Jump to content

Wielka kipperowa tablica - dla odważnych


Guest Stilla

Recommended Posts

Guest Stilla

Moja miłość do Kipperów kwitnie i podobnie jak Lunaria w swoim wątku, chciałabym przetestować rozkład Wielkiej Tablicy - ale tutaj w wersji na Kippery, ponieważ w nich ten rozkład też występuje.

Nie ukrywam, że rozkład mnie przerasta swoim ogromem. Potrzebuję więc króliczków doświadczalnych.

 

Rozkład będzie na 1 miesiąc. Dotyczy wszystkich sfer życia, nie trzeba zadawać pytania.

 

ZASADY:

- osoby z powyżej 50 nabitymi postami

- osoby, które na dany miesiąc jeszcze nie prosiły @Lunaria o Tablicę

- osoby, które będą odporne na kocopoły, które będę wypisywać w ramach nauki i którym będzie się chciało je później zweryfikować :biggrin:

 

Kto chętny? Rozkłady zacznę wrzucać w weekend, a na razie potrzebuję listę ofiar... pytających znaczy się :czarodziej:

 

Edited by Ragna
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Ja też poproszę, ciekawam co znów wyskoczy, alibo rok ten jest obfitujący w różniste różności. Wiadomo, RU numer pięć :D 

A jeśli można - przy okazji nieśmiało się przypominam o określenie płci ;p tutaj Powróżę w ramach ćwiczeń.  

Link to comment
Share on other sites

Guest Stilla
W dniu 23.06.2021 o 07:57, Gringe napisał:

@Ragna jeśli ja nie wyczerpałam swoich szans to poproszę :D 
Sama jestem ciekawa :mysli:

 

Wrzucam na razie zdjęcie, interpretacja raczej jutro. Musze pomyśleć :biggrin:

 

1624647041355.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja również poproszę. Nie mam większego powodu wprawdzie, nie spodziewam się fajerwerków, ale skoro to mają być ćwiczenia to z jednej strony króliczki Ci się przydadzą a z drugiej, a nuż coś się ciekawego wydarzy w życiu emeryty? :D 

Link to comment
Share on other sites

 • Moderators

Ja, Ejbert, wiedziony pokuszeniem, też proszę o WT. Chętnie pokrólikuję a też ciekaw jestem, czy i co jeszcze na mnie czyha ;)  

Link to comment
Share on other sites

Guest Stilla
W dniu 23.06.2021 o 07:57, Gringe napisał:

@Ragna jeśli ja nie wyczerpałam swoich szans to poproszę :D 
Sama jestem ciekawa :mysli:

 

Nad Twoją głową karta Wysokiej Wygranej

myślisz o finansach i o zapewnieniu sobie stabilizacji życiowej. Możliwe, że przytrafiło Ci się coś, o czym myślisz jak o wygranej na loterii (najpewniej chodzi o Twoją obecną pracę ;)).

 

Pod Tobą: Otrzymanie podarunku + Łaskawa Pani

otrzymałaś (lub otrzymasz na dniach) prezent od zaprzyjaźnionej, starszej kobiety. Oznacza też szczęśliwa kobietę. To możesz być Ty sama, szczęśliwa jako matka.

 

Sprawy wokół Ciebie: Zamożna Panna + Wysoka Wygrana + Podróż + Małe Dziecko + Długa Podróż + Otrzymanie podarunku + Nieoczekiwane Pieniądze + Dobry List

Podpięłam to pod Twoją sytuację otrzymania niespodziewanej oferty pracy od przyjaciółki, którą odebrałaś jako niespodziankę i miły prezent. Niewielkie pieniądze mogły się Tobie wydać wygraną w totka. Karty też mówią o nowych umowach albo nowych sytuacjach, które będą miały wpływ na Twoje życie na dłuższy czas. Karta Dziecka jak najbardziej może mówić o twoim dziecku. Podróż + Dziecko + Długa Droga mogą mówić po prostu o wyjeździe na wakacje z dzieckiem, albo... nowościach, które będą miały wpływ na Twoje finanse przez długi czas (tutaj wciąż dopatruję się nowej oferty pracy). Przyszło mi też do głowy, że mogłaś sprezentować dziecku jakieś zwierzątko.

 

Za Tobą (przeszłość) Małe Dziecko + Osoba z Sądownictwa

W ostatnich dniach mogłaś być zajęta komisjami związanymi z dzieckiem np. szkolną, lekarską, albo sprawami sądowymi np. dotyczącymi przyznania prawa do opieki nad dzieckiem, byciu opiekunem prawnym albo prawami dziecka (albo... prawami zwierząt). To mogły być tez kłótnie i spory o dziecko z mężczyzną.

 

Karty wokół Pana (Przypadek Zgonu + Os. z Sądownictwa)

mogą mówić końcu Twoich sporów z jakimś mężczyzną, najpewniej właśnie związanych z dzieckiem. Obstawiłam, że chodzi o ojca Twoje syna, ale może to być jakiś inny ważny Pan.

 

Łaskawy Pan + Os. Fałszywa + Długa Podróż + Małe Dziecko + Osoba z Sądownictwa

Mogą wskazywać, że w otoczeniu mężczyzny jest drugi, starszy pan, który mu źle doradzał albo mu nie mówił wszystkiego. Najpewniej jest to jego własny ojciec. Ten ojciec może mieć ciężki charakter, być apodyktyczny i jego ciężki charakter mógł mieć cały czas jakiś wpływ na Twoje własne życie i dzieci. Wydaje mi się, że jego postać jest (w jakiś pokrętny sposób) istotna na Twoje życie oraz Pana.

 

Najbliższa przyszłość: Krótkotrwała Choroba + Zdobycie Zaszczytów + Sąd + Troski i Nieprzyjemności + Pokój Stołowy + Dobry List + Osoba Główna

W najbliższym czasie dostaniesz wiadomości odnośnie jakiejś trudnej, przykrej sprawy. Może dotyczyć zdrowia i oczekiwania na zabieg/lekarza, co może się tez przekładać na sytuację w szkole lub w pracy. Może chodzić o L4 w pracy lub szkole, lub innego rodzaju decyzję. Kojarzy mi się to z późniejszym pójściem do szkoły z powodu przeciągających się kłopotów zdrowotnych albo opóźnienia awansu/egzaminów z powodu zdrowia. Informacje o tym dostaniesz w przeciągu kilku dni.

 

Praca: Praca Zajęcia + Karta Stanu Małżeńskiego + Jego Myśli + Dom + Ponure Myśli + Zamożny Dobrodziej

Będą problemy z jakąś firmą (ale raczej nie tą, w której obecnie będziesz pracować, Dom wskazuje na mniejszą działalność), która robi machloje finansowe, ewentualnie atmosferę w pracy będzie zatruwać po prostu niefajny kolega. Będziesz się zastanawiać nad zasadnością podpisywania umowy z tą firmą.

 

Miłość i romanse: Szczęśliwe Zakończenie w Miłości + Krótkotrwała Choroba + Zdobycie Zaszczytów + Sąd + Jego Myśli + Karta Stanu Małżeńskiego + Nadzieja/Rozległa Woda + Wielkie Szczęście

Moim zdaniem nie wydarzy się nic szczególnego w sferze miłości, dla mnie jest tu zastój. Będziesz oczywiście marzyć i śnić o związku, być może nawet ktoś Ci chodzi po głowie, ale będziesz się zastanawiać czy w ogóle się odezwać do tej osoby ;)

 

Sprawy domowe: Dom + Sąd + Troski i Nieprzyjemności + Pokój Stołowy + Ponure Myśli + Zamożny Dobrodziej + Praca/Zajęcia + Karta stanu Małżeńskiego + Jego Myśli

Z domem będą jakieś problemy i będziesz musiała podjąć decyzję związaną właśnie z domem albo wspólnotą mieszkaniową. Na atmosferę domową mogą mieć wpływ kwestie zawodowe. Może pojawić się także postać jakiegoś mężczyzny np. sąsiada. Przyszło mi do głowy, że może chodzić o... remont mieszkania (karta Praca/Zajęcia + Pokój) u niego i będzie to Cię drażnić ;p 

 

A tutaj filmik gdzie można sobie zobaczyć jak doszłam do interpretacji od kuchni. Przynudzam STRASZNIE i gadam jakby mnie połamało, ale próbuję się nauczyć omawiania rozkładów na głos. To wcale nie jest proste :biggrin: Jakby co to materiał jest dostępny tylko dla osób z linkiem, czyli na razie jest do znalezienia tylko przez forum i ten wątek, na moim koncie jest niewidoczny ;p Jakość gdyby była zła, to da się wybrać w ustawieniach i dać nawet HD.

 

 

Edited by Ragna
Link to comment
Share on other sites

Guest Kaliaa

Poproszę o rozkład.Ty tak piszesz nie skromnie,że Cię przerasta a znając życie dużo sprawdzi się.

Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert

@Ragna- zweryfikuję i wrzucę odpowiedź na forum za miesiąc. Bardzo Ci dziękuję za karty bo mega dużo pracy włożyłaś - i aby to opisać i też aby nagrać i zmontować film. :bukiet:

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Stilla
4 minuty temu, Gringe napisał:

@Ragna- zweryfikuję i wrzucę odpowiedź na forum za miesiąc. Bardzo Ci dziękuję za karty bo mega dużo pracy włożyłaś - i aby to opisać i też aby nagrać i zmontować film. :bukiet:

 

Nie ma problemu. Mnie jak zwykle po fakcie oświeciło, że Łaskawy Pan to mógł być jakiś doradca, mecenas. Z Osobą z Sądownictwa to mógł być jakiś prawnik czy coś w tym stylu. Ogółem: osoba, która doradza. No ta akurat doradzała źle.
Jest jednak ciekawy szczegół, dopiero teraz na to zwróciłam uwagę: za łaskawym Panem i Osobą Fałszywą była Łaskawa Pani. Za Osobą Fałszywą jest to, co ukrywa, zabiera itd. a przed nią to, na co ona jej działania mają impakt. Łaskawa Pani i Pan to mogło być małżeństwo. Ewentualnie niespokrewnionych ze sobą ludzi, ale starszych od Ciebie. Mogła to być kobieta, która Ciebie co prawda lubi, ale jednocześnie wpływa na głupie decyzje łaskawego Pana. Może chodzić o teściów albo inną parę. Naciągane, ale możliwe: Twoje matkowanie solą w oku starszego mężczyzny. 

 

Czy to ma sens? Pewnie żadnego i robi się już istny labirynt znaczeń ;p Można by i ze 3 godziny gadać, iść spać, a potem znowu gadać.

Link to comment
Share on other sites

Guest Stilla
W dniu 23.06.2021 o 09:02, martynamarzena napisał:

Ja też poproszę, na lipiec! :)

 

Foteczka w dużej rodzielczości:

 

1624904337797.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Stilla

@martynamarzena

 

 

Czas na Złote Banały:biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

 

Karty wokół Pani (najważniejsze sprawy):
Zdobycie Zaszczytów + Pokój Dzienny + Zamożna Panna + Łaskawy Pan + Pan

W Twoim związku wszystko dobrze! :) Moim zdaniem sprawy dotyczą głównie poprawienia swojego dobrostanu, standardu mieszkania, a także wkupienia się być może w wyższe kręgi towarzyskie.
Panna może wskazywać na upiększanie mieszkania. Jeśli to osoba, to taka, która wróciła do domu lub przychodzi do Waszego domu. Może być skłócona z Łaskawym Panem.

 

Nad Tobą (teraźniejszość):
List + Osoba z Sądownictwa + Zamożna Panna

Wiadomości o jakimś werdykcie. Informacja dotyczy Panny lub pochodzi od niej. To moga być jakieś dokumenty lub sprawy księgowe. Może być jakaś kłotnia o poziom życia, być może z tą Panną.

 

Praca:
Zatrudnienie + Nieoczekiwane Pieniądze + Zamożny Dobrodziej + Ponure Myśli

Możliwości dorobienia sobie, ale praca może wymagać dużej skrupulatności i nie być tak dobrze płatna. Może to być tez dochód pasywny lub inne pieniądze związane z obrotem finansów. Będziecie się zastanawiać czy w ogóle w to wejśc, bo oferta może się wydawać Wam niepewna.

 

Karty wokół Pana:
Pani + Zamożna Panna + Łaskawy Pan + Zmiana + Oczekiwanie

Czekacie na zmiany, w których mogą brać Zamożna Panna i Łaskawy Pan. Na te zmiany będziecie musieli poczekać. Mogą być związane z np. remontem, upiększaniem.

