Jump to content

Granat


Ismer

Recommended Posts

  • Administrator

f1adb5f7efd4cf6amed.jpg 

 

Granaty symbolizują głęboką miłość. Dawniej sądzono, że tkwi w nich żywy ogień, dlatego były symbolem oczyszczenia, odnowy, początku, pozbywania się starych nawyków. Działały przeciwzapalnie i nie dopuszczały do zatkania się naczyń krwionośnych.

Smok wyrzeźbiony w granacie niósł bogactwo, zdrowie, radość. 
Czerwony wzmacnia seksualność, namiętność, zmysłowość, intymność, romantyczną miłość, energię, inspirację, sukcesy zawodowe, pewność siebie, popularność, wspomnienia wcieleń, wzmocnienie ego i pozbycie się kompleksu niższości, zachęca do nauki, bycia honorowym, prawdomówności, do zmian, pomaga radzić sobie ze śmiercią, oczyszcza, wzmacnia i witalizuje ciało i szczególnie krew, wspiera ich leczenie, wzmacnia świadomość, sny, mądrość, jasnowidzenie, przywołuje obfitość, pomaga przy samotności.
Zielony: spokój, ukojenie, wyciszenie, cierpliwość, medytacja, leczenie, jasność myśli.
Granat gwiaździsty darzy sukcesami zawodowymi, szacunkiem, sławą, chwałą, potęgą, bardzo efektywnym działaniem a ogólnie podziwem.
Grossular: energia, powodzenie materialne, sukcesy zawodowe; brązowy odwaga i spokój, w nabyciu ziemi lub domu; zielony leczenie; żółty odprężenie, spokój, medytacja; bezbarwny/ przeźroczysty: rozwój duchowy
Melanit: ułatwia widzenie parapsychiczne: dywinację, widzenie i przepowiadanie przyszłości. Niesie rozumienie i akceptację śmierci, rozumienie odwiecznego cyklu przemian życia i śmierci.
Pirop wnosi stabilność do związków, pomaga romansowi przejść w związek oparty na miłości
Spessartyn pomaga zdobyć ziemię i dom, cieszyć się nimi, zapuścić gdzieś korzenie. Wspiera miłość własną, w tym zdrowym wydaniu.

 

Eliksir z czerwonego granatu / almandynu wpływa na czynność nadnerczy, nerek, wątroby, serca. Przyspiesza krążenie, podwyższa ciśnienie, polecany jest przy problemach seksualnych o podłożu fizycznym i psychicznym.
Dodaje ognia i energii, pobudza pierwotne siły w człowieku, jest dobry dla osób pokonujących wiele przeszkód, daje siłę przebicia, odwagę, niezłomność, zdolność wyważonego gospodarowania swymi siłami, pieniędzmi czy innymi dobrami ziemskimi. 
Wzmacnia kontakt z ciałem, z  wymiarem ziemskim, uaktywnia budowę fizyczną i materialną, daje radość z poczucia tworzenia i ciężkiej pracy. 
Rozwija gotowość do materialnej pomocy innym, bezinteresownej.
Łączy się z e. granatu zielonego dając równowagę sił aktywnych i pasywnych, męskiej energii w działaniu z żeńską energią spożytkowania/ praktyczności
Granat zielony/ grossular uspokaja psychicznie i fizycznie.
Stosowany jest także na infekcje, zapalenia, rany. Równoważy nadaktywnych, którzy z tego powodu nie mogą dojść do spokoju i znaleźć chwili do namysłu. Obniża poziom adrenaliny i osłabia pracoholizm, agresję, wściekłość, poczucie popędzania, lęki, panikę, łagodzi nerwowość i nademocjonalność. Także darzy spokojem osoby prześladowane przez własne myśli, natrętne czy szalone  wyobrażenia, błądzących z powodu nadmiernych emocji i/ lub temperamentu
Łączy się z eliksirem czerwonym i w takiej postaci pomaga wyregulować energię ognia w ciele, problemy z polaryzacją, równowagę między aktywnością a pasywnością.
Eliksir kalcytu (20%) wzmacnia jego właściwości.

 

A.Stenberg: granat ładuje system immunologiczny, motywuje depresyjnych, położony na kości ogonowej wzmacnia pośladki i nogi, dodaje energii.
Likwiduje blokady seksualne, stosowany jest  także przy chorobach narządów płciowych.
Przyspiesza gojenie ran wskutek przyspieszenia regeneracji komórek.
Wskazany jest także przy niedoczynności wątroby, śledziony, cukrzycy, anemii, złym krążeniu i schorzeniach reumatycznych.
Wraz z hubą brzozową polecany jest na przewlekłe nieżyty przewodu pokarmowego i bakteryjne choroby wątroby, a z cebulą na wzmocnienie organizmu, starzenie się, na pasożyty i prostatę. Jasne, że hubę i cebulę się zażywa a kamień przykłada, chodzi tu o jednoczesne stosowane leku roślinnego i mineralnego. 

Jest amuletem ochraniającym przed nieszczęściem, ukrytym niebezpieczeństwem, kradzieżą i talizmanem wzmacniającym autorytet, władzę, zaszczyty, kreatywność, moc i przetrwanie, na przezwyciężenie przeszkód na drodze do celu oraz ma za zadanie przyciągać dobry los, zadowolenie, obfitość, dostatek, powodzenie, sukces i rozwagę w sprawach biznesowych.

 

źródła: literatura tematu

  • Super 2
  • Thanks! 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...