Skocz do zawartości

Regresing� - Sesje indywidualne w Krakowie i Katowicach.


Harevis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Wczytując się w niektóre wątki dostrzegam, że dla niektórych - w celu uwolnienia od obciążeń psychicznych, lub głębszej eksploracji świadomości pomocna może się okazać terapia regresywna metodą Regresingu. Prowadzę indywidualne sesje w Krakowie i Katowicach.

 

Zapraszam na stronę

A także udostępniam mój krótki opis metody.

Pozdrawiam

Tomasz Czyba

 

Regresing - o metodzie

Jest to Nowatorska metoda, która wykorzystując zjawisko wchodzenia w stan regresywny (powrót świadomością do przeszłych zdarzeń) służy rozwiązywaniu problemów psychicznych, zdrowotnych, społecznych, finansowych i innych. Pomaga w dotarciu i uwolnieniu od podświadomych ograniczeń z okresów prenatalnego, wczesnodziecięcego oraz poprzednich wcieleń.

 

Jest metodą, w której klient/pacjent poprzez relaks i świadome oddychanie doenergetyzowuje swój organizm, wchodzi w stan regresywny i z pomocą sugestii terapeuty porusza się po swoich wspomnieniach pozostając jednocześnie całkowicie przytomnym i świadomym (Regresing to metoda niehipnotyczna). Celem jest dotarcie do często ukrytych, zapomnianych przyczyn problemów i wykorzenienie ich za pomocą odreagowania. Odreagowanie polega na ponownym przeżyciu wydarzenia, emocji, szoku - tym razem z pozycji świadomej, co przynosi uwolnienie od emocjonalnego ciężaru przeszłości.

 

Sesja Regresingu jest niezwykle skuteczna w uwalnianiu od chronicznych napięć, lęków, fobii, negatywnych reakcji swoim początkiem sięgających również okresów poprzednich wcieleń. Na tym polu sprawdza się przy rozwiązywaniu "nierozwiązywalnych" problemów, czy absurdalnych lęków, jak np. Lęk przed ptakami, demonami itp, które często sięgają wydarzeń z przeszłości odleglejszej niż obecne życie.

 

Poza wspomnianymi powyżej zagadnieniami, metoda fantastycznie sprawdza się również na polu pospolitych zespołów i syndromów opisywanych przez powszechną psychologię jak:

DDA - syndrom Dorosłego Dziecka Alkoholika, DDTR - syndrom Dorosłego Dziecka Toksycznych Rodziców, Syndromu Dezaprobaty Rodzicielskiej, toksycznej miłości, obsesji seksualnych, lęku przed bliskością, nerwicy.

 

W przypadku chorób zdrowotnych, metoda korzystając z wiedzy o psychosomatyce - sprzężeniu zwrotnym ciała z umysłem, pomaga w uwolnieniu od psychicznych przyczyn powstałych schorzeń, co ułatwia dalszą pracę medycyny, a czasami nawet powoduje szybkie uzdrowienie.

 

W terapii Regresing ważna jest współpraca klienta/pacjenta z terapeutą i stosowanie się do zaleceń po sesji, które polegają na wskazówkach dot. nauki prawidłowego sposobu oddychania, pracy z przepisanymi na podstawie sesji afirmacjami, a czasami zaleceniami dot. trybu życia.

 

Odpowiem w tym opisie na często zadawane mi pytanie: "ile potrzeba sesji?".

To zależne od tematu, z którym będziemy pracować. Jeżeli jest on skrystalizowany, czyli 'na wierzchu'- to często wystarczy jedna sesja do porządnego odreagowania. Jeżeli jednak podświadomość klienta upiera się przy podtrzymywaniu patologicznych wzorców myślowych, trzeba będzie sesje powtórzyć w międzyczasie wspierając ten proces odpowiednimi ćwiczeniami, afirmacjami. Czas sesji to ok 1h-2h

 

Ostrzeżenia i przeciwwskazania do odbycia sesji Regresingu:

 

1.Do sesji nie może przystąpić osoba, która w przeciągu ostatnich kilku miesięcy była/jest pod wpływem środków psychotropowych (skutkują one blokadami pamięci, oporem chemicznym przed stanem regresywnym i znieczuleniem na ważne z punktu widzenia terapii regresywnych informacje)

- To samo dotyczy spożywania alkoholu lub/i nikotyny w ciągu ostatnich 3 dni.

