Jump to content

Rytuał, modlitwa do Anioła Miłości :)


maddlen

Recommended Posts

Jeśli jest ktoś zainteresowany to podaję rytuał, modlitwę do Anioła Miłości - Haniela.

Poleciła mi ją pewna starsza pani :)

Mam nadzieję, że zadziała :dostal_na:

 

Modlitwa do Archanioła Haniela była perełką tajemnej księgi Izraela - Kabały, ukryta i pilnie strzeżona przed niepożądanym okiem.

Archanioł Haniel swój urok zawdzięcza potężnej, boskiej energii, której źródło wypływa z Oceanu miłości. Przetransformowana trafia na wszystkie stworzenia w postaci złotego swiatła. Jest niezniszczalna bo pochodzi od Stwórcy.

Siła anioła jest tak wielka, że potrafi on rozpalić gorącą miłość, a także otworzyć czakrę serca.

Wzywany przez samotne serca Archanioł Haniel spełnia ich najskrytsze pragnienia, pomaga odnaleźć właściwych partnerów.

Przywraca utraconą miłość i pobudza do nowego życia. Wzmacnia stałe związki.

 

Wzywanie Anioła Miłości powinno odbywać się zodziennie przez 9 dni . Nowennę rozpocznij w dniu, kiedy księżyc wchodzi w pierwszą kawdrę. Potrzeby będzie ołtarzyk z białym obrusem, biała świeca, czerwona róża, kadzidło sandałowe, zdjęcie Anioła oraz poniższa modlitwa przepisana własnoręcznie.

Godziny są nieistotne, ważne aby się tylko trzymać codziennie stałej pory.

 

Ważne zasady których nalezy przestrzegać:

- nie bawić się uczuciami innych

- nie krzywdzić osób trzecich

- nie przywoływać miłości dla osiągnięcia korzyści materialnych, złoty promień działa na świat wyższych uczuć.

 

Kiedy uznasz, że jesteś gotowy, zapal świecę, kadzidło i usiądź wygodnie. Zamknij oczy i wyobraź sobie anioła w takiej postaci jaka Ci najbardziej odpowiada. Przekaż mu w myśli swoje pragnienia i poproś aby Ci wysłał złoty promień światła.

Poczuj jak dotyka czakry serca i wypełnia Twoje wnętrze. Poproś go aby promienie światła popłynęły do osoby z którą pragniesz się połączyć, lub do innej, wybranej dla Ciebie przez Haniela. Kiedy nasycisz serce boskim światłem otwórz oczy i przystąp do drugiej części - modlitwy. Ma ona niezwykłą moc.

 

modlitwa:

Archaniele Hanielu, łagodny i bardzo święty, wzywam Ciebie poprzez moc świętego imienia Pana Zastępów, który jest Jahwe.

Proszę Cię, abyś tu, na tej ziemi, postawił przede mną istotę, która obdarzy mnie prawdziwą miłością.

Spraw aby z naszych serc nieustannie wylewało się uczucie słodkie jak miód i aby nigdy nie wkradło się żadne zło, które mogłoby zakłócić te radość, jaką dla nas przygotowałeś.

Wlej na nas strumień miłości, którym sam Bóg zrasza wszystkie istoty do Niego należące. Daj nam nowe serca, abyśmy byli gotowi na przyjęcie dobrej i szczerej miłości.

Natchnij nas smakiem i zmysłem piękności.

Daj nam nowe oczy, abyśmy dzięki Tobie mogli ujrzeć, jak dobry jest Bóg i że Jego łaska trwa na wieki.

Natchnij nas do śpiewu o zwycięstwie, abyśmy mogli święcić radość Pana Zastępów i chwalić Jego nieskończone Miłosierdzie.

Osłaniaj nas anielskimi skrzydłami od błędów i pomyłek i spraw, abyśmy nigdy się nie rozstawali.

Nich będzie chwalone piękno tego świata, które mu nadał Pan Zastępów.

Niech będzie chwalona Gwiazda Poranna, która zapowiada w Jego imieniu piękno tego dnia.

Nich będzie chwalony i błogosławiony najwyższy Pan, Emanuel, Adonai, Elohai, dla piękna i miłości, które stworzył.

Amen

Link to comment
Share on other sites

shimmy na tej stronce, co podawałam można sprawdzić :oczko:

I kwadra wypada 27 sierpnia.

26 września

26 października

24 listopada

Edited by maddlen
Link to comment
Share on other sites

to zaczynamy 27 ;) ze skryptem runicznym będzie to zmasowany atak :D

 

haha i tak trzymać :ok::wesoly:

Ja skrypt już mam od jakiegoś czasu ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

i jak shimmy? modlitwa wykonana? ja dziś zaczęłam, nie wiem czemu myślałam, że to od piątku heh

ale jestem dobrej myśli ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Jurema

Moze Ty zle zrozumialas?Mnie sie wydaje ,ze rytualy raczej zaczyna sie w pierwszy dzien nowiu,ale to chyba nie regula.Pozdrawiam i powodzenia zycze;-)

Link to comment
Share on other sites

no właśnie nie wykonana,bo nie mam kadzidła.

