Skocz do zawartości

Co dobrego gotujecie dziś na obiad


AnnaS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 518
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • bahia1

    68

  • Boadicea

    61

  • melisanna

    29

  • AnnaS

    17

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

Dziś ugotowałam zupę pomidorową, co prawda nie na mięsie tylko na kostce rosołowej, z marchewką, cebulą, posiekaną zielona pietruszką. Do tego troche przecieru pomidorowego, puszka pomidorów z ziołami, duża łycha śmietany, pieprz, Kucharek i...pycha:_usmiech:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś zrobiłam zapiekankę z ziemniaków pierwszy raz i wyszła świetnie. Z resztą to żadna filozofia, nie ma szans na niepowodzenie. Pokroiłam surowe ziemniaki w talarki, na to nasypałam drobno posiekaną cebulkę i szczypiorek, na to plastry szynki, trochę czosnku, potem ugotowane jajka pokrojone w plastry czy jak to nazwać. Całość polałam śmietaną z solą, pieprzem i pietruszką. Piekłam w 200 st. przez jakieś 20-25 min. Później oczywiście trochę zjadłam przegryzając pomidorkiem i ogórkiem:icon_smile2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

na coś dobrego anie co zjadłyście albo ja jak piszecie dodałam trochę tego trochę tamtego to jak z to zrobić sobie w domu przez takie głupie przepisy pamiętam jak dziś chciałem zrobić mamie niespodziankę i zrobić naleśniki więc biorę przepis a tam własnie trochę tego trochę tamtego proste bierzesz makę jajko mleko i gotowe z tego przepisu zgadnijcie co mi wyszło.........z naleśników to mogłem strzelać jak gumy od majtek a wszystko było zgodnie z przepisem zastanawiałem się później i pytałem i wyszło że sa różne rodzaje maki a ta która wziąłembyła ziemniaczana.. niestety w przepisie o tym nic nie było i zamiast niespodzianki co mi wyszło ...porażka kuchnia cała pobrudzona produkty zmarnowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zrobiłam dziś bigos, ale co do przepisu, to z żadnego nie korzystam i wszytsko robie na oko. Zazwyczaj wychodzi pychota :) Oto mój ogólny przepis :D Kapuste kiszoną namoczyć w wodzie, odsączyć i wstawić do gotowania. Kapustę świeżą poszatkować i dodać do gotującej się juz kapusty kiszonej. Dodać przyprawy, sól, pieprz, ziele angielskie, liść laurowy, vegete, przyprawe do bigosu i nadal gotować podlewając wody i mieszjąc co jakiś czas by sie nie przypaliło. Jeśli są, to dorzucić skórki od słoniny albo z boczku. Ogólnie ja daje co mam. Kilełbaske podsmazyc na patelni i dorzucic do garnka, poóźniej to samo z cebulą. Można też dodać suszone grzyby wczesniej namoczone i pokrojone. Na koniec koncentrat pomidorowy i jakieś przyprawy, jeśli jeszczae trzeba. Pogotować jeszcze troche, az na oko będzie dobry, hehe :D No i smacznego. Oczywiście na następny dzień jest jeszcze lepszy, ale ja nie czekam do jutra z jedzeniem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Placki ziemniaczane na słono. :)

 

Podaję przepis, chociaż nie wiem po co. :D

 

Składniki:

-ziemniaki

-mąka

-jajko

-cebula

-sól, pieprz itp.

 

Ziemniaki obieramy i ścieramy na tarce o raczej małych oczkach. W zależności od ilości ziemniaków, kroimy cebulę(ja dodaję dwie, bo lubię) i dodajemy do ziemniaków. Następnie wbijamy jajko, dodajemy sól, pieprz, mieszamy wszystko. Dodajemy kilka łyżek mąki(tak na oko, 4-5) i ponownie mieszamy. W tym czasie rozgrzewamy patelnię i łyżką lub czym innym formujemy małe placuszki. Smażymy z obu stron.

