Skocz do zawartości

My :)


Gość Nice

Rekomendowane odpowiedzi

Możemy tutaj podzielić się naszym doświadczeniem w nauce, metodami, skąd to wszystko się wzięło ;) No i może wyrazić propozycji do tego jak to będzie wyglądało ogólnie :)

Tam z góry mi się pomyliło i nie wiem, jak naprawić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł! Ja mogę wrzucić kilka fotek rosyjskiego elementarza (w środę będę miała go w rękach. Fajne do nauki czytania cyrylicy i pierwszych słów. A tego co się pomyliło nie zrozumiałam. :P

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Iissa napisał:

Fajny pomysł! Ja mogę wrzucić kilka fotek rosyjskiego elementarza (w środę będę miała go w rękach. Fajne do nauki czytania cyrylicy i pierwszych słów. A tego co się pomyliło nie zrozumiałam. :P

Dziękuję za Twój wpis i chęć się dzielić :) Też powrzucam trochę rzeczy i ciekawostek ;)

Pomyliło mi się to, że taki sam opis dałam w "ogólnym" :)

 

Co do mnie, to cały forum wie, że pochodzę z Rosji, i bardzo chętnie będę się dzielić ciekawostkami o swoim języku i kulturze - sama przyjemność po mojej stronie :P

Mój pierwszy język obcy to angielski: uczyłam się go w szkole, ale niezbyt skutecznie, po ukończeniu szkoły nie pojechałam do większego miasta - było 2 opcji wtedy: historyczne studia lub aktorskie, ale na złość wszystkim poszłam na filologię angielską: po jakimś czasie zrozumiałam, że zwykle robienie ćwiczeń mi w nauce nie pomaga w ogóle - zaczęłam czytać książki (zaczęłam z Jane Austen) i oglądac filmy w originale - za 2 miesiące zaczęłam rozmawiać :)

Z Polskim było szybko - przed wyjazdem nauczyłam się w książce bardzo podstawowych rzeczy, kiedy przyjechałam do Polski poprostu... Zaczęłam rozmawiać (czytając książki dla dzieciaków na początek) :) Bardzo pomocne tu było tło informacyjne i nosicieli mowy ojczystej :P

Niemieckiego uczyłam się sama, głównie za pomocą aplikacji Duolingo i kanału na YouTube Easy German :) Potem zaczęłam trochę czytać. Sporo rozumiem, ale mową jest na poziomie średnim (B1), ponieważ nie mam z kim rozmawiać i rozmawiam sama z sobą - ale wariatka, nie? :D

W szkole i na pierwszej uczelni uczyłam się również francuskiego, ale nic mi potem nie zostało oprócz intuicyjnego zrozumienia łaciny, które mi bardzo się przydo na wszystkich moich uczelniach, nie musiałam te teksty tłumaczyć :P

Moje marzenie to język włoski, bardzo ze mną, z moim wnętrzem wspolgrywa :) Ale zaczynam i rzucam, bo nie mam gdzie go wkleić czasowo :) Próbowałam i sama, i nawet byłam na kursach, ale rzucałam :) Moze ten klub mi pomoże :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się ktoś z włoskim znajdzie. :D Fantastyczny pomysł z tymi książkami dla dzieci. Jak chcesz możemy rozmawiać raz na jakiś czas po angielsku. To mogą być takie nasze eventy, gdzie trzeba będzie się w danym dziale posługiwać tylko danym językiem. I możemy się w tym wtedy korygować no i najważniejsze - używać języka. Ja osobiście mam angielski na perfect, niemiecki, rosyjski i hiszpański po trochu. 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, danke za zapro, ale ja nie wiem, czy tu pasuje XD Nie mam żadnego języka tak perfect. Aczkolwiek przygód trochę miałam. Najdłużej to uczyłam się rosyjskiego, podstawówka i liceum.Zdawałam jako jedna z trzech osób w klasie maturę rozszerzoną z rosyjskiego, byłam niezła. 

W liceum angielski. Jakoś pod koniec podstawówki zaczęłam oglądać telenowele latino i zaczęłam dość szybko łapać słówka. Od chyba dwóch lat mam mocną fazę na włoski. Zaczęło się od piosenek Erosa Ramazzottiego. Potem oglądałam z Tatą taki włoski teleturniej, no i jeszcze bardziej mi się spodobał ten język.Sporo czytałam też książek, w których akcja toczy się właśnie we Włoszech. I bardzo spodobała mi się kultura, mentalność ludzi. Mąż mi też trochę opowiadał, gdyż służbowo musiał latać w okolice Mediolanu. No i moja miłość do Włoch dalej trwa :1s_z:

Jeszcze tak z rok temu miałam krótką fazę na niemiecki, jak leciał serial "Ratownicy górscy". Oglądałam odcinki do przodu i tłumaczyłam sobie. Ogólnie dużo łapie, jak słucham piosenek, no i seriale, gdzie nie ma aż tak bardzo wyszukanego języka :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StoKrotkax

