Skocz do zawartości

Faza księżyca - narodziny


nastek96

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Czy ma na nas wpływ faza księżyca w jakiej się rodzimy? Czy to, że rodzinny się podczas nowiu, pełni, czy ubywającego księżyca ma jakis wpływ na nas, nasz charakter, osobowość, czy cokolwiek innego, lub daje nam predyspozycje do czegoś jak nauka, czy inne sprawy?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Z tego co słyszałem, to ma to znaczenie, nie jest to jednak decydujące, po prostu wskazuje na np. zasób sił biologicznych, ale na ten temat trudno coś sensownego znaleźć. Wiem, że w astrologii dawniejszej te rozróżnienie było chodliwsze, teraz jakoś nie ma wzięcia. 

  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Zasób sił brzmi interesująco. Muszę dokopać się do jakiś informacji. Mam nadzieję, że urodzenie podczas nowiu nie oznacza braku tych sił jak braku księżyca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Ejbert napisał:

Z tego co słyszałem, to ma to znaczenie, nie jest to jednak decydujące, po prostu wskazuje na np. zasób sił biologicznych, ale na ten temat trudno coś sensownego znaleźć. Wiem, że w astrologii dawniejszej te rozróżnienie było chodliwsze, teraz jakoś nie ma wzięcia. 

A jak sprawdzicjaka faza ksiezyca byla podczas moich uurodzin??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
5 minut temu, Wildwood napisał:

A jak sprawdzicjaka faza ksiezyca byla podczas moich uurodzin??

 

Trzeba zajrzeć w swój kosmogram ;p 

Jak Księżyc idzie od koniunkcji ze Słońcem (czyli od nowiu) do pełni, to jest faza przybywania, jak idzie od opozycji ze Słońcem (czyli od pełni) do koniunkcji z nim to jest faza ubywania.

  • Lubię to! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ismer napisał:

 

Trzeba zajrzeć w swój kosmogram ;p 

Jak Księżyc idzie od koniunkcji ze Słońcem (czyli od nowiu) do pełni, to jest faza przybywania, jak idzie od opozycji ze Słońcem (czyli od pełni) do koniunkcji z nim to jest faza ubywania.

A jak jest w trygonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wildwood napisał:

A jak jest w trygonie?

 

9 minut temu, Ismer napisał:

 

Trzeba zajrzeć w swój kosmogram ;p 

Jak Księżyc idzie od koniunkcji ze Słońcem (czyli od nowiu) do pełni, to jest faza przybywania, jak idzie od opozycji ze Słońcem (czyli od pełni) do koniunkcji z nim to jest faza ubywania.

Dobra Ismer nie zrozumialam na poczatku. Mam w fazie przybywania

 

Edytowane przez Wildwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tylko dwie opcje? Pełnia i nów się nie liczą? Urodziłem się w tym samym dniu na jaki przypada nów. Więc mam przybywający, czy ubywający?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Administrator
W dniu 3.01.2021 o 09:02, nastek96 napisał:

Są tylko dwie opcje? Pełnia i nów się nie liczą? Urodziłem się w tym samym dniu na jaki przypada nów. Więc mam przybywający, czy ubywający?

 

Są cztery opcje:

- nów (nie widać Księżyca) tą opcję astrolodzy postrzegają jako nów ścisły, czyli koniunkcja 0 st, z kolei 2 dni przed nim i po nim uważane są za "niebezpieczne", ale to jest inna bajka, natomiast niektórzy zaliczają te 4 dni do nowiu, tak jak jak 2 dni przed i po pełni do pełni. Teoretycznie, pod względem astronomicznym, te 2 dni przed nowiem Księżyc zaliczany jest do ubywającego, a po nowiu - do przybywającego. Praktycznie, w astrologii stosuje się orbę, ta zaś zależy od tego, jaką kto przyjmie, tak więc nów może trwać do 1 stopnia a może nawet do wyjścia spod promieni Słońca. Spójrz na temat: Koniunkcja czy spalenie

