Skocz do zawartości

PAJĄK


thaya

Rekomendowane odpowiedzi

Biedronka1804, uważaj na intrygantów w swoim otoczeniu. Ktoś może próbować namieszać między Tobą a Twoim chłopakiem, a jeśli w porę nie dostrzeżesz zagrożenia, ta osoba bardzo zbliży się do Ciebie (nie zauważyłaś, że wniosłaś pajączki do domu - dom, to Twoje prywatne życie), co ułatwi jej działania przeciwko Tobie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tutaj pierwszy raz i moge pisac nieskaldnie za co z gory przepraszam:) Mialam dzis dziwny sen, snilo mi sie ze spie i nagle na twarzy czuje laskotanie, nie widzialam, ale wiedzialam ze to sa pajaki...duzo pajakow, probowalam je sciagac z twarzy i plakalam, plakalam na tyle mocno we snie, ze az mnie to obudzilo...bylam bardzo przestraszona. Dziekuje z gory za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnił mi się na początku pająk, który miał sto oczu i śledził każdy mój ruch. Potem, jak to jest w snach - nagle, znalazłam się w kuchni i chciałąm coś ugotować, ale zobaczyłam, że zza rogu wystają ogromne, owłosione nogi pająka. przeraziłam się i uciekłam, ale nagle przyszedł jakiś wędrowiec i powiedział, że moze go złapać i ugotować- zrobić z niego smaczny posiłek. A więc zabraliśmy się do roboty, pokroiliśmy go na drobne kawałeczki i zrobilismy posiłek.

 

Nagle w śnie znalazłam się jako obok dwojki dzieci. One mnie nie widziały. Dziewczynka wstała z fotela, były na plazy, opalały sie i gdzies poszła, a chłopiec chciał coś wziac z jej krzesła, na początku wyglądało niewinnie, włlzył to sobie do buzi i w tym moemncie zobaczyłam, że jest to wąż, który ugryzł go w sam środek buzi. Ale nic mu się, po interwencji lekarzy, na szczescie nie stalo.

 

Bardzo proszę o zinterpretowanie tych snów : ) Dodam, że wczoraj pokłociłam się z chłopakiem, na którym bardzo mi zalezy.. i może to było jakieś odbicie w snach, wydarzen z wczoraj..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! mi sie dzisiaj śniła ogromna tarantula!!!!! matko co to było za okropne uczucie!

To bylo tak ze byłam w jakims pokoju niby moim i nagle przyszedł były mojej kolezanki (nie wiem w ogole skad on sie wzial;/) i ze on mial zawsze ciagaty do dziwnych zwierzat przyniosl cos, co jak wyszlo okazalo sie ogromna czarna wielką tarantulą :( zaczelam panikowac i krzyczec zeby ja schowal, a ona zaczela strasznie szybko biegac po tym pomieszczeniu i chodzic po mnie, najorsze ze ja to wszystko czułam! o matko to bylo okropne..... zaczelam krzyczec ale on spokojnie mowil ze nic sie nie stanie, ale niestety sie stało bo wtopila te swoje kly w moja reke i strasznie mnie bolalo, i mialam taka swiadomosc ze zaraz umre ze mnie zabija to zwierze....zaczelam szukac w necie jakiejsc odtrutki ale nie znalazlam, a pajak nadal siedzial wbity w moja reke.... brrrrrrrrrr, jak sobie to wszytsko przypominam az mnie skreca :((((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WingsOfB., pająk symbolizuje osobę, której zachowanie w stosunku do Ciebie jest niepokojące, stwarza poczucie dyskomfortu i skrępowania. Masz wrażenie, jakby rzeczywiście (ta osoba) śledziła każdy Twój ruch przez co masz pewne zahamowania przed podejmowaniem nowych działań. Wędrowiec, który przychodzi Ci z pomocą zwiastuje nadejście wsparcia z najmniej oczekiwanej strony, co zapewne przyniesie pozytywne zmiany w Twoim życiu.

 

W drugim śnie również widać, że ktoś Cię hamuje. Dzieci symbolizują plany w trakcie realizacji, jeszcze nie dojrzałe, nie skończone. Być może coś, co nazwałabym na podstawie tego snu dziecięcą naiwnością sprawia, że sama się podkładasz osobie, która tylko czeka na Twoje potknięcie, czeka aby zaatakować. Jednak i tutaj pojawia się motyw "dobrej duszy" w postaci lekarza, która ratuje sytuację. To przyjaciel, któremu możesz zaufać.

 

Pozdrawiam.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

dzisiejszej nocy śnił mi się pająk . Był ogromny i gryzł za pomocą kończyny wbijał ja i zostawiał takie czarne dziurki w miejscu w którym ugryzł . W śnie był to pająk mojej kuzynki i jej byłego chłopaka . Z początku był przytulny a potem atakował każdego nawet właścicieli < Pająk odgrywał role psa > Ogólnie nie lubię pająków i w śnie tez tak było czułam ciarki na ciele bałam się ;/ Pająk znajdował sie w 1 z pokoi stancji mojej kuzynki i przypadkiem weszłam do tego pokoju i ten pająk mnie zaatakował ugryzł mnie w nogę 2 razy ... i nie chciał wypościć z pokoju . dopiero były chłopak kuzynki jakoś mnie uwolnił z tego pokoju . To było okropne ;/

 

Co oznaczają symbole z tego snu ???

Proszę o interpretacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatniej nocy mialam sen. Siedzialam w aucie to bylo chyba w lesie lub obok. Byl ze mna jakis chlopak (nie pamietam kto to byl) Spojalam za okno a tam wielka pajeczyna z wielkimi pajakami maly wielkie odwloki w kolorze czerwonym, inne w zoltym a jeszcze inne niebieskim(dziwne wiem) balam sie bardzo . z przodu auta byly mniejsze pajaki. Jeden w tych wielkich przedostal sie do auta myslalam ze wyszedl okazalo sie ze mnie ugryzl. Niepamietam co sie dzialo dalej, ale wiem ze moj narzeczony byl w dalszej czesci snu i wyssal mi jad ktory pozostawil po sobie pajak. Coz to moze oznaczac? Bylo cos jeszcze jakis facet ale nie pamietam juz nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winteer
hej! mi sie dzisiaj śniła ogromna tarantula!!!!! matko co to było za okropne uczucie!

To bylo tak ze byłam w jakims pokoju niby moim i nagle przyszedł były mojej kolezanki (nie wiem w ogole skad on sie wzial;/) i ze on mial zawsze ciagaty do dziwnych zwierzat przyniosl cos, co jak wyszlo okazalo sie ogromna czarna wielką tarantulą :( zaczelam panikowac i krzyczec zeby ja schowal, a ona zaczela strasznie szybko biegac po tym pomieszczeniu i chodzic po mnie, najorsze ze ja to wszystko czułam! o matko to bylo okropne..... zaczelam krzyczec ale on spokojnie mowil ze nic sie nie stanie, ale niestety sie stało bo wtopila te swoje kly w moja reke i strasznie mnie bolalo, i mialam taka swiadomosc ze zaraz umre ze mnie zabija to zwierze....zaczelam szukac w necie jakiejsc odtrutki ale nie znalazlam, a pajak nadal siedzial wbity w moja reke.... brrrrrrrrrr, jak sobie to wszytsko przypominam az mnie skreca :((((((

 

Głównym motywem snu jest pająk, który Cię gryzie - moze to oznaczać dwie rzeczy:

 

albo czujesz się osaczona przez kogoś, kto chce Cię doszczętnie wykorzystać lub pozbawić czegoś (ugryzienie, jad), a Ty nie będziesz mogła sobie z nim poradzić (brak antidotum)... jest to związane z tym że po kopulacji, samica tarantuli zjada samca (ale w tym przypadku płeć pająka jest raczej nieistotna).... prawdopodobnie będziesz sie czuła "zjedzona" przez kogoś takiego.

