Jump to content

Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia :

 

Osoba delikatna, kulturalna, powabna, lubiąca piękne otoczenie i przyrodę. Bardzo łaknie wiedzy, gromadzi ksiązki naukowe, a zwłaszcza filozoficzne. Posiada subtelne usposobienie i miły wygląd. Jest odważna i wrażliwa na społeczne zjawiska ludzkiego życia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest truskawka

Ada to kobieta z klasą, budząca sympatię, obiektywna, pewna siebie, o silnej woli. Ada to wierna przyjaciółka zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Jest to kobieta wybuchowa, lubiąca odmawiać, sprzeczać się a także upierać. Ada dobrze sobie radzi w interesach i na stanowiskach przywódczych. Często jest artystką a szczególnie malarką lub rzeźbiarką. Ada nie oszczędza zdrowia, źle się odżywia, mało śpi oraz przepracowuje się. Ada to osoba pragnąca żyć pełnią życia. Jest ona wyśmienitą panią domu i bardzo kocha rodzinę.

 

Źródło - Ada - Znaczenie imienia Ada - Wielka Księga Imion

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hmm, jakby tu nie patrzeć wszystko się zgadza ;)

Choć sama nie wiem: nazywam się Adrianna, ale nikt tak do mnie nie mówi- powinnam więc pasować do Ady czy do Adrianny? Sama o sobie myślę jako o Adzie :>

Jeśli zaś uznać mnie za Adriannę, to czy opis Adriana powinien do mnie pasować, skoro to mój męski odpowiednik, czy też imiona te powinny być interpretowane odrębnie?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 7 months later...

Imię wywodzi się od germańskiego ed - bogactwo, lub adal - szlachetny, a zatem Ada to kobieta bogata, dostojna, bądź szlachetnie urodzona.

Ada - osobowość niebanalna. Ady bywają wcieleniem cech uznawanych powszechnie za męskie - wyniosłe, niekiedy wręcz chłodne, stanowcze, zdecydowane i konsekwentne, choć często to tylko maska przysłaniająca ich wewnętrzne ciepło, dobroć charakteru lub tłumioną nieśmiałość i nieufność do otoczenia. Z tej też przyczyny zdarzają im się zachowania niekonsekwentne, z zasady jednak dobrze sobie radzą w życiu. Potrafią być systematyczne, wytrwałe i pracowite, co wspólnie z właściwymi im zazwyczaj uzdolnieniami (zwłaszcza w dziedzinach ścisłych) dobrze rokuje karierze zawodowej. Zako****ą się trudno, ale gdy już - to na dobre; choć nie lubią manifestować swych uczuć.

Planeta - Saturn

Metal - ołów

Żywioł - powietrze

Kamień - szafir, ametyst

 

Źródło: M. Urbański, Księga imion

Edited by Erza
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ada jest osoba delikatną i skromną. Do późnego wieku zachowuje dziewczęcy urok. Lubi zwierzęta i potrafi się nimi opiekować. Nie przepada za obowiązkami domowym. Jest bardzo solidna, nawet najbardziej przykrą pracę stara się wykonać rzetelnie.

 

Imieniny Ady

6 kwietnia

7 czerwca

 

Patroni i święci

Święta Ada

 

Zdrobnienia imienia Ada

 

Adusia, Adelka, Adasz, Adaśka, Adeczka, Adela, Adeladka, Adeńka, Adi, Adia, Adka, Adna, Adrianka, Adu, Aduch, Aducha, Aduchna, Adul, Adula, Adulec, Adulek, Aduleńka, Adulka, Adunia, Adusia, Adusieczka, Adusiek, Aduś, Aduśka, Adzia, Adziak, Adzianka, Adzik, Adzior, Adziszka, Adziurra, Atku, Di, Ducha, Dudzia, Dulcia, Dulka, Dunia, Dusia, Duśka, Ula, Usia, Uśka

 

Przysłowia

„Ada to nie wypada”

„Ada słucha tego nierada jaka tego przyczyna, bywa, że się zapomina”

 

Szczęśliwa liczba: 6

Szczęśliwy kamień: cytryn

Szczęśliwy kolor: cytrynowy

 

Znane osoby o imieniu Ada

Ada Falcon – argentyńska aktorka

Ada Lovelace – angielska matematyczka

Ada Wong – fikcyjna bohaterka gry komputerowej

 

Historia imienia Ada

Ada to imię pochodzenia semickiego. W języku hebrajskim znaczy „upiększać się, stroić się”. Imię to pojawia się w Biblii – Ada to jedna z żon Lemecha, a także matka Jubala.

 

http://imiona.sennik.biz/a/ada.html

Edited by Natka2
Link to comment
Share on other sites

Osobowość: Kobieta ciszy

Charakter: 90 %

Promieniowanie: 94 %

Rezonans: 93 000 drgań/sek.

Kolor: Żółty

Główne cechy: Wola- Towarzyskość - Dynamizm - Inte*lekt

Totem roślinny: Wrzos

Totem zwierzęcy: Karp

Znak: Ryby

 

TYP: Nie sądźcie, że są nieme, nawet jeśli ich totemem jest karp. Ale są to osoby, zdolne doprowadzić do końca najbardziej tajemne projekty. Z reguły są to kobiety "z klasą", budzące sympatię.

