Jump to content

HOROSKOP CELTYCKI - JABŁOŃ


Boadicea
 Share

Recommended Posts

Celtyccy druidzi wychodzili z założenia, że cechy charakterologiczne ludzi są zależne od od odległości dzielącej Ziemię od Słońca w chwili jego przyjścia na świat. Za najważniejsze dni w roku uważali momenty przesilenia zimowego i letniego oraz rownonoce wiosenne i jesienne (jak we wszystkich kulturach pogańskich). Jednocześnie jako kapłani otaczający kultem, czcią i opieką drzewa, byli wnikliwymi obserwatorami ich życia.

Te dwie przyczyny sprawiły, że swój horoskop oparli zarówno na miejscu Słońca w Kosmosie, jak również charakterystyce drzew.

Według wierzeć Veltów, przypisanie noworotka drzewu sprawiało, że nabierało jego cech, energii życiowej. Drzewo stawało się opiekunem, kierowało losem człowieka, chroniło przed nieszczęściami.

 

 

[center:260cceeaa3]QUERT - JABŁOŃ

24 grudnia - 1 stycznia

25 czerwca - 4 lipca [/center:260cceeaa3]

 

 

 

[center:260cceeaa3]220_ad.jpg[/center:260cceeaa3]

 

 

W kulturze Celtów Jabłoń miała wyróżniające się miejsce. Jej kwitnienie zwiastowało wiosnę, rodzenie się nowego życia. miesiącem drzewnym był jednak wrześień (2-29 września).

Jabłoiń - Drzewo Życia, występuje w wielu celtyckich legendach. To właśnie do Wyspy Jabłoni - Avalonu, krainy wiecznej szczęśliwości, wędrowali po śmierci bohaterowie legend. Zgodnie z legendą, w Avalonie leży Glatonbury - tajemniczy magiczny sad. O jedo istnienu wiemy z poematu Avellenau

 

Ludzi urodzonych pod znakiem jabłoni cehcuje spokój i łagodność, są obdarzeni darem zgody. Wyrózniają się zazwyczaj zgrabną sylwetką, mają dużo wdzięku i cieszą się sympatią otoczenia. jabłoń nasuwa myśli o miłości, nawet jeśli sama o niej nie myśli, co jednak zdarza się rzadko, bowiem jabłoń to zazwyczaj osoba sentymentalna i uczuciowa. Miłość widzi ona nie tylko w jej aspekcie teoretycznym, ale także praktycznym, czesto więc decyduje się na małżeństwo nie darząc partnera wielkim uczuciem. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z uczucia. Jeśli spotka partnera, który jej odpowiada pod każdym względem, to ich związek będzie wspaniały. jabłoń do późnej starości bedzier w swej miłości wierna (często nawet łatwowierna), gotowa do wielu poświęceń i kompromisów.

Kobiety- Jabłonie sa urodzonymi domatorkami i znakomitymi gospodyniami. Cenią wygodę, starannie unikają wszystkiego, co mogłoby zburzyć ten stan ich ducha i dobrze ułożone życie. Z drugiej strony - jako osoby sentymentalne i marzycielskie, chętnie budują zmaki na lodzie, unikając równocześnie wszelkich działaś, któr;e mogłyby zburzyć ich dotychczasow, wygodny, ustabilizowany styl życia. Raczej więc nie ulegną obietnicom płomiennej miłości i rozkoszy życia za cenę odrzucenia wygodnej egzystencji.

 

Jabłoń jest osobą żądną wiedzy, lubiącą się uczyć, czytająca wszystko, co dotyczy interesujacej ją dziedziny. Posiadane przez nią wiadomości często zaskakują otoczenie, ale nie stara się nikogo tym zadziwić ani przekonywać. lektury stara się dobierać tak, aby zaspokoić przede wszystkim własną dociekliwość, a nie w celu imponowania innym. Teorie naukowe interesują go w takim samym stopniu jak piękne ubranie, dobra kuchnia -co może prowadzić nieraz do wniosku, że uciechy ziemskie stawia wyżej niż świat ducha. jest to sąd o tyle mylny, iż Jabłoń cechują skłonności filozoficzne, refleksyjność, a nawet skłonnośc do medytacji.

