Skocz do zawartości

Wykorzystaj Swoją Intuicję


Yunugar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Maestro
46 minut temu, Yunugar napisał:

Ile odnaleziono w pełni zachowanych do dzisiejszych czasów hełmów z epoki wikingów? 

 

(używamy intuicji a nie internetu bo wtedy to nie będzie mieć sensu)

 

5

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Priestess napisał:

5

Ile odnaleziono w pełni zachowanych do dzisiejszych czasów hełmów z epoki wikingów? 

 Moja od 4

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak aby nie było nieporozumień: chodzi wylacznie o hełmy ludów skandynawskich czyli wikingów a nie wszystkich ludów europejskich z tamtego okresu.

 

Ktoś jeszcze spróbuje?

Edytowane przez Yunugar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 7.06.2020 o 19:38, Yunugar napisał:

Ile odnaleziono w pełni zachowanych do dzisiejszych czasów hełmów z epoki wikingów? 

Ani jednego :wink:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Priestess napisał:

1!

Brawo! 

 

Dziękuję wszystkim uczestniczkom. Lunaria byłaś bardzo blisko :)

 

Oto hełm:

05-542x640.jpg

Został znaleziony w 1943 r. w Haugsbygd, w regionie Hønefoss na płn-zach. od Oslo w Norwegii. 

Hełm był w 9 kawałkach, dzięki którym został zrekonstruowany.

  • Lubię to! 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
18 minut temu, Yunugar napisał:

Brawo! 

 

Dziękuję wszystkim uczestniczkom. Lunaria byłaś bardzo blisko :)

 

 

Został znaleziony w 1943 r. w Haugsbygd, w regionie Hønefoss na płn-zach. od Oslo w Norwegii. 

Hełm był w 9 kawałkach, dzięki którym został zrekonstruowany.

specjalnie przed wróżbą nie googlałam, ale teraz czytam, że nigdzie nie odnaleziono żadnego... i że to mit... a tu proszę :D Ezoforum uczy, ezoforum bawi :D

Edytowane przez Priestess
  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Priestess napisał:

specjalnie przed wróżbą nie googlałam, ale teraz czytam, że nigdzie nie odnaleziono żadnego... i że to mit... a tu proszę :D

Dokładna nazwa to hełm Gjermundbu :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

Telefon. Bo zwykle się używa dwóch rąk pisząc elektroniczne wiadomości, więc nie możesz mieć żadnej zajętej, a klawiatury się nie "trzyma" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Maestro

ktoś jeszcze spróbuje?  :) 

Podpowiem, że ta rzecz jest niewielka i mieści się w dłoni, ma też swoją funkcję, służy do czegoś, sięga się po nią z zamiarem użycia. 

 

Edytowane przez Priestess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

@Piko @NadziejaZoja @Kasiag1 @Lunaria @Ragna @Yunugar @Willow @Ava55

Dziękuję wszystkim za zabawę :) Pora na weryfikację :)

 

Brawo AVA! To była zapalniczka! :oklaski:

17 godzin temu, Ava55 napisał:

zapalniczka

Willow również byłaś blisko 

18 godzin temu, Willow napisał:

mam wrażenie, że była metalowa, nieco ostra, widziałam odbłysk/odbicie,

Zwyciężczyni otrzymuje medal :medal:, a każdy uczestnik zabawy serduszko :)

 

Serdeczne gratulacje! :bukiet:

Ava Twoja kolej teraz :)

Edytowane przez Priestess
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję :thanks:

jakos tak mnie oświeciło ;)

 

pytanie:

jest w domu jedna użytkowa rzecz, która prawie nie działa, a jest dosyć potrzebna/przydatna i powinnam kupić-wymienić tę rzecz na nową w miarę szybko - co to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ava55 napisał:

podpowiem : to coś nie wydaje dźwięku 

Gofrownica, chyba, coś do pieczenia (chleba). Toster omijam, jako że dźwięk wydaje.

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kasiag1 napisał:

Lampka nocna... 

myślę, że można uznać :oklaski::bukiet2:

chodzi o lampę/żyrandol nad stołem jadalnym

ma 4 lampy z czego tylko 1 świeci :_beczy:

lubię ja bardzo, juz byla raz w naprawie, ale coś tam nie kontaktuje przy wtyku żarówek  - żarowki dobre a światła niet.. 

Edytowane przez Ava55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie.... :DŚwieci się jedna bo ma być nastrój bardziej romantyczny i to dlatego:thanks:

Pytanie zagadka na c.d....

