Jump to content

Co dobrego gotujecie dziś na obiad

Recommended Posts

1. Pomidorka z makaronikiem (oczywiście z przecieru, nie z pomidorów, bo nie lubię tego smaku, dlatego też nie jadłam za młodu w ogóle zupy pomidorowej, aż odkryłam ten smak :grin: )

2. Bitki wołowe z ziemniaczkami + buraczki

3. Kompot brzoskwiniowy (ulubiony) :grin: [/b]

• Replies 518
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• bahia1

68

• Boadicea

61

• melisanna

29

Top Posters In This Topic

Popular Posts

U mnie dziś pomidorowej

Paluszki rybne z ziemniakami.

Spaghetti bolognesse z mięsa mielonego z kurczaka z dużą ilością sera

Mój obiad sam się dziś gotuje,bo ja namietnie czytam posty na forum :mrgreen: . Jak znam życie .. następny garnek będzie przypalony ;)

Chyba lugisz gotować AnnoS ? Czyli mozemy sobie rece podać, ja pół życia spedzam przy garach, a drugie pół przy kompie hihihi. Oczywiście trochę przesadziłam w tym podziele ;)

Rosól wołowy

Forszmak + ryż

Deseru dziś brak... co by w biederka za bardzo nie poszło ;)

Niestety nie przepadam za gotowaniem, ale jak już trzeba się komuś przypodobac, to się staram Co to jest forszmak
- nie cierpie gotować, jeżeli już muszę - to staram się to robić błyskawicznie. A jeśli chodzi o kwestię przypodobania się komuś... wymyśliłam sobie inne sposoby, przy których zapomina się o głodzie :lol: . Pozdrawiam.
Tyle, że ja chciałam się mamusi przypodobać
- na szczęście moja mama zna granice moich możliwości... tudzież kulinarnych i omija szerokim łukiem "niebezpieczne tematy" :lol: . Pozdrawiam.
Co to jest forszmak :?:

Składniki:

- 60 ml oleju,

- 4 duże cebule,

- filet z kurczaka,

- 2 ogórki kiszone,

- 15 dkg pieczarek,

- sól,

- pieprz,

- musztarda,

- przecier pomidorowy (duży lub mały, wedle uznania)

- 3 jajka ugotowane na twardo

Do garnka wlej olej, wrzuć cebulę pokrojoną w kostkę, do cebuli dodaj piersi kuraka też pokrojonego w paski i podduś. Potem pieczarki i ogórki pokrojone w kostkę, przypraw solą, pieprzem i musztardą do smaku .Na koniec gotowania dodaj jajka pokrojone w ósemki i wlej przecier pomidorowy. Mozna troszke zagęścić mąką ale ja tego nie robię.

Polecam, szybkie do wykonania i smaczne :)

Guest truskawka

ja na obiad ostatnio już tradycyjnie miałam: ziemniaczki w sosie pieczarkowym z kotletem oraz z sałatką z ogórków a na deser były lody z automatu zjedzone poza domem na festiwalu folkloru i mażoretek na rynku u mnie w mieście :)

Guest truskawka

mażoretka to dziewczyna, która podczas przemarszu podrzuca i żongluje tzw. pałeczką mażoretkową (taką pałeczką zakończoną kulkami ;)) coś na zasadzie cheerleaderek -> pokaże zdjęcia jak wprowadze do kompa ;) (sama kiedyś byłam ją :oops: ale nie miałam czasu na treningi więc został tylko taniec ;))

a ja dzis na obiad robie zapiekanke z kapusta i grzybami :razz:

wrzucamy kapuste kiszona na patelnie i podsmarzamy zeby sie zezlocila potem smazymy pieczarki z cebulka przyprawiamy sola i pieprzem potem trzeba to wymieszac i zmielic odsaczyc i ta mase zalac wczesniej przyszykowanym sosem - do miski wrzucamy serek topiony najlepiej ziolowy do tego bulion warzywny w kostce zalewamy odrobina wrzatq i mieszamy tak aby uzyskac jednolita konsystencje ja dodaje troche keczupu zeby to zagescic to wszystko wrzucam jeszcze raz na patelnie pozniej w brytfannie robie przekladanca z ugotowanego makaronu (rodzaj dowolny) nastepnie nadzienie i pokrywam serem pozniej znow makaron nadzienie i gruba warstwa sera potarkowanego oczywiscie ;] wkladam do piekarnika az z ser dobrze sie zapiecze i gotowe mniammm :wink:

