Skocz do zawartości

Sogaroth

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak.Chciałbym wykonać sobie ,,zestaw" kamieni do tworzenia takowego kręgu.Generalnie idea tego kręgu ma polegać na tym że rozkładam 5 kamieni na każdym z rogów pentagramu,potem zataczam nad nimi koło,no i mam krąg ochronny.No ale jak zawsze jest parę pytań.

1.Czy takie coś w ogóle będzie działać?:P

2.Co lepsze.Naładowanie każdego kamienia z osobna energią 4 żywiołów i moją czy lepiej jeden kamień=jeden żywioł?

3.Czy potrzeba jakiś formułek i zaklęć czy sama wizualizacja podczas tworzenia kręgu wystarczy?

4.Jeśli potrzeba formułek i zaklęć to czy znacie jakieś i jak one wyglądają(brzmią)?

No i jeszcze był bym wdzięczny co sądzicie o takim kręgu.Aha no jak ktoś twierdzi że to nie będzie działać to był bym bardzo uszczęśliwiony jak by ta osoba podała jakieś inne kręgi(równie łatwe) które by działały jako zamiennik tego...

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie działać - jak już to naładujesz to raczej będzie efekt, który Cie zawiedzie.

 

Po pierwsze co chciałbyś uzyskać i przed czym się uchronić to ułatwi sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chciałbym uzyskać to co najczęściej uzyskuje się i wymaga od kręgów magicznych.Ochrona przed złymi bytami,niepożądanymi energiami,demonami,duchami oraz skupienie Twojej własnej energii magicznej wewnątrz kręgu.Po za tym słyszałem że rytuały powinno się odprawiać w kręgu ochronnym.No i tworzenie kręgów magicznych jest też swoistą praktyką magiczną.No i dlaczego miało by nie działać i jaki był by ten efekt?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak.Chciałbym wykonać sobie ,,zestaw" kamieni do tworzenia takowego kręgu.Generalnie idea tego kręgu ma polegać na tym że rozkładam 5 kamieni na każdym z rogów pentagramu,potem zataczam nad nimi koło,no i mam krąg ochronny.

 

Z kamieniami jest w sumie niepotrzebne robić, ale skoro już tak chcesz to rozłóż je, nie tak jak pentagram, lecz każdy jeden odpowiadający za żywioł. Czyli po prostu każdy przypisany jednej stronie świata. Ten piąty połóż w sam środek kręgu lub przy środku (aby był wysunięty trochę przed tobą by nie przeszkadzał ci w dalszej ceremonii).

 

 

1.Czy takie coś w ogóle będzie działać?:P

 

To pytanie zadaj sobie jak sam spróbujesz. Poeksperymentuj trochę a się przekonasz co działa a co nie. Pytając innych robisz błąd bo dla niektórych pewne rzeczy łatwiej wychodzą a dla innych gorzej. Najlepszą recepturą na udany krąg jest twój własny lub cudzy z pewnymi przeróbkami.

 

2.Co lepsze.Naładowanie każdego kamienia z osobna energią 4 żywiołów i moją czy lepiej jeden kamień=jeden żywioł?

 

Taka jest prawda, że i tak mimowolnie naładujesz je swoją energią, gdy chciałbyś naładować je energią danego żywiołu.

3.Czy potrzeba jakiś formułek i zaklęć czy sama wizualizacja podczas tworzenia kręgu wystarczy?

 

Zależy tylko to od ciebie. Możesz stworzyć różne kręgi. Jedne energetyczne tylko na bazie wizualizacji, inne zaś rysowane, kolejne przywołujące jakieś siły lub połączenie wszystkiego razem.

 

4.Jeśli potrzeba formułek i zaklęć to czy znacie jakieś i jak one wyglądają(brzmią)?

Aha no jak ktoś twierdzi że to nie będzie działać to był bym bardzo uszczęśliwiony jak by ta osoba podała jakieś inne kręgi(równie łatwe) które by działały jako zamiennik tego...

 

Przywołanie mocy żywiołów w magicznym kręgu oraz jego utworzenie.