Jaki rodzaj nakrycia na głowę jest najlepszy na tą ciągła deszczowa i prawie bezsłoneczna pogodę... I mam go na głowie i wyślę kawałek foty:D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
11 minut temu, Kasiag1 napisał:

Jaki rodzaj nakrycia na głowę jest najlepszy na tą ciągła deszczowa i prawie bezsłoneczna pogodę... I mam go na głowie i wyślę kawałek foty

Taka czapka łączona z parasolem? :smieszne:

 

image.jpeg.986f7b6cc69c55ee76ad8a41bc154958.jpeg

Edytowane przez Priestess
  • Dobre! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czapka przebiła moja 8 razy... :D:medal::oklaski:ale na poprawę humoru w kolejny bezsłoneczny dzień.....tak paraduje po domu i droczę się z moim psem... :Dwysyłam wam witaminę D3.... :sark:

 

 

IMG_20200622_214249.jpg

IMG_20200622_214425.jpg

  • Lubię to! 1
  • Medal 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ava55 napisał:

myślę, że można uznać :oklaski::bukiet2:

chodzi o lampę/żyrandol nad stołem jadalnym

ma 4 lampy z czego tylko 1 świeci :_beczy:

lubię ja bardzo, juz byla raz w naprawie, ale coś tam nie kontaktuje przy wtyku żarówek  - żarowki dobre a światła niet.. 

Nad stołem jadalnym? Mi jedzenie przed oczami się kręciło, stąd gofrownica i nóż kuchenny :smieszne:

O lampce nie pomyślała bym w życiu! Super pytania, Kochane! :1s_z:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Maestro

Pierwsze skojarzenie to dżungla, zieleń, duże liście kontrastujące z bielą.

 

Drugie skojarzenie to pastelowe kolory, biel, róż, bardzo dziewczęcy styl.

Edytowane przez Priestess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2020 o 20:10, Vellamo napisał:

Widzę że zabawa trochę obumarła. To ja zadam swoje pytanie.

W jakim motywie przewodnim został urządzony mój pokój?

Motyw morski: dużo ciemnoniebieskiego, jasnoniebieskiego, niebiesko-zielonego a la "akwamaryn", jakieś muszle na ścianie dla kontrastu, zagadkowe światło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 19.08.2020 o 20:10, Vellamo napisał:

Widzę że zabawa trochę obumarła. To ja zadam swoje pytanie.

W jakim motywie przewodnim został urządzony mój pokój?

Czarne ściany? Dużo czarnych akcentów? 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Vellamo napisał:

Troche Roseanna i troche Lunaria teraz... nikt jednak nie wymieniła ani dobrego koloru przewodniego ani klimatu.

Więc zdecyduj kto był najbliżej ...

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Piko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

styl rozmyty, tęskny, marzycielski, ciemniejsze czy przyćmione kolory, ja je nazywam wieczornymi ;) i takie coś jak zachód słońca nad morzem, kiedy fale są zielonoburoszare, miejscami bardzo ciemne, ale jeszcze nie czarne... mam taki obraz z wikingami na morzu, jak go znajdę to wrzucę, bo klimat i kolorystyka z nim mi się kojarzy. Ale to nie musi być morze - góry, skały i woda w wieczornym klimacie też do tego pasują.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
4 minuty temu, Piko napisał:

Też myślałem o fototapecie...

właściwie nie myślałem o technice tylko chciałem oddać klimat i kolory tego co widzę, ale fototapeta też przecież może być :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Vellamo napisał:

Niestety nie mam ani tapet ani fototapet. Ale piękne te wasze pomysły....

Jako że my z Lunaria byłyśmy najblizej z odcieniem... Czyżby styl industrialny? Takie cegiełki + lampki na łańcuchach - dość mało światła, ciemne kolory, klimaty jak w winiarni...? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
18 minut temu, Vellamo napisał:

Niestety nie mam ani tapet ani fototapet.

nie chodzi o to co masz, tylko o klimatokolorystykę, mi najbardziej zwidział się ten na pierwszym zamieszczonym przez mnie obrazku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku tematu zadałam pytanie - w jakim motywie przewodnim został zrobiony mój pokój. Pewne pojedyncze elementy które wyminiacie dosyc pasują, ale większość nie. A motyw przewodni nadal nie został wypowiedziany. Motywem przewodnim może być właśnie zachód słońca, kwiatowy, winiarnia itd. Chodzi o jedno słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Vellamo napisał:

Ja na początku tematu zadałam pytanie - w jakim motywie przewodnim został zrobiony mój pokój. Pewne pojedyncze elementy które wyminiacie dosyc pasują, ale większość nie. A motyw przewodni nadal nie został wypowiedziany. Motywem przewodnim może być właśnie zachód słońca, kwiatowy, winiarnia itd. Chodzi o jedno słowo.

