Jump to content

21 - Świat


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty Świat:

 

Symboliczne znaczenie karty:

Koniec cyklu, szczęśliwe zakończenie spraw, stan doskonały, spełnienie marzeń, wyzwolenie, zwycięstwo, wielka radość, osiągnięcie celu, sława, wielkie uznanie, znalezienie swojego miejsca na świecie, duże perspektywy, odkrycie prawdy, które przyniesie ulgę, osiągnięcie doskonałości w danej sprawie, dziedzinie, zmierzanie ku udanej karierze, uzyskanie nagrody, zaszczyty, wyróżnienia, kontakty z zagranicą, wyjazd w daleką podróż, związek idealny.

 

Karta w pozycji odwróconej:

Przeszkody w działaniu, blokady, stagnacja, zbyt wysokie oczekiwania i niemożność osiągnięcia celów, negatywne myślenie, brak swobody działania, zniechęcenie, brak efektów, sukces, który nie cieszy.

 

Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie

 

Archetyp - raj odnaleziony, uhonorowanie bohatera

Znaczenie ogólne - osiągnięcie celu, radość życia, pełnia szczęścia, podróż, kulminacja, odnalezienie swego miejsca w życiu

Praca - odnalezienie swego powołania, znalezienie właściwej pracy, harmonia, radość, rozwój osobisty w miejscu pracy

Relacje/uczucia - bycie we właściwym związku, zgoda i szczęście w partnerstwie

Świadomość - osiągnięcie dogłębnego rozumowania

Sfera ducha -zdolność do radzenia sobie z wewnętrznymi sprzecznościami

Cel - powrót do początkowej pełni

Cień - ucieczka od życia, błąkanie się i błądzenie

Odwrócona - skostniałość, zanikająca szlachetność

 

Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

 

Świat – pozycja prosta – wiedza, mądrość i wyrozumiałość; uwolnienie od dotychczasowych trosk; osiągnięcie celu, jaki się sobie wcześniej wytyczyło; praca, którą się lubi i wykonuje nie tylko ze względów materialnych; zaspokojenie ambicji, sukces przynoszący publiczną aprobatę i korzyści materialne; satysfakcjonujące zawodowe kontakty z obcokrajowcami; firma międzynarodowa; okres rozwoju i prosperity; nowoczesność; biznes związany z elektroniką lub zagranicą, np. sklep ze sprzętem elektronicznym, linie lotnicze, firma importowa.

 

Jako odpowiedź na pytanie:

1. Czy czeka mnie wzrost dochodów?

Jak najbardziej i to znaczny.

2. Czy warto zmienić pracę?

Można, ale i w dotychczasowej sytuacja zmieni się na lepsze.

3. Czy teraz jest dobry moment na inwestycje?

Jeden z lepszych.

 

Świat – pozycja odwrócona – przeszkody, kłopoty, błędy; brak swobody działania; rezygnacja z czegoś tuż przed osiągnięciem celu, strata; porażka z własnej winy; sukces, który przychodzi za późno i nie cieszy; zbyt duży wysiłek w proporcji do osiągnięć; brak uznania i akceptacji; obawa przed zmianami; ograniczający rodzaj pracy; niemożność wypłynięcia na „szersze wody”.

 

Jako odpowiedź na pytanie:

1. Czy czeka mnie wzrost dochodów?

Niestety nie.

2. Czy warto zmienić pracę?

Owszem, jeśli jest możliwość.

3. Czy teraz jest dobry moment na inwestycje?

Z całą pewnością nie.

 

Źródło: "Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

 

Wiedza. Nadzieja. Radość. Najwyższe szczęście. Mądrość i wyrozumiałość. Pełnia. Koniec zmartwień. Wyzwolenie. Wieczne życie. Osiągnięcie celu, jaki się wytyczyło wcześniej. Pełnia zdrowia. Ofiara. Dar, podarunek. Spełnienie marzeń. Pełnia człowieczeństwa. Pełnia miłości. Spotkanie z kimś, kogo się kocha, a kogo się dawno nie widziało. Zwycięstwo ducha nad materią. Olśnienie, nagłe zrozumienie. Zabawa, taniec, rozrywka.

 

Odwrócony: Przeszkody. Kłopoty. Błędy. Poświęcenie dla miłości. Niezadowolenie. Brak swobody, skrępowanie. Rezygnacja z czegoś tuż przed osiągnięciem celu. Strata. Gorycz. Zawód. Porażka, po której do*piero będzie można osiągnąć sukces.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

 

Znalazłeś klucz, którego szukałeś: jeden cykl się zakończył i następny się rozpoczyna. Projekty, nad którymi pracujesz, zakończą się sukcesem. Ta sytuacja daje radość w stabilności i spokoju.

 

Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...
Guest winteer

OPIS – Mandala – związek ze światem. Kobieta w miejscu centralnym – uciechy tego świata. Cztery postacie – cztery pory roku lub cztery kierunki świata.

 

ZNACZENIE – Spełnienie, nowe perspektywy lepsze niż stare, nowe możliwości, udanie się w podróż, opuszczenie domu, wyprowadzka, wyjście na zewnątrz., wyjście do tłumu ludzi, sukces, karta pozwala się cieszyć szczęściem innych, wolna od zawiści i zazdrości.

 

KARTA ODWRÓCONA – Stan zawieszenia, poczucie uwięzienia, niepowodzenie, rozpacz.

 

ŚWIAT. Karta Świat mówi Ci, że osiągnąłeś(aś) pełnię swego rozwoju tu na Ziemi i we wskazanej sprawie sprzyjać Ci będzie szczęście, powodzenie. Nawet jeżeli inne karty wnoszą do tematu wątpliwości, cała sprawa zakończy się po Twojej myśli. Symbolika tej karty oznacza, że masz umiejętność kontrolowania przebiegu spraw i możesz wpływać na ich bieg w sposób gwarantujący osiągnięcie satysfakcji. Doskonałość Twojego rozwoju, charakteryzuje się zrozumieniem natury sił w przyrodzie, możesz przez to równoważyć ich wpływ na siebie i otoczenie z korzyścią dla wszystkiego. Przy tej karcie korzyści materialne nie mają już kluczowego znaczenia, a własny sukces oparty o wewnętrzne zadowolenie z przebiegu spraw ma tu wymiar globalny. Ważne, że możesz cieszyć się z radości innych ludzi i chętnie oddajesz im to, co w tej chwili jest Ci niepotrzebne.

 

ŚWIAT - karta odwrócona. Żyjesz w świecie materii i nie uznajesz potrzeby równoważenia światopoglądów duchowego i materialnego. W efekcie, nie rozwijasz się, bo nie znasz takiej potrzeby, jest Ci z tym dobrze. Nie zauważyłeś(aś) też, że oba światy w ostatnich latach mocno zbliżyły się do siebie i to za sprawą najtęższych umysłów w najlepszych laboratoriach, i możesz mieć pewność, że nie wszystko z nich wychodzi na jaw. Czeka Cię rozczarowanie, możesz nawet mieć żal do samego siebie. Karta pojawia się, aby przestrzec Cię przed nadmiernym zaufaniem do postrzegania fizycznego i ukierunkowania w stronę zdobywania wartości materialnych, bez odpowiedniego wsparcia duchowego. Twój świat może przetrwać tylko tyle ile Ty sam. Zobacz w rozkładzie jakiej sprawy dotyczy ta karta.

 

Źródło - strona internetowa: Tarot

 

XXI. ŚWIAT Wzniesienia, honory, Radość

 

Dwudziesta pierwsza karta jest ostatnią kartą Wielkich Arkanów. Najczęściej używaną nazwą jest nazwa Świat lub Wszechświat, w języku francuskim Le Monde, a w języku angielskim The World. W Tarocie egipskim karta ta ma nazwę Korona Magii. W czterech rogach karty rozpoznać zwierzęta symbolizujące cztery żywioły. Widoczne jest nawiązanie do symboliki astrologicznej. Pośrodku rysunku widzimy kobietę uosabiającą jedność kosmosu i człowieka. Ponieważ został osiągnięty ostatni z celów, czyli wspomniana wyżej jedność, kobieta tańczy pełna radości. Była to daleka i prawdę mówiąc niełatwa droga, ale opłacało się kroczyć tą stromą ścieżką. W Thoth Tarocie - karta świat jest przedstawiona jako kosmiczny taniec komunii centralnej postaci, dosiadającej węża.

 

 

ZNACZENIE KARTY: karta oznacza wewnętrzny pokój, pojednanie z wszystkimi trudnościami, które napotkamy w naszym życiu. Karta bywa również określana jako przystosowanie, co należy rozumieć jako przystosowanie się do porządku wszechświata. Jest najsilniejszą z kart, stawia kropkę nad i. Opisywany stan jest w gruncie rzeczy stanem idealnym, prawie nieosiągalnym w rzeczywistości. Dlatego przy interpretacji należy być nieco ostrożnym. Cztery pierwiastki w rogach, podkreślają harmonię czterech przeciwstawnych sobie żywiołów ziemi, ognia, wody i powietrza. Łatwiej medytować nad znaczeniem tej karty niż poddawać ją szczegółowej analizie. Karta ta stwarza harmonię i kiedy wybieramy ją jako kartę decyzji, nie potrzebujemy już żadnych wyjaśnień; natychmiast rozumiemy wynikające z niej konsekwencje i jesteśmy w pełni zadowoleni. Potwierdza to doświadczenie. Dla osoby stawiającej pytania świat jest uporządkowany, choćby tylko tymczasowo.

