Skocz do zawartości

Zgadywanka TAK - NIE - dowolna metoda


mrófka

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Piko napisał:

Dziękuję @Dayanita i @Yunugar za udział w ćwiczeniach i zapraszam innych.

Pamiętajcie, dowolne narzędzie i moje pytanie:

Czy noszę brodę (zarost) ?

As Monet - chyba nosisz, ewentualnie zaczynasz tą brodę chodować, przyznam się, że w innej talii mam mam na tej karcie postać męska z długimi włosami i chyba brodą, dawno już wyobrażałam Cię jako bikera z kwiatami we włosach :D Sorki, nie obrażaj się :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @Roseanna Xavier, @Yunugar, @zakretka23, @Priestess, @Dayanita za udział w ćwiczeniach. i zapraszam ponownie...

Odpowiedź to:

Otóż golę się regularnie, ale postanowiłem zrobić eksperyment jak będę wyglądał z brodą i przez kilkanaście dni się nie goliłem, więc wszyscy odpowiedzieli poprawnie na pytanie czy mam brodę. Teraz jestem ogolony :D.

Najbliżej była Roseanna Xavier i Dayanita...

Wygląda na to że Roseanna Xavier zadaje następne pytanie...

 

 

 

Edytowane przez Piko
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, Piko :)

Nie wiem, czy kiedyś gdzieś coś, bo mam długi język i lubię o sobie pogadać-powspominać.

Czy próbowałam studiować na uczelni wyższej coś poza anglistyką, która, jak wiadomo się nie kończy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Roseanna Xavier napisał:

Czy próbowałam studiować na uczelni wyższej coś poza anglistyką, która, jak wiadomo się nie kończy? :)

Zobaczymy co teraz wypadnie. Reszka - tak. Orzeł - nie.

Wypadł orzeł czyli nie, nie próbowałaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Roseanna Xavier napisał:

Dziękuję, Piko :)

Nie wiem, czy kiedyś gdzieś coś, bo mam długi język i lubię o sobie pogadać-powspominać.

Czy próbowałam studiować na uczelni wyższej coś poza anglistyką, która, jak wiadomo się nie kończy? :)

Dom+Trumna+Pan

Tak, czy była to psychologia?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam :)

Niestety na psychologię w tym roku się nie załapałam, chociaż chciałam, poszłam na etnologię, bo ja też uwielbiam, a w te lata miałam normalną obsesję na ten temat. Nas było 4: ja i 3 brodatych facetów, którzy wyglądali normalnie jak mój wujek-archeolog po kolejnym miesięcznym wyjazdu na kopanie sarmatów :D Niestety szybko nasz kierunek zamknięto...

Wygrywa Gosc20, ponieważ pierwsza podałaś prawidłowe rozwiązanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Roseanna Xavier napisał:

Próbowałam :)

Niestety na psychologię w tym roku się nie załapałam, chociaż chciałam, poszłam na etnologię, bo ja też uwielbiam, a w te lata miałam normalną obsesję na ten temat. Nas było 4: ja i 3 brodatych facetów, którzy wyglądali normalnie jak mój wujek-archeolog po kolejnym miesięcznym wyjazdu na kopanie sarmatów :D Niestety szybko nasz kierunek zamknięto...

Wygrywa Gosc20, ponieważ pierwsza podałaś prawidłowe rozwiązanie ;)

Trzeba było jednak zaufać orłowi na monecie :sark:on wskazał by na tak ale go przekabaciłem na "nie" 

Przerzuce się chyba na wahadło.

Edytowane przez Yunugar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
4 godziny temu, pegaz mroku napisał:

czy praktykuje magię?

Zgodnie z zasadami tej zabawy kolejne pytanie zadaje osoba, która wygrała poprzednią zagadkę :) możesz również zgadywać :)

  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dayanita napisał:

Drogi+Statek+Pies

Nie masz, ale kiedyś miałaś

To jest poprawna odpowiedź:)  nie mam, ale kiedyś rzeczywiście miałam:) Dayanita, Twoja kolej

 

P.s. chłopakom wahadło pokazało ' tak' może dlatego, że tego dnia bawiłam się z kotem siostry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gośc20 napisał:

 

P.s. chłopakom wahadło pokazało ' tak' może dlatego, że tego dnia bawiłam się z kotem siostry 

To nie wolno tak robić :) zaburzyłaś energetykę. Każdy miał rację a nie określiłas czy kot ma być na własność czy masz go w tej chwili.