Poza tym możliwe,że skrzywdzę włąśnie kogoś tą modlitwą,bo osoba o której myślę jest w związku. I taki dylemat mam :/ Byiśmy razem długo,rozstaliśmy się,on szybko sobie kogoś znalazł,niby nas ciągnie do siebie,ale on twierdzi,że to tylko przyjaźń i tyle. Ale z drugiej strony modlitwa jest na odżywienie uczuć. Sama już nie wiem :/

a z tą różą...to chciałam dać zasuszoną,która dostałam od niego na urodziny.

Link to comment
Share on other sites

kochana ta modlitwa jest ogólnie na miłość, wcale nie musi być na konkretną osobę, tylko mozna poprosić o odpowiedniago partnera dla siebie :) ja tak robię właśnie , w ten sposób nikogo nie krzywdzę, nie ingeruje w czyjąś wolę :)

Link to comment
Share on other sites

Świetna modlitwa i cały rytuał przygotowany jak trzeba. Tak i to właśnie nazywa wykorzystanie w praktyce kabały. Aniołowie to cudowni pośrednicy boskiego światła. Nasza dusza i nasze ciało potrzebuje światła jak drzewo światła i wody do życia do rozwoju.

 

Ps. a co to za mądra Starsza Pani podpowiedziała Ci tą modlitwę ?:chytry_na:

Link to comment
Share on other sites

oj ja chyba jednak będę musiała też od przyszłego miesiąca, bo wczoraj nie dałam rady rytuału wykonać, a nie wiem czy można miec dzień przerwy.. :(

 

meta dw ta pani to taka bardzo uduchowiona, przyjazna osóbka, jest bioenergoterapeutką, stosuje ziołolecznictwo itp. ;)

Link to comment
Share on other sites

Hmmm powiedzcie mi czy sama modlitwa nie wystarczy? Tzn. czy bedzie miala rowniez takie samo dzialanie bez tego obrusu, kadzidel? Jedynie pozostaje mi biala swieca ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Muszę Wam powiedzieć, że ja też wykonałam ten rytuał tak jak napisano przez 9 dni i to faktycznie działa! Nie miałam kadzidełka a zamiast żywej róży miałam sztuczną, ale tu chyba nie tyle chodzi o dodatki ile o wiarę, że TO się spełni.

Link to comment
Share on other sites

Camilla a jaka była Twoja historia? zeszliście się po rozstaniu,czy może miłość nieodwzajemniona była? i jak szybko po rytuale udało ci sie? przeoraszam,że tak szczegółowo pytam,jak za bardzo wnikam w Twoją prywatnośc powiedz ;)

Link to comment
Share on other sites

Nic sie nie stało, Shimmy. Modląc sie myślałam o konkretnej osobie, ale oczywiscie dopuszczałam możliwość poznania kogos nowego. I tak sie właśnie stało, w dwa dni po zakończonej modlitwie w moim życiu pojawił sie ktoś nowy i od razu coś sie zaczęło. Czy to cos trwałego, to sie okaże, ale dawno nie spotkałam sie z taka adoracja z czyjejs strony (może nawet nigdy dotąd). Może z tego wynika, że ten o którym myślałam nie jest dla mnie i dlatego go spotkałam? Później napisze co z tego winiknęło.

Link to comment
Share on other sites

to zrozumiałam ;) na 9 dni musiałabym zainstalować sobie w pokoju gromnicę, czy coś na ten kształt ;)

tylko ostatnio trafiłam na jakieś ekspresowe świeczki, które palą się góra 2-3 h i stąd moje lekkie zwątpienie ;)

 

niemniej dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

i jeszcze taka uwaga mała.Wyczytałam w dziale magia świes,że płomienia takiego nie można zdmuchnąć,ani paluchami zgasić tylko takim sprzetem specjalnym :)

Link to comment
Share on other sites

o zdmuchiwaniu słyszałam, ale żeby paluchów nie używać to pierwsze słyszę. całe życie się człowiek uczy.

 

a ten specjalny sprzęt nazywa się gasidło, ewentualnie są jeszcze takie dziwne "nożyczki"; wiem bo mój współlokator hobbistycznie gromadzi wszelakie starocie, i na pewno coś takiego gdzies się u nas znajdzie.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie wszyscy zainteresowani! Moja świeczka miała około 25 cm, przez te 9 dni wypaliło się z niej chyba jakieś 5 cm, gasiłam ją normalnie, poprzez zdmuchnięcie. Wątpię, czy dla Archanioła sposób gaszenia świecy jest istotny. Tu liczy sie wiara i nadzieja i skupienie na modlitwie, a cała reszta to tylko atrybuty które moim zdaniem nie sa az tak istotne.

Link to comment
Share on other sites

oj, chyba wcięło mi odpowiedź przy wysyłaniu.

 

no w każdym razie chciałam powiedzieć, że z całą pewnością opiszę rezultaty, i że Haniel kiedyś mi już bardzo pomógł, w trochę innej intencji niż ta z rytuału, ale naprawdę dobrze się spisał, więc jestem dobrej myśli ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Ci Maddlen za ta modlitwę.Akurat tego potrzebuję.Mam kogoś i zyje z nim juz 7 lat ale....oboje inaczej rozumiemy miłość choc początki były cudowne,piękne,szalone.Dziękuję

Edited by poszukująca
Link to comment
Share on other sites

ok, już piszę ;) ale uprzedzam, że chyba o inny rodzaj pomocy chodzi w tym wątku ;P

 

dawno, dawno temu... ;)

 

czyli będzie już ze dwa lata, zakochałam się, delikatnie mówiąc, w pewnym człowieku.wstyd powiedzieć, ale normalnie dostałam jakiejś obsesji- non stop o nim myślałam, nie mogłam normalnie funkcjonować, dostawałąm regularnych histerii na myśl, że możemy nie być razem, i to całkowicie bezpodstawnie, bo nawet nie znam tej osoby za dobrze, tylko tak z widzenia, i to też raczej przez wspólnych znajomych. po prostu opętał mnie człowiek. próbowałam różnych rzeczy, żeby zapomnieć, ale nawet umawianie się z innymi nie pomagalo.

to trwało około roku, i było coraz gorzej, zaczęły mi się pojawiać nawet myśli samobójcze i cięzka depresja.