 

 

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: szczęście Maga zawiera się w owocu drzewa wiadomości dobrego i złego. Ten, kto będzie umiał panować nad sobą, aby uniknąć pokusy, będzie mógł zerwać ten owoc. Karta ta przedstawia symbolicznie oświecenie duchowe przynoszące równowagę elementów duszy. Symbolizuje doskonałość człowieka we wszechświecie, jego triumf nad materią, jego panowanie nad naturą. Świat następuje po karcie Sąd, która rozwija zdolności człowieka, przygotowując go do osiągnięcia szczytu rozwoju, zobowiązując go do dokonania osądu każdej inkarnacji. W znaczeniu ogólnym Świat symbolizuje doskonałą równowagę kosmosu i osiągnięcie pełni człowieczeństwa. Karta ta stanowi ukoronowanie ewolucji symbolizowanej przez Tarota. W swym znaczeniu elementarnym Świat przedstawia człowieka, który osiągnął równowagę opierając się na pierwiastkach kosmicznych: Mądrości, Mocy Twórczej i Mocy Kształtującej i który realizuje swe możliwości w harmonii z prawami kosmicznymi. Jest to najbardziej dobroczynna karta Tarota. Jej obecność w rozkładzie wskazuje na zgodność (najczęściej nie uświadomioną) działań pytającego z planem boskim.

 

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: dążenie do doskonałości. Siła mentalna i psychiczna. Inwencja twórcza, przenikliwość. Uczucia pozbawione egoizmu i zmysłowości. Miłość ludzkości. Inspiracja artystyczna.

 

ZNACZENIE UŻYTKOWE: znaczenie tej karty jest zróżnicowane w zależności od tego, kogo dotyczy wróżba.

 

Jeżeli pytającym jest mężczyzna, przedstawia jego myśli. Jeżeli jest to kobieta, karta ta przedstawia raczej jej emocje. W przypadku analizy sfery materialnej karta ta traci większą część swej mocy. Zawsze jednak działa na korzyść pytającego, wprowadzając zgodność chwilowych przedsięwzięć i długofalowych zamierzeń. To dobroczynne połączenie zapowiada powodzenie we wszystkich sferach życia. Karta ta jest symbolem mądrości i umiaru. Opisuje człowieka, który wzbogacił się w najbardziej szlachetnym sensie we wszystkich dziedzinach, i który może rozdawać swoje dobra duchowe i materialne nie doznając zubożenia. Karta ta zapowiada najwyższy sukces i realizację pragnień. Pozwala pokonywać ,bez trudu wszelkie przeszkody, opromienia, oczyszcza i uszlachetnia karty sąsiednie. Bardzo pomyślna dla przyjaźni, miłości, poczucia bezpieczeństwa i zaszczytów. Wróży szczęście osiągnięte poprzez wysiłek, pracę, intelekt, zapowiada rozwój na wszystkich planach działalności ludzkiej. Jest kartą ewolucji, zrozumienia Dobra, Piękna, Prawdy. Uwalnia od przeciwności, przynosi wolność i niezależność. Jej obecność w najbardziej nawet niekorzystnym rozkładzie pozwala powiedzieć pytającemu, że nic nie jest stracone. Osoba, która wyciągnęła kartę Świat, nie musi obawiać się przyszłości, może wzmocnić swą aktywność i zwyciężyć przeciwności losu.

 

Źródło: Tarot (XV - XXII) : Satanorium.pl

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Świat - podróż zagraniczna, kontakty z obcokrajowcami, poszerzenie horyzontów umysłowych, pojawienie się nowych możliwości, nowoczesność, ekspansja, szczęście, brak problemów, zdrowie psychiczne.

 

Świat (odwrócony) - blokady, niemożność znalezienia wyjścia z sytuacji, fobie, nerwice, porażka z własnej winy, kłopoty przez obcokrajowców, niemożność wyjazdu za granicę, autodestrukcja.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Jesteś bliski zrozumienia siebie, znalezienia swojego miejsca na ziemi, swojej pracy. Czeka Cię radość, spełnienie i szczęście. Nareszcie zaczniesz widzieć świat takim, jakim jest: bez iluzji i idealizowania, za które musiałeś wielokrotnie zapłacić zbyt wysoką cenę. Pomoże to Ci zobaczyć także siebie w pełni swoich blasków i cieni. Możesz przyjąć jedną zasadę: jesteś doskonały w swojej niedoskonałości! Jeśli czekasz na realizację planów i marzeń, to bądź pewien, że świat je spełni!

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

progress.gif

 

Blaski: radość, optymizm, spełnienie, największe szczęście, sukces, akceptacja siebie takim, jakim się jest, znalezienie swojego miejsca na ziemi, swojego celu i sensu życia, umiejętność cieszenia się z życia, realizacja celów, marzeń, planów; zdrowie, wyzdrowienie, sukces, powodzenie, zakończenie podróży, szczęśliwe zakończenie spraw.

 

Cienie: zamknięcie się w swoim świecie, uwięzienie przez kogoś lub w jakiejś sytuacji, znalezienie się w pułapce, stagnacja, zawód, porażka, okres kłopotów i zmartwień, brak akceptacji siebie, satysfakcji w życiu, z tego kim się jest, co się robi, negatywne myślenie.

 

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

 

ŚWIAT

 

Jedność

Radość

Doskonałość

Spełnienie

 

Symbole

Półnaga tańcząca kobieta. Wieniec. Anioł, orzel, byk i lew.

 

Obraz

W centrum karty na bialym tle widnieje postać tańczącej dziewczyny. Osłania ją tylko szarfa przerzucona przez ramię. Prawą stopę opiera o skrawek ziemi. W lewej dloni trzyma różdżkę. Otacza ją wieniec z dwoma węzłami. W górze karty widnieje anioł z czerwoną aureolą i czerwonymi skrzydlłami, który trzyma chmurę. Jest tam również żółty orzeł z czerwoną aureolą i niebieskimi skrzydłami. U dołu karty mamy bladoróżowego byka i żółtego lwa z nimbem.

 

Znaczenie

"Świat" jest kartą-mandalą, odzwierciedlającą radość, pełnię ludzkich osiągnięć i poczucie więzi z wszechświatem. Wieniec otaczający dziewczynę to laur zwycięstwa nad sobą i trudnościami życia, a jego węzły wyrażają harmonię i pogodzenie przeciwieństw. Zwierzęta i anioł w rogach karty symbolizują syntezę czterech żywiołów i czterech kierunków świata, jedność i zgodę. Osiągnąwszy cele, człowiek świętuje swoją chwałę, świadomy jest swych atutów i cieszy się sukcesami. Zarazem wie, że na tym nie poprzestanie - przekonany o swojej wszechmocy, gotów jest wyznaczyć sobie nowe zadania i stawić im czoło.

 

Przykłady

Jak można odczytać kartę, gdy pytasz o:

 

...Moment życia, w którym się znalazłeś

Co możesz zaliczyć do własnych sukcesów? Wspomnij chwile święcenia triumfów, zrób listę swych dokonań, pobitych rekordów, otrzymanych palm pierwszeństwa, uzyskanych nagród, zdobytych medali lub zebranych pochwał. Ciesz się swoimi sukcesami; niech ta radość doda ci wiary w siebie i sił do kolejnych dokonań. Jeśli są wśród nich spełnione marzenia, niech dadzą ci wszelkie powody do dumy. Osiągnąwszy szczyt, możesz pozwolić sobie na błogostan. Kto wie, może otrzymałeś już od losu najlepszy kąsek? Ale pamiętaj, nie osiadaj na laurach i strzeż się stagnacji.

 

...Dobre rady

Gdy zdobyłeś to, co chciałeś, gdy przepłynąłeś już swój ocean - tańcz ekstatyczny taniec spełnienia i radości. Gdy uda ci się ukończyć dzieło, nad którym długo pracowałeś, świętuj ten moment. I pamiętaj o nim w trudniejszych chwilach życia.

Wytrwaj w swych postanowieniach i doprowadź swe dzieła do finału. Radość z własnych osiągnięć pozwoli ci dostrzec wspaniałość rozgwieżdżonego nieba, doskonałość kwiatów, bezmiar mórz, harmonie muzyki i piekno poezji. Miarą spełnienia jest to, co zdobyłeś; a więc nie dręcz się tym, czego ci brak.

 

...Przestrogę

Osiągnąwszy szczyt, nie można wejść wyżej. Uważaj spoglądając w dół - najpiękniejsza dolina wydaje się wówczas przepaścią.

Sukces bywa pułapką, budzi lęk przed tym, czy da się go powtórzyć. A jeśli nie jest wyzwaniem do dalszych działań, usypia aktywność. Twój największy wróg to stabilizacja i utrata rozpędu.

Lepsze bywa wrogiem dobrego; nie udoskonalaj tego, co doskonałe, nie ulepszaj niczego na siłę.

 

...Miłość

"Miłość jest wszystkim, co istnieje", jak powiadają poeci. Rozpłynie się jednak, jeśli jest pozbawiona trwałej struktury. Ty i partner musicie wiedzieć, na czym stoicie i dokąd zmierzacie.

