Skocz do zawartości
Gość truskawka

Talie kart Tarota

Rekomendowane odpowiedzi

Gość truskawka

Na rynku jest bardzo dużo talii Tarota ;)

Piszcie tutaj z jakimi pracujecie, które możecie polecić. :)

Mam dwie talie kart Tarota, ale aktualnie pracuje z jedną :D

Mam takie talie:

1. Manuela Klara Olszewska "Tarot archetypowy"

2. "Tarot 78 Drzwi" talię tą można kupić w sklepie ezoterycznym: Tarot der 78 Pforten - tarot 78 drzwi, Lo Scarabeo,

A pracuje z "Tarotem 78 Drzwi" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kanela

Ja aktualnie mam talie Jonathana Dee (Jonathan Dee Tarot Pack ), kupiona w malutkiej księgarni za grosze, przyznam, że z czystej ciekawości.

Czekam także na zamówioną talie Tarot od the secret forest (Tarot of the Secret Forest), ma dojść w tę sobotę :)

Dodatkowo, już na urodziny jako prezent, zaklepałam sobie tarota Waite'a, jako przystępną talie do nauki. No ale na to muszę jeszcze poczekać do września :)

Polowałam też swego czasu na Tarot terapia słowem, Pani Olszewskiej, ale akurat jak chciałam zakupić to nie było w hurtowni, a potem jakoś nie mogłam się zebrać.. Może jeszcze kiedyś kupie :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość truskawka

Czekam także na zamówioną talie Tarot od the secret forest (Tarot of the Secret Forest), ma dojść w tę sobotę :)

ładna i ciekawa talia :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kanela
ładna i ciekawa talia :)

Pozdrawiam :)

Jak przyjdzie to podzielę się wrażeniami na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość truskawka
Jak przyjdzie to podzielę się wrażeniami na forum :)
super :) czekam na relacje z wrażeń ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
julenka

ja aktualnie mam karty marsylskie... chce jeszcze kupic romantyczne i anioly kwiatowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość truskawka
mam do niej wielki sentyment :)

to ja taki sentyment mam do talii Tarot 78 Drzwi - urzekł mnie od samego początku :_usmiech:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kanela

Wczoraj doszedł Tarot of the secret forest :)

Tak jak obiecałam, dziele się wrażeniami, aczkolwiek będą to tylko wrażenia wizualne, gdyż jeszcze z nim nie pracuje - musimy się trochę poznać ;)

Karty wydane są przez Lo Scarabeo, solidnie, więc myślę, że przez trochę mi posłużą. Co nietypowe dla tego wydawnictwa, nie ma na nich nazwy karty w czterech językach, a jest tylko jej numer. Dla mnie jest to plusem, dla kogoś innego może być minusem - jak kto woli ;)

Drugą niecodzienną sprawą jest to, że zamiast tradycyjnych koszulek na drugiej stronie karty jest taki sam obraz jak na tej właściwej, ale w czarno-bieli. Pozwala to na wiele różnych kombinacji układania kart.

Do talii dołączona jest mała książeczka z instrukcją w języku angielskim, włoskim, hiszpańskim, francuskim i niemieckim. Z tego co mi wiadomo istnieją książeczki z także polskim opisem - ja takowej nie dostałam, ale nie stanowi to dla mnie problemu.

Co do artystycznego wymiaru kart, są one PRZEPIĘKNE :) Kompletnie się w nich zakochałam :) Skany dostępne w Internecie dość wiernie odzwierciedlają wygląd kart, choć szkoda, że tak rzadko pokazuje się kolor buław, gdyż wydaje mi się, że są one najpiękniej namalowane w całej tali. Szczególnie karty dworskie.

Symbolika kart oparta jest na tali Waite'a, aczkolwiek mało tu tradycyjnych symboli, więc interpretacja może sprawiać małe kłopoty.

No i to chyba tyle na teraz.

Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blue

Również urzekła mnie talia - tarot 78 drzwi. Przemawia do mnie. Jednak początki moje związane były z talią White Ridera - na niej dobrze jest nauczyc sie rozumienia symboli. Obecnie związana jestem z Talią Pictorial Key, która nie jest płaska, a wrecz tętni swoim życiem. :)

Nadchodzi moment kiedy w nas coś się zmienia, wtedy też zmienia się talia.. W najblizszym czasie wezmę nową :)

post-11704-15432481744987_thumb.jpg

Edytowane przez blue

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość truskawka

Kanela no to super :)

A mi doszły karty anielskie Moc Miłości :) Karty są piękne, kolorowe oraz przepełnione pozytywną energią :) Do kart dołączona jest książeczka w języku polskim, zawierająca m.in. afirmacje, karty, układy kart. Przyznam się, że jak na razie nie umie jeszcze odczytywać ich znaczeń ...

