Skocz do zawartości

Talie kart Tarota


Gość truskawka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie jestem pewna czy ta talia jest taka dobra,bo tak jak powiedzialas,obrazy zostaly stworzone nie tylko do kart,przez co tarot lekko traci sens.Moze nie na poczatku,ale w pózniejszym czasie dobrze jest dobrac talie,która posiada duzo szczególów oraz motywów,wtedy tarot staje sie jeszcze bardziej pelniejszy,poniewaz kazda rzecz na kartach cos oznacza.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tę grafikę talii Maroon to nie powinnam może wygłaszać żadnych opinii zanim nie będę w 100% pewna, bo może krzywdzę autorów. Dlatego napisałam do pani, która jest pomysłodawcą stworzenia talii Maroon. Może rozwieje moje wątpliwości :)

Czuję ze pomimo wszystko ta talia jest dla mnie odpowiednia i może nawet jedyna, bo sprawia wrażenie zaglądania do światów odległych... Pozwala mi zagłębić się w krainę wyobraźni i własnych przeczuć a jednocześnie zachowuje dystans do nich. Tak ją odbieram. Wydaje się być dla mnie bezpieczna :)

Talia Legacy of Divine działa na mnie zbyt dosłownie. Jest krzykliwa i domagająca się uwagi w sposób bardzo zdecydowany. Dlatego odpuszczam ją sobie, przynajmniej teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

 

Widziałem dzisiaj w TV 2 ciekawe talie kart tarota,

interesuje mnie zwłaszcza ta pierwsza:

 

1.jpg

 

szukałem już w różnych sklepach ale jej nie znalazłem

 

 

druga talia:

 

2.jpg

 

 

może ktoś zna te karty i mógłby mi pomóc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna zaiteresowałam się tarotem, poczytałam trochę (szczególnie pomogło mi to forum ;D) i zamówiłam sobie książkę. Teraz zastanawiam się nad talią kart... Czy Tarot Maroon byłyby dobre na początek? Mówi się, że najlepiej zaczynać od Marsylskiego albo Talii Ridera, ale jakoś zupełnie do mnie nie przemawiają te karty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anatemka

kup takie które przemawiają. Źle sie pracuje z talia której nie czujesz i nie lubisz. A jaka książkę kupiłeś? tak z ciekawości pytam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ridera na poczatek bo jest bogaty w symbolike, a od podstaw nalezaloby zrozumiec ją, poza tym wiekszosc ksiazek sie wzoruje na niej. Mozesz sobie dokupic Maroon dla porownania, ale polecalabym miec 'slownik' zaczynajac nauke języka;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam na allegro mało znaną książkę A. Świrskiej pt. "Zaproszenie do Tarota", teraz czekam, aż mi przyślą. A co do talii jeszcze się bd zastanawiać... Może faktycznie na początek wezmę Ridera, do samej nauki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna zaiteresowałam się tarotem, poczytałam trochę (szczególnie pomogło mi to forum ;D) i zamówiłam sobie książkę. Teraz zastanawiam się nad talią kart... Czy Tarot Maroon byłyby dobre na początek? Mówi się, że najlepiej zaczynać od Marsylskiego albo Talii Ridera, ale jakoś zupełnie do mnie nie przemawiają te karty...

 

właśnie przerabiałem to samo i zdecydowanie polecam talie, które są bogate w symbolike i łatwe do odczytania (nauczenia)

sam wybrałem ta talię:

.: Osiem.com.pl :. Magiczny Sklep: The Pictorial Key Tarot instrukcja po polsku

 

świetnie połacznie klasyki, przejrzystości i po prostu ladnego wyglądu

- uważam natomiast że talia MAROON na czątek to nie jest dobry wybór,

mało intuicyjna symbolika...

 

 

Sam mam zamiar (być może na razie bardziej jako gadżet) kupić też tą talię:

Legacy of the Divine Tarot

 

 

mam też 2 książki które obecnie czytam - i na pewno mogę polecić Vademecum Tarota Barbary Antonowicz !!!!

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pictorial Key oglądałam wcześniej, ale jakoś Maroon bardziej mnie urzekła... Jeszcze pomyślę, na razie i tak muszę zebrać trochę kasy ^^'

 

Co do Legacy of Divine Tarot, to przeglądałam talie Ciro Marchetti'ego i są po prostu niesamowite! Jak trochę się poduczę to na pewno sprawię sobie którąś ;D Szczególnie podoba mi się Tarot of Dreams :)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. Kupiłem właśnie tą talię:

 

Legacy of the Divine Tarot by Ciro Marchetti

 

na amazon.com - już z wysyłką za 26$ (w Polsce najtaniej 129zł. + wysyłka...)