 

Nad jego głową:
Łaskawy Pan + Zamożny Dobrodziej + Nieoczekiwane pieniądze

Dwóch mężczyzn zaproponuje mu spółkę, biznes lub zainwestowanie pieniędzy. Oferta będzie dotyczyła Was obojga i w biznes możecie wejść razem.

 

Przeszłość:
Dziecko + Kochankowie + Dom + Wielkie Szczęście + Osoba Wojskowa + Zdobycie Zaszczytów

W domu wszystko się Wam ułożyło. Być może zakochaliście się w czymś nowym, co jest związane z domem/mieszkaniem. Sprawy sądowe i urzędowe zakończyły się sukcesami, mógł Wam pomóc jakiś mężczyzna (urzędnik) który był przychylnie nastawiony.

 

Małżeństwo:
Desperacja + Sąd + Więzienie + Długa Droga + Małżeństwo + Pokój Dzienny + Wielkie Szczęście + Osoba Wojskowa + Zdobycie Zaszczytów
Moim zdaniem widać tutaj jakieś machlojki i nielegalne sprawy, którym musieliście stawić czoła i być może nawet trochę nakłamać (albo walczyliście z kłamstwami innych). Mogło chodzić o umowę z najemcą w sprawie mieszkania i wypowiedzeniem umowy. Ostatecznie sprawy się ułożyły, chociaż na efekty musieliście trochę poczekać.

 

Sprawy Domowe:
Kochankowie + Smutna Wiadomość + Choroba + Długa Droga + Wielkie Szczęście

Mogła nadejśc informacja o tym, że ktoś jest poważnie chory i leczenie co prawda będzie długie, ale są dobre rokowania. Wiadomośc mogła przyjść z opóźnieniem, albo zastanawialiście się, czy przekazać taką informację, jeśli pochodziła od Was. Karty mogą oznaczać tez, że coś nie działa w domu.

 

Dzieci:
Złodziej + Smutna Wiadomość + Kochankowie

Mogły się zgubić dokumenty związane z dzieckiem, albo odeszła jakaś bliska osoba np. przyjaciel. Coś związanego ze stratą, której nie będzie się dało odzywać.

 

Rogi, które określają nieco tematykę rozkładu:
Trumna + Praca + Oczekiwanie + Dziecko

Mógł skończyć się okres macierzyński i rozglądasz się za pracą i możliwością dorobienia. Być może skończyły się jakieś kwestie związane z dziećmi. Rozpoczął się jakiś zupełnie nowy etap, który pozwala Ci się teraz skupić na pracy.
 

 

Edited by Ragna
Link to comment
Share on other sites

Guest Stilla
W dniu 23.06.2021 o 10:12, Ismer napisał:

Ja też poproszę, ciekawam co znów wyskoczy, alibo rok ten jest obfitujący w różniste różności. Wiadomo, RU numer pięć :D 

A jeśli można - przy okazji nieśmiało się przypominam o określenie płci ;p tutaj Powróżę w ramach ćwiczeń.  

 

Odcinek pod tytułem "Wszystko co chcieliście wiedzieć o Ismer, ale baliście się zapytać" jutro albo w środę wieczorem :biggrin: :czarodziej:

 

1624914564245.jpg

Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, Ragna napisał:

@martynamarzena

 

 

Czas na Złote Banały:biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

 

Karty wokół Pani (najważniejsze sprawy):
Zdobycie Zaszczytów + Pokój Dzienny + Zamożna Panna + Łaskawy Pan + Pan

W Twoim związku wszystko dobrze! :) Moim zdaniem sprawy dotyczą głównie poprawienia swojego dobrostanu, standardu mieszkania, a także wkupienia się być może w wyższe kręgi towarzyskie.
Panna może wskazywać na upiększanie mieszkania. Jeśli to osoba, to taka, która wróciła do domu lub przychodzi do Waszego domu. Może być skłócona z Łaskawym Panem.

 

Nad Tobą (teraźniejszość):
List + Osoba z Sądownictwa + Zamożna Panna

Wiadomości o jakimś werdykcie. Informacja dotyczy Panny lub pochodzi od niej. To moga być jakieś dokumenty lub sprawy księgowe. Może być jakaś kłotnia o poziom życia, być może z tą Panną.

 

Praca:
Zatrudnienie + Nieoczekiwane Pieniądze + Zamożny Dobrodziej + Ponure Myśli

Możliwości dorobienia sobie, ale praca może wymagać dużej skrupulatności i nie być tak dobrze płatna. Może to być tez dochód pasywny lub inne pieniądze związane z obrotem finansów. Będziecie się zastanawiać czy w ogóle w to wejśc, bo oferta może się wydawać Wam niepewna.

 

Karty wokół Pana:
Pani + Zamożna Panna + Łaskawy Pan + Zmiana + Oczekiwanie

Czekacie na zmiany, w których mogą brać Zamożna Panna i Łaskawy Pan. Na te zmiany będziecie musieli poczekać. Mogą być związane z np. remontem, upiększaniem.

 

Nad jego głową:
Łaskawy Pan + Zamożny Dobrodziej + Nieoczekiwane pieniądze

Dwóch mężczyzn zaproponuje mu spółkę, biznes lub zainwestowanie pieniędzy. Oferta będzie dotyczyła Was obojga i w biznes możecie wejść razem.

 

Przeszłość:
Dziecko + Kochankowie + Dom + Wielkie Szczęście + Osoba Wojskowa + Zdobycie Zaszczytów

W domu wszystko się Wam ułożyło. Być może zakochaliście się w czymś nowym, co jest związane z domem/mieszkaniem. Sprawy sądowe i urzędowe zakończyły się sukcesami, mógł Wam pomóc jakiś mężczyzna (urzędnik) który był przychylnie nastawiony.

 

Małżeństwo:
Desperacja + Sąd + Więzienie + Długa Droga + Małżeństwo + Pokój Dzienny + Wielkie Szczęście + Osoba Wojskowa + Zdobycie Zaszczytów
Moim zdaniem widać tutaj jakieś machlojki i nielegalne sprawy, którym musieliście stawić czoła i być może nawet trochę nakłamać (albo walczyliście z kłamstwami innych). Mogło chodzić o umowę z najemcą w sprawie mieszkania i wypowiedzeniem umowy. Ostatecznie sprawy się ułożyły, chociaż na efekty musieliście trochę poczekać.

 

Sprawy Domowe:
Kochankowie + Smutna Wiadomość + Choroba + Długa Droga + Wielkie Szczęście

Mogła nadejśc informacja o tym, że ktoś jest poważnie chory i leczenie co prawda będzie długie, ale są dobre rokowania. Wiadomośc mogła przyjść z opóźnieniem, albo zastanawialiście się, czy przekazać taką informację, jeśli pochodziła od Was. Karty mogą oznaczać tez, że coś nie działa w domu.

 

Dzieci:
Złodziej + Smutna Wiadomość + Kochankowie

Mogły się zgubić dokumenty związane z dzieckiem, albo odeszła jakaś bliska osoba np. przyjaciel. Coś związanego ze stratą, której nie będzie się dało odzywać.

 

Rogi, które określają nieco tematykę rozkładu:
Trumna + Praca + Oczekiwanie + Dziecko

Mógł skończyć się okres macierzyński i rozglądasz się za pracą i możliwością dorobienia. Być może skończyły się jakieś kwestie związane z dziećmi. Rozpoczął się jakiś zupełnie nowy etap, który pozwala Ci się teraz skupić na pracy.
 

 

Bardzo bardzo Ci dziękuję! W ogóle jestem pod wrażeniem że robisz filmy i z jakim zaangażowaniem to wszystko! :oklaski:

Może bardziej szczegółowo odpiszę jutro na priv, bo teraz muszę iść spać już niestety a chciałabym porządnie zweryfikować. Natomiast tak pokrótce, to trop z mieszkaniem jednak bardziej dotyczy tego co się u nas "wewnątrz" dzieje i te wszystkie negatywne znaczenia niestety tu bardzo pasują, ale bardzo mnie cieszy że karty to pokazują jako przeszłość, bo rzeczywiście podejmujemy kroki żeby to sobie rozwiązać i tak, zdecydowanie jesteśmy ważni dla siebie i się bardzo kochamy :)

Te wszystkie fajne rzeczy związane z mężem prawdopodobnie dotyczą jego wkręcenia się w dobrze płatną branżę. W tej chwili czekamy na zakończenie jego stażu w firmie i jest bardzo duża szansa że go tam zatrudnią, co nam znacząco poprawi jakość życia (oczywiście tu nie chcę zapeszać bo zawsze coś może pójść nie tak). Zdecydowanie to jest wkręcenie się do "wyższych" sfer :D

W temacie dzieci no to niestety.. nie mamy dzieci i to jest u mnie szczególnie dość bolesna sprawa, ale też trochę właśnie odpuściłam panikę i skupiam się na jakimś konkretnym działaniu (gdzieś tam w wątkach interpretacyjnych jest rozkład mój tarotowy, w którym dokładnie widać że muszę się wziąć do konkretnej roboty z tym i przestać się negatywnie nakręcać). Także zobaczymy co jest grane, może trzeba trochę poczekać a może to nie jest moje przeznaczenie no i co zrobić :)

Także jeszcze raz bardzo dziękuję za włożoną pracę, jestem pod wrażeniem i postaram się jeszcze jakieś szczegóły dopisać :1s_c:

bardzo przyjemnie się Ciebie słucha!

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Stilla
W dniu 23.06.2021 o 10:12, Ismer napisał:

Ja też poproszę, ciekawam co znów wyskoczy, alibo rok ten jest obfitujący w różniste różności. Wiadomo, RU numer pięć :D 

A jeśli można - przy okazji nieśmiało się przypominam o określenie płci ;p tutaj Powróżę w ramach ćwiczeń.  

 

Ismer, jest!

 

Później zedytuję ten post i dla potomnych pozostawię wersję pisaną, a na razie jest video! :biggrin:

 

Jest posiekany, bo zdecydowałam się wyciąć pewne fragmenty. Za bardzo się rozluźniłam i padły określenia kolokwialne, i chwilę zajęło mi pójście po rozum do głowy, żeby coś z tym zrobić. Słyszenie własnych błędów to bolesny proces :(((

 

PS. Przepraszam za ten mój przepity śmiech, który brzmi jak chrumkanie dzika!

 

Rozkład na pracę:

 

Praca/Zajęcia + Zdobycie Zaszczytów + Osoba Wojskowa

 

Nie wylecisz. Ba, nawet mam wrażenie, że dostaniesz awans (pytanie czy za zasługi czy za karę :biggrin:) i będziesz mieć dużo więcej obowiązków.

 

 

 

Edited by Ragna
Link to comment
Share on other sites

Guest Stilla
W dniu 26.06.2021 o 02:34, Emeryta napisał:

Ja również poproszę. Nie mam większego powodu wprawdzie, nie spodziewam się fajerwerków, ale skoro to mają być ćwiczenia to z jednej strony króliczki Ci się przydadzą a z drugiej, a nuż coś się ciekawego wydarzy w życiu emeryty? :D 

 

IMG-20210702-052240.jpg

 

 

Filmik, na którym o dziwo udaje mi się trzymać jakiś poziom i mówić jak istota człowiekopodobna, chociaż techniczny aspekt wciąż leży xD Świadomie podniosłam sobie poziom trudności i tym razem jest bez kartek.

 

 

Opis pisany dołożę tu później :1s_z:

Link to comment
Share on other sites

 • Administrator
16 godzin temu, Ragna napisał:

Jest posiekany, bo zdecydowałam się wyciąć pewne fragmenty.

 

Żądam całej prawdy ! ;p 

 

16 godzin temu, Ragna napisał:

Za bardzo się rozluźniłam i padły określenia kolokwialne

 

A, być może, były one potrzebne, albowiem życie i wydarzenia, tudzież moje reakcje słowne na pewne okoliczności daleko odbiegają od wzorca przekazanego mi przez rodziców :sark: 

 • Like 1
 • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Stilla
Godzinę temu, Ismer napisał:

Żądam całej prawdy ! ;p 

 

Ja też! ;p Z radością przyjmę wstępną weryfikację, tu albo na priv :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Stilla

@Ismer Nie mogę już zedytować posta wyżej, więc wklejam pisaną interpretację tutaj. Zawiera ona nawet więcej informacji, bo poddałam interpretacji fragmenty, które umknęły mojej uwadze.

