Jump to content

Marcin
 Share

Recommended Posts

 • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia :

 

Osoba o tym imieniu jest zaradna i twórcza - może być nauczycielem, muzykiem lub literatem. Jest bardzo oddana rodzinie, oszczędna w gospodarowaniu mieniem własnym, umie dobrze gotować. Umie również znaleźć się w towarzystwie różnego rodzaju, potrafi szybko dostosować się do sytuacji - ma duże poczucie humoru. Jest osoba lubianą.

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

Vivian, znajdź mi tu coś o Alicji, bo Twoje "wklejanki" są debeściarskie :lol:

 

[ Dodano: 2006-09-02, 21:11 ]

Iwonka Ciebie też poproszę. Żeby było jasne dlaczego tak mi zależy: moja przemądrzała córcia ma tak na imię :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Opis imienia: ALICJA

 

Imieniny obchodzi: 04.18, 06.21, 12.16,

 

Osobowość: Kobieta ciszy

Charakter: 90 %

Promieniowanie: 94 %

Rezonans: 93 000 drgań/sek.

Kolor: Żółty

Główne cechy: Wola- Towarzyskość - Dynamizm - Inte­lekt

Totem roślinny: Wrzos

Totem zwierzęcy: Karp

Znak: Ryby

TYP: Nie sądźcie, że są nieme, nawet jeśli ich totemem jest karp. Ale są to osoby, zdolne doprowadzić do końca najbardziej tajemne projekty. Z reguły są to kobiety "z klasą", budzące sympatię.

PSYCHIKA: Szukają samookreślenia raczej poprzez działanie niż słowa. Posiadają męską umiejętność rządzenia. Są obiektywne, pewne siebie.

WOLA: Od dzieciństwa bardzo silna. Muszą mieć wokół siebie osoby o równie zdecydowanej woli, w przeciwnym razie wezmą w swe ręce los swój i swojej rodziny!

POBUDLIWOŚĆ: Są wiernymi przyjaciółkami zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, co rzadko się zdarza. Jednakże ich zachowanie wobec przyjaciół jest tak nierówne, że przypomina kolejkę górską!

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Łatwo wybuchają. Ale wy­korzystują te wybuchy, by wyrównać rachunki. Są bardzo przekorne, lubią mówić "nie", sprzeczać się i upierać.

AKTYWNOŚĆ: Co postanowione, to zrobione. Naj­ważniejszy jest dla nich wybór zawodu. Pociągają je zawody, gdzie należy rozkazywać, nawet jeśli są ryzy­kowne. Dobrze radzą sobie w interesach. Jeśli są artystkami - a to często się zdarza - zostaną rzeźbiarkami lub malarkami. W każdym przypadku potrafią owinąć sobie innych wokół palca.

INTUICJA: Mają w sobie coś tajemniczego, nieokreślonego, co sprawia, że otoczenie zadaje sobie tysiąc pytań co do ich osobowości.

INTELIGENCJA: Bogata, pełna, syntetyczna. Chwy­tają w lot całość zagadnienia. Trzeba jednak uczyć te dziewczęta, aby nie lekceważyły szczegółów i dokład­nie studiowały każdy problem.

UCZUCIOWOŚĆ: Zaborcze, ale bez przesady. Ce­chuje je pewna rezerwa: nie lubią wywlekać swych uczuć na światło dzienne.

MORALNOŚĆ: Zdarza się, że moralność podąża u nich za działaniem, niczym intendentura za ar­mią. Jeśli wyda im się to użyteczne, mogą zmienić wyznanie.

ZDROWIE: Wydaje im się, że mają końskie zdrowie, i wcale go nie oszczędzają, za mało śpią, nie odżywiają się racjonalnie, przepracowują się. Drobne dolegliwoś­ci mogą uprzykrzać im życie. Słabe punkty: system wegetatywny, narządy rodne.

ZMYSŁOWOŚĆ: Ten typ charakteru odczuwa silne pragnienie, by żyć pełnią życia. Są zmysłowe: łakomst­wo, przyjemności, seks tworzą u nich mieszankę - szczęśliwą lub niebezpieczną.

DYNAMIZM: Stanowi obietnicę pięknej kariery dla tych kobiet o ukrytych męskich cechach.

TOWARZYSKOŚĆ: Są niezrównanymi paniami do­mu, umieją sprawić, by goście dobrze się bawili, potrafią również w inteligentny sposób wykorzystać znajomości dla swych interesów, gdyż mają dużo ambicji. Bardzo kochają rodzinę, o ile ich ona nie przytłacza, mają bowiem niezależny charakter.

PODSUMOWANIE: Jak na kobiety mają bardzo silny charakter. Te "kobiety ciszy" posiadają tajemną moc...