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talia rzeczywiście piękna, no i do mnie na przykład przemówiła od razu.

 

Poszukując tej pierwszej talii do nauki przejrzałam sporo talii i przy Legacy C. Marchettiego od razu wiedziałam, że to właśnie to!

 

Karty pięknie i bogato ilustrowane, jednak w miarę dokładnie wzorowane na talii Ridera-White'a, co znacznie ułatwi naukę podstaw interpretacji.

 

Uwaga: aby w pełni "zapoznać się z talią" polecam przeczytanie załączonej książki Gateway to the Divine Tarot (w języku angielskim). Lektura zdecydowanie obowiązkowa dla osób chcących przystąpić do pracy z tą talią!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. Kupiłem właśnie tą talię:

 

Legacy of the Divine Tarot by Ciro Marchetti

 

na amazon.com - już z wysyłką za 26$ (w Polsce najtaniej 129zł. + wysyłka...)

 

:)

 

No po Twoim poście zajrzałam na Amazon i cena talii która mnie interesuje zmalała nagle ze 150zł+wysyłka (Polska) do ok.45zł+wysyłka (Amazon), szok :))

 

 

Mogę spytać ile do Ciebie szła przesyłka z Amazonu? I ile za nią płaciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękował, w sumie w drugim szoku jestem. Pierwszy to cena talii a drugi to cena wysyłki. Toż to nasza rodzima poczta polska 4 dolary bierze... A miesiąc można poczekać jak się groszem nie śmierdzi.

 

Ale już nie robię śmietnika w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja płaciłem za najtańszą (tak mi się zdaje) wysyłkę $7.98

 

Shipping and handling: $7.98

 

 

Paczka do mnie jeszcze nie doszła i długo nie dojdzie, ponieważ zamówiłem ją dopiero 2 dni temu ;)

 

 

p.s. która talia kart staniała ze 150zł na 45zł ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie staniała, chodzi mi o Word Spirit Tarot. Albo nie umiem szukać ale u nas w Polsce znalazłam tylko za 150zł (na Allegro). A w Amazonie 15 dolarów, więc jest różnica...

 

Seid, jednak jestem ślepa, faktycznie można tę talię zamówić przez Empik :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie staniała, chodzi mi o Word Spirit Tarot. Albo nie umiem szukać ale u nas w Polsce znalazłam tylko za 150zł (na Allegro). A w Amazonie 15 dolarów, więc jest różnica...

 

Seid, jednak jestem ślepa, faktycznie można tę talię zamówić przez Empik :))

 

Moje doświadczenie z zamawianiem przez Empik jest takie, że po miesiącu/półtora oczekiwania dostaje się maila, że towar jednak jest niedostępny. Z kolei na książki z Amazonu zawsze czekam ok. 4 tyg. Chciałam jakiś czas temu kupić parę talii i książek, przeliczyłam sobie shipping costs i doszłam do wniosku, że bardziej mi się opłaca zamówić w Polsce z kurierem gratis następnego dnia. Negocjowany zakup wyszedł mi w tej samej cenie. Z Amazon korzystam tylko, jak w Polsce czegoś nie ma.

Chyba że znacie metodę uniknięcia cła/podatków i oddzielnej dopłaty z każdy item?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się tylko raz zdarzyło - normalnie po około 2 tygodniach mam maila, że mogę odebrać produkt w salonie.

 

 

 

ja zamawiam książki, których w Polsce raczej nie ma jak dostać.

 

Może chodzi o to, w moim przypadku, że ja wolę mieć oryginał, co jest potrzebą niezrozumiałą;), a polscy dytrybutorzy zaprzestają sprowadzania oryginałów, jeśli jest tłumaczenie, argumentując tym, że im się nie opłaca.

Nota bene szukam właśnie księgarni/sklepu ezoterycznego, który sprowadza orygninały i sprzedaje je w atrakcyjnych cenach.

Może ktoś coś zna?

