Jump to content

Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia :

 

Czesław imię słowiańskie, nosi je ten, kto ma sławić cześć. Człowiek ten, to chodząca wyrozumiałość i łagodność, bez reszty poświęca się rodzinie i bliskim - czasem do przesady. Czesław kocha sztukę i to w każdej postaci - dodaje mu ona sił na zmagania w życiu. Bacznie obserwuje ludzi i wydaje o nich sprawiedliwe osądy. Potrafi szybko podejmować decyzje, co powodować jednak może kłopoty towarzyskie. Mimo to jest przy tym trochę upartą osobą. Lubi spokój, zgodę, ale tylko taką, która płynie z jego przekonań o słuszności postępowania. Jest także nietolerancyjny - chciałby wolności działania i myśli, ale tylko w stosunku do siebie - innym, a zwłaszcza podwładnym absolutnie tego przywileju nie nadaje. Po chwilowych sukcesach samokształceniowych i osiągnięciu pewnego poziomu wiedzy, przestaje pracować nad sobą i staje się półinteligentem. Zarozumiałość trzyma go w pewności, że to, co robi jest dobre. Grzeszy pychą i zarozumialstwem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest truskawka

Czesław jest wyśmienitym obserwatorem. Robi to wnikliwie, na podstawie czego wydaje sprawiedliwe osądy. Potrafi szybko podejmować decyzje, co często jest powodem kłopotów towarzyskich. Jest przy tym trochę uparty, próbując narzucać swoje zdanie innym. Lubi spokój i zgodę, która płynie z jego przekonań o słuszności postępowania. Jest mało tolerancyjny, co często jest powodem jego częstych konfliktów z innymi. Zarozumiałość trzyma go w pewności, że to co robi jest dobre. Grzeszy pychą i zarozumialstwem.

 

Źródło - Czesław - Znaczenie imienia Czesław - Wielka Księga Imion

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

CZESŁAW

 

Pochodzenie: słowiańskie

Liczba imienia: SIÓDEMKA

Znaczenie: "sławny i godny czci"

Znak zodiaku: Bliźnięta

Planeta: Merkury

 

Czesław to jedno z dawnych słowiańskich imion zaklęć. Dawni Słowianie nadawali swoim synom takie imiona, które przypominały im o różnych zaletach charakteru. Imię Czesław dostawał młodzieniec, który miał być sławny i godny czci. Większość słowiańskich imion jeszcze w średniowieczu wyszła z użycia, a zostały głównie te, które były imionami świętych. Imię Czesław nosił zakonnik, dominikanin, który żył we Wrocławiu, zmarł w roku 1242, a wsławił się tym, że swoimi modlitwami uchronił swoje miasto przed atakiem Mongołów. Modlił się o to tak gorąco, że nad jego głową pojawiała się ognista kula, i z tą świetlistą ozdobą jest malowany na obrazach. wskazują kierunek swoim następcom. Natura tego imienia jest powietrzna, co sprawia, że Czesławów ciągnie w świat, na otwarte przestrzenie. Miłe jest im wędrowanie i bywanie w obcych krajach, gdzie wcale nie czują się obco. Czują się obywatelami świata i często mają przyjaciół mówiących obcymi językami. Również ów błogosławiony Czesław z Wrocławia odbywał jako mnich długie podróże po Europie. Czesławów pociąga wszystko, co nowe. Nowe wynalazki, nowinki ze świata nauki, techniki i sztuki. Są jakby przeznaczeni do zaczynania nowych spraw. Żyją, myśląc o przyszłości. Wielu Czesławów to uzdolnieni artyści. Zwykle są optymistami i nie mają w zwyczaju zbytnio przejmować się kłopotami - nawet można powiedzieć, że imię Czesław skłania do tego, aby być odrobinę beztroskim lekkoduchem. Znak zodiaku, do którego najbardziej pasuje to powietrzne imię, to Bliźnięta. Chociaż również jest ono bardzo odpowiednie dla Wodnika. Można także polecić to imię Strzelcom, Rybom i Rakom, jak również Wagom i Pannom. Najmniej odpowiada ono naturze Skorpionów i Koziorożców, a Barany może skłaniać do lekkomyślności.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...