Blue talia piękna :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
julenka

tez mi sie podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
julenka

dzisiaj zamowilam sobie Karty Ridera Waite'a "Proste i skuteczne" Barbary Antonowicz, a do tego dokupilam "Obrazkowy klucz do Tarota" E. A. Waite...

juz nie moge doczekac sie tej talii... zawsze marzylam by miec talie Waite'a :)

a poza tym kupilam sobie kamyczek z runa Edyty Ostrowskiej... mam nadzieje, ze przyniesie mi szczescie

Jezeli ktos ma te talie lub klucz to chetnie poczytam Wasze wypowiedzi na ten temat

(niestety tym razem nie kupilam Aniolkow, az mi smutno ale gdzies za 2 miesiace kupuje Anioly Kwiatowe E.S. lub Swietlista Sile Aniolow :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
julenka

nareszcie dostalam karty Ridera :)

Bardzo ciesze sie z tego zakupu. Sa swietne, opisy znaczen (skrot) jest na kazdej karcie wiec gdy nie pamieta sie znaczenia konkretnej karty nie trzeba zagladac do ksiazki.

Ksiazeczka dolaczona do kart tez jest super. Najbardziej podoba mi sie ze wzgledu , ze jest sporo fajnych rozkladow (2 z nich juz przedstawilam w temacie rozklady)

Jest tylko jedna wada (wg mnie) sa strasznie slizge.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bacchante

Jak ktoś lubi Art Deco i Alfonsa Muchę, to polecam kart autorstwa Antonelli Castelli - Art Noveau: Tarot Art Nouveau - luksusowe wydanie (Deluxe Edition) Antonella Castelli

Tej samej autorki inne ładne karty: Tarot Czarodziejów (The Sorcerers Tarot)

I jeszcze jeden, stworzony w duecie z inną artystką, Laurą Tuan: Tarot Kwiatowy (The Spirit of Flowers Tarot)

A, i oczywiście ten, zupełnie wyjątkowy (zwróćcie uwagę na kartę z kręgami w zbożu): Tarot 78 Drzwi (Tarot of the 78 Doors) - Antonella Platano, Pietro Alligo

Ten pierwszy Tarot kupiłam dwa lata temu, jest boski :)

Edytowane przez bacchante

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dama Trefl

Od kupienia "standardowej" talii tarota minęło u mnie 7miesięcy, kupiłam karty klasyczne dobre dla początkujących. Wcześniej miałam tylko Wielkie Akana.

Mój problem polega na tym,że "Czuję",że powinnam kupić inną talię taką bardziej w moim "stylu". Nie wiem,co robić bo nawet nie minął rok, karty tarota są dosyć drogie,a na pocztę wysyłkową się raczej nie zdecyduję,bo boję się wpadki (mój tata za często siedzi w domu).

W końcu karty tarota (nie wiem czy dobrze napiszę) Weit'a powinny być dobre dla każdego. W doatku nie korzystam z nich tak często tylko w chili,gdy nie wiem co robić albo czuję,że coś się zmienia - coś złego. Czasami pomagam innym w postawieniu kart.

Co byście mi doradziły,jako osoby bardziej doświadczone?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Reina

Boisz się wpadki? Czyli tego, że ojciec zobaczy przesyłkę? Jeśli o to chodzi, to dlaczego nie zamówisz kart na adres jakiejś koleżanki uprzednio z nią pogadając? :) Oglądam w sieci różne talie, ceny są różne, od 30 złotych w górę. Ale moim zdaniem warto zbierać nawet na taką talię za 200 złotych, jeśli się czuje, że to właśnie ta wymarzona ^^

Tutaj są setki talii, niektóre naprawdę w przyzwoitych cenach: .: Osiem.com.pl :. Magiczny Sklep

Ewentualnie... Naciągnij kogoś :) Poproś znajomych, żeby się zrzucili na karty dla Ciebie czy coś w tym stylu ;) Zresztą, podobno podarowane karty, a nie takie kupione samemu, lepiej działają :)

Edytowane przez Reina

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość truskawka

Nie wiem co Ci doradzić, ale zerknij sobie w temat, w nim są podane talie, z którym użytkownicy forum korzystają ;) -> http://www.ezoforum.pl/ogolnie-o-tarocie/3524-talie-kart-tarota.html może w nim znajdziesz jakąś interesującą dla Ciebie talię.