Zastanawiam się, czy sama nie założyć, chociaż może tylko ja mam takie "niedorzeczne" preferencje?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuj w ósemce - właścicielka idzie często na rękę ;]

 

fakt:) moim zdaniem najlepsze ezo w Polsce; z tego pewnie wątku nie możemy zrobić ze względów reklamowych;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nareszcie mam książkę, którą zamówiłam i swoją pierwszą talię. Zdecydowałam się na razie na Ridera Waite'a, na początek myślę, że są najlepsze. Ciekawe, jak się potoczy moja praca z tarotem... ;D

 

Pierwszą talię sam już odnalazłeś. Talia nr 2 to Llewellyn Tarot.

 

No to mam kolejne karty do listy talii, które chciałabym mieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie karty zaprowadziły do ... Kabały. Zdążyłam "przerobić" pierwsze trzy karty. Ale kupując je wiedziałam ze nie będę z nich "wróżyć", tzn. nigdy nie mogłam wyobrazić sobie siebie w tej roli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarot i kabała mogą mieć z sobą wiele wspólnego. Podobno Eliphas Levi około lat 1850-60 powiązał karty Tarota z hebrajskim mistycyzmem i kabałą. Dopasował Wielkie Arkana (22 karty) do 22 liter alfabetu hebrajskiego i przydzielił Małe Arkana (10 kart numerycznych) do 10 sefirot z kabalistycznego Drzewa Życia.

To tak z grubsza według Cinnabar Tarot Course autorstwa Sary Greer. Dużo mówi też o tym strona:

Tarot 0 - Fool

Natrafiłam na nią kiedy szukałam opisów do kart. Zainteresowało mnie filozoficzne przesłanie dlatego zaczęłam "drążyć" i dotarłam do kabały.

Ostatecznie jestem początkującą osobą w tej dziedzinie więc w sumie niewiele wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. właśnie ściągnęło mi z konta 79zł za te karty :

 

Legacy of the Divine Tarot by Ciro Marchetti (z amazon.com)

 

- w Polsce najtaniej 129zł + wysyłka :)

 

 

p.s. Znacie jakąś stronę www gdzie najlepiej opisane są znaczenia kart ?

najlepiej rozpisane pod różnymi kontami (zdrowie, pieniądze, uczucia)

 

wiem że o znaczeniach kart traktuje też forum, ale tam informacje są dość chaotyczne i porozrzucane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anatemka
Tarot i kabała mogą mieć z sobą wiele wspólnego. Podobno Eliphas Levi około lat 1850-60 powiązał karty Tarota z hebrajskim mistycyzmem i kabałą. Dopasował Wielkie Arkana (22 karty) do 22 liter alfabetu hebrajskiego i przydzielił Małe Arkana (10 kart numerycznych) do 10 sefirot z kabalistycznego Drzewa Życia.

To tak z grubsza według Cinnabar Tarot Course autorstwa Sary Greer. Dużo mówi też o tym strona:

Tarot 0 - Fool

Natrafiłam na nią kiedy szukałam opisów do kart. Zainteresowało mnie filozoficzne przesłanie dlatego zaczęłam "drążyć" i dotarłam do kabały.

Ostatecznie jestem początkującą osobą w tej dziedzinie więc w sumie niewiele wiem.

 

 

Natomiast Wait wysmiał Leviego i jego kabalistyczne widzenie tarota ;)

Wiem, nie jeden Levi miał taka wizję. Niedaleko szukać: Suliga też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało wiem na temat historii Tarota a tym bardziej na temat Kabały więc nie będę się wypowiadać. Stwierdziłam jednak że skoro były takie próby powiązań to warto wiedzieć co to takiego jest ta Kabała.

Tak czy inaczej wiele osób miało wpływ na wygląd i nadanie znaczeń kartom Tarota. Dlatego sądzę że najlepszą metodą na poznanie kart jest jednak własna intuicja a potem kierowanie się opisami znalezionymi w różnych źródłach.

 

Mogę spytać w jakiej publikacji Waite wyśmiał Levi'ego? Poczytam sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anatemka

 

Mogę spytać w jakiej publikacji Waite wyśmiał Levi'ego? Poczytam sobie :)

 

W 'Obrazkowym kluczu do tarota'.