 

albo to zagmatwane, poplątane problemy (skojarzenie z pajęczyną) z których nie możesz się wyplątać, a sprawca których jest jakaś osoba z Twojego otoczenia (niby Twój pokój)..zapewne Twojego eks (może nawet chodziło o zdradę fizyczną lub mentalną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam sen, w którym szłam do lodówki coś zjeść, niestety po otwarciu lodówki odeszła mi ochota na jedzenie bo wybiegł z niej nie wielki... średniej wielkości pająk... nie miał włosków był... ehhh.. takim obślizłym pająkiem. pomyślałam, że dobrze będzie sprawdzić czy gdzieś jeszcze nie ma jakiegoś pająka... były wszędzie... wetknięte w masło rozłożone jak na obrazku leżące w opakowaniu z serem ohyda!!! nie wiem co to mogło oznaczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winteer
Miałam sen, w którym szłam do lodówki coś zjeść, niestety po otwarciu lodówki odeszła mi ochota na jedzenie bo wybiegł z niej nie wielki... średniej wielkości pająk... nie miał włosków był... ehhh.. takim obślizłym pająkiem. pomyślałam, że dobrze będzie sprawdzić czy gdzieś jeszcze nie ma jakiegoś pająka... były wszędzie... wetknięte w masło rozłożone jak na obrazku leżące w opakowaniu z serem ohyda!!! nie wiem co to mogło oznaczać.

 

Sen może byc zapowiedzią pewnej znajomoci, która rozpocznie sie dość miło (chęć na jedzenie) lecz z czasem sie do niej zniechęcisz (niesmak).. ktoś najwidoczniej zachowa się jak pająk ze snu i raczej nie wyrządzi większej krzywdy (pająk był niewielki).. osoba ta nie będzie w sosunku do Cie uczciwa - jakby próbowała sie wślignąc w czyjeś łaski... jego zachowanie może napawać Cię odrazą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:_okok:Dziękuję!

Nie pomyślałam o jedzeniu... szczerze bardziej skupiłam się na przerażeniu że pająki są poprostu wszędzie.

Tak to może być coś lub ktoś, kto niszczy mój apetyt na życie swoją obecnością.

Dizęki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo czesto snia mi sie pajaki, najczesciej takie ogromne duze czarne wlochote cos jakby tarantula wielkosci malego psa, czasem sa tez mniejsze ale najdziwniejsze jest ze te pajaki nigdy nie sa w stosunku do mnie agresywne, nigdy sie ich nie boje, moge wrecz powiedziec ze sa ze mna albo przeze mnie? ostatnio we snie jeden z nich zeskoczyl jakby ze mnie albo zza mnie i w kuchni pobiegl w strone mojej mamy a ona uciekla, innym razem pajaki byly wszedzie dookola a ja sobie gralem na komputerze jakby nigdy nic, o co moze chodzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dziś miałem sen i chce go zinterpretować... dokładnie śniły mi się dwa pająki,bardzo duże z dużymi odwłokami (dokładnie to były takie pająki z chudymi nóżkami,które pospolicie u nas występują), i te pająki walczyły ze sobą,a ja sie przyglądałem,nie czułem w tym śnie żadnego strachu przed nimi,poprostu bezuczuciowy miałem stan w tym śnie,miejsca nie umie opisać,tak jakby kuchnia,z tym że nie moja ani żadna jaką znam, mam nadzieje że ktoś mnie z was nakieruje o co chodzi:)

 

serdecznie pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winteer
Witam,dziś miałem sen i chce go zinterpretować... dokładnie śniły mi się dwa pająki,bardzo duże z dużymi odwłokami (dokładnie to były takie pająki z chudymi nóżkami,które pospolicie u nas występują), i te pająki walczyły ze sobą,a ja sie przyglądałem,nie czułem w tym śnie żadnego strachu przed nimi,poprostu bezuczuciowy miałem stan w tym śnie,miejsca nie umie opisać,tak jakby kuchnia,z tym że nie moja ani żadna jaką znam, mam nadzieje że ktoś mnie z was nakieruje o co chodzi:)

 

Prawdopodobnie będziesz mimowolnym świadkiem czyjejś rywalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam dwa dni temu dość dziwny sen, który nie daje mi spokoju.....

Śnił mi się latający pająk.... a dokładnie był to ogromny pająk który chodził po ścianie. Chciałam go zabić gazeta..... a on w tym momencie zaczął latać i uciekł...... Co ten sen może oznaczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam wczoraj sen, że chodził po mnie mały pająk, którego moja mama próbowała mi zdjąć. Bardzo boję się pająków, a tak wogóle jestem w trakcie pisania matury, także może ten sen był spowodowany stresem?? bo nie za bardzo go kumam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz ,że rozwiązanie kłopotu jest takie proste ,takie łatwe ale tak nie jest. Jeżeli zaatakujesz to nic się nie stanie ...lepiej wybrać inne rozwiązanie.

Jeżeli aktualnie nie rozmyślasz nad żadną sprawą to widocznie niebawem kłopot się znajdzie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiucha 19, pająk to problem, lęk, poczucie winy, które we śnie Twoja mama próbuje z Ciebie zdjąć.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam:) moze mi ktos pomoc w inerpretacji snu?snily mi sie dwa pajaki(ogromne wlochate brazowo czarne,byly wieksze od dloni) biegajace po pokoju,ktore moj ojciec zlapal chcac je wyniesc na balkon. Te jednak zaczel sie rzucac i wyrwaly mu sie,biegly do mnie strasznie szybko a ja ze strachu nie moglam sie poruszyc tylko piszczalam okropnie... no i obudzilam sie oczywiscie cala mokra z przerazenia poniewaz strasznie sie ich boje.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:/ja mialam taki sen:

wielki (na okolo 2,3 metry wszeż i wzdłuż) pająk siedział sobie na szybie.

byla w tym snie moja rodzina najblizsza (mama, tata, siostra, szwagier);

kazdy mowil, ze trzeba zabic tego pająka, ale dopiero mój szwagier sam się za to zabrał; pająk byl naprawde przerażający a szwagier podchodzil do tego jakby mial rozdeptac malutkiego pajączka;

kiedy już go wykończył ścisnął go we włochata kulkę (o wiele za małą jak na gabaryty owego pająka) i rzucił ją w moim kierunku tak, że spadła mi pod nogi, wiedzą, że panicznie boje się pająków;

lubie mojego szwagra bo to uczynny i dobry facet, ale czy ten sen przypadkiem nie oznacza, że jego uczucie w stosunku do mnie są odwrotne??