Po usmażeniu dobrze jest przykryć ręcznikiem papierowym, żeby wchłonął się zbędny tłuszcz. Placki jemy z dodatkiem śmietany i soli. Można również na słodko, w połączeniu z cukrem daje ciekawy efekt smakowy. ;) Ja jednak wolę wersję na słono.

 

 

Smacznego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie dzisiaj nie przegotowywalam :) i zrobilam dzis spaghetti z sosem pomidorowym.

Podsmazylam czosnek i cebulke, dodalam przecier, sok pomidorowy, tunczyka, oliwki, imbir, groszek, pieczarki, ostre peproni. Przyprawilam sola, pieprzem,pietruszka, bazylia. Jednym slowem dodalam wszystko, co bylo w domu :D.

No i bylo pyszne. Takie lubie najbardziej!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie dzisiaj nie przegotowywalam :) i zrobilam dzis spaghetti z sosem pomidorowym.

Podsmazylam czosnek i cebulke, dodalam przecier, sok pomidorowy, tunczyka, oliwki, imbir, groszek, pieczarki, ostre peproni. Przyprawilam sola, pieprzem,pietruszka, bazylia. Jednym slowem dodalam wszystko, co bylo w domu :D.

No i bylo pyszne. Takie lubie najbardziej!!

 

Chyba przetestuje alexis

 

choc ostatnio mam lenia na pichcenie :chytry_na:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no nie kazdy lubi spaghetti :). Ale ja bym mogla jesc codziennie :D:D:D.

No to ja mam trochę podobnie

np. makaron ale razowy i do tego pesto ;]

W ogóle to jak lubię eksperymentować w kuchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mialam dzisiaj lenia i zamowilam w chinskiej restauracji smazony makaron z bambusem, cebula, marchewka i jajkiem. I to wszystko razem usmazone. Nie mam pojecia jak oni to robia, ale smakuje cudownie! Probowalam kiedys to skopiowac, ale ten ich makaron jest wyjatkowy. W zadnym sklepie takiego nie znalazlam... :( Prosto mowiac, nie wyszlo mi wcale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie też gotuję kalafiorka ale muszę jeszcze wypróbować kalafiora i brokuły w cieście naleśnikowym ze szczyptą pie[rzu, soli i curry i podsmażyć na patelni i do tego jogurt naturalny z bazylią do polania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochałam gotować kiedy robilam to dla przyjemności..odkąd zamieszkałam z pewnym jaskiniowcem i codziennie kilka razy dopomina sie "jesc" ... nienawidzę garów, choć experymentuje dalej (z czystej zlośliwosci w stosunku do ów jaskiniowca :P ).

Ja tam nie wiem, wszyscy moi ex i przyjaciele i przyjaciólki i rodzina uwielbia moją kuchnie a jemu ciąge nie w ząb... "bo jego mama robiła to inaczej albo w ogole tego nie robiła"... . Nie mówi tego glośno, ale to wręcz od niego "bije"... . Widac to najbardziej kiedy jaskiniowiec, zdolny jedynie do ugotowania wody (i to oczywiscie w czajniku elektrycznym, Boze strzeż by chcial to zrobić w zwykłym) staje nade mną jak śmierć gdy gotuje i mówi co mam robić...ale to już chyba sie nadaje na inny wątek, tylko takowego tu chyba nie ma :D hihi

Dziś jest święto bo zrobiłam chińszczyznę używając sosu z torebki a on powiedzial, że ja robie lepsze sosy :P

W Biedronce jest teraz fajna okazja zeby kupić w dobrej cenie kilka fajnych azjatyckich "kulinarnych smacznych dupereli" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzis na obiad z powodu awarii wody była zupka chińska z torebki.Polecam,Tanio,łatwo a czy dobre? Hmm....ja jadłam zupę grzybową, syn 1 barszcz,syn2 rosołek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do niedawna tez nei wiedzialam, ae mnie podkusilo...

 

 

Wielkie Żarcie - Sajgonki

 

 

tylko,ze ja mam inny przepis ;)a raczej chya generalnei zmodyfikowalam kilka :D

 

 

huhu, pyszniutkie! Musze wyprobowac!

