Jump to content

7 - Rydwan


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty Rydwan:

 

Kogo może przedstawiać karta:

 

Osoba prowadząca bardzo aktywny tryb życia, sportowiec, kierowca, mężczyzna bardzo przedsiębiorczy, wykazujący inicjatywę, przywódca, osoba pracowita, doręczyciel wiadomości, wojskowy, żołnierz.

 

Co może oznaczać pojawienie się karty w rozkładzie:

 

Sukces, zwycięstwo, sprzyjające okoliczności, nowy etap w życiu, podróż, męska seksualność, intensywny okres w życiu, przyspieszenie rozwoju sytuacji, przebojowość, dynamizm, inicjatywa, postęp, zmiana miejsca zamieszkania, przeprowadzka, duży wysiłek fizyczny, zapowiedź spotkania właściwego partnera dla samotnej kobiety, praca w ruchu, awans, determinacja, nowy samochód.

 

W pozycji odwróconej:

 

Niecierpliwość, niekorzystny obrót spraw, utrata panowania nad rozwojem spraw, niesprzyjające, nagłe okoliczności, przeszkody, brutalność, przegrana, odwołanie wyjazdu, problemy w czasie podróży, przesunięcie terminu, zarozumiałość, problemy w pracy, zła wiadomość, w partnerstwie wyraźna dominacja w związku, najprawdopodobniej ze strony mężczyzny, bardzo wyczerpujący wysiłek fizyczny.

 

Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie

 

Archetyp - wyjście na świat zewnętrzny

Znaczenie ogólne - radosne przebudzenie, optymizm, pewne zwycięstwo, pragnienie podbicia świata, chęć podjęcia ryzyka, przedsiębiorczość

Praca - wkroczenie na nową, obiecującą drogę, spróbowanie nowych wyzwań, postęp, radość z pracy

Relacje/uczucia - nowa miłość, nowe zaangażowanie, przezwyciężenie przeciwności, napięć i dobry początek, ale także czasami zerwanie związku

Świadomość - wiara w siebie

Sfera ducha - rozszerzanie horyzontów

Cel - "odnalezienie skarbu", "uwolnienie pięknej księżniczki"

Cień - przesadna wiara w siebie, mania wielkości, bezapelacyjność, utrata kontroli nad sobą i sytuacją

Odwrócona - uleganie, zastój, nieumiejętność rozstania się z kimś lub czymś, zniewolenie

 

Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

 

Poskramianie pasji. Panowanie nad sobą, nad kimś. Dominacja. Wiadomość, list, telegram, informacja. Ważna rozmowa, niespodziewane wieści. Nieoczekiwany, nagły wyjazd, podróż. Konflikt. Praca, wytężony wysiłek. Ekspansja. Natłok zdarzeń. Określenie celu i dążenie do niego za wszelką cenę. Godność, szczerość. Narodziny dziecka.

 

Odwrócony: Złe skutki podjętych wcześniej działań. Odkrycie, że wszystko zmierza do złego celu. Niedobra wiadomość. Utrata kontroli nad sobą, nad wypadkami. Upadek władzy. Terroryzm. Klęska. Nagłe załamanie planów. Niepowodzenie. Nagła choroba, osłabienie. Odwołanie wyjazdu. Egotyzm, próżność. Bezwzględność. Mściwość. Nieludzkość.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

 

Dzięki woli i wytrwałości drzwi sukcesu zostały otwarte i wszystko, co musisz zrobić to wejść i czerpać zyski. Nie przestawaj wierzyć w siebie i nie odmawiaj pomocy tym, którzy mają mniej szczęścia.

 

Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...
Guest winteer

OPIS – Pojazd – poskromienie. Konie biegnące w jednym kierunku – połączenie przeciwieństw, złoty środek.

 

ZNACZENIE – Triumf, sukces i pewność zwycięstwa, awans, depesza.

 

KARTA ODWRÓCONA – Pycha, pech, zła nowina.

 

RYDWAN. Młody mężczyzna, cały w zbroi, perfekcyjnie powożący rydwanem, zdecydowany jest odnieść sukces. On doskonale opanował rzemiosło wojenne. Nie oznacza to jednak, że masz iść na wojnę. Ta karta sugeruje, że jesteś gotowy wyruszyć w podróż, zmagać się z nieznanym i zdecydowanie przeć do sukcesu. Masz moralne prawo i moc, aby podjąć wyzwania jakie czekają Cię w tej "podróży". Oznacza zdecydowaną wolę działania w celu osiągnięcia wyznaczonych i podjętych celów. Zdobyłeś(aś) doświadczenie, umiesz przystosować się do każdej sytuacji, nie boisz się konfrontacji z tym co nieznane. Karta oznacza, iż zakończyłeś(aś) pierwszy etap zdobywania doświadczeń w świecie, który Cię otacza, zdobyłeś(aś) pewność siebie i zdecydowany(a) jesteś stawić czoła w walce o swoją przyszłość. Pokonałeś swojego Cienia i możesz zdobyć lepszą pozycję dla siebie. Masz do tego pełne prawo, lecz to co teraz zdobędziesz i jak to zrobisz będzie miało wpływ na to co Cię czeka w przyszłości. Rydwan to przepustka do nowego życia, czas jednak nie stoi w miejscu i nie masz go za wiele. Wykorzystaj go dla siebie jak najlepiej. Karty sąsiednie i ich znaczenie położenia w rozkładzie mogą wskazać Ci drogę lub cel.

 

RYDWAN - karta odwrócona. Trudno jest Ci się określić, masz ochotę działać i tworzyć, jednak nic Ci z tego nie wychodzi, brakuje Ci pewności siebie i tracisz wolę doprowadzenia sprawy do końca. Zniechęcasz się w połowie drogi, myślisz, że tracisz czas a tak naprawdę to go nie masz. Twoja "zbroja" Cię nie chroni a droga, którą zdążasz jest wyboista.

 

Źródło - strona internetowa: Tarot

 

RYDWAN WÓZ TRIUMFALNY

 

 

Nosił również nazwę Pojazdu Ozyrysa lub bywa po prostu nazywana Pojazdem (Swiss Tarot). Najczęściej na karcie możemy zobaczyć księcia w pojeździe ciągnionym przez dwa konie lub sfinksy, a czasem nawet przez Centaura. Książę kierujący pojazdem trzyma często w ręku berło lub laskę pasterską. Jest to obraz siły, którą będziemy mogli dostrzec na końcu naszej pierwszej drogi docierając do 21-ej karty. Pojazd jest najczęściej niezwykle okazały i pełen świetności.

 

ZNACZENIE KARTY: Obraz wozu triumfalnego nie symbolizuje zwycięstwa nad innymi lecz nad nami samymi. Pokonaliśmy pierwszy etap drogi poznania. Podejmując własne decyzje staliśmy się samodzielni, a tym samym jesteśmy panami swego losu. Zalecana jest jednak pewna ostrożność, gdyż niektóre rydwany rozjeżdżają wszystko, co stanie im na drodze. Pycha jest tu nie na miejscu, a także za wcześnie na pełen triumf. Najważniejszy na tym rysunku nie jest sam pojazd, lecz sposób, w jaki jest on prowadzony. Są to niewidoczne tu cugle. Każdy prowadzący pojazd, zanim sięgnie po cugle, musi najpierw okiełznać siebie. Sławnego woźnicy z Delf dotyczył zarzut, że nie prowadzi swojego pojazdu na fali nastrojów trzymając na lejcach sw6je emocje. To można tez odnieść do tej karty. Radość tak, ale nie w nadmiarze! Przedstawiają to również wyraźnie dwa zwierzęta pociągowe, jedno czarne, drugie białe. Często zwierzęta chcą ciągnąć pojazd w dwie różne strony, ale wszystko zależy od woźnicy, by stojąc pośrodku obrał kierunek prowadzący do celu. Karta ta może też uwodzić sprawiając, iż zbyt wcześnie czujemy się zwycięzcami lub też wpadamy w pułapkę manii wielkości.