JAK WY SĄDZICIE????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam miałam dziwny sen i prosiłabym o pomoc w jego interpretacji na wstepie chciałabym powiedziec,że strasznie sie boje pajaków często uciekam przed nimi z krzykiem.Śnił mi się mój pokój umeblowany jak za dzieciństwa w pokoju byla siostra a pod biurkiem i półką przy ścianie na samym dole było pełno pająków które odwarzyłam sie posprzątac wciagając do odkurzacza.Pamietam jak odkurzałam stamtad mnóstwo pajenczyn grubych i bardzo białych.Dzien wcześniej natomiast sniło mi sie że byłam w szpitalu jako pacjientka bo potejrzewano ciąze i problemy z nia ale nikt sie mna nie zajmował pamietam jak biegałam po szpitalu szukajac odpowiedniego oddzialu i sali dla mnie ale nie mogłam z nalesc widzialam duzo dzieci płaczacych spiacych wspolnie na ogromnej sali tam pełno krwi dzieci miały dużo szwów...reszty snu nie pamietam ale na sam koniec pamietam ze byłam na cmentarzu nad ogromnym grobowcem byłstrasznie strasznie duzy az mozna bylo po nim chodzic tam pełno kwiatow i zniczy.Bardzo prosze o pomoc w wyjaśnieniu tego snu martwie sie tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy ten sen przypadkiem nie oznacza, że jego uczucie w stosunku do mnie są odwrotne??

Przede wszystkim nikłe szanse, że z Twojego snu będzie wynikać co ktoś inny do Ciebie czuje. Sen powstaje od początku do końca w Twojej jaźni i ukazuje jedynie jak Ty odbierasz pewną sytuację.

Po drugie, musiałybyśmy założyć, że szwagier we śnie symbolizuje właśnie jego osobę, a nie kogoś zupełnie innego, Tobie bliskiego, kto wykazuje się podobnymi cechami w stosunku do Ciebie.

Po trzecie, to pająk reprezentuje w Twoim śnie to co negatywne. Prawdopodobnie osobę.

Pająk jest symbolem osoby, która po cichu chce Ci zaszkodzić, snuje intrygi niczym pajęczą sieć. Ty prawdopodobnie tego nie widzisz, nie dostrzegasz nieszczerości i pozwalasz tej osobie zbliżyć się do siebie. Szwagier natomiast symbolizuje kogoś, kto uświadamia Tobie, sytuację. Chce Cię bronić więc "rzuca Ci pod nogi" tego "pająka", jakby chciał powiedzieć: "widzisz, zobacz z czym się zadawałaś".

Tak ja to widzę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

snily mi sie przyklejone pajaki w moim samochodzie do gory na suficie nad kierownica. byly brazowe, wielkie, ucieklam z tego samochodu a za mna uciekla moja corka, do ktorej przykleila sie wielka nic z pajakami. ten sen mnie przerazil. co moze oznaczac. nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie panie, pająki zwykle nie są pozytywnym symbolem. Często symbolizują osoby, bądź jakieś treści psychiczne, które nas nękają, utrudniają nam coś.

 

karina1, samochód jest we śnie odzwierciedleniem tego, co umożliwia Ci pokonywanie drogi życiowej, poruszanie się do przodu. Pająki w Twoim śnie są czymś, lub kimś, kto uniemożliwia Ci dalszą drogę. Zamiast jechać uciekasz. Zaplątanie w nić pajęczą Twojej córki może świadczyć o problemach rodzinnych - wplątaniu się w jakąś intrygę.

 

martwawiktoria, może w rzeczywistości również prześladuje Cię coś, od czego chętnie byś uciekła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi już po raz drugi śnił się wielki gigantyczny pająk,nie mogłam go zabić bo był ogromny, tłusty i twardy, był w wielkości 2ciężarówek <okropne :( fuu >, i żywił się krwią i mięsem, widziałam jak zjada człowieka jednego, później drugiego, uciekałam ale zawsze tam gdzie się chowałam on był blisko na szczęście mnie nie dopadł. Mam arachnofobie więc obudzałam się roztrzęsiona, słaba, z lekką gorączka.

 

Przypomniałam sobie że już miałam taki sen z 8 lat temu tylko że pająk nie żywił się ludźmi tylko sobie chodził, czy wydarzyło się coś szczególnego po tym śnie? a mianowicie po tygodniu wpadłam w konflikt z koleżanką doszło do zaciętej kłótni która trwała długi okres. Po kilku dniach od kłótni, przeżyłam przygodę ze znajomymi było fajne ognisko, impreza, ale i tam ogarnął mnie strach gdy jeden ze znajomych zaczął opowiadać historie o duchach itp.

Dziś też śnił mi się pająk gigant, na dniach wyjeżdżam do heide-parku tam też czeka mnie zapierająca dech w piersiach przygoda.

 

Więc biorąc pod uwagę te fakty mogę wywnioskować że pająk gigant może oznaczać nadchodzące wydarzenie które spędzi nam sen z powiek, które będziemy mocno przeżywać.

 

Ale i muszę przyznać że wieczorem przed kąpielą widziałam małego pająka w wannie fuu i oczywiście czekałam na kogoś z domowników żeby ktoś go z stamtąd zabrał, ale i tak kąpałam się ze strachem i spoglądałam na ściany czy nie ma żadnego innego pająka.

 

A więc do arachnofobiowiczów czy przypadkiem nie widzieliście pająka przed snem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu śniłam o pająkach. Pająki były w czystym, spokojnym malusim, ale głębszym ujęciu wodnym . Spryskiwałam je wodą ze strzykawki. Pająki były spore i czarne. Ruszał się tylko jeden, jakby starał się pływać.. może wydostać z wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koliber*, pamiętasz ile było tych pająków?

Co czułaś, dlaczego do nich strzelałaś ze strzykawki - chciałaś je "dobić", czy może dla zabawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewna ale może 3 max 4. Tylko jeden troche sie poruszał. Odczucia,hmm... lek i lekkie obrzydzenie. Strzykałam.. może by je zatopić, by nie wyszły. Jakby zaczęły wychodzić to na pewno bym się wystraszyła.. więc może w obronie, by do tego nie dopuścić. I chyba mnie to strzykanie wodą trochę też cieszyło, widząc, że ten pająk słabo daje sobie rady z wodą, ale na pewno nie wynikało to tylko z chęci zabawienia sie ich kosztem. To lekkie zadowolenie przyszło jak poczułam, że nie ma zagrożenia. Pewniego rodzaju bezpieczeństwo, że nic mi nie zrobi, nie wyjdzie. Woda była czysta i przejrzysta. Widziałam kamyki na dnie, a w okół ładna, zielona trawa.

