Jump to content

Algiz: runa bardzo kontrowersyjna

Widja
 Share

Recommended Posts

• 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • Administrator

To zdjęcie znalazłam na fejsie, niestety nie pamiętam czyjego autorstwa, ale pochodzi ze strony miłośników Biebrzy. 

Jest tu cała symbolika runy Algiz, a więc i łoś z potężnymi rogami, i bagno i raniąca trawa. Zaręczam, że nikt nie chciałby się skonfrontować z żadnym z tych elementów ;) nawet z niewinnie wyglądającą trawą, która naprawdę rani boleśnie i pali ogniem żywym, a blizna po niej, przy głębszym zacięciu, pozostaje na całe życie. 

93fee21c0718dc0b.jpg

• Super 3
  • Thanks! 2

• 2 weeks later...

U mnie w wersji podstawowej jest tak, że Algiz wskazuje na ochronę a odwrócona na jej brak. W wersji rozbudowanej jej znaczenie zależy od innych run obok, jeśli jest ładny układ to jest pełna ochrona, jeśli coś się obok nieładnie zapowiada to oznacza, że trzeba uważać, być ostrożnym na tym terenie, może nawet lepiej dać nogę z tego terenu, bo nawet jak nic większego z taką ochroną się nie stanie, to też nie będzie za przyjemnie. A przy odwróceniu to nie ma o czym gadać - lepiej pryskać z terenu jak najprędzej a w ogóle to tam nie włazić :D

Te rogi budzą respekt, mogą przestraszyć każdego, a na pewno średniowiecznych, którzy kontakt z naturą mieli bezpośredni i dobrze wiedzieli, czym grozi spotkanie z wściekłym łosiem broniącym swego terytorium czy jak łosza - dziecka. Polowali na pewno na te i inne zwierzęta, ale dzięki temu wiedzieli, jakie to jest niebezpieczne, tym bardziej, że nie mieli wówczas karabinu z celownikiem. A z autopsji wiem, że spłoszony łoś pędzi jak czołg i nie omija przeszkód, taranuje wszystko co napotka. Chociaż sam z siebie bez powodu atakuje rzadko, to jeśli coś mu odbije, jak uzna, że jest zagrożony (on sam bądź jego terytorium) to atakuje bez litości i biada temu, kogo obierze za cel.

• Cool 3

Share

• Create New...