 

i wtedy jakimś cudem trafiłam na forum o aniołach,nie wiem jak, szukałam czegoś zupełnie innego, tam była właśnie modlitwa do Haniela, stwierdziłam, że jak to mi nie pomoże to koniec. zaczęłam ją odmawiać, i nie wiem jakim cudem, ale po jakimś tygodniu w ogóle straciłam zainteresowanie swoim ideałem. Po prostu stało coś dla mnie niewiarygodnego i odwrotnego niż moje modlitwy, bo kolega X stał mi się całkowicie obojętny. Nie umiem tego wytłumaczyć, ale tak po prostu przestałam cokolwiek do niego czuć.

 

I całkiem słusznie, bo jak się z czasem okazało mój Książe Czarujący, był delikatnie rzec biorąc, daleki od ideału. Przypadkiem dowiedziałam się, że ma problemy z piciem, no i powiedzmy, monogamia to nie jest jego specjalność.

 

No i tak właśnie pomógł mi Haniel, czyli inaczej niż prosiłam, ale w sumie z najlepszym dla mnie skutkiem. No i tak zaczęła się moja współpraca z Aniołami; )

 

mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to napisałam, bo nie jestem szczególnie komunikatywną osobą, obawiam się ;)

Link to comment
Share on other sites

Proszę bardzo :)

 

Tak, teraz to widzę, że to wcale nie było dobre uczucie. Ale jak się człowiek zakocha to nie wszystkie argumenty do niego docierają. Zwłaszcza te racjonalne ciężko wchodzą do głowy.

Link to comment
Share on other sites

ja odmawiałam tę, znalezione na forum "dotyk anioła", zazwyczaj nie zapalałam świecy, po prostu się modliłam.

 

"Zapal różowa świecę, możesz sobie włączyć jakąs cichą muzykę.

To modlitwa do Archanioła Haniela.

 

Niech będzie uwielbiony Pan Zastępów, Bóg dobroci, miłości i piekna. niech będa

błogosławione Chóry Księstw i wszystkie zastępy Aniołów stojące przed tronem

Pana. Niech będzie pozdrowiony Archanioł Haniel, dawca miłości i piękna.

Ja ............. wzywam Cię Archaniele Hanielu przez święte imię JAHWE, pomóż

mi. Ty, który przekazujesz moje modlitwy do Niebios i przychodzisz mi z pomocą,

zechciej przekazać wszystko, o co Ciebie w tej modlitwie poproszę do Pana Zastępów.

O, bardzo święty Archaniele Hanielu, Ty, któremu Bóg zlecił kierowanie wszystkim

co jest przyziemne w życiu człowieka, co piekne i co zwie się miłością, wzywam

Cię poprzez świete Imię Alohai, Adonai, abyś swoim świętym mieczem odciął ode

mnie wszystkie niepowodzenia, które do tej pory dręczyły moje życie. wyprowadź

mnie z ciemnych zaułków, do których podążają moje mysli, a obdarz mnie

najpiekniejszym światłem twojego blasku, jakim jest miłość. O święty Archaniele

Hanielu, ja ............ wzywam Cię przywołaj do mnie mojego ............ połącz

nas nierozerwalnym węzłem, którego nic nie będzie w stanie rozdzielić. Odpędź,

utnij wszystko co staje między nami, oczyść nasze relacje by między nami

zapanowała pokora i miłość.. Kocham i pragnę byśmy byli razem. Bo Ty jesteś ten,

któremu ufam i pokładam w Tobie wszystkie moje nadzieje. Spraw, aby z naszych

serc nieustannie wylewało sie uczucie słodkie jak miód i aby nigdy nie wkradło

się żadne zło, które mogłoby zakłócic te radość, którą dla nas przygotowałeś.

Święty archaniele Hanielu wylej na nas strumień miłości, którym sam Bóg zrasza

wszystkie istoty do Niego należące. Daj nam nowe serca, aby były one gotowe na

przyjęcie prawdziwej i szczerej miłości. Natchnij nas smakiem i zmysłem

piekności. Daj nam nowe oczy, abyśmy dzięki Tobie mogli ujrzeć jak dobry jest

Bóg. Niech będzie chwalony i błogosławiony Najwyższy Pan, Emmanuel, Adonai,

Elohaj, dla piekna i miłości, które stworzył. Amen"

 

i jeszcze tu jest sporo ciekawych rzeczy: Wróżka

 

niech się komus przyda.

