Jump to content

Wężownik - ile jest znaków Zodiaku?


AyahSorayah
 Share

Recommended Posts

Astrologowie w stu miejscach denerwują się, gdy podnoszony jest temat Wężownika. Dobrze, skopiuję fragment z jednego bloga, tam problem jest b. dobrze wytłumaczony:

 

Trzynasty znak Zodiaku? : Uni Garden - Astrologia, Tarot, Mistyka

 

Zapewne będę musiał jeszcze pięćset razy dementować (jak i inni astrologowie), ale może po kilkunastu/-dziesięciu latach ludzie zrozumieją, o co tak naprawdę chodziło. Jesteśmy momentami bezradni, bo stosy bzdur powtarzają również... doktorowie. Tak - ci z tytułami naukowymi.

 • Like 1
 • Cool 1
 • Super 2
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

To dość ciekawe, nigdy tym "13 znakiem" nie interesowałam się szczególnie, pamiętam jak byłam w planetarium i stwierdzono, że Wężownik obala tak naprawdę teorię z horoskopami itd

Link to comment
Share on other sites

Astrologowie w stu miejscach denerwują się, gdy podnoszony jest temat Wężownika. Dobrze, skopiuję fragment z jednego bloga, tam problem jest b. dobrze wytłumaczony:

Zapewne będę musiał jeszcze pięćset razy dementować (jak i inni astrologowie), ale może po kilkunastu/-dziesięciu latach ludzie zrozumieją, o co tak naprawdę chodziło. Jesteśmy momentami bezradni, bo stosy bzdur powtarzają również... doktorowie. Tak - ci z tytułami naukowymi.

Powiadam Ci- syzyfowa praca ;)

Nawet jak czesc zrozumie, przyjda kolejni, i znow kolejni…

I dodadza ze przeciez z punktu widzenia asteonomii horoskop jest bez sensu bo…

I nie wytlumaczysz ze celowo obliczamy inaczej, juz pomijajac te nieszczesne gwiazdozbiory.

Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Ale dobrze, że się ludzie pytają :)

Nie ma sensu dementować, zaspokoiłeś ciekawość, odpowiedziałeś na pytanie i nie ma co się denerwować.

Kto ma wiedzieć ten będzie wiedział, kto ma pozostać ignorantem to nim pozostanie. Każdy ma swoją ścieżkę i niech sobie nią spokojnie zmierza.

Najwyżej z Wężownikiem może być ta ścieżka bardziej kamienista od tych bez Wężownika :zeby_na:

 • Like 1
 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

 • 6 years later...
 

Trzynasty znak zodiaku Wężownik 29 listopad – 17 grudzień

 

Znaki zodiaku przyporządkowane są czterem żywiołom: ogień, ziemia, powietrze i woda, trzem jakościom: kardynalna, stała, zmienna i mają polaryzację męską i żeńską (aktywne- pasywne, pozytywne - negatywne, yin - yang).

Znaki męskie to trygon ognia i powietrza (nieparzyste), znaki żeńskie to trygon ziemi i wody (parzyste).
Specyficzne dla znaków męskich jest tworzenie nowych sytuacji i okoliczności, natomiast domeną znaków żeńskich, jest umiejętne wykorzystywanie dostępnych możliwości.
 
Ogień jest żywiołem, który pobudza i działa - trygon ognisty (entuzjastyczny).
Wysoka aktywność, chęć przewodzenia, przebojowość, szybka reakcja na bodźce, odwaga, skłonność do podejmowania ryzyka, optymizm, ekstrawertyzm, śmiałe podejście do problemów.

Ziemia jest fundamentem, na którym powstają trwałe dokonania - trygon ziemski (konkretyzujący).
Dominujące cechy wśród znaków tego żywiołu: pragmatyzm, spokojne podejście do problemów, przedkładanie wartości materialnych ponad duchowe, konsekwencja, dążenie do stabilizacji, potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa i dobrobytu, unikanie niepotrzebnego ryzyka.

Powietrze inspiruje i pozwala rozprzestrzeniać się informacjom - trygon powietrzny (wartościujący).
Najważniejsze cechy znaków tego żywiołu: wszechstronność, zdolność asymilacji z otoczeniem, ciekawość, wielostronne podejście do problemów, optymalne wykorzystywanie intelektu, towarzyskość, kompromisowość, poczucie sprawiedliwości, komunikatywność, tolerancja, umiejętność znalezienia się w każdej sytuacji, szybkie przystosowanie się do nowych warunków działania.

Woda to uczucia, emocje, sny i sprawy ukryte w podświadomości - trygon wodny (emocjonalny)
Przeważające cechy wśród przedstawicieli tego żywiołu: empatia, emocjonalne podejście do problemów, dobra znajomość psychologii, umiejętność przewidywania rozwoju wydarzeń, opiekuńczość, introwertyzm, sentymentalizm, unikanie otwartej konfrontacji, cierpliwość, pesymizm, uduchowienie. 
Te cztery żywioły mogą istnieć w trzech jakościach: kardynalnej, stałej i zmiennej.