 

PSYCHIKA: Szukają samookreślenia raczej poprzez działanie niż słowa. Posiadają męską umiejętność rządzenia. Są obiektywne, pewne siebie.

 

WOLA: Od dzieciństwa bardzo silna. Muszą mieć wokół siebie osoby o równie zdecydowanej woli, w przeciwnym razie wezmą w swe ręce los swój i swojej rodziny!

 

POBUDLIWOŚĆ: Są wiernymi przyjaciółkami zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, co rzadko się zdarza. Jednakże ich zachowanie wobec przyjaciół jest tak nierówne, że przypomina kolejkę górską!

 

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Łatwo wybuchają. Ale wykorzystują te wybuchy, by wyrównać rachunki. Są bardzo przekorne, lubią mówić "nie", sprzeczać się i upierać.

 

AKTYWNOŚĆ: Co postanowione, to zrobione. Najważniejszy jest dla nich wybór zawodu. Pociągają je zawody, gdzie należy rozkazywać, nawet jeśli są ryzykowne. Dobrze radzą sobie w interesach. Jeśli są artystkami - a to często się zdarza - zostaną rzeźbiarkami lub malarkami. W każdym przypadku potrafią owinąć sobie innych wokół palca.

 

INTUICJA: Mają w sobie coś tajemniczego, nieokreślonego, co sprawia, że otoczenie zadaje sobie tysiąc pytań co do ich osobowości.

 

INTELIGENCJA: Bogata, pełna, syntetyczna. Chwytają w lot całość zagadnienia. Trzeba jednak uczyć te dziewczęta, aby nie lekceważyły szczegółów i dokładnie studiowały każdy problem.

 

UCZUCIOWOŚĆ: Zaborcze, ale bez przesady. Ce*****e je pewna rezerwa: nie lubią wywlekać swych uczuć na światło dzienne.

MORALNOŚĆ: Zdarza się, że moralność podąża u nich za działaniem, niczym intendentura za armią. Jeśli wyda im się to użyteczne, mogą zmienić wyznanie.

 

ZDROWIE: Wydaje im się, że mają końskie zdrowie, i wcale go nie oszczędzają, za mało śpią, nie odżywiają się racjonalnie, przepracowują się. Drobne dolegliwości mogą uprzykrzać im życie. Słabe punkty: system wegetatywny, narządy rodne.

 

ZMYSŁOWOŚĆ: Ten typ charakteru odczuwa silne pragnienie, by żyć pełnią życia. Są zmysłowe: łakomstwo, przyjemności, seks tworzą u nich mieszankę - szczęśliwą lub niebezpieczną.

 

DYNAMIZM: Stanowi obietnicę pięknej kariery dla tych kobiet o ukrytych męskich cechach.

 

TOWARZYSKOŚĆ: Są niezrównanymi paniami domu, umieją sprawić, by goście dobrze się bawili, potrafią również w inteligentny sposób wykorzystać znajomości dla swych interesów, gdyż mają dużo ambicji. Bardzo kochają rodzinę, o ile ich ona nie przytłacza, mają bowiem niezależny charakter.

 

PODSUMOWANIE: Jak na kobiety mają bardzo silny charakter. Te "kobiety ciszy" posiadają tajemną moc...

 

 

Opis imienia Ada, imię Ada znaczenie imienia

Edited by Natka2
Link to comment
Share on other sites

Liczba imienia: 6

Pochodzenie imienia: Imię żeńskie pochodzenia semickiego. W języku hebrajskim znaczy: upiększać się, stroić się.

 

Charakterystyka imienia:

Osoba delikatna, kulturalna, powabna, lubiąca piękne otoczenie i przyrodę. Bardzo łaknie wiedzy, gromadzi książki naukowe, a zwłaszcza filozoficzne. Posiada subtelne usposobienie i miły wygląd. Jest odważna i wrażliwa na społeczne zjawiska ludzkiego życia.

 

Charakterystyka numerologiczna: SZÓSTKA

Była ceniona w starożytnej numerologii jako liczba harmonii, równowagi i stabilnego szczęścia. Liczba ta również patronuje przyrodzie i jej cyklom życia: przemianom nocy i dnia, nowiu i pełni, zimy i lata. Ludzie podlegający wpływom szóstki cenią sobie życie w rytmie takiego właśnie cyklicznego czasu: wiecznych powrotów i przemian. Tam gdzie inni widzą chaos i napięcia, oni potrafią dostrzec porządek i harmonijny rozwój. Z natury usposobienie mają spokojne, cenią sobie wszystko to, co trwałe: osiadły tryb życia, domowy spokój, życie rodzinne, miłość do grobowej deski, liczne potomstwo. Z natury są przyjaciółmi życia pod wszystkimi postaciami i często zajmują się pszczelarstwem lub ogrodnictwem, a także leczeniem i uzdrawianiem. Wadą tej liczby jest to, że nie daje takiej wytrwałości jak jedynka lub ósemka i szóstki zbyt łatwo zdają się na los szczęścia i na przyrodzony bieg rzeczy.

 

Źródło: http://www.imienniczek.net/index.php?pokaz=imie&i=Ada&PHPSESSID=ecd8d8abff48819a9e54379c05f3aaa7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...