Skocz do zawartości

czarny turmalin - jak go oczyścić?


alieninside

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Kupilam wczoraj wisiorek z turmalinem. Musze go oczyscic ale niespecjalnie wiem jak. A znany sposob z sola nie sprawdza sie w przypadku wszystkich kamieni. W necie jest napisane ze turmalin trzeba oczywisc w ziemi. Czy ktos orientuje sie jakby to mialo wygladac? I czy jest jakis inny sposob bo ta perspektywa srednio mi sie widzi.

Edytowane przez Blackraven
  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • alieninside zmienił tytuł na czarny turmalin
  • 2 tygodnie później...

Inną formą oczyszczania kamieni jest umieszczenie go pod bieżącą wodą. 

Trzymamy kamień pod kranem lub zanurzamy w płynącej rzece i wypowiadamy (lub mówimy w myślach)

"Oczyszczam ten kamień z wszelkich negatywnych energii za pomocą czystej i nieskazitelnej mocy wody". 

Można  powtórzyć tą formułkę 3 razy. 

Dodatkowo wizualizujesz jak z minerału uchodzą negatywne, czarne energie. Kończysz oczyszczanie gdy wyczujesz, że to odpowiedni moment.

I to wszystko.

Oczyszczanie ziemią wygląda tak że zakopujesz go  w ziemi np. w ogrodzie lub w doniczce na 24 godziny. 

 

 

Edytowane przez Yunugar
  • Lubię to! 2
  • O.K 1
  • Cool 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robilam rytualu oczyszczania rodem  z hollywidzkiego filmu. Zdecydowalam sie na oczyszczenie pod biezaca woda bo to nie wymagalo duzo zachodu. Mialam.go tez wystawic do pelni 22ego ale bylonzachmurzenie ;(  Dziekuje Wam za podpowiedzi;)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na czarny turmalin - jak go oczyścić?
3 minuty temu, Nephalim napisał:

Pracując z czakrami i z energią można go oczyścić o dowolnej porze dnia czy roku

Jestem huz prawie po lekturze ksiazki Ponda o czakrach ale nic tam o tym nie ma.

Moj nowy zakup: medytacja czakralna April Pfender. Przejzalam na razie ale nic tam nie ma o oczyszczaniu kamieni. Jest tylko wzmianka jaki kamien odpowiada danej czakrzej.

Uchylisz rabka tajemnicy?

Edytowane przez Blackraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli to kamień leczący to czemu by go nie napełnić światłem archanioła Rafaela wystarczy tylko nawiązać kontakt w dniu i godzinie w której akurat ten archanioł jest dostepny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nephalim napisał:

Ale jeżeli to kamień leczący to czemu by go nie napełnić światłem archanioła Rafaela wystarczy tylko nawiązać kontakt w dniu i godzinie w której akurat ten archanioł jest dostepny

Ma sluzyc jako amulet.

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Blackraven napisał:

Jestem huz prawie po lekturze ksiazki Ponda o czakrach ale nic tam o tym nie ma.

Moj nowy zakup: medytacja czakralna April Pfender. Przejzalam na razie ale nic tam nie ma o oczyszczaniu kamieni. Jest tylko wzmianka jaki kamien odpowiada danej czakrzej.

Uchylisz rabka tajemnicy?

Jednym jest teoria a drugim praktyka ludzie którzy opisują magie lub innymi słowy pracę z energią albo nie potrafią tego opisać albo są szarlatanami. Tej energii do niczego nie zmusisz nawet formułami enochianskimi

 

39 minut temu, Blackraven napisał:

Ma sluzyc jako amulet.

 

Aaa to jak obsydian wybacz ale juz dawno nie praktykowałem jeżeli turmalin jest podobny do obsydianu to go nie oczyszczasz. Nie kontaktowałem się z turmalinem jeszcze to nie wiem, ale w przypadku obsydianu po zakupie mogłem w końcu normalnie spać tylko czasem zdarzały się incydenty kiedy zasypiałem z zawieszonym na szyi a budziłem się z zawiniętym lezącym obok na poduszcze

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nephalim napisał:

Aaa to jak obsydian wybacz ale juz dawno nie praktykowałem jeżeli turmalin jest podobny do obsydianu to go nie oczyszczasz. Nie kontaktowałem się z turmalinem jeszcze to nie wiem, ale w przypadku obsydianu po zakupie mogłem w końcu normalnie spać tylko czasem zdarzały się incydenty kiedy zasypiałem z zawieszonym na szyi a budziłem się z zawiniętym lezącym obok na poduszcze

Ja juz oczyscilam w wodzie.