 

Rogi, które określają temat:
Osoba z Sądownictwa + Trumna + Dom + Zmiana

Widać tutaj jakieś spory w rodzinie. Coś się zmieniło w domu, być może były kłótnie o te zmiany. Trumna wskazuje jednak na zakończenie tych problemów w tym miesiącu.

 

Nad Tobą i pod Tobą (Teraźniejszość):
Nieoczekiwane Pieniądze + Zamożny Dobrodziej + Zdobycie Zaszczytów

Twoją głowę zaprząta kwestia oszczędzania pieniędzy, albo inne sprawy bankowe, które przyniosą Tobie dochody. Najpewniej związane są z kwestią oszczędzania na "spokojną starość" i obecny dom. W sprawach finansów mógł pomóc mężczyzna (Zamożny dobrodziej) i zaoferować nieoczekiwaną ofertę.

 

Kwestie domu:
Zdobycie Zaszczytów + Pani + Myśli

W najbliższym czasie zajmować będą Cię plany odnośnie domu. Zaszczyty + Dom mogą dosłownie oznaczać dom na starość, oraz polepszanie standardu swojego życia.

 

Dookoła Ciebie:
Osoba Wojskowa + Zamożny Dobrodziej + Desperacja + Ponure Myśli + Pani + Myśli + Oczekiwanie + Zdobycie Zaszczytów + Dom

Widać ogrom negatywnej energii, zmartwień i problemów. Może to być nadmiar obowiązków finansowych (Osoba Wojskowa + Zamożny Dobrodziej) i oczekiwanie na poprawę sytuacji w domu i rodzinie (Oczekiwanie + Zdobycie Zaszczytów + Dom).

 

Za Tobą:
Zamożna Panna + Długa Droga + Pokój dzienny + Sąd + Podróż + Dziecko + Ponure Myśli

Zinterpretowałam Zamożną Pannę jako osobę, chociaż może ona też wskazywać na odejście dobrej atmosfery w domu. Jako osoba może wskazywać na młodą dziewczynę (córkę, siostrzenicę, kuzynkę, itd.). Około 2 lata temu mogła odejść z domu, prawdopodobnie wyjechała za granicę, ponieważ Sąd + Podróż mogą mówić o wizie. W związku z jej wyjazdem jak najbardziej może być w toku jakaś sprawa sądowa. Istotna jest tutaj postać dziecka, i jego temat przysparza Wam problemów. Początkowo zinterpretowałam to jako Twoją krewną, która wyjechała zostawiając Wam pod opieką dziecko, ale jej postać może być też obcą osobą. Kim jest, o tym za chwilę.

 

Karty dookoła Panny, bo chciałam sprawdzić kim ona jest:
Dojrzały Pan + Złodziej + Długa Droga + Fałszywa Osoba + Zmiana

Ta dziewczyna mogła być bardzo niefajną osobą (Zamożna Panna + Fałszywa Osoba). Najpewniej pokłóciła się z mężczyzną (ojcem?), który ją stracił. Wyjechała daleko, ale ukrywa swoje obecne miejsce przebywania, lub coś zmieniła, ale skłamała na temat tej zmiany.

 

Jeśli jesteś w związku małżeńskim, karty wokół Małżeństwa:
Praca + Pan + List + Złodziej + Małżeństwo + Kochankowie + Długa Droga + Pokój rodzinny +  Sąd

Nie wiem czy jesteś zamężna. Jeśli tak, to karty wskazują na silne powiązanie spraw uczuciowych z pracą. Dostałaś wiadomość od mężczyzny, który pracuje w tym samym miejscu co Ty (najpewniej jest to Twój partner). Pan może być bardzo zapracowany. Karty pokazują, że był moment dobrego, spokojnego życia, ale doszło do pewnej decyzji. Być może w grę wchodziły dokumenty urzędowe dotyczące związku. Połączenie Złodzieja, Małżeństwa i Kochanków niestety może wskazywać na nieszczerości w związku i rozglądanie się za nowym partnerem, co nasuwa mi na myśl postać nie do końca szczerej Zamożnej Panny oraz jej dziecka, które może jest jakoś związane z mężczyzną. Może być też tak, że Pan był początkowo zajęty, i weszłaś z nim mimo to w związek, ale akurat w tę wersję wątpię, powinna być wtedy tam karta Ciebie samej (przynajmniej według mnie).

 

Jeśli jesteś sama, karty dookoła Kochanków:
Pan + List + Wysoka Wygrana + Małżeństwo + Kochankowie + Fortuna + Pokój Rodzinny + Sąd + Podróż

To dobre karty na związek :) Podobnie jak wyżej, dostałaś wiadomość od mężczyzny, ale tutaj była to wiadomość bardzo szczęśliwa (lub dotycząca finansów, i to sporych kwot, dzięki którym nie trzeba się martwić o życie). Ten związek był bardzo szczęśliwy. Mógł paść pomysł udania się do sądu, najpewniej w sprawie zalegalizowania związku. 


Praca:
Osoba z Sądownictwa + Praca + Pan + Dojrzały Pan + Złodziej + Małżeństwo

W pracę zamieszany był jakiś mężczyzna. Widać, że byłaś postawiona przed kierownictwem i było zagrożenie zerwaniem umowy (Złodziej + Małżeństwo). Złodziej mógł mówić także o nierzetelnej pracy albo stracie czasu w tej pracy.

 

Dzieci (jeśli masz małe dzieci? Jeśli są starsze, to dla nich jest karta Zamożnej Panny i Zamożnego Dobrodzieja):
Fortuna + Dojrzała Pani + Osoba Wojskowa + Podróż + Dziecko + Ponure Myśli Smutne Wiadomości + Więzienie + Oczekiwanie

Pomyślałam, że Dojrzała Pani tutaj to babcia, albo "babciowanie" (nie wiem czemu, ale miałam cały czas wrażenie, że może chodzić tutaj o babcię. Może mieć ona obecnie słabe zdrowie). Może mieć syna (Osoba Wojskowa). Wobec dzieci masz trudne do wypełnienia obowiązki. Przyszła odnośnie nich wiadomość, która sprawiła, że sytuacja z nimi strasznie Ci ciąży. Moje własne odczucia są jednak takie, że nie chodzi o Twoje własne dzieci.


 

Link to comment
Share on other sites

Guest Stilla

@Emeryta

 

Wersja pisana ;) Przepraszam, że tak długo.

 

Rogi nakreślające temat/główny problem:

Jego myśli + Dom + Kradzież + Spotkanie

Możesz snuć jakieś plany odnośnie spotkań z rodziną. Niestety plany te mogą zostać pokrzyżowane. Spotkania zostaną odłowane lub dojdzie podczas nich do jakiegoś incydentu. To może być coś tak banalnego jak zgubienie się jakiegoś przedmiotu podczas spotkania.

 

Karty za Tobą (przeszłość):
Stan Małżeński + Nadzieja/Rozległa Woda + Osoba z sądownictwa + Praca/Zajęcia

Karty mogą wskazywać na sprawy małżeńskie, ale w dużo bardziej sensowną historię układa się wersja z umową np. w pracy. Mogła to być umowa zagraniczna. Były jakieś spory, ale wina nie była po Twojej winie.
Jeśli chodzi o małżeństwo (o ile jesteś zamężna), to znaczenie jest podobne: szczęśliwy związek (być może zawarty za granicą), w którym pojawiły się spory. Mogły być o pracę.

 

Praca:

Krótkotrwała Choroba + Więzienie + Osoba z Sądownictwa + Praca/Zajęcia + Wielkie Szczęście + Kradzież
Najpewniej pracowałaś w dużej firmie (karta Więzienia). Zapadł niestety wyrok związany z Twoim zdrowiem lub wydane zostało Ci L4 (Choroba + Os. z Sądownictwa). Przez to szczęście z pracy zostało zabrane.
Myślę, że aktualnie nie pracujesz z powodu zdrowia.
Zaczęłam się zastanawiać czy Twój nick nie wskazuje, że jesteś na emeryturze - według kart nie. Karta mówiąca o emeryturze jest w innym miejscu i nie łączy się z żadną kartą pieniężną, co by wskazywało na tego typu dochody ;)

 

Dom:
Podróż + Dom + Choroba + Więzienie

Dosłownie to mogłaś złapać jakieś choróbsko podczas podróży do rodziny i jesteś na kwarantannie ;) Co ma sens w kontekście pracy. Choroba + Więzienie może wskazywać na szpital i pojechanie do niego.

 

Małżeństwo (jeśli jesteś zamężna):
Osoba Fałszywa + Małe Dziecko + Zamożna Panna + Pani + Karta Małżeństwa + Nadzieja/Rozległa Woda + Oczekiwanie + Zdobycie Zaszczytów + Dobry List

Karty mogą wskazywać na abstrakcyjnie rozumiane przyjemności. Może chodzić np. o coś takiego, że ktoś obiecał Ci przyjemny wyjazd, ale musisz na niego zaczekać/zasłużyć. Jest ryzyko, że cała sytuacja tak naprawdę nie jest warta zachodu i masz płonne nadzieje.
Jednak rozkład ma więcej sensu, jeśli uznać Zamożną Pannę za osobę. Wtedy mowa jest o młodej kobiecie lub nastolatce (może Twojej córce?), która zachowuje się nieadekwatnie do swojego wieku, jest trochę infantylna. Mogła przysłać Wam list z daleka. To może być studentka studiująca daleko, obstawiam kreatywne kierunki, wymagające myślenia trochę jak dziecko. W swojej wiadomości trochę nakłamała odnośnie swojej sytuacji. Czekacie na dyplom lub wydanie jakiś dokumentów/zezwolenia na coś odnośnie jej sytuacji.
Samo małżeństwo określiłabym natomiast jako szczęśliwe.

 

Teraźniejszość:
Wysoka Wygrana + Osoba Fałszywa + Oczekiwanie

Twoją głowę zaprząta kwestia pieniędzy, na które oczekujesz lub domyślasz się ich istnienia. Mogą być przed Tobą ukrywane lub to Ty zastanawiasz się jak je ukryć. 

 

Z ciekawości spojrzałam jeszcze czego dokładnie możesz oczekiwać:
Spotkanie + Łaskawy Pan + Troski i Nieprzyjemności + Smutna Wiadomość + Oczekiwanie

Spotkanie z jakimś mężczyzną. Niestety nie będzie przyjemne i usłyszysz rzeczy, których nie chciałabyś słyszeć od niego.

 

Przyszłość:
Łaskawa Pani + Przypadek Zgonu + Sąd + Długa Podróż + Pani

Zerwiecie/stracicie kontakt z jakaś kobietą. Decyzja, aby tak się stało była rozważana długo, najpewniej z powodu jakichś zawiłości w rodzinie. Kobieta może mieszkać daleko, ale karta Długiej Drogi wskazuje też na długi czas. 

 

Związki (jeśli jesteś sama), pojawiają się w części dotyczącej przyszłości:
Jego Myśli + Ponure Myśli + Otrzymanie Podarunku + Przypadek Zgonu + Łaskawa Pani

Dosyć nietypowe karty jak na temat związku. Coś Cię martwi, może chodzić o jakieś traumy z dzieciństwa (chociaż karty mogą wskazywać też na to, że problemy są w gruncie rzeczy mniejsze niż się wydaje). Być może związek z sytuacją ma coś wspomniana kobieta i zerwanie z nią kontaktu może mieć pozytywny wpływ. Może też chodzić o kwestie spadkowe.

Niestety nie za bardzo wiem jak to się ma do samego związku. Może to są po prostu rzeczy, które musisz przepracować.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Stilla
W dniu 26.06.2021 o 17:18, Ejbert napisał:

Ja, Ejbert, wiedziony pokuszeniem, też proszę o WT. Chętnie pokrólikuję a też ciekaw jestem, czy i co jeszcze na mnie czyha ;)  

 

Zdjątko na początek :)

 

Te karty to oryginalne Kippery z XIX wieku. To taki Rider-Waite wśród Kipperów. Także pod kątem estetyki ;) Ale uznałam, że warto sięgnąć do oryginału.

 

1625752453008.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Stilla
18 minut temu, NadziejaZoja napisał:

Hej Ragna. Mogę też być zwierzątkiem  do doświadczenia? 

