Jump to content

czarny turmalin - jak go oczyścić?

Blackraven
 Share

Recommended Posts

Hej. Kupilam wczoraj wisiorek z turmalinem. Musze go oczyscic ale niespecjalnie wiem jak. A znany sposob z sola nie sprawdza sie w przypadku wszystkich kamieni. W necie jest napisane ze turmalin trzeba oczywisc w ziemi. Czy ktos orientuje sie jakby to mialo wygladac? I czy jest jakis inny sposob bo ta perspektywa srednio mi sie widzi.

Edited by Blackraven
  • Like 2

• Blackraven changed the title to czarny turmalin
  • 2 weeks later...

Inną formą oczyszczania kamieni jest umieszczenie go pod bieżącą wodą. 

Trzymamy kamień pod kranem lub zanurzamy w płynącej rzece i wypowiadamy (lub mówimy w myślach)

"Oczyszczam ten kamień z wszelkich negatywnych energii za pomocą czystej i nieskazitelnej mocy wody". 

Można  powtórzyć tą formułkę 3 razy. 

Dodatkowo wizualizujesz jak z minerału uchodzą negatywne, czarne energie. Kończysz oczyszczanie gdy wyczujesz, że to odpowiedni moment.

I to wszystko.

Oczyszczanie ziemią wygląda tak że zakopujesz go  w ziemi np. w ogrodzie lub w doniczce na 24 godziny. 

Edited by Yunugar
  • Like 1
  • Lux 1
  • Super 1

Ja nie robilam rytualu oczyszczania rodem  z hollywidzkiego filmu. Zdecydowalam sie na oczyszczenie pod biezaca woda bo to nie wymagalo duzo zachodu. Mialam.go tez wystawic do pelni 22ego ale bylonzachmurzenie ;(  Dziekuje Wam za podpowiedzi;)

• Super 1

42 minuty temu, Blackraven napisał:

Mialam.go tez wystawic do pelni 22ego ale bylonzachmurzenie

Zachmurzenie nie przeszkadza, pełnia i tak działa - liczy się energetyka a nie ludzkie wrażenia wzrokowe ;)  ,  chociaż widok Księżyca może wspomagać naszą wyobraźnię i wspomóc wizualizację mentalną.

• Like 2
  • W punkt 3
  • Thanks! 1

• Ismer changed the title to czarny turmalin - jak go oczyścić?
37 minut temu, Blackraven napisał:

To musze czekac do nastepnej pelni.

Pracując z czakrami i z energią można go oczyścić o dowolnej porze dnia czy roku

Posted (edited)
3 minuty temu, Nephalim napisał:

Pracując z czakrami i z energią można go oczyścić o dowolnej porze dnia czy roku

Jestem huz prawie po lekturze ksiazki Ponda o czakrach ale nic tam o tym nie ma.

Moj nowy zakup: medytacja czakralna April Pfender. Przejzalam na razie ale nic tam nie ma o oczyszczaniu kamieni. Jest tylko wzmianka jaki kamien odpowiada danej czakrzej.

Uchylisz rabka tajemnicy?

Edited by Blackraven

Ale jeżeli to kamień leczący to czemu by go nie napełnić światłem archanioła Rafaela wystarczy tylko nawiązać kontakt w dniu i godzinie w której akurat ten archanioł jest dostepny

1 minutę temu, Nephalim napisał:

Ale jeżeli to kamień leczący to czemu by go nie napełnić światłem archanioła Rafaela wystarczy tylko nawiązać kontakt w dniu i godzinie w której akurat ten archanioł jest dostepny

Ma sluzyc jako amulet.

• Like 1

44 minuty temu, Blackraven napisał:

Jestem huz prawie po lekturze ksiazki Ponda o czakrach ale nic tam o tym nie ma.

Moj nowy zakup: medytacja czakralna April Pfender. Przejzalam na razie ale nic tam nie ma o oczyszczaniu kamieni. Jest tylko wzmianka jaki kamien odpowiada danej czakrzej.

Uchylisz rabka tajemnicy?