 

To mój 2 sen o pająkach w przeciągu tygodnia. Poprzednio śniły mi się jednak w ciemnym, brudnym, starym pomieszczeniu. Chciałam komuś coś pokazać. Pająki pokazały sie jeden po drugim i były 3. 1 był martwy i dostrzegłam go na dłoni. Wystraszyłam sie i zaczełam go strzepywać. Wówczas pojawił sie nastepny. Chudy, długi i czarny. Usiłowałam go zabić kapciem, bo spanikowałam, ale chyba i tak nic to nie dało. Lęk i obrzydzenie. Budząc sie wiedziałam że jt jeszcze 1 pająk.

Nie wiem, czy mogą mieć cos wspólnego ze sobą.

 

Ps. NIe wiem czy w ten sposób nie starałam sie też sprawdzić które z nich jeszcze żyją.

Edytowane przez koliber*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winteer

koliber*

Myślę że tu moze chodzic o odsyniecie od siebie zagrozenia, unieszkodliwienia go aby nie mógł Ci żadnej krzywdy zrobić i najwyraźniej będziesz mieć taką możliwość (strzykawka z wodą) co może oznaczać że wykażesz się subtelnością w działaniu (woda), w kazdym razie nie masz złych intencji

 

Poprzedni sen wskazuje na Twoje bardziej brutalne działanie i to jak sobie z problemami radzisz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie woda odzwierciedla Twój stan umysłu, jednak pająki są czymś, co go w jakiś sposób burzy - jakieś treści psychiczne, które tkwią w Tobie i stoją na drodze do osiągnięcia totalnego spokoju ducha.

Strzelanie ze strzykawki kojarzy mi się tutaj z próbą zagłuszenia tych treści (pająki są w wodzie, a Ty traktujesz je wodą) - boisz się, że mogą wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie woda odzwierciedla Twój stan umysłu, jednak pająki są czymś, co go w jakiś sposób burzy - jakieś treści psychiczne, które tkwią w Tobie i stoją na drodze do osiągnięcia totalnego spokoju ducha.

Strzelanie ze strzykawki kojarzy mi się tutaj z próbą zagłuszenia tych treści (pająki są w wodzie, a Ty traktujesz je wodą) - boisz się, że mogą wyjść.

ceikawe interpretacje dziewczyny :) dziękuję :bukiet::bukiet:

muszę sie nad tym zastanowić. Hmm.. to dziwne, bo jakby wyszły, to może osiągnęłabym spokój wew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie odnośnie snów które ostatnimi czasy nie dają mi spokoju. Śnią mi się pająki, dużo pająków, czasem w towarzystwie jakichś robaczków, czasem w grupie, czasem samotnie. Ogólnie rzecz biorąc rzeczywiście posiadam 8 dużych pająków i śnią mi sie właśnie one, nie wiem czy owy sen ma jakieś głębsze znaczenie, czy te pająki po prostu występują w bezcelowym sensie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie;)

 

A więc mnie się śniła koleżanka która spała na pokrywie ... szamba... :D i miała ona pająka coś na wygląd tarantuli(duży czarny owłosiony)i gdy go wołała on przychodził. i ten pająk w którymś momencie zaczął pluć na mnie... choć byłam ok 10 metrów od niego to i tak to była mała odległość bo dosięgały mnie jego strzały. Ale mnie nie trafiły.

 

Strasznie głupi sen...:D Więc jeśli ktoś wie co on znaczy proszę aby napisać :)

Z góry dziękuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adona, jakie masz relacje z ta kolezanka? Kontekst snu wskazuje prawdopodobnie na to, ze ktos w rzeczywistosci bedzie próbowal przyslowiowo napluc Ci w twarz. Pajak jest tu symbolem osoby o nieszczerych intencjach, snujacej intrygi. W dodatku to szambo...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

 

Staram się nie kierować ocenami innych osób w moim życiu ale tym razem przyda mi się pomoc w ocenie sytuacji. Od dziecka śniły mi się pająki-nigdy w pajęczynach, zawsze w grupach. Czasem były same malutkie, czasem pojawiało się parę dużych. Bywało że śnił się jeden na prawdę ogromny - raz siedział mi na głowie wielki jak krab! Nigdy mnie nie gryzły, nie robiły nic złego, nie atakowały - zawsze jednak były ze mną ... W pewnym momencie to się skończyło, przestały się pojawiać. Jestem już dorosła kobietą miewałam rożne problemy, spory i kłopoty - wzloty i upadki. Finansowe i uczuciowe. Dziś w nocy znowu mi się przyśniły - była ich cała masa i wszędzie! Jak to często bywało wcześniej, jeden dominował i na nim skupiłam swoja uwagę - wyszedł spod mojego łóżka ale nie uciekł daleko. Oprócz niego była cała ich armia w pokoju w którym spałam. Nie atakowały mnie - towarzyszyły mi tylko. Przechadzały się po kątach zajęte swoimi sprawami wydawało się... Oprócz tego jednego snu kiedyś, kiedy jeden ogromny siedział na mojej głowie, nie przypominam sobie aby pająki po mnie chodziły ... Raczej nie miewałam z nimi fizycznego kontaktu. Szukałam odpowiedzi na pytanie czy to dobry czy zły omen ... Nie wiem czy to jest ostrzeżenie czy zapowiedź dobrej zmiany a może okazji ? Pająki to moi przyjaciele czy wrogowie że zapytam tak kolokwialnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winteer

KATZENauge

Ponieważ nie atakowały - mogą symbolizować wszystko to co Ci towarzyszy w życiu.... to co uciążliwe albo to inne niepokojące sytuacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg639

to może i ja się dołącze,

miałem dość dziwny sen i jestem ciekaw waszej interpretacji,

śniło mi się, że w pracy na stanowisko na którym pracuje przyszedł prezes z jakąś kobietą (niby z jakiejś komisji), która miała znaleźć pająki i ona razem z prezesem zaczęli tych pająków szukać, ja z jednej strony byłem bardzo zdziwiony ich zachowaniem, a z drugiej strony śmiałem się w duchu z nich, bo wiedziałem że tu nie ma żadnych pająków

:bezradny: co to może znaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winteer

greg639

To wygląda zupełnie jak kontrola audytu w firmie, ale może też chodzic o coś zupełnie innego... pomimo poszukiwania luk, niedostatków lub innych niedociągnięć (albo jak kto chce "dziury w całym").. masz pewność że nie ma się czym martwić - w każdym razie chodzi o jakieś czynności kontrolne w celu wyeliminowania ewentualnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Sen Śniły mi się dwa pająki krzyżaki na pajęczynie na dworze zostałem przez jednego zaatakowany skoczył na moja twarz i ugryzł ugryzienie bolało tylko trochę. co to może znaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

śnił mi się ptasznik, widziałam go przez okno, był ogromny i co chwile znikał, zadzwoniłam po pomoc (chyba na policje nie jestem pewna), żeby ktoś go zabrał, bo nie mam jak wyjść z domu, kobieta, która odebrała telefon nie wiedziała jak wygląda taki pająk i kazała mi go opisać odparłam żeby poszukała sobie na googlach. no i cóż na tym sen się skończył. co ton może oznaczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w piwnicy. Obsiadają mnie pająki. próbuję zrzucic je z siebie. na chwilę udaje się. zaraz znowu na mnie siadają. wszędzie je widzę. widzę pajęczyny, pająki krzyżaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nonac