 

Rysowanie kręgu odbywa się według wskazówek zegara i za pomocą sztyletu (jeżeli nie masz sztyletu to może być zwykły kij, choć sztylet jest mile widziany). Mag przyciskając ostrze w ziemi zaczyna się obracać dopóki nie zakreśli kręgu trzykrotnie. Wypowiada przy tym następujące słowa:

 

Rzucam ten krąg, mój krąg mocy, by był mą tarczą ochronną i granicą pomiędzy światem ludzi i dziedziną potężnych mocy. Kreślę i błogosławię w imię żywiołów, krąg jest nakreślony. Niech tak się stanie!

 

Teraz krąg musi zostać pokropiony. Mag w ten sam sposób robi krąg jak przy nakreślaniu z tym, że teraz linię kręgu skrapla wodą. Składnikami zakraplanego kręgu są Ziemia i Woda, czyli połączenie soli z wodą (Stosować można różne rzeczy będące dookoła ciebie w lesie a które są powiązaniem z danym żywiołem. Zamiast soli możesz użyć popiołu lub garstki ziemii wymieszanej z wodą). Są to tak zwane żeńskie żywioły. Mag wypowiada podczas zakreślania następujące słowa:

 

Skraplam ten krąg, mój krąg mocy, by był mą tarczą ochronną i granicą pomiędzy światem ludzi i dziedziną potężnych mocy. Kropię i błogosławię w imię Wody i Ziemi. Krąg jest pokropiony. Niech się tak stanie!

 

Ostatnim etapem w tworzeniu kręgu jest jego okadzenie. Mag robi podobnie jak w poprzednich dwóch etapach tworzeniu kręgu tyle, że teraz go okadza. Trzeba dodać do stworzenia pozostałe dwa żywioły – Powietrze i Ogień, które połączone są w kadzidle (Tu także nie potrzebne jest kadzidło - wystarczy kij który się żarzy i dymi). Są to tak zwane męskie żywioły. Mag wypowiada podczas okadzania następujące słowa:

 

Okadzam ten krąg, mój krąg mocy, by był mą tarczą ochronną i granicą pomiędzy światem ludzi i dziedziną potężnych mocy. Okadzam i błogosławię w imię Powietrza i Ognia. Krąg jest okadzony. Niech się tak stanie!

 

Przyzwanie mocy żywiołów do kręgu:

 

 

Właściwie moce żywiołów zostały przywołane podczas tworzenia kręgu jednak teraz musimy je zaprosić do dalszej części rytuału. Ma to na celu wspomożenie działania danego czaru, zaklęcia jak i całego rytuału by moce żywiołów wypełniły sobą całą otaczającą atmosferę.

Wypowiada się to w następujący sposób stojąc zwróconym w kierunku odpowiadającym danemu żywiołowi (Powietrze - północ, Ogień – wschód, Woda – południe i Ziemia zachód).

 

 

O, Moce Powietrza, wzywam was i zapraszam abyście dołączyły do mojego rytuału, wzmocniły go i strzegli mego kręgu. Zapraszamy was i witamy.

O, Moce Ognia, wzywam was i zapraszam abyście dołączyły do mojego rytuału, wzmocniły go i strzegli mego kręgu. Zapraszamy was i witamy.

O, Moce Wody, wzywam was i zapraszam abyście dołączyły do mojego rytuału, wzmocniły go i strzegli mego kręgu. Zapraszamy was i witamy.

O, Moce Ziemi, wzywam was i zapraszam abyście dołączyły do mojego rytuału, wzmocniły go i strzegli mego kręgu. Zapraszamy was i witamy.

 

 

Teraz jest już krąg w pełni utworzony a żywioły wspomogą nas w dalszej części rytuału. Kiedy już wszystko zostanie przez nas zrobione to można odesłać żywioły.

 

Podziękowanie i odesłanie mocy żywiołów.

 

Odbywa się to na odwrotnej zasadzie do przyzywania. Tak, więc zaczynamy od końca, czyli od odesłania przyzwanych do pomocy żywiołów. Znowu jak w przyzywaniu stajemy skierowani w kierunku odpowiadającym danemu żywiołowi i wygłaszamy dane słowa:

 

O, Moce Ziemi, dziękuje wam za udział w mym rytuale, odejdźcie do swoich pięknych i szczęśliwych krain, żegnam was!

O, Moce Wody, dziękuje wam za udział w mym rytuale, odejdźcie do swoich pięknych i szczęśliwych krain, żegnam was!