- Księżyc przybywający rośnie sobie do pełni

- pełnia

- Księżyc ubywający maleje aż do całkowitego zniknięcia

 

Istnieją również jeszcze podfazy, zwane sierpami ubywającego lub przybywającego Księżyca; te wszystkie opcje służą do określania typu co w danej fazie można robić, czego unikać, są wskazane lub nie do wykonywania działań magicznych albo określonych prac w ogródku i wielu innych, ale to już nie jest związane z charakterystyką natalną. 

  • Lubię to! 1
  • Cool 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak znam to wszystko. Ostatnio razem z Księżycem przeprowadzałem dietę oczyszczająca. 

Ale zawsze myślałem, że pełnią i nie trwają po 3 dni. Nie dwa dni przed i dwa dni po, ale dzień przed i dzień po. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
9 godzin temu, nastek96 napisał:

Ale zawsze myślałem, że pełnią i nie trwają po 3 dni. Nie dwa dni przed i dwa dni po, ale dzień przed i dzień po. 

 

Nastek... masz napisane, jak to wygląda w astrologii, a jak astronomicznie. Możesz wziąć jedną wyjściową: nów to zerowa koniunkcja Świateł i masz problem z głowy. Nie ma co dzielić włosa na czworo. Są działania które podejmuje się na ścisłym nowiu lub ścisłej pełni, czyli wyłącznie w tym dniu, w którym one występują, a są takie, których zalecenie dotyczy po nowiu lub po pełni. W tym wypadku "po nowiu" to czas, kiedy pojawia się cienki sierp Księżyca - już jest widoczny, zazwyczaj to trzeci dzień po nowiu. A "po pełni" to czas, kiedy trochę z księżycowej tarczy zejdzie, tak, żeby nie był już całkowicie okrągły. 

Są także tzw. dni księżycowe, jest to cały miesięczny pełny cykl księżycowy (28-29 dni), które są wskazane lub niewskazane do podejmowania określonych czynności lub działań. 

Dieta oczyszczająca zaś to klasyka - zaczyna się ją po pełni, podobnie jak kurację lekami czy ziołami, diety odchudzające. Natomiast kuracje wzmacniające przeciwnie - zaczyna się je po nowiu, i to są te właśnie działania, które należy zacząć gdy ukazuje się cienki księżyc lub zaczyna on chudnąć.

  • Lubię to! 4
  • W punkt 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, napisałem, że wszystko zrozumiałem. Po prostu napisałem jak ja to zawsze widziałem i jak stosowałem  :usmiech:

Ale widzę, że mam więcej czasu na korzystanie z zalet nowiu i pełni. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

Nie wiem czy to prawda, mi jakiś astrolog zwrócił uwagę, że urodziłam się w samym szczycie nowiu. Ponoć ruchy wody się zmieniają i dzieci wtedy rzadziej się rodzą. Zapytałam o to rodziców - poród był opóźniony, wywoływali mnie lekami wywołującymi skurcze. Nie wiem czy ma to wpływ na charakter, ale zastanawiam się czy takie akcje nie mają zwyczajnie negatywnego wpływu na zdrowie dziecka w sensie medycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 minut temu, Ragna napisał:

Zapytałam o to rodziców - poród był opóźniony, wywoływali mnie lekami wywołującymi skurcze. Nie wiem czy ma to wpływ na charakter, ale zastanawiam się czy takie akcje nie mają zwyczajnie negatywnego wpływu na zdrowie dziecka w sensie medycznym.

Jeśli Twojej mamie odeszły wody, to myślę że takie akcje pozwoliły Ci przeżyć :)

 

Generalnie poród naturalny jest dla dziecka bardzo dobry, ponieważ w chwili przeciskania się przez kanał rodny u dziecka następuje ucisk na kości długie i jest pobudzane czucie głębokie. Wówczas w organizmie dziecka wyzwalają się endorfiny.