 

 

ZNACZENIE SYMBOLIZNE: panowanie nad światem należy do tych, których oświeca tajemnicze światło życia. Człowiek prowadzony I przez to światło usuwa wszystkie przeszkody pod warunkiem, że uzbroi się w odwagę i poszanowanie prawdy. Karta ta symbolicznie przedstawia: ruch w siedmiu stanach człowieka, co oznacza aktywność i rozwój we wszystkich sferach i na wszystkich planach bytu. Reasumując, w swym znaczeniu elementarnym Rydwan przedstawia pokonywanie ograniczeń i przeszkód, jakie stanowi dla człowieka byt materialny. Rydwan posiada ogromną moc energetyczną, jest jedną z najsilniejszych pod względem działania dobroczynnego kartą Tarota. Symbolizuje człowieka, który poprzez ćwiczenie swych możliwości i opanowanie namiętności wstępuje na drogę duchowego wyzwolenia.

 

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: zdolność do realizacji zamierzeń, umiejętność kształtowania formy, zmysł artystyczny. Wierność, szczerość, panowanie nad sobą, powściąganie swych namiętności, wrażliwość na siły wyższe. Wielka aktywność, szybkość w działaniu i pracy, dzięki której pytający osiągnie zamierzony cel.

 

ZNACZENIE UŻYTKOWE: pewny, zdecydowany postęp, zwycięstwo poprzez wysiłek własny, osobisty sukces, który nie pochodzi ze spad ku ani nie jest darem losu. Jest to karta wyjątkowo dobroczynna. I Oznacza radość, szczęście na wybranej drodze. Jest również kartą. ochrony, w niedoli wyciąga z najgorszych kłopotów bez wielkiej straty. Jest przychylna artystom, a także handlowcom i zakochanym. Jest zwiastunem zdrowia, długowieczności. Opromienia wszystko, co znajduje się pod jej wpływem, nakazuje umiłowanie piękna, szlachetności, dobra, prawdy. Oddala wszystko, co może szkodzić realizacji pragnień. Karta miłosierdzia, miłości i altruizmu, a więc zgody, harmonii, pokoju i łagodności. Zwiastuje spotkanie z miłością lub namiętnością. Wszelkie dane po temu, aby osiągnąć sukces. Szczęście triumfujące. Codzienna praktyka pozwala zauważyć, że karta ta rzadko zapowiada podróże, a jeżeli, to takie, które całkowicie odmieniają los. O podróżach częściej informuje karta Głupiec.

 

Źródło: Tarot (I - VII) : Satanorium.pl

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Karta przedstawia widziany z przodu rydwan powożony przez młodego mężczyznę, czasem w koronie na głowie. Tors woźnicy chroni pancerz, ręce schowane w mocnych rękawicach twardo trzymają wodze. Pojazd jest zaprzężony w parę zwierząt, najczęściej koni, czasem sfinksów - często sprawiają wrażenie próbujących biec w przeciwne strony. Zazwyczaj zwierzęta mają kontrastujące ze sobą barwy. Bywa też nazywany Powozem lub Woźnicą.

Dominacja, panowanie nad sobą, poskramianie pasji, konflikt, praca, natłok zdarzeń, dążenie do celu za wszelką cenę, godność, szczerość, wiadomość, list, informacja, ważna rozmowa, nagły wyjazd, podróż, narodziny dziecka.

Karta Rydwanu dotyczy zamierzeń i dążenia do ustalonego celu. Symbolizuje silnego, ukierunkowanego na konkretny cel człowieka.

Jest to człowiek, który zebrał już podstawowe życiowe doświadczenie. On wstępuje na drogę z zamiarem osiągnięcia należnego mu miejsca w społeczeństwie i to mu się udaje, albowiem czego jak czego, ale silnej woli mu nie brakuje. On uważa, że uczucia powinny ustąpić miejsca rozsądkowi, ale on nie wie jeszcze tego, że i ten odcinek drogi kiedyś się skończy i będzie przeszłością i wszystko się powtórzy od początku, chociaż na innym poziomie.

 

 

Ta karta sugeruje, że jesteś gotowy wyruszyć w podróż, zmagać się z nieznanym i zdecydowanie przeć do sukcesu. Masz moralne prawo i moc, aby podjąć wyzwania jakie czekają Cię w tej "podróży". Oznacza zdecydowaną wolę działania w celu osiągnięcia wyznaczonych i podjętych celów. Zdobyłeś doświadczenie, umiesz przystosować się do każdej sytuacji, nie boisz się konfrontacji z tym co nieznane.

 

 

 

Karta oznacza, iż zakończyłeś pierwszy etap zdobywania doświadczeń w świecie, który Cię otacza, zdobyłeś pewność siebie i zdecydowany jesteś stawić czoła w walce o swoją przyszłość. Pokonałeś swojego Cienia i możesz zdobyć lepszą pozycję dla siebie. Masz do tego pełne prawo, lecz to co teraz zdobędziesz i jak to zrobisz będzie miało wpływ na to co Cię czeka w przyszłości. Rydwan to przepustka do nowego życia, czas jednak nie stoi w miejscu i nie masz go za wiele. Wykorzystaj go dla siebie jak najlepiej. Karty sąsiednie i ich znaczenie położenia w rozkładzie mogą wskazać Ci drogę lub cel.

 

 

 

W położeniu pozytywnym oznacza próbę osiągnięcia sukcesu za wszelką cenę, zakończoną sukcesem. Z kolei w położeniu odwrotnym karta ma znaczenie złowróżbne - sugeruje zdążanie do katastrofy i utratę kontroli nad sytuacją. Ogólnie karta dotyczy także panowania na samym sobą, a także podróż. Trudno jest Ci się określić, masz ochotę działać i tworzyć, jednak nic Ci z tego nie wychodzi, brakuje Ci pewności siebie i tracisz wolę doprowadzenia sprawy do końca. Zniechęcasz się w połowie drogi, myślisz, że tracisz czas a tak naprawdę to go nie masz. Twoja "zbroja" Cię nie chroni a droga, którą zdążasz jest wyboista.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Rydwan - kariera, sukces, sława, uznanie, pozytywny rozwój sytuacji, pokonanie przeszkód i utrudnień, realizacja planów i zamierzeń, podróż na terenie kraju, dobre wiadomości, samochód.

 

Rydwan (odwrócony) - złe wiadomości, brak postępów i sukcesów, zahamowanie kariery, zła sława, złe skutki podjętych wcześniej działań, utrudnienia lub kłopoty w podróży, wypadek, usterki samochodu.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Wokół Ciebie mnóstwo informacji i nowych wiadomości. Czeka Cię ważna rozmowa. Dużo spraw do załatwienia. Zapowiedź jakiś poważnych zmian struktury firmy, zarządu, produkcji. Nie licz więc na spokój i odpoczynek. Możliwe wyjazdy służbowe i prywatne. Jeśli jeździsz samochodem, uważaj podczas jazdy. Nie łam przepisów. Rydwan umie jeździć szybko, ale na zbyt szybkich zakrętach może wypaść z szosy!

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

Blaski: sukces, zwycięstwo, wyjazd, rozpoczęcie nowego etapu w życiu, wzięcie odpowiedzialności za swoje życie, awans, dynamiczny okres, wyjazdy służbowe, seksualność męska.

 

Cienie: bezwzględność, nadużywanie władzy oraz siły, brutalność, zarozumiałość, zadufanie z sobie, zbytnie przekonanie o zwycięstwie, zła wiadomość, przegrana, odwołanie wyjazdu, możliwe problemy z samochodem lub w podróży.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

progress.gif

 

 

Karta dnia - VII Rydwan, Król Kielichów - do firmy przyjechał pan, który ma do mnie ciepłe uczucia i do którego ja mam ciepłe uczucia.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

VII. RYDWAN

Siódma karta Wielkich Arkanów, Rydwan, przedstawia jasnowłosego młodzieńca w koronie, w zbroi i z buławą lub berłem w ręce, który - ocieniony baldachimem - jedzie na rydwanie ciągnionym przez dwa konie. Jest to scena tryumfu, czyli uroczystego pochodu, w którym bierze udział zwycięski wódz.