Jem cos podobnego dosc czesto, w chinskiej restauracji. I bez mieska ;)

Tam smakuje wysmienicie, ciekawe czy mi tez tak wyjdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhh Sajgonki pychotka! Mam takie pytanko co mozna zrobic z krewetek do czego pasuja???mam w niedziele gosci wyjatkowych o chcialabym ugotowac cos wyjatkowego...Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhm sajgonki mniam ,krewetki pycha-Tilka to zależy jakimi krewetkami dysponujesz jesli duże np. królewskie zrób je w tempurze specjalnym ciescie lub poprostu obsyp maka zabeltaj w jaju i obsmaz podaj z sałatka nie kombinuj za duzo sa tak wyborne ze same sie obronia,z mniejszych mozesz zrobic salatke np. z sosem tysiaca wysp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sheina

a ja nosze się z zamirem zrobienia zupy brokulowej, mam nadzieje, ze mi wyjdzie.. co prawda przepis na kostce rosołowej, ale zobaczym ;) . Musze zacząć powiększać swoej umiejętności kulinarne bo neidlugo zmuszona bede sama sobie gotować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tilka :), pozdrów Aachen ode mnie ;)

 

Witaj Koliber pozdrowie dzieki dzieki :icon_smile2:a a no i zapraszam.. jesli moge zapytac to jest jakis szczegolny powod ?? Czy poprostu sentyment?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Koliber pozdrowie dzieki dzieki :icon_smile2:a a no i zapraszam.. jesli moge zapytac to jest jakis szczegolny powod ?? Czy poprostu sentyment?Pozdrawiam

Teraz troszku za daleko mam :tongue: Dawne dzieje z czasów kiedy jeszcze mieszkałam w Niemczech :)

Edytowane przez koliber*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sheina

a ja zrobilam dziś risotto z łososie, w sumei pierwszy raz robilam, zjadliwe to nawte jak ktos chce cos wmiare zdrowego, pozywnego i nie az tak skomplikowanego wg mnie ;) bynajmniej - rodzice nei pomarli ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja jak zwykle nie mam pomysłu:D nie ma nic gorszego niż jak wymyśleć coś na obiad, zup raczej nie gotuje bo mi się nie chce:D hmm...może ryż po chińsku:D jak ktoś zainteresowany przepisem to: ryż, kukurydza konserwowa, groszek konserwowy, uduszone pieczarki(posolone),kurkuma, pieprz i sól:D ryż gotujemy, pieczarki dusimy w garnuszku, potem ryż podsmażamy doprawiając pieprzem, solą i kurkumą, tak żeby był żółty:D dorzucamy pieczarki, groszek, kukurydze, zamieszać i gotowe:D życzę smacznego;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To i ja dodam cos od siebie: szybkie danko : brokułu obgotowujemy w wodzie z kostka bulionową, gdy juz sie ugotują odcedzamy je i odlewamy kubek tego rosołku w którym rozpuszczamy 2 kostki serka topionego-obojetne jakiego-najlepije jakis ziołowy, brokuły na patelaszke, na to powstały sos z serka chwile dusimy i tak powstałym sosikiem polewamy wczesnije ugotowany makaron :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dzisiaj zrobilam placki ziemniaczane :) Pierwszy raz w zyciu, bo ich tak naprawde nie lubie. Ale odkad jestem w ciazy mam ochote na rozne potrawy ktore znam z dziecinstwa. I nawet smakowalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji tego, że środa popielcowa - rybka w sosie koperkowym. Oczywiście z torebki "Winiary pomysl na...". Ale tak szczerze, te przepisy są naprawdę pyszne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sheina

a ja zrobiłam wczoraj cos co bede miala na dwa dni.:) pysznosci , a proste i tanie... pomidory z puszki z ziolami cebula i czosnkiem, i makaronem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się dzisiaj strasznie chciało naleśników z serem i majonezem.. Mniam!

