Skocz do zawartości

zmarła Babcia, opuchnięte nogi, zdewastowany pomnik, zmarły Dziadek


aggiie

Co boisz się najbardziej zobaczyć w śnie?  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co boisz się najbardziej zobaczyć w śnie?

    • własnej śmierci
    • śmierci bliskiej osoby
    • katastrofy dot. swojej rodziny/przyjaciół
    • diabła/ szatana
      0
    • niczego się nie boję
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego, co za chwilę napiszę- ktoś spróbuje pomóc mi zrozumieć sens snów, które pojawiły się dwa dni po sobie.

Zacznę od kilku faktów. 25 października zmarł mój Dziadek ( 93lata,trzymał się wyśmienicie, a zmarł w skutek złego postępowania lekarzy po złamaniu ręki), a 5 grudnia zmarła moja Babcia- jego żona, na raka- od kilku miesięcy wiedzieliśmy o chorobie, jej jednak nie mówiliśmy. Od paru tygodni było z nią coraz gorzej, z dużej, władczej kobiety stała się bezradną, chudą jak gałązka kobietką, która z dnia na dzień miała większą świadomość tego, że jej koniec się zbliża. Babcia całe życie dyrygowała wszystkimi, jednak była najcudowniejszą kobietą jaka była koło mnie. Zwłaszcza dyrygowała Dziadkiem-swoim mężem,-który z biegiem lat coraz bardziej nie zwracał uwagi na jej wieczne pretensje, krzyki itp. Nawet teraz, gdy Dziadek umarł- długo nie 'odpoczął' od babci, gdyż trochę ponad miesiąc po jego odejściu- odeszła i babcia i spoczęła w grobie Dziadka.

DO RZECZY, a właściwie snu.

Babcia zmarła 5.12(czwartek) o 3 nad ranem, pogrzeb odbył się w sobotę- 7.12, a ja w ten sam dzień przebudziłam się kilka minut po 3 po przedziwnym śnie.

Będąc w rodzinnym domu Babci, widziałam ją na wózku inwalidzkim (dodam, iż Babcia nie poruszała się za życia na nim-choć rzeczywiście znajdował się w jej pokoju) i miała okropnie opuchnięte nogi. Kiedy weszłam do jej pokoju patrzyła na mnie wzrokiem jednocześnie nieświadomym, ale tak przenikającym mnie.. jej oczy szkliły się i wciąż na mnie patrzyły, to był przerażający wzrok.. Babcia żeby unieść swoje zobolałe, wielkie, napuchnięte nogi używała jakiegoś materiałowego paska, przeplatała go od dołu i wtedy unosiła nogi. Dla kogoś, kto to czyta wyda się to pewnie banalny sen, jednak czuję i wiem, że coś w nim było.. Babcia przed śmiercią nabierała wody w nogach i rękach..

Drugi sen był dzisiaj.

Ponownie obudziłam się parę minut po 3 z przerażeniem. W śnie byłam na cmentarzu, w mieście w którym mieszkała, a także jest pochowana Babcia z Dziadkiem. Chciałam znaleźć idealny znicz, jednak żaden mi nie odpowiadał i skierowałam się w kierunku grobu Dziadka- jednak nie tego, który zmarł w październiku lecz drugiego Dziadka, który umarł 2 lata temu. To w jego grobie spoczywał w śnie mój Dziadzia, który niedawno umarł. Gdy zbliżyłam się do grobu zobaczyłam, że jest zdewastowany. Płyta nagrobku jest przesunięta do góry i w bok, tak, że najpierw zobaczyłam dwie nogi/buty wystające spod nagrobka, a po chwili spostrzegłam że trumna Dziadka w ziemi jest otwarta i mój Dziadzia leży w niej, jednak w dziwnej pozycji.. lekko na lewym boku. Dziadzia wyglądał tak, jak w dniu pogrzebu- był trochę bardziej żółty i szczuplejszy. Odskoczyłam przerażona od grobu, w tym momencie pojawiło się kilka osób z mojej rodziny i byłam wściekła- w sumie byłam tak przerażona, że aż wściekła. Krzyczałam, że mają dzwonić do grabarza. Pamiętam też moment w tym śnie, kiedy staliśmy nad tym grobem patrząc na Dziadzie, który był prawie 'na powierzchni' ziemi i czekaliśmy aż się ocknie, nie wiem dlaczego. Wiem tylko, że ja, wraz z kilkoma osobami z rodziny mieliśmy świadomość, że Dziadek jednak żyje, a właściwie, że.. 'zmartwychwsta'.

 

Sen z Dziadkiem był znacznie dziwniejszy, bardziej przerażający i to na jego interpretacji bardziej mi zależy. Postanowiłam jednak opisać obydwa sny, jako że miały one miejsce w dwa dni po sobie i być może mają jakiś związek.. Sen z Babcią jestem w stanie wytłumaczyć sobie tym, że był to dzień jej pogrzebu, dużo o tym myślałam, psychicznie byłam przygotowana do jej śmierci, jako że lekarz w przeddzień jej śmierci powiedział, że to jej ostatnie godziny życia. Jednak sen z Dziadkiem.. jestem przerażona. Jestem także przerażona tym, że codziennie od 4 dni budzę się o 3 w nocy ze świadomością, że o tej godzinie 4 dni temu odeszła Babcia..

 

Będę bardzo wdzięczna za próbę interpretacji moich snów. Chciała bym wiedzieć co mogą oznaczać, może powinnam coś zrobić, czegoś się wystrzegać, może jest coś co Dziadek z Babcią chcą, abym zrobiła,zrozumiała.. Nie mam pojęcia co o tym myśleć.

 

Bardzo przepraszam za długość mojego wpisu, jednak nie chciałam pominąć żadnego szczegółu.

Liczę na Waszą pomoc.

Miłego dnia,

aggiie

Edytowane przez aggiie
dodanie koloru tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...