Skocz do zawartości

Wykorzystaj Swoją Intuicję


Yunugar

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Ava55 napisał:

masz na myśli taką kawę parzoną bezpośrednio w filiżance, tak ?

Myślę, że Niania miała na myśli taki zaparzacz; https://www.czasnaherbate.net/zaparzanie-c-19_59.html

 

Sorry, myślałam o herbacie  :( 

 

 A jeśli chodzi o sposób parzenia kawy, to tak - w filiżance. Po prostu zalewasz wodą i już. 

Edytowane przez Elie-1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Elie-1 napisał:

 A jeśli chodzi o sposób parzenia kawy, to tak - w filiżance. Po prostu zalewasz wodą i już. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niania382
36 minut temu, Ava55 napisał:

:D 

nie wiem, co masz na myśli - opisz może :)

 

a jak wygląda ?  - mniej - więcej ?

 

Wpisalam w Google to sie nazywa kawiarka wloska, to taki czajniczek cisnieniowy zbudowany z aluminium lub stali. Ma przykrywke i raczke :p teraz wiadomo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi przyszło do głowy, że używasz jakiegoś ekspresu do kawy, lub tych dwóch metod naprzemiennie w zależności od gatunku kawy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nice

Widzę taki mały wazonik "turecki" z wysokim gardłem i dziubkiem na końcu, jak mały wazonik, w którym kawę się gotuje :) Może być miedziany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ava55

@niania382 - tak podejrzewałam po pierwszym Twoim wpisie, że chodziło Ci o kawiarkę :oklaski:super :szampan_na: gratulacje !!! zadajesz zagadkę :)

 

cyt .: "to sie nazywa kawiarka wloska, to taki czajniczek cisnieniowy zbudowany z aluminium lub stali. Ma przykrywke i raczke :p"

 

 

 

mam dokładnie taką jak ta

bb24ce8ade7a.jpg

 

mężu wciąż mnie namawia na ekspres kapsułkowy, ale wolę świeżo zmieloną kawę a pzry okazji produkujemy mniej śmieci :ok:

zbieram się w sobie, żeby kupić jakaś łądniejszą, bo ta oka nie cieszy - ale wciąż działą i raczej się nieprędko zepsuje :D

 

niektórzy z Was pisali o żółtym dzbanuszku - może właśnie dlatego, pomieważ czasem parzę 1-osobową kawę w takiej filiżance z sitkiem w górnej nakładce 

to coś jak kawa parzona bezpośrednio w filiżance, ale fusów prawie nie ma :yes: dostalam od córki :_buziak:

d2f30067637b.jpg

 

dziekuję Wszystkim za udział w zabawie :) :bukiet2:

 

 

Edytowane przez Ava55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ava55
W dniu 4.03.2020 o 21:07, niania382 napisał:

Wpisalam w Google to sie nazywa kawiarka wloska, to taki czajniczek cisnieniowy zbudowany z aluminium lub stali. Ma przykrywke i raczke :p teraz wiadomo?

@niania382 -> odgadłaś, zadajesz zagadkę :bukiet2:

 

piszę jeszcze raz, bo może nie zauważyłaś :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niania382
Godzinę temu, Ava55 napisał:

@niania382 -> odgadłaś, zadajesz zagadkę :bukiet2:

 

piszę jeszcze raz, bo może nie zauważyłaś :yes:

To zadaje zagadke: jaki przedmiot rzecz trzymam w lewej rece?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ava55

łyżeczkę :) 

albo nie - widelec

zostaje widelec :yes:

ostatecznie, definitywnie :D

 

Edytowane przez Ava55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Noa20

Teraz przyszło mi na myśl kryształowe coś lub kamień jakiś

 

P.s. edit: może jakaś mała podpowiedź?

Edytowane przez Noa20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niania382

Wedlug mnie ten przedmiot jest najbardziej podobny do widelca, lyzki, ale jest to wieksze i pelni Inna funkcje. Czesc przedmiotu jest szara, czesc czarna :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ava55

taka  grabka do liści/wyrównywania ziemi - na końcu zagięte pręciki w kształcie wachlarza, rodzaj grabi, nie wiem jak to się nazywa

Edytowane przez Ava55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niania382
13 godzin temu, Sartael95 napisał:

Hmmm... czyżby to była falownica do włosów (rodzaj lokówki). Coś  takiego ? https://new-electric.pl/pl/stylizacja-wlosow/1148-lokowka-falownica-do-wlosow-kemei.html

Badź to co wpadło mi pierwsze do głowy to widły :oswiecony:

Dobra wygrywasz :p chodzi o kule :p widlami tez bym sie mogla podpierac xd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Noa20

Jakiś półksiężyc, sierp- coś co kosi..?