 

Możesz :) Musisz tylko poczekać, przed Tobą mam do zrobienia jeszcze dwie tablice :)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Ragna napisał:

 

Możesz :) Musisz tylko poczekać, przed Tobą mam do zrobienia jeszcze dwie tablice :)

Zawsze oczekiwuję :) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Stilla

@Ejbert

 

Bardzo Cię przepraszam za tak długi poślizg czasowy z Tablicą :( Ale mam, przejrzałam ją i oto wyniki!
Karty są po niemiecku i ich brzydota też niezbyt pomaga w namierzeniu kart (chociaż muszę przyznać, że mi osobiście naprawdę dobrze się je czytało. Mimo tej wszechobecnej, pstrokatej tapety na każdej karcie :obled:). Jeśli powiększysz sobie zdjęcie, to uda Ci się namierzyć kartę numer 1. Tym numerem jeden :dance: jesteś Ty sam :biggrin: Od tej karty zacznie się wiele interpretacji. Za plecami postaci jest przeszłość, przed nią przyszłość.

Kiedy wybieram temat, to szukam w rozkładzie sygnifikatora danej sprawy. Dla małżeństwa: karta 3 Małżeństwo. Dom: 20 Dom. Finanse: 11 Wielka Wygrana. Praca: 34 Praca/Zajęcia. Patrzę potem na karty dookoła nich. Czytam pod różnymi kątami: w wierszach, po skosie (w kształcie rombu) i w rogach.

 

 

Karty w rogach, które powinny namierzyć główny problem i temat:
Zdobycie Zaszczytów + Długa Droga + Sąd + Pokój Stołowy

Obecnie zajmuje Cię wybór drogi, która doprowadziłaby do długoterminowego sukcesu: może chodzić o ścieżkę kariery, postępowanie sądowe albo sprawy mieszkaniowe, albo zabezpieczenie na starość. Ogółem to jesteś w trakcie osądzania czegoś i rozkminiania, co będzie wartościowe na długi czas. Karty mogą wskazywać też na tak prostą rzecz, jak to, że te decyzje są podejmowane w domu.

 
Karty wokół Ciebie, czyli sprawy bieżące:

Nadzieja/Rozległa Woda + Troski i Zmartwienia + Małżeństwo + Podarunek + Pan + Zamożna Panna + Zmiana + Więzienie + Nieoczekiwane Pieniądze

 

Nadzieja/Rozległa Woda + Troski i Zmartwienia + Małżeństwo: Martwisz się o przyszłość swojego małżeństwa. Jakieś wyobrażenia z nim związane mogły okazać się iluzją i okazały się płonnymi nadziejami. Teraz jesteś z tym skonfrontowany. Małżeństwo może oznaczać też umowy (karta jest podobna nieco do 2 Kielichów w tarocie, stąd dwojakie znaczenie). Wtedy znaczenie byłoby podobne: problematyczna umowa, która wydaje się niby jak z bajki. Może być długoterminowa, zagraniczna, związana z wodą lub duchowością.

 

Podarunek + Pan + Zamożna Panna: Otrzymałeś podarunek albo pochwałę, miły czas. Dosłownie mógł to być prezent od młodej kobiety, córki itp.


Zmiana + Więzienie + Nieoczekiwane Pieniądze: Nadeszła nagła zmiana, której może wcale nie chciałeś i musisz się z nią pogodzić. Mogą to być zmiany finansowe: ręce związane zobowiązaniami finansowymi.
 

Troski i Zmartwienia + Podarunek + Zamożna Panna + Więzienie: O, to ciekawe połączenie. Podarunek i miły czas, które w rzeczywistości są dla Ciebie utrapieniem i problemem.


Nadzieja/Rozległa Woda + Małżeństwo + Zmiana + Nieoczekiwane Pieniądze: Mogła się w małżeństwie zmienić kwestia duchowości, albo pojawiła się nieoczekiwana oferta wyjazdu za granicę. Nieoczekiwana oferta pracy.

 

Ogółem: osobiście odnoszę wrażenie, że karty mówią o jakiejś ofercie finansowej, może związanej z wyjazdem. To byłby rewelacyjny wyjazd i oferta jest niemal "nie do odrzucenia", ale Ciebie i tak przyprawia o ból głowy. Kwestia ofert "nie do odrzucenia" w ogóle będzie się pojawiała tutaj kilkukrotnie.

Jeśli karty mówiłyby o małżeństwie, to widać tutaj okres pozytywnych zmian, ale nieco narzucanych Tobie. Takie trochę uszczęśliwianie na siłę.

 

Karty nad Tobą i pod Tobą (teraźniejszość):
Troski i Zmartwienia + Więzienie + Choroba

Ktoś może być chory i/lub w szpitalu i martwisz się o to. Nie możesz ruszyć z niczym i zmartwienia mogą Cię doprowadzać do stanów chorobowych.

 

Karty za Tobą (przeszłość):
Zamożna panna + Oczekiwanie

To może być czekanie na jakąś kobietę lub to kobieta czekała/miała oczekiwania wobec czegoś. Mogłeś też czekać wreszcie na wolny czas, trochę przyjemności, na przykład oczekujesz wreszcie na urlop (wow, wiem, wróżba roku).

 

Karty przed Tobą (przyszłość):
Osoba Fałszywa + Wielka Wygrana + Szczęśliwe Zakończenie w Miłości + Jego myśli + Łaskawa Pani + Podarunek


Ok, teraz będę miała spontaniczny odczyt :)

Zaprezentowana może zostać Ci oferta, w której nie sposób się będzie zakochać, będzie taka dobra. Musisz jednak uważać, ponieważ jest tu możliwe oszustwo w sferze materialnej. Ta oferta nie musi dotyczyć bezpośrednio Ciebie, pojawia się tutaj postać starszej kobiety (to może być np. mama). To ona może Ci przedstawić taką ofertę (Podarunek), ale uważam, że to jej zostanie ona zasugerowana. W późniejszej części dopatrzyłam się, że to może być mama Twojej małżonki: obie Panie będą chciały coś zrobić w kwestiach finansowych, ale oferta którą dostaną będzie taką podstawioną świnką. Może to być powiązane z emeryturą albo innymi finansami na starość (ubezpieczenie?). Później ta starsza kobieta może się u Ciebie zjawić i pochwalić się co tam znalazły (Podarunek).


Na karcie Jego Myśli w lewym górnym rogu jest figurka aniołka i ona ponoć pokazuje, o czym myśli osoba. Nie jestem pewna czy czyta się to po skosie, ale tak zrobię. Po przekątnej mamy kartę Smutnych Wiadomości. Myślę, że będziesz się zastanawiać jak TY możesz przekazać smutne nowiny. Stąd pomyślałam, że niebezpieczeństwo nie dotyczy stricte Ciebie samego, a osób z otoczenia, które muszą zwrócić uwagę na swoje błędy. Jeśli mogę doradzić: jeśli Twoja luba ma coś do załatwienia z pieniędzmi to zerkaj od czasu do czasu co ona tam robi, bo ktoś może jej próbować zaszkodzić.


Kwestie Małżeństwa (karty dookoła Małżeństwa):
Troski i Nieprzyjemności + Małżeństwo + Długa Droga + Pan + Zamożna panna + Oczekiwanie


Jest w części dotyczącej przeszłości. To się już wydarzyło.

Widać długo ciągnące się problemy i zmartwienia :niepewny: Któraś ze stron oczekuje na więcej spontaniczności, hulanek, luźniejszej atmosfery. Być może któreś z Was wyjechało na jakiś czas, bo Długa Droga może wskazywać na bycie w podróży. Mogło być też tak, że obiecaliście sobie wyjazd i czekacie na niego z utęsknieniem, chociaż jego organizacja jest kłopotem.

 

Praca:
Więzienie + Nieoczekiwane Pieniądze + Zamożny Dobrodziej + Krótkotrwała Choroba + Praca/Zajęcia + Sąd


Praca jest w części dotyczącej przeszłości: powinieneś być w stanie już to zweryfikować.

Jak wspominałam już wcześniej, możesz być związany jakąś żelazną umową. Tutaj: wobec jakiegoś mężczyzny. Krótkotrwała Choroba + Praca/Zajęcia + Sąd mogą mówić o potrzebie otrzymania pomocy w pracy, bo ktoś sobie z nią nie radzi. Sąd może być wydaniem orzeczenia albo sądem pracy, ale też po prostu osądzeniem czegoś/kogoś/jakiejś sytuacji i podjęciem decyzji co zrobić. Sąd to może być decyzja o udzieleniu pomocy przy nadmiarze obowiązków. Karty mogą też wspominać o zaświadczeniu lekarskim w sprawie pracy. Może ktoś się od niej zwyczajnie pochorował. No i teraz trzeba pomóc.

 

Przyszło mi do głowy, że w pracy macie kogoś na zwolnieniu lekarskim i przydzielono Ci jego obowiązki, przez co praca zrobiła się dla Ciebie taka ciężka. Być może wiąże się to z dodatkowymi pieniądzmi w zamian, ale raczej jest to upierdliwe niż pomocne.

 

Finanse:
Zdobycie Zaszczytów + Osoba Wojskowa + Smutne wiadomości + Osoba Fałszywa + Wielka Wygrana +  Szczęśliwe Zakończenie w miłości + Podróż + Pani + Przypadek Zgonu

 

Zdobycie Zaszczytów + Osoba Wojskowa + Smutne wiadomości: Niestety jakaś możliwość pięcia się w górę została odwołana. Mógł to być odrzucony wniosek urzędowy albo jakaś prośba, która była gdzieś wysłana. Zdobycie zaszczytów z kartą pieniędzy może wskazywać na emeryturę. Ta kwestia może się ciekawie łączyć ze wspominana przeze mnie starszą panią i może to właśnie jest trop dla całej wróżby?

 

Osoba Fałszywa + Wielka Wygrana +  Szczęśliwe Zakończenie w miłości: To jest część, która jest związana silnie z przyszłością. Uwaga na próby oszustwa i oferty, które są za dobre :P

 

Podróż + Pani + Przypadek Zgonu: Jakiś wyjazd Pani (to jest najpewniej Twoja żona, karta wskazuje na najważniejszą kobiecą osobę w życiu Pytającego) nie dojdzie do skutku, zostanie odwołany (mógł to być wyjazd zarobkowy). Uwaga także na samochód: może mieć usterkę i zgasnąć na środku drogi, co wygeneruje Wam po prostu koszta naprawy. Polecam przegląd auta, jeśli je macie.

 

Osoba Wojskowa + Osoba Fałszywa + Szczęśliwe Zakończenie w miłości + Pani: To może być zazdrosny przyjaciel albo głupi urzędnik, który będzie próbował źle doradzać Twojej żonie w sprawach finansów. Mam teraz taką luźną myśl, że Łaskawa Pani to może być jej własna mama: Twoja żona będzie się z nią zajmować finansami i wygenrują jakieś kłopoty zamiast tego.
 

Zdobycie Zaszczytów + Smutna wiadomość + Podróż + Przypadek Zgonu: Sukces i zmiany nie nadejdą ostatecznie. Może to dobrze w kontekście tego co napisałam wcześniej i ostatecznie nic złego się nie wydarzy. Problemy zostaną namierzone i pomysł zmian zostanie porzucony.


Sprawy domowe:

Smutne Wiadomości + Dom + Dobry List + Szczęśliwe Zakończenie w Miłości + Jego myśli + Łaskawa Pani

Do domu przyjdą negatywne informacje lub dokumenty, które będą problematyczne (lub jakieś inne papiery, to może być książka, księgi wieczyste, wyciąg z konta itd). No i jak się to już pojawiało, zwątpisz w miłość i dobre intencje jakiejś starszej Pani, ewentualnie w całej swojej miłości do niej będziesz miał kłopot z przekazaniem negatywnych wieści. 


 

Edited by Ragna
Link to comment
Share on other sites

@Ragna Czy byłaby możliwość abym i ja przyczynił się do sukcesu Kipperowej Wielkiej Tablicy :oczko:? Reguły są jasne, mam za mało postów, ale może uda mi się zgromadzić ich tyle, aby spełnić warunki. Na siłę nabijał nie będę. Interesuje mnie rozkład na wrzesień i chętnie Ci go zweryfikuję.

Edited by Artanis
Link to comment
Share on other sites

Guest Stilla
11 minut temu, Artanis napisał:

@Ragna Czy byłaby możliwość abym i ja przyczynił się do sukcesu Kipperowej Wielkiej Tablicy :oczko:? Reguły są jasne, mam za mało postów, ale może uda mi się zgromadzić ich tyle, aby spełnić warunki. Na siłę nabijał nie będę. Interesuje mnie rozkład na wrzesień i chętnie Ci go zweryfikuję.