Jakość kardynalna - przewodząca, sprawia, że żywioł jest w ciągłym ruchu.
Znaki kardynalne lubią być pierwsze i zaczynać różne rzeczy. Są pierwsze, często przez przypadek, ale również dzięki swojej naturze. Ludzie urodzeni pod tymi znakami zodiaku przecierają szlaki w wielu dziedzinach. Mogą się zagubić, ale odkrycia jakich dokonują, przynoszą korzyści wszystkim. Są pionierami i wizjonerami, ale niekoniecznie muszą przywiązywać się do swoich odkryć. Wolą iść dalej i szukać kolejnych wspaniałych pomysłów do zrealizowania.
Kardynalni mają skłonność do dominacji, wytyczania ścieżek rozwoju, przewodzenia grupom społecznym, ustanawiania norm moralnych, organizowania struktur.

Jakość stała - konsolidującą, sprawia, że pojawia się w swojej zwykłej postaci.
Znaki o jakości stałej dobrze się podporządkowują, zapewniają stabilizację form i struktur, konsolidują grupy społeczne, pilnują przestrzegania norm moralnych, kontrolują rozwój w ściśle określonych granicach.
Ludzie urodzeni w znakach o tej jakości są z natury stali. Uczą się, jak coś zrobić i trzymają się tego. Dobrze wykonują polecenia i przekazują je dalej, jeśli zachodzi taka potrzeba. Przywództwo jest ich specjalnością, pod warunkiem, że znane są im zasady. Osoba urodzona pod znakiem o jakości stałej może być postrzegana przez innych jako sztywna, ale ona po prostu trzyma się tego, co jest znane. Nowych odkryć może dokonywać za pomocą bezpiecznych metod.

Jakość zmienna - poszukująca, powoduje, że żywioł pragnie zmienić swój stan skupienia.
Znaki o jakości zmiennej unikają popadania w zależność, dostarczają nowych idei, poszukują lepszych rozwiązań, wartościują normy moralne, różnicują stosunki społeczne, wymuszają udoskonalenia, zapewniają postęp.
Ludzie urodzeni pod znakami o tej jakości stale się zmieniają. Mają charakter eksperymentalny, który niejako łączy w sobie cechy znaków o jakości kardynalnej i stałej. Zawsze gotowi do wypróbowania nowych rzeczy, ale niestety często niekonsekwentni, co jest częścią ich natury. Składając to wszystko razem można powiedzieć, że są to mistrzowie kreatywności.

Jest jeszcze piąty żywioł duch, który wprawia w ruch koło zodiaku a którego miejsce jest w środku zodiakalnego koła.

W Zodiaku pojawił się nowy, szalenie kontrowersyjny dla astrologów, nielubiany, burzący im krew, 13 znak - „wojownik” Wężownik,  który rządzi tylko 3 tygodnie od 29 listopada do 17 grudnia.
Konstelacja Wężownika w czasach Babilończyków nie stykała się z ekliptyką po której pozornie wędruje Słońce. Jednak w czasach obecnych Słońce przecina ten gwiazdozbiór i należałoby go uznać w horoskopach.
 

Gwiazdozbiór Wężownika przedstawia Asklepiosa, który trzyma wijącego się węża.

Gdyby w astrologii Wężownik brany byłby pod uwagę, to okres obowiązywania poszczególnych znaków zodiaku uległby zmianom i wyglądałby tak:
 

Koziorożec: 20 stycznia - 16 lutego
Wodnik: 16 lutego - 11 marca
Ryby: 11 marca - 18 kwietnia
Baran: 18 kwietnia - 13 maja
Byk: 13 maja - 21 czerwca
Bliźnięta: 21 czerwca - 20 lipca
Rak: 20 lipca - 10 sierpnia
Lew: 10 sierpnia - 16 września
Panna: 16 września - 30 października
Waga: 30 października - 23 listopada
Skorpion: 23 listopada - 29 listopada
Wężownik: 29 listopada - 17 grudnia
Strzelec: 17 grudnia - 20 stycznia

Charakterystyka Wężownika
Wężownik jest introwertykiem. Ale wystarczy podrzucić mu temat, który go interesuje i już nie będzie można mu przerwać. Jest inteligentny, pomysłowy i ma intuicję. Ma duże wyczucie artystyczne i wiele szczęścia, również w grach losowych. Idealnie sprawdza się w prowadzeniu własnej firmy, gdyż szybko osiąga sukcesy i mobilizuje się do działania. Swoją inteligencją, pomysłowością i specyficznym stylem bycia wzbudza zazdrość oraz niechęć otoczenia. Wężownik to osoba kreatywna, żądna przygód, wiedzy i podróży, posiada umiejętność interpretowania snów. Potrzebuje dużo ciszy i spokoju.

 

źródło: Gabriela

 • Cool 1
 • Medal 1
Link to comment
Share on other sites

 • Ismer changed the title to Ile jest znaków Zodiaku?
 • Ismer changed the title to Wężownik - ile jest znaków Zodiaku?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...