W sferze emocjonalnej człowiek - jabłoń lubi róznorodność. Monotonia w szczęściu bez skazy nudzi go. stąd zdarza się, ze lubi w swoim życiu to i owo skomplikować, bez jakiejś widocznej czy uzasadnionej przyczyny. Stąd wiec, chociaż nic nie powinno wskazywać, że Jabłoń mogłaby być osobą lekkomyślną, często zaciąga długi i jeszcze częsciej o nich zapomina.

 

 

 

CECHY JABŁONI: emocjonalność, serdeczność, inteligencja, skłonnośc do rozmyślań, logika, analityczny umysł.

KOLOR: zieleń

ZWIERZE: jednorożec

ZNANE JABŁONIE:Henryk VIII Tudor, Peter Paul Rubens, Jean Jacques Rousseau, George Sand.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Sadząc wirtualne drzewko http://bajka_.posadzdrzewo.pl/rozrywka/horoskop_drzewny natrafiłam na horoskop, opiekuje sie mną jabłoń i jak do mnie pasuje :ostr: kolor zielony uwielbiam....

24 XII - 1 I i 25 VI - 4 VII Jabłoń

Dla Celtów była najważniejszym drzewem, ponieważ pełniła funkcję drzewa życia. Jabłoń była również symbolem miłości. Ludzie urodzeni w tym okresie są uczuciowi, ale też skłonni do flirtu. Brak im wyrachowania. Często roztargnieni żyją dniem dzisiejszym. Są inteligentni. Posiadają zdolności naukowe

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Guest truskawka

Jabłoń - Miłość

24 grudnia - 1 stycznia

25 czerwca - 4 lipca

 

Jabłoń ma dużo uroku osobistego, jest delikatna i uczuciowa. Zawsze zakochana, nie potrafi żyć bez miłości, często flirtuje, uczucia są dla niej najważniejsze. Jest wiernym i oddanym partnerem. Ważne dla niej jest szczęście bliskich, lubi pomagać innym, jest wielkoduszna. Żyje dniem dzisiejszym, jest beztroska, posiada mnóstwo talentów, zdolności artystyczne oraz różnorodne zainteresowania.

 

Źródło - horoskopy,horoskop horoskop celtycki,jabłoń,horoskop codzienny,horoskop erotyczny,horoskop indywidualny,horoskop partnerski,biorytmy,astrologia,ezoteryka,horoscope,zodiac,daily horoscope,free horoscope

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Jabłoń - 24 grudzień - 1 styczeń i 25 czerwiec - 4 lipiec

 

Miłość — Inteligencja, dowcip, zdolność do analizowania i dedukowania — skłonność do refleksji.

 

Drzewo o pięknym wyglądzie, szczególnie w okresie kwitnienia i owocowania. Dla Celtów była najważniejszym drzewem, ponieważ pełniła funkcję drzewa życia. Jabłoń była również symbolem miłości. Ludzie urodzeni w tym okresie są uczuciowi, ale też skłonni do flirtu. Brak im wyrachowania. Często roztargnieni żyją dniem dzisiejszym. Są inteligentni. Posiadają zdolności naukowe.

 

Niezbyt mocnej budowy jest to drzewo, ale jakże wdzięcznego wyglądu. Ma wiele sexapilu, uroku osobistego i delikatności to też do późnego wieku cieszyć się będzie powodzeniem u płci odmiennej. Przez całe swoje życie uczuciowa, zakochana (szczęśliwie i nie), gotowa do flirtów i przygód. Jeśli znajdzie zadowolenie w małżeństwie rezygnuje z odskoków, ale tylko... na tak zwany rozum, bowiem chce kochać i chce być kochaną. Mimo tej romansowej natury jest w zasadzie wiernym i bardzo czułym partnerem. Zupełnie brak jej wyrachowania, odda ostatnią koszulę, podzieli się ostatnim groszem. Toteż bywa że czasem jej życzliwość bywa nadużywana. Jabłoń nie myśli o jutrze; żyje dniem dzisiejszym. Często jest roztargniona a w ogóle jest trochę takim niefrasobliwym filozofem z pewną dozą fantazji. Ma zdolności naukowe i jeśli warunki jej się pomyślnie ułożą zachodzi wysoko i osiąga tytuły i zaszczyty. Życie ma ruchliwe, ciekawe, nigdy spokojne i nudne.