Dojrzała miłość to taka, która dostrzega wady i zalety ukochanej osoby; nie załamuje rąk nad pierwszymi i nie szczędzi pochwał tym drugim.

Trzymając się twardego gruntu, pozwól sobie na wzloty ducha, w ekstazie nie leć zaś zbyt wysoko ponad ziemię, by w porę na niej oprzeć stopy.

 

...Rodzinę

Niekiedy poczucie wewnętrznego ładu można zyskać odkrywając korzenie swojej rodziny. Poznaj własną historię, słuchaj rodzinnych opowieści i odtwórz swoje drzewo genealogiczne.

Poczucie bezpieczeństwa w rodzinie może dać uśmiech aprobaty zamiast grymasu niezadowolenia.

Pamiętaj na co dzień o słowach uznania, które są silnym wsparciem dla tym, z którymi mieszkasz pod jednym dachem.

Zadbaj, by w twojej rodzinie panowała równowaga jak we wrzechświecie; niech każdy wie, gdzie jest jego miejsce i za co bierze odpowiedzialność, a na triumf jednej osoby niech złoży się zaangażowanie wszystkich członków rodziny.

 

...Relacje z ludźmi

Ty oraz inni to całość. Buduj porozumienie i wystrzegaj się kłótni, a zamiast popisów krytyki szczerze i uczciwie wyrażaj uznanie. Umiejętność dostrzegania najlepszych cech u ludzi i cieszenia się z cudzych osiągnięć zjednuje przyjaciół.

Obcych traktuj jak znajomych, przyjaciół jak rodzinę, domowników jak samego siebie. W kontakcie z drugą osobą zyskujesz wtedy, kiedy i ona zyskuje. Dodawaj ludziom wiary we własne możliwości i ciesz się cudzymi sukcesami tak jak własnymi.

Warto służyć innym myślą i czynem w imię więzi łączącej ludzi we wspólnotę.

 

...Pracę i naukę

Być może nadszedł czas, by z ucznia stać się nauczycielem? Zastanów się, czego mógłbyś nauczyć innych i jakie doświadczenia zawodowe przekazać młodszym pokoleniom. Obdarz innych tym, co stanowi twój największy powód do dumy.

Gdy twoje zawodowe sny się spełniają, ciesz się nimi otwarcie i nie umniejszaj swoich zasług. Jeżeli jesteś w czymś dobry, mów o tym otwarcie; wystrzegaj się fałszywej skromności.

Ciesz się, jeśli twoje starania przyniosły optymalne rezultaty; poczucie spełnionego obowiązku daje wielką radość i siłę do sprostania kolejnym wyzwaniom.

 

...Finanse

Czy znasz swoją wartość i cenisz swoje umiejętności? Może nie warto zabijać się o pieniądze, które są mniej warte od twoich talentów lub wkładu pracy, i wykorzystać czas na wzbogacenie swego wnętrza?

Zazwyczaj gruby portfel nie wystarcza, by odczuwać swoją zamożność. Potrzebny jest także królewski gest. Kto nie jest szczodry, nie wie, że jest bogaty. Jeśli udało ci się sporo zarobić, spraw, by znaczyło to coś dla innych, nie tylko dla ciebie.

 

...Zdrowie

Śmiej się jak najczęściej i korzystaj z uzdrawiającej mocy endorfin, które są tam, gdzie kwitnie radość.

Zadbaj o elastyczność swego kręgosłupa, o zęby oraz skórę: pozwól jej swobodnie oddychać oraz eliminować z organizmu toksyny.

 

...Inne możliwości

Gdy wszystko staje przed tobą otworem, chwytaj w lot swoje szanse, śmiało porzuć wszelkie ograniczenia i wyjdź szczęściu naprzeciw.

Otwórz szeroko drzwi swego domu i swego serca, by wyruszyć w świat lub przywitać go w swoich progach.

 

Źródło: M. Piasecka, "TAROT wróżenie z Arkanów Wielkich ze szczyptą zdrowego rozsądku"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

XXI. Świat

czyli uwieńczenie dzieła

Karta Świat, ostatnia z Wielkich Arkanów, pełna jest najgłębszych znaczeń. W większości talii powtarzany jest rysunek, który przetrwał przez wieki w Taroku Marsylskim: karta tworzy czworobok, w którego rogach widnieją twarze czterech serafinów z wizji Ezechiela: byk, lew, orzeł i anioł. Środek karty zajmuje kolisty wieniec, pośród którego w tanecznej pozycji unosi się w przestrzeni na wpół naga żeńska postać. Nazwa "Świat" jest pozostałością innego rysunku, który bywał przedstawiany w starszych taliach, mianowicie kuli ziemskiej, unoszonej prze anioły.

 

Karta Świat ma wszelkie cechy mandali, czyli mistycznego rysunku przedstawiającego Całość Świata oraz jego Duchowe Centrum. Mandale, najlepiej znane z Indii, mają kształt koła wpisanego w kwadrat, z zaznaczonym środkiem. Mówiąc w największym skrócie, kwadrat symbolizuje Ziemię, koło - Niebo, zaś centralny punkt - Boskość, będącą źródłem obu. Na karcie Świat kwadrat stał się "naturalnym" prostokątem karty, jego cztery rogi zostały podkreślone czterema twarzami serafinów, wewnętrznym kołem jest wieniec, a w miejscu centrum znajduje się postać tańczącej bogini. Tło karta zwykle jest zwykle malowane błękitem, niby nieskończona przestrzeń nieba.

 

Karta Świat jest symbolem Całości-Pełni. We wróżbach oznacza, że pewien fragment świata osiąga swoją pełnię, całość, doskonałość. Że staje się ucieleśnieniem swojego ideału. W większości przypadków wyciągnięcie karty Świat jest najlepszą wróżbą, jakiej można sobie życzyć. Jest ona oznaką, że nasze dzieła, prace i wewnętrzne psychiczne procesy dobiegają swojego kresu - że cel jest właśnie osiągany.

 

Karta Świat jest szczególnie pomyślną wróżbą przy takich przedsięwzięciach, które mają na celu budowanie pewnego wycinka świata, nadawanie mu trwałego i doskonałego kształtu. A więc kiedy budujemy dom, urządzamy mieszkanie, piszemy książkę (lub prace dyplomową) - i w mnóstwie innych przypadków.

 

Jest też szczęśliwą wróżbą w miłości: mówi mianowicie, że ktoś wraz ze swoją "drugą połową" utworzy harmonijną całość - że "staną się jednym ciałem i jedną duszą".

 

W pewnych przypadkach Karta Świat może też przyjmować sens ostrzegający; i wtedy znaczy, że pewien fragment rzeczywistości jest już zamknięta całością, a więc - ze nie warto już go ulepszać ani naprawiać, bo możemy go - przeciwnie - tylko popsuć.

 

Kontemplowanie karty Świat uczy wytrwałości i sztuki doprowadzania swoich przedsięwzięć do końca. Udziela też mocy rozpoznawania w naszym świecie początków rzeczy, którym pisany jest pomyślny rozwój i przyszły sukces. Kto kieruje się wskazaniami karty Świat, nie zaczyna spraw, które musiałby później porzucać, i nic w jego życiu nie dzieje się nadaremno.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Świat

Karta "Świat", ostatnia z Wielkich Arkanów, oznacza cel, punkt dojścia, spełnienie planów; mówi, że zostanie stworzona pewna doskonała i kompletna Całość; że świat wokół ciebie zostanie doprowadzony do harmonijnego porządku. Jest to najlepiej wróżąca karta taroka, nawet jeżeli zostanie odkryta na jednej z niekorzystnych pozycji: pod numerem 2, 4 lub 11.

 

Świat jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

 

Twoje dzieło zbliża się do końca. "Pisany" jest ci sukces, spełnienie zamiarów, osiągniecie celów. Szczególnie dobrowróżbna jest ta karta, kiedy pytasz o dokończenie pewnego materialnego przedsięwzięcia: takiego jak budowa domu, zarobienie pieniędzy, założenie przynoszącej zyski firmy. Karta "Świat" zapowiada, że wyniki będą pełne, harmonijne i trwałe.

 

Świat jako karta druga w rozkładzie, ostrzegająca:

 

Ideały i plany są gotowe. Możesz np. narysować sobie swój przyszły dom, albo napisać biznesplan działalności gospodarczej. Ale to jeszcze nie oznacza osiągnięcia celu. (Pamiętaj, że "dobrymi chęciami piekło wybrukowano".)

 

Świat jako karta trzecia, mówiąca co robić:

 

Plan jest ci znany, dobry, i przewiduje wszystkie kroki - pozostaje ci go zrealizować.

 

Jako karta czwarta, czyli wewnętrzne przeszkody i złe nawyki:

 

Przeszkodą, która ci blokuje ruchy, jest jakiś idealny plan, idealny kształt przyszłości, który pieścisz w swoich myślach. Przewiązanie do niespełnionego ideału nie pozwala ci się cieszyć tym, co realne.

 

Jako karta piąta, mówiąca o partnerach:

 

Twój partner to "chodzący ideał". Bierz z niego przykład, słuchaj się jego rad - na współpracy (lub wspólnym życiu) z nim tylko dobrze wyjdziesz. Ta karta w tej pozycji może tez oznaczać zawarcie harmonijnego związku.