 

a z doświadczenia mogę powiedzieć, że najlepiej mówić do aniołów wprost i wlasnymi słowami, a jeszcze lepiej napisać list. tak zwyczajnie, na zwykłej białej kartce i poprosić swojego anioła stróża o dostarczenie go do odpowiednich sił ;)

Link to comment
Share on other sites

Łagodny, przenajświętszy Archaniele Hanielu, któremu Pan Zastępów powierzył wszystko, co przyjemne w życiu człowieka. Kiedy odwiedzasz Ziemię, napełniasz ją bogactwem i pięknem.

Zwracam się dziś do Ciebie. Przynieś mi miłość, radość i harmonię. Na ucz mnie czytać w ludzkich sercach, abym odnalazł miłość prawdziwą i szczerą i umiałł rozpoznać prawdziwe uczucie. Pomóż mi utrzymać związek, w którym jestem, jeśli jest on dobry dla mnie i dla partnera. Naucz mnie obdarzać miłością i akceptować siebie samego

i osobę, która jest mi bliska. Naucz mnie dawać wolność tym, których imiona są wyryte w moim sercu. Przypominaj mi, że Ci których kochamy, nie są naszą własnością. Naucz mnie szacunku „dla siebie i innych, współczucia i wybaczenia. Spraw, abym umiał wybaczyć sobie i tym, którzy mnie zranili

uwolnić się od poczucia krzywdy i skorzystać z lekcji, jakiej mi udzielono. Natchnij mnie, abym umiał odnaleźć czystość i spokój mojego serca

i mógł zrozumieć jego prawdziwe pragnienia. Przynieś mi prawdziwą miłość i osłoń ją swoimi skrzydłami.

 

z innego forum.

 

ah, i sobie przypomniałam,do każdego anioła są jeszcze przypisane psalmy, które można odmawiać.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Może i mnie się kiedyś ta modlitwa przyda! Warto zaufać Hanielowi, bo nie wszystko to czego pragniemy może być dla nas dobre, a z tego wynika, że On potrafi nas skierować na właściwą ścieżkę. Dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Czy Wy tutaj w tym temacie jestescie jehowymi? nie wiezycie w Matke Boska? dlaczego Boga Stworce nazywacie Jahwe??sory za temat nie w temacie

Link to comment
Share on other sites

to zrozumiałam ;) na 9 dni musiałabym zainstalować sobie w pokoju gromnicę, czy coś na ten kształt ;)

tylko ostatnio trafiłam na jakieś ekspresowe świeczki, które palą się góra 2-3 h i stąd moje lekkie zwątpienie ;)

 

niemniej dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam ;)

 

Paschał... Może buchnąć z Kościoła?:)

Link to comment
Share on other sites

"a z doświadczenia mogę powiedzieć, że najlepiej mówić do aniołów wprost i wlasnymi słowami, a jeszcze lepiej napisać list. tak zwyczajnie, na zwykłej białej kartce i poprosić swojego anioła stróża o dostarczenie go do odpowiednich sił ;)

"

 

A powiedz jeszcze, proszę, co zrobić z tym listem/kartką?

Link to comment
Share on other sites

Paschał... Może buchnąć z Kościoła?:)

 

ładnie tak do złego namawiać? ;)

 

co do listów, ja swoje piszę najczęściej w pamiętniku który zawsze mam przy sobie. jak spiszę coś na luźnej na kartce, to trzymam ją w tymże notesie albo noszę w portfelu. Od czasu do czasu nie zaszkodzi do takiego listu zajrzeć, wykreślić, co już załatwione, "przekazać" go w myślach do swojego anioła i poprosić go o dostarczenie wiadomości do właściwych sił.

Link to comment
Share on other sites

Vade ty to masz pomysły :lol:

Nie wiesz, że w wierze katolickiej imię Boga to Jahwe? Fakt, że nie używane już, napewno nie często.

A świadkowie jehowy chyba mówią Jehowa ;)

ale to nie ten temat :)

 

Może i ja napiszę list do anioła stróża? fajna myśl :)

Link to comment
Share on other sites

Południco, pisałaś o psalmach do Aniołów. Zadałam sobie sporo trudu, ale w necie na nic takiego nie trafiłam. Mogłabyś podać stronę, albo teksty? To może być i piękne... i wzniosłe... i korzystne. Wiadomo, że każda prośba do Sił Wyższych (tak ogólnie nazwałam i można tu rozumieć wszystko w myśl własnej filozofii) im bardziej wypływa z naszego wnętrza i głębokich przekonań, a przy tym poparta jest emocjami, tym skuteczniejsza. A każda oprawa ceremonialna przemawiająca do wyobraźni/podświadomości/emocji wzmacnia siłę takiej prosby. Psalmy mogą być nieocenione.

Zresztą, wiecie, co myślę? Że wszystkie rytuały, cała ta właśnie ceremonialna część składowa naszych "pobożnych życzeń" zupełnie nie ma własnej mocy sprawczej, natomiast pomaga budzić moc drzemiącą w nas. To dotyczy także tradycyjnie pojętej modlitwy. Chodzi o wywołanie podniosłego nastroju, który bedzie oddziaływał na naszą psychę i wzmacniał jej potencjał w konkretnym działaniu.

Raz jeszcze prosba do Południcy o psalmy :icon_smile2:

Link to comment
Share on other sites

STRONA Z WYPISANYMI PSALMAMI:

 

Angels World: Urodzeniowe Anioły

 

Forum o aniołach, chyba najbardziej wyczerpujące temat angelologii wszelakiej natury ;) radzę tam zajrzeć, bo jest dużo i wszystko ;)

 

Modlitwa do Haniela - Dotyk Anioła - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl

 

dla tych nieco leniwych: Haniel- psalm 108, oraz fragmenty Pieśni nad Pieśniami- kobiety Pieśń 2, meżczyźni Pieśń 5.