Pajak z Twojego snu to problem z którym nie umiesz poradzić sobie sama.. a to że kobieta ze sny nie wie jak on wygląda - to najprawdopodobniej że ktoś z Twoich bliskich nie potrafi się odnieść do Twojego problemu ponieważ wcześniej nie miała do czynienia z czymś takim, nie ma takich doświadczeń jak Ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annnka9, to co dzieje się w piwnicy może przekładać się na to, co dzieje się w Twojej podświadomości. Być może masz za sobą jakieś niemiłe przeżycia, złe wspomnienia, nieprzyjemne sytuacje, złe myśli... których jeszcze nie przepracowałaś świadomie. Spychając problemy do podświadomości nie pozbywasz się ich, wówczas wracają właśnie pod postacią takich przykrych snów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Często mam dość pogmatwane i symboliczne sny, dzisiejszy mnie zaniepokoił:

siedziałam/ leżałam (nieistotne),ręce położone na oparciach po obu stronach, wierzchem dłoni do dołu. W prawą rękę na wysokości nadgarstka wgryzał się duży pająk. w lewą - coś co przypominało ogromnego krocionoga. Nie mogłam ich zrzucić,praktycznie się ruszyć, czułam tylko potworny ból nie do opisania.Pomyslalam patrzac na lewą rękę,że to tak strasznie boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

jestem nowa na tym forum, a zaciekawiłam sie nim po przeczytaniu interpetacji mojego snu o pająkach na jednej ze stron internetowych, mianowcie dowiedziałam sie że sny o pajakach przynosza szczęście i generalnie dobrze jak sie śnią/ Mój sen nie był jednak taki łatwy w interpetacji jak sie wydawało.

śniło mi sie, że wraz ze znajomymi, z którymi mieszkam oworzyłam jakis właz w podłodze, nie wiadomo gdzie, po jego otwarciu i wejściu na góre znalazłam sie na jakiejs platformie i jednocześnie wyspie, gdzie wszedzie było pełno pająków, o dziwo nie bałam się ich (a generalnie bardzo boją się pająków i wzbudzaja moje obrzydzenia) tylko patrzyłam na nie. Zaczęły mnie obłazić, wchodzić na nogawki spodni, a ja je tylko delikatnie strzepywałam, bo zainteresował mnie z nich szczególnie jeden, duży z żółtym krzyżem na odwłoku, był taki ciekawy że chwyciłam go szczypcami chirurgicznymi, które nie wiadomo skąd miałam przy sobie i chciałam go koniecznie pokazac znajomemu, który się ich nie boi, tylko że on przez cały czas(pająk ) wyrywał mi sie z tych szczypiec i chyba zaczęłam mu robić krzywdę bo z nóżek zaczął sieknąć jakiś płyn, jakby z tego ściskania. Po chwili takiej szamotaniny z nim, te niewinnie dotej pory, włażące na mnie pająki różnych wielkości i maści poczęły mnie gryżć w stopy, delikatnie, ale jedno z ugryzień było na tyle mocne, że powstał wielki czerwony ślad. Póżniej się obudziłam i nie wiem co było dalej. Dziwne

Próbowałam ten sen interpretować, że może powinnma sie strzec nieprzyjaciół i ludzi na około a szczególnie jakiejś jednej osoby, ale nie zauważyłm żadnych złych relacji ze znajomymi.

Za to na pewno teraz mam ogromnie problemy ze zdrowiem i te pająki to może choroby. sama nie wiem....

może ktoś kiedyś miał podobny sen...i wyciągnął jakieś w miarę normalne wnioski z niego, a może nasze sny to tylko rojenia, działanie naszego mózgu które niekoniecznie mają nas ostrzegać ale tylko detrminuje do poszukiwań, nieznanego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwoonia

Moje skojarzenia są takie:

Właz może oznaczać wejście w głąb siebie, jakbyś chciała lepiej poznać swoje możliwości i to na co Cie stać.

Pająki natomiast mogą symbolizować sprawy, które należy załatwiać z należytą ostrożnością... zwróciłaś szczególną uwagę zwłaszcza na jednego pająką - czyli sprawę, możliwe że dla Ciebie najistotniejszą, która może mieć wpływ na inne aspekty Twojego życia - głównie chodzi o to że jeski nie zachowasz należytej ostrożności w działaniu, to może spowodować cały szereg niekorzystnych dla Ciebie okoliczności (ugryzienie).

A to że chciałaś go pokazać koledze - widocznie w tej ważnej sprawie prawdopodobnie zechcesz poprosić o radę.

Strzepywanie z siebie pająków - odczytałam jako chęć unikania kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gigantycznt czarny pająk który wychodzi zza łózka koleżanki na sciane w akademiku w którym zamierzam się zatrzymać hmm dziwne i wiem ze sie o bardzo boje i tyle...?? co to moze znaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis mi sie snilo bardzo duzo czarnych pajakow,ktore zabijaly ludzi(w jakims filmie kiedys widzialam)mi sie udalo kilka zabic(rozdeptac butem),jakas (specjalna)grupa ludzi zaczela je zwalczac jakims "dymem"chyba sie udalo,do konca nie pamietam.Bardzo nie przyjemny sen!mocno utkwil mi w glowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Drodzy forumowicze zwracam się do was wszystkich z prośbą o odpowiedzenie co może oznaczać duży zwisający włochaty pająk taki miałem sen sierść czy tam co to ma na sobie było ciemne troche szare prosze o podpowiedż gdzie mozna by było znależć taka odpowiedż na to zagatkowe pytanie prosze gdzie to moge zamieścic jestem tu po raz pierwszy na tej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buncol2121, jesteś w dobrym miejscu ;) Ale sen zbyt skąpo opisałeś. Zwróć uwagę na wszystkie szczegóły występujące we śnie (miejsce, skąd ten pająk zwisał? pora dnia, czy towarzyszyły Ci jakieś osoby, jakie były Twoje odczucia), a wówczas będzie można coś na ten temat powiedzieć ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

ja miałam taki sen że byłam w domu mojej juz niezyjącej babci. Dom jest opuszczony weszłam do niego był otwarty i wszedzie na ścianach były robaki i pająki wściekłam sie ze w mieszkaniu mojej ukochanej babci sie zaplęgły wściekła wziełam coś do ręki i zaczełam je zabijac wszystkie po kolei ale w szczegulności pająki zaczeły uciekac a ja je goniłam i zabijałam nawet jeśli jakis uciekł pod kanape czy inny mebel odsuwałam i zabiłam drania (chciałam jescze dodac ze boję sie pajaków i to bardzo)

BARDZO PROSZE O INTERPRETACJE!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes1105, odbieram ten sen pozytywnie, na zasadzie ujawnienia się Twojej siły i umiejętności radzenia sobie z jakimiś zaległymi sprawami/problemami z przeszłości.

Mimo iż na co dzień boisz się robactwa we śnie radzisz sobie z nim przebojowo, tak więc sądzę iż Twoja podświadomość daje do zrozumienia, że dasz radę poradzić sobie z problemami, które wcześniej w jakiś sposób Cię przerażały.