W stopniu komunikatywnym :) czasami kali jeść kali pić, ale da sie dogadać. Uczyłam się trochę w szkołce językowej A potem... sama i po prostu rozmowy ze znajomymi hiszpanami. A jakie materiały BY Cię interesowały od 0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@StoKrotkax to i ja nieśmiało uśmiecham się w kierunku materiałów z hiszpańskiego :thanks:

Uwielbiam ten język, mogłabym go słuchać godzinami, ale po hiszpańsku to tylko umiem powiedzieć:

dos cervezas por favor :sark:

Z przyjemnością się podszkolę :))

No i @Willow liczę na naukę od podstaw rosyjskiego :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł jak aktywnie się uczyć wykorzystując te materiały. Ze słówek i materiałów wrzucanych na poszczególnych tematach twórzmy zdania pod tymi postami. Jak są ok to dajemy lubię to a jak nie to poprawiamy, jak ktoś się zna na danym języku. :D

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.11.2020 o 11:21, Iissa napisał:

Mam pomysł jak aktywnie się uczyć wykorzystując te materiały. Ze słówek i materiałów wrzucanych na poszczególnych tematach twórzmy zdania pod tymi postami. Jak są ok to dajemy lubię to a jak nie to poprawiamy, jak ktoś się zna na danym języku. :D

Dobry pomysł! Też uważam, że możemy, na ile potrafimy, pisać króciutkie opowiadania, zdania na ten lub inny temat, kiedyś byłam zarejestrowana na forum lingwistycznym, to każdy miał swój wątek gdzie pisał i rozmawiał z innymi osobami w języku, którego się uczył :) Ten kto się znał na tym języku, poprawiał pomyłki.

Można po prostu założyć wątki rozmowne na każdy język - będziemy tam pisać właśnie te krótkie eseje i rozmawiać z sobą :) Albo można to robić (rozmawiać w języku też) w już istniejących wątkach :)

Co myślicie? :)

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, co też powiecie na przepisy, sztukę, muzykę, zdjęcia z krajów, o których gadamy? Jak uważacie?

Może być w jednym wątku językowym, lub dodamy dodatkowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć :witamy:U mnie nauka języków obcych wyglądała tak, że miałem jako nastolatek kontakt z j. angielskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Angielski mam opanowany na poziomie średnio-zaawansowanym. Dużą wagę przykładam do akcentu, Dawno już sam nic nie pisałem w tym języku.

W szkole byłem w grupie o wyższym stopniu nauczania j. angielskiego (nie chcę się chwalić :)). 

Z niemieckim pierwszy kontakt nastąpił podczas grania w Final Fantasy VII. Wszystkie dialogi w tej grze były właśnie w tym języku. Często korzystałem ze słownika. Wymowę mam opanowaną :) Zapamiętałem też kilka słówek i zasad pisowni (z nauki szkolnej). Poziom oceniam na "taki se" :)

Jeśli chodzi o rosyjski to tu w pewnym momencie życia sam się nim zainteresowałem jako nastolatek. Byłem samoukiem. 

Cyrylica wydawała mi się czymś dziwnym, jakby alfaberem z kosmosu :) jednak udało mi się opanować jej litery i wymowę. 

A widzę Issa podaje kilka szczegółów o których nie wiedziałem :D (w wątku "russkij").

Jeśli chodzi o hiszpański to przygoda z nim zaczęła się od piosenek które puszczano w radiu, a konkretnie od utworu "La camisa negra". Specjalnie odwiedziłem wtedy kafejkę internetową aby wydrukować sobie tekst tego utworu, który znam na pamięć :buzka_z: dużo było nauki ze słuchu oraz z filmów. Z hiszpańskiego (poza tekstem tej piosenki) znam kilka słówek.

Chyba nie jest tak źle?

 

PS.  dopiero teraz się piszę tutaj, wcześniej niestety miałem chwilowe problemy ze zdrowiem.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 30.11.2020 o 11:21, Iissa napisał:

Mam pomysł jak aktywnie się uczyć wykorzystując te materiały. Ze słówek i materiałów wrzucanych na poszczególnych tematach twórzmy zdania pod tymi postami. Jak są ok to dajemy lubię to a jak nie to poprawiamy, jak ktoś się zna na danym języku. :D

Dobry pomysł ;) a co wy na to aby dopisywać kontynuację, dalszy ciąg do już istniejących zdań? 

 

Willow napisała:

Kochani, co też powiecie na przepisy, sztukę, muzykę, zdjęcia z krajów, o których gadamy? Jak uważacie?

Może być w jednym wątku językowym, lub dodamy dodatkowe :)

 

uważam że mogło by to rozwinąć ten kącik, najpierw wypadałoby wiedzieć coś na temat: sztuki, muzyki, przepisów...

Edytowane przez Mizu Vaikin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Możemy przynosić każdy po piosence w dowolnym języku - i osoby, znające się na nim, będą tłumaczyć go pod kątem leksyki i gramatyki :) Co wy na to? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...