Edytowane przez Yunugar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2020 o 20:36, Widja napisał:

3 rzuty kością, suma oczek 12 - tak...

kość jest niewyważona, amatorska, z onyksu pakistańskiego i okropnie oszukuje :sark:

Prawidłową odpowiedź pierwsza podała @Widja, gratuluję :oklasky:

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kość oszukała mnie w tym, że tym razem nie oszukała :sark:

 

Moja zgadywanka: wczoraj kupiłam flaszeczkę bardziej wyrafinowanego niż zwykła gorzałka napoju wyskokowego. Czy jest to benedyktynka?

 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2020 o 13:56, Widja napisał:

Czyli kość oszukała mnie w tym, że tym razem nie oszukała :sark:

 

Moja zgadywanka: wczoraj kupiłam flaszeczkę bardziej wyrafinowanego niż zwykła gorzałka napoju wyskokowego. Czy jest to benedyktynka?

 

Koniczyna + Kotwica + Pies 

Stawiam na tak..

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2020 o 20:36, Widja napisał:

3 rzuty kością, suma oczek 12 - tak...

kość jest niewyważona, amatorska, z onyksu pakistańskiego i okropnie oszukuje :sark:

Wyciągnęłam 5 kielichów i dołożone 10 buław

Przy tym pytaniu można odczytać w obie strony :D Jednak założę, że te karty pokazują wypicie tego napoju i ostry kac, jako skutek :D

Czyli tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W dniu 10.10.2020 o 13:56, Widja napisał:

Czyli kość oszukała mnie w tym, że tym razem nie oszukała :sark:

 

Moja zgadywanka: wczoraj kupiłam flaszeczkę bardziej wyrafinowanego niż zwykła gorzałka napoju wyskokowego. Czy jest to benedyktynka?

 

Miałam nie brać się za karty, ale wola słaba skłoniła mnie do wyciągnięcia ręki w ich stronę..

As trefl - nie była to benedyktynka. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję Widja i wszystkim @Dayanita, @Willow, @Ismer biorącym udział w ćwiczeniach. ! :tak:

 

Mam dość proste pytanie, na które łatwo odpowiedzieć.. przy użyciu narzędzi....

Moje pytanie brzmi:

Czy obok witamin zażywam koenzym Q10 ?  ....   :muza:

 

 

 

 

Edytowane przez Piko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.01.2021 o 17:35, Mizu Vaikin napisał:

Czy kupowałem coś przez neta w poprzednim mięsiącu?

Czekam na wasze próby odgadnięcia :tak:

Ptaki+Lilie+Bukiet

Myślę, że tak i to chyba dla osoby starszej z rodziny :mysli:

  • Medal 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 14.01.2021 o 17:35, Mizu Vaikin napisał:

Czy kupowałem coś przez neta w poprzednim mięsiącu?

Czekam na wasze próby odgadnięcia :tak:

Ryby+Żmija

Tak, myślę, że robiłeś zakupy przez internet i myślę, że była to biżuteria lub coś dla mamy

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie miałyście rację z tą różnicą, że kupowałem pewną rzecz dla siebie. Dla kogoś z rodziny zakupy były stacjonarnie, na miejscu :)

Dziękuję @Dayanita @Lunaria za udział.

Dayanita byłaś pierwsza. Teraz Twoja kolej.

 

 

 

Edytowane przez Mizu Vaikin
error
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2021 o 20:33, Sajya napisał:

Cesarzowa Diabeł 2 denarów

 

Raczej swoich nie, wypożyczasz od kogoś?

Nie mam swoich nart, nie wypożyczam i nie myślę nad nauką jazdy..

@Sajya Twoja kolej :oklasky:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • Moderator
W dniu 21.09.2021 o 22:24, Piko napisał:

Jako że nie padła odpowiedź na pytanie, zaczynam wątek jeszcze raz....

Moje pytanie_>

Czy mam rybki ? :kawka:

PS: Jakiego używacie narzędzia ?

Koniczyna (Lenormand) masz i jest to Twoje hobby, coś co lubisz robić 

  • Lubię to! 1
  • Medal 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator
W dniu 4.10.2021 o 15:08, nastek96 napisał:

Czy udało mi się go kupić?

 

19 godzin temu, Piko napisał:

Nie -> wahadełko.

 

tak - sprzeciw wobec odpowiedzi Piko ;) 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 godziny temu, Piko napisał:

@Ismer , a gdzie narzędzie dywinacyjne wymagane w tym wątku ?

 narzędziem jest sprzeciw, a jeśli to nie wystarczy, no to metoda na chybił trafił  - skoro lotto dopuszcza tak formę typowania, no to ja typuję odpowiedź według tej metody ;p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ismer napisał:

no to ja typuję odpowiedź według tej metody

eeeee.... to chyba nie zgodne z regulaminem wątku (konkursu)... Musi być jakieś narzędzie, a nie samo jasnowidzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, Piko napisał:

eeeee.... to chyba nie zgodne z regulaminem wątku (konkursu)... Musi być jakieś narzędzie, a nie samo jasnowidzenie...