Reina ma racje zawsze możesz poprosić koleżankę, żeby odebrała za Ciebie przesyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bacchante

Nie pytaj nikogo jakie karty wybrać. Jeśli masz możliwość to idź do sklepu i zetknij się z nimi bezpośrednio, wtedy będziesz wyraźnie czuła, które są odpowiednie dla Ciebie. Sama to poczujesz, nikt Ci nie powie jakie są najlepsze dla Ciebie.

Jeśli nie masz takiej możliwości to w internecie znajdziesz na podanych przez przedmówczynię stronie karty w sklepie internetowym. Gdy jakieś wpadną Ci w oko, wrzuć ich nazwę w wyszukiwarkę grafiki google, powinnaś znaleźć więcej obrazków wybranego Tarota wtedy :)

To zawsze taka miła przygoda wybierać nowe karty, chyba sama się skuszę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dama Trefl

Nie wiem,co zrobić ze starą talią jeżeli się zdecyduję. Czuję,że z jednej strony "zdradzam" te karty,a z drugiej wiem,że czas na zmiany.

No i jak zawsze ze mną bywa nie mogę się zdecydować mam 3talie do wyboru

http://www.osiem.com.pl/product_info.php?cPath=26_27&products_id=1098

http://sklepmagiczny.pl/tarot-aniolow-p-917.html

http://sklepmagiczny.pl/uniwersalny-tarot-bogin-p-582.html

Każda z nich jest magiczna, ma coś w sobie. Ciężki będzie wybór.

Edytowane przez Dama Trefl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Princess19891

Najlepszy dla osob poczatkujacych jest tarot Wait'a.

A co masz zrobic z poprzednia talia odloz ja gdzies do szafki gdzie jest porzadek.

Karty na Ciebie sie nie obraza a jesli chcesz sie ich pozbyc to po prostu je spal....:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dama Trefl

Princess właśnie ma Wait'a,ale czuję,że powinnam je zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bacchante

Może zostaw sobie obie. Ja mam kilka talii kart, korzystam z nich naprzemiennie i nic się nie dzieje, nie obraziły się na mnie. :)

Przepraszam, że się tak z was trochę nabijam, ale zastanawia mnie ta wasza czołobitność w stosunku do kart (w moim środowisku nikt nawet by o tym nie pomyślał) :)

Każdy lubi coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Reina

Wiele tarocistów po prostu kolekcjonuje karty :) Po za tym, jedej talii można używać do wróżenia tylko sobie, innej do pytań o miłości, jeszcze innej do pracy nad poważnymi, mało fajnymi sprawami, a jeszcze innej, z przyjemnymi obrazkami, do rozkładów dla osób, które Tarota się boją, ale przyszły mimo to po radę :)

Kup taką talię, która spodoba Ci się najbardziej, a innych nie żałuj, zdobędziesz je innym razem, albo trafisz na jeszcze ładniejsze :D Osobiście uważam, że wpadły Ci w oko przyjemne karty :)

Edytowane przez Reina

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Princess19891

To zmien na te które czujesz..... tego jest wiele na rynku.... mozesz miec nawet 5 talii.... to jest juz Twoj wybor nic zCi sie nie stanie;) a mozliwe, ze np. kiedys Ci sie wszytkie przydadza;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dama Trefl

Zdecydowałam się na tą talię: Tarot Aniołów (Tarot of the Angels). Nie pytajcie dlaczego, nie wiem. Ma coś w sobie,co mnie bardziej przyciąga.

Teraz tylko musze się dogadać z którąś z koleżanek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Talię wybierasz taką, która sama "upomni się" o to, żebyś ją wzięła. Obejrzyj dokładnie obrazy na kartach, zastanów co Ci mówią, czy rozumiesz ich symbolikę...

Jeśli któraś talia Ci się spodoba i ma najczytelniesze (wg Ciebie) obrazy, to ją weź.

I nie obawiaj się, że obecna talia się na Ciebie "obrazi".

Ja mam trzy talie, z tego dwie Ciro Marchetti'ego

(Gilded Tarot .: Osiem.com.pl :. Magiczny Sklep: Gilded Tarot Ciro Marchetti

i Tarot of Dreams .: Osiem.com.pl :. Magiczny Sklep: Najpiękniejszy Tarot of Dreams Ciro Marchetti)

i uwierz, nie gryzą się ze sobą i fochów mi nie stroją, gdy jednego dnia biorę jedną talię, a innego drugą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi