Skocz do zawartości

Wykorzystaj Swoją Intuicję


Yunugar

Rekomendowane odpowiedzi

Jezu teraz się będziecie kłócić która wygrała. Zagrajcie w marynarzyka :p

 

Dla mnie obie mocno się starałyście i obie wygrałyście. Może razem coś wymyslicie?

  • Dobre! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Vellamo napisał:

Dla mnie obie mocno się starałyście i obie wygrałyście. Może razem coś wymyslicie?

Ejbert to Pan :) Jego z początku wybrałaś, to on niech będzie ;) Ja tam w ogóle tylko dla tego wspomniałam, że też zgadlam, bo ratowałam swoje urażone serduszko, haha :D

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Vellamo, sorki, że się wcinam, ale w taki sposób to można zgadywać bez końca. Tutaj zaś liczy się albo trafienie albo - jeśli nikt nie trafi - to odpowiedź, która jest najbardziej zbliżona do prawdy. Ty zadałaś pytanie "w jakim motywie przewodnim został został urządzony mój pokój" , następnie "nikt nie wymienił ani motywu przewodniego, ani klimatu" - i tu dochodzi drugi element - klimat.

Las jest motywem przewodnim, a najbliżej lasu była Priestess: "Pierwsze skojarzenie to dżungla, zieleń, duże liście kontrastujące z bielą", a dżungla to też jest las, natomiast jeśli zdecydujesz się na klimat, to wygra odpowiedź "klimatyczna". 

Oczywiście Ty decydujesz czyja odpowiedź jest najbliższa Twemu wzorcowi - niestety, jak już wiemy, że to las, to musisz zdecydować czy wygrywa motyw przewodni czy klimat. 

Wskaż więc zwycięzcę i to już będzie wskazanie ostateczne :) 

 

  • W punkt 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Ja już się wypisuję z tej zabawy, bo zrobiło się jak dla mnie zbyt  "na serio" :D i wkradła się aura rywalizacji, w której nie chcę brać udziału.

A już na pewno nie roszczę sobie pretensji do tronu ;) tym bardziej, że w moim skojarzeniu chodziło o inny las, bardziej tropikalny niż mistyczny.

Edytowane przez Priestess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Priestess napisał:

Ja już się wypisuję z tej zabawy, bo zrobiło się jak dla mnie zbyt  "na serio" :D i wkradła się aura rywalizacji, w której nie chcę brać udziału.

A już na pewno nie roszczę sobie pretensji do tronu ;) tym bardziej, że w moim skojarzeniu chodziło o inny las, bardziej tropikalny niż mistyczny.

Kochana, ja tam nie wiem, kto i z kim rywalizował, to że my z Ejbertem napisaliśmy, że byliśmy blisko, ale ja, jak się okazuje, daleko, nie jest rywalizacją (Ejbert może mnie poprawić, pisze, jak ja widzę ze swojej perspektywy). Powiedzieć "patrz, też zgadlam" dla mnie... To hazard bardziej, żart, nie wiem, jak powiedzieć po Polsku - te emocje, które odczuwasz, jak trafisz do sedna - tyle - taki zachwyt, radość - myślałam, że wszyscy to odbierają tak samo. "Wygranego" też nie potrzebuje, tronu tym bardziej - i nie wiem, czy ktoś, z tych kto się wypowiedział, właśnie o tym marzył , a w tej sytuacji nie o to napewno chodziło: bardziej o to, że ciężko było zdecydować o tym, kto będzie kontynuować - bo sporo osób było w czymś blisko, ale nie koniecznie trafnie.

 

No ale rzeczywiście w internecie każdy interpretuje pod siebie i swoje spojrzenie, mówię tylko bo byłam zaskoczona taką uwagą, i poszłam sprawdzić czy rzeczywiście tak było, czy jestem w czymś winna i przez przypadek też sprawiłam, że klimaty się zepsuły, czego nie lubię, nie chcę, i mocno się przez to przejmuję.

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to ja was przepraszam za to zamieszanie :/ Chciałam poczekać aż ktoś powie ten las, bo o to mi chodziło (a biało zielona dżungla to cos zupełnie innego, tak jak mówiła Priestess). Niestety nikt nie odpowiedział na moje pytanie poprawnie (a powtarzałam je) dlatego wybrałam zwycięstwie po odpowiedzi która mi się najbardziej podobała i tyle. A jako kompromis zaproponowałam by dziewczyny coś razem wymyśliły, to jedyne co przyszło do głowy by to uratować. Jeszcze raz przepraszam za problemy :/

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Vellamo: my się nie kłóciły

Priestess: my nie rywalizujemy

 

My sobie relaksacyjnie żartujemy ;p

 

I żeby już nie ciągnąć, kto - co - komu - po co i dlaczego :D  - to zadam pytanie i będzie po kwasie ;) 

 

Na co patrzę pisząc ten post? (specjalnie skupiłem na tym uwagę, by łatwiej obraz poszedł w eter :czarodziej:  - uwaga: klawiatura i monitor nie wchodzą w grę :sark: )

Edytowane przez Ejbert
  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ejbert napisał:

Na co patrzę pisząc ten post? (specjalnie skupiłem na tym uwagę, by łatwiej obraz poszedł w eter :czarodziej:  - uwaga: klawiatura i monitor nie wchodzą w grę :sark:

Zastanawiałem się pomiędzy dwoma wariantami: obraz namalowany farbami z jakimś krajobrazem leśnym, sadzawką, polaną i górami pokrytymi śniegiem lub ścianą także pokrytą farbą niewiadomego odcienia i pochodzenia :)

Wybieram obraz z krajobrazem.

Edytowane przez Yunugar
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ejbert napisał:

Na co patrzę pisząc ten post? (specjalnie skupiłem na tym uwagę, by łatwiej obraz poszedł w eter :czarodziej:  - uwaga: klawiatura i monitor nie wchodzą w grę :sark: )

Na zestaw biurkowy ; długopisów i karteczek... :oczko:

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
17 godzin temu, Ejbert napisał:

Na co patrzę pisząc ten post? (

Na coś co Cię uspokaja, wprawia w dobry nastrój.. może to być widok z okna albo przyszło mi do głowy, że skupiles uwagę na kanapie/poduszkach

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
2 minuty temu, Yunugar napisał:

Na co patrzysz pisząc post?

Logicznie to na EZOFORUM lub na jego logo :zdziwko:

jako organ założycielski powinieneś znać zasady swojego tematu - czucie i wiara silniej mówi do mnie, niż mędrca szkiełko i oko  :sark: - precz z logiką, niech żyje intuicja! ;p 

  • Lubię to! 1
  • Dobre! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
3 godziny temu, Lunaria napisał:

Na coś co Cię uspokaja, wprawia w dobry nastrój.. może to być widok z okna albo przyszło mi do głowy, że skupiles uwagę na kanapie/poduszkach

Lunario pierwsza część to :wpunkt: - to na co patrzyłem i uspokaja mnie i wprawia w dobry nastrój :oklasky: 

druga część... - graj dalej :) 

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Administrator
Godzinę temu, Yunugar napisał:

@Ejbert kamieniołom już zamknęli? :DWypadałoby podzielić się z nami na co tak zerkałeś. 

nie zamknęli mu kamieniołomu, ale, że tak powiem, utkwił gdzieś na pewien czas i raczej szybko się nie pojawi. Tyle co mogę wam podpowiedzieć w imieniu Ejberta, to to, że obydwoje (tzn. Piko i Ty) nie trafiliście - gra więc toczy się dalej ;p 

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może patrzyłeś na kominek? przy czym nie chodzi mi o źródło ciepła lecz o ogień, który daje poczucie bezpieczeństwa, jest przyjemnie posiedzieć przy nim i t p.

Edytowane przez Emeryta
  • Medal 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W dniu 25.09.2020 o 14:19, Emeryta napisał:

może patrzyłeś na kominek? przy czym nie chodzi mi o źródło ciepła lecz o ogień, który daje poczucie bezpieczeństwa, jest przyjemnie posiedzieć przy nim i t p.

Emeryta brawo :oklasky: - jesteś najbliżej :)  - chodziło konkretnie o bezpieczne źródło ognia, przy którym jest przyjemnie posiedzieć, sącząc na przykład wybornego grzańca i który daje równie przyjemne ciepełko i poczucie bezpieczeństwa, nie wspominając o mistycznych przeżyciach, które czasami także się pojawiają ;) 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 4.10.2020 o 00:22, Emeryta napisał:

To ja pójdę za ciosem - na co patrzę pisząc tą zagadkę? ;p

dodam, że bambetli przy komputerze mam dużo, więc na czym się w tym momencie skupiłam?

Na jakimś obrazku

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W dniu 4.10.2020 o 00:22, Emeryta napisał:

To ja pójdę za ciosem - na co patrzę pisząc tą zagadkę? ;p

dodam, że bambetli przy komputerze mam dużo, więc na czym się w tym momencie skupiłam?

chyba na czymś cięższym niż przybory dopisania czy notes, bo wprawdzie nic nie ujrzałam ale pierwsza myśl to "na Saturnie".

chyba hobby mi na dekielek cień rzuca :sark: 

może to odpromiennik z jakiegoś minerału? albo przycisk do papieru? ew. pudełko (chyba nie ołowiane ;) ) z kartami ;p 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2020 o 00:22, Emeryta napisał:

To ja pójdę za ciosem - na co patrzę pisząc tą zagadkę? ;p

dodam, że bambetli przy komputerze mam dużo, więc na czym się w tym momencie skupiłam?

ja zobaczyłam coś kolorowego, jakby roślinki, kwiatki - może to jest obrazek z kwiatami albo bukiecik?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2020 o 00:22, Emeryta napisał:

To ja pójdę za ciosem - na co patrzę pisząc tą zagadkę? ;p

dodam, że bambetli przy komputerze mam dużo, więc na czym się w tym momencie skupiłam?