 

Sprytna zagrywka, acz muszę odmówić :) Za to na dniach (jutro lub w piątek) otworzy się na nowo mój kącik i jak coś to tak zapraszam.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Ragna napisał:

Sprytna zagrywka, acz muszę odmówić :) Za to na dniach (jutro lub w piątek) otworzy się na nowo mój kącik i jak coś to tak zapraszam.

W grę wchodzi tylko WT, dzięki ale jeńców nie biorę ;p

Link to comment
Share on other sites

Guest Stilla
4 minuty temu, Beatus napisał:

Jesli potrzebujesz jeszcze królika to ja zweryfikuję. Pozdrawiam

 

Którym swoim wcieleniem? Niedawno prosiłaś o wróżbę w moim kąciku swoim drugim kontem i nawet nie raczyłaś odebrać priv. Nie postawię Ci WT.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
 • Ekspert
W dniu 26.06.2021 o 17:40, Ragna napisał:

Nad Twoją głową karta Wysokiej Wygranej

myślisz o finansach i o zapewnieniu sobie stabilizacji życiowej. Możliwe, że przytrafiło Ci się coś, o czym myślisz jak o wygranej na loterii (najpewniej chodzi o Twoją obecną pracę ;)).

 
Wracam z weryfikacją za lipiec :) Mam nadzieję, że w czymkolwiek Ci to @Ragna pomoże i zachęci do dalszej eksploracji Wielkiej Tablicy z Kipperami. 
 

W sumie w lipcu niewiele się wydarzyło bo spędziłam 10 dni na izolacji w domu z Covidem. Ale…Karta wysokiej wygranej nad moją głową to realna  kasa którą dostałam za izolację i fakt, że utraciłam na ten czas zarobek( taki specjalny zasiłek z urzędu dla ludzi pracujących o niskich zarobkach). 
 

W dniu 26.06.2021 o 17:40, Ragna napisał:

Pod Tobą: Otrzymanie podarunku + Łaskawa Pani

otrzymałaś (lub otrzymasz na dniach) prezent od zaprzyjaźnionej, starszej kobiety. Oznacza też szczęśliwa kobietę. To możesz być Ty sama, szczęśliwa jako matka.

Prezent od kobiety -  sąsiadka przyniosła nam czekoladki jak siedziałyśmy z siostrą na izolacji. Co nas bardzo zaskoczyło bo od niedawna jakoś udaje nam się zacieśniać z nią relacje. 
 

W dniu 26.06.2021 o 17:40, Ragna napisał:

Sprawy wokół Ciebie: Zamożna Panna + Wysoka Wygrana + Podróż + Małe Dziecko + Długa Podróż + Otrzymanie podarunku + Nieoczekiwane Pieniądze + Dobry List

Zamożna panna to moja siostra która w lipcu podłapała dodatkowe zajęcie i zapowiada się stały dochód. Plus jest faktycznie zamożniejsza ode mnie bo ma dom na własność i lokatorów. 
Podróże mniejsze miałyśmy przed i po wyjściu z izolacji - jak zwykle z dziećmi na płace zabaw( bliższe i dalsze). Plus, pojechałyśmy na niecały tydzień do Kornwalii - i do końca nie byłyśmy pewne czy na ten wyjazd w ogóle nas stać. Pieniądze wpadły bardzo niespodziewanie( mój Covid i siostry druga praca). 
Dobry list to wg mnie długo wyczekiwany wynik testu na wirusa - bez niego nie dostałabym kasy. A zaginął i ponad tydzień czekałam na wyniki. 
 

W dniu 26.06.2021 o 17:40, Ragna napisał:

Za Tobą (przeszłość) Małe Dziecko + Osoba z Sądownictwa

Alimenty. I usilnie staram się cokolwiek ściągnąć z ex męża. Na razie wynik jest taki, że serwis ma ściągać z wypłaty i pod koniec września powinnam coś dostać ale to się jeszcze okaże.

 

W dniu 26.06.2021 o 17:40, Ragna napisał:

Karty wokół Pana (Przypadek Zgonu + Os. z Sądownictwa)

Może tyczyć się exa ale nie wiem, co u niego się dzieje. 
 

 

W dniu 26.06.2021 o 17:40, Ragna napisał:

Łaskawy Pan + Os. Fałszywa + Długa Podróż + Małe Dziecko + Osoba z Sądownictwa

Tutaj nie pomogę bo mój kontakt z ex mężem jest znikomy i jak już gadamy to o pogodzie….

 

W dniu 26.06.2021 o 17:40, Ragna napisał:

Najbliższa przyszłość: Krótkotrwała Choroba + Zdobycie Zaszczytów + Sąd + Troski i Nieprzyjemności + Pokój Stołowy + Dobry List + Osoba Główna

Tutaj ewidentnie mój Covid a zaszczyty to test pozytywny :D troski i zmartwienia - No tydzień czekałam na wynik a normalnie jest w ciągu 24h. No i nie byłam pewna czy test potwierdzi wirusa i czy dostanę zasiłek A izolacje( jakby nie było 10 dni z pracy mi uciekło). Dobry list to wynik pozytywny. 

 

Praca: Praca Zajęcia + Karta Stanu Małżeńskiego + Jego Myśli + Dom + Ponure Myśli + Zamożny Dobrodziej

 

W pracy nic konkretnego się nie działo oprócz tego, że zaraz po Covidzie miałam 3 dniowy maraton w najbardziej upalne dni. Dałam jednak radę. 
Dyrektor zapomniał podpisać mi się na umowie i wciąż czekam na podpis. 

 

W dniu 26.06.2021 o 17:40, Ragna napisał:

Miłość i romanse: Szczęśliwe Zakończenie w Miłości + Krótkotrwała Choroba + Zdobycie Zaszczytów + Sąd + Jego Myśli + Karta Stanu Małżeńskiego + Nadzieja/Rozległa Woda + Wielkie Szczęście

Moim zdaniem nie wydarzy się nic szczególnego w sferze miłości, dla mnie jest tu zastój. Będziesz oczywiście marzyć i śnić o związku, być może nawet ktoś Ci chodzi po głowie, ale będziesz się zastanawiać czy w ogóle się odezwać do tej osoby ;)

Nic. Miałaś zupełna rację. 
 

W dniu 26.06.2021 o 17:40, Ragna napisał:

Sprawy domowe: Dom + Sąd + Troski i Nieprzyjemności + Pokój Stołowy + Ponure Myśli + Zamożny Dobrodziej + Praca/Zajęcia + Karta stanu Małżeńskiego + Jego Myśli

Z domem będą jakieś problemy i będziesz musiała podjąć decyzję związaną właśnie z domem albo wspólnotą mieszkaniową. Na atmosferę domową mogą mieć wpływ kwestie zawodowe. Może pojawić się także postać jakiegoś mężczyzny np. sąsiada. Przyszło mi do głowy, że może chodzić o... remont mieszkania (karta Praca/Zajęcia + Pokój) u niego i będzie to Cię drażnić ;p 

W domu bez zmian. Nic się nowego nie działo, toczyła się zwykła codzienność. Chłopaki mają wakacje od 20 lipca i są z nami w domu. 
Zamożny dobrodziej i praca - tutaj podpiełabym pod siorki biznes ale mnie to za bardzo nie tyczyło. 

 

Raz jeszcze dziękuję Ci za poświęcony czas i ogrom pracy który w to włożylas - filmik super się ogląda a i w pisanie tez trzeba włożyć kupę pracy i czasu. 
Jeśli będziesz kontynuować swoją naukę to chętnie się zgłoszę z zapytaniem o sierpień :D :bukiet3i:

 

 

Edited by Gringe
 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Hejka Ragno oto weryfka za lipiec, lecz myślę, że najlepsza forma to zameldowanie co się w tym miesiącu wydarzyło, gdyż moje plany i koncepcje zmieniały się - w zależności od sytuacji - jak w kalejdoskopie, ale były to jedynie plany dotyczące kwestii zatrudnienia, resztę zaś zdałam na żywioł ;) (bo i tak nie mam wpływu na to, co w tym momencie jest niezależne ode mnie).

Jak wiesz, w maju pożegnałam się z pracą, wobec czego zostałam zmuszona do szukania sobie źródła utrzymania, ale ochłapów brać już nie zamierzałam, chociaż i o to w moim wieku nie jest łatwo. Prowadziłam negocjacje z potencjalnymi pracodawcami, dwie oferty były interesujące, po drodze jedna z nich zmieniła się na nieinteresującą, została więc tylko jedna. Pracę miałam zacząć od września, ale w ostatnich dniach lipca podjęłam decyzję, że zacznę od zaraz, czyli już pracuję, ale, co więcej, niespodziewanie otrzymałam warunki jeszcze korzystniejsze niż było to wstępnie omawiane. 

I to jest jedyne ważne wydarzenie w lipcu. Reszta to zwyczajne życie, toczące się w granicach normy. I tak:

 

W dniu 4.07.2021 o 23:33, Ragna napisał:

Rogi, które określają temat:
Osoba z Sądownictwa + Trumna + Dom + Zmiana

Widać tutaj jakieś spory w rodzinie. Coś się zmieniło w domu, być może były kłótnie o te zmiany. Trumna wskazuje jednak na zakończenie tych problemów w tym miesiącu.

 

 

Spory w rodzinie są każdego miesiąca, mówię tu o takich w granicach, gdzie każdy ma swoje zdanie na temat czegoś tam, natomiast jakichś większych nie było, tym bardziej, że u mnie w ogóle nie ma takowych. I tu mnie aż zastanowiło, bo jak pamięcią sięgnę nigdy nie prowadziłam rodzinnych kłótni (poza okresem dojrzewania :D ) sporów czy waśni i nie zamierzam ich prowadzić.

 

W dniu 4.07.2021 o 23:33, Ragna napisał:

Nad Tobą i pod Tobą (Teraźniejszość):
Nieoczekiwane Pieniądze + Zamożny Dobrodziej + Zdobycie Zaszczytów

Twoją głowę zaprząta kwestia oszczędzania pieniędzy, albo inne sprawy bankowe, które przyniosą Tobie dochody. Najpewniej związane są z kwestią oszczędzania na "spokojną starość" i obecny dom. W sprawach finansów mógł pomóc mężczyzna (Zamożny dobrodziej) i zaoferować nieoczekiwaną ofertę.

 

Oszczędzanie to trudny temat, bo oszczędna nie jestem (niestety!), jednak w trudnych chwilach życie mnie do tego zmuszało. Ale teraz, chociaż dwa miechy byłam bezrobotna, to żyłam na normalnym poziomie, aczkolwiek poniekąd kwestia finansowa, czyli u mnie to jest staranie się o pracę i godziwe zarobki, jest związana z nieuniknioną erą zubożenia, bo co innego mieć do tego momentu zaplecze finansowe i nie szczypać się z każdym groszem, a co innego go nie mieć i rozważać kwestię freeganizmu...

Faktem jest, że Zamożny dobrodziej pojawił się, chociaż nie w osobie mężczyzny (pracodawcą jest kobieta) ale nieoczekiwana oferta, jak wyżej wspomniałam, pojawiła się i została przeze mnie z czułością przytulona :biggrin: 

 

W dniu 4.07.2021 o 23:33, Ragna napisał:

Kwestie domu:
Zdobycie Zaszczytów + Pani + Myśli

W najbliższym czasie zajmować będą Cię plany odnośnie domu. Zaszczyty + Dom mogą dosłownie oznaczać dom na starość, oraz polepszanie standardu swojego życia.

 

Dookoła Ciebie:
Osoba Wojskowa + Zamożny Dobrodziej + Desperacja + Ponure Myśli + Pani + Myśli + Oczekiwanie + Zdobycie Zaszczytów + Dom

Widać ogrom negatywnej energii, zmartwień i problemów. Może to być nadmiar obowiązków finansowych (Osoba Wojskowa + Zamożny Dobrodziej) i oczekiwanie na poprawę sytuacji w domu i rodzinie (Oczekiwanie + Zdobycie Zaszczytów + Dom).

 

Plany odnośnie domu - no mam je od zawsze, a konkretnie chciałam wynieść się z miasta, one uległy w ostatnich latach zmianom, z różnych powodów, ale w lipcu nie zajmowały mnie w ogóle i nie będą przez dłuższy czas zajmować. Natomiast zajmowały mnie od dłuższego czasu plany odnośnie polepszenia standardu życia i dotyczy to nie tylko kwestii materialnych.