Uwielbiam to zestawienie smaków... kapusta i grzyby :mrgreen: Parę dni temu robiłam krokiety z takim nadzieniem. Ponieważ grzybów teraz w lasach jak ........ teges ;) zawziecie to wykorzystuje i dziś robiłam pastę z prawdziwkami. To cos dla tych co nie lubią za dlugo stać nad garami ;)

Podgrzać na patelni ok 60 ml. oleju , dodac pokrojonych 5 zabków czosnku i 2 peperoncino.Kiedy czosnek się zeszkli dodać ok 40 dag pokrojonych w duża kostkę grzybów. Smażyć do miekkości, pod koniec smażenia dodać kostkę rosołową najlepiej grzybową, trochę soli i pieprzu. Na koniec posypać duuuużą ilością posiekanej natki pietruszki. W między czasie ugotować al' dente makaron ... np muszelki albo świderki. Połączyć z grzybami i wsio, gotowe.Proste i smaczne.

Jeśli będziesz kiedys w potrzebie chętnie podrzucę pomysł na cos szybkiego do wykonania
- przyda się, kiedy założę własną rodzinę... póki co stołuję się "na mieście", albo liczę na moją wspaniałą mamę :wink: . A swoją drogą, pewnie nawet wówczas niewiele się zmieni... i obiad dla męża będę przywoziła "z miasta", hihi - myślicie, że się do tego przyznam? :cool:
Guest truskawka
A swoją drogą, pewnie nawet wówczas niewiele się zmieni... i obiad dla męża będę przywoziła "z miasta", hihi - myślicie, że się do tego przyznam? :cool:

z całą pewnością powiem, że na pewno nie :lol:

z całą pewnością powiem, że na pewno nie
- bingo... są sprawy, którymi mężczyznom nie ma co głowy zawracać... w końcu i tak liczy się efekt końcowy. Będzie miał ugotowane, posprzątane... a że nie moimi rękami, i cóż z tego? Właśnie po to zarabiam, aby nie musieć robić rzeczy, które nie sprawiają mi radości. Wolę czas spożytkowac w inny sposób. Pozdrawiam.

Trochę inaczej zapatruje się na te sprawy. Gotowanie dla bliskiej osoby moze dawać satysfakcję.W końcu życie składa się z takich małych przyjemności.

Dzisiaj na obiad serfuje ala bigos z cukini :)

Niebo w gębie :mrgreen:

Ja jestem "molestowana" przez rodzinę i już nie mam sił się opierać, więc niech im będzie .. dziś na obiad kartacze :razz:

Ja miałam placki ziemniaczano cukiniowe ze szczypiorkiem (wewnątrz) polane kremem serowym. Przepis z ostatniej Claudii.

A co do gołąbków: mój kolega jadł gołabki usmażone na oleju aż na czarno i do tego przygryzał chleb - też suchy. To dopiero był widok :lol::lol::lol:

Ja osobiście równiez wolę ze sosem :lol:

Moja mamusia sią zakochała w "Claudii" i dziś jedliśmy makaron (długie, grube rury) z cukinią, bakłażanem i różnymi cudami typu bazylia (własnorecznie kruszona) czosnek (jak poprzednio), pomidorki - miodzio :lol::lol:

Przy okazji: polecam najmocniej przyprawy w kostkach do kruszenia Knorr. Aż dziw mnie bierze na samą myśl, że pierwszy raz w życiu nie wyczułam w potrawie czosnku :shock: Mama się przyznała dopiero jak zjadłam. Mogę jeść czosnek hurrraaaa :lol::lol:

Wczoraj również z tej gazetki był gulasz z warzywami - oczywiście fantastyczny.

Jak to dobrze mieć mamusię na emeryturze w domku :lol::lol::lol::lol:

[/scroll]

Ja bardzo lubię czosnek w potrawach - gotowanych, dodaje smaczku i zapachu. Oczywiście surowego nie polecam, ma zbyt intensywny zapach, ale właśnie taki jest najzdrowszy. Zapiekanki, czy pizzerie zawsze posypuje suszonym, sproszkowanym czosnkiem, palce lizać! :o

Mhm, jestem tego samego zdania. Nie wyobrażam sobie wielu potraw bez posmaku czosnku. Dziś np robię pieczeń z sosem czosnkowym. Do tego ziemniaczki pieczone i surówka z ogórkiem ;) Na pierwsze danie barszcz ukraiński.

Melisana ...pizzerie posypujesz :?: ...to niezbyt zdrowe zachowanie, tak chodzic po dachach :razz:

Ja mam dziś zwykły, pyszny obiadek: Filety z kurczaka w panierce, ziemniaczki i buraczki.