Kalendarz papierowy :)

Rysunek odręczny 2020 świeży rysunek Mini Flamingo pulpit kalendarz  papierowy podwójny dzienny harmonogram planner roczny Agenda  organizator|paper calendar|table plannerplanner table - AliExpress 

July watercolor calendar. stock illustration. Illustration of month -  133373899

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za udział w mojej zagadce, która łatwa nie była. Mam przy kompie sporo rzeczy z racji ograniczonego miejsca (nie mam oddzielnego pokoju komputerowego ;) ) i prawie każdy miał rację, bo:

@Yunugar - tak, wisi tam obrazek

@Ismer - tak, są tam te rzeczy: "może to odpromiennik z jakiegoś minerału? albo przycisk do papieru? ew. pudełko (chyba nie ołowiane ;) ) z kartami",

@Frida: tak, jest i to: "coś kolorowego, jakby roślinki, kwiatki - może to jest obrazek z kwiatami albo bukiecik? "

@Piko, tak, jest również: "stojaczek z długopisami i ołówkami"

@Psotnik, tak, jest to coś w kształcie kuli i jest ze szkła: "szklana kula"

@Willow: tak, jest też tam: "kalendarz papierowy"

@Wildwood: dzwoneczków przy kompie nie mam, ale są niedaleko, bo wisi taki mały dzwonuszek powietrzny przy  drzwiach do pokoju i mam go w zasięgu wzroku.

 

I spośród tych wszystkich rzeczy, które rzeczywiście są bardzo blisko siebie, skupiłam się w owej chwili naaaa przycisku do papieru :) 

Frida - w tej kuli jest coś na kształt kwiatków wodnych i są rybki

Psotnik - przycisk ma kształt kuli, tylko ma spód ścięty bo musi stać

 

Ismer więc wygrywa i zadaje następną zagadkę :))

 

  • Lubię to! 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
5 godzin temu, Emeryta napisał:

Ismer więc wygrywa i zadaje następną zagadkę :))

Dziękuję :) 

daleko sięgać nie będę, pytanie jest łatwe (chyba...) - dziś w domu byłam, co jadłam, co piłam?

a konkretnie co jadłam na obiad i jakimż to trunkiem wybornym się uraczyłam :D 

Poprawne będą odpowiedzi w stylu: "zupa czosnkowa" czy "krewetki pod beszamelem" + "piwo"  nie wymagam szczegółowego opisu całego obiadu ;) 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Kochani, najbliżej jest Lunaria, która jako pierwsza była tuż tuż ;) - danie główne to były kluski ziemniaczane, zwane szarymi, żelaznymi albo przecierakami. Kluski śląskie są bardziej zbliżone do nich niż pyzy. Z kolorem trafiłaś dwa razy, chociaż nie było czerwonego wina ani buraczków. 

 

Z trunkiem wybornym nikt nie trafił, bo:

- tak, trunek ma kolor ciemny czerwony, ale to nie wino, 

- tak, jest domową nalewką, ale nie z pigwy

 

to była nalewka wiśniowa, przewyborna, która dziwnie szybko wyparowała z barku :D 

 

Lunario, proszę o Twoją zagadkę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 godzin temu, Ismer napisał:

Kochani, najbliżej jest Lunaria, która jako pierwsza była tuż tuż ;) - danie główne to były kluski ziemniaczane, zwane szarymi, żelaznymi albo przecierakami. Kluski śląskie są bardziej zbliżone do nich niż pyzy. Z kolorem trafiłaś dwa razy, chociaż nie było czerwonego wina ani buraczków. 

 

Z trunkiem wybornym nikt nie trafił, bo:

- tak, trunek ma kolor ciemny czerwony, ale to nie wino, 

- tak, jest domową nalewką, ale nie z pigwy

 

to była nalewka wiśniowa, przewyborna, która dziwnie szybko wyparowała z barku :D 

 

Lunario, proszę o Twoją zagadkę :) 

Ojejku, ale szok! Nie spodziewałam się, że będę najbliżej, ale szare kluski też przeszły mi przez myśl :buhah: tylko odrzuciłam je ze względu na to, że to był dla mnie "mało" niedzielny obiad ;)

Dziękuję ;)

 

Moja zagadka:

Ostatnio zrobiłam samej sobie prezent, co to było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lunaria napisał:

Ojejku, ale szok! Nie spodziewałam się, że będę najbliżej, ale szare kluski też przeszły mi przez myśl :buhah: tylko odrzuciłam je ze względu na to, że to był dla mnie "mało" niedzielny obiad ;)

Dziękuję ;)

 

Moja zagadka:

Ostatnio zrobiłam samej sobie prezent, co to było?