 

tylko oprócz siedzenia w domu czytania sugeruję jeszcze intensywne działania w rodzaju wyjścia do ludzi i otwarcia się na nowe znajomości, bo raczej nie liczyłabym, że Haniel przywlecze nam adoratora za kołnierz pod drzwi mieszkania ;)

 

Vivien, a masz jakieś godne polecenia strony/książki na temat gnozy, miałam dziś wstępny wykład z tego i chciałbym coś doczytać, tylko profesor zwiała mi zanim zdążyłam zapytać o jakieś lektury...

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, jak to jest z Hanielem i jakoś nie przekonuje mnie ten rytuał. Modlitwa to modlitwa. Czasem można z ktorsymś pogadac nawet ot tak i rytuały nie są potzrebne.

Ale znalazłam taką oto stronkę Archanioł

Są tam imiona Archaniołów według róznych tradycji i, ze tak powiem ustaleń. Najczęściej Mój Dżibril i Michaś sie pojawiaja, czy też w zasadzie są zwykle we wszystkich tych tradycjach. A jak uznać resztę to nie wiem. kabała jedno, Gnoza drugie, Biblia tzrecie itd.

 

Mam dokładnie takie same odczucia i poglądy. Też sądzę, że te różne nurty filozoficzno-teologiczne należy rozdzielić. Natomiast ceremonialność, w zalezności od "potrzeb" ma w jakimś zakresie zastosowanie we wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze to n ie rytuał, a modlitwa, po drugie, modlitwy są z prośbami do Boga, a nie aniołów. Według Biblii możemy czcić tylko Jego, i musimy - "nie będziesz miał żadnych Bogów przede mną"... Więc modlitwa do anioła jest zła, co z kolei moze wysuwać informacje że modlitwa jest zła...

Po resztą nie pasuje mi ona, ma w sobie to coś co sprawia że działa, ale aby lepiej sobie ja odpuścić.

Taka moja rada: jeżeli chcecie mieć chłopaka/dziewczynę nie próbujcie jakiś rytuałów, modlitwa owszem, ale jak to zwykle jest, Bóg wam może pomóc, ale nie zrobi niczego jeżeli sami nie będziecie działać.

Link to comment
Share on other sites

Błąd w rozumieniu zjawiska! Modlitwa do Anioła nie stoi w najmniejszej nawet sprzeczności z dogmatami wiary (katolickiej). W myśl tak pojętych norm zła byłaby również modlitwa do Matki Bożej czy świętych. Sprawdź, nie zadając sobie zbyt wiele trudu- wystarczy katechizm, jest w necie, można skorzystać z google- "Litania do Najświętszej Marii Panny" (nie jest Bogiem), Litania do Wszystkich Świętych (nie są Bogami), najprostsza i najbardziej banalna modlitwa małych dzieci "Do Anioła stróża" (nie jest Bogiem). Kościelne nabożeństwa do Matki Bożej- pełen kult, odpusty pod wezwaniem różnych świętych- pełen kult. Aniołowie, Matka Boża, święci wymieniani są w Liturgii, wzywane są ich imiona, składane do nich prośby i dziękczynienia. Nie ma niczego złego w modlitwie do Aniołów w Chrześcijaństwie ogólnie i Katolicyźmie szczególnie.

Powołujesz się na Biblię, zobacz więc, ile razy pojawia się w niej Anioł w różnych rolach- Stary Testament- objawienia, Nowy Testament- objawienia, zwiastowanie, Apokalipsa, modlitwa Jezusa w Ogrójcu, itd... Psalmy. Przykłady mozna mnożyć. KK akceptuje, wręcz propaguje kult Aniołów i świętych, zaleca modlitwę do nich, gdyż to Bóg właśnie powierzył im bardzo szczególne role, między innymi opieka nad ludźmi, pomoc ludziom w drodze do Boga i ochrona przed wpływami Szatana.

Cytujesz-"nie będziesz miał żadnych Bogów przede mną". To należy odniść raczej do wiary/czci(wymienię tylko zjawiska w jakiś sposób bliskie większości na tym forum) w magię, Tarota i inne formy prekognicji, własną wielkość (pycha), żywioły, nie daj Boże(!) okultyzm, itd... Jeśli chcesz być wnikliwy, bądź też obiektywny, chcesz piętnować pozostań sprawiedliwy i opieraj się na rzetelnej wiedzy.

Edited by Queen
Link to comment
Share on other sites

kochana ta modlitwa jest ogólnie na miłość, wcale nie musi być na konkretną osobę, tylko mozna poprosić o odpowiedniago partnera dla siebie :) ja tak robię właśnie , w ten sposób nikogo nie krzywdzę, nie ingeruje w czyjąś wolę :)

jakie trzeba kodzidło ? moze byc te na patyku czy z allegro ?

Link to comment
Share on other sites

A modlitwa do Matki Boskiej nie jest grzechem? O ile wiem jedno z przykazań mówi, że nie będziesz miał Bogów cudzych przedemną. Wobec tego modlenie się do kogokolwiek poza Bogiem jest grzechem. Przynajmniej w ujęciu katolickim czy też ujęcieu 10 przykazań.

