Skocz do zawartości

Sogaroth

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak.Postanowiłem ostatnio pójść w kierunku ochrony magicznej i w tym celu czytałem o kręgach magicznych,barierach itp.Gdy nauczyłem się wyznaczać krąg i trochę z nim poeksperymentowałem zauważyłem ze daje on bardzo silną,a nawet niekiedy(gdy jest dobrze wykonany i skomplikowany)praktycznie nie do przebicia ochronę przed różnymi bytami i demonami ,ale niestety po wyjściu z kręgu cała ochrona znika.Więc pomyślałem że warto sie z tym zwrócić do amuletów i talizmanów.Mówiąc z ,,tym" miałem na myśli zapewnienie stałej,ciągłej ochrony. Zakładam z góry ze nie będzie ona tak potężna jak tak dawana przez krąg ale lepsza niż żadna.Więc teraz pojawia sie dylemat ponieważ posiadam i używam(noszę) pentagramu który wykonany jest najpewniej z jakiś tanich stopów metali.Wydaje mi się że już przyzwyczaił się do mojej energii,i ze w ogóle sprawuję sie całkiem nieźle.Ale z drugiej strony nie wiem czy nie lepiej było by kupić jakiś ,,porządniejszy"pentagram ze srebra i który były by wzmocniony np.runami.Dylemat pojawił się gdyż zamierzam w najbliższym czasie zając sie bardziej praktyczną stroną magii i jednak przydała mi by się taka ochrona.

A więc liczę na waszą pomoc i rady w sprawie dylematu które w skrócie mówi ,,Tradycja i przyzwyczajenia czy funkcjonalność i faktyczne działanie".Aha no i czy oczyszczenie i medytacje nad tym amuletem wystarczą aby go ,uaktywnić"?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam Sogaroth...

PS:Wspominając o srebrnym pentagramie miałem na myśli ten http://www.czarymary.pl/images/popups/SOT/SOTIS91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego kręgu musisz mieć na uwadze fakt, że znajdzie się w pewnym momencie taka jednostka, która najnormalniej w świecie jeśli zechce to ci go rozdupczy. Inaczej ujmując uważaj na to z kim zaczynasz, czy to będąc tego świadom czy nie. :D Talizmany niezależnie od tego z jakiego są stopu nie zawsze są wstanie zatrzymać wszystkie energie. Chociaż jak sam trafnie zauważyłeś pewne symbole mogą lepiej współgrać/działać np. ze srebrem a inne ze złotem itp. Dlatego w celu własnej ochrony przydatne jest również otaczanie się m.in. błekitną energią i innymi o podobnych właściwościach. Sam korzystam nagminnie z błekitnej z bardzo dobrymi skutkami. Oczyszczanie też jest istotne samego siebie, choć faktem jest, że to różnie wygląda u każdego. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc i sugestie ale bardziej zależy mi na konkretniej odpowiedzi i uzasadnieniu który wybrać.

PS:carlotta46 Najpierw radził bym przeczytać lemegeton albo chociażby goecje a potem mówić o pieczęci Salomona.Poszukaj w rozdziale o ,,artefaktach" Salomona i o tym jak je się powinno wykonywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Masterus Patricius

A skąd wiesz, że go nie czytała ?

Przecież Salomon pisał o amuletach, które chronią przed wplywem złych duchów.

 

Co do pytania zadanego przez autora, to mogę ci tutaj zacytować słowa Crowley'a, który napisał w swojej książce, że prawdziwa bariera, niemal nie do przebicia tworzy się gdy mag odprawia trzy razy dziennie rytuał mniejszego pentagramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że czytała bo faktycznie wie o tym że pieczęć salomona ma działanie ochronne ale nie chodzi mi o samo działanie pieczęci lecz o niesamowicie wysokie wymagania i cieżki sposób wykonania pieczęci.Żeby nie było wkleję tutaj fragment który mówi jak ową pieczęć wykonać.

 

,,Pieczęć może sporządzić tylko osoba taka,która jest piękna zewnętrznie i

wewnętrznie.Musi ona co najmniej przez miesiąc powstrzymać od kontaktów

z kobietami,oddać się głodówce i pogrążać w modlitwie do Boga prosząc

o rozgrzeszenie.

Sporządza się ją o północy dnia poświęconego Marsowi lub Saturnowi

(czyli we wtorek lub sobotę),na dziewiczym pergaminie,krwią czarnego

koguta który nigdy nie deptał kury.Ważne aby tej nocy księżyc wzrastał

w siłę(czyli wzbierał do pełni),znajdując sie w znaku Panny.W ten sposób

przygotowaną pieczęć należy nasączyć zapachem ałunu,rodzynek suczonych

na słońcu,daktyli,cedru i aloesu."

 

Zaczerpnięte z ,,Goecji" A.Crowleya.

Także jak widać raczej nie będę w stanie jej przygotować.

Co do rytuału to tak i tak odprawiam go raz dziennie przed snem.No ale mimo tego nadal nikt nie udzielił mi odpowiedzi który amulet wybrać:D

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź,Sogaroth...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Viperius ale nadal nie czytacie moich postów.Rady mają być rzeczą DODATKOWĄ, najbardziej mnie interesuje KTÓRY AMULET WYBRAĆ gdyz o tym jest ten temat i to ma być wątkiem głównym.Proponuję aby poniższa zasada weszła w życie.