 

Jako karta szósta, czyli zbliżająca się przyszłość i rozwiązanie:

 

Zbliżasz się do celu. Twoje dzieło jest bliskie osiągnięcia ostatecznego kształtu. Tak trzymać! (Bardzo pomyślna wróżba w każdym przypadku.)

 

Jako karta siódma, czyli zaskakujące i nieprzewidywalne wydarzenia w przyszłości:

 

Nieoczekiwanie zobaczysz przed sobą to, o co "warto się bić". Ujrzysz swoje życie w nowym świetle. Ujrzysz nowe perspektywy, nowe cele - dużo ciekawsze niż te, którymi się kierujesz obecnie.

 

Jako karta ósma, czyli, to, co się i tak nie zmieni:

 

Nie zmieni się fakt, że działasz w obrębie wielkiego i zapewne doskonałego planu, w ramach większej całości (firmy, rodziny itd.), i z tego układu nie wyjdziesz.

 

Karta dziewiąta - to, czym warto się zająć:

 

Warto zająć się budowaniem rzeczy trwałych. Na tej drodze czeka cię sukces.

 

Karta dziesiąta - jaki z tego będzie pożytek dla innych:

 

To, co robisz, dla innym będzie pełnią szczęścia i osiągnięciem ideału.

 

Jedenasta - to, co się nie uda:

 

Pojawią się jakieś piękne i doskonałe plany, idee, poglądy. Będzie o czym pomarzyć... Te marzenia mogą być ważniejsze niż rzeczywistość.

 

Dwunasta - dodatkowe wskazówki:

 

Przyjrzyj się pozostałym kartom: czy wyraża się w nich myśl, że twoje sprawy dobiegają do celu, zbliżają się do swojego ostatecznego kształtu?

 

Trzynasta - daleka przyszłość:

 

Jeszcze twoje dzieło osiągnie doskonałość. Osiągniesz cele, które sobie postawiłeś. Tyle, że nie nastąpi to prędko.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

o zdrowiu

 

Świat

Zaufanie do wybranego sposobu leczenia; konieczność wewnętrznej współpracy z lekarzem

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

W pozycji prostej: podróże, nowe szanse, możliwości, radość, optymizm, spełnienie, realizacja marzeń, szczęśliwe zakończenie, odnalezienie sensu życia, kontakty, sprawy zagranicą.

Odwrócona: spowolnienie, niewielkie opóźnienie szczęśliwego rozwiązania, strach przed bliskimi.

 

Źródło: Kizińczuk Sergiusz- ,,Tarot twój klucz do przyszłości''

 

 

Świat – daje zdrowie, pokazuje nam idealnie funkcjonujący organizm. Świat jest kartą długowieczności.

Osoba pokazana tą kartą nie powinna mieć żadnych problemów zdrowotnych. Karta ta obdarza osobę radością i świadomością posiadanego zdrowia dlatego też należy uważać, że osoba mimo, że pokazana jest Światem przeszła jakieś ciężkie choroby. Karta Świat daje nam poczucie bezpieczeństwa dlatego też nie należy przy niej zanadto zamartwiać się swoim zdrowiem gdyż wszystko jest w porządku. Przy tak znakomitej karcie należy wyciągnąć dodatkowe karty aby dokładniej przeanalizować obecny stan zdrowia i niczego nie przeoczyć.

 

Piotr Górski ,,Tarot a zdrowie''

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Wszechświat: (Świat) - Harmonijny i wręcz perfekcyjny związek dwojga kochanków;

Jak będzie w końcu funkcjonował ten związek?

Na dobre rzeczy trzeba czasu, a prawdziwy poważny związek partnerski musi rozwijać się powoli;

Jeśli wiesz, że on jest tym właściwym dla ciebie mężczyzną doceń jego umizgi i ciesz się tańcem bratnich dusz, ponieważ coś takiego może się zdarzyć tylko raz w życiu;

Twój mężczyzna pokazuje swoje prawdziwe oblicze, wygląda i postępuje dokładnie tak jak myślałaś;

Staraj się dowiedzieć czy ten mężczyzna jest twoim przeznaczeniem czy nie;

Wszystkie konflikty trapiące wasz związek nie są stratą czasu, lecz potrzebną moralną nauką, jaką wynosi z nich każda istota ludzka;

Powtórzenie tematów ze wspólnego życia w przeszłości i przeświadczenie o tym, że spotkaliście się ponownie w jakimś szczególnym celu;

On chce wszystko wyjawić we właściwym czasie;

Zaakceptuj fakt, że droga do prawdziwej miłości Jest długa i nie można dojść do niej na skróty, nawet, jeśli będziecie szli razem.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 

Świat

 

Jako dobra rada:

Kiedy otworzysz szerzej oczy, rozpoznasz, że dotarłeś do celu. Jeśli wyda Ci się to jeszcze obce, być może powinieneś odrobinę zmienić swoją postawę. W każdym razie, ciesz się znalezieniem swego miejsca i po prostu życiem.

 

Jako ostrzeżenie:

Pamiętaj, by po osiągnięciu celu nie spocząć na laurach.

 

Jako karta dnia:

Dziś poczujesz się pełen życia i przepełniony radością do siebie, świata. Albo sprawy będą przebiegać tak, jak sobie tego życzyłeś, albo nie pozwolisz wyprowadzić się z równowagi uciążliwym osobom. Delektuj się tym dniem, w którym dusza "hula" i niech przepełni Cię to cudowne uczucie. Jeśli poszukiwałeś intelektualnego, duchowego lub materialnego domu, dziś możesz uczynić ważny krok w tym kierunku.

 

Jako karta na rok:

W tym roku masz szansę znaleźć na tym świecie swoje miejsce, w którym poczujesz całkowite szczęście i radość życia. Obojętnie, czy będzie to dosłownie właściwy dom, czy w metaforycznym sensie przyjażń lub związek miłosny, w którym poczujesz się duchowo odrodzony. Będziesz się tym w pełni i całkowicie delektował. Może tu chodzić także o krok ku świadomemu istnieniu, w którym przeniesie Cię do duchowej ostoi, do Twego duchowego środka. W tym roku, jak w puzzlach, pojedyncze elementy układanki będą się w Twym życiu harmonijnie łączyć i stopniowo układać w sensowną całość. Ten porządek, uczucie całkowitej harmonii ze sobą i ze światem, przeniesie się także na Twój dzień powszedni.

 

H.Banzhaf - Klucze do tarota

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

W interpretacji tej karty trzeba uważać, gdyż balansujemy między dwoma kierunkami, znajdujemy się w korytarzu dwóch światów, które się od siebie bardzo różnią. Świat realny, to ten który nas otacza, na co dzień i który jest zbudowany na fundamentach rzeczywistości, oraz świat, który sami sobie wyobraziliśmy w głowie, ten wyidealizowany, który ustawiamy według własnych marzeń. Ten przerysowany Świat często wydaje nam się piękny, wszak patrzymy na innych przez różowe okulary, wówczas trudno nam realnie ocenić sytuację. Bądżmy świadomi wibracji tej karty, bo inaczej zgubimy się w zapleczu tych dwóch różnych Światów. I gdy nie jesteśmy świadomi symboliki tej karty, każdej z jej stron, niespodziewanie możemy cofnąć się do fazy Głupca O.

 

Dlatego karta ta nie zawsze ma działanie pozytywne, i może reprezentować szary, surowy Świat, który nie chcemy oglądać.

 

I na pytanie o związek, czy ludzie będą tworzyć ze sobą wspólna przyszłość, trzeba bardzo uważnie przyjrzeć się tej karcie, I obowiązkowo przeanalizować karty sąsiadujące, aby uniknąć czasem złudzenia szczęścia.

 

Karta Świat również może reprezentować odmienny od codzienności Świat, który będzie nas otaczał w danej chwili, w określonym czasie, miesiącu, roku.

 

Na przykład, masz spotkanie z przyjaciółmi, wybieracie się do kina, oglądacie jakiś ciekawy film, który przenosi Cię w inny Świat wyobrażeń. Albo czytasz interesującą książkę, która przenosi Cię w inny świat, jaki Cię w danej chwili otacza.

 

Albo karta ta pokazuje się często osobie, która po okresie izolacji od ludzi, zamknięcia w sobie, znów jest otwarta na otaczający ją świat, na przyjaciół, znajomych, otwiera się na nowe znajomości. Wyrusza w świat nowych przygód, wchodzimy w inny wymiar rzeczywistości.

 

Albo w związku partnerskim, mówi nam, że partnerzy są daleko (Świat) od siebie, albo jeden z kochanków mieszka w innym mieście, bądz nawet jest za granicą.

 

Bądż jakaś sprawa jest od nas w oddaleniu (Świat).

 

Autor Barbara Stanisławska

Link to comment
Share on other sites

 • Maestro

XXI(21) Świat czyli uwieńczenie dzieła Karta "Świat", ostatnia z Wielkich Arkanów, oznacza cel, punkt dojścia, spełnienie planów; mówi, że zostanie stworzona pewna doskonała i kompletna Całość; że świat wokół ciebie zostanie doprowadzony do harmonijnego porządku. Jest to najlepiej wróżąca karta taroka, nawet jeżeli zostanie odkryta na jednej z niekorzystnych pozycji: pod numerem 2, 4 lub 11.

