Skocz do zawartości

Jak spożywać rozmaryn?


McGyver

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie rozmaryn jako przyprawe, czy jak biore szczypte i posypuje nim np. chleb i popijam odrobiną wody to jest dobrze? Żeby lepiej się trawiło. I mam jeszcze drugie pytanie, czy jakby zalać to wrzątkiem i zrobić z tego herbatkę to tak się w ogóle da? No bo nie kupiłem tego jako herbatke tylko jako przyprawe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

McGywer i nie wie? ;)

Z tego co wiem o ziołach, to jeśli chodzi o działanie typowo lecznicze, to najlepiej jest zażywać je w takiej formie, jak podano w recepcie, czyli napar, odwar, macerat, wyciąg itd.

Zioła zażywane w małych ilościach jako przyprawa mają podkreślać czy wpływać przede wszystkim na smak potrawy, ale przy okazji słabo działają też tak jak mają w zwyczaju i wiele z nich poprawia trawienie, nawet jak użyte są w małej ilości.

Jako kucharująca wiem, że wszystkie suszone zioła powinny być w jakimś kontakcie z płynem, czy to z wodą czy z olejem i to raczej nie dopiero w żołądku. Chodzi o rozpuszczenie substancji czynnych innym płynem niż kwas solny ;) ale też jest wiele potraw bezpośrednio posypanych suszonymi ziołami przyprawowymi, więc jeśli ci to nie pomoże na trawienie, to też i nie zaszkodzi. Sam zaobserwuj czy są jakieś efekty.

 

W dniu 8.12.2020 o 11:12, McGyver napisał:

I mam jeszcze drugie pytanie, czy jakby zalać to wrzątkiem i zrobić z tego herbatkę to tak się w ogóle da? No bo nie kupiłem tego jako herbatke tylko jako przyprawe. 

 

Pewnie, że się da, tylko to jest jakoś mało opłacalne. Zioła sprzedawane jako przyprawa są droższe, często dużo droższe od herbatek czy ziół sprzedawanych na wagę, no i trzeba wyważyć porcję leczniczą oraz smakową, bo może się okazać, że napar jest niespożywalny :D

Rozmaryn może być, bo to silnie żywiczno - gorzkawa przyprawa, np. dla mnie ilość rozmarynu dodanego do potrawy musi być minimalna.

 

Więcej o rozmarynie jest w forum o ziołolecznictwie: Rozmaryn

  • Cool 1
  • Medal 2
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...