Co jeszcze istotne to to, że odsuwasz mebli podczas tego oczyszczania. Może mieć to odniesienie do małego "przemeblowania" w Twoim wnętrzu, przewartościowania pewnych spraw.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Oto mój sen:

Szłam wraz z kolegą po wielkim, betonowym, białym i odrapanym placyku, otoczonym przez średniej wysokości jasno szare, brudnawe budynki. Niebo było bardzo jasne, niemalże białe. Szliśmy obok siebie, zamieniliśmy z sobą może z 2 zdawkowe zdania. Z tym kolegą w realu właściwie nie rozmawiam, kiedyś cos iskrzyło między nami, ale nic się nie rozwinęło, a sprawy się pokomplikowały.

W każdym razie upadłam, kiedy wstawałam zobaczyłam, że mam malutkie, czerwone ugryzienia na dekolcie. Zobaczyłam również, że jestem zaplątana w pajęczynę, a jedna mniejsza zwisa mi z prawego rękawa. Wystraszyłam się, że to pająki mnie pogryzły. Nie jestem pewna, czy jednego nie widziałam na tej mniejszej pajęczynie. Wstałam i szlam dalej, znów upadłam i znowu się okazało, ze jestem zawinięta pajęczyny, z jedną mniejszą z rękawa. Byłam wystraszona i czułam obrzydzenie. W końcu wstałam i szłam dalej, aż do budynku, pod szatnie, pod salą gimnastyczną jeszcze z mojej podstawówki (ostatnio częste miejsce akcji moich snów).

Bardzo proszę o interpretację...

Edytowane przez Neya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten sen miał dwie części, ale pierwsza jest ważniejsza- śniło mi się, że byłam na jakimś poddaszu i czułam w sobie chęc działania, chciałam coś robic, ale nade mną jakiś ogromny pająk z dziwnym znaczkiem na odwłoku tkał pajęczynę (w realu strasznie się brzydzę i boję pająków) i obawiałam się ruszyc z miejsca, bo on tak co chwilę zjeżdżał do poziomu mojego ramienia do ściany przy której stałam by zahaczyc o nią swoją pajęczyną, a ja musiałam kucac, żeby to paskudztwo na mnie nie usiadło. Czułam tylko obrzydzenie i obawę.

Czy ten pająk może znaczyc strach przed jakimiś problemami, które by wynikły a pajęczyna to blokada??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten pająk może znaczyc strach przed jakimiś problemami, które by wynikły a pajęczyna to blokada??

Owszem, jak najbardziej zwłaszcza, że odczuwasz silną chęć działania, a wyraźnie coś Cię blokuje i mogą to być nawet twoje własne obawy.

Tak się składa, ze niedawno miałam bardzo podobny sen i właśnie tak odczytałam jego znaczenie ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jak najbardziej zwłaszcza, że odczuwasz silną chęć działania, a wyraźnie coś Cię blokuje i mogą to być nawet twoje własne obawy.

Tak się składa, ze niedawno miałam bardzo podobny sen i właśnie tak odczytałam jego znaczenie ;)

 

Pozdrawiam.

 

Dzięki wielkie o to dokładnie chodziło :cmok_na:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A mi się śniło dzisiaj,że było miejsce pełne pajoków takich dośc dużych i strasznie bałam się tam iśc( mam arachnofobię) i mój chłopak kazał mi isc w to miejsce, pamiętam,że ze strachu płakałam . głupie prawda? :P Co to może oznaczać? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxxmoniii92xxx, te pająki to po prostu symbol Twoich realnych lęków. Może chłopak faktycznie namawia Cię byś zrobiła coś czego nie chcesz, czego się boisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość winteer

gawlinek992

Czy w Twoim otoczeniu nie ma czasem osoby, która wg Twojego mniemania moze sabotować Twoje działania i dążenie do celu?

 

Czytałam Twój sen o sparingu, ale przyznam, że nie mam innych skojarzeń oprócz pewnego rodzadzaju rywalizacji.

 

Mam też taką małą prośbę do Ciebie, abyś nie powielał postów z opisem snów, bo to tylko powoduje wiecęj pracy z usuwaniem ich (tych powielonych), a skoro nik tam nic nie napisał, to widocznie nikt nie miał do tej pory na niego pomysłu - przecież chyba zalezy Ci na rzetelnej interpretacji a nie wypisywanie bzdur wyssanych z palca, prawda?

U nas rzetelność to punkt honoru.

Jedynie co możesz zrobić, to dopisać kolejny post w Twoim temacie z "odświerzeniem prosby" - po to aby Twój temat znów wskoczył na górę wyników wyszukiwania.... może trafisz w ten sposób na kogoś, kto ma troche więdzy o boksie i smykałkę do interpretacji snów. Mnie brakuje tego pierwszego - poprostu nie znam się na boksie i praktycznie nie mam wiecej skojarzeń z nim zwiazanych. Mam nadzieję, że mnie rozumiesz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w żadnym wypadku :P

jedyne co mi przychodzi do głowy to motyw jak w nocy szliśmy do sklepu i mieliśmy starcie z dresiarzem.

w sumie podoba mi się jego dziewczyna, ale nie ma w tym jakichś zazdrości, chęci odbicia czy czegokolwiek w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

sen o pająku a raczej o pająkach

idę wąską ścieżką drogę zagradza mi pajęczyna z mnóstwem małych pajączków odwracam się aby zawrócić i nie mogę bo tam też jest pajęczyna z pająkami (pajęczyny są duże jasne ,czyste są na nich tylko małe pajączki) wołam o pomoc żeby mi ktoś podał kij bo chcę nim odsunąć pajęczynę żeby przejść dalej ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi natomiast śniło się, że przez pokój przeszedł wieeeelki pająk, który miał 3 bierdronki na grzbiecie, bałam się strasznie, mama nie chciała go zabić, wszedł pod łóżko. jak wyszedł zabiła go. okazało się, że to mój siostrzeniec je przyczepił temu pajakowi, gdy pająk był jeszcze mały..

ehh..

i śniło mi się, ze robiłam sobie tatuaż, ale dziewczyna nie zrobiła mi takiego jak chciałam, poszłam do innego chłopaka, a on powiedział, ze go nie przerobi, ale zaprasza mnie na dyskotekę czy coś. podobał mi się, ale chyba zone miał, czy coś takiego, poszłam z nim na miasto i tyle. koniec snu.

co to może oznaczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi sie ostatnio sniło :trzymałam na ręku wielkiego pająka i sie nie bałam, a on mi nie uciekał traktowałam go jak pupilka (w rzeczywistości boje sie pająków, ale bez przesady). Jak go zinterpretować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Śniło mi się, że byłem u mojego dziadka, byli tam jeszcze; moja żona, tata, mama, siostra, pamiętam, mama powiedziała, że powstał by tu piękny dom na tej pięknej działce, wiec powiedziałem, że ja chce tu zostać z tatą, mama się nie zgodziła, powiedziała, że zostanie siostra, a ja odwiozę ją do domu, po krótkiej wymianie zdań uległem i poszliśmy do samochodu, auto było całe w biegających pająkach i różnego rodzaju robali, mama wsiadła bez problemu do auta pełnego robaków, które nic jej nie robiły, siedziała i patrzyła spokojnie na mnie jak ja próbuje wsiąść, ale robale zaraz na mnie wchodziły i nie mogłem dostać się do środka.