O, Moce Ognia, dziękuje wam za udział w mym rytuale, odejdźcie do swoich pięknych i szczęśliwych krain, żegnam was!

O, Moce Powietrza, dziękuje wam za udział w mym rytuale, odejdźcie do swoich pięknych i szczęśliwych krain, żegnam was!

 

 

Po zakończeniu rytuału krąg otwiera się przez odwrócone działania ze sztyletem w dłoni wymawiając te słowa:

 

Przez Ziemię i jej ciało, przez wodę i jej łono, przez ogień i jego jasnego ducha, przez powietrze i jego lekki oddech, krąg jest otwarty, lecz niezniszczony!

 

Krąg już nas nie będzie ochraniał ani dawał mocy jednak będzie istniał i następnym razem łatwiej będzie go zamknąć i wprowadzić żywioły niż tworzyć na nowo.

 

 

 

No i jeszcze był bym wdzięczny co sądzicie o takim kręgu.

Mógł by być dobry, gdyż dzięki kamieniom nie musisz wymawiać pewnych formuł. Jeżeli chciałbyś łatwo i szybko stworzyć krąg to by miał on sens lecz działanie jego było by oparte w dużej mierze na twojej energii, wizualizacji jak i wierze (czyli jak w każdym innym hehe). Mam nadzieje, że pomogłem. Jak będziesz miał jakieś pytania to pisz tu lub na priva.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!Wielkie dzięki za tak obszeeeeerną odpowiedź.Przyznam się że nie spodziewałem się aż takiej odpowiedzi a tu proszę.Jak miła niespodzianka...

Naprawdę wielkie dzięki.A co do kręgu jeszcze.Czy możliwe jest obejście się bez kadzideł i wody z solą,ponieważ ma być to krąg ,rozkładany" najczęściej w domu,na podłodze(czyli ni tu rysować kręgu,ani też wody z solą)?

No i jeszcze,czy nie dało by rady gdyby tak postarać się raz porządnie naładować te kamienie energią żywiołów żeby być w stanie je rozłożyć na podłodze w tych kierunkach świata jakim odpowiada dany żywioł,i żeby nie trzeba było za każdym razem przywoływać tych energii żywiołów,gdyż założeniem tego kręgu jest ochrona lecz ma to być ochrona w miarę ,,nieskomplikowana" np.do wróżenia,medytacji,pracy nad czakrami i tym podobnych rzeczy,i tak trochę głupio by mi było zwracać się do żywiołów w tak błachych sprawach.Owszem,chciałbym jakieś formułki,ale coś w stylu pobudzenia energii zamkniętej w kamieniu a nie zeby wzywać aż żywioł.

Zdaje sobie sprawę że bardzo dużo pytam ale po pierwsze,zależy mi na tym aby zdobyć jak najwięcej wiedzy a po drugie mawiają ,,Kto pyta nie błądzi":d.

Pozdrawiam,Sogaroth...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć praktyczną ochronę przed takimi rzeczami bez zabawy i prawdopodobnie lepsze efekty to wypuszczaj z Adżny i Muladhary promienie, które tworzą barierę wtedy odetniesz się dosłownie od wszystkiego, nawet od ludzi, którzy mają na Ciebie "zły" wpływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kręgu jeszcze.Czy możliwe jest obejście się bez kadzideł i wody z solą,ponieważ ma być to krąg ,rozkładany" najczęściej w domu,na podłodze(czyli ni tu rysować kręgu,ani też wody z solą)?

 

Właściwie nie zapytałem bo ja robię po za domem. Dało by radę obejść się bez tego. Po prostu zrobi się na innej bazie krąg.

 

No i jeszcze,czy nie dało by rady gdyby tak postarać się raz porządnie naładować te kamienie energią żywiołów żeby być w stanie je rozłożyć na podłodze w tych kierunkach świata jakim odpowiada dany żywioł,i żeby nie trzeba było za każdym razem przywoływać tych energii żywiołów,gdyż założeniem tego kręgu jest ochrona lecz ma to być ochrona w miarę ,,nieskomplikowana" np.do wróżenia,medytacji,pracy nad czakrami i tym podobnych rzeczy,i tak trochę głupio by mi było zwracać się do żywiołów w tak błachych sprawach.