 

Oczywiście wszystkie szczegóły tej karty są wielce znaczące. Po pierwsze przedstawia ona mężczyznę, jako że ideały heroizmu, sukcesu i zwycięstwa należały zawsze raczej do męskiej drogi przez życie. Mężczyzna ów jest młodzieńcem, gdyż brawura i bohaterska przebojowość kojarzy się z młodzieńczym, a nie sędziwym wiekiem, któremu przystoi raczej równowaga i rozsądek. Jasne włosy stawiają go pośród słonecznych herosów, takich jak żydowski Samson, grecki Herakles, celtycki Cuchulainn, germański Baldr czy słowiański (był taki) Godzięba. Jak do tej pory, wszystkie te skojarzenia należą do dziedziny "jang", słonecznej. Ale są i elementy "księżycowe", mówiące o tym, że tryumfujący bohater, mimo swojej świetlistej i świadomej energii, zależy od sił, które nie są w jego mocy.

 

Otóż jego naramienniki są kształcie półksiężyców, przypominając mu, że jest na łasce sił, postających pod władzą księżycowej bogini nocy, losu i podswiadomości. Nie trzyma wodzy - nie kieruje końmi, które tylko przypadkiem idą tam, gdzie trzeba. To symbol ślepej fortuny, która dziś sprzyja, a jutro opuści bohatera. A owe konie są dwa, i często jeden jest rysowany czarny, a drugi biały, dla przypomnienia opowieści Platona, który psychikę człowieka porównał do dwóch koni: białego konia świadomej wiedzy, i czarnego konia dzikiej podświadomości.

 

Razem zaś cały ten obraz oznacza, że znaleźliśmy się (lub wkrótce znajdziemy) w jednym ze szczytowych momentów naszej kariery, i przypomina nam o tym, by uważać na wszystkie te okoliczności, które są poza zakresem naszej mocy, bo dzisiejszy triumf jest tylko częściowo naszym dziełem - a częściowo sił, które już za chwilę mogą nas ponieść w zupełnie inną stronę.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Rydwan, czyli: Śmiało do przodu

Rydwan, siódma karta wśród Wielkich Arkanów, przedstawia wojownika jadącego na wozie tryumfalnym, zaprzężonym w dwa rumaki (czasem są to sfinksy). Tryumf, jak pamiętamy, był to uroczysty pochód ulicami Rzymu, do którego prawo mieli zwycięscy wodzowie za zgoda senatu. Był to najwyższy zaszczyt, jaki mógł spotkać Rzymianina. Pamięć o tryumfach była żywa nawet tysiąc lat po upadku Cesarstwa Rzymskiego, i kiedy wynaleziono grę w karty, nazwano ją grą w "tryumfy" (il trionfi), a dopiero później - tarokiem. Karta Rydwan oznacza szybki postęp, sukces, zwycięstwo, prostą drogę do celu. A jednocześnie te dwa rumaki, których rydwannik nie trzyma za wodze, są przestrogą, że siły losu, dzięki którym udało się nam osiągnąć sukces, mogą się znowu rozbiegnąć i przestać pracować na nasza korzyść - bowiem każdy wielki sukces jest nie tylko dziełem jednostki, ale i masy sprzyjających warunków, na które jednostka wpływu nie ma.

 

Rydwan jako karta pierwsza i główna:

 

Twoje sprawy przyśpieszają. W krótkim czasie będzie można korzystnie "pchnąć do przodu" masę spraw. Sukces - przede wszystkim w tych dziedzinach, na których ci najbardziej zależy. Czas działa na twoją korzyść: wiele zyskasz dzięki sprzyjającym zbiegom okoliczności.

 

Rydwan jako karta druga, ostrzegająca:

 

Ulegasz zaślepieniu tym, że ostatnio wiele ci się udawało. Dobra passa dobiega końca, a tobie wydaje się, że zawsze będziesz dzieckiem szczęścia. Popełniasz błędy z powodu hurra-optymizmu i braku elastyczności.

 

Karta trzecia - jak postąpić:

 

Po prostu idź, i weź to, co tobie się należy. Zrób to, co uważasz za stosowne i korzystne dla ciebie. Świat nie będzie stawiał ci oporu: przeciwnie, jest taki moment, że wszystkie owoce należą do śmiałych zdobywców.

 

Karta czwarta - obciążenia z przeszłości:

 

Dawniej było łatwo i udawało ci się zdobywać to, co chciałeś. Ale teraz, w zmienionych warunkach te zasady nie sprawdzają się.

 

Karta piąta - partnerzy:

 

Otaczają cię ludzie, którzy potrafią działać szybko i skutecznie i posiadają dużą siłę przebicia. Warto trzymać z kimś takim - ale uważaj, że to, co takiemu "wojownikowi" nie szkodzi, dla ciebie może nie być już takie korzystne.

 

Karta szósta - do czego zmierzasz:

 

Cele, które realizujesz, są bliskie osiągnięcia. Meta blisko - a na mecie powodzenie, zaszczyty, sława, pieniądze, a może nawet uwielbienie płci przeciwnej...

 

Karta siódma - losowe niespodzianki:

 

Niespodziewany sukces, który jednak pokrzyżuje twoje obecne plany. - W rodzaju wygranej na loterii, kiedy trzeba wszystko rzucać w kąt i myśleć, co zrobić z tym prezentem.

 

Karta ósma - twarda rzeczywistość, z którą trzeba się liczyć:

 

Ktoś, kto jak ty, tyle właśnie osiągnął, nie będzie na chybcika zmieniał swoich planów. Rydwan niesie tylko do przodu, i nie sposób zboczyć z trasy.

 

Karta dziewiąta - mistrzostwo:

 

W dziedzinie, o którą pytasz, jesteś w stanie, kosztem pewnego wysiłku, osiągnąć jednak błyskotliwy sukces.

 

Karta dziesiąta - pożytek dla innych:

 

Potrafisz pociągnąć innych za sobą ku wspólnemu sukcesowi.

 

Karta jedenasta - co się nie uda:

 

Nadzieje na szybki sukces pozostają tylko "marzeniami ściętej głowy".

 

Karta dwunasta - ogólna ocena rozkładu kart:

 

Uda ci się więcej, niż możesz teraz sądzić, tylko konieczne jest uporczywe trzymanie się prostej drogi.

 

Karta trzynasta - następny etap:

 

W dalszej, dziś raczej "legendarnej" przyszłości, możliwy jest błyskotliwy sukces. Ale dopiero wtedy.

 

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

o zdrowiu

 

Rydwan

Pełnia zdrowia, naleŜy uwaŜać na nonszalancję i brak odpowiedzialności w podrózy i

przekonanie, ze wypadki chodzą po innych, a Tobie to nic nie grozi. Jeśli oczekujesz na

poród, to nastapi on siłami natury. Musisz dbać teraz o zdrowie i nie eksploatować się

fizycznie za bardzo. We wszelkich objawach chorobowych sprawdz prawidłowość przemiany

materii.

 

RYDWAN

Siódma karta Tarota w Wielkich Arkanach. Karta ta symbolizuje zwycięstwo Głupca nad samym sobą,

zakończenie pierwszego etapu wędrówki w świecie zewnętrznym. Postać w rydwanie to Mars (kolor czerwony)

tworzący kolejną parę przeciwieństw z Kochankami symbolizującymi działanie bogini i planety Wenus.

