Jump to content

Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia :

 

Jest poważna, troskliwa. Ma duży temperament. Lubi czasem rozkazywać, ale i słuchać. Niezwykle ceni spokój, albowiem w życiu kieruje się głównie uczuciem. Uwielbia przyrodę i dalekie podróże, toteż dosyć często przebywa poza domem. Mimo to jest dobra matka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 3 weeks later...
Guest truskawka

Beata jest osobą poważną, troskliwą i szlachetną. Zajmuje się filantropią. Jest to dziedzina dla niej idealna, albowiem dzięki niej znajduje upływ jej energia życiowa, a wielki temperament spożytkowany zostaje dla dobra ogółu. Ceni sobie spokój, a w życiu kieruje się głównie uczuciem. Uwielbia przyrodę i podróże, w związku z czym często przebywa poza domem.

 

Źródło - Beata - Znaczenie imienia Beata - Wielka Księga Imion

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

BEATA

 

Pochodzenie: łacińskie

Liczba imienia: CZWÓRKA

Znaczenie: szczęśliwa, bogata, błogosławiona

Znak zodiaku: Byk

Planeta: Wenus

Imieniny: 8 Marzec, 6 Wrzesień, 22 Grudzień

 

Beata to po łacinie "szczęśliwa, błogosławiona", czyli ktoś, komu los sprzyja, komu się szczęści i dopisuje dostatek. Także z powodu swojej charakterystycznej melodii imię to brzmi jak dobra wróżba, jak błogosławieństwo. Liczbą imienia Beata jest cztery, czyli czym kojarzy się imię Beata, w astrologii podlega władzy Wenus, planety miłości, harmonii, dobrobytu, przyjemności i zmysłowej satysfakcji. Jeżeli głos wewnętrzny podpowiada rodzicom, że to imię jest najwłaściwsze dla ich córeczki, znaczy to, że mała Beata będzie miała komplet cech, jakimi obdarza ta planeta. Zgodnie z właściwościami liczby cztery i wpływami Wenus, Beaty są obdarzone wdziękiem, miłe, łagodne; wyżej sobie cenią zgodę niż przepychanki i z każdym potrafią zawrzeć korzystny dla obu stron kompromis. Imię to uczula również na sprawy materialne, każe dbać o wygody - o to, by naokoło Beaty było przytulnie i zacisznie, kanapy były miękkie i żeby zapewniona była właściwa temperatura, wilgotność i nasłonecznienie. Jako prawe córy Wenus mają też Beaty wrodzone zamiłowanie do piękna, znają się na sztuce; a często same, oprócz dobrego gustu, mają uzdolnienia muzyczne i plastyczne. Wielka też uwagę zwracają na dobór swoich przyjaciół, bo chociaż są z natury towarzyskie, to nie z każdym (i nie z pierwszym lepszym) będą spędzać wieczory. Imię to chroni przed skrajnościami, przesadą i brakiem umiaru. Tak więc Beaty nie będą ani zbyt chude, ani też przesadnie energiczne czy zamaszyste w ruchach. Chociaż nie lubią zbyt wcześnie wstawać, to również nie przepadają za nocnym trybem życia. Chociaż mają wrażliwe serca, to dalekie są od przesadnej czułostkowości. Nie lubią się też przemęczać ani przepracowywać. Są znakomitymi towarzyszkami życia, ale chętnie wyjdą za mąż za kogoś, kto zwolni je od zbyt męczącej walki o byt. Beata to imię jakby "skrojone na miarę" znaku Byka, który pozostaje pod opieką Wenus. Drugim znakiem tego imienia jest, oczywiście, Waga. Dziewczętom ze znaku Ryb imię to będzie dodawać wiary w siebie, Lwom zaś (a raczej Lwicom) - wdzięku, a nawet majestatu. W ogóle lista znaków, z którymi to imię będzie dobrze współdziałać, jest raczej długa; wymieńmy Bliźnięta, Raka, Skorpiona, Koziorożca, Wodnika. Wszystkie te znaki wzbogacać będzie o całą gamę typowo kobiecych cech. Jedynie dla Baranów, Panien i Strzelców imię Beata może wydać się nieco pretensjonalne.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

kiedyś nie zgodziłabym się z tym uwielbieniem podróżowania, minął czas ;) i teraz bym fruwała

wady: naiwność, brak asertywności (uczę się tego w bólach)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Beata to osoba otwarta i bezpośrednia. Wrodzoną nieśmiałość oraz niepewność siebie pokrywa zachowaniem, które czasem można uznać za tupet. Rodzina jest u niej na pierwszym miejscu, ale i w pracy stara się robić karierę. Niezwykle ceni sobie spokój, w życiu kieruje się głównie uczuciem. Jest dobrą matką. Woli słuchać przełożonych niż sama rozkazywać.

