Jump to content

Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia :

 

Osoba miła, życzliwa dla innych, posiadająca sporo subtelności i wdzięku. Ma dobry ale zarazem słaby i niestały charakter. Jednakże często kieruje się bardziej sercem niż rozumem. Dlatego często nie może zrealizować swojego posłannictwa - brakuje jej do tego silnej woli.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

ANGELIKA

 

Pochodzenie: z greckiego - przez łacinę i włoski

Znaczenie: anielska

Liczba: 2

Znak zodiaku: Waga

Planeta: Wenus

Imieniny: 4 i 27 stycznia, 11 marca, 17 sierpnia

 

 

Greckim słowem "angelos" nazywano najpierw wszelkich wysłanników, posłańców i kurierów, później słowo to przylgnęło do niebiańskich duchów, wysłanników Boga - czyli do aniołów. Jest kilka imion o znaczeniu "anioł" lub "anielska". Imię Andżelika (pisane też: Angelika) zastąpiło trochę staroświecką już Anielę i pompatyczną Angelinę. Andżelika przywędrowała do nas z Włoch, a do włoskiego imię to trafiło przez średniowieczną łacinę z greki. Śladem włoskiego pochodzenia jest owo "dż". Tu wyjaśnijmy sobie pisownię. Po włosku i w innych językach zachodniej Europy imię to jest pisane przez "g" i "c": Angelica. My piszemy je po polsku, przez "k" - ale wtedy trzeba już spolszczyć całe imię i pisać je właśnie przez "dż": Andżelika. Nie "Angelika" - bo to znaczyłoby, że "g" należy czytać jak "g"

 

Andżelika znaczy "anielska", zaś anioły to duchy powietrzne i podniebne na ziemi zjawiające się tylko wyjątkowo. Niebo było - w myśl wielu dawnych wyobrażeń - nie tylko siedzibą aniołów, ale i idei, czyli wiecznych wzorców wszelkich rzeczy na ziemi. Imię Andżelika nieustannie o tym przypomina, każe patrzeć wzwyż i doskonalić się wewnętrznie. Liczba tego imienia równa się dwa, a dwójka jest liczbą zgody, kompromisu i łagodności. Te cechy również przejawiają się charakterze Andżelik. Z punktu widzenia astrologii oznacza to, ze imię Andżelika jest pod opieką Wenus. Andżeliki mają swoje ideały i dążą do tego, aby wszystko wokół nich było "jak z obrazka". Unikają zaś bałaganu, chaosu, pośpiechu, wszelkich sytuacji niejasnych i nieokreślonych, a także nieczystych myśli. Najlepiej czują się tam, gdzie pozostały jeszcze ślady dobrych obyczajów i arystokratycznych manier. Imię to skłania także do tego, aby zawodowo zajmować się pięknem, harmonią i sztuką, tak więc Andżeliki zazwyczaj studiują na artystycznych uczelniach, a jeśli już na politechnice - to architekturę.

 

Znakiem zodiaku o najwyższej zgodności z tym imieniem jest powietrzny znak podlegający planecie Wenus, czyli Waga. W dalszej kolejności wymienić można Ryby, Wodnika, Bliźnięta, a także dziewczęta z artystycznego znaku Byka i idealistycznego Strzelca. Inne znaki zodiaku pod wpływem tego imienia będą łagodnieć i nabierać wyrafinowanej wzniosłości, co w przypadku Barana i Skorpiona może dać wyniki całkiem zabawne.

 

Osoba niezwykle oddana współmałżonkowi, dzieciom i całemu domowi. Nie przecenia towarzystwa, lecz także nie stroni od znajomości. Wrażliwa na uroki krajobrazu i piękna wnętrz domowych. Lubi spokój, zgodę i harmonię we własnym środowisku. Jest bardzo umuzykalniona. Potrafi postępować jak dyplomata, choć zdarza się, że swoim naiwnym zachowaniem wszystko burzy. Posiada umiejętności naśladowcze.

 

Zdrobnienie: Nela, Lika, Dżola, Gela, Angelka, Angela, Angie, Angelisia, Angelinka, Aka

 

Znane osoby noszące imię Angelika:

Andżelika Borys - działaczka polonijna na Białorusi

Anjelica Huston - reżyser

Angelika Kauffmann - szwajcarska malarka i portrecistka

Angelika Mechtel - niemiecka pisarka

Angelique Widjaja - tenisistka indonezyjska

 

 

Źródło: http://mirca.las.pl/imiona.htm

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ja słyszałam ze to imie pochodzi z jezyka francuskiego... jestem osobą która nosi to imie. Co do liczby to sie zgadzam...dzwinym przypadkiem mam numer 2 w dzienniku i moją szczęśliwą liczba jest tez 2. Co do planety i znaku to moga byc różne :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

misia_love, a zobacz ten opis swojego imienia ;)

 

ZDROBNIENIE I SKRÓTY: Andżela, Nela

POCHODZENIE I ZNACZENIE: łacińskie: angela- anielska

OPIS: Jest to osoba uczuciowa, ciepła. Związek małżeński może zawrzeć tylko z miłości, przez co jest wierna i oddana do końca życia. Posiada wszechstronną wiedzę i błyszczy nią w towarzystwie. Interesuje się sztuką, rzeźbą rękodziełem. Sukcesy zawodowe odnosi w takich zawodach jak lekarz i nauczyciel języków obcych.