 

http://www.imiennik.pl

 

[ Dodano: 2006-09-02, 21:34 ]

Z pozdrowieniami dla córci AnnoS :wink:

Link to comment
Share on other sites

Jak zwykle wszystko się zgadza, jak dołoże do tego, że jest baranem, to otrzymuje znana mieszankę wybuchową :lol::lol::lol: A ja ją podświadomie zapisałam na zajęcia plastyczne do ogniska, bo rysuje najładniej z grupy i tu teraz artystka mi rośnie :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

ZDROBNIENIE I SKRÓTY: Alunia, Alusia, Ala

POCHODZENIE I ZNACZENIE: niemieckie: skrót od adelajda

IMIENINY:18 maj, 21 czerwiec

OPIS: Uwielbia wytwarzać wokół siebie aurę zainteresowania. Ma zdolności twórze, umie prowadzić dom otwarty, samodzielnie nie potrafi prowadzić domu i jej zdolnośći kulinarne są niewielkie. Lubi fejerwerki i efektywne wejścia. Ma wesołe uspodobienie, duże poczucie humoru. Niezależnie od wieku sprawia osobę, która jest beztroska.

ZNANE IMIENNICZKI: Alicja Resich-Modlińska ( dziennikarka), Alicja Majewska (piosenkarka)

 

Tekst pochodzi ze strony: http://www.hejwesele.pl

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...
Guest truskawka

Alicja to zaradcza i twórcza kobieta. Z tego też powodu dobrze się czuje w zawodzie nauczyciela, muzyka lub artysty. Alicja bardzo kocha rodzinę i jest jej bardzo oddana. Jako gospodyni jest oszczędna i umie wyśmienicie gotować nawet wyszukane potrawy. Alicja umie zachować się w każdym towarzystwie oraz potrafi szybko dostosować się do każdej sytuacji. Ma wielkie poczucie humoru i jest lubiana przez znajomych.

 

Źródło - Alicja - Znaczenie imienia Alicja - Wielka Księga Imion

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 3 months later...

ALICJA

 

Pochodzenie: angielskie

Liczba imienia: JEDYNKA

Znaczenie: odmiana innego imienia, Aleksja lub Elżbieta

Znak zodiaku: Panna

Planeta: Merkury

Imieniny: 18 Kwiecień, 21 Czerwiec

 

Alicja to imię, które powstało w Anglii (po angielsku, oczywiście, Alice) jako odmiana innego imienia, zapewne Aleksji, a może Aleksandry lub Elżbiety. Swoją popularność Alicja zawdzięcza... książkom dla dzieci. W świecie stała się słynna za sprawą książeczki Lewisa Carolla "Alicja w Krainie Czarów". Jest to baśń o małej i niezmiernie odważnej dziewczynce, która wpadła do dziury głębokiej aż do samego środka ziemi. W tej książce w formie baśni jej autor opisał wejście do magicznego świata podświadomości, a w przygody małej Alicji przypominały fizykom zjawiska mechaniki kwantowej i teorii względności. U nas imię to spopularyzował Marian Falski, autor słynnego elementarza, który zaczynał się od zdania "Ala ma Asa" (należy podkreślić, że w owym elementarzu nie było zdania "Ala ma kota", tak więc nie wiadomo, kto je wymyślił). Książki, literatura, słowo pisane, to w astrologii dziedzina Merkurego. Planetę tę nazwano na cześć Merkurego albo Hermesa, rzymskiego i greckiego boga, patrona posłańców, heroldów, podróżników, kupców i... złodziei. Ludzie, którymi opiekuje się Merkury (zarówno bóg, jak i planeta), wyróżniają się inteligencją, sprytem, biegłością w mówieniu i pisaniu, a także nienasyconą potrzebą poznawania świata. Merkuremu (Hermesowi) podlegają także "nauki hermetyczne", czyli wiedza tajemna. Imię Alicja jest oznaką samodzielności, polegania na własnej inteligencji i na własnych siłach (taka właśnie jest Alicja z Krainy Czarów). Alicje są ciekawe świata i przede wszystkim wierzą własnemu doświadczeniu. Wszystkiego muszą spróbować, wszystko muszą same sprawdzić. Lotny umysł i wrodzona ciekawość nie pozwalają im zbyt długo spocząć w jednym miejscu. Zmieniają zainteresowania, lektury i znajomych. Są zamiłowanymi podróżniczkami, nie mają kłopotu z porozumieniem się w obcych językach i dogadają się nawet z Beduinem lub Pigmejem. Uwielbiają samotne wędrówki, gdyż wtedy najlepiej widzą świat. Prywatnym życiem Alicji rządzi rozsądek i racjonalizm. Dom urządzony jest prosto i wygodnie, bez zbędnych bibelotów, a sama jego pani woli nosić trampki niż buty na wysokim obcasie. W otoczeniu Alicji panuje porządek jak w laboratorium. Dzieci są wychowywane według najnowszych ustaleń psychologów. Alicje niczego i nikogo nie udają. Mówią to, co myślą. Jeżeli coś lub ktoś się im nie podoba, bez wahania mówią "nie". A w swoim zawodzie Alicje bywają cenionymi specjalistkami. Imię to najlepiej służy znakom zodiaku, którym patronuje Merkury, a więc Pannie i Bliźniętom. Z powodu zainteresowania podróżami i dalekimi krajami odpowiednie jest też dla Wodników i Strzelców. Dobrze też oddaje niespokojną naturę Skorpiona i Barana. Alicja Lew będzie zawsze przekonana, że ma rację, zaś jako Waga będzie zadziwiać rozległością znajomości i kontaktów. W znaku Ryb imię to rozwinie szaloną fantazję, a pozostałym znakom (Byk, Rak i Koziorożec) doda obrotności i głowy do interesów.

Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...
 • 3 months later...

Alicja potrafi odnaleźć się wszędzie. Jest towarzyska, ma wielu przyjaciół. Jest lubiana. Osoba o tym imieniu jest zaradna i twórcza. Może być nauczycielem, muzykiem, lub literatem. Jest doskonałą kucharką. Alicja jest typem marzycielki.

Jej cechy to: poczucie humoru, rozwaga, systematyczność. Lubi działać skutecznie, ale bez rozgłosu.

 

Imieniny Alicji:

9 stycznia

15 lutego

18 kwietnia

18 maja

21 czerwca

1 września

11 listopada

 

Patroni i święci

święta Alicja

 

Zdrobnienia imienia Alicja:

Acia, Ajla, Akacja, Ala, Alajsza, Alan, Alaska, Alcia, Alcik, Alcix, Alcyś, Alczi, Alcziks, Aldi, Aleczka, Alejandra, Alek, Aleksis, Alekson, Alencja, Alenka, Alesha, Aleszja, Alex, Aleńka, Algierd, Ali, Alibaba, Alice, Alicia, Alicjanka, Alicjone, Alicjusz, Alicjusza, Alicjuś, Alicjątko, Alicka, Alicyjak, Alicyjka, Alicz, Alicze, Aliczka, Alija, Alik, Alika, Alin, Alinia, Alinka, Alis, Alishia, Alisia, Alisja, Aliska, Alison, Aliss, Alissa, Alister, Alisz, Aliszja, Aliszka, Aliszon, Alix, Aliś, Aliśka, Alka, Alkens, Alko, Alkomat, Alkoska, Alkson, Alku, All, Alla, Allah, Allan, Allie, Ally, Aloha, Alon, Alonek, Alorka, Alosza, Alotka, Alson, Alu, Aluch, Alucha, Aluchna, Alucia, Aludka, Alula, Alunek, Alunia, Aluren, Alurka, Alusia, Alusińka, Aluszek, Aluszka, Alut, Aluta, Alutek, Alutka, Alutki, Alutson, Aluś, Aluśka, Alyna, Alyson, Dżala, Elis, Laluś, Lisia, Lizzi, Loha, Lula, Lunia, Lusia, Lusija, Lusilda, Lusinda, Luta, Luśka

 

Przysłowia:

„Miała pecha pani Ala, wciąż trafiała na brutala, a gdy trafił się ktoś miły, to przeważnie nie miał siły.”

 

Szczęśliwa liczba: 9

Szczęśliwy kamień: topaz miodowy

Szczęśliwy kolor: żółty

 

Alicja w innych językach

angielski – Alice

hiszpański – Alicia

 

Historia imienia Alicja

Pochodzenie imienia jest nieznane. Prawdopodobnie wywodzi się od greckiego słowa aletheia, co oznacza „prawda”. Z kolei inni uważają, że jest to angielska forma zdrobnienia imienia Adelajda.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 1 year later...

Co do imienia Alicja wszystko się tu zgadza, moja siostra ma na imię Ala jest nauczycielką, świetnie gotuję, ceni sobie rodzinę jest bardzo lubiana i świetnie odnajduje się w każdym towarzystwie wszystko się zgadza:)

Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...

Na swoim przykładzie szczerze mówię, że studiuje kierunek związany z pracą nauczyciela, gotować nie lubię ale piec jak najbardziej. Lubiana ? Kwestia indywidualna ale za to bardzo otwarta na nowych ludzi i nowe znajomości

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...