Przeciwstawianie sobie delikatnej miłości i nieokrzesanej przemocy na poziomie stosunków międzyludzkich

odpowiada przeciwstawieniu pojednania i wojny. Wóz triumfalny był częstym tłem dla alegorii, zwłaszcza

"triumfów" ale takŜe personifikacji planet czy nawet postaci historycznych. Symbol kosmosu, stworzenia, łączy

się z obrazem porządku doskonałego, całkowitego okresu, trójkąta wpisanego w kwadrat, gwiazdy

siedmioramiennej. Jest liczbą świętą od czasów pradawnych, liczbą pełni, kompletności. Wg. pitagorejczyków

mistyczną, bo sumą dwu liczb szczęśliwych, trójki i czwórki, Nieba i Ziemi. StaroŜytne religie znały siedem

planet związanych z losami narodów (Słońce, KsięŜyc, Merkury, Wenus, Mars, Jowisz, Saturn). W Grecji

atrybut bogów słonecznych, symbolem stworzenia sumą 4 (świat) i 3 (bóstwo). Siedem nieb kabały: 1-złoŜone z

samych okien, z aniołem przy kaŜdym, 2-aniołów ognia i wody, 3-straŜników rolnictwa, 4-duchów planetarnych,

5-aniołów ognio śnieŜnych chwalących Pana, 6-sfera Serafów, 7- siedziba Alfa-Gniewu i Huny- Złości,

olbrzymich aniołów wykonawców woli boŜej oraz Samaela, który odbiera od człowieka duszę w chwili śmierci.

Przez okultystów przyporządkowana Kadmonowi. W alchemii siedem metali: słońce (Appolo- złoto), księŜyc

(Diana-srebro), rtęć (Merkury), miedź (Wenus), Ŝelazo (Mars), cyna (Jowisz), ołów (Saturn).

ZNACZENIE WRÓśEBNE KARTY

Niespodziewane wieści, waŜna rozmowa, wyjazd, umiejętność wytyczania kierunku, wytęŜony wysiłek,

ekspansja, zmiana miejsca pracy, pokonywanie trudności, szczerość w kontaktach z ludźmi, niezaleŜność

finansowa, triumf, narodziny oczekiwanego dziecka. Opóźnienie w realizacji planów, straty spowodowane

upieraniem się przy swoim stanowisku, obniŜenie statusu finansowego, osłabienie, problemy związane z

nerwami, bezwzględność w postępowaniu, mściwość, przegrana. Przepełnia cię energia skłaniając do

podejmowania nowych działań, których dotąd nie realizowałeś. To dobrze. Pamiętaj jednak, Ŝe Rydwan toczy

się szybko a droga jest pełna zakrętów. Niech kieruje tobą mądrość i przezorność inaczej stracisz panowanie nad

pędzącymi końmi. Korzystaj z szansy, którą przynosi ci los. Nie odrzucaj jej tylko dlatego, ze to coś nowego.

Los daje ci szansę rozwoju w kaŜdej dziedzinie, równieŜ materialnej.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Na pierwszym planie zazwyczaj maluje się młodzieniec, który jedzie rydwanem zaprzężonym w dwa konie (czasem wyraźnie jest zaznaczone, że jeden jest biały a drugi czarny), sam trzymając lejce. Z karty emanuje ogromna siła, konie ochoczo rwą do przodu sprawiając wrażenie, że wcale nie tak łatwo je utrzymać na wodzy. Zastanówmy się jak możemy odnieść te symbole do naszego życia. Rydwan symbolizuje wymarsz po sukces, po zwycięstwo jak również narzucenie sobie pewnej dyscypliny w realizacji celu, który nie jest jeszcze w naszym zasięgu. Koło rydwanu, które na wielu kartach Tarota jest dość wyraźnie zarysowane może być nawiązaniem do Koła Fortuny X karty Wielkich Arkanów. A więc jest to znak, nie wszystko od nas zależy i nie wszystko co się wydarzy podczas tego wymarszu po zwycięstwo zależne jest od naszej woli. Twórcy kart tarota często rysując tą kartę na naramiennikach ów młodzieńca zasiadającego w rydwanie umieścili księżyce a więc znak, że nad wszystkim czuwa bogini nocy, która jest uosobieniem niepewnego losu, podświadomości i intuicji. A więc mimo, że mamy solidne podstawy aby sądzić, że cała wyprawa dobrze się dla nas skończy to jednak zachowajmy pewną pokorę w działaniu bo nie wszystko będzie zależało od nas samych.

 

Źródło: Arkana Wielkie VII Rydwan - MagiaTarota.info - Tarot Numerologia Horoskop Astrologia

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

W pozycji prostej: potrafimy pogodzić wszelkie przeciwności, poradzić sobie z nimi, sukces, zwycięstwo, awans, nowy etap działania, zysk, samochód, przyspiesza bieg wydarzeń.

Odwrócony: bezwzględność, przegrana, problemy w podróży, przeszkody w realizacji.

 

Źródło: Kizińczuk Sergiusz- ,,Tarot twój klucz do przyszłości''

 

Rydwan – przynosi wysiłek fizyczny który może być powodem do pogorszenia stanu zdrowia oraz wskazuje na jakieś choroby działające z wielka siłą. Jest to jedna z kart, która nie ma w sobie zapisanych szczególnych dolegliwości i stanów chorobowych.

Astrologia – wątroba, woreczek żółciowy, żołądek

Osoba przedstawiona tą kartą narażona jest na niespodziewane pogorszenie stanu swojego zdrowia. Jeżeli osoba jest pod opieka lekarza powinna dokładnie przestrzegać jego zaleceń. Jeżeli osoba zaniedbuje kontakty z lekarzami powinna je natychmiast odnowić gdyż karta ta połączona z niebezpiecznymi kartami np. XVI Wieżą może doprowadzić do nieodwracalnych powikłań chorobowych. W połączeniu z VIII Siłą może doprowadzić do wylewu lub paraliżu dlatego też za każdym razem gdy pojawi się Rydwan należy szczegółowo przeanalizować sąsiadujące karty oraz zalecić klientowi zwolnienie tempa życia i zainteresowanie się swoim zdrowiem.

 

Piotr Górski ,,Tarot a zdrowie''

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Rydwan - Obawiasz się, że wszystkie uczuciowe historie, których doświadczasz pasują do każdej sytuacji odczytywanej we wróżbie;

Związek, który jest twoim przeznaczeniem; przeznaczenie stawia na twojej drodze bratnią duszę;

Wasz związek posuwa się za szybko abyś mogła w pełni ocenić wartość tego, co się między wami dzieje;

Staraj się nie przejmować tym czy twoja uwaga skupiona jest na życiu osobistym, bo to nie wpływa ujemnie na twoją pracę, a ty potrafisz przecież oddzielić obowiązki zawodowe od innych;

Czuwaj nad własnym losem w sprawach romantycznych przeżyć;

Wiesz, że nie możesz poganiać mężczyzny, aby zdecydował się na związek z tobą;

Czekając na mężczyznę ciesz się własnym życiem i nie zniechęcaj się; spotkasz wspaniałego człowieka, ale dopiero wtedy, gdy nadejdzie pora;

Musisz sama gdzieś wyjechać i z dala od wszystkiego rozważyć, co się dzieje z tym właśnie mężczyzną;

Miej oczy i uszy otwarte oraz zbieraj informacje o mężczyźnie, któremu się podobasz; jesteś absolutnie pewna, że pragniesz tego mężczyznę;

Widzisz, w jaki sposób twoje poprzednie związki formowały drogę do odnalezienia twojej prawdziwej i jedynej bratniej duszy;

Zaakceptuj fakt, iż w chwili odczytywania wróżby nie ma dla ciebie odpowiedniego mężczyzny;

Ufaj, że odpowiednia osoba zawita pod twoje drzwi, kiedy będziesz gotowa na jej przyjęcie.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 

Jako karta dnia:

Dziś można coś w końcu rozpocząć. Nie musisz dłużej czekać. Skoncentruj się na swym celu i sprawdź raz jeszcze, czy "wszystko masz przy sobie", czy nic ważnego nie zapomniałeś, by po drodze nagle nie uleciała z Ciebie energia. Jeśli natomiast nie stoisz na progu i nie myslisz o wymarszu, powinieneś czekać na sygnał i obserwować, na jaki tor skieruje Cię dzisiejszy dzień. cokolwiek by to nie było, będzie to dla Ciebie początek nowego etapu.

