Jump to content

HOROSKOP CELTYCKI - WIĄZ


Boadicea
 Share

Recommended Posts

Celtyccy druidzi wychodzili z założenia, że cechy charakterologiczne ludzi są zależne od od odległości dzielącej Ziemię od Słońca w chwili jego przyjścia na świat. Za najważniejsze dni w roku uważali momenty przesilenia zimowego i letniego oraz rownonoce wiosenne i jesienne (jak we wszystkich kulturach pogańskich). Jednocześnie jako kapłani otaczający kultem, czcią i opieką drzewa, byli wnikliwymi obserwatorami ich życia.

Te dwie przyczyny sprawiły, że swój horoskop oparli zarówno na miejscu Słońca w Kosmosie, jak również charakterystyce drzew.

Według wierzeć Celtów, przypisanie noworotka drzewu sprawiało, że nabierało jego cech, energii życiowej. Drzewo stawało się opiekunem, kierowało losem człowieka, chroniło przed nieszczęściami.

 

 

[center:55e4d41b41] WIĄZ

12 - 24 stycznia

15 - 25 lipca [/center:55e4d41b41]

 

 

[center:55e4d41b41]23.jpg [/center:55e4d41b41]

 

 

 

Wiąz jest drzewem niezwykle okazałym i pięknym, w Anglii od wieków uważane za święte. Również osoby urodzone pod wpływem tego drzewa są urocze, piękne, ale i skromne. Ich prostota zachowania zjednuje i ujmuje wszystkich, zrównoważone zachowanie, takt i opanowanie potrafi rozbroić najwiekszego nawet złośnika i krzykacza. Opanowanie i spokój Wiązów potęguje rzucająca się w oczy powolność wyrażania myśli, co przy skłonności do moralizatorstwa potrafi także irytować.

Ucziwość i szczerośc Wiązu nie bydzi najmniejszych wątpliwości, jednak pewna wyniosłość wymusza pewien dystans w kontaktach z nim, nie dopuszcza do poufałości.

Wiąz jest bezpośredni i szczery, wierzy w ludzką dobroć, często zaskakuje szczodrością, która może wprowadzić w zakłopotanie. Spraw szlachetnym, którym się oddaje broni ze wszystkich sił i jest pewny, że predzej czy później inni również tak ją odbiora.Potrafi wiele zdziałać dla sibie i bliskich, ma wysoko rozwinięte poczucie odpowiedzialności i obowiązkowości.

 

Wiąz nie jest wymagający jeśli chodzi o własną osobę i nie lubi niepotrzebnie komplikować sobie życia. Nie dba o siebie, ubiera się prosto, ale bardzo przywiązuje się do rzeczy i ubrań. Można go zobaczyć w starym pozaciąganym swetrze, rozciągniętych spłowiałych bluzach, spodniach, kurtkach. Konieczność rozstania się z nimi sprawia mu olbrzymią przykrość (stąd często jego ulubione częsci garderoby są często sfatygowane i nadają mu wygląd niechlujny).

 

Osoby urodzone pod znakiem Wiązu często bywają słabego zdrowia, cześto zresztą same się do tego przyczyniają zaniedbując siebie i własne zdrowie. Wszystkie niepowodzenia przeżywają dużo głebiej niż inni, co również odbija się negatywnie na zdrowiu.

uczuciom oddają się w całości, są niezwykle namiętni w ich okazywaniu. Oddaje wszystko, ale rząda równie wiele. Jesli jego wybór okaże się trafny, potrafi stworzyć warunki, w których jego związek doczeka się brylanotwych godów.

Ma zdolności organizacyjne, dzięki autorytetowi, który zdobywa potrafi dyrygowac ludźmi, wpływać na nich. (z czego często korzysta). Posiada dużo zdrowego rozsądku, jest konkretny i praktyczny. Ma również zręczne ręce (urodzony majster-klepka) i ciepłe poczucie humoru, w tym autoironię, która pomaga mu w trudnych chwilach.

Wiąz stara się życ przyjemnie, spokojnie i bez wstrząsów, które zakłócałyby jego rytm życia

 

CECHY WIĄZU: spostrzegawczość, zdolności organizacyjne, realizm, spokój.

ZNANE WIĄZY: Moliere, Edgar Allan Poe, Jack London, Stanisław Wyspiański, Albert Shweizer.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
Guest truskawka

Wiąz - Wartość

12 stycznia - 24 stycznia

15 lipca - 25 lipca

 

Wiąz jest spokojny i opanowany. Potrafi zawsze zachować zimną krew. Jest odpowiedzialny, skromny i uczciwy. Wierny i lojalny partner, nie zawsze potrafi okazać uczucia. Lubi podejmować decyzje nie tylko za siebie ale i za innych. Chciałby rządzić innymi, sam natomiast zwykle nie lubi słuchać rad i poleceń. Ma poczucie humoru. Jest praktyczny i gospodarny.

 

Źródło - horoskopy,horoskop horoskop celtycki,wiąz,horoskop codzienny,horoskop erotyczny,horoskop indywidualny,horoskop partnerski,biorytmy,astrologia,ezoteryka,horoscope,zodiac,daily horoscope,free horoscope

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Wiąz - 12-24 styczeń i 15-25 lipiec

 

Moralista — Inteligencja, zdolności organizacyjne i zmysł obserwacji. Realizm.