Średniowiecze, jak nie, to poddaje się :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
2 minuty temu, Vellamo napisał:

Ale ok. Mój pokój jest podobny do mojego avataru.

to ja, to ja dałem ten klimat ;p 

ale o.k - nie umiem go nazwać poza tym co już napisałem :( 

Godzinę temu, Ejbert napisał:

styl rozmyty, tęskny, marzycielski, ciemniejsze czy przyćmione kolory, ja je nazywam wieczornymi ;) i takie coś jak zachód słońca nad morzem, kiedy fale są zielonoburoszare, miejscami bardzo ciemne, ale jeszcze nie czarne...

 

ale żem jest samochwał :sark: 

  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Vellamo napisał:

Nie wodny. Nie mogę.. Co ty się tak nie cierpliwisz?

Nocny? Mistyczny?

Mówiłam, że już nie będę dalej uczestniczyć, ale ciekawość jest silniejsza ode mnie :D

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra...

 

''styl rozmyty, tęskny, marzycielski, ciemniejsze czy przyćmione kolory, ja je nazywam wieczornym''

 

Tak @Ejbert to pasuje, tak samo jak u kogoś czarne elementy, czy morskie (bo mam tu też takie). Ale zachód słońca to to nie jest. Chodzi o las, las byc może nocą (być może w pobliżu jest też morze, lub jezioro ale go nie widać). Mam tu mnóstwo motywów drzew, ptaków i rogaczy. A kolor ścian jest szary. Jak na twoim ostanim morskim zdjęciu. 

Zakochałam się w twoich opisach więc wygrywasz.

Edytowane przez Vellamo
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
1 minutę temu, Vellamo napisał:

Zakochałam się w twoich opisach więc wygrywasz.

tak nie można, bo to już jest osobiste zaangażowanie ;) 

a czy ktoś wcześniej nie wspomniał o lesie i o ciemnych kolorach - o - i teraz o mistycznym klimacie (Roseanna) 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Vellamo napisał:

No ona to publikwoała jak ja to już pisałam i zdecydowałam. Ale Roseanna tez może rygrać w sumie :)

Kłócić się o swoje wcześniejsze posty (mistyczne ciemne morze - dla samej sprawiedliwości tu przypomnę) nie będę, zgadzam się z tym że wygrał Ejbert :)

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

My zgodni ludzie jesteśmy i :girlsy: się nie będziemy, a  możemy być ex aequo :D 

ale Panie mają pierwszeństwo, więc albo Roseanna albo oboje, ale ona pierwsza zada swoją zagadkę - decyduj teraz Vellamo, a ja tymczasem muszę udać się do kamieniołomów  :buhah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu teraz się będziecie kłócić która wygrała. Zagrajcie w marynarzyka :p

 

Dla mnie obie mocno się starałyście i obie wygrałyście. Może razem coś wymyslicie?

  • Dobre! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Vellamo napisał:

Dla mnie obie mocno się starałyście i obie wygrałyście. Może razem coś wymyslicie?

Ejbert to Pan :) Jego z początku wybrałaś, to on niech będzie ;) Ja tam w ogóle tylko dla tego wspomniałam, że też zgadlam, bo ratowałam swoje urażone serduszko, haha :D

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Vellamo, sorki, że się wcinam, ale w taki sposób to można zgadywać bez końca. Tutaj zaś liczy się albo trafienie albo - jeśli nikt nie trafi - to odpowiedź, która jest najbardziej zbliżona do prawdy. Ty zadałaś pytanie "w jakim motywie przewodnim został został urządzony mój pokój" , następnie "nikt nie wymienił ani motywu przewodniego, ani klimatu" - i tu dochodzi drugi element - klimat.

Las jest motywem przewodnim, a najbliżej lasu była Priestess: "Pierwsze skojarzenie to dżungla, zieleń, duże liście kontrastujące z bielą", a dżungla to też jest las, natomiast jeśli zdecydujesz się na klimat, to wygra odpowiedź "klimatyczna". 

Oczywiście Ty decydujesz czyja odpowiedź jest najbliższa Twemu wzorcowi - niestety, jak już wiemy, że to las, to musisz zdecydować czy wygrywa motyw przewodni czy klimat. 

Wskaż więc zwycięzcę i to już będzie wskazanie ostateczne :) 

 

  • W punkt 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Ja już się wypisuję z tej zabawy, bo zrobiło się jak dla mnie zbyt  "na serio" :D i wkradła się aura rywalizacji, w której nie chcę brać udziału.

A już na pewno nie roszczę sobie pretensji do tronu ;) tym bardziej, że w moim skojarzeniu chodziło o inny las, bardziej tropikalny niż mistyczny.

Edytowane przez Priestess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Priestess napisał:

Ja już się wypisuję z tej zabawy, bo zrobiło się jak dla mnie zbyt  "na serio" :D i wkradła się aura rywalizacji, w której nie chcę brać udziału.

A już na pewno nie roszczę sobie pretensji do tronu ;) tym bardziej, że w moim skojarzeniu chodziło o inny las, bardziej tropikalny niż mistyczny.

Kochana, ja tam nie wiem, kto i z kim rywalizował, to że my z Ejbertem napisaliśmy, że byliśmy blisko, ale ja, jak się okazuje, daleko, nie jest rywalizacją (Ejbert może mnie poprawić, pisze, jak ja widzę ze swojej perspektywy). Powiedzieć "patrz, też zgadlam" dla mnie... To hazard bardziej, żart, nie wiem, jak powiedzieć po Polsku - te emocje, które odczuwasz, jak trafisz do sedna - tyle - taki zachwyt, radość - myślałam, że wszyscy to odbierają tak samo. "Wygranego" też nie potrzebuje, tronu tym bardziej - i nie wiem, czy ktoś, z tych kto się wypowiedział, właśnie o tym marzył , a w tej sytuacji nie o to napewno chodziło: bardziej o to, że ciężko było zdecydować o tym, kto będzie kontynuować - bo sporo osób było w czymś blisko, ale nie koniecznie trafnie.

 

No ale rzeczywiście w internecie każdy interpretuje pod siebie i swoje spojrzenie, mówię tylko bo byłam zaskoczona taką uwagą, i poszłam sprawdzić czy rzeczywiście tak było, czy jestem w czymś winna i przez przypadek też sprawiłam, że klimaty się zepsuły, czego nie lubię, nie chcę, i mocno się przez to przejmuję.

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to ja was przepraszam za to zamieszanie :/ Chciałam poczekać aż ktoś powie ten las, bo o to mi chodziło (a biało zielona dżungla to cos zupełnie innego, tak jak mówiła Priestess). Niestety nikt nie odpowiedział na moje pytanie poprawnie (a powtarzałam je) dlatego wybrałam zwycięstwie po odpowiedzi która mi się najbardziej podobała i tyle. A jako kompromis zaproponowałam by dziewczyny coś razem wymyśliły, to jedyne co przyszło do głowy by to uratować. Jeszcze raz przepraszam za problemy :/

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Vellamo: my się nie kłóciły

Priestess: my nie rywalizujemy

 

My sobie relaksacyjnie żartujemy ;p

 

I żeby już nie ciągnąć, kto - co - komu - po co i dlaczego :D  - to zadam pytanie i będzie po kwasie ;) 

 

Na co patrzę pisząc ten post? (specjalnie skupiłem na tym uwagę, by łatwiej obraz poszedł w eter :czarodziej:  - uwaga: klawiatura i monitor nie wchodzą w grę :sark: )

Edytowane przez Ejbert
  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ejbert napisał:

Na co patrzę pisząc ten post? (specjalnie skupiłem na tym uwagę, by łatwiej obraz poszedł w eter :czarodziej:  - uwaga: klawiatura i monitor nie wchodzą w grę :sark:

Zastanawiałem się pomiędzy dwoma wariantami: obraz namalowany farbami z jakimś krajobrazem leśnym, sadzawką, polaną i górami pokrytymi śniegiem lub ścianą także pokrytą farbą niewiadomego odcienia i pochodzenia :)

Wybieram obraz z krajobrazem.

Edytowane przez Yunugar
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ejbert napisał:

Na co patrzę pisząc ten post? (specjalnie skupiłem na tym uwagę, by łatwiej obraz poszedł w eter :czarodziej:  - uwaga: klawiatura i monitor nie wchodzą w grę :sark: )

Na zestaw biurkowy ; długopisów i karteczek... :oczko:

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
17 godzin temu, Ejbert napisał:

Na co patrzę pisząc ten post? (

Na coś co Cię uspokaja, wprawia w dobry nastrój.. może to być widok z okna albo przyszło mi do głowy, że skupiles uwagę na kanapie/poduszkach

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
2 minuty temu, Yunugar napisał:

Na co patrzysz pisząc post?

Logicznie to na EZOFORUM lub na jego logo :zdziwko:

jako organ założycielski powinieneś znać zasady swojego tematu - czucie i wiara silniej mówi do mnie, niż mędrca szkiełko i oko  :sark: - precz z logiką, niech żyje intuicja! ;p 

  • Lubię to! 1
  • Dobre! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
3 godziny temu, Lunaria napisał:

Na coś co Cię uspokaja, wprawia w dobry nastrój.. może to być widok z okna albo przyszło mi do głowy, że skupiles uwagę na kanapie/poduszkach

Lunario pierwsza część to :wpunkt: - to na co patrzyłem i uspokaja mnie i wprawia w dobry nastrój :oklasky: 

druga część... - graj dalej :) 

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...