniczenia.

 

Źródło: Mądrośc run Witalij Zajczenko

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Poszczególne znaki w pierwszym rzędzie run (od FEHU do JERAN) nie tylko można odnosić do omówionych poszczególnych astrologicznych er, ale także do okresów w życiu człowieka od narodzin do zakończenia procesu rozwoju świadomości indywidualnej.

 

FEHU odnosimy do najwcześniejszego dzieciństwa jako okresu związanego z poznawaniem i odróżnianiem (noworodki mają wzrokową tendencję do postrzegania wszystkiego łącznie) wielości i rozmaitości kształtów doznań i wrażeń jakie przynosi świat;

 

FEHU oznacza stan tuż przed stworzeniem świata, pełnię potencjalnych możliwości i tego, co może się stać...oznacza - WSZYSTKOŚĆ.....

Jest to dokładnie ten moment, kiedy kłos osiąga pełnię dojrzałości, jest napęczniały słońcem i ziemią i gotów jest opuścić macierzystą roślinę, by wydać własny plon.

Jak wiadomo-jedno małe ziarenko może wydać wielkie potomstwo innych ziaren - ten cud obserwujemy co roku.

Jest to pierwszy znak runiczny-kłos- ale niektórzy w jego ideogramie dopatrują się ościenia do poganiania bydła-rodzaju kija pasterskiego

A więc FEHU jako praimpuls dający początek wszystkiemu.

Taki ciągle płonący, wieczny ogień istnienia, który nie mogąc definitywnie zgasnąć, powoduje coraz to nowe formy swego przejawu.

Dlatego też mówi się , że FEHU jest symbolem PRZEMIANY, urzeczywistnieniem idei-wszystko płynie-, ciągłej zmiany jin w jang.

Ta zmiana , ciągły ruch jest podstawą życia i trwania, choć nic nie pozostaje takie samo.

Ona daje początek- i ten początek oznacza, początek procesu poznania, kształcenia, odkrywania wszystkiego, co dopiero ma się stać, ewolucji, dojrzałości, dojrzewania każdego i wszystkiego, co może nas kształcić-czyli przekształcać, przemieniać nasz umysł-pożywienia, którego prawdziwym znaczeniem jest wzbogacanie nas od wewnątrz.

Dlatego też z FEHU wiążemy wszelkie rodzaje nie tylko pożywienia, ale też nauki i doświadczeń poszerzających poznanie świata.

artykuł napisany przez Macieja Białkowskiego

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Runa Fehu oznaczana jest litera F i jest to pierwsza runa otwierająca alfabet starszego futharku.

 

Symbolizuje bogactwo, dobrobyt, inwestycje, sukces ale też płodność i nową drogę, nowy cel, nowy sukces. Runa jest określana jako runa pieniężna ponieważ znaczeniowo związana jest z materią i obfitością. W znaczeniu wróżebnym oznacza zarówno powodzenie jak i bogactwo materialne, ale również awans i wszystko to co ma związek ze wzrostem, pomnażaniem. Fehu oznacza też poczucie wartości i zbliżenie się do realizacji swojego upragnionego celu. Runa często też oznacza władze lub sprawowanie władzy. Runa Fehu symbolizuje dwie gałęzie lub dwa rogi krowie. Dosłowne znaczenie Fehu to bydło, ponieważ w przeszłości to ono było symbolem przedstawiającym bogactwo rodziny. Wszystkie należności, długi były wypłacane w bydle, które było miarą wartości i środkiem wymiany tak jak pieniądz dziś.

 

Rune Fehu zatem z powodzeniem można stosować jako amulet (ma działanie też ochronne) i umiescić ją można w każdym obszarze, który chcemy wzmocnić. Jako amulet może nam pomóc w biznesie rozwijając go i pomnażając nasze dobra materialne. Runę można nosić w portfelu, postawić w obszarze partnerstwa czy tez rodziny.

 

Jeśli chcemy by pieniądze były stałym gościem naszego domu można w lewym górnym rogu naszego centralnego pokoju postawić piękny kamień zielony jadeit i to na nim narysować runę. Runa bardzo dobrze wzmacnia układ imunologiczny organizmu, ale też płodność. Pary pragnące potomstwa mogą taką runę wyhaftować na swojej pościeli lub piżamie. Runę możemy tez stosować wizualizacyjnie wyobrażając sobie dobrobyt , bogactwo i wszystko to czego pragniemy jako coś co juz mamy tu i teraz. Zastosowań tej runy może być bardzo wiele, więc jeśli Ty chcesz coś pomnożyć, coś Ci nie idzie i chciałbyś koniecznie to zmienić zapraszam Cię na czat a udzielę Ci kilku ważnych wskazówek, dzięki którym już na zawsze będziesz szczęśliwy

 

Pamiętaj los szczęście rzuca, ale nie każdy je łapie. Nie pozwól by ominęło Ciebie.

Artykuł napisany przez: Wróżkę Agnes

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...