 

jasnowidzenie to przecież też jest narzędzie, więc czemu ma być wykluczone? Ale nie o jasnowidzenie mi chodziło, tylko o metodę na chybił trafił. Losowanie to jest specyficzna metoda typowania wyniku z kilku liczb, a tutaj ogranicza się do dwóch wariantów - tak lub nie. 

  • Medal 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ismer napisał:

mi chodziło, tylko o metodę na chybił trafił

Do jasnowidzenia lub chybił trafił jest inny wątek

@Ismer

To nie ja ustaliłem zasady, są one w pierwszym poście , tutaj :

 

 

Edytowane przez Piko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Piko, nie dziel włosa na czworo, wątek do jasnowidzenia jest osobno, ale to nie oznacza, iż tutaj jasnowidzenie nie może być użyte jako metoda odgadywania; tutaj, w tym wątku wybór sposobu odgadnięcia jest dowolny:

 

W dniu 8.05.2018 o 19:29, mrófka napisał:

Ustaliliśmy w trakcie zabawy, że:

- można również odpowiedzieć na pytanie za pomocą dowolnie wybranej metody (wahadełko, koraliki, fusy, kości, kurze wątpia itp.)

 

więc czemu narzucasz ograniczenia, skoro jest wolny wybór? - to raz, a dwa - nie użyłam jasnowidzenia, bo jasnowidzem nie jestem. Użyłam metody na chybił trafił i tyle w temacie. 

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, Piko napisał:

Dowolnie wybranej metody czyli narzędzia (było już to omawiane w tym wątku ) ... no ale cóż, skoro twierdzisz inaczej...

 

Czyli mam rozumieć, iż narzędzie musi być instrumentalne, fizyczne... no, to ciekawa teoria, zwłaszcza iż dotyczy sfery niematerialnej. Lecz właśnie dlatego, iż dotyczy tej sfery, twierdzę inaczej, gdyż uważam, że czym innym jest używanie na przykład młotka czy tarki do sera, które służą ściśle określonemu celowi, a co innego używanie różnych metod dywinacyjnych w celu odgadnięcia zagadki.

Poza tym nigdzie nie jest napisane, że "dowolnie wybrana metoda" to jest konkretne narzędzie, gdyż na kurzych wątpiach czy koralikach się nie kończy, ten warunek kończy się "itp".   A "itp" szczególnie w dywinacyjnych realiach to są narzędzia nie tylko materialne, ale także niematerialne, jak intuicja czy jasnowidzenie. 

Ale, aby było wszystko jasne: metoda na chybił trafił też może być bardzo materialna, jeśli Ci na tym tak bardzo zależy: otóż na przykład można napisać na karteczce odp. "tak" i odp. "nie" i wylosować jedną z nich. Można się przedtem skoncentrować, ale niekoniecznie. To jest zabawa, a Ty robisz z igły widły; rozumiem, że w wątkach merytorycznych trzeba zwracać uwagę na treść i zawracać zbłąkanych, lecz tutaj, gdzie mamy się bawić to się bawmy, a nie roztrząsajmy co, jak, gdzie, z kim i dlaczego i zamiast ezo-relaksu zrobił się dzięki temu piękny offtop. I po co? 

A najlepiej by było, aby o tym co w tym temacie uchodzi a co nie, tak jak poprzednio, zdecydowała autorka tematu a nie Ty czy ja.

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2021 o 15:38, Ismer napisał:

jeśli Ci na tym tak bardzo zależy: otóż na przykład można napisać na karteczce odp. "tak" i odp. "nie" i wylosować jedną z nich.

no chyba tak...

 

@mrófka !?

Edytowane przez Piko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No proszę, metoda zadziałała - a naprawdę była losowaniem na chybił-trafił. Dzięki @nastek96 :) 

Wynika z tego, że teraz moja kolejka, zadam pytanie zgodne z regułami, ale takie, na które jeszcze nie znam odpowiedzi, ale wkrótce poznam. 

 

Czy poznana przeze mnie osoba ma w horoskopie istotnie zaznaczony wpływ znaku Skorpiona? 

Nie orientującym się w meandrach astrologii podpowiadam, że chodzi o wpływ tego znaku jeśli znajduje się w nim Słońce, Księżyc, ascendent, któryś z władców znaku lub stellum, czyli więcej niż dwie planety w tym znaku.

 

Odpowiedź oczywiście jest tylko na tak lub na nie  :) 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!

moje pytanie: poszukuję nowej torebki, lepszej jakości, nie byle gnieciucha.

