Skocz do zawartości

jak zacząć interpretację?


acura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, dopiero rozpoczynam swoją naukę wróżenia z kart klasycznych. Chcę najpierw zacząć od 24 kart systemem 4x6, wszystko fajnie, pięknie, opanowałam już mniej więcej znaczenie poszczególnych kart i ich połączeń, ale mam problem z rozpoczęciem interpretacji, a mianowicie: zaczynamy od karty znaczącej (dama/król kier) czy od pierwszej karty z górnego rzędu od lewej do prawej? czy rząd I to przeszłość, II teraźniejszość, III IV przyszłość? Wiem może dość bezsensowne pytanie, ale w jednej książce jest napisane tak, w innej inaczej... Bardzo proszę podajcie jeśli możecie swoje sposoby. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rokka

Jeżeli chodzi o klasyczne to najczęściej stosuje rozkład 3x8 i wtedy I to przeszłość, II teraźniejszość, III przyszłość. W tym rozkładzie 5 kart po lewej stronie i 5 po prawej stronie od damy/króla kier ma szczególne znaczenie. Te 5 kart po prawej stronie to tzw. pole żyzne, a te po lewej stronie to pole jałowe. Tak więc zwracamy uwagę na te 10 kart szczególnie oraz czytamy rzędami, w każdą ze stron.

 

W rozkładzie 4x6 możemy przyjąć 2 wersje. Pierwsza: I rząd to przeszłość, II teraźniejszość a III i IV przyszłość, albo przyjąć, że karty po lewej stronie karty persony to przeszłość, a te po prawej to przyszłość.

Edytowane przez Rokka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Podobnie jak Acura jestem poczatkujacym. Na pierwszy ogien poszly u mnie dwa rozklady - zrobilem nawet ich zdjecia i tu zaczyna sie problem z interpretacja. Patrzac na rozklad 3x8 i na 5 kart w lewo lub w prawo od krola kier czy kolejnosc kart ma znaczenie tzn czy mowia cos o czasie? Dodatkowo jak interpretowac karty pojedynczo,parami lub trojkami w kolejnosci? ponizej przesylam linki do zdjec jesli ktos moglby mi to fachowo zinterpretowac albo zaczac to bede wdzieczny ...

 

WRZUTA - Karty_01

WRZUTA - Karty_02

 

pozdrawiam,

 

reksio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

trochę już czasu minęło, ale ja od niedawna sie interesuję kartami i tak. jeżeli chodzi o moje spostrzeżenia odnośnie 1 układu to moja interpretacja wygląda mniej więcej tak: że twoje mysli krązą teraz w ogoł jakiegoś wyjazdu, ale coś nie idzie po twojej myśli (nie wiem co może dołożona karta by podpowiedziała), karty pod tobą oznaczają, że odpuścileś jakieś sprawy urzędowe i troszkę gotówki przeszło ci koło nosa, przeszłość to kłopoty w pracy, rodzinne, co do przyszłości to widzę problemy w domu z powodu jakiegoś romansu i to nie będzie dobry romans dla nikogo.

reksio jak zaglądasz tu jeszcze to powiedź na ile trafna była moja interpretacja

Co do rozkładu 3x8 to 4 damy koło siebie zgroza haha, ale są pozytywne 3 asy i 3x10 i 3 x9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...