 

Karta Świata to informacja o najwyższym stopniu poznania jakiego może doświadczyć człowiek. Symbolizuje ona człowieka, który znalazł swą drugą połowę

 

Generalnie to symbol powietrza, zagranica, wiedza, mądrość, ogromnych możliwości oraz badań naukowych. Jest ona oznaką, że nasze dzieła, prace i wewnętrzne psychiczne procesy dobiegają swojego kresu - że cel jest właśnie osiągany.

 

Karta Świat jest szczególnie pomyślną wróżbą przy takich przedsięwzięciach, które mają na celu budowanie pewnego wycinka świata, nadawanie mu trwałego i doskonałego kształtu. A więc kiedy budujemy dom, urządzamy mieszkanie, piszemy książkę (lub prace dyplomową) - i w mnóstwie innych przypadków.

 

Jest też szczęśliwą wróżbą w miłości: mówi mianowicie, że ktoś wraz ze swoją "drugą połową" utworzy harmonijną całość - że "staną się jednym ciałem i jedną duszą".

 

Jeśli odpowiedzią na twoje pytanie jest świat. Nie istnieją dla Ciebie granice. Wszystko jest w twych rękach. Zdobędziesz każdy cel bez z wysiłku. Czeka Cię kariera, pieniądze, szczęście osobiste, dalekie podróże a być może i wyprowadzka.

 

W biznesie oznacza sukcesy finansowe, sugestie do rozszerzenia współpracy z firmami zagranicznymi.

 

W życiu osobistym związek z obcokrajowcem, a w przypadku istniejącej już miłości - informacje jesteście dla siebie całym światem.

 

Miłość. Przed tobą wielkie uczucie. Wszystkie sprawy usuną się w cień, będziesz tylko ty i twój partner. W stałym związku czeka cię dużo radosnych wydarzeń: może narodziny potomka?

 

Praca i pieniądze. Wystarczy już twoich starań, nie musisz specjalnie zabiegać o awans lub podwyżkę. Im mniej zrobisz wokół siebie hałasu, tym więcej spotka cię nagród, wyróżnień i pieniędzy.

 

Symbolizuje + realizację całkowitą. spełnienie, sukces, porozumienie, osiągnięcie celu, ostatni etap działań, ukończenie czegoś, happy end, ostatni puzzel w układance, zaspokojenie, spełnienie marzenia, dopięcie czegoś na ostatni guzik, pełnia, znalezienia swojego miejsca w zyciu, sukces materialny, radość, szczęście, nagroda, dojrzałość, upiększanie domu mieszkania,

Koniec cyklu, szczęśliwe zakończenie spraw, stan doskonały, spełnienie marzeń, wyzwolenie, zwycięstwo, wielka radość, osiągnięcie celu, sława, wielkie uznanie, znalezienie swojego miejsca na świecie, duże perspektywy, odkrycie prawdy, które przyniesie ulgę, osiągnięcie doskonałości w danej sprawie, dziedzinie, zmierzanie ku udanej karierze, uzyskanie nagrody, zaszczyty, wyróżnienia, kontakty z zagranicą, wyjazd w daleką podróż, związek idealny.

 

Przesłanie. Przekazuj swoje pozytywne wibracje rodzinie, znajomym, a nawet przechodniom na ulicy. W ten sposób poszerzasz krąg ludzi życzliwych.

 

ZDROWIE: Pod względem zdrowotnym wskazuje na problemy na podłożu psychicznym oraz na możliwe poczucie uwięzienia, nerwice, fobie, depresje, nartkotyki, zaburzenia swiadomości,

 

Zdrowie. Doskonałe - nie powinnaś(eś) mieć żadnych dolegliwości. Wręcz tryskasz energią i zarażasz nią otoczenie.

_____________________________________________________________________________________________

 

CZAS: bardzo długi-odległy

_____________________________________________________________________________________________

OBAWY

 

Pozycja odwrócona - trudne rozpoczęcie, uczucie niespełnienie, brak radości, porażka,

brak możliwości ruchu, niemożność dokończenia czegoś, zatrzymanie się na jakimś etapie, trudności, nieproporcjonalne wysiłki w stosunku do możliwych efektów, zniechęcenie, stagnacja, zamknięcie w sobie, negatywne myślenie, zawód, porażka, przeszkody w działaniu, blokady, stagnacja, zbyt wysokie oczekiwania i niemożność osiągnięcia celów, negatywne myślenie, brak swobody działania, zniechęcenie, brak efektów, sukces, który nie cieszy.

 

Nawet w położeniu odwróconym kartę świata interpretuje się pozytywnie. W tym wypadku mogą się zdarzyć jedynie drobne opóźnienia w realizacji celów.

 

W negacji oznacza kłopoty, błędy zawodowe, utraty wszelkiego rodzaju, brak własnego mieszkania, sukcesy, które już nie cieszą, przywiązanie do materii, zafascynowanie fałszywymi "bogami".

_____________________________________________________________________________________________

NIEKTÓRE POWIĄZANIA:

 

Świat + Głupiec - wyjazd za granicę w celach rozrywkowych, podróż bez konkretnego celu, całkowita beztroska, dziecko bez opieki, brak obowiązków

Świat + Kochankowie - czas gdy związek jest na etapie zmian, np. decyzja o wspólnym zamieszkaniu

Świat + Eremita - konieczność weryfikacji dotychczasowych osiągnięć, zwycięstwo które nie cieszy

Świat + Wisielec - utknięcie w miejscu, zamknięcie się na rozwój, bycie w potrzasku, ograniczenia

Świat + Słońce - bycie w centrum zainteresowania, pępek świata (jeśli pojawia się Mag)

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Odnaleziony Raj

 

W tańcu miłości wirujesz

Na stacji XXI – ej.

Tutaj swój Raj odnajdujesz

w doświadczeń poniewierce.

Dualność świata poznałeś,

siłę Maga i miłość.

Nic nie masz już do odkrycia.

Znasz życie i jego zawiłość .

Nie musisz ciała ozdabiać,

By dodać sobie wartości.

Wystarczy Twe nagie ciało,

I szarfa nieskończoności.

Jej fiolet Bogiem jest w Tobie

Poszukiwanym przez lata.

On odkrył w Tobie wartości,

ważne dla ciebie i Świata.

Twa mądrość wolna od kajdan

Nawyku i powierzchowności.

Dusza Twa, zna już swą wartość,

Ciało, potrzebę godności.

Żyjesz na osi koła

Losu Ci pisanego – nie spadniesz!

Żyć będziesz pełnią istnienia.

I szczęścia największego.

 

Źródło „Wiersze intuicyjne. Tarot.” Ewa Winiarska

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

Świat a...

Miłość: poczucie bezpieczeństwa emocjonalnego, dawanie go i odczuwanie ze strony partnera, spełnienie, poczucie połączenia duchowego z partnerem, rozumienie się bez słów.

Przyjaźń: poczucie prawdziwych więzi, docenienie ich.

Zawód: sukces, spełnienie, satysfakcja, poczucie własnych umiejętności i kompetencji, uznanie, docenienie.

Pieniądze: postrzeganie wartości materialnych na właściwym miejscu. Oduczenie się rozrzutności lub skąpstwa. Równowaga w wydawaniu pieniędzy.

Zdrowie: zaufanie do wybranego sposobu leczenia; konieczność wewnętrznej współpracy z lekarzem

 

Źródło: "Vademecum Tarota" B. Antonowicz - Wlazińska

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

SWIAT

 

Spelnienie marzen,zrealizowanie celu,dopiecie swego,sukces,zwyciestwo,nagroda,osiwecenie,dobrobyt,dostatek,szczescie,radosc zycia

Odwrocona: konieczna cierpliwosc,niedaleki sukces,cel jest bliski,nadzieja.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
Guest agnieszka007

RADA Z JEDNEJ KARTY;

Jeśli odniosłeś sukces,odczuwasz spełnienie,nie zamykaj się przed ludźmi.Czasami laur zwycięstwa staje się więzieniem.Zamiast być nagrodą,staje się przekleństwem.

 

źródło;Vademecum Tarota Barbara Antonowicz-Wlazińska

 

Świat

To karta triumfu:oznacza szczęśliwy koniec,dokonanie dzieła,sukces,nowe horyzonty,radość,szczęście,spełnienie marzeń,dopięcie celu.Symbolizuje spełnioną miłość,olśnienie,zrozumienie istoty problemu.Zapowiada koniec zmartwień,miłość,taniec,zabawę:mówi o autoerotyzmie,hulankach,podróżach.Sygnalizuje życie pewnymi iluzjami,nierealne i idealistyczne patrzenie na świat i ludzi,przez co mogą pojawić się problemy.

Karta oznacza podróż,awans,sukces,zafascynowanie,a negatywnie-opóźnienie,brak poczucia realizmu,życie iluzją,zabawę,brak domu,kobietę kapryśną,zmienną.

 

źródło"JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA'' Piotr Gońciarz.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

XXI ŚWIAT

Czyli ostatnia karta Tarota jeśli chodzi o Arkana Wielkie. Symbolizuje harmonię, pełnię i koniec wędrówki Głupca. Tenże Głupiec z I karty, zakończył swoje poszukiwania perły którą miał w węzełku przewieszonym przez ramię. Na tym przystanku stał się tego świadomy. Karta ta rysowana przez różnych twórców zawiera zazwyczaj w sobie całą symbolikę Tarota. Karta Świat oznacza zazwyczaj, że pewien okres naszego życia kiedy to coś tworzyliśmy budowaliśmy o coś się staraliśmy dobiegł końca a rezultat jest dla nas satysfakcjonujący. W pytaniach o miłość karta tam mówi o tym, że znaleźliśmy lub niedługo znajdziemy swoją idealną drugą połówkę i osiągniemy szczęście i harmonię w tym związku.

