Jump to content

Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia :

 

Zawsze chce rozumieć innych, chce być kimś ważnym i szanowanym i szuka kontaktu z takimi ludźmi. Lubi zaba wy i podróże by po wszystkim odpocząć w domu. Osoba o trwałych i dobrych cechach charakteru: pracowita, lubi pogłębiać wiedzę. Szybko osiąga sukcesy, dorabia się, zakłada rodzinę. Osoby te są także stałe w miłości. Maja predyspozycje do przewodniczenia w środowisku. Mimo to są to także osoby nerwowe i impulsywne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest truskawka

Cezary charakteryzuje się bardzo zrównoważonym typem charakteru. Jest typowym mężczyzną o trwałych i dobrych cechach charakteru. Jest opanowany i jednocześnie posiada dużą siłę przebicia i żywotność. Jest typem charakteru, który nie kieruje się intuicją, lecz rozumem. Dopiero po osiągnięciu celu sprawdza, czy miał dobre przeczucie. Umiejętnie dobiera przyjaciół i środowisko, które obdarzy go sympatią, tak mu potrzebną.

 

Źródło - Cezary - Znaczenie imienia Cezary - Wielka Księga Imion

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

CEZARY

 

Pochodzenie: łacińskie

Liczba imienia: JEDYNKA

Znaczenie: od Caesar, Cezar, czyli tytułu rzymskich przywódców

Znak zodiaku: Strzelec

Planeta: Mars

Imieniny: 25 Luty, 8 Kwiecień, 22 Sierpień, 27 Sierpień, 3 Listopad, 27 Grudzień, 28 Grudzień

 

 

Imię Cezary wzięło się od tytułu rzymskich władców, którzy za nic w świecie nie chcieli, by uważano ich za zwykłych królów. Tak się nazywał wielki wódz Juliusz Cezar, a jego następcy na jego pamiątkę zaczęli się tytułować "cezarami". Stąd wziął się w końcu tytuł "cesarz", a także imię Cezary. Naprawdę słowo "cezar", a właściwie "caesar", oznaczało dziecko, które przyszło na świat z pomocą chirurga, czyli na skutek "cesarskiego cięcia". Rzymianie wielką wagę przywiązywali do czasu i okoliczności narodzin dziecka, bo w tym widzieli wróżbę na całe życie. Wierzono, że chłopiec, który urodził się w tak niezwykłych okolicznościach, musi być przeznaczony do wielkich czynów. I rzeczywiście, w przypadku Juliusza Cezara ta wróżba się sprawdziła. czasem wręcz samowolnych; takich, którzy zawsze sami decydują o sobie, wszędzie muszą pierwsi i nikogo nie słuchają. Choć w pierwszej chwili może wydać się to wadą, jedynki zwykle mają rację i słusznie trzymają się własnych pomysłów na życie. Imię Cezary wydobywa na jaw właśnie tę niepokorną i żywiołową stronę znaczenia liczby jeden. Cezarym często się wydaje, że są jedyni w swoim rodzaju, najlepsi i do tego uwielbiani przez wszystkich. Chociaż rzeczywistość wcale nie musi być dla nich tak łaskawa. Jako dzieci bywają urwisami i przysparzają kłopotów matkom (choć ojcowie mogą być z nich dumni...). W dalszym życiu szukają przygód i próbują wszystko robić na własną rękę, co nie zawsze jest najłatwiejszym sposobem na osiągniecie kariery. Cezarym zależy na tym, być kimś oryginalnym, niepowtarzalnym i by się wyróżniać na tle innych. Nic dziwnego, że bywają ulubieńcami kobiet! W zodiaku podobnie myślą i zachowują się Strzelce, Barany i Lwy, i dla nich właśnie imię Cezary jest najbardziej odpowiednie. Dobrze też będą się czuć z tym imieniem indywidualiści Wodniki, energiczne Bliźnięta i Skorpiony oraz niepokorne Koziorożce. Ryby i Raki obdarowane tym imieniem mogą zbytnio "odstawać" od swojego środowiska, zaś znaki Wagi, Byka i Panny niosą wyraźnie odmienne wibracje. Charakter związany z imieniem Cezary dobrze odgadł Stefan Żeromski, nazywając tak bohatera swej powieści "Przedwiośnie", buntowniczego idealistę, Cezarego Barykę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...