 

Polecam też 'Biblie Szatana" Suligi. Ciekawie opisał historię kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. właśnie ściągnęło mi z konta 79zł za te karty :

 

Legacy of the Divine Tarot by Ciro Marchetti (z amazon.com)

 

- w Polsce najtaniej 129zł + wysyłka :)

 

 

p.s. Znacie jakąś stronę www gdzie najlepiej opisane są znaczenia kart ?

najlepiej rozpisane pod różnymi kontami (zdrowie, pieniądze, uczucia)

 

wiem że o znaczeniach kart traktuje też forum, ale tam informacje są dość chaotyczne i porozrzucane...

 

Jak już pisałam wcześniej - koniecznie przeczytaj opis kart Marchettiego zamieszczony w załączonej książce. Sama uczę się na tej talii i naprawdę dużo mi to pomogło!

Do tego podstawowy podręcznik bazujący na talii Waite'a i na początek naprawdę wystarczy.

A opisy różnych interpretacji poszczególnych kart masz na tym forum - w działach Wielkie Arkana i Małe Arkana. Wszystko w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałam wcześniej - koniecznie przeczytaj opis kart Marchettiego zamieszczony w załączonej książce. Sama uczę się na tej talii i naprawdę dużo mi to pomogło!

Do tego podstawowy podręcznik bazujący na talii Waite'a i na początek naprawdę wystarczy.

A opisy różnych interpretacji poszczególnych kart masz na tym forum - w działach Wielkie Arkana i Małe Arkana. Wszystko w jednym miejscu.

 

A czy na pewno ta książka jest załączona do kart - czy kupuje się ją osobno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na pewno ta książka jest załączona do kart - czy kupuje się ją osobno ?

 

 

w pudełku są karty, książka po angielsku i woreczek na karty :)Ksiązka jest fajna dla ludków poczatkujących.Natomiast jesli chcesz pogłębić posiadaną już wiedzę o tarocie to rzekłabym że za wiele sie z niej nie dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na pewno ta książka jest załączona do kart - czy kupuje się ją osobno ?

 

Ja miałam w zestawie - karty + woreczek + książka, wszystko w oryginalnym opakowaniu -więc raczej tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92
Genialna strona pokazująca alfabetycznie ogromną ilość talii (w tym także zdjęcia wszystkich kart w talii !!! )

 

http://www.interhobby.net/tarot/viTarot.php3?Initial=A

 

faktycznie fajna stronka....dzięki....nie wiem dlaczego, ale uwielbiam patrzeć na karty...tylko jest jeden problem...później chciałbym mieć połowę obejrzanych taliii:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. Kupiłem właśnie tą talię:

 

Legacy of the Divine Tarot by Ciro Marchetti

 

na amazon.com - już z wysyłką za 26$ (w Polsce najtaniej 129zł. + wysyłka...)

 

:)

 

 

już po 2 tygodniach dostałem paczkę z tą talią - czyli 3 tygodnie przed deklarowanym terminem dostawy !!! :)

 

 

Talia przyszła w pięknym pudełku - a w nim oprócz kart książka po angielsku o tej talii (300 stron) oraz woreczek na karty.

 

 

Karty są PIĘKNE !!! - a co najważniejsze przemawiają do mnie.

Teraz będę używał tej talii jako głównej, a do rozkładów gdzie używa się samych arkanów wielkich będę używał talii "pictorial key"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pewna, ze "moja" talia jest Initiatory Golden Dawn :) W przyszlym tygodniu juz bede ja miec ^ ^

Chcialam tez znalezc dla siebie ciekawa talie z wampirami oraz talie erotyczna i niestety, znalazlam niewiele, a w dodatku zadna do mnie nie trafia...

 

Jeżeli chodzi o wampiry to mi podoba się ta: The Vampires Tarot of the Eternal Night

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialam i to nie jest to, nie wiem dlaczego, ta komputerowa grafika mi zupelnie nie pasuje... I cos jest z nia nie tak :P

Przelecialam wszystkie talie w polskich sklepach internetowych, na amazon tez zerkalam i nie znalazlam nic dla mnie. Ale moze to dobrze, bo by mnie meczylo a pieniedzy nie mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie mam w uzyciu trzy talie kart Tarota:

1)Talia Aleksandry Jasniak-do wykladania sobie i innym celem ,,wrozenia''

2)Talia-,,Golden Dawn Magickal Tarot'' do glebszego poznania kart,

3)Talia ,,Tree of Life Tarot-Kabalistisches Tarot''-uzywany wylacznie do dzialan magicznych i rytualow.