 

Jako karta na rok:

Zaryzykuj teraz wielki skok, wyrusz na przygodę. Ten rok zapowiada wiele obiecujących spraw. Pod jego koniec będziesz pewny siebie i niezależny. Jeśli chciałbyś osiągnąć swe cele, uniknąć duszącej ciasnoty lub przezwyciężyć osobiste przeszkody, już wkrótce usłyszysz strzał startowy. Udowodnij raz jeszcze swą siłę otywacji i jasności celu. Bez wahania, lecz skoncentrowany, skupiony i zdecydowany, zacznij działać. masz najlepsze szanse, by osiągnąć i urzeczywistnić swą wizję, która przyniesie nowe życie i wniesie pobudzający zapał w Twój dzień powszedni.

 

H. Banzhaf - Klucze do tarota

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • Maestro

VII(7) RYDWAN Śmiało do przodu - Karta Rydwan oznacza szybki postęp, sukces, zwycięstwo, prostą drogę do celu.

 

Jeśli w Twoim rozkładzie pojawi się Rydwan, oznacza to, iż pewna siła zmuszą cię do pozostawienia, tego co już umiesz, zapomnienia o przeszłości - domu, pracy, przyjaciołach. Masz wiele energii, która chcesz ukierunkować.

 

Wyruszaj więc w drogę, niech ten etap twej podróży stanie się dla Ciebie odkrywaniem nowego świata. Pamiętaj jednak Rydwan pędzi za szybko, może wiec wpaść w ostre zakręty. Niech kieruje tobą rozum, ale nie dąż do zanegowania emocji i rodzących się w Tobie uczuć. Bez nich twój powóz może się wywrócić.

 

Kogo może przedstawiać karta:

 

Osoba prowadząca bardzo aktywny tryb życia, sportowiec, kierowca, mężczyzna bardzo przedsiębiorczy, wykazujący inicjatywę, przywódca, osoba pracowita, doręczyciel wiadomości, wojskowy, żołnierz.

 

Co może oznaczać pojawienie się karty w rozkładzie:

 

Sukces, zwycięstwo, sprzyjające okoliczności, nowy etap w życiu, podróż, męska seksualność, intensywny okres w życiu, przyspieszenie rozwoju sytuacji, przebojowość, dynamizm, inicjatywa, postęp, zmiana miejsca zamieszkania, przeprowadzka, duży wysiłek fizyczny, zapowiedź spotkania właściwego partnera dla samotnej kobiety, praca w ruchu, awans, determinacja, nowy samochód.

 

Przy większości pytań Rydwan oznacza koniec pewnego etapu życia i początek nowego. Może być związany z podróżą, zmianą miejsca zamieszkania, pracy.

 

We wróżbie biznesowej Rydwan zapowiada konieczność przygotowania się do dużych zmian i to takich jak kryzys gospodarczy, likwidacja ważnych przedsiębiorstw czy też przejścia na zupełnie nowe technologie.

 

Miłość. Znajdziesz się w wirze nowych, atrakcyjnych znajomych, pośród których spotkasz wreszcie swoją upragnioną miłość. I nie wmawiaj sobie, że to tylko przyjaźń. Jeśli jesteś w stałym związku, poczujesz się osobą atrakcyjną, kochaną i pożądaną.

 

Praca i pieniądze. Nawet jeśli jesteś zbyt skromna(y), by w to uwierzyć, spotkasz się z dużym uznaniem otoczenia. Korzystaj z nadarzających się okazji i śmiało realizuj swoje projekty. Z każdym nowym dniem będzie ci przybywać pieniędzy!

 

Oznacza komunikowanie się, ważną rozmowę, która może zmienić naszą sytuację zawodową. Mówi o kimś w mundurze, naszym szefie, człowieku sukcesu. Symbolizuje samokontrolę, zaufanie do siebie, triumf nad przeciwnościami uzyskany dzięki zaletom charakteru oraz sukces będący rezultatem wysiłku, a nie przypadku.

 

Symbolizuje + sukces, zwycięstwo, powodzenie, wiara w siebie, podróż, środek lokomocji, uwodziciel, kochanek, wszelkie pojazdy, kupno samochodu, przemieszczanie się, silna wola, sprawdzanie się, szybkość, temperament, zdecydowanie, dążenie do czegoś, triumf, sukces, przyjazd lub wyjazd, możliwości, bezpośredniość, propozycja, kierowca, seksualność męska, nowy etap w zyciu, wyjazd służbowy, dynamiczny okres, wsparcie, awans, odpowiedzialność za swoje życie

 

Przesłanie. Zacznij uważnie słuchać innych i postaraj się zrozumieć ich poglądy, nawet jeśli bardzo różnią się od twoich. Otwartość umysłu sprawi, że wiele się nauczysz i dostrzeżesz swój problem w nowym świetle.

 

CZAS - lipiec

 

klatka piersiowa, żoładek,

 

ZDROWIE: problemy neurologiczne, stwardnienie rozsiane, niedowałady, nerwobóle,rwa kulszowa, migrena, choroba lokomocyjna, zaburzenia widzenia,

Zdrowie. Jesteś w dobrej kondycji, a jeśli nawet coś ci dolega, spodziewaj się szybkiego powrotu do zdrowia.

____________________________________________________________________________________________

NEGATYWNE ZNACZENIE

 

Pozycja odwrócona - niepowodzenie, zatrzymanie, brak jakiejkolwiek akcji, problem z wyjazdem, osoba nieśmiała lub sztywna, opóźnienia, utrudnienia, tratowanie wszystkiego na swojej drodze, bezkompromisowość, bezmyślność, chamstwo, złe skutki podjętych działań, próżność, problemy z pojazdem samochodem, podrózą, bezwzględność, naduzycie siły i władzy, seksoholizm, zazdrość, rezygnacja, bezsilność, utrata wiary, brutalność, odwołanie wyjazdu, przegrana, zła wiadomość,

 

Karta pokazuje też wszelkie opóźnienia w realizacji planów, niechęć do stawienia czoła faktom, przegraną, zwłaszcza w sprawach urzędowo-sądowych, niedobrą wiadomość, załamanie się planów, utratę pracy.Niecierpliwość, niekorzystny obrót spraw, utrata panowania nad rozwojem spraw, niesprzyjające, nagłe okoliczności, przeszkody, brutalność, przegrana, odwołanie wyjazdu, problemy w czasie podróży, przesunięcie terminu, zarozumiałość, problemy w pracy, zła wiadomość, w partnerstwie wyraźna dominacja w związku, najprawdopodobniej ze strony mężczyzny, bardzo wyczerpujący wysiłek fizyczny.

 

Kiedy Rydwan jest kartą odwróconą - wyrocznia odpowiada: to jeszcze nie koniec, nie przyśpieszaj niczego, zaczekaj. Może też oznaczać odłożenie na później podróży, czy przeprowadzki.

__________________________________________________________________________________________

NIEKTORE POWIAZANIA:

 

Rydwan + Mag - szpaner, ktoś bardzo bezpośredni, wie czego chce, podjęcie decyzji, wielkizapał

Rydwan + Cesarz - dyrektor firmy, dojście do władzy, sukces, przejęcie kontroli

Rydwan + Wisielec - opóźnienie, awarie pojazdu, korek na drodze, powolna jazda

Rydwan + Umiarkowanie - pojazd ekologiczny i ekonomiczny, transport publiczny, spokojne ale systematyczne dążenie do celu

Rydwan + Eremita - stary samochód albo stary kierowca ;) , wyjazd w góry, jazda po bezdrożach, powrót do przeszłości, konieczność uporządkowania starych spraw

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Pierwsze zwycięstwo

 

Zwycięzca opuszcza miasto

Na VII – ym przystanku życia.

Tam poznał własną wolę

Nie ma nic do ukrycia.

Karetą na żółtych kołach,

Zmierza wybraną drogą.