W niektórych rozkładach będzie oznaczać że otworzy nam się „okno na świat” tzn. Nasze starania i trud znajdą uznanie w szerszym gronie i na większej arenie i np. wyjedziemy za granicę. Jednym słowem kiedy wypadnie ta karta we wróżbie jest to bardzo pozytywny akcent. Jeśli wypadnie na pozycji ostrzegającej to może nas ostrzegać tylko i wyłącznie o tym że coś jest już tak doskonałe, że nie należy tego zmieniać żeby nie przedobrzyć, psując jednocześnie wszystko.

 

źródło:http://www.magiatarota.info/znaczenie-kart-tarota/arkana-wielkie-xxi-swiat-2.php

 

 

Z mojego własnego doświadczenia powiem tak:

1. Co o Tobie myśli:

-myśli że jesteś otwartą na świat i innych ludzi osobą, masz nowoczesne poglądy, można z Tobą o wszystkim porozmawiać, bezpośrednia, otwarta, wylewna,

może też oznaczać kogoś "światowego", znanego(aktor, piosenkarz itp.)

-jeśli dzieli Was odległość bo mieszkacie lub obecnie przebywacie z daleka od siebie-w innych miastach lub krajach, to może świadczyć o tym, że po prostu myśli o Tobie że jesteś daleko od niego

2. Co do Ciebie czuje- tu są dwie opcje:

a) najczęściej karta mówi, że jesteśmy dla niego całym światem ;)

b)rzadziej, ale tak tez bywa, że nie będziemy razem, bo nasze drogi rozejdą się w świat...

czyli na dwoje babka wróżyła:) wiele zależy od pozostałych kart:)

 

XXI Świat

szczęśliwy koniec, zwieńczenie dzieła, sukces, nowe horyzonty, radość, szczęście, spełnienie marzeń, dopięcie celu

 

źródło:Kursy tarota - bezpłatny samouczek - wróżka wróżki wróżby tarot horoskop magia czary los przeznaczenie

 

Świat

+ oświecenie, sukces, wielka realizacja, koniec zmartwień, szczęście, pełnia zdrowia, miłość, spotkanie , zabawa, dar nowy cykl przeznaczenia

- triumf po porażce, strata, brak satysfakcji życiowej, zawód również miłosny, rezygnacja bądź poświęcenie bez rezultatu, przeszkody.

 

źródło:Strona Domowa

 

ŚWIAT 21

Dwudziesty pierwszy arkan w Tarocie Medytacyjnym Mandala Duszy - jest

Wędrowiec oznaczony liczbą 0. Jego nazwą jest także Corona Magica. Astrologicznym odpowiednikiem

jest Hieroglifem Świata jest łono i jest to znak obopólności, wszystkiego, co jest obustronne i wzajemne.

To znak znaków, ponieważ do idei obfitości- określanej przez Dalet (Daleth) Cesarza -oraz wytrzymałości i opieki - mówi o tym Tet (Teth) Eremity (9) - dodaje ideę doskonałości, której jest symbolem. Warto przypomnieć, że w początkowym alfabecie hebrajskim Taw była przedstawiana za pomocą znaku krzyża. Cztery figury przedstawiają cztery litery Świętego Słowa bądź cztery wielkie symbole Tarota - Buławy lub Jod, czyli ogień; Kielichy lub He, czyli wodę; Miecze lub Waw, a więc ziemię; Pentagramy lub drugie He, czyli powietrze. Ten arkan zawiera

w sobie interpretację całego tarota, dowodzi jego prawdziwości. We wczesnych taliach była przedstawiana androgeniczna postać, okrywająca się draperią, Zwisającą z drążka, zawieszonego z tylu. Ten symbol odnosi się

do Zasłony Tajemnic i jest powiązany ze starodawną hebrajską koncepcją. Owa Zasłona może być Powiązana z

Ain Soph Aur, Potrójnie zasłoniętego nic kabalistów. Osobowość Świata ce****e dążenie do doskonałości, siła mentalna oraz psychiczna, miłość ludzkości. Podstawową ideą Świata jest inteligencja, Zwana Sophią bądź mądrością, która przez nieskończoność podtrzymuje platformę życia w tym świecie i wszystkich innych.

To Dusza Świata, pomieszczona między niebem a ziemią jako Kosmiczna Matka Dusz, Małżonka Boga, broniąca nas przed karmicznymi mocami, które wpuściliśmy na Ziemię powodowani głupotą i niedojrzałością. Tam, gdzie

Cesarzowa zapewnia byt i urodzaj w ziemskim życiu, bogini Świata przynosi obywatelstwo Wszechświata,

kiedy już poznamy potencjał naszej duszy. Rydwan daje sukces w wypracowywaniu odrębnego jestestwa, Umiarkowanie mówi o zdobyciu mentalnego i moralnego zdrowia w tyglu kultury, zaś Świat zapowiada

stabilizację Nieśmiertelnego Bytu Duszy, która można zdobyć nie musząc umierać.

W znaczeniu użytkowym jest symbolem mądrości i umiaru, zapowiada najwyższy sukces i realizację pragnień. Oczyszcza oraz uszlachetnia sąsiednie karty. Ten arkan, podobnie jak Słońce nie ma negatywnego znaczenia, niezależnie od tego, gdzie i jak się pojawi. Hermetyczny aksjomat Poznaj samego siebie w tym układzie mówi o wiedzy, jaką zdobywamy, kiedy zbadamy do samego końca prawdziwą naturę jaźni. Numerologicznie wskazuje

na twórczość, zwłaszcza artystyczną. Zapowiada podróże, liczne znajomości oraz kontakty. W negatywnej manifestacji jest wewnętrzną pustką, nieumiejętnością radzenia sobie z samym sobą.

 

Źródło: Cecuda. D. "Karty Tarota"

 

 

Wg Marii Bigoszewskiej:

 

Karta ŚWIAT symbolizuje osobę pod wieloma względami niezwyczajną. Charyzma i wielka mądrość splatają się w niej ze świadomością odnalezienia właściwego dla siebie miejsca na ziemi. Żyje w zgodzie z głoszonymi przez siebie poglądami i ideami. Jest niezależna wewnętrznie i całkowicie zintegrowana duchowo. Wszystko, do czego dąży, urzeczywistnia się. Ciągle pracuje, poszerza własne horyzonty, gotowa podjąć nowe, ambitne wyzwania.

Codzienne obowiązki tego człowieka nie ograniczają, a granice nie zatrzymują. Wspaniała osobowość otwiera każde drzwi. Tym bardziej że jest to osoba pogodna.

Czerpie radość z rzeczy małych: cieszy się słońcem, śniegiem, urodą przydrożnego kwiatu. Umie słuchać – zarówno siebie samego, jak drugich. Z partnerką/partnerem łączy go głęboka, harmonijna relacja. Tworzy trwałe związki. Zawsze wspiera bliskich. Możesz mu zaufać. U jego boku rozkwitniesz, nabierzesz poczucia wewnętrznej siły. Będziesz bezpieczna, wolna i otulona wyzwalającą miłością.

 

Karta odwrócona

Człowiek ten nie akceptuje siebie. Jest zgorzkniały, skrępowany. Choć spragniony jest sukcesu, nie potrafi dokonać zdecydowanych zmian w życiu. Czasem sensu istnienia szuka w sektach, a nawet staje się „fałszywym prorokiem” (w obu przypadkach odejdź!). Małżeństwo z nim będzie smutne, ponieważ nic – czegokolwiek by nie dotknął – nie przynosi satysfakcjonujących rezultatów.

 

Osoba, którą symbolizuje Wielki Arkan XXI: to ktoś, kto szuka sensu swojego życia. Twórczy, zdolny, otwarty. Moralny.

Karta odwrócona: osoba popełniająca te same błędy. Często popychająca do złego. Zamknięta na sprawy duchowe.

 

Źródło:M. Bigoszewska:"Kurs przyjaznego Tarota"

 

Dwudziesta pierwsza karta Tarota w Wielkich Arkanach. Końcowa karta stanowi klucz do interpretacji tali.

Najstarsze zawierają kilka różnych przedstawień; kobieta w bogatym stroju nad dużą koroną, trzymająca trąbę i

unosząca się nad sceną z życia miejskiego - może symbolizować neoplatońską Anima Mundi stanowiącą

ostateczny cel wędrówki, może też być personifikacją Humanizmu lub Sławy (na co wskazywałaby trąba) jako

triumfu ostatecznego. Korona kojarzona z Kether Drzewa śycia. W innych taliach dwa amory trzymające w

górze glob, wewnątrz którego jest zamek występowało powszechnie jako przedstawienie świata w ikonografii

renesansowej, kojarzyć się mogło z Zamkiem Graala jako symbolicznym celem mistycznej wędrówki. Naga

kobieta otoczona wieńcem w kształcie mandroli trzymająca atrybuty maga i króla (może odnosić się do

kabalistycznego pojęcia Szechiny, żeńskiej personifikacji obecności Boga, utożsamianej z Oblubienicą z Pieśni

nad pieśniami), z symbolami czterech ewangelistów w rogach. Mandrola jest symbolem triumfu i już we

wczesnym średniowieczu w ten właśnie sposób przedstawiano Chrystusa Triumfującego (w niektórych taliach

miejsce kobiety zajmuje Chrystus Zmartwychwstały), jednak postać kobiety sugeruje raczej neoplatońską Anima

Mundi. Podobieństwo do wizji Ezechiela, może nawiązywać do symboliki Merkaby. W ikonografii alchemicznej

odpowiednikiem tego wyobrażenia jest Triumfujący Hermafrodyta jako rezultat połączenia pierwiastków

przeciwnych i końcowy etap procesu alchemicznego.