Czy kupię ją w mojej okolicy?

 

chodzi o sklep, bazarek itp. znajdujący się w pobliżu miejsca, gdzie mieszkam, a nie np. w innej dzielnicy albo na Allegro.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderator
W dniu 25.10.2021 o 22:24, Emeryta napisał:

Super!

moje pytanie: poszukuję nowej torebki, lepszej jakości, nie byle gnieciucha.

Czy kupię ją w mojej okolicy?

 

chodzi o sklep, bazarek itp. znajdujący się w pobliżu miejsca, gdzie mieszkam, a nie np. w innej dzielnicy albo na Allegro.

Arcykaplan- tak, kupisz torebkę w pobliżu miejsca zamieszkania :)

  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Moderator
12 minut temu, Oti napisał:

Czy kupiłaś? 9 trefl+9pik+D karo - nie, nie kupiłaś. Sytuacja się zmieniła w krótkim czasie.

Czy kupisz? K kier+j pik+Apik - nie, nie kupisz.

Czy dostałaś w prezencie? 10kier+j karo+10pik - tak, dostałaś ale chyba nie to co planowałaś - 10 trefl+9karo+Akier.

 

Dodatkowe pytanie:

Czy osoba odpowie?

Ktrefl+Kpik+Atrefl - nie, nie odpowie, wyszła z układu. Sytuacja bardzo się zmieniła. Może brakuje czasu albo zdrowia.

 

Ponieważ odpowiedz nie nadeszła w ciągu 4 miesięcy proponuję pozostawić pytanie otwarte i przejść do nowych. Może warto ustawić czas odpowiedzi do 2 tygodni,  później pozostawić pytanie otwarte. Jak osoba wróci to zwycięzca dostanie tylko miano zwycięzcy albo będzie zastępcą w podobnej sytuacji. Drugim zwycięzcą jest Lunaria.

Daj swoje pytanie, bo nie mam pomysłu :) @Emeryta nam gdzieś zbiegła jak wróci to zweryfikuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalna.

Pytanie:

Czy mieszkam z żywym kotem?

 

Pytanie uściślone bo mam figurki w kszałcie kotów.

Edytowane przez Oti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 minuty temu, Oti napisał:

Dała znaczek "Cool" 23 grudnia.

Aaa to niewiadomo jeszcze :) jak napisze konkretnie tak lub nie, to wtedy uważam za zweryfikowane :)

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 25.02.2022 o 12:05, Oti napisał:

Nie będę oryginalna.

Pytanie:

Czy mieszkam z żywym kotem?

 

Pytanie uściślone bo mam figurki w kszałcie kotów.

MYSZY - nie masz kota (wg Lenormand ta karta może wskazywać brak czegoś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie jest drugi tydzień. Nikt więcej nie przyłączył się do zabawy. Może trzeba założyć jako nowy temat bo zanim się dotrze na koniec to można się zniechęcić. Odpowiedź: Tak to prawda mimo kilku uśmiechniętych porcelanowych mruczków, żaden żywy się nie kręci.

Odpowiedź prawidłowa.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 11.03.2022 o 10:37, Oti napisał:

Właśnie jest drugi tydzień. Nikt więcej nie przyłączył się do zabawy. Może trzeba założyć jako nowy temat bo zanim się dotrze na koniec to można się zniechęcić. Odpowiedź: Tak to prawda mimo kilku uśmiechniętych porcelanowych mruczków, żaden żywy się nie kręci.

Odpowiedź prawidłowa.

Nie zawsze są tłumy ;) lecimy dalej, 

Czy moja sypialnia jest pomalowana na żółto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Nie mam narzędzi, nie widzę jednak Twej sypialni na żółto. To nie pozostaje mi nic innego, jak powiedzieć, że nie jest żółta :) 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 25.10.2021 o 22:24, Emeryta napisał:

moje pytanie: poszukuję nowej torebki, lepszej jakości, nie byle gnieciucha.

Czy kupię ją w mojej okolicy?

 

chodzi o sklep, bazarek itp. znajdujący się w pobliżu miejsca, gdzie mieszkam, a nie np. w innej dzielnicy albo na Allegro.

 

 

W dniu 21.11.2021 o 20:12, Lunaria napisał:

Arcykaplan- tak, kupisz torebkę w pobliżu miejsca zamieszkania :)

 

Torebkę kupiłam na Allegro, nawet dwie. I są przeciętne, żaden szał. Jedna lepiej wyglądała na zdjęciu, a w realu gorzej a druga odwrotnie.

Szukałam czegoś fajnego po sklepach, ale nie było tego co chciałam.

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...