 

Jabłoń jest łagodną i zrównoważoną domatorką, sprawy rodzinne stawia na pierwszym miejscu. Jej sex appeal i ciekawa powierzchowność przyciąga uwagę. Przez długie lata cieszy się niegasnącym powodzeniem u płci przeciwnej. Jabłoń lubi uporządkowane i wygodne życie. Zgodna, unika konfliktów w imię świętego spokoju. Kobieta z tego znaku jest prawdziwą strażniczką domowego ogniska; gospodarna, świetnie radzi sobie z kłopotami. Umie utrzymać doskonały klimat nawet w nieco skłóconej familii. Chętnie pomaga ludziom, oddając przysłowiową ostatnią koszulę. Jej życzliwość bywa skwapliwie wykorzystywana, każdy biegnie do niej jak w dym, nawet z błahostką. Jabłoń jest uczuciowa, potrzebuje miłości i czułości, choć zachowuje się dość chłodno. Flirtuje, zakochuje się bez pamięci na kilka dni, szaleje, nim pojawi się właśnie TEN (TA). Wówczas zapomina o romansach i staje się podręcznikowym przykładem wierności, ile głównie dla... wygody. Nie porzuci partnera dla chwilowej namiętności, gdyż nade wszystko ceni sobie stabilizację. Zawsze wybierze rozdeptane kapcie i wieczory w fotelu, niż ukradkowe spotkania w knajpce na uboczu. Po co komplikować sobie życie ? Czasem odpływa myślami w dal, wspomina burzliwe przygody i to jedyny luksus, na który sobie pozwala w tej materii.

 

Źródło - Horoskop Celtycki - Drzewa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

JABŁOŃ 24 grudnia - 1 stycznia, 25 czerwca - 4 lipca

Jakże widoczny jest wygląd tego "drzewa", choć budowa znów nie taka mocna. Przez całe życie praktycznie, towarzyszy jej powodzenie u płci odmiennej. Sprawia to nieodparty wdzięk i delikatność. Nieustannie skłania się ku miłości, gdyż to właśnie uczucia biorą w niej górę nad wszystkim innym. Flirty, przygody, romanse... jakże często się źle kończą, jednak ogromne pragnienie kochania i bycia kochaną może w końcu sprawić, że będzie w małżeństwie wzorem wierności i czułości. Zupełnie brak jej wyrachowania i w swej bogatej uczuciowości łatwo robi krok do altruizmu czy filantropii. I jakże często jest przy tym brutalnie wykorzystywana przez ludzi. Jabłoń żyje dniem dzisiejszym, odsuwając od siebie "jutro". Emanuje z niej niefrasobliwość i fantazja. Spokój i nuda nie zagoszczą w jej życiu. Przy Jabłoni nie ma dla nich miejsca.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

JABŁOŃ 24.12-1.01; 25.06-4.07

 

Swoją przyjaźnią obdarzyłabyś każdego. A jeśli widzisz, że ktoś potrzebuje Twojej pomocy, podzielisz się tym, co masz, bez chwili zastanowienia. Życzliwość dla świata jest dla Ciebie czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie możesz zrozumieć, dlaczego nie zawsze dostajesz w zamian to samo, bo też nikogo nie podejrzewasz o wyrachowanie czy złe intencje. Pragniesz przyjaźni, bliskości, miłości. Lubisz flirtować, potrafisz zakochać się od pierwszego wejrzenia. Chęć kochania i bycia kochaną jest motorem Twoich działań.

 

Twoje mocne strony:
lubisz pomagać, zawsze kierujesz się odruchem serca, w przyjaźni jesteś niezawodna. Masz talent naukowy.

 

Co warto zmienić:
kontroluj emocje i panuj nad roztargnieniem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Guest agnieszka007

JABŁOŃ

 

Pięknie wygląda w czasie kwitnienia i owocowania.Dla Celtów była jednym z najważniejszych drzew-uważali ją za drzewo życia i symbol miłości.Ludzie,którym patronuje jabłoń,są inteligentni i mają predyspozycje do zawodów naukowych,ale bywają zapominalscy,roztargnieni.

Jabłonie,jak patronujące im drzewa,są ludźmi spokojnymi,zrównoważonymi,pełnymi nienachalnego wdzięku.Cieszą się sporym powodzeniem u płci przeciwnej,niezależnie od wieku.Jabłonie lubią flirtować,choć tak naprawdę potrzebują,by ktoś się nimi troskliwie zajął.

Bardzo cenią dom i rodzinę.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

zawsze dziwiłam się jak osoby za pomocą różnorodnych rzeczy potrafią opisać człowiek i jak dany człowiek wpisuje sie w dana charakterystykę :0 normalnie czytam o sobie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...