 

Przepraszam za offtop tak mi się przypomniało :)

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Ragna napisał:

Nie wiem czy to prawda, mi jakiś astrolog zwrócił uwagę, że urodziłam się w samym szczycie nowiu. Ponoć ruchy wody się zmieniają i dzieci wtedy rzadziej się rodzą. Zapytałam o to rodziców - poród był opóźniony, wywoływali mnie lekami wywołującymi skurcze. Nie wiem czy ma to wpływ na charakter, ale zastanawiam się czy takie akcje nie mają zwyczajnie negatywnego wpływu na zdrowie dziecka w sensie medycznym.

Jestem zdziwiona normalnie ilością osób, których urodzono później, i poród był zmuszony:szok:Mam wrażenie że ponad połowy ezoforum należy do tej kategorii. Też jestem opóźniona, i to chyba nawet jakiegos 1go stopnia. Poród przymusowy, z czego wynika, że zero endorfin :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Willow napisał:

Jestem zdziwiona normalnie ilością osób, których urodzono później, i poród był zmuszony:szok:Mam wrażenie że ponad połowy ezoforum należy do tej kategorii. Też jestem opóźniona, i to chyba nawet jakiegos 1go stopnia. Poród przymusowy, z czego wynika, że zero endorfin :/

Ja się urodziłam 2 tygodnie po.... i jedn z moich sióstr też... noq poród tez wywolywany. ja wiadomo ze jestem pesymistka, ale ona ma asc we lwie i marsa w strzelcu i jest optymistyczna osoba, sangwiniczka. Więc niekoniecznie ma to az taki związek..

 

 

Edytowane przez Wildwood
  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, Willow napisał:

Poród przymusowy, z czego wynika, że zero endorfin :/

Dlaczego?  Jedno nie ma nic do drugiego. Przy cesarce dziecko ma "uśpione" albo inaczej nieaktywowane czucie głębokie, bo tam jest siłą wyszarpywane przez wnętrzności kobiety i wtedy można powiedzieć, że nie uruchamiają się endorfiny :)

 

To tylko mi się spieszyło na ten świat?  :)

2 dni przed planowanym terminem :)

 

 

  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna
4 minuty temu, Lunaria napisał:

Dlaczego?  Jedno nie ma nic do drugiego. Przy cesarce dziecko ma "uśpione" albo inaczej nieaktywowane czucie głębokie, bo tam jest siłą wyszarpywane przez wnętrzności kobiety i wtedy można powiedzieć, że nie uruchamiają się endorfiny :)

 

To tylko mi się spieszyło na ten świat?  :)

2 dni przed planowanym terminem :)

 

 

 

Ja podobno o czasie akurat XD

 

Cztery dni po nowiu, teraz sprawdziłam dokładnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xadfgh napisał:

-Urodzeni podczas nowiu uwielbiają wprowadzać zmiany i uczyć się nowych rzeczy, mogą mieć słomiany zapał, są to indywidualiści, osoby otwarte, liderzy. Entuzjaści z dużą intuicja, wrażliwi na krytykę.

 

Super informacje :)

Ja się urodziłem dokładnie podczas nowiu w tym samym dniu.

Jestem indywidualista w wyglądzie jak i charakterze, mam słomiany zapał. Nie wszystko pasuje, ale dużo.

Jak wam się sprawdzają takie cechy?

 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nastek96 napisał:

 

Jak wam się sprawdzają takie cechy?

 

Należę do grupy księżyca ubywającego (III kwadra) i w moim przypadku opis tych kilku cech naprawdę się zgadza. I szczerze muszę się przyznać, że zorientowałam się dopiero teraz, ponieważ ślepo spisałam to z zeszytu bez zastanowienia. Hmm no ciekawe :D

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja mam przybywający to jak mam sprawdzic czy to księżyc rósł do fazy półksiężyca? Czy pierwsza kwadra? Jezeli mam trygon księżyca do słońca?