Turmalin ma chronic (zgodnie z opisem producenta ;) ) przed zlymi energiami pochodzacymi z zewnatrz jak i wewnatzr.

 

Obsydian pomogl Ci na paralize senne izmory?

ciekawe. Mi pomoglo przestawienie lozka...  wczesniej znajdowalo sie miedzy drzwmi wejsciowymi a oknem balkonowym. Energerycznie niezbytbkorzystna lokalizacja dla lozka. Po przestawieniu paralize zdarzaly sie sporadycznie i bez wychodzenia z ciala i tych postaci.

  • Lubię to! 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paraliżów sennych już nie miewam bo potrafię je rozbijać zmory jeśli pojawiają się w złym momencie są szybko miażdżone energią którą pożyczam lub raczej daję jej przepływać od bóstw aniołów albo całego kolektywu z czasem robią się cwańsze i zaczęły mnie wciągać w sny które ciężko poznać że są snami

  • hmmm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jakby to inaczej opisać na przykład zmora próbuje mnie dusić albo uderzyć kiedy wiem że jestem na poziomie snu mogę zrobić wszystko ale kiedy zaatakajue w pomieszczeniu które dokładnie odzwierciedla mój pokój to praktycznie jestem bezbronny mogę tylko wyskoczyć

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Badziewny ten kamien jets jak barszcz. Spadl mi na stope a pozniej na klepke i zlamany na pol. Nie bede zwalac na ilosc nagromadzonej zlej energii. Ten kamien jest poprostu strasznie kruchy. Mozecie polecic jakis kamien ktory spelnialby podobne funckje czyli chronil przed zlorzeczeniem /klatwami ale byl nieco trwalszy? I mzonaby bylo go nosic przy sobie w formie wisiorka?

 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam oczyszczanie pod wodą, światłem księżyca, albo płomieniem świecy. Co uznasz za lepsze. 

 

Kamień może być sztuczny np: barwione szkło, albo inna masa. 

Rzeczywiście przy Tobie mogło być coś złego. Albo ktoś Ci źle życzył, kamień Cię ochronił, ale oznaczało to jego koniec 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, nastek96 napisał:

 

 

Kamień może być sztuczny np: barwione szkło, albo inna masa. 

Rzeczywiście przy Tobie mogło być coś złego. Albo ktoś Ci źle życzył, kamień Cię ochronił, ale oznaczało to jego koniec 

Ciekawa sugestia. Ja chcialam zwalic moj pech i kruchosc kamienia.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nastek96 napisał:

Możesz sprawdzić kartami co się właściwie stało, czy to przez złą energię. 

Okej ale pewnie jesCze mniej bede wiedziec.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ismer napisał:

 

To co się stało, nie znaczy, że turmalin jest badziewny w działaniu. Mogłaś kupić wybrakowany egzemplarz, mógł być klejony, mógł mieć mikropęknięcia i się połamał. 

 

Mogło być też tak jak Nastek mówi - kamień Cię ochroni i przypłacił to swoją skórą.

 

Ale nie sądzę, żeby żeby był to turmalin sztuczny, to się po prostu nie opłaca, to nie jest opal, szafir, rubin czy diament - to jest kamień pospolity. 

Jak znam życie to kupiłaś jednak w sklepie byle co, turmaliny jeśli nie są zwietrzałe, nie są kruche, to są twarde, trudne do obróbki kamienie.

Jasne, że nie każdy może i nie każdemu się chce nawiedzać giełdy minerałów, ale jeśli komuś zależy na dobrej jakości kamieniu, to powinien jednak udać się w pierwszym rzędzie właśnie tam. Internetowe oferty to w większości niestety chłam. 

Moze byc tak jak mowisz. To byl wisiorek nieoszlifowany kupiony w sklepie stragan ezoteryczny. Moze znasz to jest na pulawskiej. Tam niedoleko chyba kiedys byly gieldy ezo. W kazdym razie chcialam taki wisiorek zdby nosic go przy sobie. Dodatkowo jeszcze ladnie wyglada.

 

Dzien wczesniej energetyzowalam go podczas pelni. W sumie to tego dnia mialam sytuacje ktora mnie bardzo zdenerowala ale w sumie nie byl to zly dzien.

 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ismer napisał:

Sklep znam, mają sporo ciekawych rzeczy, ale kamienie nie są tam najmocniejszą stroną, bardo dużo jest "odpadów", tzw. śmieciówki, odpadów poszlifierskich,  tzn. takich kamieni, które nie nadają się już do jakiegokolwiek przerobu i trafiają do handlu w swej ostatecznej formie, czyli jako ezoteryki ;) 

Tym handluje się hurtowo, a sklepy oferują detal. 