 

Dało by rade z tym, że jakie masz na myśli kamienie? Ogólnie kamienie są przypisane do Ziemi, ale naładować energią danego żywiołu powinno się tobie udać. Będzie to dla ciebie bardzo trudne a wręcz rzekł bym niewykonywalne. Czy nie lepiej zamiast kamieni ustawić naczynie z wodą, kadzidełko itp? Równie dobrze możesz obyć się bez żywiołów i posiadać krąg narysowany i załóżmy dodać do niego kilka inskrypcji. Możesz też zrobić lub dodać do normalnego kręgu, krąg energetyczny. Nie jestem zwolennikiem długotrwałych kręgów jak i będących w domu dlatego też ciężko mi będzie coś dla ciebie doradzić. Wszystko co znam to opiera się na rysowaniu a na już gotowym rozkładanym nie wiem co by można było nawet wymawiać. Nie tworzysz go bo już jest lecz mocy w sobie nie ma bo nie został utworzony... ehh nie mam pojęcia.

 

Owszem,chciałbym jakieś formułki,ale coś w stylu pobudzenia energii zamkniętej w kamieniu a nie żeby wzywać aż żywioł.

Hmmm a jak byś zapomniał o żywiołach właśnie i po prostu naładował kamienie energią, którą mógł byś używać w sposób ochronny?

 

Zdaje sobie sprawę że bardzo dużo pytam ale po pierwsze,zależy mi na tym aby zdobyć jak najwięcej wiedzy a po drugie mawiają ,,Kto pyta nie błądzi":d.

Ten kto zadaje pytanie sam sobie i znajduje samodzielnie nań odpowiedź, ten gromadzi wielką wiedzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...No dobrze.Powiedzmy że ominął bym żywioły.Czyli tak.Zbieram kamienie,oczyszczam je,ładuje moją energią(powiedzmy że chciałbym by było ich pięć aby ustawić je na rogach pentagramu) i np.rysuję na nich pentagramy aby zwiększyć ich moce ochronne,to ok już mam kamienie.No i teraz jak by wyglądało to ,,aktywowanie" tego kręgu?Wystarczyło by na każdym kamieniu,poczynając od tego wierzchołka na wschodzie idąc nad kamieniami zgodnie ze wskazówkami zegara wyzwalał bym moce tych kamieni i wizualizował że powstaje z nich swojego rodzaju bariera i na końcu jakaś formułka np.,,Krąg zatoczony!Niech teraz będzie mą barierą odgradzającą od świata ludzi a świata wielkich mocy magicznych!W imię magii niech tak się stanie!" i na odczarowanie tego kręgu ,,wkładam" energię do kamieni odwrotnie do ruchów wskazówek zegara i na koniec np,,Dziękuję wam moce magii za pomoc w tym rytuale!Ten krąg jest teraz otwarty lecz nigdy nie zatarty".Czy takie coś by było ,,odpowiednie"?Zależy mi na tych kamieniach ponieważ czuję że one dadzą mi taką pewność że krąg działa,gdy je będę widział...Nie pytam czy taki krąg działa bo jak już powiedziałeś działa inaczej na każdego tylko czy ,,zasady magii" o ile takie istnieją ,,pozwoliły" by aby taki krąg działał?

Z pozdrowieniami,Sogaroth...

 

PS:Dzięki za pomoc Bezimienny Magu ale mi zależy na kręgu magicznym.Ale tak i tak dziękuję za pomoc!

Edytowane przez Sogaroth
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje skupić w sobie pozytywną, obronną energię, wziąć różdżkę, athame, bądź jakikolwiek przekaźnik energii i zatocz koło wokół siebie wizualizując jasny, ciepły krąg światła, który odgradza Cię od świata zewnętrznego, realnego, jak i astralnego. Stwórz swoje energetyczne sacrum, bez kamieni, energii żywiołów itp. Zdaj się na swoją wewnętrzną siłę, potęgę swojego umysłu i wiarę, która będzie tutaj najważniejsza. Wydaje mi się to bardziej uniwersalną, i szybszą metodą, niż rozkładanie na energetyzowanych kamieni, które i tak co jakiś czas musiał byś "ładować". To zależy od upodobania. Pozdrawiam. ;)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...