Jump to content

HOROSKOP CELTYCKI


Calipso

Recommended Posts

Boadicea,

może i dla mnie coś znajdziesz?Jestem urodzona 11 listopada i niestety tej daty nie ma :sad:

 

[ Dodano: 2008-04-12, 16:23 ]

Ale ze mnie ciapa :smile: jestem z 20 listopada :oops:

tak to bywa jak jest się zakochnym :grin:

Edited by Calipso
Link to comment
Share on other sites

tak czy inaczej - planuje cos pokontynuowac, ale poki co mam dosc pracy i pisanie czegos dluzszego niz 5 zdan sprawia mi bol. Fizyczny i psychiczny

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...

nie ma tu nic o 18 czerwca. Wedlug tego horoskopu jestem śliwa. Mnie interesuje najbardziej jakim jestem żywiołem według Celtów?

Bo dopiero niedawno sie dowiedzialam, ze wedlug roznych horoskopow, jest sie roznymi zywiolami;)

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Horoskop celtycki, czyli w swej istocie staroaryjski, bo Celtowie to Arjowie, Aryans (Arjanie) przybyli do Europy z Azji około 3 tysięcy lat temu i w drugim rzucie wraz z rozwojem Kultu Boga Mithra. Jeden z najstarszych typów horoskopów służących nie tyle do wróżenia ile jako poradnik podstaw duchowego rozwoju. Wierzenia ludowe Celtów obrazują Duszę jako Drzewo Życia w wewnętrznym wymiarze. Druidzi uczyli, że wzrost duchowy i magia drzew to nauki powiązane, a portret urodzeniowego drzewa magicznego służy jako wskazówka co rozwijać, a czego się wystrzegać. Druidzi traktowali poszukiwanie wiedzy o przyszłości z wielką starannością i powagą. Celtyckie wierzenia uznawały drzewa za manifestację boskiej esencji i przypisywały każdej osobie, w zależności od jej daty urodzenia, drzewo opiekuńcze. Jakie drzewo jest Tobie przypisane, jaki tak naprawdę jesteś, co Cię interesuje, jak kochasz i pracujesz, poznasz swoje zdrowie, intuicję, słabe i mocne strony. Daty graniczne mogą się różnić o jeden dzień, szczególnie w latach przestępnych, zależnie od tego, kiedy wypada dokładna data Przesilenia Zimowego!

 

Horoskop celtycki zdecydowanie różni się od opracowań astrologicznych opartych na Zodiaku. Został stworzony przez druidów celtyckich około dwa tysiące lat temu. Druidzi stanowili hermetycznie zamkniętą i tajemniczą kastę kapłańską, przywędrowali z głębin Azji, niosąc Orędzie Wedyjskie Arjan. Aby osiągnąć tylko pierwszy stopień wtajemniczenia, musieli spędzić jakieś dwadzieścia lat na odosobnieniach i naukach. Medytowali i zgłębiali wiedzę zaszyci samotnie gdzieś w niezmierzonych puszczach. Druidzi, a właściwie Brahmani - Ludzie Ducha - twierdzili, że każdy człowiek ma swego przedstawiciela w jednym z drzew. Są drzewa ozdobne i skromne, delikatne i mocne, rosnące w większych skupiskach i samotne - tak, jak ludzie.

 

Podstawą horoskopu stało się przesilenie dnia i nocy oraz ich zrównanie, czyli równonoc. Celtowie uważali te dni za święte i przyznali im odrębne znaki: Dębu, Oliwki/Śliwy, Brzozy i Buka. Z tymi czterema drzewami praktykuje się w dniach przesileń i równonocy specjalne medytacje. Pozostałe drzewa patronują kolejnym odcinkom roku i występują podwójnie - przed i po przesileniu letnim. Jest to zgodne z astrologią wedyjską, gdzie rok dzieli się na dwie połówki, zimowo-wiosenną Północną Drogę Słońca znaną jako UttaraYana i letnio-jesienną zwaną DakszinaYaną. Znak Drzewa jest obecny chronologicznie w każdej połówce tego duchowego roku astronomicznego.

 

Rozważania typu czy dane drzewo do mnie pasuje czy też nie są pozbawione podstaw i logicznego sensu, gdyż opis portretu osobowości drzewa jako typu duszy służy jako zbiór wskazówek dla rozwoju duszy, a nie dla jakiegoś gazetowego wróżenia. Jest to podręcznik do kontemplacji, dla osób urodzonych w różnych okresach roku, zbiór wskazówek do medytacji, autorefleksji, które wykonuje się siedząc w dłuższym i głębokim kontemplacyjnym odosobnieniu pod odpowiedniego gatunku drzewem. Jest to też klucz do głębszego odczuwania świadomości czy duszy danego gatunku drzewa odpowiedniego do praktyki.

 

Źródło - Horoskop Celtycki - Drzewa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...