Jump to content

Guest truskawka
 Share

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie imienia Dawid:

 

Dawid jest to imię pochodzenia hebrajskiego, oznacza: dowódca, opiekun, również godny kochania, ukochany.

 

Dawid jest osobą aktywną i ruchliwą. Do dobrego samopoczucia potrzebuje uczestnictwa w życiu świata - koniecznie do wszystkiego musi się mieszać, doradzać, wybierać, zmieniać, inaczej czuje się niepotrzebny, a więc nieszczęśliwy. Jego słabym punktem jest duma, pragnienie imponowania i zyskiwania aprobaty. Jest on osobą pracowitą, posiada zdolności organizatorskie, zmysł dyplomaty, spryt handlowca. Jest również pomysłowy, ambitny i konsekwentny. Nie boi się brać na siebie odpowiedzialności, a zwłaszcza materialnej. Ceni wartość majątku, a mimo to jest hojny i skłonny udzielać pożyczek.

 

Źródło - Dawid - Znaczenie imienia Dawid - Wielka Księga Imion

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

DAWID

 

Pochodzenie: hebrajskie

Liczba imienia: SIÓDEMKA

Znaczenie: ukochany

Znak zodiaku: Wodnik

Planeta: Wenus i Mars

Imieniny: 15 Lipiec, 29 Grudzień, 30 Grudzień

 

 

Dawid po hebrajsku znaczy "ukochany". Król Dawid, który żył dokładnie trzy tysiące lattemu, jest jednym z najsławniejszych bohaterów Biblii. Za młodu był dzielnymwojownikiem i pokonał okrutnego Goliata. Przyjaźnił się z królewskim synem,Jonatanem, a król Saul dał mu swą córkę za żonę. Po śmierci Saula Dawid sam zostałkrólem i za jego panowania Izrael stał się potężnym państwem. Dawid miał też mnóstwopięknych żon, pięknie grał na harfie i był poetą, jako że tradycja jego uważa za autoraPsalmów. Jego urodzeniowy horoskop musiał być niezwykły, skoro w jego osobowościzgodnie współdziała dzielność Marsa z artystycznymi uzdolnieniami, jakie daje Wenus. Liczbą imienia Dawid jest siódemka i to by tłumaczyło tak różnorodne talenty tegożydowskiego króla. Mało kto jest jednocześnie biegłym muzykiem, mistrzem sztuk walki imoże trochę dziwnych i nietypowych. Dziś imię Dawid wskazuje przede wszystkim natalenty artystyczne. Ale nie dziwmy się, jeżeli mały Dawid oprócz gry (powiedzmy) naperkusji zechce trenować także... karate! Dawidowie mają bowiem własne pomysły nażycie, które mogą daleko odbiegać od wzorców, jaki podsuwa im rodzina czy szkoła. Sąmało podatni na wpływy z zewnątrz, mają własne zdanie na różne sprawy i trudno dająsię przekonać, że może być inaczej. Nie boją się ani samotności, ani tego, że nikt nieidzie w tę samą stronę co oni. Ich mocna stroną jest za to poczucie humoru i zimna kreww trudnych sytuacjach. To rzadkie dziś imię najlepiej nadaje się dla urodzonych w znaku Wodnika, w tym znakuzodiaku, który harmonijnie łączy wpływy Marsa i Wenus. Również dobrze posłuży to imięBliźniętom, Strzelcom, Pannom i Skorpionom. Na drugim końcu skali leżą takie znaki jakRyby, Rak i Byk, dla których imię to wydaje się zbyt zobowiązujące i wprowadza zbytduże napięcia.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Mi nadano imię Dawid z czego jestem szczerze uradowany. Myślę ,że wszystko się zgadza jeśli chodzi o cechy charakteru, lecz jednego bym się uczepił.Dlaczego imię Dawid nie jest odpowiednie dla koziorożców ? :|

 

A tu taki 100% opis zgodny ze mną:

Charakter:

Osoby te są inteligentne, ekstrawaganckie bardzo ambitne i konsekwentne. Do dobrego samopoczucia potrzebują uczestnictwa w życiu świata - muszą do wszystkiego się mieszać, wtrącać, zmieniać, inaczej czują się niepotrzebni i nieszczęśliwi. Ich słabym punktem jest duma pragnienie imponowania innym. Mają umysł do nauk ścisłych. Jednak nauka często przysłania im życie prywatne, któremu poświęca zbyt mało uwagi. Zaniedbuje więc rodzinę i dom. Cenią sztuki piękne, zachwycają się historią oraz posiadają uzdolnienia artystyczne, do czego jednak nie przywiązują nigdy uwagi.