Już kiedyś ktoś bardzowierzący na tym forum, chyba Callia albo Kaffka, uświadomiły mi, że modlimy się do Boga, a wszystkich innych prosi się o coś, najczęściej jest to prośba o wstawiennictow u boga. Tyle, ze prosba o wstawiennictwo o cos u Boga, to nie modlitwa.

A tu mamy ewidentnie do czynienia z modlitwa.

Co się zaś tyczy modlitwy i kultu maryjnego to mam na ten temat swoje zdanie i jak chcesz to opisze ci je ale nie na forum a na PW bo juz raz burze wywołalam. :D

 

nie do konca... bo duchowni sobie to wymyślili nawet pisało na onet ze duchowni zle tłumarzyli biblie dla swojej korzyści..do tego Bóg nie wtrąca sie do naszych spraw..

Link to comment
Share on other sites

A modlitwa do Matki Boskiej nie jest grzechem? O ile wiem jedno z przykazań mówi, że nie będziesz miał Bogów cudzych przedemną. Wobec tego modlenie się do kogokolwiek poza Bogiem jest grzechem. Przynajmniej w ujęciu katolickim czy też ujęcieu 10 przykazań.

Już kiedyś ktoś bardzowierzący na tym forum, chyba Callia albo Kaffka, uświadomiły mi, że modlimy się do Boga, a wszystkich innych prosi się o coś, najczęściej jest to prośba o wstawiennictow u boga. Tyle, ze prosba o wstawiennictwo o cos u Boga, to nie modlitwa.

A tu mamy ewidentnie do czynienia z modlitwa.

Co się zaś tyczy modlitwy i kultu maryjnego to mam na ten temat swoje zdanie i jak chcesz to opisze ci je ale nie na forum a na PW bo juz raz burze wywołalam. :D

 

Niestety, prawda goła- modlimy się i do świętych i do Matki Bożej i do Aniołów. I wszystko to jest modlitwą.

A teraz szczegółowe wyjaśnienie- Bóg- moc i siła sprawcza. To Bóg realizuje nasze ewentualne prośby i życzenia. Święci, Matka Boska, Aniołowie- pośredniczą, między wiernym , a Bogiem. Do Boga (Trójca Świeta) zwracamy się- "SPRAW', "WYSŁUCHAJ NAS", do pozostałych postaci w/w zwracamy się- "MÓDL SIĘ ZA NAMI" (np w litanii). Nie zmienia to faktu, że jedna forma i druga jest modlitwą, prośbą, inwokacją.

Poza 10 Przykazaniami w Kościele obowiązuje- 5 Przykazań Kościelnych, ustalenia soborów, encykliki papieskie, i wiele innych. Tak jak w pastwie- Konstytucja, ustanowione prawa i im dalej, tym niższe szczeble- Dzienniki Ustaw, zarządzenia, etc... I tu i tu jest cała hierarchia. Nie ma wyjścia- jesteś w strukturach respektujesz kompleksowo, nie wybiórczo! Nie podoba Ci się, przykro- musisz zmienić struktury.

Niestety, Biblia, nie jest jedynym "dokumentem" obowiązującym w Kosciele. Mało tego... Jeśli ktoś rzeczywiście Biblię zna, to wie, jak bardzo różnią się od siebie dogmaty Starego i Nowego Testamentu, dostrzega i rozumie różnice. W Starym Testamencie, jedna z naczelnych zasad - "Oko za oko." W Nowym przeciwnie- "Jeśli uderzą Cię w jedem policzek, nadstaw drugi". Jeśli ktoś się powołuje na Biblię powinien ją znać ze wszystkimi niuansami i z całym pozostałym bagażem, który podąża w ślad za Bilblią.

Gwoli jasności- nikogo nie przekonuję, nie agituję, nie nawracam. Od tego jestem daleka. Chodzi mi tylko o rzetelność informacji i przedmiotowość dyskusji. Uznaję, respektuję i szanuję wszystkie poglądy i prawo do własnego światopoglądu. Ja też mam własny ( z innego wątku napewno wiesz, Vivien, że nie jest on tak znowu bardzo katolicki), na razie nieco chaotyczny, co niezmienia faktu, że żeby z czymś polemizować, trzeba to znać i rozumieć.

Link to comment
Share on other sites

ja nie stosowałam to jako rytuału tylko modliłam się,efektów nie miałam natychamiastowych,ale teraz po miesiącu moge powiedzieć,że zerwalam pewne więzy,jestem wolna i otwieram się na nowa miłośc ;)

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co to forum jest wielkim oblendem slowo swiete stalo sie noramalne i powszechne, jest tematem dyskusji i sporow, zlosci, zawilosci. Czlowiekowi dac cos by to mial i o to dbal a bedzie mial szczescie nie zawsze ale lepiej miec szczescie nie zawsze niz nigdy, czemu nie zawsze bo nie zawsze o nie zadba, a czlowiek bedzie probowal dociec tajemnice tego otworzyc, sprawdzic przyczyne szczescia. Kiedy juz uzna ze zna ta tajemnice straci to szczescie a i tak tajemnicy nie pozna a tylko sie pograzy. Wiec nie wystarczy Wam/nam to ze jest aby jest?trzeba sie interesowac dlaczego tak jest?? tacy ludzie niestety..sorki za kolejny jak to ktos by nazwal spamm..