Wodze myślami popuszcza,

Dwa konie mu w tym pomogą.

Odnalazł złoty środek

By życie poświęcić dla świata.

To – miłość, wiara i siła

Wypracowane przez lata.

Z zielonym wieńcem na czole,

Z gwiazdą nieskończoności.

On nie dla siebie chce walczyć

On walczyć chce dla ludzkości.

Pędzi Rydwanem do przodu,

Odpowiedzialny za czyny.

W działaniu nie ustępliwy

On poznał doświadczeń przyczyny.

Wie – co to miłość do Boga,

Szacunek do natury,

Jak kochać ojca i brata,

Jak tworzyć, zdobywa góry,

Jak kochać i rodzi dzieci,

Co piękne w życiu bywa,

Co znaczy tolerancja,

Jaka jest chwila szczęśliwa,

Że miłość mieszka w człowieku,

Że sam ją odnaleźć musi,

Bez wielkiej woli i wiary,

Rydwanem w świat nie wyruszysz !!!....

 

Źródło „Wiersze intuicyjne. Tarot.” Ewa Winiarska

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

Rydwan a...

Miłość: odnowienie związku, nowa miłość w podróży

Przyjaźń: stanie się oparciem, fundamentem i wsparciem w przyjaźni, osobą pierwszoplanową. Może imponujesz swojemu przyjacielowi, dowartościowujesz swoją przyjaźnią, dodajesz energii, wprowadzasz dynamizm w jego życie?

Zawód: sukces, awans, delegacja

Pieniądze: rozmnożenie, odsetki, wzrost kapitału, zysk, ewentualne kupno samochodu

Zdrowie: pełnia zdrowia; należy uważać na nonszalancję w podróży i przekonanie, że wypadki chodzą po innych, a Tobie nic nie grozi. Jeśli oczekujesz na poród, to nastąpi siłami natury. Masz dbać teraz o zdrowie i nie eksploatować się fizycznie za bardzo. Obdaruj innych swoimi obowiązkami dla dobra swojego i dziecka. We wszelkich objawach chorobowych sprawdź prawidłowość przemiany materii.

 

Żródło: "Vademecum Tarota" B. Antonowicz - Wlazińska

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

W przypadku biznesmena Rydwan zapowiada konieczność przygotowania się do dużych zmian i to takich, jak światowy spadek cen lub popytu, likwidacja ważnych przedsiębiorstw lub przejście na zupełnie nowe technologie.

 

Źródło: " Podstawy Tarota '' Jewgienij Kolesow

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
Guest alathea

Rydwan niekoniecznie musi miec pozytywne znaczenie - jest to karta, ktora ciagnie wydarzenia do przodu, nadaje im bieg - ale wydzwiek tych wydarzen nie musi byc pozytywny... zazwyczaj jest kontynuacja pewnej sytuacji, poglebienie jej - jesli nie byla pozytyna, dalszy ciag tez nie musi byc taki

 

druga rzecz, Rydwan moze tez mowic o rozrywajacych nas sprzecznych lub rozbieznych pragnieniach, o czyms, co jest trudno razem zgrac, pogodzic - tutaj pokazuje wielka niespokojnosc, problemy z panowaniem nad sytuacja (np. przy cechach charakteru)

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

RYDWAN

 

Sukces,zwyciestwo,kontrola nad emocjami,sila,rozsadek,panowanie,wladza,dom,rodzina,wspolnota,pojazd,podroz,emigracja,nowe szanse i wyzwania

Odwrocona: porazka,wypadek,katastrofa,rozwod,utrata poczucia bezpieczenstwa,rodziny,brak umiaru i opanowania,zlosc,agresja,szalenstwo.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 3 weeks later...
Guest agnieszka007

RADA Z JEDNEJ KARTY;

Zaufaj sobie i swojej wewnętrznej sile.Postaw jednocześnie granice.Określ,na co się zgodzisz,a na co nie.Jeśli nie słuchałeś do tej pory opinii innych,zrób to teraz.

 

RYDWAN

 

Siódma karta Tarota to sukces.Symbolizuje panowanie nad samym sobą i otoczeniem,dominację,szczerość,triumf nad przeciwnościami,odniesiony dzięki zaletom charakteru,oraz sukces będący rezultatem wysiłku,a nie przypadku.To karta ratownika,kogoś w mundurze,szefa lub wojownika.Oznacza wiadomość,informację,ruch:prowadzi do wymarzonego celu.To także wyjazd,daleka podróż,zwycięstwo i niezależność finansowa.Negatywnie to cechy przerysowane,czyli okrucieństwo,nieludzkość,pycha,arogancja,chłód emocjonalny i bezwzględność,pośpiech,lekceważenie zasad,brak równowagi psychicznej.

 

Nie podałam źródła przepraszam''Jasnowidzenie w interpretacji kart tarota'' Piotr Gońciarz

Edited by Daffne
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Rydwan mówi o miłości, która nie jest już celem samym w sobie, „ dawać” przeważa nad „brać”. Karta ta mówi o tym, iż ktoś będzie starać się o naszą miłość.

 

Relacje/uczucia - nowa miłość, nowe zaangażowanie, przezwyciężenie przeciwności, napięć i dobry początek, ale także czasami zerwanie związku

 

W związkach osobistych karta Tarota Rydwan może wskazywać na początek nowego związku, którego pojawienie się powoduje niekiedy zbyt lekkomyślną rezygnację ze starego, dobrze znanego otoczenia. Może również oznaczać, że w istniejącym związku „zawiał świeży wiatr”, który usuwa oznaki znużenia i zrywa z dotychczasową rutyną.

W sferze uczuć karta ta oznacza walkę o przetrwanie lub dominację w zwiazku. Przetrwanie moze być związane z maskowaniem uczuć, przejsciem do ataku w chwili najmniej spodziewanej przez partnera. Dzialając z zaskoczenia możemy być pewni zwyciestwa. W przypadku dominacji czujemy swą siłe, dlatego często prowokujemy spięcia, nawet ryzykując utratę partnera. Dobrze obmyślana strategia walki moze zapewnić nam zwycięstwo.

 

Miłość: uczucie mocne, konstruktywne. Miłość na jaką trzeba zapracować. Poszukać jej, pokonać dodatkowe przeszkody….

 

Z własnego doświadczenia powiem, że mi w sytuacji na związek Rydwan pokazuje kilka obliczy-w zależności o sytuacji i innych kart:

albo że mężczyzna się stara i walczy o nas, zabiega bo mu zależy

albo że "chwilowo" od związku odrywa go praca, bo pogoń za pieniędzmi, karierą jest na ten moment ważniejszy;

bywa że pokazuje "rozłąkę" przez pracę mężczyzny i jego wyjazdy służbowe!

albo że mężczyzna w związku z nami czuje się jak "zwycięzca" i to on "rozdaje karty".

Generalnie sprowadza się to do tzw."pokonywania przeszkód", o czym wyraźnie mówi karta Rydwan.

 

Odpowiadając konkretnie na Twoje zapytanie:

karta Rydwan może oznaczać zarówno zerwanie(facet daje nogi za pas), jak i odnowienie związku przez aktywne działanie mężczyzny

A co do samego zerwania: myślę, że niekoniecznie ostatecznego ale bardziej trwającego jakiś czas(poluzowanie kontaktów), wynikającego z jakiś powodów.

O definitywnym zerwaniu mogą powiedzieć inne karty, ale raczej nie sam Rydwan!