Pierwsze co mi przyszlo do glowy to jakis magicznzy przedmiot typu amulet moze wisiorek w kazdym razie cos z polaczenia magia - bizuteria

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ekspert
W dniu 16.11.2020 o 21:37, Lunaria napisał:

Moja zagadka:

Ostatnio zrobiłam samej sobie prezent, co to było?

mi się skojarzyło z jakimś dodatkiem typu biżuteria, np. kolczyki albo wisiorek. Coś ładnego i eleganckiego :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Podaję rozwiązanie mojej zagadki :)

Najbliżej była @Eufemia  napisala,że  było to 

10 godzin temu, Eufemia napisał:

Coś ładnego i eleganckiego :)

Kupiłam sobie perfumy, polowałam na nie rok czasu. Dostalam ekstra premię i postanowiłam zaszaleć, pachną faktycznie elegancko i mają ładny flakonik :)

Gratuluję i dziękuję wszystkim za udział w zabawie :1s_z:

  • Lubię to! 1
  • Cool 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

a ja głupia wahałam się czy nie napisać o zapachu, bo chociaż nie widziałam perfum i flakonika, lecz skojarzenie miałam z czymś eleganckim i delikatnym, koloru delikatnego różu lub wrzosu, zapach unoszący się z apaszki. Ale głupio mi było :D 

 

Moja zagadka: niedawno otrzymałam pewien sprzęt. Do czego on służy?

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, :mysli: może to coś do słodkości, taki sprzęcik jak w reklamie, typu "pisaki" do przyozdabiania ciast, ciasteczek i pierniczków? Kiedyś to była taka strzykawa a teraz to jest już cały osprzęt :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderators
W dniu 28.11.2020 o 16:57, Eufemia napisał:

Moja zagadka: niedawno otrzymałam pewien sprzęt. Do czego on służy?

 

do ćwiczeń, może bieżnia, rowerek, nordic walking... ? hantle chyba nie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ekspert
W dniu 28.11.2020 o 16:57, Eufemia napisał:

Moja zagadka: niedawno otrzymałam pewien sprzęt. Do czego on służy?

 

do wiercenia, wkręcania, kłucia, szycia? - coś zwidziało mi się jakby cienkie i mocne, np. może to być wiertło, szydełko, igła, może coś do majsterkowania albo do szycia,wyszywania, haftu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 28.11.2020 o 16:57, Eufemia napisał:

Moja zagadka: niedawno otrzymałam pewien sprzęt. Do czego on służy?

Moze to być coś powiązane z kuchnią: zestaw noży lub czajnik do gotowania wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ekspert
W dniu 28.11.2020 o 16:57, Eufemia napisał:

Moja zagadka: niedawno otrzymałam pewien sprzęt. Do czego on służy?

 

To jest sprzęt medyczny - glukometr. Dostałam go gratis, gdyż lekarka uznała że mam mierzyć poziom cukru codziennie.

 

Najbliżej były Emeryta i Makrela; Emeryta opisała iż jest to "coś do słodkości; taki pisak " - no tak, poniekąd jest i do słodkości i ma kształt pisaka, a Makrela:

W dniu 6.01.2021 o 21:13, Makrela napisał:

do wiercenia, wkręcania, kłucia, szycia? - coś zwidziało mi się jakby cienkie i mocne, np. może to być wiertło, szydełko, igła, może coś do majsterkowania albo do szycia,wyszywania, haftu?

 i ponieważ jest cienkie, mocne, do kłucia uważam, że bliżej przeznaczenia sprzętu jest Makrela. Teraz więc Twoja zagadka :) 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Oki,w takim razie moja zagadka: 

 

Dzisiaj oglądałam na Allegro rozmaite rzeczy i pytanie: jaki przedmiot z mnóstwa przeróżnych ofert zwrócił moją szczególną uwagę? 

Może być nazwa przedmiotu albo jego opis - co kto widzi :) 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Moderator
W dniu 14.02.2021 o 18:43, Makrela napisał:

Oki,w takim razie moja zagadka: 

 

Dzisiaj oglądałam na Allegro rozmaite rzeczy i pytanie: jaki przedmiot z mnóstwa przeróżnych ofert zwrócił moją szczególną uwagę? 

Może być nazwa przedmiotu albo jego opis - co kto widzi :) 

Coś z biżuterii albo jakiś niezwykły kamień szlachetny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...