Jeżeli piszesz odpowiedź to NAJPIERW musisz napisać co wybrać i odpowiedzieć na główne pytanie a dopiero potem pisać rady i kwestie o innych amuletach

z pozdrowieniami,Sogaroth...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Viperius

Oh, mój błąd. Uważam, że pentagram, który ma tendencje odpędzające, do tego wykonany z lichego materiału, pewnie miedzi, czy czegoś podobnego nie wymieni się energią z nosicielem, a w każdym razie, nie w takim stopniu, by na rzecz jego zrezygnować z porządniejszego, srebrnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Ale z drugiej strony nie wiem czy nie lepiej było by kupić jakiś ,,porządniejszy"pentagram ze srebra i który były by wzmocniony np.runami.

 

Pentagram ze srebra jest ok,ale alfabet futhark dookola niego wpisany w krag,to raczej chwyt reklamowy,jedno z drugim nie ma az tak wiele wspolnego.

Druga kwestia,pentagram obojetnie z czego by nie byl trzeba poswiecic czterem zywiolom,wtedy bedzie dzialal spoko.

Najlepszym pentagramem ochronnnym jest wykonany ze zlota ale koszt jest dosyc wysoki,taki jak ja na przyklad chce kosztowalby ok 750PLN,wiec jest troche kasy.Metal jakim jest zloto powiazany jest ze sloncem a archaniolem ktory jest zwiazany ze sloncem jest Michael wiec reszty nie musze chyba pisac :) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,ale jeśli pominąć to ze nie maja wspólnych korzeni i powiązań to chyba raczej nie będą sobie ,,przeszkadzać"?Żywioły powiadasz?A to nie powinno być tak że pentagram jako znak i symbol nie powinien być sam w sobie ,,działającym" amuletem ochronnym?Bo w sumie nie widzi mi się takie ,,wpychanie" energi żywiołów to pentagramu.Carlotta może i czytałaś lemegeton ale po Twoich poprzednich wypowiedziach można było wnioskować że przeczytałaś niedokładnie albo (tą opcję akurat wykluczyłem) jesteś osoba dla której wykonanie takiego rytuału nie sprawiało Ci problemu czyt.masz pod ręka osobę która jest piękna,po miesięcznej głodówce oraz jest w stanie znaleźć i w okrutny sposób zabić czarnego koguta oraz że posiadasz w domu parę zwojów dziewiczego pergaminu.

Ok czyli jak na razie srebrny(złoty) pentagram prowadzi 2:0.Czekamy na dalszą cześć rozgrywek.

Sogaroth...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,ale jeśli pominąć to ze nie maja wspólnych korzeni i powiązań to chyba raczej nie będą sobie ,,przeszkadzać"?
Będą przeszkadzać i szkodzić. Nazywa się to eklektycznym niezbalansowaniem, a bierze się stąd, że te symbole historycznie nie miały ze sobą kontaktu kulturowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.2-1.Ale...Czy tylko przez to że nie są związane kulturowo ich moce magiczne nie będą działały?Słyszałem o przypadkach gdy ludzie święcili pentagramy wodą święconą i podobno ich amulety działały świetnie.Ale ok załóżmy ze się wykluczają to w takim wypadku co polecasz?Zwykły pentagram srebrny czy lepiej pozostać przy starym?

Pozdrawiam,Sogaroth...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,ale jeśli pominąć to ze nie maja wspólnych korzeni i powiązań to chyba raczej nie będą sobie ,,przeszkadzać"?

 

Lukan bardzo ladnie to ujal, a ja moze jeszcze posluze sie malym przykladem...

Marynowane sledzie i czekolada nie maja wspolnych korzeni i powiazan. Ale zawsze mozesz rolmopsika posmarowac nutella... W tym przypadku bedzie sie to nazywac niezbalansowaniem smakowym i przy duzych rozbieznosciach poszczegolnych skladnikow moze skonczyc sie cofka lub sraczka.

A teraz wyobraz sobie ten ostatni przypadek w kontekscie duchowym.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,pentagram juz zamówiłem także juz leci ale pozostała jeszcze kwestia ,,uświęcenia".Głównie chodzi mi o tezę Mr.Magica która mówi że trzeba nałądować amulet energia żywiołów.W drugim narożniku moja teza że wystarczą medytacje i oswajanie z pentagramem.Na obronę mojej tezy wystawiam przypuszczenie że pentagram jest sam z siebie silnym symbolem i artefaktem magicznym i posiada on własną energię oraz to w końcu on,a nie energia żywiołów ma mieć właściwości ochronne.A skoro ma włąsną energię i tę moc ochronna wpychanie do niego energii żywiołów mogło by zaszkodzić.Po za tym nie wydaje mi się że pentagram,lub jakikolwiek inny amulet miałby być magazynem energii żywiołów

Teraz czekam na odpowiedzi jak w końcu ma być z tym ,,uswięcaniem" i jeszcze jedno.Proszę każdą odpowiedź popierać argumentami.

Edytowane przez Sogaroth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...