 

Rydwan to też komunikacja, kontakt-telefoniczny, emailowy itd. i coś, co szybko się dzieje

równie dobrze może oznaczać podróż samochodem:)

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

VII Rydwan Le Charkot

Czyli śmiało do przodu

Siódma karta Wielkich Arkan, przedstawia jasnowłosego młodzieńca w koronie, w zbroi, i z buławą lub berłem w ręce, który- ocieniony baldachimem- jedzie na rydwanie ciągnionym przez dwa konie. Może to być scena triumfu, czyli uroczystego pochodu, w którym bierze udział zwycięski wódz. Konie są posłuszne i wiodą ku zwycięstwu i korzystnej przemianie. Ich zwrócone ku sobie łby tworzą koło, symbol spełnienia. Mężczyzna ów jest młodzieńcem, gdyż brawura i bohaterska przebojowość kojarzy się z młodzieńczym, a nie sędziwym wiekiem, któremu przystoi raczej równowaga i rozsądek. Jasne włosy stawiają go pośród słonecznych herosów, ale są i elementy księżycowe- naramienniki w kształcie półksiężyców przypominają mu, że jest na łasce sił, których nie ogarnia, losu podświadomości. Czasami na przedstawieniu tej karty jeździec nie trzyma wodzy, nie kieruje końmi, które tylko przypadkiem idą tam, gdzie trzeba. To symbol ślepej fortuny, która dziś sprzyja, a jutro może opuścić bohatera. Konie są dwa, często rysowane jako jeden biały a drugi czarny, dla przypomnienia opowieści Platona, który psychikę człowieka porównał do dwóch koni, białego konia świadomej wiedzy i czarnego konia dzikiej podświadomości. W klasycznej talii marsylskiej konie są swoim lustrzanym odbiciem, lecz symboliczne kolory znajdują się u ich kopyt w postaci jasnej i ciemnej rośliny.

Dach rydwanu rozpięty jest na czterech kolumnach i przypomina podniesioną kurtynę. Woźnica gra główną rolę w sztuce życia, pozostaje zwycięzcą w każdym przypadku, ponieważ nigdy nie traci świadomości gry. Zna swą rolę od początku do końca i odgrywa ją najlepiej jak umie.

Znaczenie ogólne

Rydwan przedstawia zdobywczego, ambitnego człowieka, wybierającego się w podróż, szefa, dziennikarza, kierowcę. Zapowiada ruch, zapał, aktywność, realizację własnych zainteresowań.

Wjazd triumfalny, jest to najwyższy zaszczyt, jaki mógł spotkać Rzymianina, karta ta oznacza więc szybki postęp, zwycięstwo, prostą drogę do celu. A jednocześnie te dwa rumaki, których rydwannik nie trzyma za wodze, są przestrogą, że siły losu, dzięki którym udało się nam osiągnąć sukces, mogą się znowu rozbiegnąć i przestać pracować na naszą korzyść.

Ogólne znaczenie karty w pozycji negatywnej:

Symbolizuje człowieka, który forsuje własne rozwiązania w niewłaściwym momencie.

Kęska zamierzeń, nieumiejętność przeciwstawienia się losowi.

Ustawienie postaci

Osoba ustawiona przodem symbolizuje działanie bezpośrednie. Obrócone do siebie końskie łby symbolizują intuicję, bez której niemożliwy jest jakikolwiek rozwój.

 

źródło: mój komputer

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
Guest Vampirella

Rydwan

 

Triumf, zwycięstwo, nadzieja, pamięć, przetrawienie, gotowość do walki o tradycyjne idee, walka do ostatka, bezlitosność, żądza zniszczenia, posłuszeństwo, wierność, władczość.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

VII. Rydwan

Karta zwycięstwa, oznacza pokonanie wszelkich przeszkód i ograniczeń, tryumf umysłu we wszystkich dziedzinach.

 

Źródło: Życie Świata, numer 92, artykuł "Tarot".

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

Dominacja, panowanie nad instynktami , nad kimś, zwycięstwo, pokonanie problemów, zyski finansowe, wspaniała praca, zmiana pracy na bardziej atrakcyjną finansowo.

Oferta wyjazdu, wyjazd, kupno środka lokomocji.

Poprawa zdrowia,

nieoczekiwany gość, pozytywna wiadomość.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

"Rydwan oznacza duży skok naprzód. Pokazuje, że uwalniamy się od tego, co do tej pory znaliśmy i podążamy własną drogą.Siłami napędowymi są odtąd:dążenie do wolności, ambicja, poszukiwanie <<utraconego raju>> lub zwykłą żądza sukcesu. Rydwan jest jedyną kartą tarota pokazującą nowy początek z pełną ufnością i radością. W innych przypadkach pożegnanie wiąże się z uczuciem strachu i jest dla nas trudnym przeżyciem. Tutaj odwrotnie- przepełnia nas pozytywna energia, przedsiębiorczość, gotowość do podjęcia ryzyka, nic nie jest w stanie zatrzymać nas na drodze do nowego. Karta ta wskazuje na duże potencjalne zdolności(powożenie rydwanem) i jednoczesny brak doświadczenia(wkraczanie w nieznany świat). Dlatego musi być rozumiana jako ostrzeżenie: nie należy przeceniać własnych sił, nie wolno wpaść w euforię i postępować ze zbytnią pewnością siebie. Zamiast tego powinniśmy odpowiednio wcześnie dojść do przekonania, że musimy się jeszcze wiele nauczyć.

 

W życiu zawodowym Rydwan pokazuje, że zrobiliśmy ogromny krok naprzód, może nawet ten upragniony krok do samodzielności, pełnego uniezależnienia się. Mówi o naszym dążeniu do sukcesu, sile przebicia, ciągłej gotowości do podejmowania ryzyka. Tym samym oznacza zarówno początek nowej kariery jak i przejęcie odpowiedzialności za ważniejsze zadania. Oznacza, ze jednak ostrzega przed bezwzględnym postępowaniem i przecenianiem własnych sił.

 

Na poziom świadomości Rydwan informuje o tworzącej się jeszcze, ale już mocnej wierze w siebie, o uwolnieniu się od przekazanych wzorców myślenia, o budowie własnego, na swoją miarę, obrazu świata i o śmiałym postępowaniu przy rozwiązywaniu nawet najbardziej skomplikowanych problemów. Bardzo często chodzi przy tym o przezwyciężanie wewnętrznych przeciwstawieństw, jak: czucie i myślenie, wola i instynkt, życzenia i rzeczywistość.

 

W związkach osobistych karta ta może wskazywać na początek nowego związku, którego pojawienie się powoduje niekiedy zbyt lekkomyślną rezygnację ze starego, dobrze znanego otoczenia. Może ona również oznaczać, że w istniejącym związku <<zawiał świeży wiatr>>, który usuwa oznaki znużenia i zrywa z dotychczasową rutyną."

 

Źródło: Hajo Banzhaf Tarot dla każdego

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Mi karta Rydwan pokazuje kontakt telefoniczny podczas podróży samochodem.

Natomiast bardzo często w tej karcie wychodzi pewien pan, który jest osoba przedsiębiorczą.Podróżuje ciągle samochodem. Nie usiedzi zbyt długo w jednym miejscu. Negatywem u niego jest to, że na tych wyjazdach utrzymuje kontakty z różnymi kobietami. Tak jak u marynarza: w każdym porcie inna kobieta :)

Link to comment
Share on other sites

 • 11 months later...
 • Maestro

Rydwan to ewidentnie auto lub ogólnie pojazd...Sekwencja kart 4 buław Rydwan Wieża pokazała cała historię..moje dzisiejsze wyjście z domu i potrącenie mnie przez samochód na przejściu dla pieszych..To cud, że żyję i że nic mi nie jest..

 

 

Wypadki komunikacyjne, jeśli podejmujemy leczenie, to poza miejscem zamieszkania.

Źródło : Blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

Guest grimmoire

Rydwan jako karta dnia - dużo jazdy samochodem, nadprogramowe "wycieczki", w pośpiechu i stresie

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Przy układzie na dzień, pokazał wydarzenia od których chciałam uciec, spotkanie z którego chciałam wyjść, przyjęcie na które nie chciałam iść ale los/wydarzenia pchały mnie tak że w końcu chcąc nie chcąc poszłam wbrew swojej woli.

Link to comment
Share on other sites

Mi też Rydwan często kojarzy się z chęcią ucieczki, unikaniem pewnych sytuacji, ludzi...