Link to comment
Share on other sites

ale to normalne,ludzie mają rózne poglądy,doświadczenia...na forum dyskutuje się o tych różnicach.Poza tym świat byłby taki nudny gdyby wszyscy mysleli tak samo ;)

Link to comment
Share on other sites

Człowiek ma taką naturę, ze nie zaspokoi go fakt, że nakręcany na kluczyk żołnierzyk chodzi, albo uderza w bębenek. czlowiek będzie dociekał dlaczego tak się dzieje. I ma to od najmłodszych lat. Nigdy nie rozkręcałeś zabawek, żeby zobaczyć co tam jest i dlaczego robią to co robią?

 

Na szczescie sa i tacy ktorym to przechodzi wraz z nadejsciem etapu myslenia logicznego.

Link to comment
Share on other sites

czarna magia.. jeśli masz takie obawy to nawet się nie zastanawiaj..

 

nie nie mam :) tylko tak ciekawosci pytam sie.. dobra juz mam 1 dzien modlitwy za sobą jeszcze 8 dni.. poprosiłem o szczególną osobe lub inna partnerka wybrana przez Haniela dla mnie..tylko ze mam kadzidło zywiczne.. ale to nie ma róznicy pewne.. bo w sklepie nie było innego.. :D

liczy sie wiara .. i nie moze byc wątpliwosc ze to nie zadziała

Link to comment
Share on other sites

ja też nie podchodziłam to tego jak do jakiegoś rytuału tylko jak do modlitwy i chyba takie szczegóły jak kadzidło nie mają wiekszego znaczenia tylko szczera intencja i silna wiara :)

Ja często swoimi słowami się zwracam do Haniela no i nie tylko do niego ;)

Link to comment
Share on other sites

Hmm ja po prostu sobie wizualizuje, że spotykam tego kogoś itd oczywiscie nie wiem jak bedzie jeszcze wygladal, dlatego za wzor sluzy mi pewnie ciacho:D http://republika.pl/blog_bm_1251697/2573129/tr/methodman.jpg no ale wazne, ze uruchamia sie pragnienie i mysli wychodza w kosmos:D A Haniel i tak to slyszy bo zwracam sie do niego wczesniej zeby teraz sledzil uwaznie moje mysli:D

Link to comment
Share on other sites

ja wierze ze to bedzie szczególna osoba i tez nowa :) czyli jedno i drugie .. tylko nie wiedziałem jak spalic te kadziło żywiczne to spaliłem na zakrętce :) dobra umieram z głodu ide zrobisz cos do jedzenia :D

Link to comment
Share on other sites

Tribal Ciekawe te Twoje ciacho ;)

Też czasami sobie tak wizualizuje, to takie marzenia :)) fajnie czasami sobie tak pomarzyć, aż się wzruszam hehe i wierzę, że spotkam tego pana x :)) oby tylko jak najszybciej ;)

Link to comment
Share on other sites

shimmy masz pedalski gust ;P ale to nie polega dyskusji;))))))) chociaz ten typ w serialu lepiej wygladal.

 

Przypomnialam sobie ostatnio, ze przeciez jako dziecko czesto cos wizualizowalam przed snem i wiele rzeczy sie sprawdzilo jak teraz na to patrze, oczywiscie nie 100% ale podobne pragnienia..

 

prosze maddlen jeszcze jeden kawalek ciacha;D

 

http://www.hip-hop.pl/news/pic/large/7/6/8/1254897867.jpg

 

mniam..

Link to comment
Share on other sites

Tribal najlepiej Ci będzie do Stanów się wybrać ;) większy będzie wybór ;D

ale trochę robimy off top ;) jakto zawsze bywa jak o facetów chodzi :D

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Jak nie podziała pozostaje kotwiczenie feromonów....

 

 

ps. shimmy ten z prawej ale musialby ogolic glowe maszynka:p

Link to comment
Share on other sites

A ja na miejscu takiego Anioła Miłości bym się ostro wkurzyła, że ktokolwiek nagina ustalony wcześniej porządek i narzuca mojemu działaniu swoje własne "widzi-mi-się". ;)

 

Nie wierzę w prostolinijność rytualną. To zawsze nie jedna zmiana ("Adaś spojrzał mi głęboko w oczy"), a pędząca lawina zmian trudnych do przewidzenia.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli wybiera się kogoś bez korzyści materialnych i innych a prosi o szczere uczucie to czemu Haniel miałby się wkurzać? Ja bym się cieszyła, że są ludzie, którzy chcą kochać innych i byż kochani, a nie patrzą na grobość portfela.

tribalbellydancer moze ja jednak też się skuszę :D

Link to comment
Share on other sites

Może inaczej. Rytuał to dla mnie kwestia jakiegoś tam "przymuszenia", nie prośby. Poza tym że zawiera otwarcie się na coś, co może przyjść inszego. :)

Link to comment
Share on other sites

Od ciebie zależy jak ten rytuał wykonasz, jak do niego podejdziesz i o co będziesz prosić. A jeśli prosisz o to co nie jest ci dane to pewnie tego nie dostaniesz.