 

Ale nie miałem chęci do pracy w kuchni.. Tyle tego miksowania, smażenia, wykładania.. A co najgorsze potem sprzątania i zmywania [; Więc pozostał chlebek z serkiem jak już tylko..

 

Ale może zaraz upichcę to na co dzisiaj po południu miałem ochotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sheina

a ja bede robic na urodziny moz dwie salatki,abo jedna zobacz.e i bde to jesc chyba na obiady :D przez pare dni :D salatka z zupek chinskich iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ;> no brokulowa z cycem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z czyim cycem? ;) Bardzo lubię sałatkę z zupek chińskich.... =)

 

A dzisiaj nasmażyłam placków ziemniaczanych... Placki w moim wykonaniu to dużo ziemniaków, dużo cebuli i dużo soli. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sheina

gay, jest pyszna... normalnie robilam z 3 zupek chinskich, jednej łagodnej i 2 pikantnych,puszki kukurdzy,kapusty pekinskiej, 5 ajek.sloika ogorkow konserwowych( w occie),SLOIKA PAPRYKI CZERWONEJ,PORA I MAJONEZU YLA WSPANIALA...( WSIO WYMERDANE W SKROCIE). A TERAZ znalazlam inny przepis na nia, nieco zmodyfikowany i taki chce zrobic.. piers,kapusa,puszka czerwonej fasoli, kukurydzy, 2 zupki chinskie,mjonez..wymerdane, wiadomo,cycka smazysz XD :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujemy tortelini w biedronce (bo najtaniej :P ) i gotujemy. Dodajemy 2-3 pomidorki,całego zielonego ogórka. Wszystko mieszamy z sosem (kefir + ketchup + przyprawy do smaku) i smacznego ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj na obiad zjadłem coś poooooooożywnego, czyl hamburgera własnej robótki

 

stek z biedronki (14sztuk tylko 5,99zł)

bułka z biedronki (0,25zł)

sałata pekińska (oj ceny nie znam bo w pobliskim warzywniaku kupywałem i drobniakami płaciłem)

pomidorek (tani napewno, bo przecież tylko się jeden okrągły kawałeczek pokrojony daje albo i dwa kawałeczki)

troszke kutchupu i majonezu

 

a jak kto woli to nawet plasterek serka można położyć i wtedy to będzie cheesburger

 

mniaaaaaaaaaam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dharma a ja naleśniki z kapustą i grzybami ;D

 

Bo się przesłodziłem teraz cukierkami Toffe, i słodkie dzisiaj mi już nie wejdzie.. A naleśniki z twarogiem to dobrze jest też dodać do twarogu cukru waniliowego (3sztuki a właściwie paczuszki z biedronki grosze kosztują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zjadłem placki ziemniaczane.. Mniaaaaam.

 

Wiecie co zauważyłem :) Że tanie jedzonko i bardzo dobrze smakuje.. Wkońcu ziemniaki i cabula oraz jajka grosze kosztują a ile placków jest ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio zajadam się makaronem pełnoziarnistym lubelli (świetny dla osób odchudzających się) i do tego sos pesto z Tesco za 5zł :D tani studencki obiadek :D w dodatku pyszny i zdrowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sheina

feta, cyc, sosik jogurtowo czosnkowo- pieprzowy, podsmazony na patelni i ojelu slonecnzikowym slonecznik, brokuly ugotowane lub na parze i merdamyw szystko.niam i zdrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj na obiadek robie piers z kurczaka podsmazana na maselku do tego sos słodko kwasny oraz ryz gotowany z odrobina (niestety suszonej) pietruszki przysmak mojego syna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy sos słodko kwasny kupuje w biedronce haha piers z kurczaka delikatnie rozbijam przyprawiam przyprawa do kurczaka sola i pieprzem, do ryzu poprostu wsypuje pietruszke tak na oko wiec nie jestem w stanie powiedziec ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SooYoung

makaron wstążki z kawałkami piersi kurczaka, bazylia, małe pomidorki, można dodać tartego żółtego sera jak ktoś lubi,

do tego sos śmietanowy ze słoika i palce lizać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...