 

Tak sie przedstawia moja kolekcja z ktorej jestem bardzo zadowolony i jak narazie nie planuje zmian.

 

omshanti,dzieki za stronke zajebista!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie?

Karty tarota - Tarot Maroon

 

trochę mroczna, pływająca w eterze, skręca w stronę Beksińskiego, ale CESARZOWA, UMIARKOWANIE, CESARZ i WISIELEC mnie hipnotyzują...dla mnie bardzo dziwna talia - depresyjna, całą energię nadziei kumuluje Umiarkowanie i Cesarzowa...ale Maroon jakby otwiera drzwi do Atlantydy...

w sumie odkąd jest na rynku nie mogę się zdecydować...

może ktoś zna linka do większych małych arkanów?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie nawet podoba, jakos wole ciemniejsze talie :)

 

Natomiast nie przemawia dla mnie komputerowosc grafiki, zdecydowanie bardziej trafiaja do mnie takie "rysowane" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie wygląda trochę jak gra komputerowa, ale Ciro Marchetti, którym wszyscy się zachwycają (ze mną włącznie:) też jest w ten deseń;

może nie rysunkowa, za to piękna malarsko jest talia Margarete Petersen - małe arkana, a zwłaszcza Pałki powiesiłabym sobie na ścianach - w dużym formacie! Dla mnie to takie ikony - półreliefy na chropowatej fakturze deski; z 6 pałek marzy mi się stół kreślarski;)

co nie zmienia faktu, że ta talia jest bardzo trudna w praktyce; chociaż wróżby nią stawiane okazują się wyjątkowo trafne:)

Taroteca [ ] - Margarete Petersen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciro...mnie nie rusza osobiście. Natomiast ta druga...piękna, zwłaszcza małe arkana (wielkie jakoś mniej), ale faktycznie ciężka do użytku :)

 

Archeon, ma coś w sobie ale nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mi się podoba Tarot Maroon, ale chyba miałabym problem z interpretowaniem go... Ale niesamowity jest, to fakt ;D Ma swój klimat. Oczarowała mnie karta Wisielca ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie to jest ciekawe, że małe są bardziej czyste, a malarsko na pewno; chociaż Miecze zamrażają krwioobieg - takie krwią pisane na śniegu...u Osho też dramat umysłu...w ogóle nie lubię mieczy, a czasem się ich przestraszam...choć to moja energia w sensie żywiołu;

z wielkich podoba mi się SĄD, GWIAZDA i ŚWIAT (chociaż Świat jest bardzo wojowniczy i naładowany dysharmonią)

jak się zastanawiacie nad tą talią, to jest bardzo solidnie wydana: twardy karton, duży format - trzeba się przyzwyczajać, ładne, poręczne i twarde pudełko; dołączony booklet jest bardzo poetycki coś a la Alchemia Runy Mayroon, zresztą w ogóle podobna energia i ta sama technika graficzna; dostępne wersje chyba tylko angielska i niemiecka, ale czyta się fantastycznie - to w ogóle nie są typowe opisy kart, ale jakby odrębna historia stawania się świata;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mi się podoba Tarot Maroon, ale chyba miałabym problem z interpretowaniem go... Ale niesamowity jest, to fakt ;D Ma swój klimat. Oczarowała mnie karta Wisielca ^^

 

Tak, Wisielec jest bardzo prawdziwy; idealnie oddaje energię tej karty; właśnie ja też myślę, że bym miała problem, bo ten tarot jest bardzo mentalnie nieobecny - odwrotność np. Sensual Wicca, która dla mnie osobiście jest klarowna aż do bólu i chyba jest najłatwiejszą talią po RW;

SW chyba też jest pokazana w Taroteca;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie pracuje na talii Waite'a i póki co nie będę zmieniać, chociaż jest tyle pięknych talii... Na RW łatwo się uczyć, choć z Sensual Wicca Tarot też chyba nie miałabym problemów, nie trudna talia. Przejrzysta, wszystko fajnie ukazane :)

 

Co do kart Mieczy, to też czuję przed nimi respekt. Może nie tyle, że się ich boję, ale jakoś tak... nie lubię gdy wychodzą mi w rozkładach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was orientuje sie co to za talia na zdjeciu zaraz nad napisem 'Spis tresci' na tej stronie? Taka odblaskowa, ciekawa... Tarot-Wró?ka-wró?enie-Parapsychologia-Jasnowidz-Jasnowidzenie-Astrologia-karty tarot-seans z kart tarot-wró?by-tarocista-przepowiednie kartami tarota

Bardzo prosze o pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taroteca [ ] - Archeon

 

w zasadzie moja ulubiona obok Blacka.