Melisana ...pizzerie posypujesz ...to niezbyt zdrowe zachowanie, tak chodzic po dachach

wiesz, to już chyba tak z przyzwyczajenia, bo zazwyczaj robię ich więcej :smile:

Ja dzisiaj na obiad będe miała sos z grzybów, które nazbieraliśmy dziś rano, część z nich się zamarynuje np. prawdziwki, a reszta pójdzie do ususzenia :smile:

Lubicie zbierać grzyby? bo ja uwielbiam :o

U mnie buraczki, ozory, kasza i duuuuużo siosiu

czyżby kasza gryczana? mogłabym jeść ją na okrągło pod każdą postacią :smile:

U mnie dzisiaj pora na gołąbki, mniam...

ja nie mam dzieci :) gluptasie :) :) :)

[ Dodano: 2006-09-17, 18:54 ]

ps

moje adoptowane dzieci jedza obiad-co tu jest kolacja- z rodzicami :)

a to bylo wczoraj...czyli w sobote czyli nie pracuje

Czyli chodzi o to, że bawisz czyjeś dzieci a nie na serio je adoptowałas :?: :lol:

[ Dodano: 2006-09-17, 20:27 ]

Na obiadek przyrządziłam kurczaka we foli (w sosie wlasnym :lol: ) z ziemniaczkami puree i buraczkami - pychotka. Zwłaszcza, że kurczk posypany był przyprawą do kurczaka i dodatkowo przyprawą do grilla - polecam :lol:

ok nie obiad ale pozna kolacja

tortilla z brokulami, ciemnymi pieczarkami,serem zoltym jakims tam, czosnkiem...mniem po jednej jestem pelna po brzegi

[ Dodano: 2006-09-19, 00:00 ]

no dobrze! wczesniej zjadlam deser czekoladowy z 3 rodzajami czekolady...nie moglam juz wytrzymac ;)

czyżby kasza gryczana? mogłabym jeść ją na okrągło pod każdą postacią :smile:

Również lubie kasze i to nie tylko gryczaną.

U mnie dziś na obiad baardzo pikantna zupa z indyka. Jest bardzo treściwa, więc drugie danie mogę sobie odpuścić :wink:

[ Dodano: 2006-09-19, 11:30 ]

tortilla z brokulami, ciemnymi pieczarkami,serem zoltym jakims tam, czosnkiem...mniem po jednej jestem pelna po brzegi

O Qrde ale mi apetytu narobiłaś! :twisted:

hej a dzis na pozna kolacje bylo

ugotowane razem i potluczone z maslem ziemniaki i marchewka, do tego gulasz warzywny (brazowe pieczrki, brokuly, rozowa cebula, cukinia, przyprawy-vegeta,pieprz kolorowy, mielony,papryka milona slodka w duzych ilosciach,ziola prowansalskie, sol morska...innej nie mam :) lisc laurowy, maka kukurydziana-bo sie nie robia grudki i lepiej smakuje), ogorek konserwowy z polski :) mniam agine! :mrgreen:

[ Dodano: 2006-09-20, 21:56 ]

ten ogor to osobno, nie w guaszu a w gulaszu jeszcze czosnek, a warzywa najpierw posdmazylam na oliwie smacznego

• 2 weeks later...
ale na sniadanie jadlam salatke grecka z feta i oliwkami wiec juz tak calkowicie ze mna nie jest

...nie jest źle :smile: z tego co widzę odżywiasz się zdrowo, a oprócz kawusi, mam nadzieję, że sobie nie popalasz? :roll:

dzisiaj zrobiłam sobie na obiadzik fryteczki z keczupkiem

zdrowo jak cholera :D ale ja nie jestem lepsza ze swoja kawa... jem wlasnie naleniki z dzemem z pigwy

Guest truskawka

zdrowo jak cholera :D ale ja nie jestem lepsza ze swoja kawa... jem wlasnie naleniki z dzemem z pigwy

wiem, ż frytki i inne fast foody są nie zdrowe ale raz na jakiś czas nie zaszkodzą ;)

Smacznego! :grin:

mala ja mowie o oleju ktory sie pije we frytkach...a z kfc uwielbiam zinger'a... jest to jedna z pierwszych rzeczy ktora jem gdy lece do polski....w anglii kfc jest zabujczo obrzydliwe

Guest truskawka
A ja zakochałam się w Twisterze z KFC i ... myślę o nim codziennie.