Ewentualnie hmm podkowa, coś w takim kształcie ale z powyższym znaczeniem się mija.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
W dniu 14.03.2020 o 18:56, Sartael95 napisał:

hahaha :D ok 

również  życzę szybkiego powrotu do zdrowia :rycerzyk:

A teraz moi drodzy zagadka: Co takiego znajduje się w mojej lewej dłoni ??

pierwsza myśl: kamyk

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Maestro
13 godzin temu, Sartael95 napisał:

Przepraszam Was serdecznie za moją nieobecność. Niestety nikomu nie udało się trafić ;)

 

Malutka podpowiedź: jest to martwe, nie zjadliwe (na upartego można by było się pokusić :D) i jest to naturalne :)

ja się poddaję :D

wcześniej myślałam o kamyku, potem o rodzynce teraz o zasuszonym robaku... ale szczerze mówiąc w ogóle tego nie czuję

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Sartael95 napisał:

jest to martwe, nie zjadliwe (na upartego można by było się pokusić :D) i jest to naturalne

Nie wiem, czy ktoś już pisał: zeschły kwiat lub szyszka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Maestro
W dniu 18.04.2020 o 21:15, Sartael95 napisał:

Przepraszam Was serdecznie za moją nieobecność. Niestety nikomu nie udało się trafić ;)

 

Malutka podpowiedź: jest to martwe, nie zjadliwe (na upartego można by było się pokusić :D) i jest to naturalne :)

Będzie jakaś weryfikacja? :D

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sartael95 większość czeka na prawidłową odpowiedź. 

Możesz podać nam ją i albo sam zadać kolejną łamigłówke, wyznaczyć kogoś kto był najbliżej lub kogoś kto jeszcze nie brał udziału w tej zabawie, ew. nie podawał jeszcze swojej zagadki jak np. Ismer, Priestess :_jezyk:  Inna opcja to kontynuowanie dalej aktualnej zagadki, z nową podpowiedzą, która bedzie pewnie (ale nie musi) wskazywać na oczywistą oczywistość (czyli to coś).

Co uczynisz, dobrym będzie :czarodziej:

 

 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, Sartael95 napisał:

W takim razie proponuje o zadanie pytania @Ismer.

Sartael, ja myślę, że najbliżej poprawnej odpowiedzi był Yunugar, który w drugiej swojej odpowiedzi prawił tak:

W dniu 21.03.2020 o 21:54, Yunugar napisał:

Podejrzewam, że trzymałeś wtedy jakąś kulkę, piłeczkę, coś okrągłego, kulistego :mysli:

Więc po sprawiedliwości to on powinien teraz zadać swoją zagadkę :) 

  • Lubię to! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
2 godziny temu, Yunugar napisał:

Zagadka z kategorii: kulinaria :dance:

 

Co dzisiaj mam zaplanowane na obiad?

 

szparagi

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
8 minut temu, Yunugar napisał:

Błądzicie ludzie błądzicie ;p

Zastosuje podpowiedź: 

nie ma na tej planecie człowieka, który tego dania by nie lubił :laugh:

pizza <3

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
8 minut temu, Willow napisał:

Dobrze, to ode mnie pytanie ;)

Jaki jest mój ulubiony kolor? Kto zgadnie? ;)

Niebieski

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą myślą było, że to pomarańczowy lub rudy :hihaha: (ogólnie coś koło tego odcienia kręciło by się twoje zainteresowanie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nice

Myślę, że można już skończyć :)

Mój ulubiony kolor to royal blue - Królewski Błękit :)

Także najblizej była Priestess - :medal:Ty kontynuujesz ;)

 

Ale też lubię czarny - szczególnie w ciuchach i w kontekście gwiazdnego nieba, uwielbiam również fioletowy i zielony :)

Dziękuję wszystkim za udział :oklaski:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nice
W dniu 26.05.2020 o 12:25, Yunugar napisał:

Pierwszą myślą było, że to pomarańczowy lub rudy :hihaha: (ogólnie coś koło tego odcienia kręciło by się twoje zainteresowanie :) )

Tak, uwielbiam pomarańcza :sark:No i pewne rzeczy, związane z 2 czakrą (kolor) :D

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Willow napisał:

Tak, uwielbiam pomarańcza :sark:No i pewne rzeczy, związane z 2 czakrą (kolor) :D

Właśnie tak mi się coś skojarzyło z tą czakrą :jezyk: 

Ona jest połączona z 6-tą - ajna, bardzo ważnym ośrodkiem energetycznym  :)

Edytowane przez Yunugar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Willow napisał:

Myślę, że można już skończyć :)

Mój ulubiony kolor to royal blue - Królewski Błękit :)

Także najblizej była Priestess - :medal:Ty kontynuujesz ;)

 

Ale też lubię czarny - szczególnie w ciuchach i w kontekście gwiazdnego nieba, uwielbiam również fioletowy i zielony :)

Dziękuję wszystkim za udział :oklaski:

 

Dziękuję Willow :)  Myślałam o błękicie nieba. Royal Blue jest ciemniejszy, mnie kojarzył się jasny błękit, taka otwarta przestrzeń, do tworzenia, wolność. Takie miałam skojarzenie :) 

 

To teraz ja zadaję pytanie i zapraszam do zabawy:

Kim z zawodu jest mój mąż, jaką pracę wykonuje?

Edytowane przez Priestess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nice
1 minutę temu, Yunugar napisał:

Właśnie tak mi się coś skojarzyło z tą czakrą :jezyk: 

Ona jest połączona z 6-tą - ajna, bardzo ważną czakrą :)

W niektórych systemach jest połączona, to prawda :) Zwykle w systemach uzdrawiania.

W reiki uczyłam się balansowania czakr po parom właśnie 1-7, 2-6... :)

Teraz ciekawi mnie uzdrowienie czakralne (bioenergią), nie zawsze można znaleźć podobne pary do balansowania, jak w reiki, ale kiedy uzdrawiasz 1 czakre, często pacjent ma odczucie lub w 3-5, lub w koronie....

Takie tam :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nice
10 minut temu, Priestess napisał:

Dziękuję Willow :)  Myślałam o błękicie nieba. Royal Blue jest ciemniejszy, mnie kojarzył się jasny błękit, taka otwarta przestrzeń, do tworzenia, wolność. Takie miałam skojarzenie :) 

 

To teraz ja zadaję pytanie i zapraszam do zabawy:

Kim z zawodu jest mój mąż, jaką pracę wykonuje?

Kochana, ostrożnie zapytam Cię: a jesteś pewna, że na forum nie pisałaś więcej informacji? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, Willow napisał:

Kochana, ostrożnie zapytam Cię: a jesteś pewna, że na forum nie pisałaś więcej informacji? :)

Wydaje mi się, że nie pisałam wcześniej o tym, jaki zawód wykonuje.... chyba że coś przeoczyłam :D  w pytaniu o jego pracę, gdy kładłam karty, było dość ogólnikowo.... tylko tyle, że ma swoją jednoosobową firmę, ale nie pisałam jaką :wink:

Edytowane przez Priestess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nice
7 minut temu, Priestess napisał:

Wydaje mi się, że nie pisałam wcześniej o tym, jaki zawód wykonuje.... chyba że coś przeoczyłam :D  w pytaniu o jego pracę, gdy kładłam karty, było dość ogólnikowo.... tylko tyle, że ma swoją jednoosobową firmę, ale nie pisałam jaką :wink:

Świadczy usługi, jako programista? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

@Willow @Piko @Ava55 @NadziejaZoja @Yunugar @Berinda88

 

 

Kochani dużo odpowiedzi padło, więc weryfikuję :)

 

Mój mąż jest tatuażystą, robi tatuaże i projekty rysunkowe, ma artystyczną naturę (sztuka w każdej postaci), prowadzi swój salon tatuażu.

 

Dużo było odpowiedzi o zawody ściśle, co mnie zaskoczyło, bo on jest totalnym dyskalkulikiem, nienawidzi liczyć, cyfry go przerażają, tak jak i papiery, sprawy urzędowe :D a korporacja to zdecydowanie nie jego świat, jest zbyt krnąbrny, aby podporządkować się innym autorytetom. Ale numerologiczne jest niby 4 (choć dla mnie w ogóle nie ta energia), więc może dlatego tak Wam się skojarzył z naukami ścisłymi, typu księgowy, programista, itp.

 

Myślałam, że w waszych wizjach będą strzykawki, igły, tryskająca krew, rany, sadyzm w czystej postaci :buhah:  

 

W dniu 2.06.2020 o 15:44, Yunugar napisał:

Zajmuje się naprawą np. jest mechanikiem

Najbliżej był Yunguar, bo mąż uwielbia "dłubać" w swoich maszynach do tatuażu, ciągle coś w nich ulepsza, ma taką techniczną, mechaniczną smykałkę i poświęca temu hobbystycznie sporo czasu, sam też buduje część maszynek od podstaw. Więc uznaję, że najbliżej prawdy był Yunguar :medal: gratulacje!

 

@Willow też była blisko z restauracją, bo mój mąż dawno dawno temu pracował jako sommelier, więc dość blisko :)

 

Dziękuję wszystkim za zabawę :) każdy dostaje serduszko, a zwycięzca medal.

Edytowane przez Priestess
  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2020 o 13:23, Priestess napisał:

Mój mąż jest tatuażystą, robi tatuaże i projekty rysunkowe, ma artystyczną naturę (sztuka w każdej postaci),

Miałem też pisać o artystycznych zdolnościach, coś a'la malowanie obrazów na płótnie ale na tatuaże bym nie wpadł :) i nie chciałem już tworzyć kolejnego wpisu pod wcześniejszym. 

Dzięki.

 

Zagadka będzie nietypowa bo nie będzie dotyczyć mnie (chociaż kto wie :P).

Kiedyś w gronie rodzinnym rozgrywałem taką grę na punkty, w której było m.in. takie pytanie:

 

Ile odnaleziono w pełni zachowanych do dzisiejszych czasów hełmów z epoki wikingów? 

 

(używamy intuicji a nie internetu bo wtedy to nie będzie mieć sensu)

 

Edytowane przez Yunugar
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...