Edytowane przez Wildwood
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpisałem w google mój rok urodzenia i faza księżyca i znalazłem całą rozpiskę, jak to wyglądało w jakich latach 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, nastek96 napisał:

Ja wpisałem w google mój rok urodzenia i faza księżyca i znalazłem całą rozpiskę, jak to wyglądało w jakich latach 

Dziękuję. U mnie w takim razie 1 kwadra przypada na moją da te urodzenia. Czesc opisu się zgadza.

Edytowane przez Wildwood
  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dolacze sie do tematu :) Ze mna podobno bylo tak, ze urodzilam sie dwa dni po terminie- mial być 8.08, jest 10.08. Urodziłam się podczas pełni księżyca w znaku Wodnika. Poród naturalny, choć nie obyło się bez nerwów...wiadomo jak to w szpitalu szybko, szybko nie zważając na matkę i dziecko...chyba się naburmuszyłam i nie chciałam za bardzo pojawić, bo ponoć Pan doktor ingerował i jakoś walnął w żebro mojej mamy łamiąc mi tym samym obojczyk..jak już się "objawiłam" na tym świecie to musiałam zakomunikować, że pojawił się lew  i to na dodatek wkur...:) Darłam się na cały szpital, z resztą nie tylko wtedy...później powtarzało się to niemal cały czas..no coś mi nie pasowało i darłam się bardzo często..ponoć z korytarza było mnie słychać :sark:

  • Smutny 1
  • Dobre! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W dniu 23.03.2021 o 19:30, Xadfgh napisał:

Gdzieś kiedyś oglądałam pewne wideo i słyszałam o "księżycowych osobowościach", zapisałam sobie kilka cech, choć oczywiście podchodzę do tego z dużym dystansem(nie wiem na jakiej zasadzie zostały przypisane te cechy) wstawiam w ramach ciekawostki pod wątek :D

 

Jeśli chodzi o osobowości planetarne (tu osobowość księżycowa) to jest to zbiór cech bardzo widocznych, reprezentowanych przez silnie eksponowaną planetę w horoskopie. Np. ktoś o osobowości księżycowej, niezależnie od znaku Słońca i rozmieszczenia planet, będzie widocznie prezentował cechy Księżyca, a jego faza bardziej podkreśla odpowiednią ich odmianę.

O osobowościach planetarnych fajnie pisał M. Gauquelin w książce "Planety a osobowość człowieka", a poza nim omawia tą kwestię chyba każdy, kto z astrologią idzie pod rękę. 

 

Co do poszczególnych opisywanych w literaturze faz Księżyca to zarówno cechy urodzonego jak i wydarzenia w jego życiu odpowiadają aspektom, jakie tworzą ze sobą Księżyc i Słońce, a w grę wchodzą następujące: koniunkcja (nów) opozycja (pełnia), po dwie: półkwadratury, kwadratury i półtorakwadratury (sinister - zbieżne i dexter - rozbieżne), oraz, oczywiście, nie opisane / nie nazwane: sekstyl, trygon i kwinkunks oraz półsekstyl, z tym, że półsekstyl można skojarzyć z fazą balsamiczną, która następuje po półkwadracie przy Księżycu idącym do nowiu. 

Te nazwane fazy to: 

Nów, Rosnący sierp (rogalik - rozbieżna półkwadratura); Pierwsza kwadra (półksiężyc, rozbieżna kwadratura ); Garbaty Księżyc rosnący (rozbieżna półtorakwadratura) ; Pełnia; Garbaty Księżyc malejący (zbieżna półtorakwadratura) Trzecia kwadra (półksiężyc, zbieżna kwadratura); Malejący sierp (rogalik, ciemny Księżyc, zbieżna połkwadratura). 

 

  • Cool 2
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...