Mniam, Rito zrobiłaś mi smaka na Twistera ;) Tylko jest mały problem w moim mieście nie ma kfc :( jest tylko mcdonald's (chyba będę musiała jechać do Katowic ;))

mala ja mowie o oleju ktory sie pije we frytkach..

no tak we frytkach tego oleju jest dużo (ja akurat staram się je smarzyc w nowym oleju i robie je sama - nie kupuje gotowych frytek - raz kupiłam i nie dość mi nie smakowały to było w nich dużo właśnie tłuszczu)

ja mialam w zamiarze zjesc kanapke...ale moja kochana meksykanaka Paola zrobila cos tam meksu=ykanskiego-troche jak nalesnik z czyms tam...ostre jak cholera ale pyszne!...JAK ROBISZ PLACEK WEGIERSKI??? :)

Guest truskawka
JAK ROBISZ PLACEK WEGIERSKI??? :)

to tak ja poszłam na łatwizne kupiłam gotowy placek po węgiersku z knorra(w zestawie był sos węgięrski i placki ziemniaczane) reszte trzebało zrobić samemu. Na farsz dałam pieczarki które podsmażyłam dodałam sos węgierski, który wzbogaciłam marchewką, kukurydzą, groszkiem i fasolką czerwoną. Usmażyłam placek ziemniaczany w wielkości naleśnika, nałożyłam ten farsz i złożyłam na pół.

moja kochana meksykanaka Paola zrobila cos tam meksu=ykanskiego-troche jak nalesnik z czyms tam...ostre jak cholera ale pyszne!.

to mi właśnie wygląda na placek po węgiersku :D

nieeeee... to niemozliwe, oni tam nie maja nic wspolnego z wegrami :P a ja dzis na kolacje koktajl owocowy-truskawki, banan, jablka, sok z pomaranczy :) jest takie miejsce na liverpool street station gdzie to wszystko na twoich spragnionych oczach robia :) i mnie tez dzis zrobili ;) wycisneli sok z dwoch jablek, 3 pomaranczy, dolozyli truskawek i wrzucili banana...zmiksowali i podali ze slomka...mniam!

otoz i moja ulubiona truskawka :) lubie czytac co masz na obiad ;)

ja mam dzisiaj rybe, ryz po chinsku, i zupe porowa :)

a jutro chilli con carne z ryzem lub jack potatos :mrgreen:

Guest truskawka
otoz i moja ulubiona truskawka :) lubie czytac co masz na obiad ;)

bardzo miło mi to słyszeć (czytać ;))

a dzisiaj na obiadzik miałam dwa dania (wyjątkowo) zupa kalafiorowa i ziemniaczki z suróweczką z kapustki i marchewki a na deser zjadłam sobie poziomeczki (cudem unikły wcześniej moich zębów) i marchewkę :)

plackiz tapioki :P z nadzieniem warzywnym [marchewka, groszek, mlode oberzyny+przyprawy-sol, pieprz, majeranek, sos sojowy]...sos z ketchup+majonez+sos slodko-ostro-kwasny do tego salatka z salat roznego rodzaju+malych pomidorkow koktajlowych+rozowej cebuli+ziaren pini uprazonych na patelni bez tluszczu+oliwa

mniam...bo w niedziele sie rozpieszczam

a na deser tort czekoladowy (z maki ryzowej)+jogurt naturalny na to

jutro jak zwykle kawa :mrgreen:

Guest truskawka

a na deser tort czekoladowy

mniam mniam :razz: ale mi ślinka poleciała ;)

[ Dodano: 2006-10-09, 18:42 ]

dzisiaj na obiadzik ugotowałam sobie ryż i dodałam do ryżu pokrojonego banana a do picia wypiłam soczek z marcheweczki - pyszne było :)

a ja jem bagietke z maslem czosnkowym i ziolami z pieca i salate z kilku salat, ktora juz opisywalam bo to moja ulubona...

a kolezanka obiecala poczestowac bigosem we wtorek :) a to rarytas tutaj taka kolezanka czestujaca :mrgreen:

ha! dzis bylam w restauracji i nie bede pisac co jadlam bo to si nie liczy :P

ale bylo pyszne, choc wydalam fortune i widzialam znanego aktora-siedzial naprzeciw a ja udawalam ze wcale sie na niego nie gapie jak oszalala :mrgreen:

Guest truskawka
widzialam znanego aktora-siedzial naprzeciw a ja udawalam ze wcale sie na niego nie gapie jak oszalala :mrgreen:

wow umieram z ciekawości kim jest ten aktor? :)

[ Dodano: 2006-10-15, 15:04 ]

dzisiaj miałam tradycyjny obiadzik, czyli ziemniaczki, kotelecik z piersi kurczaka i surówka (kapusta biała, marchewka, ogórek) :)

o jezuuuuuuuniu jak ja tesknie za takim obiadzikiem...aby do swiat!

ps ja jak zwykle kawa

[ Dodano: 2006-10-17, 23:32 ]

ps

truskawka, smakowita, obrazek :mrgreen: