Jump to content

jak zacząć interpretację?


acura

Recommended Posts

Witam serdecznie, dopiero rozpoczynam swoją naukę wróżenia z kart klasycznych. Chcę najpierw zacząć od 24 kart systemem 4x6, wszystko fajnie, pięknie, opanowałam już mniej więcej znaczenie poszczególnych kart i ich połączeń, ale mam problem z rozpoczęciem interpretacji, a mianowicie: zaczynamy od karty znaczącej (dama/król kier) czy od pierwszej karty z górnego rzędu od lewej do prawej? czy rząd I to przeszłość, II teraźniejszość, III IV przyszłość? Wiem może dość bezsensowne pytanie, ale w jednej książce jest napisane tak, w innej inaczej... Bardzo proszę podajcie jeśli możecie swoje sposoby. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o klasyczne to najczęściej stosuje rozkład 3x8 i wtedy I to przeszłość, II teraźniejszość, III przyszłość. W tym rozkładzie 5 kart po lewej stronie i 5 po prawej stronie od damy/króla kier ma szczególne znaczenie. Te 5 kart po prawej stronie to tzw. pole żyzne, a te po lewej stronie to pole jałowe. Tak więc zwracamy uwagę na te 10 kart szczególnie oraz czytamy rzędami, w każdą ze stron.

 

W rozkładzie 4x6 możemy przyjąć 2 wersje. Pierwsza: I rząd to przeszłość, II teraźniejszość a III i IV przyszłość, albo przyjąć, że karty po lewej stronie karty persony to przeszłość, a te po prawej to przyszłość.

Edited by Rokka
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam,

 

Podobnie jak Acura jestem poczatkujacym. Na pierwszy ogien poszly u mnie dwa rozklady - zrobilem nawet ich zdjecia i tu zaczyna sie problem z interpretacja. Patrzac na rozklad 3x8 i na 5 kart w lewo lub w prawo od krola kier czy kolejnosc kart ma znaczenie tzn czy mowia cos o czasie? Dodatkowo jak interpretowac karty pojedynczo,parami lub trojkami w kolejnosci? ponizej przesylam linki do zdjec jesli ktos moglby mi to fachowo zinterpretowac albo zaczac to bede wdzieczny ...

 

WRZUTA - Karty_01

WRZUTA - Karty_02

 

pozdrawiam,

 

reksio

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

trochę już czasu minęło, ale ja od niedawna sie interesuję kartami i tak. jeżeli chodzi o moje spostrzeżenia odnośnie 1 układu to moja interpretacja wygląda mniej więcej tak: że twoje mysli krązą teraz w ogoł jakiegoś wyjazdu, ale coś nie idzie po twojej myśli (nie wiem co może dołożona karta by podpowiedziała), karty pod tobą oznaczają, że odpuścileś jakieś sprawy urzędowe i troszkę gotówki przeszło ci koło nosa, przeszłość to kłopoty w pracy, rodzinne, co do przyszłości to widzę problemy w domu z powodu jakiegoś romansu i to nie będzie dobry romans dla nikogo.

reksio jak zaglądasz tu jeszcze to powiedź na ile trafna była moja interpretacja

Co do rozkładu 3x8 to 4 damy koło siebie zgroza haha, ale są pozytywne 3 asy i 3x10 i 3 x9

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...