Link to comment
Share on other sites

ja ten ołtarz będę trzymał w pokoju przez te 9 dni..wczoraj był pierwszy dzien modlitwy..dobra zostawiłem nie ruszam przez 9 dni... ( nie mam jeszcze własne mieszkania... i moja siostra tez nie ma własnego..u nasz jeszcze spij kolezanka mojej siostry z studiu.. bo mieszka 40 km od mojej miejscowości.. a w mojej miejscowości szuka pracy ) dobra dzis z rana wyszedłem z pieskiem na pole.. moja siostra z jej kolezanką siedli na kompa.. wróciłem za 20-30 minut one za 5 minut juz wychodzili z pokoju..patrzą w stronie drzwi a około drzwi ..ołtarz hahaha :D mojej siostry kolezanka.. ze jak by ktoś tu szedł pomyslał by ze jestem bardzo religijny..a moja siostra do niej..ze uprawiam czary..(miałem jej powiedziec ze to nie czary tylko rytualna modlitwa) :D haha a jak u was jest z tym ołtarzem ?:D:piwo:

Link to comment
Share on other sites

A ja na miejscu takiego Anioła Miłości bym się ostro wkurzyła, że ktokolwiek nagina ustalony wcześniej porządek i narzuca mojemu działaniu swoje własne "widzi-mi-się". ;)

 

Nie wierzę w prostolinijność rytualną. To zawsze nie jedna zmiana ("Adaś spojrzał mi głęboko w oczy"), a pędząca lawina zmian trudnych do przewidzenia.

 

Zdecydowanie sie zgadzam, mozna prosic o pomoc ale nie za wszelka cene , a przedewszystki nalezy tez umiec liczyc na siebie...

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie sie zgadzam, mozna prosic o pomoc ale nie za wszelka cene , a przedewszystki nalezy tez umiec liczyc na siebie...

 

troche z tym nie zgadzam sie :) czasem trzeba za wszelką cene walrzyc o swoje .. powiedzmy ze masz racja.. to wtedy musiał bym zmienic szczególne osobę a dokładnie zamiast panienka A co ma 17 co jest wolna to panienka B co ma 18 lat co nie wiem czy ma chłopaka..

Edited by Terthin
Link to comment
Share on other sites

troche z tym nie zgadzam sie :) czasem trzeba za wszelką cene walrzyc o swoje .. powiedzmy ze masz racja.. to wtedy musiał bym zmienic szczególne osobę a dokładnie zamiast panienka A co ma 17 co jest wolna to panienka B co ma 18 lat co nie wiem czy ma chłopaka..

 

Wiesz moze z "Panienkami " mozna pogrywac ale z kobietami nie...

Link to comment
Share on other sites

nie mówie ze nie masz racji..ale raczej masz..tylko ze nie chce mi sie zmieniac szczególną osobe.. a tak to mam 4 panienki na oku wazne.. co wybrałem tą jedną :) .. nawet mam taki charakter..ze nigdy bym nie krzywdził dziewczyny,nie pobil,nie gwałcił itp ...to raczej z tego powodu ze mam taki charakter.. i szczere intencje to raczej będzie działać :)

Link to comment
Share on other sites

thx a ja zrobiłem wczoraj po 22.. i teraz przed chwilą.. ale dzis pomodlę sie drugi raz o tej godzine co wczoraj .. i bedzie naprawione :) zalezy od wiary i siły woli :)

Link to comment
Share on other sites

ja ten ołtarz będę trzymał w pokoju przez te 9 dni..wczoraj był pierwszy dzien modlitwy..dobra zostawiłem nie ruszam przez 9 dni... ( nie mam jeszcze własne mieszkania... i moja siostra tez nie ma własnego..u nasz jeszcze spij kolezanka mojej siostry z studiu.. bo mieszka 40 km od mojej miejscowości.. a w mojej miejscowości szuka pracy ) dobra dzis z rana wyszedłem z pieskiem na pole.. moja siostra z jej kolezanką siedli na kompa.. wróciłem za 20-30 minut one za 5 minut juz wychodzili z pokoju..patrzą w stronie drzwi a około drzwi ..ołtarz hahaha :D mojej siostry kolezanka.. ze jak by ktoś tu szedł pomyslał by ze jestem bardzo religijny..a moja siostra do niej..ze uprawiam czary..(miałem jej powiedziec ze to nie czary tylko rytualna modlitwa) :D haha a jak u was jest z tym ołtarzem ?:D:piwo:

 

moi domownicy przyzyczaili sie do tego (brat i jego dziewczyna) zreszta nie mniej dziwne u nich bylo wiadro z woda na komodzie i plastikowa butelka w srodku:)))), teraz mieszkam tylko z tata i nie praktykuje, ale uwazam, ze co w moim pokoju to moja sprawa;) Zawsze mozna powiedziec, ze sie pali swieczke za zmarlego znajomego bo jest rocznica smierci czy cos..

Link to comment
Share on other sites

pewne jest pozwolona jeszcze taka opcja "połącz mnie z (podanie imie i nazwisko) albo (podanie imie i nazwisko drugiej osoby ) lub nowa znajomosc wybrana przez Helna dla mnie :)

Link to comment
Share on other sites

No chyba nie bardzo taka opcja wchodzi w grę, bo samo "połącz się" bez słowa "proszę" jest już rozkazem, a nie prośbą. Aniołom nie można rozkazywać. Poza tym jak prosisz albo albo to zdecydowany nie jesteś, więc ja to raczej widzę tak, że Haniel sam wybierze w twoim przypadku.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...