 

Imieniny Beaty

8 marca

29 czerwca

29 sierpnia

6 września

25 listopada

 

Patroni i święci

Św. Beata

 

Zdrobnienia imienia Beata

Acia, Acik, Aciunia, Aciusia, Akusia, Ata, Atabe, Atka, Atkuś, Atusia, Babita, Bacik, Baja, Bakusia, Bakuś, Balata, Bata, Batka, Batunia, Batusia, Baćka, Be, Bea, Beacia, Beacik, Beacisko, Beaciunia, Beaciusz, Beaciuszka, Beaciuś, Beaciątko, Beacińka, Beania, Beasia, Beat, Beate, Beateczka, Beatek, Beati, Beatina, Beatinix, Beatitis, Beatka, Beatrice, Beatricz, Beatricze, Beatris, Beatrix, Beatron, Beatrycze, Beats, Beatulka, Beatunia, Beatus, Beatusia, Beatuś, Beatuńcia, Beać, Beaćka, Beba, Bebatka, Bebcia, Bebe, Beci, Becia, Beciaczek, Beciak, Beciaszek, Becik, Becika, Becior, Beciorek, Beciula, Beciulek, Beciulka, Beciunia, Beciuś, Becks, Becky, Bedzia, Behata, Beja, Bejata, Bejca, Bejt, Bella, Ben, Benia, Benix, Bercia, Bercik, Bercioch, Bercioszek, Bernuleczka, Bernulka, Bernuś, Berri, Berta, Besia, Beta, Betanka, Beti, Betiasz, Beticzek, Betik, Betina, Betinka, Betis, Betisia, Betisowa, Betix, Betiś, Betka, Betku, Betsi, Betson, Bett, Betty, Betula, Betus, Betusia, Beucia, Beza, Bełata, Beć, Bećka, Bi, Bibi, Bijata, Blatka, Bratka, Bucia, Bulka, Busia, Błatka, Cinka, Tusia, Tusiek, Tuś, Tyśka, Zbacik, Zbata, Zbaters, Zbaterson, Zbatex, Zbatka

 

Szczęśliwa liczba: 2

Szczęśliwy kamień: oliwin

Szczęśliwy kolor: zielony

 

Przysłowia

„Że kobietę zdobi szata, o tym każda wie Beata, a że straszna z niej przechera, bardzo ładnie się rozbiera”

„Najłatwiej spotkać pannę Beatę, gdy się gdzieś wygrzewa latem”

 

Beata w innych językach

fiń. – Peata

połud.-słow.- Beta

 

Historia imienia Beata

Żeńska forma imienia Beat (zob.). W Polsce imię znane od XIV w., wymawiane: Biejała (1392), Biata, Bieta, Biejta. Używane były spieszczenia: Biejatka (1389), Bietka (1360), Biechna (1418). Bieta występuje także jako skrócenie imienia Elżbieta.

Z historii Polski znana jest Beata z Kościeleckich (1515-1576), żona Eliasza Ostrogskiego, a matka Halszki (Elżbiety) z Ostroga.

Święte, które pod tym imieniem pojawiają się w martyrologiach, nie są postaciami, o których historycy mogliby nam wiele opowiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 5 years later...
Guest moon_daughter

Mam w najbliższej rodzinie Beatę. Bardzo pasuje. Osoba ciepła, troskliwa, czuła, o dobrym sercu - bardzo empatyczna. Ale jak trzeba - asertywna, nie daje sobie w kaszę dmuchać. Uwielbia podróże, sztukę, wygody, naturę i zwierzęta.... Czytam, czytam, wszystko mi pasuje. :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...