[Źródło:]Znaczenie imion: Dawid

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 1 year later...

Mój maż ma na imię Dawid i większość się zgadza, a najbardziej stwierdzenie: ceni wartość majątku, a mimo to jest hojny i skłonny udzielać pożyczek, szczególnie trafne jest to co dotyczy hojności i pożyczek

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

W sumie sporo się zgadza.

 

Dziś imię Dawid wskazuje przede wszystkim natalenty artystyczne. Ale nie dziwmy się, jeżeli mały Dawid oprócz gry (powiedzmy) naperkusji zechce trenować także... karate!

 

To zdarza się dosyć często ;)

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Similar Content

  • kkosma
   By kkosma
   Witam!
   Otwieram posta poniewaź sama jestem zainteresowana znaczeniem tego imienia
    
   :bukiet:
  • fabio245
   By fabio245
   Czy to imie ma jakies znaczenie
  • Marcin
   By Marcin
   Dyskusja na temat znaczenia imienia Filip :
    
   Osoba nosząca to imię jest obdarzona wielką, wrażliwą naturą, sporą energią, pomysłowością, a nawet przebiegłością Na otoczenie wpływa jak uzdrawiający eliksir, jedna ludzi, godzi zwaśnionych, przewodniczy im w ważkich, historycznych wydarzeniach. Osoba niezwykle obowiązkowa, szczera, sprawiedliwa i bardzo hojna. Musi bardzo dbać o to, by swojego majątku nie rozproszyć na cele charytatywne. Osoby te nie powinny być współwłaścicielem majątku lub interesu, ponieważ mogłyby zostać oszukane. W domu to dobrzy gospodarze, jako współmałżonkowie wzorowi, a jako rodzice wymagający i troszczący się o przyszłość swoich dzieci.
  • Marcin
   By Marcin
   Dyskusja na temat znaczenia imienia Jolanta :
    
   Imię o niejasnej etymologii, niektórzy wywodzą je z języka greckiego - oznaczałoby wówczas kwiat fiołka, inni z języków germańskich, a wtedy znaczyłoby lipa, tarcza lipowa. W średniowieczu występowało często we Frankonii, a w Polsce nosiła je jako pierwsza księżna Jolanta z Węgier, żona Bolesława Pobożnego z rodu Piastów. Odkąd policzoną została w poczet błogosławionych imię jej zaczęto nadawać dziewczynką. Jednak prawdziwą popularność to imię zyskało w latach 30-tych i 40-tych XX wieku.
  • Marcin
   By Marcin
   Dyskusja na temat znaczenia imienia :
    
   Imię słowiańskie, osoba je nosząca sławi Boga. Jest ona szczera, ambitna i pracowita- posiada wrażliwą naturę, bardzo rozwinięte uczucie altruizmu, Bogusław jest w całości oddany rodzinie i zawsze jej służy. Chce być dobrym mężem, przykładnym ojcem i wzorowym wychowawcą. Chętnie poświęca się zawodowi nauczycielskiemu. Przez całe życie pracuje nad sobą, doskonali swoje metody pedagogiczne, ma również uzdolnienia pisarskie. Posiadając również odrobinę satyrycznego spojrzenia na świat próbuje na estradzie swoich sił, ale z miernym skutkiem. Zadowala się sukcesami wychowawczymi w swoim środowisku. Lubi podróże, przygody, dlatego chętnie odwiedza kraje egzotyczne. Jest prawdomówny, ceni towarzystwo, dobiera sobie przyjaciół.
×
×
 • Create New...