Jednym jest teoria a drugim praktyka ludzie którzy opisują magie lub innymi słowy pracę z energią albo nie potrafią tego opisać albo są szarlatanami. Tej energii do niczego nie zmusisz nawet formułami enochianskimi

39 minut temu, Blackraven napisał:

Ma sluzyc jako amulet.

Aaa to jak obsydian wybacz ale juz dawno nie praktykowałem jeżeli turmalin jest podobny do obsydianu to go nie oczyszczasz. Nie kontaktowałem się z turmalinem jeszcze to nie wiem, ale w przypadku obsydianu po zakupie mogłem w końcu normalnie spać tylko czasem zdarzały się incydenty kiedy zasypiałem z zawieszonym na szyi a budziłem się z zawiniętym lezącym obok na poduszcze

1 minutę temu, Nephalim napisał:

Aaa to jak obsydian wybacz ale juz dawno nie praktykowałem jeżeli turmalin jest podobny do obsydianu to go nie oczyszczasz. Nie kontaktowałem się z turmalinem jeszcze to nie wiem, ale w przypadku obsydianu po zakupie mogłem w końcu normalnie spać tylko czasem zdarzały się incydenty kiedy zasypiałem z zawieszonym na szyi a budziłem się z zawiniętym lezącym obok na poduszcze

Ja juz oczyscilam w wodzie.

Turmalin ma chronic (zgodnie z opisem producenta ;) ) przed zlymi energiami pochodzacymi z zewnatrz jak i wewnatzr.

Obsydian pomogl Ci na paralize senne izmory?

ciekawe. Mi pomoglo przestawienie lozka...  wczesniej znajdowalo sie miedzy drzwmi wejsciowymi a oknem balkonowym. Energerycznie niezbytbkorzystna lokalizacja dla lozka. Po przestawieniu paralize zdarzaly sie sporadycznie i bez wychodzenia z ciala i tych postaci.

• Sad 1

Paraliżów sennych już nie miewam bo potrafię je rozbijać zmory jeśli pojawiają się w złym momencie są szybko miażdżone energią którą pożyczam lub raczej daję jej przepływać od bóstw aniołów albo całego kolektywu z czasem robią się cwańsze i zaczęły mnie wciągać w sny które ciężko poznać że są snami

• Confused 1

Hmm jakby to inaczej opisać na przykład zmora próbuje mnie dusić albo uderzyć kiedy wiem że jestem na poziomie snu mogę zrobić wszystko ale kiedy zaatakajue w pomieszczeniu które dokładnie odzwierciedla mój pokój to praktycznie jestem bezbronny mogę tylko wyskoczyć

• Sad 1

W dniu 27.08.2021 o 00:43, Nephalim napisał:

Aaa to jak obsydian wybacz ale juz dawno nie praktykowałem jeżeli turmalin jest podobny do obsydianu to go nie oczyszczasz.

Sorki, ale nie wytrzymałam. Kamienie albo się oczyszcza wszystkie, albo nie oczyszcza się wcale, to zależy od tego jaką kto formułę przyjmie, albo jak kto woli - w co się uwierzy.

Osoby zawodowo pracujące z kamieniami twierdzą, że należy je oczyścić choćby pod bieżącą wodą, albo inną metodą, jeśli kamień wody nie lubi, nie sam z siebie tylko ze względu na jego właściwości fizyczne czy tam chemiczne. I wówczas, jeśli już przyjmie się taką konwencję,to się oczyszcza wszystkie kamienie, bez wyjątku. Nawet te, o których amerykańskie kalafiory mówią, że się same oczyszczają.

I nie trzeba pracować z czakrami i energią, by oczyszczać kamienie o każdej porze roku, bo pełnia nie jest warunkiem oczyszczenia kamienia, przyjęło się, że na pełni można kamienie "ładować" energią Księżyca, wówczas jest maximum tej energii, tak samo można ładować je energią Słońca. I to jest cała filozofia.

Komu brakuje ceremoniału, no to droga wolna, niech celebruje jak umie,widocznie ma taką potrzebę, ale nie jest to żadną koniecznością.

• W punkt 3
  • Super 2