 

Drzewo okazałe, rzadko rosnące w lasach liściastych. Przeciętny wiek od 100 do 150 lat. Posiada twarde drewno, zbliżone do dębowego. Kwitnie w końcu marca lub w kwietniu. Ludzie urodzeni w tym okresie są spokojni i opanowani. Budzą ufność, cieszą się uznaniem. Inteligentni, konkretni i praktyczni. Nie lubią słuchać innych. Lubią kierować ludźmi. Wierni i uczciwi w stosunkach z najbliższymi.

 

Dorodność postaci zwraca uwagę. Tym bardziej że ubiera się wytwornie i gustownie. Zadawala się w życiu czymkolwiek i nie komplikuje życia ani sobie ani innym. Jest spokojny i opanowany. I ma za złe innym wszelkie błędy i wady. Bardzo delikatnego zdrowia mimo pozorów choruje często, ale raczej niegroźnie. Z natury pogodny, budzi ufność u ludzi, a już szczególnie w pracy zawodowej cieszy się uznaniem. Wierny i uczciwy w małżeństwie bardzo serio traktuje swoje obowiązki familijne. Lubi kierować ludźmi, nie bardzo lubi słuchać. Warto mu darować pewną apodyktyczność i nawet czasem despotyzm bowiem jest naturą szlachetną, uczciwą i ofiarną. Inteligencji żywej, ale konkretnej i praktycznej. Posiada nie tylko nieprzeciętny umysł, ale i zdolne ręce. Ma poczucie humoru, ale ma i humory. Swoje życie układa i planuje roztropnie i wykorzysta je jak najrozsądniej.

 

Wiąz jest urodziwy i dorodny, cieszy się powodzeniem i sympatią otoczenia. Skromny, prostolinijny i bezpośredni; świeci przykładem dobrych manier, elegancji i smaku. Potrafi się znaleźć w każdej sytuacji, reaguje błyskawicznie i błyskotliwie. Nie wymaga zbyt wiele i nie sądzi, że należy mu się cokolwiek ponad przeciętną. Zadowala się drobiazgami, nie przywiązuje wagi do materialnej strony życia. Surowy i nietolerancyjny jest tylko wobec cudzych wad i błędów. Wymaga od ludzi bezwzględnej uczciwości i prawdomówności. Nie da się zwieść grze pozorów i fałszywym uśmiechom. Wiąz jest spokojny i opanowany, nigdy nie wyładowuje złego humoru na otoczeniu. Potrafi taktownie rozbroić najbardziej wściekłego przeciwnika. Natura obdarzyła go zdolnościami humanistycznymi i zręcznością manualną. Jego palce potrafią wyczarować piękne drewniane figurki, hafty i rysunki. Pan i pani Wiąz dają sobie radę z większością napraw domowych. Jako życiowy partner Wiąz jest wierny i kocha gorąco. Małżonek musi jednak spełnić wysokie wymagania Wiązu — moralisty i pogodzić się z jego dominacją. Oddać ster domowy w jego ręce, to wcale nie jest zły pomysł. On świetnie radzi sobie w większości sytuacji!

 

źródło - Horoskop Celtycki - Drzewa

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

u mnie też się zgadza ten horoskop poza jednym- w moim przypadku trudno jednoznacznie stwierdzić czy jestem realistką, fakt często bywam ale równie często jestem idealistką i bujam w obłokach.. reszta raczej się zgadza(acha i lubię się ładnie ubierać, nie noszę rozciągnitych swetrów na codzień:P )

;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 6 months later...
  • 7 months later...

WIĄZ 12 stycznia - 24 stycznia, 15 lipca - 25 lipca

Wiąz zwraca na siebie uwagę dorodnością postaci, podkreślaną wytwornym i gustownym okryciem. W życiu zadowala się szybko, co nie znaczy, że byle czym. Nie lubi nic komplikować i wybiera zawsze to co najprostsze - tak w swoich własnych sprawach, jak i w stosunku do innych. Rzadka to zasada. Jest spokojny i opanowany. Bardzo dużo wymagając od siebie, ma każdemu za złe jego błędy i wady, jest chorowity - na szczęście niegroźnie. Posiada też dar budzenie w ludziach ufności i bardzo dobrze układa się z nim wspólna praca zawodowa, w której łatwo potrafi zasłużyć sobie na uznanie. W małżeństwie jest biedny, uczciwy i oddany. Wiązy są szlachetne, uczynne, ofiarne. Mają nieprzeciętny umysł i zdolne ręce. Mają też poczucie humoru oraz tak zwane humory. Życie planują roztropnie, a wykorzystują rozsądnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Guest agnieszka007

WIĄZ

 

Wiąz to drzewo długowieczne,twarde,mocne.Ludzie,którym patronuje,są spokojni i opanowani.Cieszą się zaufaniem innych,dlatego też okazują się dobrymi przywódcami.Potrafią przekonać do swoich pomysłów.Zwykle mówią to,co myślą,nie wstydzą się swego zdania,nie mają problemów z okazywaniem uczuć.Pieniądze nie są dla nich sprawą najważniejszą;komfort,luksusy,drogie marki nie robią na nich wrażenia.Cenią szczerość,są dobrymi,wiernymi przyjaciółmi,jednak nie wybaczają zdrady i kłamstwa.To bardzo dobrzy,godni zaufania partnerzy życiowi,można na nich polegać.W sprawach uczuciowych starają się być uczciwi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...