 

Opis ten pochodzi ze strony: http://www.hejwesele.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest truskawka

Andżelika to kobieta miła i życzliwa wobec innych, posiadająca sporo subtelności i wdzięku. Ma dobry ale jednocześnie słaby i zmienny charakter. Andżelika często jednak kieruje się bardziej sercem niż rozumem. Andżelika zawodowo często zajmuje się pięknem, harmonią i sztuką, tak więc Andżeliki zazwyczaj studiują na artystycznych uczelniach lub technicznych związanych z architekturą.

 

Źródło - Andżelika - Znaczenie imienia Andżelika - Wielka Księga Imion

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Guest _Angelika_

Jedynie co pasuje do mojego imienia to, że miła i życzliwa wobec innych, posiadająca sporo subtelności i wdzięku. A co do reszty to się jakoś nie zgadza :/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ANDŻELIKA

 

Pochodzenie: z greckiego - przez łacinę i włoski

Liczba imienia: CZWÓRKA

Znaczenie: anielska

Znak zodiaku: Waga

Planeta: Wenus

 

 

Greckim słowem "angelos" nazywano najpierw wszelkich wysłanników, posłańców i kurierów, później słowo to przylgnęło do niebiańskich duchów, wysłanników Boga - czyli do aniołów. Jest kilka imion o znaczeniu "anioł" lub "anielska". Imię Andżelika (pisane też: Angelika) zastąpiło trochę staroświecką już Anielę i pompatyczną Angelinę. Andżelika przywędrowała do nas z Włoch, a do włoskiego imię to trafiło przez średniowieczną łacinę z greki. Śladem włoskiego pochodzenia jest owo "dż". Tu wyjaśnijmy sobie pisownię. Po włosku i w innych językach zachodniej Europy imię to jest pisane przez "g" i "c": Angelica. My piszemy je po polsku, przez "k" - ale wtedy trzeba już spolszczyć całe imię i pisać je właśnie przez "dż": Andżelika. Nie "Angelika" - bo to znaczyłoby, że "g" należy czytać jak "g" Andżelika znaczy "anielska", zaś anioły to duchy powietrzne i podniebne na ziemi zjawiające się tylko wyjątkowo. Niebo było - w myśl wielu dawnych wyobrażeń - nie tylko siedzibą aniołów, ale i idei, czyli wiecznych wzorców wszelkich rzeczy na ziemi. Imię Andżelika nieustannie o tym przypomina, każe patrzeć wzwyż i doskonalić się i łagodności. Te cechy również przejawiają się charakterze Andżelik. Z punktu widzenia astrologii oznacza to, ze imię Andżelika jest pod opieką Wenus. Andżeliki mają swoje ideały i dążą do tego, aby wszystko wokół nich było "jak z obrazka". Unikają zaś bałaganu, chaosu, pośpiechu, wszelkich sytuacji niejasnych i nieokreślonych, a także nieczystych myśli. Najlepiej czują się tam, gdzie pozostały jeszcze ślady dobrych obyczajów i arystokratycznych manier. Imię to skłania także do tego, aby zawodowo zajmować się pięknem, harmonią i sztuką, tak więc Andżeliki zazwyczaj studiują na artystycznych uczelniach, a jeśli już na politechnice -to architekturę. Znakiem zodiaku o najwyższej zgodności z tym imieniem jest powietrzny znak podlegający planecie Wenus, czyli Waga. W dalszej kolejności wymienić można Ryby, Wodnika, Bliźnięta, a także dziewczęta z artystycznego znaku Byka i idealistycznego Strzelca. Inne znaki zodiaku pod wpływem tego imienia będą łagodnieć i nabierać wyrafinowanej wzniosłości, co w przypadku Barana i Skorpiona może dać wyniki całkiem zabawne.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Angelika to kobieta, która nie lubi chaosu, bałaganu i pośpiechu. Jej praca często ma związek ze sztuką, którą się interesuje. Angelika kocha zwierzęta oraz ludzi, jest bezpośrednia i szczera, za co inni ją cenią i lubią. Marzy o dużym domu, który wypełni gromadka dzieci i ulubione zwierzaki. Jest osobą o wielkim sercu i dużej wrażliwości, zawsze chętna do pomocy. Bardzo łatwo jest ją zranić, wówczas zamyka się w sobie.

 

Imieniny Angeliki

26 maja

6 grudnia

4 stycznia

27 stycznia

11 marca

17 sierpnia

 

Patroni i święci

bł. Maria Angelika Mastroti

bł. Angelika z Milazzo

 

Zdrobnienia imienia Angelika

Angelka, Angelinka, Angelusia, Andzia, Dżela, Dżelka, Gela, Angie, Andżeliczka, Angeliczka, Angela

 

Szczęśliwa liczba: 6

Szczęśliwy kamień: perła

Szczęśliwy kolor: kremowy

 

Imię Angelika w innych językach

ang. – Angelica

duń. – Angelica

fr. – Angélique

hiszp. – Angélica

niem. – Angelika

norw. – Angelica, Angelika

serb. – Ангелика (Angelika)

słow. – Angelika

szw. – Angelica, Angelika

węg. – Angyalka, Angelika

wł. – Angelica; forma męska: Angelico

 

Historia imienia Angelika

Angelika to imię pochodzenia łacińskiego, powstało od słowa „angelica” – anielska. Najprawdopodobniej do Polski przywędrowało z Francji.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...