 

Może ktoś wyjaśnić ten sen?

 

pozdrawiam.

Edytowane przez prospektor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Śniło mi sie pomieszczenia..gdzie byłam ja moja koleżanka i jej chłopak oraz jego brat...nagle wypuśicli z rak 2 pajaki ogromne...jeden wskoczył mi na ręke i zaczął ją tak ściakać swoimi odnóżami...zaczełam krzyczeć i go zrzucać...kiedy go zrzuciłam na ręce miałam ślad od ukąszenia...ale nic mi nie było...co to znaczy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proszę o pomc w interpretacj mojego snu, a mianowicie: gdy weszłam do jakiegoś bliżej nieokreślonego pomieszczenia, na głowę spadł mi kokon ( mały ) z pająkami, strasznie zaczęłam krzyczeć i strzepywać go z głowy. Gdy nagle pojawiła się moja mama i zaczeła mówić, że "dobrze że taki mały tylko mi spadł na głowę" i spojrzałam wówczas w górę i w kącie między sufitem a ścianą było wiele takich małych i większych kokonów z których wychodziły małe pajączki. Matka wzięła miotłę i zaczeła je zrzucać i zamiatać z podłogi, a ja krzyczałąm, że to nie tak się robi, że je trzeba zabić i wrrr... aż do tej pory mi dreszcze przechodzą. I jak można taki sen zinterpretować? Za odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winteer

annalloret

Może to symbol problemów, które dosłownie zwaliły Ci się na głowę i trzeba je będzie załatwić jeszcze w zarodku zanim sie powiększą (czyt. wyklują z kokona) i narobią wiekszych szkód.

Samo zamiatanie a przedtem strącenie z sufitu może mieć związek z doszukaniem się źródła kłopotów oraz interwencją aby je wszystkie usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie...

Dzisiejszej nocy śniło mi się, że byłam w rodzinnym domu u rodziców. Nagle mama mnie zawołała do największego pokoju i pokazała na ścianie dwa wielkie pająki. Nie ruszały się, nie chodziły, nic. Siedziały na ścianie w bezruchu. Jak się na nie patrzyło z pewnej odległości były naprawdę wielkie, ale kiedy się do nich przybliżyłam były wielkości dłoni niemowlęcia. Jeden po mojej lewej stronie był zwykłym pająkiem jakie możemy spotkać w domu. Okrągły odwłok i 4 pary cienkich nóżek. Natomiast drugi znajdujący się po mojej prawej stronie był bardziej okazały. Niewiele większy, ale za to z grubszymi nóżkami i odwłokiem. Przy tym większym była pajęczyna.

O dziwo nie bałam się tych pająków. Stwierdziłam tylko bez strachu, że trzeba je zabić, żeby nie niepokoiły mojej mamy. Obawiałam się tylko, że przez to, że są takie duże pobrudzą ścianę. I nagle mój 5-letni synek wziął jakiś przedmiot do ręki i zabił tego z chudszymi nogami. Dalej co się działo to już nie pamiętam...

Ogólnie rzecz biorąc wcale się nie bałam w trakcie tego snu. Pająki bardziej wzbudzały we mnie obrzydzenie, gdyż nie lubię wszelkich owadów. Jednakże chciałabym się dowiedzieć co taki sen może oznaczać, gdyż jak wstałam rano po raz pierwszy chyba w życiu postanowiłam skorzystać z sennika, a tam nie przeczytałam dobrych wiadomości. Jednak wiem, że każdy sen należy interpretować indywidualnie.

Jestem teraz w "niepewnej" sytuacji i mam dużo problemów prawnych, w których jestem głównym oskarżycielem, i finansowych.

Proszę o jakieś wytłumaczenie :)

Pozdrawiam serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej śnił mi się dzisiaj jakiś sen (nie pamietam go w całości bo to jak zawsze jakaś historyjka) ale jak wracałam ze znajomymi i stałam pod moją klatką to był tam pająk, potem weszłam do domu i po suficie chodziło pełno pająków w stronę drzwi, (Ja sie boje pająków więc ani ich nie zabijałam itp. tylko patrzyłam i byłam przerażona) usiadłam obok mamy i babci (bo one w ogóle się tym nie przejmowały) i tak na nie patrzyłam.

 

co to może oznaczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Śnił mi się duży owłosiony pająk,który chodził sobie po firance.Jakaś osoba złapała go i próbowała go zabic młotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hey, dzis miałam potezny koszmar....śniły mi sie pająki a dikładnie- nejpierw jeden wielki, wielkosci szczura probował wejsc po drzwiach do pokoju az jakai materiał nad nim uginał, potem ten pajak po całych scianach i segmencie naskładał jajeczek, wylegały sie malutkie pajaczki, moj maz rekami zbieral te jaja ze sciany, ja polecialam po odkurzacz i zaczelam je sciagac odkurzaczem, nawet z siersci naszego psa, one byly takie czrne.... prosze moze ktos mi pomoze, od jakis tygodni co drugi dzien snia mi sie potworne komary, juz nie wiem co mam robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam całego snu - pamiętam tylko pająki, na ścianie na wprost mnie, powyżej podłogi. było ich sporo, kilkanaście - takie na cienkich nóżkach, niespecjalnie wielkie, mało aktywne. nie widziałam pajęczyny - tylko pająki na ścianie.

w realu panicznie boję się pająków - we śnie obserwowałam je spokojnie, bez paniki.

 

jednak sen nie opuścił mnie przez cały dzień i nadal mam to odczucie spokoju.

macie jakiś pomysł na znaczenie tego snu?

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak odczytać sen o pająkach trzeba się zagłębic w znaczenie symbolu i wtedy interpretacja znajdzie się sama.

Pająk odczytywany jest jako coś podstępnego czychającego i polującego podstępem a gdy juz złapię swoją ofiarę wysysa z niej życie. Co ważne w większości przypadków nie odczuwamy obecności pająków mimo ze przebywaja obok nas są ciche i bezwzgledne zaś w snach bardzo często odzwierciedlają nasze myśli lub leki czasami również związane z tymi lękami zagrożenia - wtedy w snach gryzą. Ilość i wielkość pająków w snach też ma duże znaczenie - wile małych oznacza małe leki trochę zbyt na wyrost zaś duży pająk symbolizuje duży pojedyńczy problem. W snach przeważnie widzimy je w naszych domach czyli tak jak już pisałem swiadczy to o rozterkach wewnętrznych (dom symbolizuje nasze wnętrze). Co do wyglądu pająków czasami odzwierciedlają podstawę naszych lęków i stąd pająki na cieniutkich nóżkach mogą świadczyć że mamy niepewną postawę życiwą i lęki z tym związane - poprostu brak nam silnego wenętrznego fundamentu.