 

Przejrzałam na szybkiego oferty Allegro i nie ma tam turmalinu dobrej jakości, może poza jednym, ale ten niestety jest klejony, przykład jednak, jak powinien turmalin wyglądać daje:

turmalin Czechy

 

Moj wygladal troche inaczej. Wygladal jakvmby byl bardziej wydraozony przez czynniki zewnetrzne.

Bardziej tak:

 

czarny_turmalin_wisior.jpg

 

tylko dluzszy.

 

 

pripo tych targow to chyba bylam tam w gimanzjum i lo po czarodziejskie amulety.... nie wiem czemu ale nosilam om a siostra bawila sie wahadelkiem. To byly czasy....

 

Moze zdecyduje sie na jakis inny wisiorek ochronny albo inny kamien? Jamis trwalszy... bo juz sie nie bede bawic w turmalin. Zreszta w czarny. Zle wygladam.

 

11 minut temu, Ismer napisał:

Targi na Puławskiej znam, m.in. tam to właśnie te 3 dekady temu siedział staruszek od robali :)

Ja jzu zakupilam pojemniczki do badan. Szykuje sie na pelnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

tak myślałam - to jest sieczka. One są na ogół sponiewierane, więc pewnie dlatego się rozwalił.

Ale cokolwiek wybierzesz postaraj się, żeby to było dobrej jakości. dłużej posłuży i przede wszystkim mocniej taki kamień działa. Gdyby porównać to działanie do ochroniarza, to bardziej efektywny jest jest facio sprawny, silny, zdrowy niż jakiś cherlak wyplutek :D 

  • Lubię to! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ismer napisał:

tak myślałam - to jest sieczka. One są na ogół sponiewierane, więc pewnie dlatego się rozwalił.

Ale cokolwiek wybierzesz postaraj się, żeby to było dobrej jakości. dłużej posłuży i przede wszystkim mocniej taki kamień działa. Gdyby porównać to działanie do ochroniarza, to bardziej efektywny jest jest facio sprawny, silny, zdrowy niż jakiś cherlak wyplutek :D 

A myslisz ze w formie wisiorka da sie kupic jakis dobrej jakosci kamien ktory by ladnie i wygaladal ale tez chronil?

Edytowane przez Blackraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
6 minut temu, Blackraven napisał:

A myslisz ze w formie wisiorka da sie kupic jakis dobrej jakosci kamien ktory by ladnie i wygaladal ale tez chronil?

 

Na pewno da się kupić, ale cena jest odpowiednia do jakości. To nie znaczy, że jakaś super wysoka, ale jednak wyższa w porównaniu do bębnówki.

Skąd jesteś? - teraz właśnie w różnych miastach odbywają się wiosenne targi minerałów, jak masz możliwość to poświęć trochę czasu by odnaleźć swój kamień. Warto :) 

Możesz kupić też sam kamień i dać go jubilerowi do oprawy, nie jest to droga impreza, jeśli nie jest to metal szlachetny. 

  • Lubię to! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ismer napisał:

 

Na pewno da się kupić, ale cena jest odpowiednia do jakości. To nie znaczy, że jakaś super wysoka, ale jednak wyższa w porównaniu do bębnówki.

Skąd jesteś? - teraz właśnie w różnych miastach odbywają się wiosenne targi minerałów, jak masz możliwość to poświęć trochę czasu by odnaleźć swój kamień. Warto :) 

Możesz kupić też sam kamień i dać go jubilerowi do oprawy, nie jest to droga impreza, jeśli nie jest to metal szlachetny. 

Z mazowsza.

Znalezc swoj kamien... to chyba zadanie na dluzszy czas z uwzglednieniem prob i bledow.

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
8 godzin temu, nastek96 napisał:

Na Pomorzu też są takie wiosenne targi?

 

Z tych dużych to tylko zlukalam Szczecin, ale pomniejszych jakieś typu "targi ezoteryczne" na których są i kamieniarze trzeba szukać lokalnie - zawsze są plakaty na mieście.

Z drugiej strony takie czasy, że to co zaplanowane może być odwołane albo przeniesione na inny termin, tak jak to miało miejsce w tym roku w Warszawie.

 

terminarz: Giełdy minerałów

  • Lubię to! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, nastek96 napisał:

https://ezoforum.pl/topic/4647-różowy-kwarc-sam-sie-popsuł/

 

Stary temat, ale ludzie tam piszą, że kamienie, czy talizmany często pękają jak spełnia swoją rolę 

Moj mialam.zaledwie kilka razy na sobie.... kupiony jakos w wakacje.

Wiec uwazam ze to niska jakosc kamienia.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...