 

rada: uciekaj, gdzie pieprz rośnie;-)

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

RYDWAN

 

BLASKI: sukces, zwycięstwo, wyjazd, rozpoczęcie nowego etapu w życiu, wzięcie odpowiedzialności za swoje życie, awans, dynamiczny okres, wyjazdy służbowe, seksualność męska.

 

CIENIE: bezwzględność, nadużywanie władzy i siły, brutalność, zarozumiałość, zadufanie w sobie, zbytnie przekonanie o zwycięstwie, zła wiadomość, przegrana, odwołanie wyjazdu, możliwe problemy z samochodem lub w podróży.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Rydwan: "Kierunek". Motywacja,sukces,arogancja,wznoszenie się ponad swoje ograniczenia,triumf,uzyskiwanie rezultatów.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

Rydwan:

Walka będzie sprawdzianem twojego charakteru i wytrzymałości oraz pochłonie ogromne rezerwy energii.

Rezultat będzie pomyślny,zyskasz też bardzo wiele psychicznie i duchowo dzięki temu doświadczeniu.

Twój związek może przejść przez czas próby.który wymaga zachowania panowania nad sobą i stalowych nerwów.

Niekiedy karta ta odnosi się do trudności finansowych,przy czym osoba,której wróżymy stara się bronić swoich racji.

Wspieraj ją duchowo lub odzyskaj to,co jej się słusznie należy.

Koniec będzie pozytywny.

 

Położenie odwrócone:

Stoisz przed trudnym okresem,często przez kogoś narzuconym.

Czas ten wydaje się żmudny i wyczerpujący,jednak po pewnym czasie problemy rozwiążą się same.

Wystrzegaj się osoby nieprzejednanej i niepanującej nad uczuciami.

 

"The Destiny Tarot"

 

Jak kocha Rydwan:

Rydwan tryska energią. Lubi zmiany, ruch i gotowy jest wiele poświęcić, aby pokonać przeszkody, dzielące go od celu. Potrafi polegać na samym sobie, a w kontaktach z ludźmi czuje się pozytywnie zmotywowany. Jest zręczny, pracowity, wie, że sukces nie spadnie mu z nieba, lecz w miłości nade wszystko kocha ryzyko.

 

Z zasady wybiera „trudne” kobiety albo – jeśli reprezentuje kobietę – atrakcyjnych mężczyzn, będących obiektem zakusów koleżanek. Uczucie stanowi dla Rydwana rodzaj wyzwania, któremu stara się sprostać podobnie, jak innym życiowym problemom.

 

Pamiętaj, że potrzebuje niezależności. Jeżeli chcesz go (ją) do czegoś nakłonić, musisz przedstawiać swoje racje w przekonujący, logiczny sposób. Inaczej przegrasz, a w kłótni Rydwan szybko znokautuje Cię dynamicznymi, błyskotliwymi ripostami. Związek z Rydwanem jest ekscytujący, daleki od codziennej rutyny,egzystencji.

Kobieta Rydwan często postrzegana jest jako dominująca w łóżku. Mężczyźni mogą obawiać się, że nazbyt lubi erotyczne eksperymenty. Podsumowując: możesz zakochać się bez obaw. Czeka Was uczucie piękne, choć na początku trzeba o nie trochę zabiegać.

 

Karta odwrócona:

Wszystko zmierza ku klęsce. Trafiła Ci się osoba nadmiernie pewna siebie, uparta, mściwa. Zarówno zachowanie, jak błędy, które popełnia, są konsekwencją dawnych działań lub poczynań. Więc zanim powiesz tak, sprawdź przeszłość ukochanego (ukochanej).

 

(Tarot Miłości,M.Bigoszewska)

 

Rydwan - Słowa Klucze:

PROSTA: realizacja celu, kontrola,determinacja,żelazna wola,odwaga,zwycięstwo

 

ODWROTNA: brak kontroli,agresja,brawura,przekroczenie granic

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

Rydwan

Astrologiczne odniesienia:

- LEW

- Rak,Słońce,Wodnik,Uran

 

"Astrologia i Tarot",Dariusz Cecuda

 

Rydwan

- Komu w drogę...temu Rydwan :).

 

Rydwan:

Miłość: uczucie mocne, konstruktywne. Miłość na jaką trzeba zapracować. Poszukać jej, pokonać dodatkowe przeszkody….

Karta odwrócona: niszczące uczucie. Rozpad związku.

 

(Maria Bigoszewska)

Edited by Euterpe
 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...
Guest Bethany

Często mi wychodzi, jak jestem aktywna, w różnych dziedzinach. Kojarzy mi się z sukcesem. Wszelki ruch też jak najbardziej, podróże,przemieszczanie się.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 years later...

Po maturze, po otrzymaniu wyników zastanawiałam się, czy dostanę się na studia. Postanowiłam wylosować sobie kartę tarota na stronie internetowej i był to własnie Rydwan. Dostałam się na studia :D 

Potem, mniej więcej rok później, w sesji, czekał mnie ostatni, najtrudniejszy egzamin. Znowu postanowiłam wylosować kartę na tej samej stronie i znowu był to Rydwan! Ale uznałam, że a co tam, wylosuję sobie jeszcze drugą XD Drugą kartą był Świat. Zdałam ten egzamin. 

 

 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
Guest Lianna

Symbolizuje człowieka sukcesu, przywódcę, zwycięzcę.

 

W położeniu prostym zapowiada sukces w pracy, wytężony wysiłek, natłok zdarzeń, pokonanie przeszkód, doskonalenie siebie, optymizm, otwarcie się na nowe możliwości, umacnianie pozycji finansowej, odwagę, wiadomości, zapowiedź podróży, oczekiwany ślub.

 

W położeniu odwróconym : To osoba robiąca karierę pokrętnymi drogami lub czyimś kosztem, łapówkarz, tchórz, brak odwagi lub nieumiejętność zreformowania swoich działań, straty spowodowane swoim uporem., niecierpliwość, nagłe załamanie planów, odwołanie wyjazdu, utrata stanowiska, przegrana, osłabienie, niepożądana ciąża.

 

"Wróżka" 4/2003

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...
 • Ekspert

Rydwan jako karta dnia wiele razy pokazał mi przemieszczanie się jakimś środkiem transportu oraz jednocześnie - pojawienie się w nowym miejscu. 
Dziś postawiłam na swoim i koleżanka jeszcze dzisiaj pojawiła się u mnie na szybki rozkład Tarota :) Wpadła mi przy okazji „10” za fatygę :D 

Rydwan to zdecydowanie realizacja swoich celów( wręcz „egoistyczne” skupienie się na swojej ambicji). 

 • Super 2
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Jako karta na miesiąc:

Rydwan nie pokazał przemieszczania się / podroży, bo byłam cały czas w miejscu, w którym mieszkam, do tego pracowałam zdalnie (ale mocno planowałam i organizowałam majówkę daleko od miejsca zamieszkania).

Za to był to miesiąc, który nie wiem, kiedy minął. Życie emocjonalne praktycznie dla mnie nie istniało - za to kwestie zawodowe, rodzinne, treningowe tak wypełniały mi czas, że brakowało mi doby. Pęd taki, że po raz pierwszy od bardzo dawna zatęskniłam za chwilą wytchnienia... Ale Rydwan pokazał też oblicze jako "pojazd zwycięzcy" - w pracy, mimo dodatkowych obowiązków, udało się wszystko z sukcesem (do tego podwyżka), kwestie rodzinne wymagały ogromnego skupienia organizacyjnego - i tu też wszystko zakończone powodzeniem, treningi na maksa. Spałam mało ale energii wystarczyło na wszystko.

 

Edited by Mesi
uzupełnienie
 • Super 2
Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

podróż

zmiana planów

obranie innej drogi

zdecydowane parcie do celu

ucieczka

samochód lub inny pojazd/transport

coś zrobione szybko

kojarzy mi się z powiedzeniem "quo vadis domine?", dlatego też nie zostawiałabym tej karty samej, by zobaczyć, dokąd ten woźnica zmierza

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...