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój sen z pająkami był przerażający, śniło mi się to dawno i pamiętam że pare razy, wiec było tak że skaleczyłam sie w ręke i z tej rany wylaziło duzo pająków. jak sobie o tym myśle to mam deszczei, nigdy sie nie zastanawiałam co to moze oznaczać ale to było okropne:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co może znaczyć sen , w którym śpię otwieram oczy świeci się światło i na mojej poduszce która leży obok mojej głowy (której zresztą nie mam ) znajduje się pająk , zbliżający się do mnie, jest bary ciemniej i czuje że strasznie się go boje , nagle się budzę z przerażeniem i okazuje się że wszystko jest ok . Często śnią mi się pająki i zawsze się ich boje choć w rzeczywistości jest na odwrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość serafina

Bardzo proszę o pomoc w interpretacji snu.

 

Snilo mi sie ze jesetm w na działce w domku letniskowym, który mamy w najbliższym czasie z mężem przebudowywać i tam zamieszkać. Chce się położyć spac a tu ciągle się cos dzieje, cos trzaska, cos lazi a ja sama. Chce sie polozyc spac i zasnac zeby nie sluchac czy to jakies duchy czy co a nie moge sie położyć bo na kocu siedzi pająk a ja sie bardzo boję pająków, ale mimo wszystko chcę go usunąć a on ucieka skacze i nagle odlatuje. Czuję ze mi gdzieś usiadł i w pewnym momencie zdejmuje go z oka. Patrzę na koc a tam coraz więcej pajęczyna i pająków, takich nie dużych ale oplatają koc i łóżko i po światło świecą się te pajęczyny jakby popiołem czy czymś posypane. Ja postanawiam przykryć to wszystko dodatkowymi kocami bo chcę zasnąć a tu nagle na ganku otwierają się wejściowe drzwi, które były zamknięte. Boję się że to jakieś duchy, ale z racji tego że naprawdę chcę już zasnąć idę tam, spoglądam w okno mówiąc jakąś modlitwę żeby je odpędzić, już jest rano, patrzę przez drzwi a tu idzie mój tato. Wygląda trochę dziwnie, tak jakby był jakiś nawiedzony ale z drugiej strony czuję małą ulgę i się budzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proszę o pomoc w interpretacji:

 

Sniło mi się drzewko agrestowe, chcialam sobie zerwać jeden owoc ale nagle skoczył na mnie pająk, nieduży ale taki chudy, patykowaty, chciałam go strącić z siebie ale on był jakby przyczepiony do mnie i nie chciał spasc. Wkońcu się odczepił, acha i pogoda towarzysząca temu zdarzeniu była wietrzna i pochmurna.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W moim przypadku też oznaczają wypadek, ale tylko w przypadku, gdy po mnie chodzą. Im więcej pająków lub im większe tym groźniejszy wypadek. Lepiej być ostrożnym, gdy się przyśnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) Śnił mi się dziś w nocy dziwny sen. Leżałam z kochankiem (którego nie mam) na łożu i nagle na podłodze pojawiły się pająki. Usiadłam na łóżku i stopami w różowych baletkach zabijałam pająki. I sen się skończył.Co mogło to oznaczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy sen trzeba interpretowac odpowiednio do swojej sytuacji zyciowej.nie ma jednego ookreslonego schematu.ze kazdemu sni sie pajak i spotka go to samo.Najlepiej jest poczytac sennik ,w sensie cco oznacza symbol np.pajak i odniesc to do swej sytuacji w zyciu,przeanalizowac i wyciagnac wnioski.Mi snily sie pajaki dwa ,ktore zabil ktos i ja potem wcieralam papke z nich we wlosy,ale pod uwage trzeba wziasc tez nie sam symbol,lecz emocje ktore towarzysza nam w trakcie snu oraz popatrzej szerzej na sen,np co to za miejsce w ktorym jestesmy,jaki jest nasz cel w sensie dokad zmierzamy,co mamy zrobic.....w snie itd.jakie osoby nam towarzysza ,na czym skupiamy uwage......trzeba troszke trudu sobie zadac by polaczyc to pozniej z naszym zyciem na jawie,oraz zagladnieciem do wlasnej podswiadomosci np.czego sie boimy,przed czym uciekamy,czego pragniemy,nasze marzenia itd.......Czasem czytajac sennik mozemy zmusic nasza podswiadomosc by dany symbol przysnil sie nam ,jesli o tym myslimy,ja pamietam ,ze gdy dowiedzialam sie ze jesli snia sie grzyby i jak je zbieramy,to jest to na zysk,pieniadze powodzenie w biznesie itd....no i jak by "wymusilam "ten sen sama w sobie.....hehehhe :P,a zyski nawet byly,ludzka psychika jest niesamowita!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sen, co zwykle mi się nie zdarza:

 

Mój były pracownik, zwolniony dwa lata temu siedział na krześle u mnie w firmie. Na jego twarzy siedział dość duży jak na polskie warunki pająk. Był nietypowy, miał bardzo duży odwłok. Nie wiem dlaczego, ale nie chciałem go strącać ręką (nie boję się pająków, sam hoduję ptasznika). Poszedłem więc po jakąś szmatę, aby nią go strącić, gdy wróciłem pająk wchodził do ucha byłego pracownika. Nie wiem czy się zaklinował, czy nie chciał wchodzić głębiej, ale na zewnątrz ucha został sam odwłok. Zostawiłem ścierkę i poszedłem po pensetę aby go wyciągnąć. W tym momencie się obudziłem. Traktuję to jako wydarzenie, ponieważ bardzo rzadko mam jakiekolwiek sny które pamiętam, powiedziałbym że około 1/ rok.

 

Nie wiem czy to się może przydać, ale w realu, nie w snach dowiedziałem się, że byłemu pracownikowi nie najlepiej aktualnie się wiedzie. Prowadzi firmę konkurencyjną do mojej i trochę nadużywa alkoholu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja też miałam dziwny sen jak po ścianie szedł ogromny pająk był obrzydliwy jak go chciałam zabić to zmienił sie w kure czy ktos może to wyjaśnić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Snilo mi sie ze spalam i kiedy sie obudzilam nade mna wisnial na Nici pajeczyny olbrzymi pajak. Strasznie sie balam. Pozniej szlam objeta z narzyczonym Po miescie. Czy to Cos zlego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretacja snu

 

 

 

Znaczenie snu: Pająk, sen o pająku.

 

pomyślny znak symbolizujący szczęście i dobrobyt, oznacza też, że niedługo zaspokoimy nasze ambicje.interpretacja z sennika którego posiadam.pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, dzis mialam dośc przejmujący sen. otóż w jakimś miejscu gdzie byłam z moja matką ( gdzieś na ziemi, na działce, jakaś szklarnia, pamiętam ziemie), wiec wyszedł tam pająk, taki wielki, owłosiony z pomarańczowym kolorem na grzebiecie. Moja matka rzuciła we mnie tym pająkiem.odebrałabym to jako atak. i wtedy sie obudziłam w zasadzie zrywając się z łóżka gdyż na prawdę było to przerażające. do tej chwili czuje jak ten pająk szedł mi po plecach, ja go strąciłam i sen sie skończył. proszę o pomoc w interpretacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...