ZNACZENIE WRÓŻEBNE KARTY

Wiedza, wiara, najwyższe szczęście, osiągnięcie celu, jaki się sobie wcześniej wytyczyło, olśnienie, nagłe

zrozumienie, sukces przynoszący publiczna aprobatę, dobre wykorzystanie wierzy zdobytej poprzez

doświadczenie, satysfakcjonujące kontakty, dobre zdrowie, zwycięstwo ducha nad materią. Przeszkody, kłopoty,

błędy, zawód, brak swobody, sukces który przychodzi za późno, niechęć do pomagania innym, pobłażanie

samemu sobie, uparte trzymanie się świata materialnego, fascynacja sektami, fałszywymi prorokami, brak wiary,

 

autor nieznany

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

XXI Świat Le Monde

Czyli uwieńczenie dzieła

Karta Świat jest ostatnią kartą z Wielkich Arkan. Głupiec, który zaczynał swą wędrówkę na początku talii jako ktoś odważny, ale nieznający życia, twardy, ale niepewny swoich kroków, teraz kończy ją jako osoba mądra i dojrzała. Przeszedł już całą swą drogę, poznał różne aspekty życia, jest pełen doświadczeń czysto ojcowskich, jak i macierzyńskich, pustelniczych. Doświadczeń władzy. Przeżywał wzloty i upadki, zahartował się w ogniu bitew i zaznał miłości szczęśliwej i nieszczęśliwej. Jest człowiekiem w pełni ukształtowanym, gotowym do podjęcia nowych wyzwań. (W symbolice rysunków, podobieństwa i ciągłości pomiędzy kartami domyślamy się w tym, iż obie naniesione na nich postacie stoją na jednej nodze).

W większości talii powielany jest jej podobny rysunek. Sama karta tworzy czworobok, w którego rogach widnieją cztery postacie: byka, lwa, orła i anioła. Są to symbole twarzy czterech serafinów z wizji Ezechiela lub czterech zwierząt z wizji apokalipsy. Można je także porównać do postaci czterech ewangelistów.

Środek karty zajmuje ludzka postać. Na Tarocie marsylskim widzimy wizerunek nagiego Hermafrodyty. ( W innych, najczęściej współczesnych opracowaniach, spotyka się nagą postać pięknej kobiety). Odnosi się on do ikonografii alchemicznej, gdzie symbolizuje rezultat połączenia pierwiastków przeciwnych i kończy etap jakiegoś procesu. W jednej ręce dzierży ona pałeczkę symbolizującą cechy męskie a w drugiej trzos- będący znakiem cech żeńskich. Postać ta stoi zazwyczaj na jednej nodze i jest otoczona wieńcem w kształcie jaja. Jajo symbolizuje początek, a wieniec pomyślne spełnienie i zakończenie procesu wzrastania. Wszystkie te symbole obecne są w tradycji chrześcijańskiej, gdzie jajko jest nieodłącznym atrybutem Wielkanocy, czyli święta odrodzenia, a wieniec z płodów rolnych składany jest podczas uroczystości dożynek jako dar za obfitość zbiorów i dobrą wróżbę na przyszłość.

Wcześniejsze wyobrażenia tej karty przedstawiały kulę ziemską niesioną przez anioły, wewnątrz której widniał zamek, mogący kojarzyć się z zamkiem Graala, jako symbolicznym celem mistycznej wędrówki, lub kobietę w bogatym stroju nad dużą koroną, trzymającą trąbę i unoszącą się nad sceną życia miejskiego.

Karta ta łączy w jedno wszystkie cechy: męskie i żeńskie, ludzkie i zwierzęce, niebiańskie i ziemskie. Ma w sobie wszystkie cechy Mandali, czyli mistycznego rysunku wywodzącego się z Indii, przedstawiającego całość świata i jego duchowe centrum. Ziemia została tutaj przedstawiona kwadratem a cztery jej kierunki oznaczone czterema głowami zwierząt, niebo kołem i tłem karty zwyczajowo malowanym kolorem błękitnym.

Znaczenie ogólne

Jest to jedna z najbardziej pozytywnych kart i w większości przypadków jej wyciągnięcie jest najlepszą wróżbą, jaką można sobie życzyć. Jest szczęśliwą wróżba w miłości i przy takich przedsięwzięciach, które maja na celu budowanie trwałego wycinka świata, domu, mieszkania, gdy piszemy książkę lub pracę dyplomową.

Ogólne znaczenie karty w pozycji pozytywnej:

- Spełnienie marzeń, triumf, równowaga ciała i zmysłów, ducha i materii

- Zmiana, zakończenie cyklu i początek nowego

- Oznacza cel, punkt dojścia, spełnienie planów, stworzenie całości

- Mówi o artyście, nagrodzonym, który osiągnął swój cel

- Zaproszenie na wesele, rozdanie nagród

- Spełnienie miłosne, zgranie seksualne, orgazm

- Samoakceptacja, równowaga

- Przyjazny świat

Ogólne znaczenie karty w pozycji negatywnej:

- Niespełnienie, ograniczenie sytuacji, której jest się więźniem

- Brak spodziewanych efektów

- Rozczarowanie miłością, partnerem, seksem

- Zawiera radę by porzucić stare rzeczy i zająć się czymś innym z kimś innym

- Ostrzega przed fascynacją sektami lub fałszywymi prorokami

Ustawienie postaci

Równowaga wynika z tego, że cztery postacie zwierząt są równomiernie rozłożone w brzegach karty, co wskazuje, że człowiek osiągnął pełną kontrolę nad swymi siłami wewnętrznymi.

Skrzyżowane nogi centralnej postaci lwia o wytrwałości.

 

źródło: mój komputer

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
Guest Vampirella

Wszechświat

 

Samo sedno sprawy, synteza, zakończenie sprawy, może oznaczać opóźnienia, opór, zaciekłość, bezwład, cierpliwość, wytrwałość, uparte brnięcie w kłopoty. Skrystalizowanie całej sprawy.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

XXI. Świat

Symbolizuje radość, wyzwolenie, osiągnięcie przez człowieka doskonałości, równowagi ciała i zmysłów, ducha i materii.

 

Źródło: Życie Świata, numer 92, artykuł "Tarot".

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

Dojście do wewnętrznej równowagi. Zaakceptowanie samego siebie , swojego życia, wad i zalet, otoczenia. Zrozumienie dlaczego jest tak jak jest i pełna akceptacja sytuacji.(z życia wziete :))

Pzd.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

"Świat pokazuje odnalezioną na nowo jedność, przeżywanie największej harmonii i w pełni satysfkacjonujący wynik rozwoju. Opis piękna tej karty słowami byłby niebezpieczny, bo pełen ckliwych historii ze szczęśliwym zakończeniem. Pokazuje ona szczęśliwy koniec, nowo odnaleziony raj- co przetransferowane na nase życie oznacza, że znaleźliśmy się u celu. W niewielu przyapdkach można rozumieć przez to cel życia, z reguły karta ta oznacza ważneijszą <<stację pośrednią>>. Jeśli chodzi o życie codzienne Świat mówi, że odnaleźliśmy swoje miejsce, włąśnie to do którego należymy. Na poziomie przeżyc wewnętrznychkarta ta pokazuje, ze uczyniliśmy znaczący, może nawet decydujacy krok w kierunku <<bycia sobą>>, w stronę pełnej autentyczności i jedności. Na poziomie wydarzeń Świat zapowiada szczęsliwe czasy, wktóych owtarci i pełni energii będziemy doświadczać naszego istnienia. Może również zapowiadać rozwijanie międzynarodowych kontaktów lub podróże.

 

W życiu zawodowym-karta Świat jest ważną wskazówką, że wybraliśmy odpowiedni zawód i pracujemy na właściwym miejscu lub przynajmniej znajdujemy się w tym względzie na dobrej drodze. Nie oznacza to oczywiście, że nie będziemy się dalej rozwijać, lecz że nasze dotychczasowe poczynania były prawidłowe. Karta Świat powinna być odczytywana jako dodające odwagi potwierdzenie, że znajdujemy się na drodze do spełnienia naszych życiowych zadań. W życiu codziennym wskazuje na radość i powodzenie w pracy, otwartość i harmonię w stosunkach z innymi, a w pewnych przypadkach na międzynarodowe kontakty lub zagraniczne podróże.