 

ciężka, mroczna, wampiryczna -trochę sepia, trochę wyprane orwo kolorystycznie; ładna ale czasem jakby rozjechane nadruki na T-SHIRT; mnie drenuje; bardzo ambiwalentnie odbieram tę talię; chwilami wręcz mnie wyprowadza z równowagi (satanistyczny kicz a la heavy metal); czasem wciąga mnie w jakąś gotycką plątaninę paranoi (Queen of Swords, Two of Cups, Three of Cups); Two of Wand to jest jakiś hardore rodem z The Others; nie podobają mi się też obramówki (podobnie jak w Wicca, za dużo ich jest w kadrze)

zauważyłam u siebie taki rozjazd: lubię wróżyć taliami prostymi (np. Sensual Wicca właśnie czy Osho), uwielbiam talie kolekcjonerkie (np.M. Peteresen czy Maroon; ta dla mnie też jest kolekcjonerska, ale nie dla mnie;) stosunkowo uniwerslanie widzę Circo (dość ładny i bardzo czytelny);

czasem mam taki odrzut od talii, która w całości mi się bardzo podoba (w Tarot of The Dreams nie znosze Maga i Kapłana; w Maroon Siła ewokuje bardzo negatywną energię, a to na ogół moja jedna z moich ulubionych kart)

własną tworzę z tego wszyskiego;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anatemka
Czy ktos z Was orientuje sie co to za talia na zdjeciu zaraz nad napisem 'Spis tresci' na tej stronie? Taka odblaskowa, ciekawa... Tarot-Wró?ka-wró?enie-Parapsychologia-Jasnowidz-Jasnowidzenie-Astrologia-karty tarot-seans z kart tarot-wró?by-tarocista-przepowiednie kartami tarota

Bardzo prosze o pomoc;)

 

To Symbolon

http://www.interhobby.net/tarot/viCard.php3?Code=531&divideID=AM

Edytowane przez anatemka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamierzam kupić "Mystic Dreamer" na Amazon bo mają przecenę na 17.75$ do kolekcji hehehehe. Omshanti powiedz mi czy bez problemu przebiegł zakup i przesyłka w tym sklepiku , bo nigdy tam nie kupowałam :) aaa i Legancy kosztuje teraz tam 18,75$ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej , jestem tu nowy, i Tarotem również zajmuję sie od niedawna póki co pracuję z Tarotem Visconti https://my-bittersweet-magick.net/zencart/images/products/VISCONTI%20414.jpg Pozdrawiam :)

 

 

widze, ze lubisz klasykę :)) ja również lubie te stare klasyczne talie,oparte głównie na symbolice. Moją pierwszą talią był "Golden Tarot of the Renaissance", cudowna talia,mam do niej szczególny sentyment bo dostalam ją od niezwyklej osoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt klasyki są cudowne, karty mam od dłuższego czasu gdyż dostałem je od bliskiej mi osoby, leżały sobie u mnie w szafce dyż jakoś mentalnie nie byłem gotowy do tego by ich używac ostatnio jednak poczułem dośc dziwne uczucie że muszę tak jakby karty chciały mi coś przekazać no i teraz są dla mnie niezastąpione i bliskie sercu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka007

Wiesz,od kiedy ją pierwszy raz zobaczyłam,to czuję,że muszę ją mieć.Ciągnie mnie do niej jak do jakiegoś magnesu.Chyba mam jakąś obsesję na jej punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Ja zamierzam teraz kupić Tarot Of Dreams Ciro Marchetti. Nie wiecie przypadkiem ile może kosztować w sklepie ezoterycznym?

 

W polskich sklepach niedostępny, jest albo Gilded Tarot albo Legacy of the Divine.

Poniżej informacja ze strony Marchettiego, tam na pewno można zamówić.

 

That version sold out in February of 2009 and was not reprinted in that format.

 

Tarot of Dreams Standard Edition $30

This item is NOW AVAILABLE. We normally try and ship within 24 hours of receiving any orders, but we would ask for your patience on this item. As we have had an overwhelming response and will need a couple of additional days to get through the back log.