- Oraz osoba, przyjmująca narkotyki w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

 

2.Osoby chcące udowodnić za wszelką cenę, że żadna terepia im nie pomoże oraz osoby wyłącznie ciekawe swoich poprzednich wcieleń (Regresing to terapia, w której pamięć poprzednich wcieleń jest efektem ubocznym. Głównym celem jest poprawa jakości życia, uwalnianie od obciążeń psychicznych i szeroko rozumiany rozwój duchowy).

 

Korzystne jest, jeżeli klient/pacjent miał już kontakt z jakąkolwiek formą pracy nad sobą, swoim ciałem i oddechem. Przy okazji umawiania się ze mną na sesję przesyłam (drogą elektroniczną), lub przekazuję telefonicznie wskazówki dot. wcześniejszego przygotowania się do sesji.

 

Trafienie na Regresing jest często przełomowym momentem w życiu klienta, w którym uświadamia on sobie skutki podjętych w przeszłości decyzji, swoje intencje wobec siebie, świata, ludzi, oducza się psychicznego reagowania wciąż w identyczny sposób na sytuacje, uwalnia zgromadzone napięcia, emocje i poszerza swoją świadomość.

 

Odważę się porównać Regresing do Siły wg Prentice'a Mulforda (w książce "Moc ducha, Moc życia"):

 

"To zdolność, która sprawia, że się otrząsasz z bezpłodnego przeżuwania myśli o błędach swoich i rozczarowaniach, że znów nabierasz ducha i prowadzony przez nią, pewnym krokiem na drogę powodzenia wchodzisz".

Edytowane przez zoska1977
link niezgodny z regulaminem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mahadeva

- To samo dotyczy spożywania alkoholu lub/i nikotyny w ciągu ostatnich 3 dni.

- Oraz osoba, przyjmująca narkotyki w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

 

Czasami zastanawia mnie tolerancja dla alkoholu, to taka sama substancja psychoaktywna jak niektóre z narkotyków, tyle że skala zjawiska jest tak powszechna, że skoro prawie wszyscy piją to nie stanowi to już takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o tolerancję. :)

Z punktu widzenia humanistycznych terapii regresywnych jaką jest przykładowo metoda Regresingu, wszelkie wymienione używki powodują utrudnienia we wchodzeniu w stan regresywny potrzebny do pracy z podświadomością i uwalniania. Zgadzam się z tym, że alkohol i nikotyna to subst. psychoaktywne, a ze względu na różnoterminowy ich wpływ na możliwość pracy ze stanem regresywnym posiadają różny czas oddziaływania i tym samym należy odczekać różną porcję czasu przed przystąpieniem do sesji. (W dniu sesji warto również zrezygnować z porannej kawy i/lub mocnej herbaty)

 

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mahadeva

Wśród narkotyków istnieje spora różnorodność, jeśli chodzi o szybkość, siłę uzależniania się, czy stopień degradacji organizmu i psychiki, jedne są porównywalne z alkoholem, inne jak np heroina mają o wiele większą "siłę rażenia", ale rozumiem, że dla uproszczenia sprawy wrzucono je wszystkie do jednego worka. Chciałem jedynie zwrócić uwagę na pewien fakt, że wśród osób pijących alkohol istnieje pogarda dla osób biorących narkotyki, ktoś w poważnym stadium alkoholizmu ocenia osobę, która zapaliła marihuanę jako skończonego narkomana nie zdając sobie sprawy, że samemu siedzi po uszy w bagnie. Według mnie powinno się oficjalnie zaliczyć alkohol do narkotyków, wtedy niektórzy być może przejrzeliby na oczy.

Co do regresingu, to rozumiem, że to ta sama metoda, którą propaguje, czy kiedyś propagował w swoich książkach Leszek Żądło, przeczytałem kilka jego książek na ten temat, ale nigdy nie skusiłem się na terapię, wtedy bardziej kierowała mną ciekawość wnikania w poprzednie życia niż terapeutyczne efekty tej metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...