Ogrom problemów i zmartwień to nie, problemy zaś wystąpiły większe niż zazwyczaj, ale to już wiosną (te związane z pracą, w tym nie tylko moją), a lipiec zszedł mi na kombinacjach alpejskich pt. "jaki wariant wybrać" :D 

 

W dniu 4.07.2021 o 23:33, Ragna napisał:

Za Tobą:
Zamożna Panna + Długa Droga + Pokój dzienny + Sąd + Podróż + Dziecko + Ponure Myśli

Zinterpretowałam Zamożną Pannę jako osobę, chociaż może ona też wskazywać na odejście dobrej atmosfery w domu. Jako osoba może wskazywać na młodą dziewczynę (córkę, siostrzenicę, kuzynkę, itd.). Około 2 lata temu mogła odejść z domu, prawdopodobnie wyjechała za granicę, ponieważ Sąd + Podróż mogą mówić o wizie. W związku z jej wyjazdem jak najbardziej może być w toku jakaś sprawa sądowa. Istotna jest tutaj postać dziecka, i jego temat przysparza Wam problemów. Początkowo zinterpretowałam to jako Twoją krewną, która wyjechała zostawiając Wam pod opieką dziecko, ale jej postać może być też obcą osobą. Kim jest, o tym za chwilę.

 

Tutaj nie ma odniesienia, można coś podciągnąć jedynie pod atmosferę, bo niektóre rzeczy w wykonaniu partnera mnie wnerwiły, no ale to normal comiesięczny, on tak ma i był czas przywyknąć :D 

 

W dniu 4.07.2021 o 23:33, Ragna napisał:

 

Karty dookoła Panny, bo chciałam sprawdzić kim ona jest:
Dojrzały Pan + Złodziej + Długa Droga + Fałszywa Osoba + Zmiana

Ta dziewczyna mogła być bardzo niefajną osobą (Zamożna Panna + Fałszywa Osoba). Najpewniej pokłóciła się z mężczyzną (ojcem?), który ją stracił. Wyjechała daleko, ale ukrywa swoje obecne miejsce przebywania, lub coś zmieniła, ale skłamała na temat tej zmiany.

 

jak wyżej, sytuacja nie ma związku z żadną osobą z mojej rodziny. 

 

W dniu 4.07.2021 o 23:33, Ragna napisał:

 

Jeśli jesteś w związku małżeńskim, karty wokół Małżeństwa:
Praca + Pan + List + Złodziej + Małżeństwo + Kochankowie + Długa Droga + Pokój rodzinny +  Sąd

Nie wiem czy jesteś zamężna. Jeśli tak, to karty wskazują na silne powiązanie spraw uczuciowych z pracą. Dostałaś wiadomość od mężczyzny, który pracuje w tym samym miejscu co Ty (najpewniej jest to Twój partner). Pan może być bardzo zapracowany. Karty pokazują, że był moment dobrego, spokojnego życia, ale doszło do pewnej decyzji. Być może w grę wchodziły dokumenty urzędowe dotyczące związku. Połączenie Złodzieja, Małżeństwa i Kochanków niestety może wskazywać na nieszczerości w związku i rozglądanie się za nowym partnerem, co nasuwa mi na myśl postać nie do końca szczerej Zamożnej Panny oraz jej dziecka, które może jest jakoś związane z mężczyzną. Może być też tak, że Pan był początkowo zajęty, i weszłaś z nim mimo to w związek, ale akurat w tę wersję wątpię, powinna być wtedy tam karta Ciebie samej (przynajmniej według mnie).

 

 Spokojne życie nadal jest, mimo okresowych wqrwów ;) 

Co do nieszczerości w związku, rozglądaniu się za kimś innym - nie wiem nic o takowych, ale jeśli by były to nie jest to mój problem.

 

W dniu 4.07.2021 o 23:33, Ragna napisał:

 

Jeśli jesteś sama, karty dookoła Kochanków:
Pan + List + Wysoka Wygrana + Małżeństwo + Kochankowie + Fortuna + Pokój Rodzinny + Sąd + Podróż

To dobre karty na związek :) Podobnie jak wyżej, dostałaś wiadomość od mężczyzny, ale tutaj była to wiadomość bardzo szczęśliwa (lub dotycząca finansów, i to sporych kwot, dzięki którym nie trzeba się martwić o życie). Ten związek był bardzo szczęśliwy. Mógł paść pomysł udania się do sądu, najpewniej w sprawie zalegalizowania związku. 

 

J.w - sama nie jestem, więc też odniesienia nie ma, natomiast legalizacja tego związku - za chiny ludowe, nie! Innych też zresztą nie; fakt, w zamierzchłej przeszłości był czas, kiedy marzyłam o ślubie z ukochanym mężczyzną, ale szybko mi przeszło, kiedy odkryłam zalety życia bez legalizacji. 

 

W dniu 4.07.2021 o 23:33, Ragna napisał:


Praca:
Osoba z Sądownictwa + Praca + Pan + Dojrzały Pan + Złodziej + Małżeństwo

W pracę zamieszany był jakiś mężczyzna. Widać, że byłaś postawiona przed kierownictwem i było zagrożenie zerwaniem umowy (Złodziej + Małżeństwo). Złodziej mógł mówić także o nierzetelnej pracy albo stracie czasu w tej pracy.

 

o tym było wyżej, pracę straciłam dlatego, że nie przyjęłam ciasnych warunków pracodawcy, a z obecnej perspektywy mogę ocenić, że nie tyle straciłam czas w tej pracy, co chęć do niej i to już spory czas temu. 

 

W dniu 4.07.2021 o 23:33, Ragna napisał:

 

Dzieci (jeśli masz małe dzieci? Jeśli są starsze, to dla nich jest karta Zamożnej Panny i Zamożnego Dobrodzieja):
Fortuna + Dojrzała Pani + Osoba Wojskowa + Podróż + Dziecko + Ponure Myśli Smutne Wiadomości + Więzienie + Oczekiwanie

Pomyślałam, że Dojrzała Pani tutaj to babcia, albo "babciowanie" (nie wiem czemu, ale miałam cały czas wrażenie, że może chodzić tutaj o babcię. Może mieć ona obecnie słabe zdrowie). Może mieć syna (Osoba Wojskowa). Wobec dzieci masz trudne do wypełnienia obowiązki. Przyszła odnośnie nich wiadomość, która sprawiła, że sytuacja z nimi strasznie Ci ciąży. Moje własne odczucia są jednak takie, że nie chodzi o Twoje własne dzieci.

 

Nie mam obowiązków wobec żadnych dzieci, nikomu też nie babciuję, nie znam też żadnej babci, z którą mogłabym być w jakiś sposób powiązana. Ale kto wie co się zadzieje, bowiem pod koniec lipca niespodziewanie odwiedził mnie dawno niewidziany znajomy, który dał mi namiary na pewną panią i prosił, bym jej pomogła, gdyby ona tej pomocy potrzebowała. Zgodziłam się; nie wiem wprawdzie w jakim pani jest wieku, przypuszczam jednak, że w trochę przechodzonym, więc może podpadać pod "babcię". 

 • Like 1
 • Cool 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Ragno za karty i wracam z weryfikacją :)

 

W dniu 8.07.2021 o 15:47, Ragna napisał:

Rogi nakreślające temat/główny problem:

Jego myśli + Dom + Kradzież + Spotkanie

Możesz snuć jakieś plany odnośnie spotkań z rodziną. Niestety plany te mogą zostać pokrzyżowane. Spotkania zostaną odłowane lub dojdzie podczas nich do jakiegoś incydentu. To może być coś tak banalnego jak zgubienie się jakiegoś przedmiotu podczas spotkania.

 

Ja ciągle myślę o spotkaniach z rodziną, ale jakoś tak się składa, że nie mam czasu, więc to nie z powodu pokrzyżowania planów a braku czasu nie możemy się spotkać. W sierpniu jednak spotkałam się się z dużą częścią rodziny, tyle, że na cmentarzu, można uznać to za incydent wymuszony ;)

 

W dniu 8.07.2021 o 15:47, Ragna napisał:

Karty za Tobą (przeszłość):
Stan Małżeński + Nadzieja/Rozległa Woda + Osoba z sądownictwa + Praca/Zajęcia

Karty mogą wskazywać na sprawy małżeńskie, ale w dużo bardziej sensowną historię układa się wersja z umową np. w pracy. Mogła to być umowa zagraniczna. Były jakieś spory, ale wina nie była po Twojej winie.
Jeśli chodzi o małżeństwo (o ile jesteś zamężna), to znaczenie jest podobne: szczęśliwy związek (być może zawarty za granicą), w którym pojawiły się spory. Mogły być o pracę.

 

Praca:

Krótkotrwała Choroba + Więzienie + Osoba z Sądownictwa + Praca/Zajęcia + Wielkie Szczęście + Kradzież
Najpewniej pracowałaś w dużej firmie (karta Więzienia). Zapadł niestety wyrok związany z Twoim zdrowiem lub wydane zostało Ci L4 (Choroba + Os. z Sądownictwa). Przez to szczęście z pracy zostało zabrane.
Myślę, że aktualnie nie pracujesz z powodu zdrowia.
Zaczęłam się zastanawiać czy Twój nick nie wskazuje, że jesteś na emeryturze - według kart nie. Karta mówiąca o emeryturze jest w innym miejscu i nie łączy się z żadną kartą pieniężną, co by wskazywało na tego typu dochody

 

nie zawierałam żadnych umów o pracę za granicą, całe zawodowe życie spędziłam a kraju. Spory zaś zawsze były, gdyż długo pracowałam w prywatnych firmach, a tu o niezadowolenie płacowe jest łatwo. W związku też zawsze pojawiają się spory, takie jest życie, a m.in. też spieraliśmy się o sprawy dotyczące mojej pracy. Partner jest rozsądnym człowiekiem, ja zaś lubię mieć osiągnięcia no i to się nam zawsze zderzało :D

Nie pracowałam w dużej firmie, a obecnie dopracowuję do lat w takim sobie średniaku. Byłam na ZL w czerwcu, ale fakt, że drowie mi nie dopisuje ostatnio. Nie wiem co miałaś na myśli mówiąc że "przez to szczęście z pracy zostało zabrane", w moim odczuciu znaczy to, że po prostu ciężko mi się jest w tej robocie ogarnąć i mogą zrezygnować z moich usług.

 

W dniu 8.07.2021 o 15:47, Ragna napisał:

Dom:
Podróż + Dom + Choroba + Więzienie

Dosłownie to mogłaś złapać jakieś choróbsko podczas podróży do rodziny i jesteś na kwarantannie ;) Co ma sens w kontekście pracy. Choroba + Więzienie może wskazywać na szpital i pojechanie do niego.

 

Małżeństwo (jeśli jesteś zamężna):
Osoba Fałszywa + Małe Dziecko + Zamożna Panna + Pani + Karta Małżeństwa + Nadzieja/Rozległa Woda + Oczekiwanie + Zdobycie Zaszczytów + Dobry List

Karty mogą wskazywać na abstrakcyjnie rozumiane przyjemności. Może chodzić np. o coś takiego, że ktoś obiecał Ci przyjemny wyjazd, ale musisz na niego zaczekać/zasłużyć. Jest ryzyko, że cała sytuacja tak naprawdę nie jest warta zachodu i masz płonne nadzieje.
Jednak rozkład ma więcej sensu, jeśli uznać Zamożną Pannę za osobę. Wtedy mowa jest o młodej kobiecie lub nastolatce (może Twojej córce?), która zachowuje się nieadekwatnie do swojego wieku, jest trochę infantylna. Mogła przysłać Wam list z daleka. To może być studentka studiująca daleko, obstawiam kreatywne kierunki, wymagające myślenia trochę jak dziecko. W swojej wiadomości trochę nakłamała odnośnie swojej sytuacji. Czekacie na dyplom lub wydanie jakiś dokumentów/zezwolenia na coś odnośnie jej sytuacji.
Samo małżeństwo określiłabym natomiast jako szczęśliwe.

 

Może i złapałam coś, bo jakoś czuję się jakby przeziębiona, ale to nie podczas podróży do rodziny, tylko na urlopie, i nie byłam też na kwarantannie.

Jestem w związku, lecz opisana sytuacja nie miała miejsca, sam zaś związek jest szczęśliwy, nie mogę narzekać.

 

W dniu 8.07.2021 o 15:47, Ragna napisał:

Teraźniejszość:
Wysoka Wygrana + Osoba Fałszywa + Oczekiwanie

Twoją głowę zaprząta kwestia pieniędzy, na które oczekujesz lub domyślasz się ich istnienia. Mogą być przed Tobą ukrywane lub to Ty zastanawiasz się jak je ukryć. 

 

Z ciekawości spojrzałam jeszcze czego dokładnie możesz oczekiwać:
Spotkanie + Łaskawy Pan + Troski i Nieprzyjemności + Smutna Wiadomość + Oczekiwanie

Spotkanie z jakimś mężczyzną. Niestety nie będzie przyjemne i usłyszysz rzeczy, których nie chciałabyś słyszeć od niego.

 

Kwestia pieniędzy zawsze mnie zaprzątała, bo trudno bez nich funkcjonować. Ale nie jest to najważniejsza część życia, zresztą mam ustaloną stawkę i grosza więcej nie dostanę, a jak chodzi o oczekiwanie to tak - w lipcu byłam na urlopie i oczekiwałam na ekwiwalent urlopowy, którego nie otrzymałam jeszcze.

Co do spotkania z jakimś facetem to nic takiego nie miało miejsca, było odwrotnie: usłyszałam nieprzyjemne rzeczy o panu, którego luźno znam ale nie spodziewałam się tego po nim.

 

W dniu 8.07.2021 o 15:47, Ragna napisał:

Przyszłość:
Łaskawa Pani + Przypadek Zgonu + Sąd + Długa Podróż + Pani

Zerwiecie/stracicie kontakt z jakaś kobietą. Decyzja, aby tak się stało była rozważana długo, najpewniej z powodu jakichś zawiłości w rodzinie. Kobieta może mieszkać daleko, ale karta Długiej Drogi wskazuje też na długi czas. 

 

tu też nic takiego się nie stało, ale jeśli dotyczy to długiego czasu, to może w przyszłości coś takiego będzie? no ale na razie nie widzę kandydatki do zerwania kontaktów.

 

W dniu 8.07.2021 o 15:47, Ragna napisał:

Związki (jeśli jesteś sama), pojawiają się w części dotyczącej przyszłości:
Jego Myśli + Ponure Myśli + Otrzymanie Podarunku + Przypadek Zgonu + Łaskawa Pani

Dosyć nietypowe karty jak na temat związku. Coś Cię martwi, może chodzić o jakieś traumy z dzieciństwa (chociaż karty mogą wskazywać też na to, że problemy są w gruncie rzeczy mniejsze niż się wydaje). Być może związek z sytuacją ma coś wspomniana kobieta i zerwanie z nią kontaktu może mieć pozytywny wpływ. Może też chodzić o kwestie spadkowe.

Niestety nie za bardzo wiem jak to się ma do samego związku. Może to są po prostu rzeczy, które musisz przepracować.

 

Jeśli coś mnie martwi, to zdrowie partnera, traumy z dzieciństwa nie mam, kwestie spadkowe mnie nie dotyczyły (pewnie kiedyś będą jak odejdzie ktoś bliski, no ale na szczęście lipiec przeszedł bez tego) a wspomniany pogrzeb dotyczył krewnego po którym nie dziedziczymy.

 

To by było na tyle, mam nadzieję,  że było pomocne :)  :thanks:

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Moderators

Dzięki @Ragna za wróżbę, poniżej wstawiam weryfikację :) 

 

W dniu 14.07.2021 o 13:47, Ragna napisał:

Karty w rogach, które powinny namierzyć główny problem i temat:
Zdobycie Zaszczytów + Długa Droga + Sąd + Pokój Stołowy

Obecnie zajmuje Cię wybór drogi, która doprowadziłaby do długoterminowego sukcesu: może chodzić o ścieżkę kariery, postępowanie sądowe albo sprawy mieszkaniowe, albo zabezpieczenie na starość. Ogółem to jesteś w trakcie osądzania czegoś i rozkminiania, co będzie wartościowe na długi czas. Karty mogą wskazywać też na tak prostą rzecz, jak to, że te decyzje są podejmowane w domu.

 

- rozważałem opcje zatrudnienia się gdzie indziej, a temat mieszkaniowy jest na porządku dziennym, lecz od długiego już czasu. I nadal nie możemy się zdecydować :D 

 

W dniu 14.07.2021 o 13:47, Ragna napisał:

Karty wokół Ciebie, czyli sprawy bieżące:

Nadzieja/Rozległa Woda + Troski i Zmartwienia + Małżeństwo + Podarunek + Pan + Zamożna Panna + Zmiana + Więzienie + Nieoczekiwane Pieniądze

 

Nadzieja/Rozległa Woda + Troski i Zmartwienia + Małżeństwo: Martwisz się o przyszłość swojego małżeństwa. Jakieś wyobrażenia z nim związane mogły okazać się iluzją i okazały się płonnymi nadziejami. Teraz jesteś z tym skonfrontowany. Małżeństwo może oznaczać też umowy (karta jest podobna nieco do 2 Kielichów w tarocie, stąd dwojakie znaczenie). Wtedy znaczenie byłoby podobne: problematyczna umowa, która wydaje się niby jak z bajki. Może być długoterminowa, zagraniczna, związana z wodą lub duchowością.

 

Podarunek + Pan + Zamożna Panna: Otrzymałeś podarunek albo pochwałę, miły czas. Dosłownie mógł to być prezent od młodej kobiety, córki itp.


Zmiana + Więzienie + Nieoczekiwane Pieniądze: Nadeszła nagła zmiana, której może wcale nie chciałeś i musisz się z nią pogodzić. Mogą to być zmiany finansowe: ręce związane zobowiązaniami finansowymi.
 

Troski i Zmartwienia + Podarunek + Zamożna Panna + Więzienie: O, to ciekawe połączenie. Podarunek i miły czas, które w rzeczywistości są dla Ciebie utrapieniem i problemem.


Nadzieja/Rozległa Woda + Małżeństwo + Zmiana + Nieoczekiwane Pieniądze: Mogła się w małżeństwie zmienić kwestia duchowości, albo pojawiła się nieoczekiwana oferta wyjazdu za granicę. Nieoczekiwana oferta pracy.

 

Ogółem: osobiście odnoszę wrażenie, że karty mówią o jakiejś ofercie finansowej, może związanej z wyjazdem. To byłby rewelacyjny wyjazd i oferta jest niemal "nie do odrzucenia", ale Ciebie i tak przyprawia o ból głowy. Kwestia ofert "nie do odrzucenia" w ogóle będzie się pojawiała tutaj kilkukrotnie.

Jeśli karty mówiłyby o małżeństwie, to widać tutaj okres pozytywnych zmian, ale nieco narzucanych Tobie. Takie trochę uszczęśliwianie na siłę.

 

- w małżeństwie wszystko o.k, więc raczej chodziłoby o umowę, prozaiczną - o pracę. Właściwie już znalazłem co chciałem i wszystko zdaje się być o.k, fakt - jest to bajkowa oferta w porównaniu z tym co miałem, ale na razie wziąłem tę robotę na próbę, a ta jest dalsza od bajki. Czas pokaże, czy bajka będzie miała happy end czy powrócę na stare śmieci. 

- podarunku nie otrzymałem, chyba, że weźmiemy pod uwagę tą bajkową ofertę, w sumie można, bo jest lepsza od tego co miałem, płacowo i lepsza atmosfera chyba będzie. 
- wyjazd tak krajowy jak i zagraniczny wywietrzał mi z głowy wraz z pojawieniem się covida. Wolę być blisko domu w razie awarii systemu ;)

- oferta "nie do odrzucenia" pojawiła się tylko raz i nie odrzuciłem jej, ale nie jest związana z wyjazdem, a jakby była, to - jak nadmieniłem - bym jej nie wziął. Zmiana jest, pozytywna jest, tyle że to w pracy a nie w małżeństwie. 

 

W dniu 14.07.2021 o 13:47, Ragna napisał:

Karty nad Tobą i pod Tobą (teraźniejszość):
Troski i Zmartwienia + Więzienie + Choroba

Ktoś może być chory i/lub w szpitalu i martwisz się o to. Nie możesz ruszyć z niczym i zmartwienia mogą Cię doprowadzać do stanów chorobowych.

 

Karty za Tobą (przeszłość):
Zamożna panna + Oczekiwanie

To może być czekanie na jakąś kobietę lub to kobieta czekała/miała oczekiwania wobec czegoś. Mogłeś też czekać wreszcie na wolny czas, trochę przyjemności, na przykład oczekujesz wreszcie na urlop (wow, wiem, wróżba roku).

 

- lipiec minął bez choroby, jeśli nie liczyć dolegliwości systematycznych, czyli takich, które wiernie nam towarzyszą, chociaż może być, że coś się kluje w związku z pobytem na łonie natury, małżonkę bowiem napoczął kleszcz i nie wiadomo, co z tego wyniknie. 

- oczekiwanie na wolny czas jak zawsze, na urlop to standard - nigdy nie mogę się go doczekać i zawsze bierzemy go w lipcu. W tym miesiącu wziąłem aż! 3 tygodnie :D 

 

W dniu 14.07.2021 o 13:47, Ragna napisał:

Karty przed Tobą (przyszłość):
Osoba Fałszywa + Wielka Wygrana + Szczęśliwe Zakończenie w Miłości + Jego myśli + Łaskawa Pani + Podarunek


Ok, teraz będę miała spontaniczny odczyt :)

Zaprezentowana może zostać Ci oferta, w której nie sposób się będzie zakochać, będzie taka dobra. Musisz jednak uważać, ponieważ jest tu możliwe oszustwo w sferze materialnej. Ta oferta nie musi dotyczyć bezpośrednio Ciebie, pojawia się tutaj postać starszej kobiety (to może być np. mama). To ona może Ci przedstawić taką ofertę (Podarunek), ale uważam, że to jej zostanie ona zasugerowana. W późniejszej części dopatrzyłam się, że to może być mama Twojej małżonki: obie Panie będą chciały coś zrobić w kwestiach finansowych, ale oferta którą dostaną będzie taką podstawioną świnką. Może to być powiązane z emeryturą albo innymi finansami na starość (ubezpieczenie?). Później ta starsza kobieta może się u Ciebie zjawić i pochwalić się co tam znalazły (Podarunek).

 

- oferta, jak wspomniałem, pojawiła się, skorzystałem i czekam co będzie dalej. Myślę, że postać starszej kobiety w tym wypadku oznacza nie osobę starszą wiekiem, co osobę o której mówi się, że stoi wyżej od kwerenta, np.bogatszą, silniejszą, mądrzejszą czy mającą autorytet. Właśnie od takiej otrzymałem tą bajkową ofertę. 

 

W dniu 14.07.2021 o 13:47, Ragna napisał:

Na karcie Jego Myśli w lewym górnym rogu jest figurka aniołka i ona ponoć pokazuje, o czym myśli osoba. Nie jestem pewna czy czyta się to po skosie, ale tak zrobię. Po przekątnej mamy kartę Smutnych Wiadomości. Myślę, że będziesz się zastanawiać jak TY możesz przekazać smutne nowiny. Stąd pomyślałam, że niebezpieczeństwo nie dotyczy stricte Ciebie samego, a osób z otoczenia, które muszą zwrócić uwagę na swoje błędy. Jeśli mogę doradzić: jeśli Twoja luba ma coś do załatwienia z pieniędzmi to zerkaj od czasu do czasu co ona tam robi, bo ktoś może jej próbować zaszkodzić.

 

- tu był spokój, chociaż małżonka teoretycznie przejechała się na pewnej koncepcji, ale ja nie mam wpływu na jej pomysły, robi co uważa za stosowne i dla bezpieczeństwa nie wtrącam się. Zadziało się to ok. 3 miechy temu, a teoretycznie się przejechała, bo w rezultacie wyszło jej to na dobre. 

 

W dniu 14.07.2021 o 13:47, Ragna napisał:

Kwestie Małżeństwa (karty dookoła Małżeństwa):
Troski i Nieprzyjemności + Małżeństwo + Długa Droga + Pan + Zamożna panna + Oczekiwanie


Jest w części dotyczącej przeszłości. To się już wydarzyło.

Widać długo ciągnące się problemy i zmartwienia :niepewny: Któraś ze stron oczekuje na więcej spontaniczności, hulanek, luźniejszej atmosfery. Być może któreś z Was wyjechało na jakiś czas, bo Długa Droga może wskazywać na bycie w podróży. Mogło być też tak, że obiecaliście sobie wyjazd i czekacie na niego z utęsknieniem, chociaż jego organizacja jest kłopotem.

 

- problemy i zmartwienia występują u wszystkich, a nasze trochę się już ciągną, więc i lipiec nie był wolny od myślenia jak zadziałać, by się polepszyło. Ale nie są to problemy powalające, powiedziałbym: przeciętne. I czekamy na dłuższy wyjazd, z bardzo wielkim utęsknieniem, niestety w tym roku nie było to możliwe.

 

W dniu 14.07.2021 o 13:47, Ragna napisał:

Praca:
Więzienie + Nieoczekiwane Pieniądze + Zamożny Dobrodziej + Krótkotrwała Choroba + Praca/Zajęcia + Sąd


Praca jest w części dotyczącej przeszłości: powinieneś być w stanie już to zweryfikować.

Jak wspominałam już wcześniej, możesz być związany jakąś żelazną umową. Tutaj: wobec jakiegoś mężczyzny. Krótkotrwała Choroba + Praca/Zajęcia + Sąd mogą mówić o potrzebie otrzymania pomocy w pracy, bo ktoś sobie z nią nie radzi. Sąd może być wydaniem orzeczenia albo sądem pracy, ale też po prostu osądzeniem czegoś/kogoś/jakiejś sytuacji i podjęciem decyzji co zrobić. Sąd to może być decyzja o udzieleniu pomocy przy nadmiarze obowiązków. Karty mogą też wspominać o zaświadczeniu lekarskim w sprawie pracy. Może ktoś się od niej zwyczajnie pochorował. No i teraz trzeba pomóc.

Przyszło mi do głowy, że w pracy macie kogoś na zwolnieniu lekarskim i przydzielono Ci jego obowiązki, przez co praca zrobiła się dla Ciebie taka ciężka. Być może wiąże się to z dodatkowymi pieniądzmi w zamian, ale raczej jest to upierdliwe niż pomocne.

 

- ja się pochorowałem od nadmiaru pracy i byłem w czerwcu na zwolnieniu, w tym czasie rozglądałem się za czymś nowym. Żelazna umowa to chyba z ZUSem, a konkretnie z dopracowaniem do emerytury, czyli tak się zakręcić, by mnie nie wywalono z obiegu sprzed progu.

- owszem, zdarzyło się zastępstwo, bez dodatkowej kasy jednak, czyli jak zwykle za free. I to przechyliło czarę goryczy. Było to jednak w czerwcu, przetrwałem i następnie sam zachorowałem... :biggrin: 

 

W dniu 14.07.2021 o 13:47, Ragna napisał:

Finanse:
Zdobycie Zaszczytów + Osoba Wojskowa + Smutne wiadomości + Osoba Fałszywa + Wielka Wygrana +  Szczęśliwe Zakończenie w miłości + Podróż + Pani + Przypadek Zgonu

 

Zdobycie Zaszczytów + Osoba Wojskowa + Smutne wiadomości: Niestety jakaś możliwość pięcia się w górę została odwołana. Mógł to być odrzucony wniosek urzędowy albo jakaś prośba, która była gdzieś wysłana. Zdobycie zaszczytów z kartą pieniędzy może wskazywać na emeryturę. Ta kwestia może się ciekawie łączyć ze wspominana przeze mnie starszą panią i może to właśnie jest trop dla całej wróżby?

- Składałem urzędowy wniosek, został rozpatrzony niezadowalająco, pogodziłem się z decyzją urzędu i pożeglowałem dalej. W sumie wpłynął on na moje dalsze kroki, które, mam nadzieję, przyniosą lepsze efekty. 

 

Osoba Fałszywa + Wielka Wygrana +  Szczęśliwe Zakończenie w miłości: To jest część, która jest związana silnie z przyszłością. Uwaga na próby oszustwa i oferty, które są za dobre :P

- zobaczymy czy i jak rozwinie się ta bajkowa oferta ;) 

 

Podróż + Pani + Przypadek Zgonu: Jakiś wyjazd Pani (to jest najpewniej Twoja żona, karta wskazuje na najważniejszą kobiecą osobę w życiu Pytającego) nie dojdzie do skutku, zostanie odwołany (mógł to być wyjazd zarobkowy). Uwaga także na samochód: może mieć usterkę i zgasnąć na środku drogi, co wygeneruje Wam po prostu koszta naprawy. Polecam przegląd auta, jeśli je macie.

- tutaj nie miało odniesienia do realu, wyjechaliśmy razem (na urlop), a samochód sprawił się dobrze. Fakt, że trzeba go będzie nieco dopieścić ;) 

 

Osoba Wojskowa + Osoba Fałszywa + Szczęśliwe Zakończenie w miłości + Pani: To może być zazdrosny przyjaciel albo głupi urzędnik, który będzie próbował źle doradzać Twojej żonie w sprawach finansów. Mam teraz taką luźną myśl, że Łaskawa Pani to może być jej własna mama: Twoja żona będzie się z nią zajmować finansami i wygenrują jakieś kłopoty zamiast tego.

Zdobycie Zaszczytów + Smutna wiadomość + Podróż + Przypadek Zgonu: Sukces i zmiany nie nadejdą ostatecznie. Może to dobrze w kontekście tego co napisałam wcześniej i ostatecznie nic złego się nie wydarzy. Problemy zostaną namierzone i pomysł zmian zostanie porzucony.

- żona zajmuje się finansami samodzielnie, trochę jej nie wypaliło, ale ostatecznie i tak wyszło na lepsze, sam pomysł nie został porzucony - został zmodyfikowany, w wyniku powstałych okoliczności, i powiedziałbym, że bardziej pod przymusem niż z wolnej woli, bo plany miała inne. 

 

W dniu 14.07.2021 o 13:47, Ragna napisał:

Sprawy domowe:

Smutne Wiadomości + Dom + Dobry List + Szczęśliwe Zakończenie w Miłości + Jego myśli + Łaskawa Pani

Do domu przyjdą negatywne informacje lub dokumenty, które będą problematyczne (lub jakieś inne papiery, to może być książka, księgi wieczyste, wyciąg z konta itd). No i jak się to już pojawiało, zwątpisz w miłość i dobre intencje jakiejś starszej Pani, ewentualnie w całej swojej miłości do niej będziesz miał kłopot z przekazaniem negatywnych wieści. 

 

- tutaj też nic takiego się nie wydarzyło, odpowiedź na  ww. wniosek można uznać za negatyw, ale on dotyczył tylko mnie i ostatecznie nie było to takie dołujące. I właściwie nie mam na horyzoncie starszych osób, w których intencje czy miłość mógłbym zwątpić czy mieć kłopot z przekazaniem takiej osobie złych wieści. Sam jestem w wieku mężczyzny dość przejrzałego ;) 

Link to comment
Share on other sites

Guest Stilla

Kochani, mimo moich szczerych chęci nie jestem w stanie kontynuować wątku. Bardzo chciałam wszystkim postawić karty, ale postanowiłam skupić się w tej chwili na rzeczach związanych ze światem realnym i trochę na swoim zdrowiu. Bardzo dziękuję za chęć bycia moim króliczkiem i weryfikacje :dance: Szersze wyjaśnienia tutaj:

 

 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 28.06.2021 o 22:23, Ragna napisał:

@martynamarzena

 

 

Czas na Złote Banały:biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

 

Karty wokół Pani (najważniejsze sprawy):
Zdobycie Zaszczytów + Pokój Dzienny + Zamożna Panna + Łaskawy Pan + Pan

W Twoim związku wszystko dobrze! :) Moim zdaniem sprawy dotyczą głównie poprawienia swojego dobrostanu, standardu mieszkania, a także wkupienia się być może w wyższe kręgi towarzyskie.
Panna może wskazywać na upiększanie mieszkania. Jeśli to osoba, to taka, która wróciła do domu lub przychodzi do Waszego domu. Może być skłócona z Łaskawym Panem.

 

Nad Tobą (teraźniejszość):
List + Osoba z Sądownictwa + Zamożna Panna

Wiadomości o jakimś werdykcie. Informacja dotyczy Panny lub pochodzi od niej. To moga być jakieś dokumenty lub sprawy księgowe. Może być jakaś kłotnia o poziom życia, być może z tą Panną.

 

Praca:
Zatrudnienie + Nieoczekiwane Pieniądze + Zamożny Dobrodziej + Ponure Myśli

Możliwości dorobienia sobie, ale praca może wymagać dużej skrupulatności i nie być tak dobrze płatna. Może to być tez dochód pasywny lub inne pieniądze związane z obrotem finansów. Będziecie się zastanawiać czy w ogóle w to wejśc, bo oferta może się wydawać Wam niepewna.

 

Karty wokół Pana:
Pani + Zamożna Panna + Łaskawy Pan + Zmiana + Oczekiwanie

Czekacie na zmiany, w których mogą brać Zamożna Panna i Łaskawy Pan. Na te zmiany będziecie musieli poczekać. Mogą być związane z np. remontem, upiększaniem.

 

Nad jego głową:
Łaskawy Pan + Zamożny Dobrodziej + Nieoczekiwane pieniądze

Dwóch mężczyzn zaproponuje mu spółkę, biznes lub zainwestowanie pieniędzy. Oferta będzie dotyczyła Was obojga i w biznes możecie wejść razem.

 

Przeszłość:
Dziecko + Kochankowie + Dom + Wielkie Szczęście + Osoba Wojskowa + Zdobycie Zaszczytów

W domu wszystko się Wam ułożyło. Być może zakochaliście się w czymś nowym, co jest związane z domem/mieszkaniem. Sprawy sądowe i urzędowe zakończyły się sukcesami, mógł Wam pomóc jakiś mężczyzna (urzędnik) który był przychylnie nastawiony.

 

Małżeństwo:
Desperacja + Sąd + Więzienie + Długa Droga + Małżeństwo + Pokój Dzienny + Wielkie Szczęście + Osoba Wojskowa + Zdobycie Zaszczytów
Moim zdaniem widać tutaj jakieś machlojki i nielegalne sprawy, którym musieliście stawić czoła i być może nawet trochę nakłamać (albo walczyliście z kłamstwami innych). Mogło chodzić o umowę z najemcą w sprawie mieszkania i wypowiedzeniem umowy. Ostatecznie sprawy się ułożyły, chociaż na efekty musieliście trochę poczekać.

 

Sprawy Domowe:
Kochankowie + Smutna Wiadomość + Choroba + Długa Droga + Wielkie Szczęście

Mogła nadejśc informacja o tym, że ktoś jest poważnie chory i leczenie co prawda będzie długie, ale są dobre rokowania. Wiadomośc mogła przyjść z opóźnieniem, albo zastanawialiście się, czy przekazać taką informację, jeśli pochodziła od Was. Karty mogą oznaczać tez, że coś nie działa w domu.

 

Dzieci:
Złodziej + Smutna Wiadomość + Kochankowie

Mogły się zgubić dokumenty związane z dzieckiem, albo odeszła jakaś bliska osoba np. przyjaciel. Coś związanego ze stratą, której nie będzie się dało odzywać.

 

Rogi, które określają nieco tematykę rozkładu:
Trumna + Praca + Oczekiwanie + Dziecko

Mógł skończyć się okres macierzyński i rozglądasz się za pracą i możliwością dorobienia. Być może skończyły się jakieś kwestie związane z dziećmi. Rozpoczął się jakiś zupełnie nowy etap, który pozwala Ci się teraz skupić na pracy.
 

 


Krótka weryfikacja, bo już trochę popisałyśmy na priv, a też ostatnio nie mam głowy do kart...

Z tym Łaskawym Panem i spółką, to mąż rzeczywiście się zastanawiał czy nie pożyczyć pieniędzy naszemu koledze na pewną "inwestycję", ale ostatecznie temat się rozmył.

 

Wkręcenie się do wyższych sfer to zdecydowanie nowa praca męża i bardzo dobre perspektywy rozwoju :) U mnie kiepsko, ale postanowiłam przejść na pół etatu od września i zrobić prawo jazdy :D a potem zobaczę, bo wciąż myślę mocno nad zmianą. 

W kwestii dzieci niestety nie za dobre rokowania po badaniach, ale jeszcze się nie widzieliśmy z lekarzem. Na pewno jakimś przełomem było otrzymanie wyników (ten List i Osoba z sądownictwa może?), mimo, że nie są dobre, to jakoś tak odetchnęłam od wiecznego zastanawiania się co jest grane.

Dziękuję :1s_c:

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Lunaria locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
 • Create New...