 

Wystarczyło wpisać w Google ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie kupisz w żadnym sklepie w Polsce:( szukałam ostatnio i ponoć nakład jest wyczerpany i nie sprowadzają, bo ma być polska reedycja; jakbyś gdzieś znalazła, to podaj linka:)

cenę szacuję na 89-129zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy znacie taka talie tarota Universelles Wirth Tarot wlasnie ja otrzymalam, bylam zachwycona Wielkimi Arkanami, ale po rozpakowaniu przezylam szok, symbolika w kartach jest inna niz u WR.Miecze maja symbolike kart zywiolu wody ,rby raki, skorpiony, natomiast kolor Pucharow jest w symbolach znaku powietrza, motyle, ptaki itp. Nie wiecie, czy jest jakas ksiazka do tej talii. Amoze wiecie jak mam sobie poradzic z interpretacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy znacie taka talie tarota Universelles Wirth Tarot wlasnie ja otrzymalam, bylam zachwycona Wielkimi Arkanami, ale po rozpakowaniu przezylam szok, symbolika w kartach jest inna niz u WR.Miecze maja symbolike kart zywiolu wody ,rby raki, skorpiony, natomiast kolor Pucharow jest w symbolach znaku powietrza, motyle, ptaki itp. Nie wiecie, czy jest jakas ksiazka do tej talii. Amoze wiecie jak mam sobie poradzic z interpretacja.

 

Piękna talia. Aby te karty dobrze zrozumieć i zinterpretować, należy znać co najmniej podstawy hermetyzmu, alchemii, kabały, astrologii...

Ja ostatnio (właściwie to nie ostatnio, a od dłuższego czasu) 'choruję' na Hermetic Tarot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dobrze jest sie zapoznac z cala talia przed zakupem, nie ma potem takich zaskoczen... A jesli jest to Twoja pierwsza talia, to jak dla mnie kiepski wybor, bo Male Arkana maja troche malo przemawiajace ilustracje. I mi osobiscie wydaje sie dosc ciezka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe Arkana mają bardzo przemawiające ilustracje ...pod warunkiem, że zna się symbolikę.

No... na pewno nie jest to talia dla osoby 'początkującej'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mesi, mowilam ze swojego punktu widzenia, nie znam tej talii, tak na pierwszy rzut okiem poczatkujacego niektore karty cos rzeczywiscie mowia, a niektore dla mnie milcza jak zaklete :) Widac, ze to juz troche "wyzsza szkola jazdy" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna, mowie o talii, ktora kupila jasmeni, obejrzalam ja w sieci zeby zobaczyc te symbolike o ktorej tutaj mowila :)

Swoje karty czuje bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wam za szybka odpowiedz,moze rzeczywiscie troche sie pospieszylam z zakupem. Dobrze, ze mam jeszcze tarota vice verse, ktory jest dla mnie najbardziej czytelny.

Na pewno, nie bede sie tym tarotem poslugiwac na sile. Moze przyjdzie czas, ze te karty same do mnie przemowia.

Mesi, bardzo sieciesze, ze tobie tez sie podobaja te karty ,wg mnie symbolika jest jasna i prosta tylko dlaczego karty mieczy- zywiolu powietrza maja symbolezywiolu wody i odwrotnie, kartypucharo-zywiolu wody maja symbole zywiolu powietrza?? Czy w tych kartach miecze to zywiol wody, a puchary to symbol powietrza??? Tego wlasnie nie moge rozgryzc,moze w niedlugim czasie taka informacja sama do mnie przyjdzie. Dziekuje jeszcze raz za szybka odpowiedz. A teraz dobrej nocy wam zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siedziałam długo w internecie ,szukając mojej talii,takiej ,która by mnie urzekła.Przeszukałam tarotekę i Aeclectic Tarot i w wysyłkowych siedziałam dosyć długo,ale chyba jeszcze nie ma mojej.Opieram się na klasyce i to u mnie przemawia,myślałam też o drzwiach i vice verse,drims mi się też widzi.........Ale też zaczynam myśleć o typowo mojej talii,jedynej .Myślę,że jeszcze poczekam,chyba nie ten moment na zmiany.......chociaż już zaczęam być kolekcjonerem bo mam 13 różnych talii....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś mnie od jakiegoś czasu ciągnęło żeby nową talię jakąś zakupić, bo używałam do tej pory tylko jednej cały czas i chyba trzeba jej troszkę dać odpocząć.