 

Na poziomie świadomości- Świat oznacza uszczęśliwiające przeświadczenie, że uczyniliśmy bardzo ważny krok do "stania się sobą". Odczuwamy równocześnie głębokie zadowolenie z tego, że sprostowaliśmy naszym prawdziwym zadaniom życiowym. Wspaniałe znaczenie tej karty rozumiemy tylko wtedy. gdy nie będziemy postrzegać naszego horoskopu, a szczególnie trudnych konstelacji, jako złośliwości losu, ale "przypomnimy" sobie, że swoim życiem chcieliśmy przyczynić się do rozładowania wyniszczających napięć w nas samych i na świecie. Pokazuje ona, jak z chaosu i początkowych trudności i sprzeczności powstaje początkowo w pełni uporządkowany i oczyszczony obraz całości.

 

W związkach osobistych-- Świat oznacza, że w naszym związku czujemy się dobrze i swobodnie, tworzymy prawdziwy dom. Karta ta może być zapowiedzią, że już wkrótce spotkamy osobę, która będzie naszym partnerem życiowym. Oznaczony Światem związek nie jest nigdy przelotną znajomością, lecz długotrwałą przyjaźnią, związkiem partnmerskim lub małżeństwem. W każdym wypaku, ma on głębokie znaczenie dla naszego życia i rozwoju."

 

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla każdego.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Świat- zawody związane z szeroko pojętą nowoczesnością, pracownicy firm międzynarodowych zajmujący się reklamą i pozycjonowaniem, zawody związane z techniką komputerową, twórcy gier komputerowych.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
Guest Euterpe

pytanie: jak spędzę dany dzień? świat + 7 kielichów + królowa kielichów

 

odpowiedź: siedziałam w czterech ścianach + książka + internet + bujanie w obłokach. Cokolwiek odczuwałam i myślałam, zatrzymywałam to tylko dla siebie. Samotny dzień, ale w pewien sposób oczyszczający :) Skupiłam się też bardziej na swoich uczuciach.

 

na pytanie "Powinnam teraz/dzisiaj załatwić tą sprawę?" odpowiedzią było "nie". Dobrze się stało, że odpuściłam :)

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • Maestro

Na pytanie gdzie jest jedna osoba wyjęłam jako pierwszą kartę Świat. Osoba ta pojechała do miejscowości oddalonej o ok.60 km.

 

Na moją relację bardzo często miałam tę kartę w rozkładach. Okazuje się, że mój mężczyzna jedzie niebawem na jakiś (dłuższy) czas za granicę, do pracy.

 

Dolegliwości skórne i hormonalne, problemy z potencją (przy złych kartach).

Ogólnie : zamknięcie problemu, dobra diagnoza.

 

 

 

Źródło : Blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Zawody:

Ktoś,kto dużo się przemieszcza,przekracza granice państw;

Ktoś kto odkrywa,zgłębia inne kultury,kulturoznawstwo,może też antropolog,etnolog,archeolog...

Logistyka,transport,kierowca w międzynarodowym transporcie,pilot,przewodnik,turystyka,wycieczki,biura podróży,itp.

 

"Świat" to związki na odległość.

 

Świat: "Całkowitość". Całość,która wyłania się z detali,uzupełnianie się różnych rzeczy,pełnia,sukces,szczęście,równowaga,koegzystencja,tolerancja,inspiracja,wieczność.

 

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

Świat:

Wcześniejsza ciężka praca i wyrzeczenia już wkrótce przyniosą owoce.

Zbliżasz się do kresu korzystnej fazy i rozpoczynasz nowy etap.

Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem dalekosiężnych zmian,karta ta daje im zielone światło.

Świat może również wskazywać na podróż lub nawet emigrację,choćby nie była planowana w momencie wróżenia.

Niewykluczone,że wybierzesz się na wakacje do miejsca,w którym jeszcze nigdy nie byłeś.

 

Położenie odwrócone:

Sprawy,co do których miałeś nadzieję,że ułożą się dobrze,wyglądają teraz niepewnie lub nawet są zagrożone.

Stojąc u kresu jakiegoś etapu,możesz odczuwać przygnębienie,być może żałując tego,co minęło.

Gdy stawiasz czoło wizji zmian,pragniesz znaleźć solidne oparcie i stanąć mocno na dwóch nogach.

Czy jesteś niezłomny i spolegliwy,czy też obawiasz się tego,co przyniosą zmiany?

 

Z talii "The Destiny Tarot"

 

Jak kocha Świat:

Karta ta symbolizuje osobę pod wieloma względami niezwyczajną. Charyzma i wielka mądrość splatają się w niej ze świadomością odnalezienia właściwego dla siebie miejsca na ziemi. Żyje w zgodzie z głoszonymi przez siebie poglądami i ideami.

 

Jest niezależna wewnętrznie i całkowicie zintegrowana duchowo. Wszystko, do czego dąży, urzeczywistnia się. Ciągle pracuje, poszerza własne horyzonty, gotowa podjąć nowe, ambitne wyzwania. Codzienne obowiązki tego człowieka nie ograniczają, a granice nie zatrzymują.

 

Wspaniała osobowość otwiera każde drzwi. Tym bardziej że jest to osoba pogodna. Czerpie radość z rzeczy małych: cieszy się słońcem, śniegiem, urodą przydrożnego kwiatu. Umie słuchać – zarówno siebie samego, jak drugich.

 

Z partnerką/partnerem łączy go głęboka, harmonijna relacja. Tworzy trwałe związki. Zawsze wspiera bliskich. Możesz mu zaufać. U jego boku rozkwitniesz, nabierzesz poczucia wewnętrznej siły. Będziesz bezpieczna, wolna i otulona wyzwalającą miłością.

 

Karta odwrócona:

Człowiek ten nie akceptuje siebie. Jest zgorzkniały, skrępowany. Choć spragniony jest sukcesu, nie potrafi dokonać zdecydowanych zmian w życiu. Czasem sensu istnienia szuka w sektach, a nawet staje się „fałszywym prorokiem” (w obu przypadkach odejdź!). Małżeństwo z nim będzie smutne, ponieważ nic – czegokolwiek by nie dotknął – nie przynosi satysfakcjonujących rezultatów.

 

(Tarot Miłości,M.Bigoszewska)

 

Świat - Słowa Klucze:

PROSTA: osiągnięcie celu,nagroda,sukces,harmonia,podróże

 

ODWROTNA: brak zakończenia,ograniczone kontakty

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

Świat

Astrologiczne odpowiedniki:

- SATURN

- Uran,Wodnik

 

"Astrologia i Tarot",Dariusz Cecuda

 

Świat

Na pytanie: "Kiedy się ktoś się pojawi":

- o 21 (XXI) dosłownie! :)

 

Świat:

Miłość: piękne uczucie. Powodzenie. Akceptacja seksu.

Karta odwrócona: przejściowe niepowodzenia. Egoistyczna miłość.

 

(Maria Bigoszewska)

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 4 weeks later...
Guest perr

Świat XXI to często definitywne rozstanie w związku, kiedy wypada jako pierwsza na przyszłość relacji - każdy idzie swoją drogą.

 

Gdy wiemy, że pomiędzy dwojgiem ludzi jest dobrze, wtedy owa karta oznacza, że są po prostu dla siebie całym Światem.

 

Natomiast gdy jest źle, wówczas sygnalizuje życie obok siebie, czyli razem, a jednak osobno.

 

Jeśli wyciągamy karty na przyszłość danej relacji i jako pierwsza pojawia się jakaś dobra karta związana z emocjami (np. 2 kielichów), a potem dopiero Świat, wtedy można powiedzieć, że związek się utrwali, przejdzie w dalszą fazę (może pojawić się dzidziuś) lub wspólna przeprowadzka (Świat jako droga tam daleko...).

 

W moim odczuciu, gdy karta ta wypada na samym początku rozkładu lub jest ona odpowiedzią-wróżbą z jednej karty, nie prognozuje raczej świetlanej przyszłości między dwojgiem ludzi.

Edited by perr
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • 1 year later...

Jeszcze się dzień nie skończył, ale już mogę powiedzieć, że fajnie mi się zrealizowała jako karta dnia :D

Otóż obchodzimy dzisiaj Dzień Ziemi i w moim durnym korpo wszędzie wiszą plakaty jak to trzeba dbać o planetę. A z okazji tego wspaniałego dnia dostaliśmy do obiadu ciastko w jednorazowym, plastikowym pudełku, którego nawet nie miałam jak wyrzucić, bo na stołówce nie ma kosza na plastik...tak się wkurzyłam, że na dużej międzymiastowej grupie mojej firmy na FB (Internet!!) wrzuciłam zdjęcie tego ciastka i się rozkręciła niezła dyskusja o ekologii i działaniu firmy, dostałam prawie 300 lajków. Także i sprawy świata i world wide web :1s_c: (mój wodnikowy księżyc miał używanie dziś ;) ).

Edited by martynamarzena
 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
Guest Lianna

W położeniu prostym oznacza najwyższe szczęście, mądrość i wyrozumiałość, ostateczny koniec wszelkich zmartwień, osiągnięcie wymarzonego celu, nagłe zrozumienie problemu, sprawy, która nie dawała spokoju, spełnienie marzeń, pracę, którą się lubi, wszystko co najlepsze- dobre zdrowie, zwycięstwo ducha nad materią, wejście na szczyt, nowe perspektywy, otworzenie się wspaniałych możliwości,a także wyjazd poza granice kraju.

 

W położeniu odwróconym : Przesunięcie w czasie, opóźnienie realizacji marzeń.

 

"Wróżka" 5/2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...