Chciałam coś z klasyki, a że sam czysty Rider-Waite średnio mi pasował, wybrałam Lo Scarabeo -talię łączącą Tarot Marsylski, Waite i Crowleya.

 

Scarabeo-RW-AC-M-Gross

http://www.albideuter.de/html/scarabeo-rw-ac-m-stabe.html

http://www.albideuter.de/html/scarabeo-rw-ac-m-kelche.html

http://www.albideuter.de/html/scarabeo-rw-ac-m-schwerter.html

http://www.albideuter.de/html/scarabeo-rw-ac-m-scheiben.html

 

Czy ktoś ma doświadczenia z tą talią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam coś z klasyki, a że sam czysty Rider-Waite średnio mi pasował, wybrałam Lo Scarabeo -talię łączącą Tarot Marsylski, Waite i Crowleya.

Piękna talia! (mnie się też niezbyt widzą pozostałe trzy, ale ta jest piękne). Też bym chętnie się dowiedział czy ktoś coś więcej może o niej powiedzieć, zwłaszcza, że jestem mocno poczatkujący :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakupić w najbliższym czasie karty ridera waite'a, macie jakieś sugestie lub porady ?

I mam pytanie z innej beczki, jaką polecacie książkę dot. tarota, która dobrze objaśni znaczenie kart etc etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ridera Waite'a i jestem bardzo zadowolona - faktycznie na początek są najlepsze. Bardzo dobrze ze mną pracowały :)

 

Ostatnio zdecydowałam się też w końcu na zakup Universal Fantasy Tarot i ta talia jest po prostu niesamowita ! Lubię klimaty fantasy, więc jak najbardziej ta talia do mnie przemawia. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ostatnio różne talie natrafiłam na takie dzieło - Dark Grimoire Tarot.

Czy ktoś z was ma może te karty? Podobają mi się, ale zastanawiam się, czy nie jest z nimi trudno pracować, bo są takie... ponure i przygnębiające. Ale jednocześnie mają coś w sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dzisiaj dotarła do mnie wyczekana i wyśniona talia "Tarot snów" Ciro Marchetti i Lee Burstena...

 

W zestawie książeczka po polsku na ponad 200 stron a talia... ech... pozłacana i po prostu cudna!!! a jak pachnie...

 

Tylko takie wielkie te karty że nie mieszczą mi się w rekach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92

oj Werona musiałaś o nim wspominać...tak mi się on podoba, że szok, a nie mam tyle kasy, zeby kupić sobie wszystkie podobające mi się talię, mam już wystarczająco utrudniony wybór...;))...napisz kiedyś jak się sprawdza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Werona musiałaś o nim wspominać...tak mi się on podoba, że szok, a nie mam tyle kasy, zeby kupić sobie wszystkie podobające mi się talię, mam już wystarczająco utrudniony wybór...;))...napisz kiedyś jak się sprawdza....

 

No ja tez nie mam :smutny: dlatego decyzja była baaaaaaardzo trudna, ale wśród innych talii Marchettiego wygrała ta :usmiech:... i dość długo czekałam na nią, bo ponad 2 miesiące od zamówienia...

 

Ale już jest. Oczyszczona, z wybranym strażnikiem i właśnie rozłożyłam pierwsze rozkłady... jutrzejszy dzień pokaże czy ze mną gada :usmiech:

 

Sowilo, trzymam kciuki żebyś też mógł się nią cieszyć tak jak ja :okok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92

Dzięki;*...mnie wśród jego talii też najbardziej ta się podoba...no w czerwcu, po urodzinach zamierzam sobie kupić na pewno Alistera Crowleya i właśnie Tarota Snów....i jeszcze bym chciał wieeeele, wieeele innych, ale raczej kiedy indziej...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja mam te talię.

Uzywam do okreslania miejsc. Sprawdza sie świetnie.

Też z nią pracuję. Słyszałam, że jest do niej szczegółowy opis po polsku (nie instrujca, a opis), tylko nie wiem, gdzie go można odstać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o o Tarocie Maroon??

Jak dla mnie karty są poprostu cudowne, przedstawiają bardzo idealistyczny wymiar fantastyki, ja osobiście kiedys napewno po nie sięgnę choć jak zostało wspomniane zby wiele interesujacych talii człowiek chciałby posiadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...